Perisian Pemasaran SMS Terbaik pada 2026: 13 Platform Dibandingkan Mengikut Kesesuaian

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Perisian pemasaran SMS terbaik pada 2026 ialah yang sesuai dengan saiz senarai anda, gerakan jualan anda, dan berapa banyak yang sanggup anda belanjakan untuk pematuhan sebelum menghantar satu mesej pun, bukan yang mempunyai tawaran perkhidmatan concierge paling megah. Attentive dan Postscript mendahului bagi jenama e-dagang yang mahukan pasukan SMS khusus di belakang platform, Klaviyo SMS dan Omnisend menang bagi pasukan yang sudah menjalankan e-mel melalui vendor yang sama, dan Twilio menang jika anda lebih suka membina lapisan penghantaran sendiri daripada menyewa milik orang lain. Panduan ini menyusun 13 platform supaya anda boleh membuat senarai pendek dengan pantas dan bukan menempah demo dengan kesemua tiga belas. Setiap satu dibandingkan dari segi kesesuaian e-dagang, harga diterbitkan, overhed pematuhan dan skala pelanggan sebenar.
Dapatkan kesesuaian yang betul dan saluran ini cepat membayar balik: aliran SMS automatik yang dicetuskan tingkah laku hanya membentuk 7.6% daripada hantaran tetapi mendorong 45.2% daripada jumlah hasil SMS, menurut penanda aras pemasaran SMS 2026 Klaviyo merentas lebih 183,000 pelanggan. Jurang antara usaha dan pulangan itulah keseluruhan hujah untuk memilih platform yang dibina di sekitar automasi dan bukan siaran sekali gus.
Kebanyakan pembeli tersilap dalam keputusan ini kerana mereka membandingkan yuran platform dan tidak pernah memodelkan kos mesej di bawahnya. Perisian pemasaran SMS jarang dibil seperti perisian. Ia dibil seperti utiliti dengan langganan yang ditampal di atasnya: yuran platform bulanan, kadar setiap mesej atau setiap kredit, surcaj pembawa di atas itu, dan selalunya nombor tempatan wajib serta pendaftaran A2P 10DLC sebelum mesej pertama boleh dihantar secara sah. Langkau pengiraan itu dan invois pada bulan ketiga tidak akan kelihatan seperti angka pada halaman harga.
Jika anda juga menguruskan e-mel transaksional dan penghantaran berasaskan API bersama SMS, itu keputusan pembelian yang berkaitan tetapi berasingan. Perbandingan SendGrid vs Mailgun kami dan panduan Alternatif SendGrid Terbaik pada 2026 meliputi lapisan API e-mel yang sering berada di belakang tindanan pemesejan yang sama dengan alat di bawah.
Fakta Utama
Fakta Utama: Impak Pemasaran SMS
- Rakyat Amerika bertukar hampir 2.2 trilion mesej teks SMS dan MMS pada 2024, menurut CTIA's 2024 Annual Wireless Industry Survey.
- 89% pengguna AS telah melakukan opt-in untuk menerima teks daripada sekurang-kurangnya satu perniagaan, meningkat daripada 66% pada 2021, menurut EZ Texting's 2026 Consumer Texting Behavior Report (959 pengguna AS ditinjau).
- Aliran SMS automatik yang dicetuskan tingkah laku hanya membentuk 7.6% daripada hantaran tetapi menjana 45.2% daripada jumlah hasil SMS, menurut penanda aras pemasaran SMS 2026 Klaviyo merentas lebih 183,000 pelanggan.
- Purata kempen pemasaran SMS menukar pada 0.12%, tetapi aliran automatik menukar hampir 6 kali ganda lebih tinggi pada 0.77%, menurut laporan SMS Marketing Statistics 2026 Omnisend yang meliputi lebih 246 juta hantaran.
- Kekerapan mesej ialah sebab utama pengguna memilih opt-out daripada teks perniagaan, disebut oleh 40% responden, lebih daripada dua kali ganda sebab paling lazim seterusnya, menurut laporan 2026 EZ Texting.
Jadual Perbandingan Pantas
Gunakan jadual ini untuk menyempitkan bidang sebelum anda menyelami pertukaran setiap vendor.
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| Attentive | Jenama e-dagang enterprise yang mahukan program SMS terurus | Tiada harga diterbitkan; demo diperlukan | Kempen dibantu AI ditambah model strategis khusus | Tiada harga diterbitkan langsung, diterajui jualan sahaja |
| Postscript | Jenama Shopify yang mahukan harga SMS telus berasaskan penggunaan | $0/bln ditambah perbelanjaan minimum $49/bln | Segmentasi dan aliran asli Shopify yang mendalam | Mesej dibil di atas minimum, ditambah yuran pembawa |
| Klaviyo SMS | Pasukan yang sudah menggunakan e-mel Klaviyo yang mahukan satu profil bersatu | SMS dari $15/bln (1,250 kredit), bertindan pada E-mel dari $30/bln | Satu profil pelanggan merentasi e-mel dan SMS | E-mel dan SMS ialah pelan berasingan yang kedua-duanya dibil bulanan |
| Omnisend | Jenama e-dagang yang mahukan e-mel, SMS dan push bersama | Standard dari $11.20/bln; SMS dibil secara berasingan dari $0.007/mesej | Automasi berbilang saluran dibina untuk kedai dalam talian | SMS beralih kepada tambahan berasaskan jumlah untuk pendaftar baharu pada 2026 |
| Sendlane | Jenama e-dagang bersaiz sederhana yang mahukan satu enjin penghantaran untuk e-mel dan SMS | Peringkat permulaan $100/bln; SMS dari $0.009/kredit ditambah pengaktifan $10/bln | Dihargai mengikut hantaran, bukan kenalan yang disimpan | SMS memerlukan akaun berbayar ditambah yuran pengaktifan berasingan |
| Emotive | Jenama yang mahukan gaya SMS perbualan gaya concierge | Starter $100/bln ditambah $0.015/SMS | Pendekatan teks perbualan dibantu manusia | Kini dimiliki Privy; yuran setiap mesej bertindan pada setiap peringkat |
| Recart | Jenama Shopify yang mengutamakan pemulihan troli didorong SMS | Starter $299/bln (komitmen 12 bulan) | Reka bentuk SMS mengutamakan pembayaran dan pengabaian troli | Titik permulaan termahal di sini, dan ia mengunci anda setahun |
| SimpleTexting | Pasukan SMB yang mahukan teks pukal mudah, tanpa kerumitan e-dagang | $29/bln untuk 500 kredit (~$39/bln realistik dengan nombor) | Kenalan dan kata kunci tanpa had pada setiap peringkat | Nombor tempatan dan pengaktifan berkos tambahan di atas kredit |
| EZ Texting | Pasukan SMB yang mahukan jenama teks pukal paling mantap | Launch $25/bln ($20/bln tahunan) ditambah yuran telekom $5/bln | Peringkat kredit yang mudah, penyelidikan tingkah laku pengguna yang mendalam | Yuran telekom bertindan pada setiap peringkat di bawah Boost |
| Textedly | Perniagaan kecil dan nirlaba yang menjaga bajet | Dari $29/bln | Percubaan 50 teks percuma, kenalan tanpa had pada setiap pelan | Automasi dan segmentasi ketinggalan berbanding platform mengutamakan e-dagang |
| Community | Jenama dan pencipta yang mahukan hubungan satu-ke-satu dengan pelanggan | Tiada harga diterbitkan; sebut harga tersuai | Satu senarai pelanggan merentasi SMS, WhatsApp dan RCS | Tiada harga diterbitkan; memerlukan perbualan jualan |
| Twilio | Pasukan kejuruteraan yang membina lapisan penghantaran tersuai | $0.0083 setiap SMS (AS), berasaskan penggunaan | Tiada lantai yuran platform, bayar hanya untuk apa yang anda hantar | Tiada UI pemasaran; anda membina kempen dan pematuhan sendiri |
| Braze | Pasukan enterprise yang menjalankan SMS sebagai satu saluran dalam program kitaran hayat | Tiada harga diterbitkan; berskala dengan Monthly Active Users | Orkestrasi merentas saluran daripada satu profil pelanggan | Tiada harga diterbitkan; berlebihan jika SMS satu-satunya saluran anda |
Lapisan Kos Tersembunyi: A2P 10DLC, TCPA dan Yuran Pembawa
Ini ialah kejutan bajet paling lazim dalam kategori ini, dan itulah sebab ringkasan yang hanya membandingkan yuran platform tidak lengkap. Setiap perniagaan AS yang menghantar SMS pemasaran melalui nombor long code mesti melepasi tiga lapisan kos berasingan sebelum yuran platform pun penting.

Pendaftaran A2P 10DLC. Sejak Februari 2025, pembawa AS menyekat trafik Application-to-Person yang tidak didaftarkan sepenuhnya, jadi ini bukan kerja kertas pilihan, ia prasyarat untuk menghantar sama sekali. Jangkakan yuran pendaftaran jenama sekali sahaja, yuran semakan setiap kempen, dan yuran pembawa bulanan berulang yang berbeza mengikut kes penggunaan dan peringkat daya pemprosesan. Kebanyakan platform dalam senarai ini sama ada mengendalikan pendaftaran untuk anda (digabungkan atau sebagai item baris lepasan) atau menjangka anda mendaftar secara langsung jika anda membina di atas akses API mentah seperti Twilio.
Persetujuan TCPA. Telephone Consumer Protection Act menetapkan ganti rugi berkanun $500 hingga $1,500 bagi setiap pelanggaran, dan mahkamah umumnya mengira setiap teks tidak diminta secara individu sebagai pelanggaran berasingan tanpa had agregat. Satu kempen yang dihantar tanpa rekod opt-in yang betul kepada beberapa ribu nombor boleh mewujudkan pendedahan tujuh angka jauh sebelum sesiapa mempertimbangkan kemudaratan sebenar. Setiap platform dalam senarai ini menyokong tangkapan opt-in, tetapi liabiliti pematuhan terletak pada penghantar, bukan vendor.
Yuran pembawa di atas yuran platform. Walaupun selepas pendaftaran, setiap mesej masih membawa surcaj pembawa kecil setiap mesej yang berasingan daripada apa yang platform bil kepada anda. Surcaj itu biasanya tidak kelihatan pada halaman harga dan hanya muncul apabila jumlah meningkat.
| Lapisan Kos | Apa yang Diliputi | Siapa yang Membayar | Di Mana Ia Muncul |
|---|---|---|---|
| Langganan platform | Perisian itu sendiri: pembina automasi, segmentasi, pelaporan | Setiap pembeli, setiap platform dalam senarai ini | "Harga permulaan" yang diiklankan |
| Kadar setiap mesej atau setiap kredit | Kos sebenar untuk menghantar setiap SMS atau MMS | Setiap pembeli, berskala dengan jumlah | Item baris dalam bil platform |
| Pendaftaran A2P 10DLC | Semakan jenama dan kempen yang diperlukan pembawa AS untuk menghantar sama sekali | Setiap pembeli yang menghantar SMS pemasaran AS melalui long code | Sekali sahaja ditambah yuran pembawa berulang yang kecil |
| Surcaj pembawa | Yuran setiap mesej yang ditambah pembawa di atas kadar platform sendiri | Setiap pembeli, biasanya tidak ditunjukkan pada halaman harga | Tersembunyi dalam laporan penggunaan, bukan harga tampal |
| Nombor tempatan dan pengaktifan | Nombor penghantaran khusus yang diperlukan oleh kebanyakan platform | Pembeli pada alat SMB seperti SimpleTexting dan EZ Texting | Yuran nombor bulanan ditambah caj pengaktifan sekali sahaja |
| Liabiliti pematuhan | Ganti rugi berkanun TCPA bagi persetujuan atau pengendalian opt-out yang tidak betul | Penghantar, bukan vendor, tidak kira platform | Pendedahan undang-undang, bukan item baris, tetapi risiko sebenar |
Jika pasukan anda membina lapisan penghantaran tersuai dan bukan membeli platform berpakej, panduan Alternatif Attentive Terbaik pada 2026 dan Alternatif Postscript Terbaik pada 2026 kami kedua-duanya meliputi vendor mana yang mengendalikan pendaftaran 10DLC untuk anda berbanding yang meninggalkannya di pinggan anda.
Matriks Kesesuaian Peringkat dan Segmen
| Alat | E-dagang / DTC | SMB / Tempatan | Bina-Sendiri / API | Kitaran Hayat Enterprise |
|---|---|---|---|---|
| Attentive | Sesuai kukuh | - | - | Mungkin |
| Postscript | Sesuai kukuh | - | - | - |
| Klaviyo SMS | Sesuai kukuh | Mungkin | - | - |
| Omnisend | Sesuai kukuh | Mungkin | - | - |
| Sendlane | Sesuai kukuh | Mungkin | - | - |
| Emotive | Sesuai kukuh | Mungkin | - | - |
| Recart | Sesuai kukuh | - | - | - |
| SimpleTexting | Mungkin | Sesuai kukuh | - | - |
| EZ Texting | Mungkin | Sesuai kukuh | - | - |
| Textedly | Mungkin | Sesuai kukuh | - | - |
| Community | Mungkin | Sesuai kukuh | - | Mungkin |
| Twilio | Mungkin | Mungkin | Sesuai kukuh | Mungkin |
| Braze | Mungkin | - | Mungkin | Sesuai kukuh |
Jadual Saiz dan Persona
| Alat | Saiz Syarikat / Senarai Ideal | Persona Pembeli Utama |
|---|---|---|
| Attentive | Pasaran pertengahan hingga e-dagang enterprise, hasil SMS bulanan enam angka ke atas | VP Pemasaran, Ketua Pengekalan, Director CRM |
| Postscript | Jenama Shopify daripada pertumbuhan awal hingga pasaran pertengahan | Pengurus E-dagang, Ketua Pertumbuhan |
| Klaviyo SMS | Mana-mana saiz yang sudah menggunakan Klaviyo untuk e-mel | Pengurus E-dagang, Pemasar Kitaran Hayat |
| Omnisend | 1-200 pekerja, berfokuskan e-dagang | Pengasas DTC, Pengurus E-dagang |
| Sendlane | Jenama e-dagang bersaiz sederhana, 10-200 pekerja | Pemasar Pertumbuhan, Pengarah E-dagang |
| Emotive | Jenama DTC yang mahukan program terurus dan berbual | Pemasar Pengekalan, Pengasas |
| Recart | Jenama Shopify yang berfokus pada pemulihan troli, bersedia komited setiap tahun | Pengurus E-dagang, Ketua Pertumbuhan |
| SimpleTexting | Solo hingga 200 pekerja, apa-apa industri | Pengurus Pejabat, Penyelaras Pemasaran |
| EZ Texting | Solo hingga 200 pekerja, apa-apa industri | Pemilik Perniagaan Kecil, Pengurus Pemasaran |
| Textedly | Solo hingga 100 pekerja, menjaga bajet | Pemilik Perniagaan Kecil, Penyelaras Nirlaba |
| Community | Pencipta, jenama media dan jenama pengguna yang mahukan senarai pelanggan | Pemasar Jenama, Pengurus Komuniti |
| Twilio | Pasukan diterajui kejuruteraan dalam mana-mana saiz | Pembangun, Jurutera Platform, CTO |
| Braze | 500+ pekerja, program kitaran hayat berbilang saluran | VP Pemasaran Kitaran Hayat, Director CRM/MarTech |
1. Attentive: Standard E-dagang Enterprise
Attentive membina reputasinya sebagai platform SMS yang menjadi destinasi jenama e-dagang enterprise apabila program teks melangkaui alat layan diri. Tawarannya bukan sekadar perisian, ia hubungan terurus: penjanaan kempen dibantu AI, strategis khusus untuk akaun lebih besar, dan produk yang dibina di sekitar taktik pertumbuhan senarai seperti popup dan tangkapan pembayaran yang ditala khusus untuk opt-in SMS, bukan digunakan semula daripada borang pendaftaran e-mel.
Lapisan AI itu ialah peralihan 2026 yang benar-benar bagi platform ini: penjanaan teks kempen, pengoptimuman masa hantar, dan "AI Journeys" (aliran berbilang langkah automatik) kini berada bersama enjin penghantaran teras dan bukan sebagai tambahan berasingan. Pertukaran untuk kedalaman itu ialah kelegapan kos. Menurut halaman harga Attentive, syarikat tidak menerbitkan peringkat atau angka. Harga berdasarkan jumlah mesej, saiz senarai pelanggan, saluran yang anda gunakan, dan alat AI yang anda hidupkan, dengan sesetengah ciri AI dibil sebagai yuran bulanan tetap dan yang lain (seperti AI Journeys) dibil bayar-setiap-klik. Setiap pelan bermula dengan demo. Kontrak permulaan bagi jenama pasaran pertengahan dilaporkan bermula pada empat angka rendah sebulan. Jika kelegapan itu menjadi isu, panduan Alternatif Attentive Terbaik pada 2026 kami meliputi platform yang menerbitkan angka sebenar.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Penciptaan kempen dibantu AI dan pengoptimuman masa hantar | Tiada harga diterbitkan di mana-mana, demo diperlukan untuk mendapat angka |
| Alat pertumbuhan senarai asli SMS (popup, tangkapan pembayaran) | Kontrak lazimnya memerlukan komitmen tahunan |
| Sokongan strategis khusus pada peringkat lebih tinggi | Berlebihan dan berkemungkinan melebihi bajet bagi jenama di bawah hasil tujuh angka |
| AI Journeys untuk aliran berbilang langkah automatik | Pengebilan bayar-setiap-klik pada sesetengah ciri AI menambah baris kos yang tidak boleh diramal |
Harga: Tiada harga diterbitkan; berdasarkan jumlah, saiz senarai, saluran dan alat AI yang diaktifkan, disebut hanya melalui demo
Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang enterprise dan pasaran pertengahan atas yang mempunyai bajet dan jumlah untuk membenarkan program SMS terurus dan dibantu AI
Attentive dan Postscript ialah dua yang paling kerap disenaraipendekkan antara satu sama lain, dan pilihannya biasanya bergantung pada sama ada anda mahukan panggilan jualan atau borang pendaftaran. Perbandingan Attentive vs Postscript kami memodelkan kos sebenar kedua-duanya pada 50,000, 250,000 dan 1,000,000 mesej sebulan.
2. Postscript: Asli Shopify dan Telus dari Segi Penggunaan
Reka bentuk Postscript bermula daripada satu andaian: ia hanya akan berjalan di Shopify. Fokus yang lebih sempit itu membolehkannya pergi lebih mendalam pada segmentasi, pencetus peringkat produk dan data pelanggan berbanding platform yang cuba menyokong lima tindanan e-dagang berbeza sekali gus. Pematuhan dan tangkapan persetujuan juga dibina khusus di sekitar aliran pembayaran Shopify dan bukan borang web generik.
Di mana Postscript menonjol berbanding Attentive ialah ketelusan: ia sebenarnya menerbitkan kad kadar. Menurut halaman harga Postscript, Starter berharga $0/bln tetapi mempunyai perbelanjaan minimum bulanan $49, dengan SMS dihargai $0.015 menurun kepada $0.009 setiap mesej dan MMS pada $0.045 apabila jumlah meningkat. Growth naik ke minimum $100/bln (SMS $0.01-$0.008, MMS $0.03), dan Professional ke $500/bln (SMS $0.007, MMS $0.024, ditambah akses API dan label putih). Mesej dibil di atas mana-mana minimum yang anda gunakan, dan yuran pembawa (purata $0.00418 setiap SMS dan $0.00841 setiap MMS) bertindan di atas itu. Tiada pelan percuma berkekalan, hanya kredit percubaan $100 untuk 30 hari pertama. Jika harga berasaskan jumlah menjadi mahal pada skala, lihat panduan Alternatif Postscript Terbaik pada 2026 kami untuk 11 platform pada pelbagai titik harga.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga setiap mesej yang telus dan diterbitkan pada setiap peringkat | Peringkat Starter "percuma" masih memerlukan perbelanjaan minimum $49/bln |
| Segmentasi asli Shopify yang mendalam dan pencetus produk | Mesej dibil di atas yuran platform, tidak termasuk di dalamnya |
| Kadar setiap mesej berskala yang menurun apabila jumlah meningkat | Yuran pembawa ialah item baris berasingan yang terlepas pandang oleh kebanyakan pembeli di awal |
| Akses API dan label putih pada peringkat Professional | Terkunci pada Shopify; tiada sokongan untuk platform e-dagang lain |
Harga: Starter $0/bln ditambah perbelanjaan minimum $49/bln; Growth minimum $100/bln; Professional minimum $500/bln (kadar SMS/MMS menurun apabila peringkat dan jumlah meningkat, yuran pembawa tambahan)
Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang Shopify sahaja yang mahukan harga SMS telus berasaskan penggunaan dan bukan perjanjian enterprise sebut-harga-sahaja
3. Klaviyo SMS: Satu Profil, Dua Saluran
Produk SMS Klaviyo tidak dijual sebagai alat berdiri sendiri, dan itulah maksudnya. Ia dibina untuk berada pada profil pelanggan yang sama dengan e-mel Klaviyo, jadi aliran alu-aluan, urutan troli ditinggalkan, atau kempen menang-balik boleh dicetuskan merentas kedua-dua saluran daripada satu set segmen dan bukan menyegerakkan dua sistem berasingan. Bagi jenama yang sudah menjalankan Klaviyo untuk pemasaran e-mel, menambah SMS ialah keputusan konfigurasi, bukan hubungan vendor baharu.
Reka bentuk profil dikongsi itu kelihatan terus dalam angka: merentas keseluruhan pangkalan pelanggan Klaviyo, 10% aliran SMS teratas menjana lebih $5 hasil bagi setiap penerima, menurut penanda aras pemasaran SMS 2026 Klaviyo. Menurut halaman harga Klaviyo, SMS dibil sebagai pelan tersendiri bermula pada $15/bln untuk 1,250 kredit, bertindan di atas pelan E-mel (dari $30/bln untuk 1,000 profil aktif dan 10,000 hantaran). Setiap akaun mendapat 150 kredit SMS percuma bagi setiap kitaran pengebilan tanpa mengira pelan. Akaun peringkat percuma mendapat 250 profil aktif, 500 hantaran e-mel dan $5 mesej mudah alih sebulan untuk menguji gabungan itu. Jika harga bertindan Klaviyo menolak bajet anda melepasi apa yang diperlukan jenama e-dagang lebih kecil, panduan Alternatif Klaviyo Terbaik 2026 kami meliputi 10 pilihan pada pelbagai titik harga.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Satu profil pelanggan menggerakkan automasi e-mel dan SMS | E-mel dan SMS ialah pelan berasingan yang kedua-duanya dibil bulanan |
| Data asli Shopify dan WooCommerce yang mendalam menyuap kedua-dua saluran | Kos bertindan dengan cepat apabila saiz senarai dan jumlah mesej kedua-duanya berkembang |
| 150 kredit SMS percuma disertakan pada setiap kitaran pengebilan | Tiada diskaun tahunan pada pelan SMS atau e-mel layan diri setakat 2026 |
| Pembina aliran dan pelaporan yang sama merentas kedua-dua saluran | Kesesuaian lemah untuk jenama di luar e-dagang dan DTC |
Harga: SMS dari $15/bln (1,250 kredit), bertindan pada E-mel dari $30/bln (1,000 profil aktif, 10,000 hantaran); peringkat percuma meliputi 250 profil ditambah $5 mesej mudah alih sebulan
Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang yang sudah menjalankan Klaviyo untuk e-mel yang mahukan SMS pada profil pelanggan yang sama dan bukan vendor kedua
4. Omnisend: Automasi Berbilang Saluran yang Mesra Bajet
Tawaran Omnisend kepada jenama e-dagang lebih kecil ialah penyatuan pada titik harga lebih rendah daripada Klaviyo: e-mel, SMS dan pemberitahuan push berada dalam satu pembina aliran kerja, jadi satu automasi pemulihan troli boleh dicetuskan merentas ketiga-tiga saluran dan bukan menguruskan tiga alat dan tiga khalayak berasingan.
Jurang antara penghantaran automatik dan sekali gus kelihatan jelas dalam data Omnisend sendiri: merentas lebih 246 juta hantaran SMS yang dianalisis, mesej aliran automatik menukar pada 0.77%, kira-kira enam kali ganda purata penukaran 0.12% bagi kempen sekali gus, dan memperoleh hasil $0.74 bagi setiap mesej berbanding $0.15 bagi hantaran kempen, menurut laporan SMS Marketing Statistics 2026 Omnisend. Merentas campuran berbilang saluran penuh, Omnisend juga melaporkan $79 hasil e-dagang bagi setiap $1 yang dibelanjakan untuk e-mel, SMS dan push gabungan. Menurut halaman harga Omnisend, pelan Standard bermula pada $11.20/bln untuk 251-500 kenalan (500 e-mel disertakan), dan Pro bermula pada $41.30/bln pada 2,500 kenalan dengan hantaran e-mel tanpa had. SMS dihargai secara berasingan dari $0.007 setiap mesej; perubahan harga Mei 2026 menukar SMS kepada tambahan berasaskan jumlah untuk pendaftar baharu dan bukan menggabungkan kredit disertakan. Pelan percuma meliputi 250 kenalan dan 500 e-mel bulanan tanpa kredit SMS. Jika anda telah melangkaui fokus e-dagang sahaja Omnisend, panduan Alternatif Omnisend Terbaik pada 2026 kami meliputi 12 pilihan yang lebih luas.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| E-mel, SMS dan push dalam satu pembina aliran kerja | SMS kini dihargai sebagai tambahan berasaskan jumlah yang berasingan |
| Harga permulaan lebih rendah daripada Klaviyo pada saiz senarai setara | Kedalaman pelaporan ketinggalan berbanding Klaviyo untuk atribusi lanjutan |
| Templat automasi dibina khusus untuk kedai dalam talian | Fokus menyempit dengan cepat bagi jenama di luar e-dagang |
| Peringkat percuma yang boleh digunakan untuk menguji sebelum komited kepada SMS | Peringkat hantaran tanpa had masih terikat dasar penggunaan saksama |
Harga: Percuma (250 kenalan, 500 e-mel/bln, tiada SMS); Standard dari $11.20/bln (251-500 kenalan); Pro dari $41.30/bln (2,500 kenalan, e-mel tanpa had); SMS dibil secara berasingan dari $0.007/mesej
Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang yang mahukan e-mel, SMS dan push digabungkan dalam satu pembina aliran kerja pada harga permulaan lebih rendah daripada Klaviyo
5. Sendlane: Dihargai Mengikut Hantaran, Bukan Kenalan yang Disimpan
Tawaran Sendlane ialah falsafah harga yang dipinjam daripada buku main Brevo di sebelah e-mel: bil untuk berapa banyak mesej yang sebenarnya dihantar, bukan berapa banyak kenalan yang terbiar dalam pangkalan data anda. Bagi jenama e-dagang yang membawa senarai besar dan kebanyakannya tidak aktif, struktur itu boleh jauh lebih murah daripada model setiap kenalan sebaik senarai berkembang melepasi apa yang aktif dihantar e-mel atau teks.
Menurut halaman harga Sendlane, peringkat permulaan berjalan sekitar $100/bln (harga contoh ditunjukkan untuk jumlah hantaran wakil; kenalan tanpa had disertakan tanpa mengira peringkat). SMS ialah modul berasingan dihargai dari $0.009 setiap kredit, termasuk yuran pembawa, ditambah caj pengaktifan sekali sahaja $10/bln yang meliputi nombor khusus dan modul itu sendiri. Percubaan percuma 60 hari tersedia tetapi dihadkan pada 100 kenalan dan 500 hantaran, dan SMS khususnya memerlukan naik taraf kepada akaun berbayar sebelum ia diaktifkan sama sekali.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Kenalan tanpa had tanpa mengira peringkat, dibil mengikut hantaran | SMS memerlukan akaun berbayar; tiada SMS pada percubaan percuma |
| Yuran pembawa digabungkan dalam kadar SMS setiap kredit | Harga permulaan yang ditunjukkan berasaskan contoh, bukan angka universal tetap |
| Satu enjin penghantaran dan satu rekod kenalan untuk e-mel dan SMS | Ekosistem dan pustaka integrasi lebih kecil daripada Klaviyo atau Omnisend |
| Pengaktifan $10/bln meliputi nombor dan modul | Percubaan 60 hari dihadkan pada 100 kenalan, nipis untuk perintis sebenar |
Harga: Peringkat permulaan sekitar $100/bln (jumlah contoh ditunjukkan, kenalan tanpa had); SMS dari $0.009/kredit ditambah yuran pengaktifan $10/bln
Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang bersaiz sederhana dengan senarai kenalan besar yang kebanyakannya tidak aktif yang mahukan satu bil untuk hantaran e-mel dan SMS dan bukan dua
6. Emotive: Pendekatan Perbualan dan Concierge
Tawaran asal Emotive ialah SMS patut terbaca seperti teks daripada orang sebenar, bukan siaran letusan, dan platformnya dibina di sekitar perbualan dua hala, aliran opt-in gaya kuiz, dan lapisan perkhidmatan terurus di mana pasukan Emotive sendiri membantu menulis dan menjalankan kempen dan bukan membiarkan jenama bersendirian dengan pustaka templat. Syarikat diambil alih oleh Privy pada 2025, dan Emotive terus menjual SMS di bawah nama dan halaman harganya sendiri sebagai sebahagian daripada perniagaan gabungan itu, dan bukan beroperasi sebagai syarikat berdiri sendiri sepenuhnya.
Menurut halaman harga Emotive, Starter berharga $100/bln ditambah $0.015 setiap SMS dan $0.025 setiap MMS. Pro naik kepada $200/bln dengan kadar setiap mesej lebih rendah ($0.01/$0.02), dan Advanced kepada $300/bln ($0.008/$0.016). Enterprise dihargai tersuai. Tiada peringkat percuma dinyatakan, jadi membuat bajet untuk Emotive bermakna memodelkan yuran platform dan kadar setiap mesej bersama sejak hari pertama dan bukan menguji pada pelan percuma dahulu.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Gaya SMS dua hala yang berbual dan bukan siaran sehala | Tiada peringkat percuma; setiap dolar ujian ialah perbelanjaan sebenar |
| Aliran opt-in gaya kuiz dan interaktif terbina | Kini sebahagian daripada Privy berikutan pengambilalihan 2025 |
| Pilihan sokongan perkhidmatan terurus untuk strategi kempen | Yuran setiap mesej bertindan pada setiap peringkat, termasuk Enterprise |
| Struktur tiga peringkat yang jelas di bawah Enterprise | Ekosistem lebih kecil daripada Postscript atau Attentive |
Harga: Starter $100/bln ditambah $0.015/SMS dan $0.025/MMS; Pro $200/bln ($0.01/$0.02); Advanced $300/bln ($0.008/$0.016); Enterprise tersuai
Paling sesuai untuk: Jenama DTC yang mahukan program SMS gaya concierge yang berbual dan bukan alat siaran layan diri tulen
7. Recart: Pemulihan Troli Dahulu, Yang Lain Kemudian
Reka bentuk Recart bermula daripada satu tugas: memulihkan pembayaran Shopify yang ditinggalkan melalui SMS, kemudian berkembang ke luar ke kempen lebih luas setelah aliran itu berfungsi. Titik permulaan yang sempit itu bermakna onboarding dan templat ditala dengan luar biasa baik untuk detik khusus apabila pembeli meninggalkan barang dalam troli, berbanding platform yang menganggap pemulihan troli sebagai satu aliran antara banyak.
Fokus itu datang dengan harga permulaan tertinggi dalam senarai ini. Menurut halaman harga Recart, Starter berharga $299/bln pada komitmen 12 bulan dan termasuk 23,000 mesej SMS pada kadar berkesan $0.010 ditambah 8,795 MMS pada $0.028. Pro naik kepada $499/bln (41,583 SMS pada $0.0085), dan Scale kepada $999/bln (100,000 SMS pada $0.007, dengan lapisan perkhidmatan terurus). Enterprise adalah tersuai, dengan kadar SMS menurun serendah $0.0045. Yuran pembawa adalah tambahan di atas kadar itu (kira-kira $0.0045 setiap SMS dan $0.011 setiap MMS di AS). Tiada peringkat percuma atau kredit percubaan dinyatakan, dan komitmen 12 bulan ialah kekangan sebenar bagi jenama yang masih mengesahkan sama ada SMS berbaloi.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Aliran pemulihan troli dan onboarding yang dibina khusus | Harga permulaan tertinggi dalam senarai ini pada $299/bln |
| Jumlah mesej digabungkan disertakan dalam harga setiap peringkat | Komitmen 12 bulan diperlukan dari peringkat Starter ke atas |
| Lapisan perkhidmatan terurus tersedia pada peringkat Scale | Tiada peringkat percuma atau percubaan untuk menguji sebelum komited |
| Kadar setiap mesej yang menurun dengan ketara pada peringkat lebih tinggi | Yuran pembawa masih dikenakan di atas kadar digabungkan |
Harga: Starter $299/bln, komitmen 12 bulan (23,000 SMS disertakan); Pro $499/bln (41,583 SMS); Scale $999/bln (100,000 SMS); Enterprise tersuai
Paling sesuai untuk: Jenama Shopify yang kes penggunaan SMS utamanya ialah pemulihan troli dan bersedia komited selama setahun
8. SimpleTexting: Teks Pukal yang Mudah
SimpleTexting melangkau sepenuhnya automasi khusus e-dagang dan memberi tumpuan kepada apa yang sebenarnya diperlukan perniagaan kecil, sekolah atau pejabat kerajaan tempatan: menghantar teks pukal kepada senarai yang telah opt-in, menjalankan kempen kata kunci, dan berbalas teks dengan pelanggan individu daripada peti masuk dikongsi. Kenalan dan kata kunci tanpa had disertakan pada setiap peringkat, yang menghapuskan kebimbangan harga berasaskan kenalan yang muncul pada platform mengutamakan e-dagang.
Menurut halaman harga SimpleTexting, pelan permulaan berharga $29/bln untuk 500 kredit, tetapi angka itu sahaja memandang rendah kos sebenar: nombor tempatan khusus menambah $10/bln (ditambah yuran pengaktifan sekali sahaja $4), jadi persediaan kerja yang realistik mendarat lebih hampir $39/bln. Pengebilan tahunan menjadikan jumlahnya $398.40/tahun, kira-kira 20% lebih murah daripada kadar bulanan. Kredit tambahan melebihi peruntukan pelan berharga 5.5 sen setiap satu, dan setiap pelan termasuk 3 kerusi pengguna. Yuran pembawa dikenakan di atas pada kira-kira $0.0025 setiap mesej di AS. Diskaun nirlaba 15% tersedia, dan terdapat percubaan percuma tanpa kad diperlukan.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Kenalan dan kata kunci tanpa had pada setiap peringkat | Harga tampal $29/bln tidak termasuk nombor telefon |
| 3 kerusi pengguna disertakan, tiada harga setiap kerusi | Kos permulaan realistik lebih hampir $39/bln sebaik anda menambah nombor |
| Teks kata kunci dan peti masuk dikongsi yang mudah, tiada lengkung pembelajaran | Tiada automasi khusus e-dagang atau atribusi hasil |
| Diskaun nirlaba 15% dan jaminan wang dikembalikan 30 hari | Kredit tambahan berharga lebih setiap mesej berbanding kadar asas pelan |
Harga: $29/bln untuk 500 kredit, ditambah $10/bln bagi setiap nombor tempatan (pengaktifan sekali sahaja $4); permulaan realistik sekitar $39/bln; pengebilan tahunan $398.40/tahun (20% lebih murah)
Paling sesuai untuk: Pasukan SMB, sekolah dan pejabat tempatan yang mahukan teks pukal yang mudah tanpa kerumitan e-dagang
Jika model setiap kredit ditambah yuran setiap nombor ialah yang mendorong anda melihat sekeliling, ringkasan Alternatif SimpleTexting Terbaik pada 2026 kami membandingkan 13 platform atas asas kos mendarat yang sama.
9. EZ Texting: Jenama Teks Pukal yang Mantap
EZ Texting telah berada dalam ruang pemasaran SMS cukup lama untuk membina salah satu cabang penyelidikan yang lebih dipercayai dalam kategori ini: tinjauan tingkah laku pengguna miliknya sendiri, diterbitkan semula setiap tahun, dipetik di seluruh industri (termasuk dalam Fakta Utama artikel ini). Pendirian mengutamakan penyelidikan yang sama kelihatan dalam produk: peringkat berasaskan kredit yang mudah, kenalan tanpa had, dan peti masuk dikongsi yang dibina untuk pasukan kecil dan bukan CRM enterprise.
Data syarikat sendiri menggariskan sebab kelajuan respons penting bagi sesiapa yang mempertimbangkan kategori ini: 89% pengguna AS kini telah opt-in untuk menerima teks daripada sekurang-kurangnya satu perniagaan, meningkat daripada 66% pada 2021, dan 87% melihat teks baharu dalam masa 15 minit selepas ia tiba, menurut EZ Texting's 2026 Consumer Texting Behavior Report (959 pengguna AS ditinjau). Laporan yang sama mendapati kekerapan mesej ialah pencetus opt-out utama, disebut oleh 40% responden, jauh mendahului kandungan tidak relevan pada 18%. Menurut halaman harga EZ Texting, Launch berharga $25/bln ($20/bln dibil tahunan) untuk 500 kredit, kenalan tanpa had dan 1 pengguna, ditambah yuran telekom $5/bln di atasnya. Boost ialah $75/bln ($60 tahunan, yuran telekom dikecualikan) dan Scale ialah $125/bln ($100 tahunan). Enterprise berharga $3,000/bln untuk 200,000 kredit. Pengguna tambahan berharga $10/bln setiap seorang, dan SMS menggunakan 1 kredit manakala MMS menggunakan 3.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Kenalan tanpa had pada setiap peringkat, hantaran berasaskan kredit | Yuran telekom $5/bln bertindan di atas peringkat Launch |
| Penyelidikan tingkah laku pengguna asli yang dipetik seluruh industri | Tiada peringkat percuma dinyatakan |
| Yuran telekom dikecualikan sebaik anda mencapai peringkat Boost | Lonjakan Enterprise ke $3,000/bln curam daripada $125/bln Scale |
| Pengiraan kredit mudah: SMS = 1 kredit, MMS = 3 kredit | Kedalaman automasi asas berbanding alat mengutamakan e-dagang |
Harga: Launch $25/bln ($20/bln tahunan) ditambah yuran telekom $5/bln; Boost $75/bln ($60 tahunan, tiada yuran telekom); Scale $125/bln ($100 tahunan); Enterprise $3,000/bln (200,000 kredit)
Paling sesuai untuk: Pasukan SMB yang mahukan jenama teks pukal paling mantap, disokong penyelidikan pengguna diterbitkannya sendiri
10. Textedly: Titik Permulaan Berbajet
Seluruh reka bentuk Textedly ialah menghapuskan geseran untuk pembeli terkecil dalam kategori ini: organisasi nirlaba yang menghantar peringatan acara, peruncit satu lokasi yang menjalankan promosi bulanan, kumpulan gereja yang menyelaraskan jadual. Setiap pelan mendapat set ciri yang sama (tiada automasi dikunci di sebalik peringkat premium), dan harga berskala semata-mata mengikut jumlah mesej melalui peluncur dan bukan satu set pakej bernama.
Menurut halaman harga Textedly, pelan bermula dari $29/bln dan berskala pada peluncur daripada 50 mesej sebulan sehingga 360,000, dengan setiap ciri tersedia tanpa mengira peringkat pelan. Kenalan tanpa had pada setiap pelan. Ahli pasukan tambahan berharga $10/bln setiap seorang, dan pengebilan tahunan memberi kira-kira 20% lebih banyak teks untuk perbelanjaan yang sama berbanding bulanan. Akaun percuma dengan 50 teks percuma dan satu kata kunci tersuai tersedia untuk menguji platform sebelum membayar apa-apa.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Set ciri penuh yang sama pada setiap peringkat pelan, tiada automasi dikunci | Automasi dan segmentasi lebih nipis daripada alat mengutamakan e-dagang |
| Akaun percuma dengan 50 teks untuk diuji sebelum membayar | Tiada integrasi e-dagang khusus untuk pemulihan troli atau data hasil |
| Harga berasaskan peluncur yang mudah terikat semata-mata pada jumlah | Pelaporan asas berbanding Klaviyo atau Omnisend |
| Kenalan dan kata kunci tanpa had pada setiap pelan | Ahli pasukan tambahan menambah $10/bln setiap seorang dan bukan bilangan kerusi digabungkan |
Harga: Dari $29/bln, berskala pada peluncur jumlah mesej daripada 50 hingga 360,000 mesej/bln; pengebilan tahunan memberi kira-kira 20% lebih banyak teks untuk harga yang sama
Paling sesuai untuk: Perniagaan kecil dan organisasi nirlaba yang menjaga bajet yang mahukan satu pelan berciri penuh yang mudah tanpa alat khusus e-dagang
11. Community: Model Senarai Pelanggan
Community mengambil rangka yang berbeza daripada setiap alat lain dalam senarai ini: dan bukannya "platform pemasaran" yang menghantar kempen siaran kepada segmen, ia menjual idea satu senarai pelanggan yang dihantar teks secara langsung oleh jenama, artis atau pencipta, bernada satu-ke-satu walaupun pada skala. Campuran saluran menyokong itu: SMS dan MMS, WhatsApp, Apple Messages for Business dan RCS semuanya berjalan melalui senarai pelanggan yang sama dan bukan integrasi berasingan.
Pemposisian itu lebih dekat dengan alat pemesejan perbualan yang diliputi dalam panduan Alternatif ManyChat Terbaik 2026 kami berbanding platform SMS e-dagang tulen, walaupun model senarai berasaskan SMS Community ialah produk teras dan bukan lapisan chatbot. Menurut halaman harga Community, syarikat tidak menerbitkan angka. Pelan dinamakan Small Business, Mid Market dan Enterprise, dan harga "berskala mengikut keperluan anda" melalui sebut harga tersuai. Tiada peringkat percuma atau kredit percubaan dinyatakan.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Satu senarai pelanggan merentasi SMS, WhatsApp, Apple Messages dan RCS | Tiada harga diterbitkan pada mana-mana peringkat |
| Pemposisian dibina di sekitar nada satu-ke-satu, bukan siaran letusan | Tiada peringkat percuma atau percubaan dinyatakan |
| Capaian berbilang saluran tanpa menjahit alat berasingan | Proses diterajui jualan diperlukan sekadar untuk melihat angka |
| Peringkat bernama menandakan ia berskala daripada perniagaan kecil hingga enterprise | Automasi khusus e-dagang lebih sedikit daripada Klaviyo atau Omnisend |
Harga: Tiada harga diterbitkan; peringkat Small Business, Mid Market dan Enterprise, sebut harga tersuai sahaja
Paling sesuai untuk: Jenama dan pencipta yang mahukan satu senarai pelanggan berbilang saluran dengan nada berbual satu-ke-satu
12. Twilio: Bina Lapisan Penghantaran Anda Sendiri
Twilio ialah entri yang ganjil dalam senarai ini kerana ia bukan platform pemasaran langsung. Ia infrastruktur API boleh atur cara yang melaluinya sebahagian bermakna daripada platform di atas (dan industri SMS yang lebih luas) sebenarnya menghantar di bawah UI mereka sendiri. Pasukan dengan sumber kejuruteraan boleh membina lapisan penghantaran SMS sepenuhnya tersuai terus pada API Twilio dan bukan menyewa pembina automasi vendor, menukar yuran platform bulanan dengan masa kejuruteraan.
Menurut halaman harga SMS Twilio, SMS keluar dan masuk kedua-duanya berharga $0.0083 setiap mesej di AS, kadar yang sama merentas nombor long code, toll-free dan short code. MMS berharga lebih untuk dihantar ($0.022) berbanding diterima ($0.0165 pada long code dan short code, $0.02 pada toll-free). Nombor berkos tambahan: nombor tempatan $1.15/bln, nombor toll-free $2.15/bln, dan short code $1,000 setiap suku untuk nombor rawak atau $1,500 setiap suku untuk vanity. Yuran pendaftaran A2P 10DLC juga dikenakan dan tidak disenaraikan sebagai angka tetap pada halaman harga itu, kerana ia berbeza mengikut jenis kempen dan daya pemprosesan. Perlu diperhatikan, Twilio juga memiliki SendGrid, jadi pasukan yang membina SMS tersuai di atas Twilio sering akhirnya menilai SendGrid untuk e-mel transaksional secara selari. Perbandingan SendGrid vs Mailgun kami dan panduan Alternatif SendGrid Terbaik pada 2026 kedua-duanya meliputi keputusan bersebelahan itu, dan panduan Alternatif Zapier Terbaik 2026 kami berguna jika anda lebih suka menyambungkan Twilio ke alat sedia ada melalui automasi tanpa kod daripada menulis kod integrasi sendiri.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga berasaskan penggunaan tanpa lantai yuran platform | Tiada UI pemasaran langsung: tiada segmen, tiada aliran seret-dan-lepas |
| Kawalan penuh ke atas logik penghantaran, masa dan data | Anda membina dan menyelenggara tangkapan opt-in dan pematuhan sendiri |
| Kadar setiap mesej yang sama merentas long code, toll-free, short code | Yuran A2P 10DLC tidak diterbitkan sebagai angka tetap pada halaman harga |
| Berskala kepada sebarang jumlah tanpa siling yang dikenakan vendor | Memerlukan masa kejuruteraan sebenar untuk mencapai kesetaraan dengan alat berpakej |
Harga: $0.0083 setiap SMS dihantar atau diterima (AS); MMS $0.022 hantar / $0.0165-$0.02 terima; nombor tempatan dari $1.15/bln, short code dari $1,000/suku; yuran A2P 10DLC dikenakan secara berasingan
Paling sesuai untuk: Pasukan diterajui kejuruteraan yang mahu membina lapisan penghantaran SMS sepenuhnya tersuai dan bukan mengguna pakai platform pemasaran berpakej
Twilio bukan satu-satunya pilihan setelah anda memutuskan untuk membina. Perbandingan Twilio vs Sinch kami meneliti kadar setiap mesej, sewa nombor dan yuran pembawa pada 100,000 hingga 10,000,000 mesej sebulan, dan ringkasan Alternatif Bird (MessageBird) Terbaik pada 2026 meliputi bidang CPaaS yang lebih luas termasuk Telnyx, Plivo, Bandwidth dan Vonage.
13. Braze: Orkestrasi Merentas Saluran Enterprise
Braze melengkapkan senarai ini sebagai platform penglibatan enterprise, berguna untuk melihat bentuk penuh pasaran: bagi jenama besar, SMS jarang menjadi saluran berdiri sendiri, ia satu tuas dalam program kitaran hayat lebih luas yang turut merangkumi push, e-mel, mesej dalam aplikasi dan web. Produk Braze dibina di sekitar mengorkestrasikan kesemuanya daripada satu profil pelanggan dan satu kanvas kempen, dan bukan menganggap SMS sebagai silo tersendiri dengan segmennya sendiri.
Menurut halaman harga Braze, syarikat menawarkan empat edisi (Braze Go, Braze Select, Braze Pro dan Braze Enterprise) dengan harga berskala pada Monthly Active Users, ditambah model "Action Credits" yang merentasi penggunaan saluran dan produk AI. Tiada kad harga awam atau angka disenaraikan; setiap laluan menuju perbualan "Get pricing" atau percubaan percuma. Kelegapan itu ialah pertukaran untuk kedalaman orkestrasi: pasukan yang menilai Braze semata-mata untuk menambah SMS pada program e-mel sedia ada berkemungkinan lebih terlayan oleh alat khusus saluran, manakala pasukan yang membina program kitaran hayat yang benar-benar merentas saluran mendapat keupayaan di sini yang tiada platform SMS sahaja dalam senarai ini tawarkan. Jika kedalaman khusus SMS lebih penting daripada orkestrasi merentas saluran untuk program anda, panduan Alternatif Braze Terbaik kami meliputi platform yang dibina khusus di sekitar teks dan bukan suite penglibatan lebih luas, dan jika keperluan asasnya sebenarnya menyatukan data pelanggan merentas pemasaran dan jualan dan bukan sekadar pemesejan, ringkasan Perisian CRM Terbaik 2026 kami meliputi keputusan bersebelahan itu.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Orkestrasi merentas saluran (SMS, push, e-mel, dalam aplikasi) daripada satu profil | Tiada harga diterbitkan di mana-mana; sebut harga berasaskan MAU sahaja |
| Satu kanvas kempen merentasi setiap saluran dan bukan silo setiap saluran | Berlebihan dan berkemungkinan melebihi bajet jika SMS satu-satunya keperluan sebenar anda |
| Model Action Credits meliputi penggunaan merentas saluran dan ciri AI | Percubaan percuma wujud, tetapi harga sebenar hanya datang selepas perbualan jualan |
| Dibina untuk program pemasaran kitaran hayat berskala besar dan berbilang pasukan | Beban pelaksanaan lebih curam daripada alat SMS satu saluran |
Harga: Tiada harga diterbitkan; empat edisi (Go, Select, Pro, Enterprise) berskala pada Monthly Active Users ditambah model penggunaan Action Credits, disebut melalui jualan
Paling sesuai untuk: Pasukan enterprise yang menjalankan SMS sebagai satu saluran dalam program pemasaran kitaran hayat merentas saluran yang lebih luas
Rakan setara terdekat Braze ialah Iterable, dan kedua-duanya tidak menerbitkan harga, menjadikan penilaian itu luar biasa sukar untuk dibajetkan. Perbandingan Braze vs Iterable kami meliputi apa yang sebenarnya memacu setiap sebut harga. Jika sisi e-mel tindanan anda ialah bahagian yang sedang disemak, ringkasan Alternatif Mailgun Terbaik pada 2026 membandingkan API e-mel transaksional dari segi kos pada jumlah dan pengekalan log.
Kesilapan Pembelian Pemasaran SMS yang Perlu Dielakkan
Kebanyakan program SMS yang terbantut dapat dikesan kepada kesilapan pembelian yang dibuat sebelum mesej pertama dihantar, bukan platform yang lemah. Berikut yang paling lazim dan apa yang perlu dilakukan sebaliknya.

| Kesilapan | Rupanya | Apa yang Perlu Dilakukan Sebaliknya |
|---|---|---|
| Membandingkan yuran platform, bukan jumlah kos | Memilih peringkat "$0/bln" Postscript tanpa membajetkan minimum $49 ditambah kadar setiap mesej | Modelkan yuran platform, kadar setiap mesej dan yuran pembawa bersama sebelum anda komited |
| Melangkau pendaftaran A2P 10DLC | Menganggap platform pemasaran "mengendalikan pematuhan" tanpa mengesahkan apa yang termasuk | Tanya setiap vendor secara langsung pendaftaran apa yang mereka kendalikan untuk anda dan apa yang menjadi tanggungjawab anda |
| Membeli alat e-dagang untuk kes penggunaan bukan e-dagang | Memilih Attentive atau Recart untuk perniagaan perkhidmatan yang hanya memerlukan peringatan temu janji | Padankan alat dengan kes penggunaan sebenar anda: SimpleTexting atau EZ Texting untuk teks SMB bukan e-dagang |
| Terlalu banyak menghantar mesej kepada senarai baharu | Menghantar promosi harian sebaik senarai melepasi pendaftaran 10DLC | Hadkan kekerapan awal; 40% pengguna menyebut kekerapan mesej sebagai sebab utama opt-out |
| Mengabaikan klausa perbelanjaan minimum | Menganggap peringkat Starter Postscript benar-benar percuma | Baca setiap peringkat "percuma" atau "$0" untuk minimum bulanan tersembunyi sebelum anda menandatangani |
| Terkunci dalam kontrak 12 bulan sebelum mengesahkan kesesuaian | Komited kepada pelan tahunan Recart sebelum menjalankan perintis sebenar | Uji pada platform bulanan atau percubaan dahulu, kemudian komited setelah anda tahu SMS berbaloi |
| Memisahkan data SMS dan e-mel merentas dua vendor | Menjalankan SMS dalam satu alat dan e-mel dalam ESP yang terputus | Utamakan platform seperti Klaviyo SMS atau Omnisend yang berkongsi satu profil pelanggan merentas saluran |
| Memilih berdasarkan pengiktirafan jenama semata-mata | Menganggap SMS "tetap dibaca" jadi platform tidak penting | Padankan platform dengan keperluan segmentasi dan automasi anda, bukan sekadar bahagian pasarannya |
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
Gunakan jadual ini sebagai penapis akhir anda. Padankan situasi anda dengan platform yang dibina untuknya.

| Jika anda memerlukan... | Pilih... | Sebab |
|---|---|---|
| Program SMS terurus bertaraf enterprise untuk jenama e-dagang besar | Attentive | Kempen dibantu AI dan sokongan strategis khusus, dibina untuk skala |
| Harga SMS telus berasaskan penggunaan di Shopify | Postscript | Menerbitkan kadar setiap mesej sebenar dan bukan perjanjian enterprise sebut-harga-sahaja |
| SMS pada profil pelanggan yang sama dengan program e-mel sedia ada anda | Klaviyo SMS | Satu profil menggerakkan kedua-dua saluran jika anda sudah menjalankan e-mel Klaviyo |
| E-mel, SMS dan push bersama pada harga permulaan lebih rendah | Omnisend | Automasi berbilang saluran dibina untuk bajet e-dagang lebih kecil |
| Satu bil untuk hantaran e-mel dan SMS, dihargai mengikut jumlah bukan kenalan | Sendlane | Mengenakan bayaran untuk hantaran, bukan kenalan yang disimpan, yang sesuai untuk senarai besar yang tidak aktif |
| Hubungan SMS gaya concierge dan berbual dengan pelanggan | Emotive | Teks dua hala dibantu manusia dan bukan siaran sehala |
| Pemulihan troli didorong SMS sebagai kes penggunaan utama | Recart | Aliran pengabaian troli yang dibina khusus, pada harga yang mencerminkan fokus itu |
| Teks pukal SMB yang mudah tanpa kerumitan e-dagang | SimpleTexting atau EZ Texting | Kenalan tanpa had, harga berasaskan kredit, tiada automasi yang tidak anda perlukan |
| Titik permulaan kos terendah untuk organisasi nirlaba kecil atau perniagaan tempatan | Textedly | Set ciri penuh yang sama pada setiap peringkat, bermula di bawah $30/bln |
| Satu senarai pelanggan merentasi SMS, WhatsApp dan RCS | Community | Capaian berbilang saluran di bawah satu senarai, dibina di sekitar nada berbual |
| Kawalan penuh untuk membina lapisan penghantaran tersuai | Twilio | Harga API berasaskan penggunaan tanpa UI vendor atau lantai yuran platform |
| SMS sebagai satu saluran dalam program kitaran hayat enterprise yang lebih luas | Braze | Orkestrasi merentas saluran daripada satu profil merentasi push, e-mel dan SMS |
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Sempitkan senarai anda kepada dua platform sebelum anda menempah satu demo pun, dan hargakan keseluruhan tindanan, bukan sekadar harga tampal: yuran platform, kadar setiap mesej, surcaj pembawa dan pendaftaran A2P 10DLC bersama. Kemudian jalankan perintis sebenar 30 hari pada pelan bulanan (bukan komitmen tahunan) dengan senarai opt-in sebenar anda sebelum anda menandatangani apa-apa yang lebih panjang. Platform yang berbaloi ialah yang jumlah kos bulanannya boleh anda ramal pada bulan ketiga, bukan sekadar yang mempunyai angka terendah pada halaman harga.
Jika program SMS anda perlu disambungkan ke tindanan penghantaran e-mel dan berasaskan API yang lebih luas, perbandingan SendGrid vs Mailgun kami meliputi lapisan e-mel transaksional yang sering berjalan bersama alat ini.

Principal Product Marketing Strategist
On this page
- Fakta Utama
- Jadual Perbandingan Pantas
- Lapisan Kos Tersembunyi: A2P 10DLC, TCPA dan Yuran Pembawa
- Matriks Kesesuaian Peringkat dan Segmen
- Jadual Saiz dan Persona
- 1. Attentive: Standard E-dagang Enterprise
- 2. Postscript: Asli Shopify dan Telus dari Segi Penggunaan
- 3. Klaviyo SMS: Satu Profil, Dua Saluran
- 4. Omnisend: Automasi Berbilang Saluran yang Mesra Bajet
- 5. Sendlane: Dihargai Mengikut Hantaran, Bukan Kenalan yang Disimpan
- 6. Emotive: Pendekatan Perbualan dan Concierge
- 7. Recart: Pemulihan Troli Dahulu, Yang Lain Kemudian
- 8. SimpleTexting: Teks Pukal yang Mudah
- 9. EZ Texting: Jenama Teks Pukal yang Mantap
- 10. Textedly: Titik Permulaan Berbajet
- 11. Community: Model Senarai Pelanggan
- 12. Twilio: Bina Lapisan Penghantaran Anda Sendiri
- 13. Braze: Orkestrasi Merentas Saluran Enterprise
- Kesilapan Pembelian Pemasaran SMS yang Perlu Dielakkan
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya