Alternatif SendGrid Terbaik pada 2026: 11 Alat API E-mel dan Pemasaran Dibandingkan

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Jika anda membandingkan alternatif SendGrid kerana baru mendapati pelan percuma sudah tiada, anda tidak tersilap: Postmark dan Mailgun ialah dua pengganti terbaik untuk pembangun yang hanya mahukan e-mel transaksional yang boleh dipercayai, Brevo dan Customer.io ialah dua pengganti terbaik jika anda benar-benar menjalankan kempen pemasaran, dan Amazon SES ialah pilihan paling murah jika anda menghantar pada volum sebenar dan tidak kisah menguruskan lebih banyak persediaan sendiri.
Inilah perkara yang mula-mula disalah faham oleh semua orang: SendGrid dahulunya jawapan lalai kepada soalan "API e-mel mana yang patut saya gunakan", sebahagiannya kerana ia percuma untuk dimulakan. Itu sudah tidak benar lagi. Twilio menamatkan pelan Free Email API dan Free Marketing Campaigns berkuat kuasa 27 Mei 2025, dan akaun percuma sedia ada diberi tempoh bertenang 60 hari sebelum penghantaran dihentikan sepenuhnya. Yang menggantikannya ialah percubaan percuma 60 hari yang dihadkan kepada 100 e-mel sehari dan 100 kenalan, bukan peringkat percuma kekal. Perubahan tunggal itulah sebab begitu banyak pasukan sedang mencari pengganti sekarang. Kami mengesahkan setiap harga di bawah berdasarkan halaman harga rasmi setiap vendor pada Ogos 2026, bukan anggaran pihak ketiga.
Fakta Utama
- SendGrid menamatkan pelan Free Email API dan Free Marketing Campaigns pada 27 Mei 2025; penggantinya ialah percubaan 60 hari, bukan peringkat percuma kekal (Twilio changelog).
- Penempatan peti masuk e-mel global mencapai 87.2% pada 2026, meningkat 3.7 mata peratusan berbanding tahun sebelumnya (Validity 2026 Email Deliverability Benchmark Report).
- Kadar penghantaran B2B meningkat daripada 90.7% kepada 95.6% dalam tempoh yang sama, antara peningkatan paling ketara bagi mana-mana sektor yang dijejaki (analisis Validity terhadap data penanda aras DMA 2026).
- E-mel transaksional mendapat kira-kira 8x lebih banyak bukaan dan klik, serta menjana kira-kira 6x lebih banyak hasil, berbanding kempen pemasaran berasingan (data Experian yang dipetik oleh Campaign Monitor).
- 74% pengguna berkata mereka lebih suka e-mel khusus untuk mesej transaksional seperti pengesahan pesanan dan kemas kini penghantaran, dan 71% sanggup menyelongkar folder spam untuk mencari mesej yang hilang (tinjauan pengguna Mailgun, lebih 2,000 responden di lima negara).
Dua Senarai Pendek: API E-mel lwn Kempen Pemasaran
SendGrid sebenarnya dua produk di bawah satu nama jenama, dan hal itu lebih penting daripada biasa apabila anda memilih pengganti. SendGrid Email API ialah geganti SMTP dan API REST untuk pembangun: set semula kata laluan, resit, pengesahan pesanan, kod sekali guna. SendGrid Marketing Campaigns ialah alat pengurusan kenalan dan siaran yang berasingan: surat berita, promosi, jujukan titisan. Pasukan yang meninggalkan SendGrid kerana perubahan harga biasanya hanya menggantikan satu daripadanya, bukan kedua-duanya, jadi jangan mencari dalam senarai yang salah.

| Jika anda menggantikan... | Anda mahu | Mulakan dengan |
|---|---|---|
| SendGrid Email API | Kebolehhantaran, log, geganti SMTP, API REST yang ringkas | Postmark, Resend, Mailgun, Amazon SES, MailerSend, SMTP2GO |
| SendGrid Marketing Campaigns | Pembina kempen, segmentasi kenalan, automasi titisan | Brevo, Mailjet, Customer.io |
| Kedua-duanya, dalam satu alat | Satu vendor yang melakukan e-mel transaksional dan pemasaran dengan baik | Brevo, Mailjet |
| Pemesejan produk dan kitaran hayat untuk aplikasi SaaS | Pencetus tingkah laku, dalam aplikasi serta e-mel serta tolakan daripada satu aliran peristiwa | Customer.io, Loops |
Jika tiada senarai pendek yang betul-betul sepadan dengan kes penggunaan anda, ringkasan Perisian Pemasaran SMS Terbaik merangkumi bahagian pemesejan dalam kelompok ini, dan panduan Perisian Pemasaran E-mel Terbaik pada 2026 ialah kupasan lebih mendalam khusus tentang soal pengganti Marketing Campaigns.
Jadual Perbandingan Pantas
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| Postmark | Aplikasi transaksional sahaja, kebolehhantaran bersih | Basic $15/bulan (10,000 e-mel/bulan) | Tumpuan transaksional khusus, tempoh simpanan panjang pada peringkat lebih tinggi | Tiada penghantaran pukal/pemasaran; peringkat percuma dihadkan 100/bulan |
| Resend | Pasukan pembangun pada React/Next.js | Pro $20/bulan (50,000 e-mel/bulan) | DX yang bersih, templat React Email | Pemasaran ialah pelan berasingan dengan kos tambahan |
| Mailgun | Skala setaraf SendGrid dengan peringkat percuma sebenar | Basic $15/bulan (10,000 e-mel/bulan) | Peringkat percuma masih ada (100/hari), penghalaan/pengesahan fleksibel | Peringkat berbayar permulaan hanya menyimpan log selama 1 hari |
| Amazon SES | Penghantar volum tinggi yang sudah menggunakan AWS | $0.10 setiap 1,000 e-mel (bayar mengikut penggunaan) | Paling murah pada skala sebenar, integrasi AWS yang mendalam | Tiada UX papan pemuka; peralatan kebolehhantaran berkos tambahan |
| MailerSend | Pasukan berbajet yang turut mahukan SMS | Hobby $5.60/bulan (5,000 e-mel/bulan) | E-mel dan SMS dalam satu API | Peringkat percuma ialah 500/bulan, bukan 12,000 seperti dahulu |
| SMTP2GO | Geganti SMTP penggantian terus, persediaan minimum | Starter $10/bulan (10,000 e-mel/bulan) | Penukaran SMTP paling mudah, 5 penghantar disahkan pada pelan percuma | Ekosistem lebih kecil daripada Mailgun atau SendGrid |
| Loops | E-mel transaksional serta kitaran hayat untuk SaaS | Harga berdasarkan kenalan, angka dolar tidak diterbitkan | Satu alat untuk kedua-dua jenis penghantaran | Harga berbayar tidak diterbitkan; pelan percuma ada lencana pengaki |
| Bird | Pasukan yang memerlukan e-mel sekarang, lebih banyak saluran kemudian | Startup $15-$30/bulan (50K-100K e-mel/bulan) | Harga berasaskan penggunaan, peringkat percuma tidak memerlukan kad | SMS dan WhatsApp masih "Coming soon," belum beroperasi |
| Brevo | E-mel transaksional dan pemasaran dalam satu pelan | Starter $9/bulan (5,000 e-mel/bulan, 500 kenalan) | Satu pelan merangkumi API dan pembina kempen | Lonjakan curam dari Starter apabila volum meningkat |
| Mailjet | Peringkat percuma sebenar untuk kedua-dua jenis penghantaran | Starter $9/bulan (8,000 e-mel/bulan) | Peringkat percuma meliputi 6,000 e-mel/bulan | Ciri automasi lebih sedikit daripada alat pemasaran khusus |
| Customer.io | Mesej kitaran hayat yang dicetuskan oleh tingkah laku | Essentials (5,000 profil, 1 juta e-mel/bulan), harga tidak diterbitkan | Pencetus berasaskan peristiwa merentas e-mel, tolakan, SMS, dalam aplikasi | Berlebihan, dan harga tidak diterbitkan, untuk keperluan transaksional semata-mata |
Perbandingan Peringkat Percuma dan Harga Permulaan
Ini jadual yang patut disemak dahulu jika anda berada di sini kerana perubahan harga. SendGrid disenaraikan sebagai baris rujukan supaya anda dapat melihat dengan tepat apa yang berubah dan apa yang dikenakan oleh pengganti terdekat.

| Alat | Peringkat Percuma | Harga Berbayar Permulaan (bulanan) | Harga Berbayar Permulaan (tahunan) |
|---|---|---|---|
| SendGrid Email API (rujukan) | Tiada. Ditamatkan 27 Mei 2025. Percubaan 60 hari: 100/hari, 100 kenalan | Essentials dari $19.95/bulan (50K-100K e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| Postmark | 100 e-mel/bulan, tiada tarikh luput, tiada caj lebihan | Basic $15/bulan (10,000 e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| Resend | 3,000 e-mel/bulan, dihadkan 100/hari, 3 domain | Pro $20/bulan (50,000 e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| Mailgun | 100 e-mel/hari, kekal, simpanan log 1 hari | Basic $15/bulan (10,000 e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| Amazon SES | Tiada; akaun baharu mendapat kredit AWS Free Tier sehingga $200 | $0.10 setiap 1,000 e-mel, bayar mengikut penggunaan | Kadar sama, dibilkan mengikut penggunaan |
| MailerSend | 500 e-mel/bulan | Hobby $5.60/bulan | $67.20/tahun |
| SMTP2GO | 1,000 e-mel/bulan, dihadkan 200/hari, 5 penghantar disahkan | Starter $10/bulan (10,000 e-mel/bulan) | $100/tahun |
| Loops | 1,000 kenalan, 4,000 penghantaran/bulan, pengaki "Powered by Loops" | Harga berdasarkan kenalan; tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan |
| Bird | 1,000 e-mel/bulan, IP kongsi, tiada kad diperlukan | Startup $15-$30/bulan (50K-100K e-mel/bulan) | Tidak diterbitkan secara berasingan |
| Brevo | $0/bulan, kenalan tanpa had, dihadkan sekitar 300/hari setelah diluluskan | Starter $9/bulan (5,000 e-mel/bulan, 500 kenalan) | $8.08/bulan (kira-kira $96.96/tahun) |
| Mailjet | 6,000 e-mel/bulan, dihadkan 200/hari | Starter $9/bulan (8,000 e-mel/bulan) | Jimat 10% |
| Customer.io | Tiada; syarikat permulaan yang layak (menaikkan modal di bawah $10 juta) mendapat setahun penuh percuma | Essentials (5,000 profil, 1 juta e-mel/bulan); tidak dipaparkan pada halaman | Tidak diterbitkan |
Perbezaan yang patut direnungkan: Mailgun dan SendGrid dahulunya hampir sama reputasinya untuk "peringkat percuma yang murah hati, berskala hingga enterprise," dan kini hanya satu daripadanya yang masih mempunyai peringkat percuma. Amazon SES juga tidak pernah mempunyai peruntukan percuma kekal yang sebenar, walaupun dakwaan "62,000 e-mel percuma sebulan daripada EC2" masih tersebar. Dakwaan itu sudah hilang daripada halaman harga AWS sendiri; yang ada di sana ialah kredit sekali sahaja $200 untuk akaun baharu, bukan geran bulanan berterusan.
Matriks Kesesuaian Peringkat
Matriks ini memetakan setiap alat kepada peringkat yang biasanya paling sesuai.

| Alat | Permulaan (1-10) | Pertumbuhan (10-50) | Pasaran Pertengahan (50-200) | Enterprise (200+) |
|---|---|---|---|---|
| Postmark | Sesuai | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh | Sesuai sebahagian |
| Resend | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh | Sesuai | Sesuai sebahagian |
| Mailgun | Sesuai | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh | Sesuai |
| Amazon SES | Berkemungkinan | Sesuai | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh |
| MailerSend | Sesuai kukuh | Sesuai | Kurang sesuai | Tidak sesuai |
| SMTP2GO | Sesuai kukuh | Sesuai | Kurang sesuai | Tidak sesuai |
| Loops | Sesuai kukuh | Sesuai | Berkemungkinan | Tidak sesuai |
| Bird | Berkemungkinan | Sesuai | Sesuai | Berkemungkinan |
| Brevo | Sesuai kukuh | Sesuai | Kurang sesuai | Tidak sesuai |
| Mailjet | Sesuai kukuh | Sesuai | Sesuai | Berkemungkinan |
| Customer.io | Berkemungkinan | Sesuai | Sesuai kukuh | Sesuai kukuh |
Jadual Saiz dan Persona
| Alat | Saiz Pasukan Ideal | Pembeli Utama | Pasukan lwn Seluruh Syarikat |
|---|---|---|---|
| Postmark | 1-100 | Jurutera bahagian belakang atau platform | Pasukan kejuruteraan |
| Resend | 1-75 | Pembangun bahagian hadapan atau full-stack | Pasukan kejuruteraan |
| Mailgun | 5-300 | Jurutera bahagian belakang, ketua DevOps | Pasukan kejuruteraan |
| Amazon SES | 10-1,000+ | Jurutera awan atau platform | Kejuruteraan / infrastruktur |
| MailerSend | 1-50 | Pembangun solo, pasukan pembangun kecil | Pasukan kejuruteraan |
| SMTP2GO | 1-50 | Pentadbir IT, generalis operasi | Pasukan IT / operasi kecil |
| Loops | 1-40 | Pengasas SaaS, jurutera pertumbuhan | Produk + pemasaran (pasukan kecil) |
| Bird | 1-75 | Pembangun, operasi pemasaran (e-mel sahaja buat masa ini) | Kejuruteraan / pemasaran |
| Brevo | 1-75 | Pengurus pemasaran, pengasas | Pasukan pemasaran |
| Mailjet | 5-150 | Ketua operasi pemasaran, pembangun | Pemasaran + kejuruteraan |
| Customer.io | 10-300 | Pemasar kitaran hayat atau pertumbuhan, PM | Pasukan produk + pertumbuhan |
1. Postmark - pakar yang memisahkan e-mel transaksional daripada kebisingan pemasaran
Reka bentuk Postmark bermula daripada satu idea: e-mel transaksional dan pemasaran tidak sepatutnya berkongsi kolam IP atau reputasi penghantaran. Platform ini langsung tidak membenarkan anda menghantar surat berita atau siaran promosi melaluinya. Dengan memastikan setiap mesej ialah set semula kata laluan, resit atau amaran, Postmark mengekalkan angka kebolehhantarannya tinggi, dan itulah yang biasanya dimahukan oleh pembangun yang menggantikan Email API SendGrid.
ICP-nya ialah pasukan kejuruteraan, bukan pasukan pemasaran: jurutera bahagian belakang atau platform yang memerlukan kod dan pengesahan sampai dengan boleh dipercayai, dengan log peringkat mesej untuk menyahpepijat tiket "adakah ia benar-benar dihantar" dalam beberapa minit. Tempoh simpanan log meningkat mengikut pelan, daripada 45 hari pada Basic sehingga 365 hari pada Platform.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Reputasi penghantaran transaksional sahaja yang bersih | Penghantaran e-mel pemasaran atau pukal pada akaun yang sama |
| Log peringkat mesej dan data lantunan terperinci | Pembina kempen visual |
| Tempoh simpanan log panjang pada peringkat lebih tinggi | Peringkat percuma yang murah hati (100 e-mel/bulan, tidak lebih) |
Harga: Basic $15/bulan untuk 10,000 e-mel/bulan (lebihan $1.80 setiap 1,000, simpanan 45 hari). Pro $16.50/bulan menambah e-mel masuk dan melanjutkan simpanan kepada 365 hari (lebihan $1.30). Platform $18/bulan menurunkan lagi lebihan kepada $1.20. Peringkat percuma: 100 e-mel/bulan, tiada tarikh luput, tiada caj lebihan.
Terbaik untuk: pasukan kejuruteraan yang mahukan rekod kebolehhantaran transaksional sahaja yang paling bersih dan tidak memerlukan alat pemasaran digabungkan.
2. Resend - API e-mel yang dibina untuk pembangun yang hidup dalam React
Hujah jualan Resend mudah: e-mel sepatutnya terasa seperti panggilan API biasa, bukan papan pemuka warisan. Ia menyediakan SDK untuk setiap bahasa utama, pustaka komponen React Email untuk membina templat dalam JSX dan bukannya HTML berasaskan jadual, serta konsol pembangun yang lebih menyerupai Vercel atau Stripe berbanding alat pemasaran.
ICP-nya ialah pembangun bahagian hadapan atau full-stack di syarikat permulaan atau pasukan peringkat pertumbuhan yang memiliki aplikasi dan e-melnya sekali gus, dan mahu kedua-duanya berkongsi satu pangkalan kod. Resend juga menjual pelan Marketing yang berasingan (dari $40/bulan untuk 5,000 kenalan) untuk kempen, tetapi ia berharga berasingan daripada pelan Pro transaksional, jadi peruntukkan bajet untuk kedua-duanya jika anda memerlukan kedua-duanya.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Templat React Email dan konsol pembangun moden | Satu pelan yang meliputi penghantaran transaksional dan pemasaran |
| SDK untuk setiap bahasa utama, dokumentasi yang lengkap | Ekosistem integrasi pihak ketiga yang terbesar |
| Peringkat percuma yang boleh digunakan untuk projek sampingan dan staging | Peralatan kebolehhantaran enterprise jangka panjang secara dalaman |
Harga: Peringkat percuma meliputi 3,000 e-mel/bulan, dihadkan 100/hari, merentas 3 domain. Pro bermula pada $20/bulan untuk 50,000 e-mel/bulan (10 domain, simpanan 30 hari), meningkat kepada $35/bulan untuk 100,000. Pelan Scale berharga $90 hingga $1,150/bulan untuk 100,000 hingga 2.5 juta e-mel. Pelan Marketing dibilkan secara berasingan, dari $40 hingga $650/bulan untuk 5,000 hingga 150,000 kenalan.
Terbaik untuk: pasukan pembangun yang membina dengan React atau Next.js dan mahu e-mel transaksional terasa seperti sebahagian daripada pangkalan kod, bukan perkhidmatan yang dicantumkan kemudian.
3. Mailgun - pengganti setara yang paling hampir, dan antara yang terakhir dengan peringkat percuma sebenar
Mailgun dan SendGrid telah dibandingkan antara satu sama lain lebih sedekad kerana mereka menyelesaikan masalah yang sama dengan cara yang sama: API REST dan geganti SMTP dengan pengesahan, peraturan penghalaan dan penghuraian e-mel masuk yang terbina dalam. Perbezaan yang paling penting pada 2026: Mailgun masih memberi anda 100 e-mel sehari secara percuma, secara kekal. SendGrid tidak.
ICP-nya bertindih banyak dengan pangkalan pengguna SendGrid sendiri: jurutera bahagian belakang dan ketua DevOps yang menghantar daripada beberapa ribu hingga berpuluh juta e-mel sebulan, yang mahu pengesahan dan pengurusan senarai penindasan dikendalikan oleh platform. Tempoh simpanan log nipis pada peringkat berbayar permulaan (hanya 1 hari pada Basic), jadi peruntukkan bajet untuk Foundation atau Scale jika anda perlu menyahpepijat isu penghantaran kemudian. Untuk perbandingan langsung sepenuhnya, lihat perbandingan SendGrid vs Mailgun.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Peringkat percuma kekal (100 e-mel/hari) | Simpanan log yang panjang pada pelan berbayar permulaan |
| Pengesahan e-mel dan penghalaan masuk terbina dalam | Pembina kempen pemasaran sehebat Brevo atau Mailjet |
| Harga dan ciri yang hampir sepadan dengan milik SendGrid | Pengalaman pembangun terbaharu dalam senarai ini |
Harga: Basic $15/bulan untuk 10,000 e-mel/bulan (lebihan dari $1.80 setiap 1,000, simpanan log 1 hari). Foundation $35/bulan untuk 50,000 e-mel (simpanan 5 hari). Scale $90/bulan untuk 100,000 e-mel (simpanan 30 hari). Peringkat percuma: 100 e-mel/hari, kekal.
Terbaik untuk: pasukan yang mahukan pengganti paling langsung dan paling kurang geseran bagi Email API SendGrid, dan khususnya mahukan vendor yang masih mempunyai peringkat percuma.
4. Amazon SES - e-mel paling murah pada volum sebenar, jika anda sanggup membuat persediaan sendiri
Amazon SES bukan produk dalam erti kata SendGrid, sebaliknya sebuah utiliti: titik penghantaran yang berharga $0.10 setiap 1,000 e-mel, tanpa pembina templat berasaskan papan pemuka dan tanpa pasukan kejayaan pelanggan melainkan anda membayar secara berasingan untuknya. Sebagai balasan, anda mendapat kos per e-mel terendah dalam senarai ini, diperuntukkan sepenuhnya melalui infrastruktur-sebagai-kod bersama baki timbunan AWS.
Reputasi lama, "62,000 e-mel percuma sebulan daripada EC2," sudah hilang daripada halaman harga AWS sendiri. Yang ada sekarang ialah kredit sekali sahaja bernilai sehingga $200 dalam AWS Free Tier untuk akaun baharu, bukan geran bulanan berterusan. IP khusus berharga $24.95/bulan setiap satu, dan Virtual Deliverability Manager, lapisan pemantauan kebolehhantaran milik Amazon sendiri, berharga $1,250/bulan, yang menunjukkan di mana kos sebenar "murah pada skala" lazimnya tersembunyi.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Kos per e-mel terendah dalam senarai ini pada volum sebenar | Pengalaman persediaan yang mengutamakan papan pemuka |
| Integrasi asli yang mendalam dengan seluruh AWS | Pemantauan kebolehhantaran terbina dalam (ia tambahan $1,250/bulan) |
| Kawalan penuh infrastruktur-sebagai-kod | Peruntukan penghantaran percuma kekal |
Harga: $0.10 setiap 1,000 e-mel dihantar, bayar mengikut penggunaan, serta $0.12/GB untuk data lampiran. IP khusus $24.95/bulan setiap satu. Akaun baharu mendapat kredit AWS Free Tier sehingga $200, bukan peruntukan e-mel percuma berterusan.
Terbaik untuk: penghantar volum tinggi yang sudah berjalan di AWS dan mempunyai kapasiti kejuruteraan untuk menguruskan peralatan kebolehhantaran sendiri sebagai pertukaran untuk kos per e-mel yang terendah.
5. MailerSend - pilihan berbajet yang menggabungkan SMS ke dalam API yang sama
Sudut MailerSend ialah kesederhanaan pada harga rendah, ditambah ciri yang tidak disertakan secara lalai oleh kebanyakan API e-mel transaksional: penghantaran SMS daripada akaun dan kunci API yang sama, supaya kod sekali guna boleh beralih daripada e-mel kepada teks tanpa vendor kedua.
Semakan reputasi sebelum anda mendaftar: MailerSend dahulunya terkenal dengan peringkat percuma 12,000 e-mel sebulan. Itu bukan tawaran semasa: pelan percuma kini 500 e-mel sebulan. Ia masih sesuai untuk projek sampingan, tetapi peruntukkan bajet untuk Hobby hampir serta-merta dalam pengeluaran. Starter dan Professional kedua-duanya termasuk 50,000 e-mel/bulan serta 100 SMS/bulan dengan lebihan $0.90 setiap 1,000, walaupun halaman harga memaparkan peringkat tersebut sebagai peluncur dan bukannya angka dolar tetap, jadi sahkan sebut harga anda sendiri.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| SMS dan e-mel daripada satu API dan satu akaun | Peringkat percuma 12,000/bulan yang pernah ada (kini 500) |
| Harga permulaan rendah untuk beban kerja pengeluaran kecil | Harga dolar Starter/Professional yang diterbitkan (dipaparkan sebagai peluncur) |
| Harga lebihan yang mudah | Peralatan kempen pemasaran yang mendalam |
Harga: Hobby $5.60/bulan ($67.20/tahun) untuk 5,000 e-mel/bulan, lebihan $1.50 setiap 1,000. Starter dan Professional kedua-duanya termasuk 50,000 e-mel/bulan serta 100 SMS/bulan, lebihan $0.90 setiap 1,000 e-mel, dengan harga dolar bulanan ditetapkan oleh gelangsar pada halaman harga, jadi sahkan sebut harga anda sendiri dengan MailerSend. Peringkat percuma: 500 e-mel/bulan.
Terbaik untuk: pasukan pembangun kecil yang berjimat bajet dan mahukan e-mel transaksional serta SMS sekali-sekala daripada satu akaun.
6. SMTP2GO - geganti SMTP penggantian terus untuk pasukan yang tidak mahu menyentuh kod mereka
Sebab utama SMTP2GO wujud ialah untuk meminimumkan usaha penghijrahan. Jika aplikasi anda sudah menghantar melalui SMTP, mengarahkannya ke SMTP2GO dan bukannya SendGrid selalunya hanya penukaran bukti kelayakan dan tidak lebih, tanpa penulisan semula API, tanpa SDK baharu.
ICP-nya ialah pentadbir IT atau generalis operasi yang mahukan penghantaran dikendalikan dengan boleh dipercayai tanpa menjadi pakar kebolehhantaran. Lima domain penghantaran yang disahkan disertakan walaupun pada pelan percuma, ruang yang lebih banyak daripada apa yang diberikan percuma oleh kebanyakan pesaing. Pertukarannya ialah set ciri yang lebih kecil: tiada kedalaman automasi pemasaran seperti Brevo atau Mailjet, dan tiada peralatan mengutamakan API seperti milik Resend.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Penghijrahan geganti SMTP yang paling mudah | Alat kempen pemasaran atau kedalaman automasi |
| 5 penghantar disahkan disertakan pada peringkat percuma | Ekosistem integrasi yang terbesar |
| Harga yang boleh diramal dan rendah geseran | Peralatan pembangun mengutamakan API seperti milik Resend |
Harga: Starter $10/bulan ($100/tahun) untuk 10,000 e-mel/bulan, lebihan $1 setiap 1,000. Professional $75/bulan ($750/tahun) untuk 100,000 e-mel, lebihan $0.85 setiap 1,000. Premier mengikut sebut harga, bermula dari $75/bulan. Peringkat percuma: 1,000 e-mel/bulan, dihadkan 200/hari, 5 penghantar disahkan.
Terbaik untuk: pasukan IT atau operasi kecil yang mahukan penukaran SMTP dengan usaha paling rendah dan tidak memerlukan ciri pemasaran.
7. Loops - e-mel transaksional dan kitaran hayat dalam satu alat berasaskan kenalan, dibina untuk SaaS
Loops berada di kedudukan luar biasa: ia mengenakan bayaran mengikut kenalan yang melanggan dan bukannya e-mel yang dihantar, dan tidak mengukur penghantaran transaksional secara berasingan pada pelan berbayar. Bagi produk SaaS peringkat awal yang menghantar mesej "eksport anda sudah siap" dan e-mel kitaran hayat "inilah yang baharu", ini menghapuskan pengiraan mental menjejaki dua meter volum penghantaran yang berasingan.
ICP-nya ialah pengasas SaaS atau jurutera pertumbuhan di pasukan kecil yang mahukan satu alat dan bukannya menyambung API dengan platform pemasaran yang berasingan. Tempat duduk adalah percuma, yang penting bagi pengasas yang mahukan rakan sepasukan membantu kempen tanpa bayaran setiap tempat duduk. Pelan Early Stage percuma sesuai untuk produk pra-hasil, tetapi disertakan pengaki "Powered by Loops", dan harga berbayar tidak diterbitkan, jadi sahkan sebut harga anda sendiri.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Satu harga berasaskan kenalan untuk e-mel transaksional dan kitaran hayat | Harga dolar peringkat berbayar yang diterbitkan |
| Tempat duduk percuma untuk rakan sepasukan | Kematangan infrastruktur Mailgun atau SendGrid |
| Peringkat percuma yang murah hati untuk produk peringkat awal | Pasukan kebolehhantaran enterprise khusus |
Harga: Berharga mengikut kenalan yang melanggan; penghantaran tidak diukur secara berasingan pada pelan berbayar, dan tempat duduk adalah percuma. Pelan Early Stage percuma: 1,000 kenalan, 4,000 penghantaran/bulan, dengan pengaki "Powered by Loops".
Terbaik untuk: pasukan SaaS peringkat awal yang mahukan e-mel transaksional dan pemasaran kitaran hayat disatukan dalam satu alat berasaskan kenalan.
8. Bird - API e-mel berharga mengikut penggunaan daripada nama yang terkenal dengan SMS, dengan yang selebihnya masih "coming soon"
Bird membawa reputasi nama lamanya, MessageBird, sebagai penyedia omnisaluran yang matang meliputi SMS, WhatsApp dan e-mel di bawah satu bumbung. Reputasi itu mendahului keadaan produk hari ini: halaman harga Bird sendiri hanya meletakkan harga untuk e-mel, dan menandakan SMS dan WhatsApp "Coming soon," masing-masing akan dilancarkan sebagai API baharu. Nilailah ia berdasarkan produk e-mel yang ada di hadapan anda, bukan apa yang pernah dijanjikan oleh nama lama itu.
ICP-nya ialah pasukan yang memerlukan e-mel yang boleh dipercayai sekarang, menghargai harga berasaskan penggunaan tanpa minimum bulanan, dan selesa menambah SMS atau WhatsApp kemudian. Jika pemesejan berbilang saluran hari ini, bukan nanti, ialah keperluannya, lihat platform yang dibina untuk itu sejak hari pertama, seperti ringkasan Alternatif ManyChat Terbaik.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga e-mel berasaskan penggunaan dengan peringkat percuma dan tiada kad diperlukan | Penghantaran SMS atau WhatsApp hari ini (kedua-duanya disenaraikan "Coming soon") |
| Laluan untuk menambah saluran kemudian tanpa bertukar vendor | Kematangan omnisaluran yang tersirat oleh nama MessageBird |
| Peringkat harga per seribu e-mel yang mudah | Ekosistem integrasi pihak ketiga yang besar |
Harga: Startup $15 hingga $30/bulan untuk 50,000 hingga 100,000 e-mel/bulan, berkesan $0.30 setiap 1,000 pada titik permulaan, dengan lebihan dikenakan $0.90 setiap 1,000. Growth $80 hingga $1,039/bulan untuk 100,000 hingga 2.5 juta e-mel. Enterprise mengikut sebut harga. Peringkat percuma: 1,000 e-mel/bulan, IP kongsi, tiada kad diperlukan.
Terbaik untuk: pasukan yang mahukan harga e-mel berasaskan penggunaan hari ini dan sanggup menunggu API SMS dan WhatsApp Bird benar-benar dilancarkan sebelum bergantung padanya.
9. Brevo - pengganti satu alat yang paling hampir jika anda meninggalkan kedua-dua produk SendGrid serentak
Brevo (dahulunya Sendinblue) ialah salah satu daripada beberapa alat di sini yang benar-benar merangkumi kedua-dua separuh yang dijual oleh SendGrid: API e-mel transaksional dengan geganti SMTP dan pembina kempen visual dengan segmentasi kenalan, dalam akaun dan bil yang sama. Bagi pasukan kecil yang tidak mahu menguruskan dua vendor, penyatuan itulah daya tarikan utamanya.
ICP-nya ialah pengurus pemasaran atau pengasas di syarikat kecil yang mahukan pemasaran e-mel dan penghantaran transaksional di bawah satu log masuk, tanpa volum penghantaran skala enterprise lagi. Pelan percuma mempunyai kenalan tanpa had tetapi menghadkan penghantaran, dan Starter bermula kecil: 5,000 e-mel/bulan dan 500 kenalan dengan $9/bulan, atau $8.08/bulan jika dibilkan setiap tahun. Batasan yang jujur: langkahnya menjadi lebih curam apabila anda naik, dengan Standard pada $18/bulan dan peringkat di atasnya berharga jauh lebih tinggi, jadi modelkan volum sebenar anda sebelum membuat komitmen. Untuk maklumat lanjut tentang di mana pasukan biasanya melebihi keupayaannya, lihat panduan Alternatif Brevo Terbaik pada 2026.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| API transaksional dan pembina kempen dalam satu akaun | Logik percabangan automasi yang mendalam pada peringkat permulaan |
| Kenalan tanpa had, walaupun pada pelan percuma | Peningkatan yang lembut kepada harga enterprise (Professional melonjak kepada $499/bulan) |
| Harga permulaan yang benar-benar rendah untuk kedua-dua jenis penghantaran | Siling volum penghantaran terbesar dalam senarai ini |
Harga: Percuma $0/bulan, kenalan tanpa had, penghantaran dihadkan sekitar 300 e-mel/hari setelah akaun anda diluluskan. Starter $9/bulan ($8.08/bulan jika dibilkan setiap tahun, kira-kira $96.96/tahun) untuk 5,000 e-mel/bulan dan 500 kenalan. Standard $18/bulan ($16.17/bulan jika dibilkan setiap tahun). Professional dari $499/bulan ($449.08/bulan jika dibilkan setiap tahun) untuk 150,000+ e-mel/bulan dengan 10 tempat duduk disertakan. Enterprise mengikut sebut harga, disasarkan kepada syarikat dengan 1 juta kenalan ke atas.
Terbaik untuk: pasukan kecil yang mahukan e-mel transaksional dan kempen pemasaran daripada satu akaun berkos rendah, dan belum melebihi beberapa ratus ribu e-mel sebulan.
10. Mailjet - peringkat percuma paling murah hati untuk pasukan yang melakukan penghantaran transaksional dan pemasaran
Pelan percuma Mailjet ialah jaring keselamatan terluas di sini untuk pasukan yang belum memutuskan berapa banyak yang akan mereka hantar sebenarnya: 6,000 e-mel sebulan, dihadkan 200 sehari, dengan penghantaran transaksional dan pemasaran pada akaun yang sama sejak hari pertama, tempoh yang lebih panjang berbanding apa yang diberikan percuma oleh Brevo, Resend atau SMTP2GO.
ICP-nya ialah ketua operasi pemasaran atau pembangun di syarikat bersaiz kecil hingga sederhana yang mahukan kedua-dua jenis penghantaran dalam satu akaun tanpa membuat komitmen kepada platform lebih besar seperti Customer.io lagi. Peringkat berbayar berskala dengan boleh diramal: Starter $9/bulan untuk 8,000 e-mel, Essential $17/bulan untuk 15,000, Premium $27/bulan untuk 15,000 serta ciri lanjutan. Pengebilan tahunan menjimatkan 10% keseluruhannya. Pertukarannya ialah kedalaman: pembina automasi Mailjet tidak hampir kepada logik percabangan ActiveCampaign atau Customer.io, dan ekosistem integrasinya lebih kecil daripada platform pemasaran lebih besar yang menjadi pesaingnya.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Peringkat percuma terbesar dalam senarai ini (6,000 e-mel/bulan) | Logik percabangan automasi yang mendalam |
| Penghantaran transaksional dan pemasaran dalam satu akaun | Ekosistem integrasi platform pemasaran yang lebih besar |
| Peringkat berbayar yang boleh diramal dan berkos rendah dengan diskaun tahunan | Penyegerakan CRM lanjutan terus dari kotak |
Harga: Percuma: 6,000 e-mel/bulan, dihadkan 200/hari. Starter $9/bulan untuk 8,000 e-mel/bulan. Essential $17/bulan untuk 15,000 e-mel. Premium $27/bulan untuk 15,000 e-mel serta ciri lanjutan. Pengebilan tahunan menjimatkan 10% pada mana-mana peringkat berbayar.
Terbaik untuk: pasukan bersaiz kecil hingga sederhana yang mahukan peringkat percuma sebenar yang meliputi e-mel transaksional dan pemasaran sementara mereka mengetahui volum penghantaran sebenar.
11. Customer.io - pemesejan dicetuskan tingkah laku untuk pasukan produk dan pertumbuhan, bukan sekadar e-mel
Model Customer.io berasaskan peristiwa dan bukannya berasaskan kempen: anda menghantar data tentang apa yang pengguna lakukan (mendaftar, menaik taraf, meninggalkan troli, tidak aktif selama 14 hari) dan ia mencetuskan mesej e-mel, tolakan, SMS atau dalam aplikasi berdasarkan tingkah laku itu. Itu tugas yang pada dasarnya berbeza daripada "hantar surat berita ini kepada senarai ini," dan itulah sebab pasukan produk dan pertumbuhan memilihnya dan bukannya ESP tradisional.
ICP-nya ialah pemasar kitaran hayat atau pertumbuhan, selalunya berpasangan dengan PM, di syarikat yang sudah melangkaui "hantar e-mel transaksional sahaja" dan memasuki pemesejan onboarding, pengekalan atau pemenangan semula yang dibina atas data penggunaan sebenar. Essentials termasuk 5,000 profil dan 1 juta e-mel bulanan, walaupun harga dolar bulanan tidak dipaparkan pada halaman harga; peringkat bermula dari Essentials hingga Enterprise, dengan lebihan $0.009 setiap profil dan $0.12 setiap 1,000 e-mel. Syarikat yang menaikkan modal di bawah $10 juta layak untuk program permulaan yang memberi setahun penuh percuma. Lihat panduan Alternatif Customer.io Terbaik pada 2026, atau ringkasan Alternatif Braze Terbaik jika anda sedang menimbang platform penglibatan pelanggan berskala enterprise.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pencetus berasaskan peristiwa merentas e-mel, tolakan, SMS dan dalam aplikasi | Harga peringkat yang diterbitkan pada halaman vendor sendiri |
| Program permulaan: setahun percuma untuk syarikat yang menaikkan modal di bawah $10 juta | Padanan yang baik jika anda hanya memerlukan penghantaran transaksional yang mudah |
| Model data yang dibina sekitar tingkah laku pengguna, bukan sekadar senarai kenalan | Harga permulaan terendah dalam senarai ini |
Harga: Peringkat Essentials termasuk 5,000 profil dan 1 juta e-mel bulanan; harga dolar bulanan tidak diterbitkan pada halaman harga. Lebihan: $0.009 setiap profil, $0.12 setiap 1,000 e-mel, $10 setiap 100,000 kredit AI. Percubaan percuma tersedia. Program permulaan: setahun penuh percuma untuk syarikat yang menaikkan modal di bawah $10 juta.
Terbaik untuk: pasukan produk dan pertumbuhan yang memerlukan pemesejan kitaran hayat dicetuskan tingkah laku merentas pelbagai saluran, bukan sekadar API transaksional.
Di Mana SendGrid Masih Unggul
Semua ini tidak bermakna SendGrid menjadi produk yang buruk pada hari ia menamatkan pelan percumanya. Wajar bersikap adil tentang apa yang masih baik padanya, kerana "semua orang bertukar" tidak sama dengan "tiada siapa patut kekal."
SendGrid masih berskala kepada volum yang benar-benar besar, dengan peringkat Pro dan Premier yang dibina untuk penghantar yang menghantar berjuta-juta e-mel sebulan dan memerlukan IP khusus, panduan pemanasan dan hubungan sokongan yang setimpal. Peralatan kebolehhantarannya, termasuk analitik terperinci, penindasan berasaskan penglibatan dan pengurusan IP khusus, matang dan didokumenkan dengan baik selepas lebih sedekad pada skala besar. Dan kerana ia sebahagian daripada Twilio, pasukan yang sudah menggunakan Twilio untuk SMS, WhatsApp atau suara mendapat pengesahan kongsi, pengebilan kongsi dan corak API yang konsisten yang tidak dapat ditandingi oleh vendor e-mel berdiri sendiri. Jika anda sudah mendalam dalam ekosistem Twilio dan menghantar volum sebenar, penamatan pelan percuma ialah kenaikan kos sebenar yang perlu dibajetkan, tetapi ia tidak semestinya sebab untuk menghijrahkan segala-galanya.
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
Corong ini membantu pembeli menyempitkan senarai pendek berdasarkan keperluan e-mel teras mereka.

| Jika anda memerlukan... | Pilih ini |
|---|---|
| Reputasi kebolehhantaran transaksional sahaja yang paling bersih | Postmark |
| Pengganti setara paling langsung bagi SendGrid, dengan peringkat percuma sebenar | Mailgun |
| Pengalaman pembangun moden yang dibina sekitar React/Next.js | Resend |
| Kos per e-mel terendah pada volum sebenar, dan anda menggunakan AWS | Amazon SES |
| E-mel serta SMS daripada satu API yang mesra bajet | MailerSend |
| Penukaran geganti SMTP paling mudah tanpa perubahan kod | SMTP2GO |
| E-mel transaksional dan kitaran hayat dalam satu alat berharga kenalan untuk produk SaaS | Loops |
| Harga e-mel berasaskan penggunaan hari ini, dengan lebih banyak saluran akan datang | Bird |
| API transaksional dan pembina kempen dalam satu akaun berkos rendah | Brevo |
| Peringkat percuma paling murah hati untuk penghantaran transaksional dan pemasaran gabungan | Mailjet |
| Pemesejan dicetuskan tingkah laku merentas e-mel, tolakan, SMS dan dalam aplikasi | Customer.io |
| Skala yang besar, peralatan kebolehhantaran yang matang dan integrasi ekosistem Twilio | Kekal dengan SendGrid |
Soalan Lazim tentang Alternatif SendGrid
Adakah SendGrid masih mempunyai pelan percuma?
Tidak. Twilio menamatkan pelan Free Email API dan Free Marketing Campaigns berkuat kuasa 27 Mei 2025. Akaun percuma sedia ada mengekalkan akses selama 60 hari sebelum penghantaran dihentikan. Titik masuk sekarang ialah percubaan percuma 60 hari yang dihadkan kepada 100 e-mel sehari dan 100 kenalan, kemudian harga Essentials bermula pada $19.95/bulan.
Apakah alternatif SendGrid paling murah yang masih mempunyai peringkat percuma kekal?
Mailgun (100 e-mel/hari, tiada tarikh luput) dan Postmark (100 e-mel/bulan, tiada tarikh luput) kedua-duanya masih menawarkan peringkat percuma kekal. Milik Mailjet yang terbesar pada 6,000 e-mel/bulan, dihadkan 200 sehari.
Adakah Amazon SES benar-benar percuma untuk digunakan?
Tidak secara berterusan. Akaun baharu mendapat kredit AWS Free Tier sehingga $200, tidak khusus untuk e-mel. Selepas itu, SES mengenakan bayaran $0.10 setiap 1,000 e-mel dihantar, tanpa peruntukan percuma bulanan kekal.
Apakah perbezaan antara produk Email API dan Marketing Campaigns SendGrid?
Dua produk berasingan di bawah satu jenama. Email API ialah alat transaksional dan geganti SMTP untuk pembangun. Marketing Campaigns ialah pengurusan kenalan dan siaran untuk surat berita dan promosi. Kedua-duanya telah ditamatkan pelan percumanya pada 2025, dan kebanyakan pasukan hanya perlu menggantikan satu, bukan kedua-duanya.
Alternatif mana yang terbaik jika saya memerlukan e-mel transaksional dan pemasaran dalam satu alat?
Brevo dan Mailjet kedua-duanya menggabungkan API transaksional dengan pembina kempen dalam akaun yang sama. Brevo lebih murah pada skala sehingga Standard; peringkat percuma Mailjet lebih murah hati jika anda masih menguji volum.
Adakah Bird alternatif SMS yang baik untuk dipasangkan dengan penyedia e-mel transaksional?
Belum lagi. Halaman harga Bird sendiri hanya meletakkan harga untuk e-mel dan menandakan SMS dan WhatsApp "Coming soon." Nilailah ia berdasarkan produk e-mel hari ini, dan lihat platform SMS khusus jika anda memerlukan pemesejan teks sekarang.
Bolehkah saya berhijrah daripada SendGrid tanpa menulis semula kod aplikasi saya?
Selalunya boleh, jika aplikasi anda menghantar melalui SMTP dan bukannya SDK khusus vendor. SMTP2GO, Mailgun, Postmark dan Mailjet semuanya menyokong geganti SMTP standard, jadi penghijrahan boleh lebih menyerupai menukar bukti kelayakan berbanding menulis semula kod integrasi.
Berapakah kos menghantar 100,000 e-mel sebulan dengan alternatif ini?
Secara kasar: pelan Scale Mailgun ialah $90/bulan, Professional SMTP2GO ialah $75/bulan, peringkat Pro Resend berskala kepada $35/bulan pada volum itu, dan Amazon SES kira-kira $10 untuk kos penghantaran semata-mata, ditambah apa-apa tambahan seperti IP khusus.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Mulakan dengan memastikan produk SendGrid mana yang sebenarnya anda ganti, Email API atau Marketing Campaigns, menggunakan jadual senarai pendek berhampiran bahagian atas panduan ini. Kemudian pilih dua calon dan jalankan ujian sebenar: hantar jenis transaksi sebenar anda (atau kempen yang mewakili) melalui peringkat percuma atau percubaan setiap vendor selama seminggu, dan bandingkan penempatan peti masuk, bukan sekadar sama ada penghantaran berjaya. Jika anda pergi kerana penamatan pelan percuma dan hanya perlukan penghantaran transaksional yang boleh dipercayai, mulakan dengan Mailgun atau Postmark. Jika anda pergi kerana memerlukan kempen pemasaran dan tidak pernah benar-benar menggunakan sisi transaksional SendGrid, mulakan dengan Brevo atau Mailjet sebaliknya.
Beberapa keputusan bersebelahan yang patut dibuat serentak: jika SMS sebahagian daripada rancangan anda, harga berpecah cukup banyak antara vendor seperti Klaviyo (e-mel dan SMS dibilkan berasingan) sehingga wajar membaca panduan Alternatif Klaviyo Terbaik 2026 dahulu. Dan apa pun API e-mel yang anda pilih, menggandingkannya dengan CRM yang sesuai biasanya keputusan seterusnya selepas vendor itu sendiri.

Principal Product Marketing Strategist
On this page
- Fakta Utama
- Dua Senarai Pendek: API E-mel lwn Kempen Pemasaran
- Jadual Perbandingan Pantas
- Perbandingan Peringkat Percuma dan Harga Permulaan
- Matriks Kesesuaian Peringkat
- Jadual Saiz dan Persona
- 1. Postmark - pakar yang memisahkan e-mel transaksional daripada kebisingan pemasaran
- 2. Resend - API e-mel yang dibina untuk pembangun yang hidup dalam React
- 3. Mailgun - pengganti setara yang paling hampir, dan antara yang terakhir dengan peringkat percuma sebenar
- 4. Amazon SES - e-mel paling murah pada volum sebenar, jika anda sanggup membuat persediaan sendiri
- 5. MailerSend - pilihan berbajet yang menggabungkan SMS ke dalam API yang sama
- 6. SMTP2GO - geganti SMTP penggantian terus untuk pasukan yang tidak mahu menyentuh kod mereka
- 7. Loops - e-mel transaksional dan kitaran hayat dalam satu alat berasaskan kenalan, dibina untuk SaaS
- 8. Bird - API e-mel berharga mengikut penggunaan daripada nama yang terkenal dengan SMS, dengan yang selebihnya masih "coming soon"
- 9. Brevo - pengganti satu alat yang paling hampir jika anda meninggalkan kedua-dua produk SendGrid serentak
- 10. Mailjet - peringkat percuma paling murah hati untuk pasukan yang melakukan penghantaran transaksional dan pemasaran
- 11. Customer.io - pemesejan dicetuskan tingkah laku untuk pasukan produk dan pertumbuhan, bukan sekadar e-mel
- Di Mana SendGrid Masih Unggul
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya