Alternatif Mailgun Terbaik pada 2026: 12 Alat API E-mel dan SMTP Dibandingkan

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Jika anda sedang mencari alternatif Mailgun, ringkasnya begini: Postmark ialah pengganti terbaik untuk pasukan yang memerlukan sejarah mesej sebenar dan bukannya log sehari, Amazon SES ialah pilihan paling murah apabila anda menghantar pada volum yang sebenar, Resend ialah pengalaman pembangun terbaik jika anda membina atas JavaScript moden, dan Brevo atau Mailjet ialah pilihan yang patut dilihat jika anda turut memerlukan kempen pemasaran dan bukan sekadar API.
Perlu dinyatakan awal-awal, kerana separuh internet tersilap tentangnya: Mailgun tidak menamatkan pelan percumanya. SendGrid yang berbuat demikian. Mailgun masih menerbitkan peringkat percuma kekal pada 100 e-mel sehari, dan tempoh simpanan log satu hari pada peringkat berbayar permulaan, bukan model harga, yang menolak kebanyakan pasukan mencari tempat lain.
Fakta Utama
- Twilio menamatkan pelan Free Email API dan Free Marketing Campaigns milik SendGrid berkuat kuasa 27 Mei 2025, dengan tempoh bertenang 60 hari selepas itu penghantaran dihentikan dan kenalan tersimpan melebihi 100 dipadam secara kekal (Twilio changelog). Peringkat percuma Mailgun terselamat.
- Sejak 1 Februari 2024, mana-mana penghantar yang menghantar lebih 5,000 mesej sehari ke Gmail mesti lulus SPF, DKIM dan DMARC, mengekalkan kadar spam Postmaster Tools di bawah 0.30%, dan menyokong nyahlanggan satu klik pada mel pemasaran (Google Workspace Admin Help).
- Kadar penghantaran B2B meningkat daripada 90.7% kepada 95.6% tahun ke tahun, peningkatan paling ketara bagi mana-mana sektor yang dijejaki, manakala penempatan peti masuk global berada sekitar 87%, jadi jurang antara "dihantar" dengan "benar-benar dalam peti masuk" masih kira-kira sepuluh mata (analisis Validity terhadap data penanda aras DMA 2026).
- 30% syarikat melaporkan pulangan $36 hingga $50 bagi setiap $1 yang dibelanjakan untuk e-mel, dan syarikat perisian serta teknologi khususnya purata 36:1 (kajian Litmus State of Email).
- 74% pengguna berkata mereka lebih suka e-mel untuk mesej transaksional daripada jenama, dan 71% sanggup menyelongkar folder spam untuk mencari mesej yang hilang, dalam tinjauan terhadap lebih 2,000 pengguna di lima negara (kajian pengguna Mailgun).
Caj Sebenar Mailgun, dan Di Mana Ia Menyempit
Sebelum membandingkan apa-apa, ada baiknya anda memahami angka pemegang jawatan dengan betul, kerana dua mitos berbeza tersebar tentang Mailgun dan kedua-duanya salah.

Mitos pertama: Mailgun menamatkan peringkat percumanya. Ia tidak. Pelan percuma masih ada pada halaman harga dengan 100 e-mel sehari, secara kekal, dengan simpanan log satu hari. Mitos kedua: Mailgun mahal. Ia tidak, sekurang-kurangnya bukan pada peringkat permulaan. Basic ialah $15/bulan untuk 10,000 e-mel dengan lebihan dari $1.80 setiap 1,000. Foundation ialah $35/bulan untuk 50,000 dengan lebihan dari $1.30. Scale ialah $90/bulan untuk 100,000 dengan lebihan dari $1.10. IP khusus ialah tambahan $59/bulan, dengan satu disertakan pada Scale dan pada volum Foundation yang lebih tinggi. Pengebilan bulanan ialah apa yang dipaparkan oleh halaman harga.
Kesempitan sebenar ialah tempoh simpanan. Pada Basic, anda mendapat log satu hari. Itu tidak mengapa sehinggalah pelanggan menghantar e-mel pada hari Isnin tentang set semula kata laluan yang tidak sampai pada hari Jumaat, dan langsung tiada apa-apa lagi untuk dilihat. Foundation melanjutkannya kepada lima hari, Scale kepada tiga puluh. Jadi laluan naik taraf yang praktikal di Mailgun langsung tidak didorong oleh volum, tetapi oleh berapa lama anda perlu dapat menjawab "adakah kami benar-benar menghantarnya?" Itulah satu-satunya sebab paling lazim pasukan pada Basic mula membandingkan harga dalam senarai ini.
| Jika anda meninggalkan Mailgun kerana... | Anda mahu | Mulakan dengan |
|---|---|---|
| Log satu hari tidak mencukupi untuk menyahpepijat tiket sokongan | Sejarah peringkat mesej yang panjang tanpa lonjakan besar pada harga pelan | Postmark, Resend |
| Bil meningkat lebih pantas daripada volum penghantaran anda | Harga per e-mel semata-mata tanpa lantai pelan | Amazon SES |
| Pengalaman pembangun terasa ketinggalan zaman | SDK moden, klien bertaip, peralatan templat sebenar | Resend, MailerSend |
| Anda memerlukan kempen pemasaran juga, bukan sekadar API | Satu akaun yang meliputi transaksional dan siaran | Brevo, Mailjet, Mailchimp Transactional |
| Anda hanya mahu SMTP terus berfungsi dengan bukti kelayakan baharu | Geganti penggantian terus, tanpa perubahan kod | SMTP2GO, Postmark, Mailjet |
| Anda memerlukan e-mel dan SMS daripada vendor yang sama | API pemesejan gabungan | MailerSend, Brevo |
Jika keperluan anda sebenarnya pemesejan teks dan bukannya e-mel, ini senarai yang salah sepenuhnya dan ringkasan Perisian Pemasaran SMS Terbaik ialah yang betul. Dan jika anda menimbang Mailgun terhadap pesaing tertuanya secara bersemuka, perbandingan SendGrid vs Mailgun mengupas pertandingan khusus itu dengan lebih mendalam berbanding ringkasan.
Jadual Perbandingan Pantas
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| Postmark | Pasukan yang memerlukan sejarah log sebenar, bukan satu hari | Basic $15/bulan (dari 10,000 e-mel/bulan) | Simpanan 45 hari pada setiap pelan, reputasi transaksional sahaja | Tiada penghantaran pukal atau pemasaran langsung |
| Amazon SES | Penghantar volum tinggi yang sudah menggunakan AWS | $0.10 setiap 1,000 e-mel, bayar mengikut penggunaan | Paling murah per e-mel dengan margin besar pada skala | Anda membina papan pemuka, pengelogan dan peralatan sendiri |
| Resend | Pembangun pada React, Next.js dan SDK bertaip | Pro $20/bulan (50,000 e-mel/bulan) | Pengalaman pembangun terbaik dalam senarai ini, simpanan 30 hari | Kempen pemasaran ialah pelan berbayar yang berasingan |
| SendGrid Email API | Penghantar yang sangat besar dalam ekosistem Twilio | Essentials dari $19.95/bulan | Peralatan kebolehhantaran matang, berskala hingga berjuta-juta | Tiada pelan percuma sejak Mei 2025 |
| SMTP2GO | Geganti SMTP penggantian terus tanpa perubahan kod | Starter $10/bulan (10,000 e-mel/bulan) | Laluan penghijrahan paling mudah daripada SMTP Mailgun | Permukaan ciri lebih kecil daripada Mailgun atau SendGrid |
| Brevo | API transaksional serta pemasaran dalam satu akaun | Starter $9/bulan (dari 5,000 e-mel/bulan) | Satu log masuk untuk penghantaran API dan kempen | Lonjakan curam dari Standard ke Professional |
| Mailjet | Peringkat percuma paling murah hati untuk kedua-dua jenis penghantaran | Starter $9/bulan (8,000 e-mel/bulan) | 6,000 e-mel percuma sebulan, transaksional dan pemasaran | Peringkat yang diterbitkan berhenti pada 15,000 e-mel |
| MailerSend | Pasukan yang mahukan e-mel dan SMS daripada satu API | Hobby $5.60/bulan (5,000 e-mel/bulan) | E-mel serta SMS, harga permulaan rendah | Peringkat percuma ialah 500/bulan, bukan 12,000 yang diingati orang |
| Elastic Email | Penghantaran berbajet pada paras 50,000 e-mel | Starter $19/bulan pada peringkat 50,000 | Harga diterbitkan terendah pada 50,000 e-mel | Tiada kadar lebihan diterbitkan, pengebilan bulanan sahaja |
| Mailchimp Transactional | Pasukan yang sudah membayar untuk Mailchimp | $20 setiap blok 25,000 e-mel | Harga blok yang boleh diramal, berkongsi data Mailchimp | Tambahan sahaja, memerlukan pelan Mailchimp berbayar |
| Bird | E-mel berharga mengikut penggunaan dengan lebih banyak saluran dijanjikan | Startup dari $15/bulan (50,000 e-mel/bulan) | Peringkat percuma tidak memerlukan kad, kadar per seribu yang mudah | SMS, WhatsApp, Voice, RCS dan Push semuanya "Coming soon" |
| Loops | Produk SaaS yang menggabungkan transaksional dan kitaran hayat | Harga berdasarkan kenalan, angka tidak diterbitkan | Penghantaran tidak diukur pada pelan berbayar, tempat duduk percuma | Harga berbayar tidak diterbitkan, pelan percuma ada lencana pengaki |
Perbandingan Peringkat Percuma dan Harga Permulaan
Mailgun disenaraikan sebagai baris rujukan di sini supaya anda dapat melihat dengan tepat apa yang akan anda lepaskan. Perhatikan lajur simpanan dalam bahagian sebelum ini sebelum membaca mana-mana daripada ini sebagai setara.

| Alat | Peringkat Percuma | Harga Berbayar Permulaan (bulanan) | Pengebilan Tahunan |
|---|---|---|---|
| Mailgun (rujukan) | 100 e-mel/hari, kekal, simpanan log 1 hari | Basic $15/bulan (10,000 e-mel/bulan) | Harga bulanan ialah apa yang dipaparkan oleh halaman |
| Postmark | 100 e-mel/bulan, tiada lebihan | Basic $15/bulan (dari 10,000 e-mel/bulan) | Tidak ditawarkan; halaman menyatakan pelan tahunan masih dipertimbangkan |
| Amazon SES | Tiada yang berterusan; akaun baharu mendapat kredit AWS Free Tier sehingga $200 | $0.10 setiap 1,000 e-mel, bayar mengikut penggunaan | Kadar sama, dibilkan mengikut penggunaan |
| Resend | 3,000 e-mel/bulan dihadkan 100/hari, 3 domain | Pro $20/bulan (50,000 e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| SendGrid Email API | Tiada. Ditamatkan 27 Mei 2025. Percubaan 60 hari: 100/hari, 100 kenalan | Essentials dari $19.95/bulan (50,000 hingga 100,000 e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| SMTP2GO | 1,000 e-mel/bulan dihadkan 200/hari, 5 penghantar disahkan | Starter $10/bulan (10,000 e-mel/bulan) | $100/tahun |
| Brevo | Percuma selama-lamanya, 300 e-mel/hari, tiada kad diperlukan | Starter $9/bulan (dari 5,000 e-mel/bulan, 500 kenalan) | $8.08/bulan, penjimatan 10% |
| Mailjet | 6,000 e-mel/bulan dihadkan 200/hari | Starter $9/bulan (8,000 e-mel/bulan) | Jimat 10% |
| MailerSend | 500 e-mel/bulan | Hobby $5.60/bulan (5,000 e-mel/bulan) | $67.20/tahun |
| Elastic Email | 3,000 e-mel/bulan, sehingga 1,000 kenalan | Starter $19/bulan pada peringkat 50,000 e-mel | Hanya harga bulanan dipaparkan |
| Mailchimp Transactional | 500 e-mel ujian ke domain anda sendiri yang disahkan, pengguna baharu sahaja | $20 setiap blok 25,000 e-mel | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| Bird | 1,000 e-mel/bulan, IP kongsi, tiada kad diperlukan | Startup dari $15/bulan (50,000 hingga 100,000 e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| Loops | Early Stage percuma: 1,000 kenalan, 4,000 penghantaran/bulan, pengaki "Powered by Loops" | Berharga mengikut kenalan yang melanggan, angka dolar tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan |
Tempoh Simpanan Log: Perkara yang Sebenarnya Dikenakan oleh Peringkat Permulaan Mailgun
Tempoh simpanan ialah spesifikasi yang paling kurang dibandingkan dalam kategori ini dan yang menjana paling banyak kesakitan sokongan. Hanya segelintir vendor ini menerbitkan angka simpanan sama sekali, jadi jadual ini meliputi yang menerbitkannya, dan menyatakan dengan jelas di mana angka tidak diterbitkan dan bukannya mengisi sel dengan tekaan.
| Alat | Simpanan pada pelan berbayar permulaan | Simpanan terpanjang yang diterbitkan |
|---|---|---|
| Mailgun (rujukan) | 1 hari pada Basic ($15/bulan) | 30 hari pada Scale ($90/bulan) |
| Postmark | 45 hari, pada setiap pelan termasuk Free | Sehingga 365 hari sebagai tambahan berbayar dari $5/bulan pada Pro dan Platform |
| Resend | 30 hari pada Pro ($20/bulan) | Tidak diterbitkan di atas Pro |
| Amazon SES | Tidak dijual sebagai ciri pelan; anda menghalakan peristiwa ke storan anda sendiri | Apa sahaja yang anda konfigurasikan dan bayar kepada AWS untuk disimpan |
| Semua yang lain di sini | Tidak diterbitkan pada halaman harga | Tidak diterbitkan |
Baca baris pertama berbanding baris kedua dan anda sudah mempunyai keseluruhan hujah untuk Postmark dalam satu baris: $15 yang sama membeli 45 hari sejarah dan bukannya 24 jam. Jika anda menyokong pelanggan sebenar dan menangani tiket "saya tidak pernah menerima e-mel itu", perbezaan itu tidak berkos apa-apa dan menjimatkan berjam-jam.
Kos pada 10 Ribu, 100 Ribu dan 1 Juta E-mel Sebulan
Setiap sel di bawah menyatakan asasnya, kerana harga pelan, kadar yang diukur dan pengiraan lebihan ialah tiga perkara yang berbeza dan mencampurkannya ialah cara orang akhirnya memetik "harga permulaan" yang tiada siapa benar-benar bayar. Di mana vendor tidak menerbitkan angka pada volum itu, sel menyatakannya.

| Alat | 10,000 e-mel/bulan | 100,000 e-mel/bulan | 1,000,000 e-mel/bulan | Asas |
|---|---|---|---|---|
| Mailgun (rujukan) | $15 (Basic, 10,000 disertakan) | $90 (Scale, 100,000 disertakan) | Sebut harga Enterprise | Peringkat pelan diterbitkan; lebihan Scale ialah $1.10 setiap 1,000 |
| Postmark | $15 (Basic, dari 10,000) | Berharga mengikut peluncur volum, angka tidak diterbitkan dalam senarai peringkat | Berharga mengikut peluncur volum, tidak diterbitkan | Harga pelan asas ditambah lebihan diterbitkan $1.80 setiap 1,000 pada Basic |
| Amazon SES | Kira-kira $1 | Kira-kira $10 | Kira-kira $100 | Kos penghantaran semata-mata pada $0.10 setiap 1,000, sebelum data lampiran atau tambahan |
| Resend | $20 (Pro, 50,000 disertakan) | $35 (Pro pada peringkat 100,000) | Termasuk dalam Scale, diterbitkan sebagai $90 hingga $1,150/bulan untuk 100,000 hingga 2.5 juta | Angka peringkat Pro dan Scale yang diterbitkan |
| SendGrid Email API | Dari $19.95 (Essentials) | Dari $89.95 (Pro) | Pro merangkumi 100,000 hingga 2.5 juta; hanya harga permulaan peringkat diterbitkan | Harga permulaan peringkat yang diterbitkan |
| SMTP2GO | $10 (Starter, 10,000 disertakan) | $75 (Professional, 100,000 disertakan) | Premier mengikut sebut harga, dari $75/bulan | Peringkat pelan diterbitkan |
| Brevo | Dari $9 (Starter, dari 5,000 disertakan) | Antara Standard dan Professional, tidak diterbitkan pada volum ini | Enterprise mengikut sebut harga | Harga permulaan peringkat yang diterbitkan sahaja |
| Mailjet | $17 (Essential, 15,000 disertakan) | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan | Peringkat yang diterbitkan berhenti pada 15,000 e-mel |
| MailerSend | Kira-kira $13.10 (Hobby $5.60 ditambah 5,000 e-mel lebihan pada $1.50 setiap 1,000) | Starter atau Professional termasuk 50,000, kemudian $0.90 setiap 1,000; harga pelan tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan | Pelan asas Hobby ditambah kadar lebihan yang diterbitkan |
| Elastic Email | Tidak diterbitkan di bawah peringkat 50,000 | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan | Starter $19 dan Pro $49 kedua-duanya diterbitkan pada 50,000 |
| Mailchimp Transactional | $20 (1 blok 25,000) | $80 (4 blok) | Tidak tersedia; tambahan dihadkan pada 500,000, iaitu 20 blok pada $400 | Harga blok yang diterbitkan, di atas pelan Mailchimp berbayar |
| Bird | Tidak diterbitkan di bawah 50,000 | Dari $80 (Growth) | Growth merangkumi 100,000 hingga 2.5 juta; hanya angka permulaan diterbitkan | Harga permulaan Startup dan Growth yang diterbitkan |
| Loops | Berharga mengikut kenalan, bukan penghantaran | Berharga mengikut kenalan, bukan penghantaran | Berharga mengikut kenalan, bukan penghantaran | Harga berasaskan kenalan; angka dolar tidak diterbitkan |
Dua perkara menonjol. Amazon SES kira-kira satu tertib magnitud lebih murah daripada semua yang lain pada sejuta e-mel, dan itulah sebabnya pasukan sanggup membina peralatan sendiri di sekelilingnya. Dan sebahagian besar pasaran ini berhenti menerbitkan di atas 100,000 e-mel, jadi sesiapa yang memberi anda angka 1 juta yang yakin untuk Mailjet atau Elastic Email sedang meneka.
Matriks Kesesuaian Peringkat
Matriks di bawah mengekalkan pilihan berpaut pada peringkat syarikat, kerana tindanan e-mel yang betul berubah apabila kerumitan operasi meningkat.

| Alat | Permulaan (1-10) | Pertumbuhan (10-50) | Pasaran Pertengahan (50-200) | Enterprise (200+) |
|---|---|---|---|---|
| Postmark | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh | Sesuai sebahagian |
| Amazon SES | Berkemungkinan | Sesuai | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh |
| Resend | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh | Sesuai | Sesuai sebahagian |
| SendGrid Email API | Kurang sesuai | Sesuai | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh |
| SMTP2GO | Sesuai kukuh | Sesuai | Kurang sesuai | Tidak sesuai |
| Brevo | Sesuai kukuh | Sesuai | Kurang sesuai | Tidak sesuai |
| Mailjet | Sesuai kukuh | Sesuai | Sesuai | Berkemungkinan |
| MailerSend | Sesuai kukuh | Sesuai | Kurang sesuai | Tidak sesuai |
| Elastic Email | Sesuai | Sesuai | Berkemungkinan | Tidak sesuai |
| Mailchimp Transactional | Berkemungkinan | Sesuai | Sesuai | Berkemungkinan |
| Bird | Berkemungkinan | Sesuai | Sesuai | Berkemungkinan |
| Loops | Sesuai kukuh | Sesuai | Berkemungkinan | Tidak sesuai |
Jadual Saiz dan Persona
| Alat | Saiz Pasukan Ideal | Pembeli Utama | Pasukan lwn Seluruh Syarikat |
|---|---|---|---|
| Postmark | 1-150 | Jurutera bahagian belakang atau platform | Pasukan kejuruteraan |
| Amazon SES | 10-1,000+ | Jurutera awan atau platform | Kejuruteraan dan infrastruktur |
| Resend | 1-75 | Pembangun bahagian hadapan atau full-stack | Pasukan kejuruteraan |
| SendGrid Email API | 50-1,000+ | Jurutera platform, VP Engineering | Kejuruteraan, selalunya seluruh syarikat |
| SMTP2GO | 1-50 | Pentadbir IT, generalis operasi | Pasukan IT atau operasi kecil |
| Brevo | 1-75 | Pengasas, pengurus pemasaran | Pemasaran ditambah kejuruteraan |
| Mailjet | 5-150 | Ketua operasi pemasaran, pembangun | Pemasaran ditambah kejuruteraan |
| MailerSend | 1-50 | Pembangun solo, pasukan produk kecil | Pasukan kejuruteraan |
| Elastic Email | 1-100 | Jurutera pertumbuhan, ketua operasi yang peka kos | Kejuruteraan atau operasi pemasaran |
| Mailchimp Transactional | 5-200 | Ketua operasi pemasaran dengan pembangun berdekatan | Pasukan pemasaran |
| Bird | 1-75 | Pembangun, operasi pemasaran (e-mel sahaja buat masa ini) | Kejuruteraan atau pemasaran |
| Loops | 1-40 | Pengasas SaaS, jurutera pertumbuhan | Produk ditambah pemasaran |
1. Postmark - pengganti yang menyelesaikan masalah simpanan log dengan wang yang sama
Postmark wujud atas satu prinsip: e-mel transaksional tidak sepatutnya berkongsi kolam IP atau reputasi penghantaran dengan siaran pemasaran. Anda memang tidak boleh menghantar surat berita melaluinya. Sekatan itulah produknya, dan itulah sebab rekod kebolehhantaran Postmark tahan diteliti dengan cara yang tidak dapat dicapai oleh penghantar serba guna.
Bagi pelanggan Mailgun Basic, bagaimanapun, tajuk utamanya bukan kebolehhantaran. Ia ialah Postmark menyediakan simpanan data 45 hari pada setiap pelan, termasuk yang percuma, pada $15 sebulan yang sama yang dikenakan Mailgun untuk satu hari. Pro dan Platform boleh melanjutkannya sehingga 365 hari sebagai tambahan berbayar bermula pada $5/bulan. Pelan berbayar juga tidak mempunyai had penghantaran harian.
ICP-nya ialah jurutera bahagian belakang atau platform yang memiliki set semula kata laluan, resit dan kod sekali guna, dan yang ditarik masuk ke tiket "adakah ini benar-benar dihantar?". Jika itu anda, ini vendor pertama untuk dicuba.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Simpanan 45 hari pada setiap pelan, boleh dilanjutkan hingga 365 hari pada Pro dan Platform | Sebarang penghantaran pukal, surat berita atau pemasaran |
| Reputasi penghantaran transaksional sahaja | Peringkat percuma yang besar (100 e-mel sebulan, itu sahaja) |
| Log peringkat mesej dan data lantunan terperinci | Pengebilan tahunan, yang menurut halaman masih dalam pertimbangan |
Harga: Basic $15/bulan dari 10,000 e-mel, lebihan $1.80 setiap 1,000. Pro $16.50/bulan menambah e-mel masuk, lebihan $1.30. Platform $18/bulan, lebihan $1.20. Simpanan ialah 45 hari pada semua pelan, dengan tambahan dari $5/bulan pada Pro dan Platform untuk melanjutkan hingga 365 hari. Peringkat percuma: 100 e-mel sebulan, tiada lebihan. Pelan tahunan tidak ditawarkan.
Terbaik untuk: pasukan kejuruteraan yang aduan sebenar mereka tentang Mailgun ialah tetingkap log satu hari, bukan harga.
2. Amazon SES - paling murah per e-mel dengan margin besar, jika anda sanggup membina selebihnya
SES sebenarnya bukan pesaing Mailgun, tetapi kategori yang berbeza: infrastruktur penghantaran mentah dengan API di hadapannya. Tiada papan pemuka yang digilap, tiada pemapar log yang mesra, tiada peringkat pelan. Yang ada ialah kadar per e-mel, dan segala yang lain ialah sesuatu yang anda himpunkan daripada perkhidmatan AWS yang lain.
Pada $0.10 setiap 1,000 e-mel ditambah $0.12 setiap GB data lampiran, ia kira-kira sepuluh kali lebih murah daripada pelan Scale Mailgun pada 100,000 e-mel dan kekal murah sehingga ke atas. Jurang itulah sebab hampir setiap penghantar volum tinggi akhirnya menilainya. Kos yang anda pertukarkan ialah masa kejuruteraan: pengendalian lantunan, pengurusan penindasan, storan peristiwa dan pelaporan semuanya anda yang bina, dan simpanan ialah apa sahaja yang anda konfigurasikan dan bayar untuk disimpan.
Satu pembetulan yang patut dibuat, kerana ia tersebar tanpa henti: 62,000 e-mel percuma sebulan yang terkenal untuk aplikasi yang dihoskan di EC2 sudah tiada. Yang ditawarkan AWS kepada akaun baharu sekarang ialah kredit Free Tier sehingga $200, yang tidak khusus untuk e-mel.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Kos per e-mel terendah dalam senarai ini pada sebarang volum sebenar | Papan pemuka, pemapar log atau UI pelaporan yang boleh digunakan terus dari kotak |
| Integrasi mendalam dengan seluruh AWS | 62,000 e-mel percuma sebulan dahulu daripada EC2 |
| Peralatan kebolehhantaran tersedia sebagai tambahan berbayar | Pelan yang merangkumi apa-apa selain penghantaran mentah |
Harga: $0.10 setiap 1,000 e-mel, ditambah $0.12 setiap GB data lampiran. IP khusus $24.95/bulan setiap IP. IP khusus terurus $15/bulan setiap akaun ditambah yuran per e-mel. Virtual Deliverability Manager $1,250/bulan. Akaun baharu mendapat kredit AWS Free Tier sehingga $200; tiada peruntukan percuma bulanan berterusan.
Terbaik untuk: pasukan yang menghantar ratusan ribu e-mel sebulan, sudah berjalan di AWS dan mempunyai kapasiti kejuruteraan untuk membina peralatan di sekelilingnya.
3. Resend - pengalaman pembangun moden yang tidak ada pada konsol Mailgun
Resend ialah apa yang terhasil apabila seseorang membina semula API e-mel dengan jangkaan pembangun era 2020-an: SDK bertaip untuk setiap bahasa utama, pustaka komponen React Email supaya templat tinggal dalam JSX dan bukannya jadual bersarang, dan konsol yang terasa lebih hampir kepada Vercel atau Stripe berbanding ESP warisan.
ICP-nya ialah pembangun bahagian hadapan atau full-stack di syarikat permulaan atau peringkat pertumbuhan yang memiliki aplikasi dan e-mel yang dihantarnya, dan mahu kedua-duanya dalam repositori yang sama dengan peralatan yang sama. Simpanan pada Pro ialah 30 hari, yang sama dengan apa yang hanya diberikan Mailgun pada peringkat Scale $90.
Batasan yang jujur ialah skop. Pelan Pro Resend ialah penghantaran transaksional; kempen dan senarai kenalan ialah pelan Marketing berasingan pada $40 hingga $650/bulan untuk 5,000 hingga 150,000 kenalan. Jika anda memerlukan kedua-duanya, peruntukkan bajet untuk kedua-duanya.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| SDK bertaip, templat React Email, konsol yang benar-benar moden | Kempen pemasaran pada pelan yang sama dengan transaksional |
| Simpanan 30 hari pada peringkat permulaan $20 | Ekosistem integrasi vendor berusia sedekad |
| Peringkat percuma 3,000 e-mel sebulan untuk prototaip | Angka simpanan diterbitkan di atas Pro |
Harga: Pro $20/bulan untuk 50,000 e-mel, 10 domain, simpanan 30 hari; $35/bulan pada 100,000. Scale berharga $90 hingga $1,150/bulan meliputi 100,000 hingga 2.5 juta e-mel. Pelan Marketing berasingan pada $40 hingga $650/bulan untuk 5,000 hingga 150,000 kenalan. Peringkat percuma: 3,000 e-mel sebulan dihadkan 100 sehari, 3 domain.
Terbaik untuk: pasukan JavaScript dan TypeScript yang mahu e-mel terasa seperti selebihnya tindanan mereka, dengan simpanan yang mengatasi peringkat permulaan Mailgun sebanyak sebulan.
4. SendGrid Email API - nama terbesar di sini, dan yang kehilangan pelan percumanya
SendGrid ialah alternatif setara yang jelas dan yang telah digunakan oleh kebanyakan pelanggan Mailgun pada satu ketika. Ia berskala kepada volum yang benar-benar besar, peralatan kebolehhantaran dan analitiknya matang selepas lebih sedekad, dan menjadi sebahagian daripada Twilio bermakna pengesahan dan pengebilan kongsi jika anda sudah menghantar SMS atau suara melalui akaun yang sama.
Yang berubah ialah titik masuk. Twilio menamatkan pelan Free Email API dan Free Marketing Campaigns berkuat kuasa 27 Mei 2025. Akaun percuma mengekalkan akses selama 60 hari, kemudian penghantaran dihentikan dan sebarang kenalan tersimpan melebihi 100 dipadam secara kekal. Yang ada sekarang ialah percubaan 60 hari yang dihadkan kepada 100 e-mel sehari dan 100 kenalan, bukan peringkat percuma kekal. Jadi satu-satunya perkara yang masih dimiliki Mailgun yang tidak dimiliki SendGrid ialah tepat perkara yang dahulu menjadi sebab SendGrid terkenal.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Peralatan kebolehhantaran matang, pengurusan IP khusus, panduan pemanasan | Pelan percuma dalam apa jua bentuk sejak Mei 2025 |
| Skala hingga berjuta-juta e-mel sebulan dengan sokongan sebenar | Harga permulaan yang lebih murah daripada Mailgun |
| Pengebilan dan pengesahan kongsi dengan selebihnya Twilio | Angka simpanan log diterbitkan pada halaman harga |
Harga: Essentials dari $19.95/bulan untuk 50,000 hingga 100,000 e-mel dengan 1 tempat duduk rakan sepasukan. Pro dari $89.95/bulan untuk 100,000 hingga 2.5 juta e-mel, 1,000 tempat duduk dan IP khusus. Premier mengikut sebut harga. Marketing Campaigns ialah produk berasingan: Basic dari $15/bulan (5,000 hingga 100,000 kenalan), Advanced dari $60/bulan (10,000 hingga 200,000 kenalan). Tiada pelan percuma; percubaan 60 hari meliputi 100 e-mel sehari dan 100 kenalan.
Terbaik untuk: penghantar besar yang memerlukan infrastruktur kebolehhantaran matang dan sudah berada dalam ekosistem Twilio. Jika anda menilai kedua-dua pemegang jawatan sekali gus, huraian SendGrid vs Mailgun merangkumi pertandingan itu secara terperinci, dan ringkasan Alternatif SendGrid Terbaik ialah imej cermin halaman ini.
5. SMTP2GO - penghijrahan paling kurang mengganggu dalam senarai ini
SMTP2GO melakukan satu perkara dan melakukannya tanpa drama: ia ialah geganti SMTP. Jika aplikasi anda sudah menghantar melalui SMTP dan bukannya SDK khusus vendor, bertukar hampir sama dengan menukar empat nilai konfigurasi, dan selesai. Tiada penulisan semula, tiada pustaka klien baharu, tiada penghijrahan templat.
ICP-nya ialah pentadbir IT atau generalis operasi dan bukannya jurutera platform, atau pasukan kecil yang mewarisi aplikasi yang tiada siapa mahu sentuh. Ia juga cara paling murah untuk mendapatkan peringkat percuma sebenar dengan beberapa penghantar disahkan: 1,000 e-mel sebulan merentas 5 penghantar, yang lebih berguna untuk alat dalaman kecil berbanding 100 sehari daripada satu domain milik Mailgun.
Pertukarannya ialah luas permukaan. Anda tidak akan menemui penghalaan masuk, API pengesahan e-mel atau webhook peristiwa mendalam milik Mailgun di sini, dan halaman harga tidak menerbitkan angka simpanan.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Penghijrahan paling mudah daripada geganti SMTP Mailgun | Penghalaan masuk, API pengesahan atau peralatan peristiwa lanjutan |
| Peringkat percuma yang meliputi 5 penghantar disahkan | Angka simpanan log diterbitkan |
| Harga tahunan yang mudah pada $100/tahun untuk Starter | Kedalaman ekosistem vendor yang lebih besar |
Harga: Starter $10/bulan atau $100/tahun untuk 10,000 e-mel, lebihan $1 setiap 1,000. Professional $75/bulan atau $750/tahun untuk 100,000 e-mel, lebihan $0.85 setiap 1,000. Premier mengikut sebut harga, dari $75/bulan. Peringkat percuma: 1,000 e-mel sebulan dihadkan 200 sehari, 5 penghantar disahkan.
Terbaik untuk: pasukan yang mahu berhenti membayar Mailgun minggu ini tanpa membuka kod aplikasi.
6. Brevo - satu akaun untuk API dan pembina kempen
Brevo (dahulunya Sendinblue) ialah alat yang patut dilihat jika sebab sebenar anda meninggalkan Mailgun ialah anda telah menambat platform pemasaran berasingan padanya dan kini membayar dua bil. Brevo merangkumi API e-mel transaksional dengan geganti SMTP dan pembina kempen visual dengan segmentasi kenalan, dalam satu akaun.
ICP-nya ialah pengasas atau pengurus pemasaran di syarikat kecil, biasanya dengan seorang pembangun berdekatan, yang mahu resit dan surat berita datang dari tempat yang sama. Pelan percuma benar-benar percuma selama-lamanya pada 300 e-mel sehari tanpa kad diperlukan, iaitu tiga kali ganda peruntukan harian Mailgun, walaupun milik Mailgun disasarkan kepada pembangun dan milik Brevo kepada pemasar.
Batasan yang jujur ialah bentuk tangga harga. Starter dan Standard murah, kemudian Professional melonjak kepada $499/bulan. Modelkan volum dua belas bulan anda sebelum membuat komitmen, kerana bahagian tengah lengkung itulah tempat pasukan terkejut.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| API transaksional dan pembina kempen pada satu bil | Peningkatan yang lembut; Professional bermula pada $499/bulan |
| Pelan percuma selama-lamanya pada 300 e-mel sehari, tanpa kad | Percabangan automasi mendalam pada peringkat permulaan |
| Kredit SMS tersedia daripada akaun yang sama | Siling volum penghantaran API e-mel khusus |
Harga: Percuma selama-lamanya, 300 e-mel sehari, tanpa kad. Starter $9/bulan secara bulanan atau $8.08/bulan dibilkan setiap tahun, dari 5,000 e-mel sebulan dan 500 kenalan, dengan kredit SMS dijual berasingan. Standard $18/bulan secara bulanan atau $16.17/bulan setiap tahun. Professional $499/bulan secara bulanan atau $449.08/bulan setiap tahun, dari 150,000 e-mel sebulan dengan 10 tempat duduk, WhatsApp, popup dan push. Enterprise mengikut sebut harga. Tambahan: pembuangan penjenamaan $10.80/bulan, Sales Essentials $27.92/bulan, Sales Advanced $58.50/bulan setiap pengguna.
Terbaik untuk: pasukan kecil yang menyatukan API transaksional dan alat pemasaran ke dalam satu vendor. Untuk melihat di mana pasukan biasanya melebihi keupayaannya, lihat panduan Alternatif Brevo Terbaik pada 2026.
7. Mailjet - peringkat percuma terbesar untuk pasukan yang masih menganggar volum mereka
Pelan percuma Mailjet ialah jaring terluas di sini bagi sesiapa yang benar-benar belum tahu berapa banyak yang akan dihantar: 6,000 e-mel sebulan, dihadkan 200 sehari, dengan penghantaran transaksional dan pemasaran pada akaun yang sama sejak hari pertama. Berbanding 100 sehari milik Mailgun, itu dua kali ganda ruang bulanan dan jauh lebih banyak ruang untuk menguji beban kerja sebenar sebelum membayar sesiapa.
ICP-nya ialah ketua operasi pemasaran atau pembangun di syarikat bersaiz kecil hingga sederhana yang mahukan kedua-dua jenis penghantaran di bawah satu log masuk tanpa membuat komitmen kepada platform yang lebih berat. Peringkat berbayar meningkat dengan lembut: Starter $9/bulan untuk 8,000 e-mel, Essential $17/bulan untuk 15,000, Premium $27/bulan untuk 15,000 serta ciri lanjutan, dengan pengebilan tahunan menjimatkan 10% keseluruhannya.
Batasannya ialah siling. Peringkat Mailjet yang diterbitkan berhenti pada 15,000 e-mel sebulan, jadi jika trajektori anda melepasi itu dengan cepat, anda akan berbincang dengan jualan lebih awal daripada yang anda mahu.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| 6,000 e-mel percuma sebulan, yang terbesar di sini | Harga diterbitkan di atas 15,000 e-mel sebulan |
| Penghantaran transaksional dan pemasaran pada satu akaun | Kedalaman automasi platform pemasaran khusus |
| Diskaun tahunan 10% pada setiap peringkat berbayar | Angka simpanan log diterbitkan |
Harga: Percuma: 6,000 e-mel sebulan dihadkan 200 sehari. Starter $9/bulan untuk 8,000 e-mel. Essential $17/bulan untuk 15,000. Premium $27/bulan untuk 15,000 serta ciri lanjutan. Pengebilan tahunan menjimatkan 10%.
Terbaik untuk: pasukan kecil yang mahukan peringkat percuma sebenar yang meliputi kedua-dua jenis penghantaran sementara mereka mengetahui volum sebenar. Panduan Perisian Pemasaran E-mel Terbaik pada 2026 mengupas sisi kempen keputusan itu dengan lebih mendalam.
8. MailerSend - e-mel serta SMS daripada satu API, pada harga permulaan terendah di sini
MailerSend dibina oleh pasukan Mailerlite dan disasarkan tepat kepada pasukan produk yang mahukan e-mel transaksional dan sedikit SMS daripada satu vendor tanpa perbualan enterprise. Pada $5.60/bulan, Hobby ialah titik masuk berbayar termurah dalam senarai ini, dan Starter serta Professional kedua-duanya menggabungkan 100 SMS sebulan bersama 50,000 e-mel.
Satu perkara yang perlu dibetulkan sebelum anda merancang berdasarkannya: peringkat percuma MailerSend ialah 500 e-mel sebulan. Angka 12,000 e-mel sebulan yang menjadikannya terkenal sebentar tadi bukan apa yang dipaparkan halaman harga hari ini, dan banyak kandungan perbandingan masih mengulanginya.
Peringatan jujur yang lain ialah angka dolar Starter dan Professional tidak dipaparkan dengan betul pada halaman harga MailerSend sendiri, jadi satu-satunya harga yang boleh kami nyatakan ialah milik Hobby dan kadar lebihan yang diterbitkan. Anggaplah peringkat tengah sebagai "sahkan sebut harga anda" dan bukannya angka yang diketahui.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga berbayar permulaan terendah dalam senarai ini pada $5.60/bulan | Peringkat percuma 12,000 e-mel yang diingati orang; kini 500 |
| E-mel dan SMS daripada satu API dan satu bil | Harga diterbitkan yang boleh dibaca untuk Starter dan Professional |
| Templat dan pembina seret-dan-lepas yang disasarkan kepada pasukan produk | Sokongan kebolehhantaran skala enterprise |
Harga: Hobby $5.60/bulan atau $67.20/tahun untuk 5,000 e-mel, lebihan $1.50 setiap 1,000. Starter dan Professional masing-masing termasuk 50,000 e-mel sebulan serta 100 SMS, dengan lebihan $0.90 setiap 1,000; angka dolar mereka tidak dipaparkan pada halaman harga, jadi sahkan terus. Peringkat percuma: 500 e-mel sebulan.
Terbaik untuk: pasukan produk kecil yang mahukan e-mel transaksional murah dengan sedikit SMS disertakan, dan akan mengesahkan harga peringkat tengah sebelum membuat komitmen.
9. Elastic Email - pilihan berbajet pada paras 50,000 e-mel
Elastic Email bersaing pada satu paksi: harga pada volum. Starter ialah $19/bulan pada 50,000 e-mel sebulan, berbanding pelan Foundation $35 milik Mailgun untuk volum yang sama, dan Pro ialah $49/bulan pada peringkat yang sama dengan lebih banyak ciri dilapiskan. Jika satu-satunya aduan anda tentang Mailgun ialah invois, ini jawapan paling langsung dalam senarai.
ICP-nya ialah jurutera pertumbuhan atau ketua operasi yang peka kos di syarikat yang menghantar volum sebenar dengan bajet ketat, yang boleh hidup tanpa hubungan sokongan yang besar. Ia juga mempunyai peringkat percuma 3,000 e-mel sebulan dengan sehingga 1,000 kenalan, yang lebih murah hati daripada had harian Mailgun bagi sesiapa yang penghantarannya melonjak-lonjak.
Dua peringatan yang patut dinyatakan dengan jelas. Peluncur volum Elastic Email naik sehingga 10 juta e-mel sebulan, tetapi angka di atas peringkat 50,000 tidak dipaparkan pada halaman harga, jadi sesiapa yang memetik angka untuk 500,000 kepada anda tidak membacanya daripada vendor. Dan kadar lebihan langsung tidak diterbitkan, yang lebih penting daripada bunyinya jika volum anda melonjak.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga diterbitkan terendah pada peringkat 50,000 e-mel | Harga diterbitkan di atas 50,000 e-mel sebulan |
| Peringkat percuma 3,000 e-mel sebulan dengan 1,000 kenalan | Sebarang kadar lebihan diterbitkan |
| API dan peralatan kempen dalam satu akaun | Pengebilan tahunan; hanya harga bulanan dipaparkan |
Harga: Starter $19/bulan pada 50,000 e-mel sebulan. Pro $49/bulan pada peringkat 50,000 yang sama. Peluncur volum naik hingga 10 juta sebulan, tetapi angka peringkat lebih tinggi tidak dipaparkan pada halaman. Kadar lebihan tidak diterbitkan. Harga bulanan sahaja. Peringkat percuma: 3,000 e-mel sebulan, sehingga 1,000 kenalan.
Terbaik untuk: pasukan dipacu bajet yang menghantar sekitar 50,000 e-mel sebulan dan akan mengesahkan harga volum lebih tinggi dengan jualan sebelum berskala kepadanya.
10. Mailchimp Transactional - berbaloi hanya jika anda sudah membayar Mailchimp
Mailchimp Transactional ialah produk yang dahulunya dikenali sebagai Mandrill, dan perkara terpenting untuk difahami ialah ia bukan perkhidmatan berdiri sendiri. Anda tidak boleh membelinya secara bersendirian. Ia tambahan yang memerlukan pelan Mailchimp legacy, Standard atau Premium yang aktif di bawahnya, bermakna kos sebenar ialah tambahan itu ditambah apa sahaja bil Mailchimp anda sedia ada.
Memandangkan itu, ia masuk akal dalam satu situasi sahaja: pasukan pemasaran anda sudah menjalankan Mailchimp, dan anda lebih suka penghantaran transaksional berkongsi data khalayak, templat dan pelaporan yang sama berbanding menjalankan vendor kedua. Harga blok sangat boleh diramal, $20 setiap blok 25,000 e-mel, yang menjadikan belanjawan mudah berbanding model berasaskan lebihan.
Siling itu nyata, bagaimanapun. Tambahan ini berhenti pada 20 blok, atau 500,000 e-mel sebulan. Melepasi itu, ini bukan alat anda.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga blok yang boleh diramal tanpa kejutan lebihan | Produk berdiri sendiri; pelan Mailchimp berbayar diperlukan |
| Templat, khalayak dan pelaporan kongsi dengan Mailchimp | Sebarang volum di atas 500,000 e-mel sebulan |
| Model mental yang mudah: satu blok, 25,000 e-mel, $20 | Pengalaman API mengutamakan pembangun |
Harga: $20 setiap blok, setiap blok meliputi 25,000 e-mel, sehingga 20 blok (500,000 e-mel sebulan). Memerlukan pelan Mailchimp legacy, Standard atau Premium yang aktif, jadi peruntukkan bajet untuk langganan asas juga. Pengguna baharu mendapat 500 e-mel ujian percuma ke domain mereka sendiri yang disahkan.
Terbaik untuk: pasukan yang sudah berkomitmen kepada Mailchimp untuk pemasaran dan mahukan penghantaran transaksional pada data yang sama. Jika anda sedang mempertimbangkan semula komitmen itu, panduan Alternatif Mailchimp Terbaik 2026 merangkumi sisi pemasaran.
11. Bird - e-mel berharga mengikut penggunaan yang membawa reputasi yang belum diperolehnya semula
Bird ialah MessageBird yang dijenamakan semula, dan reputasi yang melekat pada nama lama itu ialah sebab ia tersenarai di sini dan juga sebab untuk membaca dengan teliti. MessageBird terkenal sebagai penyedia omnisaluran yang matang meliputi SMS, WhatsApp, suara dan e-mel di bawah satu bumbung. Halaman harga Bird sendiri hari ini hanya meletakkan harga untuk e-mel. SMS, WhatsApp, Voice, RCS dan Push semuanya ditandakan "Coming soon," masing-masing diterangkan sebagai akan dilancarkan sebagai API baharu.

Nilailah ia berdasarkan produk e-mel yang sebenarnya ada di hadapan anda. Produk itu baik: peringkat percuma 1,000 e-mel sebulan pada IP kongsi tanpa kad diperlukan, Startup bermula dari $15/bulan pada 50,000 e-mel hingga $30/bulan pada 100,000 (berkesan $0.30 setiap 1,000 pada titik permulaan, dengan lebihan dikenakan $0.90 setiap 1,000), dan Growth dari $80/bulan pada 100,000 hingga $1,039/bulan pada 2.5 juta. Berasaskan penggunaan, tiada caj setiap tempat duduk, mudah dimodelkan.
ICP-nya ialah pasukan yang memerlukan e-mel sekarang, menyukai harga berasaskan penggunaan, dan akan mendapati mudah untuk menambah saluran lain daripada vendor yang sama kemudian tanpa memerlukannya hari ini.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga e-mel berasaskan penggunaan dengan peringkat percuma tanpa kad | SMS, WhatsApp, Voice, RCS atau Push hari ini; semuanya "Coming soon" |
| Kadar per seribu yang mudah diramal | Kematangan omnisaluran yang tersirat oleh nama MessageBird |
| Laluan yang munasabah ke lebih banyak saluran kemudian | Angka simpanan log diterbitkan |
Harga: Percuma: 1,000 e-mel sebulan, IP kongsi, tanpa kad. Startup dari $15/bulan pada 50,000 e-mel hingga $30/bulan pada 100,000, yang bersamaan $0.30 setiap 1,000 pada titik permulaan, dengan lebihan $0.90 setiap 1,000. Growth dari $80/bulan pada 100,000 hingga $1,039/bulan pada 2.5 juta. Enterprise mengikut sebut harga.
Terbaik untuk: pasukan yang mahukan e-mel berharga mengikut penggunaan yang mudah hari ini dan benar-benar tidak kisah menunggu saluran lain. Untuk gambaran lebih lengkap tentang peralihan itu, lihat ringkasan Alternatif MessageBird Terbaik.
12. Loops - e-mel transaksional dan kitaran hayat dalam satu alat berharga kenalan
Loops dibina khusus untuk produk SaaS, dan ia membalikkan model harga yang digunakan oleh semua yang lain di sini. Daripada mengenakan bayaran setiap e-mel dihantar, ia mengenakan bayaran mengikut kenalan yang melanggan, tidak mengukur penghantaran secara berasingan pada pelan berbayar, dan menyertakan tempat duduk secara percuma. Bagi produk dengan pangkalan pengguna yang besar yang menerima aliran stabil e-mel transaksional dan kitaran hayat, itu boleh menjadi jauh lebih mudah difahami berbanding bil berasaskan penghantaran.
ICP-nya ialah pengasas SaaS atau jurutera pertumbuhan di pasukan kecil yang mahukan jujukan onboarding, kemas kini produk dan set semula kata laluan daripada satu alat dan bukannya API serta platform pemasaran yang berasingan. Tempat duduk percuma lebih penting daripada bunyinya apabila rakan sepasukan bukan teknikal perlu menulis e-mel.
Peringatannya ialah ketelusan. Loops meletakkan harga di sebalik peluncur kenalan dan angka dolar tidak diterbitkan, jadi anda memerlukan sebut harga sendiri. Pelan Early Stage percuma sesuai untuk produk pra-hasil tetapi disertakan pengaki "Powered by Loops" pada setiap penghantaran.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Satu harga berasaskan kenalan yang meliputi e-mel transaksional dan kitaran hayat | Harga dolar peringkat berbayar yang diterbitkan |
| Tempat duduk percuma untuk rakan sepasukan | Kematangan infrastruktur Mailgun atau SendGrid |
| Penghantaran tidak diukur secara berasingan pada pelan berbayar | Pelan percuma tanpa pengaki |
Harga: Berharga mengikut kenalan yang melanggan; penghantaran tidak diukur secara berasingan pada pelan berbayar, dan tempat duduk adalah percuma. Angka dolar tidak diterbitkan, jadi minta sebut harga. Pelan Early Stage percuma: 1,000 kenalan, 4,000 penghantaran sebulan, dengan pengaki "Powered by Loops".
Terbaik untuk: pasukan SaaS peringkat awal yang mahukan e-mel transaksional dan kitaran hayat disatukan di bawah satu harga berasaskan kenalan. Jika anda menimbang platform kitaran hayat yang lebih berat, panduan Alternatif Customer.io Terbaik pada 2026 merangkumi peringkat itu.
Di Mana Mailgun Masih Unggul
Semua ini tidak menjadikan Mailgun produk yang buruk, dan ramai pasukan yang membaca ini patut kekal. Bersikap adil tentang itu lebih penting daripada menjadikan senarai kelihatan muktamad.
Mailgun masih mempunyai peringkat percuma kekal, yang tidak lagi dimiliki SendGrid, dan 100 e-mel sehari selama-lamanya ialah peruntukan yang benar-benar berguna untuk projek sampingan atau alat dalaman. API penghalaan masuk dan pengesahan e-melnya lebih mendalam daripada kebanyakan vendor di sini peduli untuk sediakan, dan model lebihannya telus sehingga ke atas. Laluan naik taraf dari $15 ke $35 ke $90 boleh diramal, dan Foundation pada $35 untuk 50,000 e-mel bersaing dengan apa sahaja dalam senarai ini setelah anda mengambil kira apa yang digabungkan.
Satu perkara yang perlu jujur ialah halaman harga memaparkan pengebilan bulanan, jadi jika anda berharap dapat membayar setahun lebih awal untuk diskaun seperti yang boleh dilakukan dengan SMTP2GO atau MailerSend, itu tidak ditawarkan. Dan tangga simpanan bermakna pelan yang anda perlukan selalunya ditentukan oleh keperluan sokongan dan bukannya volum penghantaran, yang merupakan cara pelik untuk membeli infrastruktur. Jika tiada satu pun daripada itu menyusahkan anda, kekal di tempat sekarang ialah jawapan yang munasabah.
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
| Jika anda memerlukan... | Pilih ini |
|---|---|
| Simpanan log panjang pada harga permulaan Mailgun | Postmark (45 hari pada setiap pelan, dari $15/bulan) |
| Kos per e-mel terendah pada volum sebenar | Amazon SES ($0.10 setiap 1,000) |
| Pengalaman pembangun moden dengan SDK bertaip | Resend |
| Peralatan kebolehhantaran matang pada skala enterprise | SendGrid Email API |
| Berhijrah tanpa menyentuh kod aplikasi | SMTP2GO |
| E-mel transaksional dan pemasaran pada satu bil | Brevo |
| Peringkat percuma terbesar sementara anda menganggar volum | Mailjet (6,000 e-mel sebulan) |
| E-mel dan SMS daripada satu API berkos rendah | MailerSend |
| Harga diterbitkan termurah pada 50,000 e-mel sebulan | Elastic Email ($19/bulan) |
| Penghantaran transaksional pada data Mailchimp sedia ada anda | Mailchimp Transactional |
| Harga e-mel berasaskan penggunaan tanpa lantai pelan | Bird |
| Harga berasaskan kenalan untuk gabungan e-mel penuh produk SaaS | Loops |
| Peringkat percuma kekal serta API penghalaan masuk dan pengesahan | Kekal dengan Mailgun |
Soalan Lazim tentang Alternatif Mailgun
Adakah Mailgun menghapuskan pelan percumanya?
Tidak. Itu SendGrid. Halaman harga Mailgun masih menyenaraikan pelan percuma kekal pada 100 e-mel sehari dengan simpanan log 1 hari. Twilio menamatkan pelan Free Email API dan Free Marketing Campaigns milik SendGrid berkuat kuasa 27 Mei 2025, dan kedua-dua peristiwa itu sentiasa dikelirukan.
Apakah alternatif Mailgun yang paling murah?
Dari segi kos penghantaran mentah, Amazon SES pada $0.10 setiap 1,000 e-mel, yang bersamaan kira-kira $10 untuk 100,000 e-mel berbanding pelan Scale Mailgun $90. Dari segi harga pelan, peringkat Hobby MailerSend ialah $5.60/bulan untuk 5,000 e-mel. SES lebih murah tetapi anda membina sendiri papan pemuka, pengelogan dan pengendalian lantunan.
Alternatif Mailgun mana yang memberi simpanan log terpanjang?
Postmark. Ia menyediakan simpanan data 45 hari pada setiap pelan termasuk yang percuma, dan Pro serta Platform boleh melanjutkannya sehingga 365 hari sebagai tambahan berbayar bermula pada $5/bulan. Pelan Basic Mailgun pada $15 yang sama menyimpan 1 hari, dan anda memerlukan pelan Scale $90 untuk mencapai 30 hari.
Bolehkah saya berhenti menggunakan Mailgun tanpa mengubah kod aplikasi saya?
Biasanya boleh, jika anda menghantar melalui SMTP dan bukannya melalui SDK Mailgun. SMTP2GO, Postmark, Mailjet dan Brevo semuanya menyokong geganti SMTP standard, jadi penghijrahan lebih menyerupai menukar hos, port dan bukti kelayakan berbanding menulis semula integrasi. Jika anda menggunakan ciri khusus Mailgun seperti penghalaan masuk atau API pengesahan, peruntukkan bajet untuk kerja sebenar.
Berapakah kos untuk menghantar 100,000 e-mel sebulan?
Secara kasar: Amazon SES kira-kira $10 dalam kos penghantaran semata-mata, pelan Professional SMTP2GO $75, pelan Growth Bird dari $80, pelan Scale Mailgun $90, SendGrid Pro dari $89.95, dan Mailchimp Transactional $80 untuk empat blok di atas pelan Mailchimp berbayar. Resend menyenaraikan $35 pada volum itu di Pro.
Adakah Amazon SES masih percuma untuk 62,000 e-mel sebulan?
Tidak. Peruntukan itu, yang dikaitkan dengan aplikasi yang dihoskan di EC2, tidak lagi ada pada halaman harga AWS. Akaun baharu mendapat kredit AWS Free Tier sehingga $200, yang tidak khusus untuk e-mel, dan penghantaran dibilkan pada $0.10 setiap 1,000 selepas itu.
Alternatif mana yang mengendalikan e-mel transaksional dan kempen pemasaran sekali gus?
Brevo dan Mailjet kedua-duanya meletakkan API transaksional dan pembina kempen dalam satu akaun. Pelan percuma Brevo membenarkan 300 e-mel sehari dan Starter bermula pada $9/bulan; pelan percuma Mailjet lebih besar pada 6,000 e-mel sebulan dan Starter juga $9/bulan untuk 8,000 e-mel. Mailchimp Transactional juga berbuat demikian, tetapi hanya sebagai tambahan kepada pelan Mailchimp berbayar.
Adakah saya perlu risau tentang DMARC apabila bertukar penyedia e-mel?
Ya, dan ia punca paling lazim penghijrahan berjalan dengan buruk. Sejak 1 Februari 2024, penghantar yang menghantar lebih 5,000 mesej sehari ke Gmail mesti lulus SPF, DKIM dan DMARC, mengekalkan aduan spam di bawah 0.30% dalam Postmaster Tools, dan menyokong nyahlanggan satu klik pada mel pemasaran. Sediakan pengesahan pada domain penghantaran penyedia baharu dan panaskannya sebelum anda memindahkan trafik.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Mulakan dengan menamakan aduan yang sebenar. Jika ia simpanan, cuba Postmark dahulu, kerana 45 hari pada $15 menyelesaikannya sepenuhnya. Jika ia kos pada volum, bandingkan harga penghantaran bulanan sebenar anda dengan Amazon SES dan berterus-terang sama ada anda mempunyai masa kejuruteraan untuk membina apa yang tidak diberikan oleh SES. Jika anda menjalankan alat pemasaran kedua bersama Mailgun, Brevo atau Mailjet menyatukannya menjadi satu bil.
Kemudian jalankan penghantaran selari selama dua minggu sebelum anda beralih. Pastikan Mailgun terus hidup, halakan sebahagian trafik pengeluaran melalui calon, dan bandingkan penempatan peti masuk dan bukannya resit penghantaran, memandangkan data penanda aras meletakkan kira-kira sepuluh mata antara "dihantar" dengan "benar-benar dalam peti masuk". Panaskan domain penghantaran baharu dan pastikan SPF, DKIM dan DMARC lulus sebelum anda memindahkan volum sebenar, bukan selepas itu.
Satu keputusan bersebelahan yang patut dibuat serentak: jika SMS ada dalam peta jalan anda, ekonomi vendor berbeza cukup banyak sehingga wajar membaca panduan Alternatif Twilio Terbaik sebelum anda berkomitmen kepada penyedia e-mel yang turut menjanjikan teks.

Principal Product Marketing Strategist
On this page
- Fakta Utama
- Caj Sebenar Mailgun, dan Di Mana Ia Menyempit
- Jadual Perbandingan Pantas
- Perbandingan Peringkat Percuma dan Harga Permulaan
- Tempoh Simpanan Log: Perkara yang Sebenarnya Dikenakan oleh Peringkat Permulaan Mailgun
- Kos pada 10 Ribu, 100 Ribu dan 1 Juta E-mel Sebulan
- Matriks Kesesuaian Peringkat
- Jadual Saiz dan Persona
- 1. Postmark - pengganti yang menyelesaikan masalah simpanan log dengan wang yang sama
- 2. Amazon SES - paling murah per e-mel dengan margin besar, jika anda sanggup membina selebihnya
- 3. Resend - pengalaman pembangun moden yang tidak ada pada konsol Mailgun
- 4. SendGrid Email API - nama terbesar di sini, dan yang kehilangan pelan percumanya
- 5. SMTP2GO - penghijrahan paling kurang mengganggu dalam senarai ini
- 6. Brevo - satu akaun untuk API dan pembina kempen
- 7. Mailjet - peringkat percuma terbesar untuk pasukan yang masih menganggar volum mereka
- 8. MailerSend - e-mel serta SMS daripada satu API, pada harga permulaan terendah di sini
- 9. Elastic Email - pilihan berbajet pada paras 50,000 e-mel
- 10. Mailchimp Transactional - berbaloi hanya jika anda sudah membayar Mailchimp
- 11. Bird - e-mel berharga mengikut penggunaan yang membawa reputasi yang belum diperolehnya semula
- 12. Loops - e-mel transaksional dan kitaran hayat dalam satu alat berharga kenalan
- Di Mana Mailgun Masih Unggul
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya