Alternatif Attentive Terbaik pada 2026: 11 Alat Pemasaran SMS untuk Pasukan Pasaran Pertengahan

Alternatif Attentive ditunjukkan sebagai tag harga diterbitkan di sebelah satu kad kadar kosong

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Alternatif Attentive terbaik pada 2026 ialah Postscript dan Klaviyo SMS untuk jenama Shopify yang mahukan pendaftaran layan diri dan bukan panggilan jualan, Omnisend dan Sendlane untuk pasukan yang mahu e-mel dan SMS dihargai bersama, Recart untuk pakar pemulihan troli, dan Twilio untuk pasukan kejuruteraan yang lebih suka membina lapisan penghantaran sendiri daripada menyewanya. Pilihan yang tepat bergantung pada jumlah SMS yang anda sebenarnya hantar, sama ada anda memerlukan wakil jualan atau borang pendaftaran, dan sama ada anda membayar untuk ciri enterprise yang belum anda gunakan.

Attentive membina namanya atas skala: SMS perbualan dua hala, masa hantar yang dioptimumkan AI, dan infrastruktur pematuhan untuk jenama yang menggerakkan berjuta-juta mesej sebulan. Itu kedudukan yang nyata dan boleh dipertahankan. Tetapi kebanyakan pasaran yang bertanya "apa lagi yang ada" tidak menghantar berjuta-juta mesej. Mereka pasukan 20 hingga 200 orang yang diberikan angka yang tiada sesiapa mahu mengesahkan secara bertulis, diberitahu kontrak diperbaharui setiap tahun, dan diminta menandatangani sebelum melihat berapa kos bulan yang perlahan. Artikel ini menilai 11 alternatif berdasarkan harga diterbitkan, kos sebenar setiap mesej SMS/MMS, terma kontrak, dan sama ada kedalaman platform sepadan dengan saiz pasukan yang membelinya.

Fakta Utama

Jadual Perbandingan Pantas

Alat Paling Sesuai Untuk Harga Permulaan Kekuatan Utama Batasan Utama
Postscript Jenama Shopify yang mahukan SMS layan diri $0/bln ditambah perbelanjaan minimum $49/bln SMS asli Shopify yang mendalam dengan atribusi hasil Perbelanjaan minimum bermakna ia sebenarnya tidak percuma
Klaviyo SMS Pasukan yang sudah menggunakan e-mel Klaviyo E-mel dari $30/bln (1,000 profil), SMS dari $15/bln secara berasingan Segmentasi e-mel dan SMS bersatu dalam satu papan pemuka Dua pelan yang bertindan, bukan satu harga gabungan
Omnisend Pasukan e-dagang yang menjaga bajet $11.20/bln (251-500 kenalan) E-mel, SMS dan push digabungkan, kos permulaan rendah Jumlah berskala enterprise memerlukan sebut harga tersuai
Emotive (Privy) SMS perbualan dibantu ejen $100/bln ditambah yuran setiap mesej Jualan perbualan dengan manusia dalam gelung Diambil alih oleh Privy; pelan hala tuju belum menentu
Sendlane Pasukan yang mahukan kenalan tanpa had $100/bln (dihargai mengikut hantaran, bukan saiz senarai) Tiada penalti jumlah kenalan apabila senarai anda berkembang SMS memerlukan pengaktifan berbayar yang berasingan
Recart Pemulihan troli dan aliran Messenger-ke-SMS $299/bln (komitmen 12 bulan) Aliran pemulihan pengabaian yang dibina khusus Komitmen tahunan, antara pilihan yang lebih mahal di sini
SimpleTexting Pasukan yang mahukan harga berasaskan kredit yang mudah $29/bln untuk 500 kredit (ditambah $10/bln setiap nombor) Harga mudah, tanpa perkongsian hasil Kos permulaan yang realistik lebih hampir $39/bln
Community Hubungan teks jenama-ke-peminat Tersuai, tiada harga diterbitkan Model komuniti teks pencipta dan jenama yang intim Tidak dibina untuk SMS transaksional berjumlah tinggi
Textedly Teks siaran mudah untuk mana-mana perniagaan $29/bln (peluncur mengikut jumlah) Harga rata tanpa kontrak jangka panjang Automasi khusus e-dagang yang lebih sedikit
EZ Texting Pasukan kecil yang baharu dalam pemasaran SMS $25/bln ($20/bln dibil tahunan) Harga permulaan rendah, yuran telekom tambahan telus Peringkat lebih tinggi diperlukan dengan cepat apabila jumlah meningkat
Twilio Pasukan kejuruteraan yang membina tindanan tersuai $0.0083 setiap SMS, tiada yuran platform Kawalan penuh, bayar hanya untuk apa yang anda hantar Anda membina lapisan pemasaran sendiri

Attentive sendiri tidak muncul dalam jadual ini kerana ia tidak menerbitkan harga. Attentive menyatakan kadarnya bergantung pada jumlah mesej, saiz senarai pelanggan, saluran yang digunakan, dan alat AI yang anda aktifkan, dan setiap perjanjian melalui permintaan demo dan bukan borang pendaftaran.

Apa yang Attentive Lakukan Dengan Baik

Sebelum membincangkan sebab pasukan pergi, wajar bersikap terus terang tentang perkara yang menjadikan Attentive terkenal. Ia menjalankan SMS perbualan dua hala pada skala yang kebanyakan platform dalam senarai ini belum dibina untuknya: jenama yang memproses berjuta-juta mesej sebulan, dengan alat AI yang memilih masa hantar bagi setiap pelanggan dan bukan menghantar kepada semua orang sekali gus. Alat pematuhannya (TCPA, pendaftaran pembawa, pengurusan opt-in) dibina untuk pasukan yang tidak mampu melakukan kesilapan pematuhan semasa jualan kilat. Dan resolusi identitinya, memadankan pelawat laman web tanpa nama dengan pelanggan yang dikenali, benar-benar sukar ditiru dengan platform yang lebih kecil.

Jika anda jenama DTC 500 orang yang menjalankan SMS sebagai salah satu tiga saluran hasil teratas, Attentive ialah alat yang sah dan dibina dengan baik. Ia berada di hujung pasaran yang sama dengan platform penglibatan pelanggan yang lebih luas; panduan alternatif Braze terbaik kami meliputi kategori bersebelahan itu bagi pasukan yang menimbang SMS berbanding suite penglibatan merentas saluran penuh. Ketegangan dengan Attentive secara khusus bukan kerana ia buruk. Ia kerana kebanyakan pasukan yang mencari alternatif belum menjadi jenama itu, dan mereka disaizkan, dihargai dan dikontrakkan seolah-olah mereka sudah begitu.

Sebab Pasukan Meninggalkan Attentive

Empat sebab sentiasa timbul apabila pasukan pasaran pertengahan mula meninjau kategori ini.

Visual diagnostik sebab pasukan meninggalkan Attentive

Harga ialah kotak hitam sehingga anda bercakap dengan jualan. Attentive tidak menerbitkan apa-apa. Bukan harga permulaan, bukan struktur peringkat, bukan sekadar julat kasar. Anda mengetahui kosnya selepas panggilan penemuan, demo, dan biasanya rundingan susulan. Bagi pasukan yang cuba membina bajet sebelum mengikat kakitangan kepada saluran baharu, itu permintaan yang sukar.

Kontrak berjalan setiap tahun, dan jumlah SMS tidak kekal rata. Perjanjian SMS enterprise lazimnya mengunci setahun sekali gus, disaizkan berdasarkan anggaran jumlah yang dibuat beberapa bulan sebelum kontrak bermula. Jika senarai anda mengecil, atau suku yang perlahan mengurangkan jumlah hantaran, anda masih membayar untuk angka yang anda daftarkan, bukan angka yang anda gunakan.

Terdapat komitmen minimum yang tersedia dalam struktur perjanjian. Harga SMS enterprise yang diterajui jualan dibina di sekitar minimum tahunan, bukan pengebilan berasaskan penggunaan. Itu falsafah harga yang berbeza daripada platform di mana anda boleh turun daripada peringkat $500/bln ke $100/bln pada bulan jumlah anda menurun.

Set ciri dibina untuk jenama tiga kali ganda saiz anda. Pengoptimuman masa hantar AI, resolusi identiti yang mendalam, dan alat pematuhan berjuta-juta mesej sangat penting pada skala. Pada 50,000 kenalan, kebanyakan infrastruktur itu tidak digunakan sementara anda membayar untuk peringkat yang menyertakannya. Ringkasan perisian pemasaran SMS terbaik wajar dibaca sebelum anda menilai platform individu, kerana kesesuaian yang tepat bergantung lebih pada saiz senarai dan rentak penghantaran anda daripada mana-mana senarai semak ciri tunggal.

Kos Sebenar Pemasaran SMS

Angka pada halaman harga jarang menjadi angka pada invois anda. Setiap platform SMS menindan tiga lapisan kos yang berasingan, dan yuran platform selalunya yang terkecil daripada ketiga-tiganya apabila anda menghantar jumlah sebenar:

Visual struktur kos untuk harga pemasaran SMS

  1. Yuran platform. Langganan bulanan (atau tahunan) untuk perisian itu sendiri, biasanya terikat pada bilangan kenalan, peruntukan kredit atau peringkat jumlah hantaran.
  2. Kadar SMS/MMS setiap mesej. Apa yang platform kenakan bagi setiap teks yang dihantar, di atas yuran platform. Di sinilah dakwaan "Starter ialah $0/bln" menjadi mengelirukan, kerana mesej masih berharga.
  3. Yuran pembawa. Yuran yang dikenakan oleh pembawa mudah alih sendiri untuk menghantar mesej, bertindan di atas apa sahaja yang platform kenakan. Ia biasanya beberapa persepuluh sen setiap mesej tetapi cepat bertambah pada jumlah besar, dan kebanyakan platform tidak menonjolkannya.
Alat Yuran Platform Kadar SMS (anggaran) Pengendalian Yuran Pembawa
Postscript $0-$500/bln merentas peringkat $0.015 menurun kepada $0.007/mesej mengikut peringkat Dibil secara berasingan di atas platform + kadar SMS
Klaviyo SMS Dari $15/bln (1,250 kredit) Termasuk dalam peruntukan kredit, kemudian lebihan setiap kredit Digabungkan dalam harga kredit pelan SMS
Omnisend Dari $11.20/bln (e-mel); SMS ialah tambahan Dari $0.007/mesej Digabungkan dalam harga SMS
Emotive (Privy) $100-$300/bln merentas peringkat $0.008-$0.015/mesej SMS, $0.016-$0.025 MMS Dibil di atas platform + kadar mesej
Sendlane Permulaan $100/bln, dihargai mengikut hantaran Dari $0.009/kredit Termasuk dalam kadar setiap kredit
Recart $299-$999/bln merentas peringkat $0.007-$0.010/mesej termasuk dalam peruntukan peringkat ~$0.0045/mesej SMS, ~$0.011/mesej MMS, dibil secara berasingan
SimpleTexting $29/bln untuk 500 kredit, ditambah $10/bln setiap nombor 5.5 sen bagi setiap kredit tambahan ~$0.0025/mesej AS, ~$0.0068 Kanada
Textedly Dari $29/bln mengikut peluncur jumlah Termasuk dalam peringkat peluncur Tidak dipecahkan secara berasingan pada halaman harga
EZ Texting $25-$3,000/bln merentas peringkat $0.01-$0.04 setiap kredit mengikut peringkat Yuran telekom rata $5/bln pada peringkat permulaan, dikecualikan pada peringkat lebih tinggi
Twilio Tiada (penggunaan tulen) $0.0083/SMS, $0.022/MMS hantar Yuran pendaftaran pembawa/A2P dikenakan secara berasingan, tidak diterbitkan pada halaman harga utama

Coraknya: yuran platform ialah angka mudah untuk dibandingkan. Kadar setiap mesej dan yuran pembawa ialah tempat dua vendor yang menyebut harga permulaan yang "sama" akhirnya membil dengan sangat berbeza apabila anda menghantar 50,000 teks sebulan dan bukan 5,000.

Matriks Kesesuaian Peringkat

Alat Peringkat Awal (1-10) Pertumbuhan (10-100) Pasaran Pertengahan (100-500) Enterprise (500+)
Postscript Boleh Baik Paling sesuai Baik
Klaviyo SMS Baik Paling sesuai Baik Terhad
Omnisend Paling sesuai Baik Boleh Tidak disyorkan
Emotive (Privy) Boleh Baik Paling sesuai Terhad
Sendlane Baik Paling sesuai Baik Terhad
Recart Terhad Baik Paling sesuai Baik
SimpleTexting Paling sesuai Baik Boleh Tidak disyorkan
Community Terhad Baik Paling sesuai Baik
Textedly Paling sesuai Baik Boleh Tidak disyorkan
EZ Texting Paling sesuai Baik Terhad Tidak disyorkan
Twilio Tidak disyorkan Boleh Baik Paling sesuai

Jadual Saiz dan Persona

Alat Saiz Pasukan Ideal Pembeli Utama Kes Penggunaan
Postscript 10-500 Pengarah E-dagang, Pengurus SMS Pengekalan SMS asli Shopify dengan harga layan diri
Klaviyo SMS 5-200 Pengurus Pemasaran E-mel, Ketua Pertumbuhan SMS dilapiskan di atas akaun e-mel Klaviyo sedia ada
Omnisend 2-100 Pengurus E-dagang, Ketua Pemasaran E-mel + SMS + push berbajet dalam satu papan pemuka
Emotive (Privy) 20-300 Pengarah E-dagang, Ketua CX Jualan SMS perbualan yang dibantu ejen
Sendlane 10-200 Pengurus Pemasaran DTC E-mel dan SMS kenalan tanpa had dihargai mengikut hantaran
Recart 20-500 Pengarah E-dagang, Pengurus Pengekalan Automasi pemulihan troli dan Messenger-ke-SMS
SimpleTexting 1-100 Pengurus Pemasaran, Pemilik SMB SMS berasaskan kredit yang mudah tanpa model perkongsian hasil
Community 20-500 Pengurus Bakat, Ketua Pemasaran Jenama Hubungan teks jenama-ke-peminat yang intim
Textedly 1-100 Pemilik SMB, Penyelaras Pemasaran Teks siaran mudah untuk apa-apa jenis perniagaan
EZ Texting 1-50 Pemilik Perniagaan Kecil, Penyelaras Pemasaran Pemasaran SMS peringkat permulaan untuk pasukan yang baharu dalam saluran ini
Twilio 10-500+ Ketua Kejuruteraan, Pengurus Produk Lapisan penghantaran SMS/MMS binaan sendiri tanpa kenaikan harga vendor

1. Postscript - SMS Asli Shopify Tanpa Panggilan Jualan

Seluruh tawaran Postscript ialah SMS wajar mendapat kedalaman produk yang sama seperti e-mel, dibina khusus untuk Shopify. Di mana Attentive menganggap setiap perjanjian sebagai jualan enterprise tersuai, Postscript membolehkan anda mendaftar, menyambungkan kedai dan mula mengumpul opt-in pada hari yang sama. Metodologinya berpusat pada tangkapan pelanggan asli Shopify (popup, opt-in semasa pembayaran, opt-in kata kunci), segmentasi sejarah pembelian, dan atribusi hasil bagi setiap mesej, dengan alat pematuhan (TCPA, CTIA) terbina dan bukan ditampal kemudian.

ICP ialah jenama Shopify dengan sekurang-kurangnya ARR $1 juta yang mahu SMS dijalankan dengan ketegasan yang sama seperti program e-melnya, oleh seseorang yang benar-benar memiliki saluran itu setiap hari. Ia sesuai kukuh untuk julat 10-500 orang di mana pemasar pengekalan khusus wujud, tetapi bukan alat untuk jenama yang mahukan SMS dan e-mel pada kesetaraan sebenar: ciri e-mel Postscript wujud tetapi kekal sekunder kepada SMS.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
SMS asli Shopify yang mendalam dengan penjejakan hasil Pengoptimuman penghantaran AI berskala enterprise
Pendaftaran layan diri, tiada panggilan jualan diperlukan Pemasaran e-mel yang kukuh setara dengan SMS
Alat pematuhan TCPA/CTIA terbina Harga rendah yang rata dan boleh diramal pada skala
Perbualan SMS dua hala Sokongan e-dagang bukan Shopify

Harga: Starter ialah $0/bln, tetapi ia mempunyai perbelanjaan minimum $49/bln, jadi ia sebenarnya tidak percuma. SMS berharga $0.015 menurun kepada $0.009 setiap mesej bergantung pada jumlah, MMS $0.045. Growth ialah $100/bln (SMS $0.01-$0.008, MMS $0.03). Professional ialah $500/bln (SMS $0.007, MMS $0.024, ditambah akses API dan label putih). Enterprise ialah tersuai. Mesej dibil di atas yuran platform, dan yuran pembawa (purata kira-kira $0.00418/SMS, $0.00841/MMS) dikenakan di atas itu.

Paling sesuai untuk: Jenama Shopify (10-500 orang) yang mahu SMS dijalankan sebagai saluran pengekalan khusus dan layan diri. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan e-mel dan SMS pada kesetaraan ciri sebenar dalam satu alat. Panduan alternatif Postscript terbaik kami meliputi jurang itu dengan lebih mendalam.

2. Klaviyo SMS - Tambahan untuk Pasukan yang Sudah Menjalankan E-mel Klaviyo

Produk SMS Klaviyo bukan platform berdiri sendiri yang anda beli atas merit sendiri. Ia saluran yang anda tambah setelah anda menjalankan Klaviyo untuk e-mel, dan nilainya datang daripada berkongsi satu set segmen, satu set aliran dan satu profil pelanggan merentas kedua-dua saluran. Metodologinya ialah data profil bersatu: pembukaan e-mel, klik SMS dan sejarah pembelian pelanggan semuanya menyuap enjin segmentasi yang sama, jadi segmen "membeli dua kali, tidak membuka dalam 30 hari" boleh mencetuskan kedua-dua saluran.

ICP ialah pasukan yang sudah membuat keputusan Klaviyo untuk e-mel dan tidak mahu menjalankan logik segmentasi vendor kedua untuk SMS. Di mana ini mengelirukan pembeli: e-mel dan SMS Klaviyo ialah pelan berasingan yang bertindan, bukan satu harga gabungan, jadi pasukan yang menyebut "Klaviyo ialah $30/bulan" hanya menyebut sisi e-mel. Ia sesuai dengan baik untuk pasukan e-dagang peringkat pertumbuhan, tetapi tidak sesuai untuk pasukan yang mahukan kedalaman mengutamakan SMS (ciri tahap Postscript atau Attentive) dan bukan SMS sebagai tambahan.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
SMS dan e-mel berkongsi satu enjin segmentasi Suite pematuhan khusus mengutamakan SMS
Kredit SMS percuma disertakan dengan mana-mana akaun Satu harga tunggal gabungan merentas kedua-dua saluran
Pembina aliran Klaviyo yang biasa untuk pencetus SMS Kedalaman SMS Shopify tahap Postscript
Atribusi e-dagang yang kukuh merentas kedua-dua saluran Nilai berdiri sendiri jika anda belum menggunakan e-mel Klaviyo

Harga: E-mel bermula dari $30/bln pada 1,000 profil aktif (kira-kira 10,000 hantaran/bln). SMS ialah pelan berasingan bermula dari $15/bln untuk 1,250 kredit. Ini bertindan, jadi membuat bajet untuk "Klaviyo" bermakna membuat bajet untuk kedua-duanya. Pelan percuma termasuk 250 profil aktif, 500 hantaran e-mel/bln, dan $5 mesej mudah alih/bln, dengan 150 kredit SMS percuma bagi setiap kitaran pengebilan pada mana-mana akaun berbayar. Lihat alternatif Klaviyo terbaik kami bagi pasukan yang menilai sisi e-mel dengan lebih luas.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang sudah komited kepada Klaviyo untuk e-mel yang mahukan SMS pada data pelanggan yang sama. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang bermula baharu pada SMS yang tidak mahu turut mengguna pakai harga e-mel Klaviyo.

3. Omnisend - Automasi Setaraf Klaviyo pada Harga Permulaan Lebih Rendah

Metodologi Omnisend mudah: beri jenama e-dagang kedalaman automasi Klaviyo atau Attentive tanpa harga yang menyertainya. Ia dibina secara asli untuk Shopify, WooCommerce, BigCommerce dan Wix, dengan aliran kerja siap bina untuk troli ditinggalkan, siri alu-aluan, susulan selepas pembelian dan pengabaian semakan, semuanya merangkumi e-mel, SMS dan push daripada satu papan pemuka dengan atribusi hasil merentas saluran.

ICP ialah jenama dalam julat 2-100 pekerja yang telah melangkaui kesederhanaan tahap Mailchimp tetapi belum bersedia membayar harga Klaviyo atau Attentive. SMS dihargai secara berasingan daripada e-mel tetapi kekal dalam lingkungan kos rendah yang sama, yang penting jika kos SMS setiap mesej ialah perkara yang mendorong carian anda untuk alternatif Attentive sejak awal. Di mana ia kurang daripada Attentive: tiada produk SMS perbualan khusus, dan jumlah berskala enterprise memerlukan sebut harga tersuai dan bukan peringkat layan diri.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
E-mel, SMS dan push dalam satu platform kos rendah Pengoptimuman penghantaran AI berskala enterprise
Integrasi asli Shopify/WooCommerce/BigCommerce SMS perbualan dua hala tahap Attentive
Atribusi hasil merentas saluran Analitik ramalan yang mendalam pada tahap Klaviyo
Harga SMS setiap mesej yang kompetitif Peringkat layan diri untuk senarai yang sangat besar

Harga: Standard dari $11.20/bln pada 251-500 kenalan, dibil bulanan. Pro dari $41.30/bln pada 2,500 kenalan dengan hantaran e-mel tanpa had, SMS dihargai dari $0.007/mesej. Harga berskala mengikut peringkat kenalan sehingga 150,000+, di atasnya beralih kepada sebut harga tersuai. Pelan percuma meliputi 250 kenalan dan 500 e-mel/bln tanpa kredit SMS disertakan. Panduan alternatif Omnisend terbaik kami meliputi di mana ia menemui had pada skala.

Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang (2-100 orang) yang mahukan automasi gaya Klaviyo tanpa harga gaya Klaviyo. Kurang sesuai untuk: Jenama runcit enterprise yang memerlukan SMS perbualan khusus dan resolusi identiti.

4. Emotive (kini sebahagian daripada Privy) - SMS Perbualan dengan Manusia di Hujung Sana

Emotive membina produknya di sekitar satu pertaruhan khusus: SMS menukar dengan lebih baik apabila ia terasa seperti menghantar teks kepada orang sebenar, bukan menerima siaran. Metodologinya menggandingkan aliran automatik dengan ejen langsung yang boleh menyertai perbualan teks, menjawab soalan dan menutup jualan dalam masa nyata. Lapisan dibantu ejen itulah yang membezakannya daripada kebanyakan platform dalam senarai ini, yang merupakan automasi layan diri tulen.

Perlu diperhatikan di awal: Emotive diambil alih oleh Privy pada 2024. Ia masih beroperasi dan menjual SMS sebagai produk, tetapi jika anda menilainya, tanya secara langsung tentang hala tuju pelan dan sama ada Emotive kekal sebagai produk berdiri sendiri atau dilipat ke dalam tindanan Privy yang lebih luas dari semasa ke semasa. ICP ialah jenama e-dagang pasaran pertengahan (20-300 orang) yang mahukan jualan SMS perbualan yang intim dan bukan model titis-dan-siaran semata-mata, dan yang mempunyai kapasiti pasukan untuk menyediakan kakitangan atau mengalihdaya lapisan perbualan.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Jualan SMS perbualan dibantu ejen Model harga layan diri tulen tanpa ejen
Aliran automatik ditambah sokongan manusia langsung Kepastian tentang hala tuju produk jangka panjang selepas pengambilalihan
Harga berperingkat yang berskala dengan jumlah mesej Keluasan automasi e-dagang yang mendalam seperti Omnisend atau Klaviyo
Penukaran perbualan langsung masa nyata Titik permulaan kos terendah dalam senarai ini

Harga: Starter ialah $100/bln ditambah $0.015/SMS dan $0.025/MMS. Pro ialah $200/bln (ditambah $0.01/SMS, $0.02/MMS). Advanced ialah $300/bln (ditambah $0.008/SMS, $0.016/MMS). Enterprise ialah tersuai. Semua peringkat membil penggunaan mesej di atas yuran platform.

Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang pasaran pertengahan (20-300 orang) yang mahukan jualan SMS perbualan yang disokong ejen. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang mahukan automasi layan diri tulen atau kepastian tentang pelan hala tuju produk yang panjang dan bebas.

5. Sendlane - Tiada Penalti Jumlah Kenalan Apabila Senarai Anda Berkembang

Metodologi teras Sendlane berbeza daripada kebanyakan senarai ini dalam satu cara penting: ia menetapkan harga mengikut hantaran, bukan kenalan, dan kenalan itu sendiri tanpa had pada setiap pelan. Itu penting secara langsung bagi sesiapa yang meninggalkan Attentive kerana kebimbangan harga berasaskan bilangan pelanggan, kerana senarai Sendlane boleh berkembang tanpa mencetuskan naik taraf peringkat automatik seperti platform setiap kenalan.

ICP ialah pasukan pemasaran DTC (10-200 orang) yang mahukan kedua-dua e-mel dan SMS daripada satu vendor, menghargai pertumbuhan senarai tanpa had berbanding harga setiap kenalan yang terperinci, dan selesa mengaktifkan SMS sebagai modul berbayar yang berbeza dan bukan digabungkan secara lalai. Ia falsafah harga yang benar-benar berbeza daripada Klaviyo atau Omnisend, tetapi SMS masih memerlukan yuran pengaktifan sendiri dan kos setiap kredit di atas pelan asas, jadi ia tidak percuma hanya kerana kenalan tanpa had.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kenalan tanpa had pada setiap pelan SMS digabungkan dalam yuran platform asas
Harga berasaskan hantaran dan bukan saiz senarai Ekosistem aplikasi pihak ketiga yang besar
E-mel dan SMS gabungan daripada satu vendor Alat AI perbualan tahap Attentive
Kos bulanan yang boleh diramal tanpa mengira pertumbuhan senarai Peringkat percuma berkekalan

Harga: Peringkat permulaan ialah $100/bln, dihargai mengikut hantaran dan bukan bilangan kenalan. SMS ialah modul berasingan dihargai dari $0.009 setiap kredit (yuran pembawa termasuk dalam kadar itu) ditambah yuran pengaktifan $10/bln yang meliputi nombor dan modul. Percubaan 60 hari tersedia, dihadkan pada 100 kenalan dan 500 hantaran, dan SMS memerlukan akaun berbayar untuk diaktifkan.

Paling sesuai untuk: Pasukan DTC (10-200 orang) yang senarainya terus berkembang dan tidak mahu harga terikat pada bilangan kenalan. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang mahu SMS disertakan secara lalai dan bukan sebagai modul yang diaktifkan secara berasingan.

6. Recart - Pemulihan Troli sebagai Keseluruhan Produk

Metodologi Recart bermula daripada satu tugas: memulihkan troli ditinggalkan dan perbualan Messenger ditinggalkan melalui SMS, kemudian berkembang dari situ ke hantaran kempen yang lebih luas. Ia bermula sebagai alat pemasaran Messenger dan membawa pemikiran perbualan yang dicetuskan peristiwa itu ke dalam SMS, jadi pembina alirannya ditala khusus untuk urutan pengabaian troli, semakan dan pembayaran dan bukan siaran serba guna.

ICP ialah jenama e-dagang pasaran pertengahan (20-500 orang) dengan jumlah pengabaian troli sebenar yang berbaloi diautomasikan, bersedia komited kepada kontrak 12 bulan sebagai pertukaran untuk persediaan terurus, dilakukan bersama anda pada peringkat lebih tinggi. Ia antara pilihan yang lebih mahal dalam senarai ini pada peringkat permulaan, yang hanya masuk akal jika pemulihan troli ditinggalkan ialah baris hasil yang cukup besar untuk kontrak membayar dirinya dengan cepat.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Aliran pemulihan troli dan pembayaran yang dibina khusus Fleksibiliti bulan-ke-bulan pada peringkat permulaan (tempoh 12 bulan)
Automasi pengabaian Messenger-ke-SMS Kos setiap mesej terendah dalam senarai ini
Pilihan perkhidmatan terurus pada peringkat lebih tinggi Pemasaran berbilang saluran yang luas melangkaui aliran pemulihan
Harga setiap mesej berskala jumlah Peringkat percuma atau percubaan untuk menguji sebelum komited

Harga: Starter ialah $299/bln pada komitmen 12 bulan, termasuk 23,000 SMS pada $0.010/mesej dan 8,795 MMS pada $0.028/mesej. Pro ialah $499/bln (41,583 SMS pada $0.0085/mesej). Scale ialah $999/bln (100,000 SMS pada $0.007/mesej, ditambah perkhidmatan terurus). Enterprise ialah tersuai, dengan SMS dari $0.0045/mesej. Yuran pembawa dikenakan di atasnya (kira-kira $0.0045/SMS, $0.011/MMS di AS).

Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang (20-500 orang) dengan jumlah pengabaian troli yang bermakna dan kesediaan untuk komited setiap tahun. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang mahukan fleksibiliti bulan-ke-bulan atau cara komitmen rendah untuk menguji SMS dahulu.

7. SimpleTexting - Harga Berasaskan Kredit Tanpa Model Perkongsian Hasil

Metodologi SimpleTexting hampir langsung melangkau atribusi hasil dan pembinaan aliran e-dagang. Ia platform teks pukal dan SMS dua hala yang mudah dengan harga berdasarkan kredit mesej, bukan peratusan hasil yang dijana mesej itu. Itu cadangan nilai yang jauh berbeza daripada Attentive, Postscript atau Recart, yang kesemuanya menjual sebahagiannya atas kedalaman atribusi dan automasi mereka.

ICP ialah mana-mana perniagaan kecil hingga sederhana, bukan sahaja e-dagang, yang mahu menghantar pengumuman, peringatan temu janji atau siaran promosi tanpa mengguna pakai platform khusus e-dagang. Kenalan dan kata kunci tanpa had disertakan pada setiap peringkat, dan produk menyokong sehingga tiga pengguna pada satu akaun tanpa yuran tambahan. Ia bukan alat untuk jenama yang mahukan automasi selepas pembelian yang mendalam, tetapi ia sesuai bersih untuk pasukan yang hanya memerlukan teks dua hala yang boleh dipercayai.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kenalan dan kata kunci tanpa had pada setiap peringkat Aliran pengabaian troli atau semakan asli e-dagang
Harga berasaskan kredit yang mudah, tiada perkongsian hasil Atribusi hasil bagi setiap mesej
Sehingga 3 pengguna disertakan Pembina automasi pemasaran yang mendalam
Jaminan wang dikembalikan 30 hari Pengoptimuman penghantaran AI enterprise

Harga: $29/bln untuk 500 kredit, ditambah $10/bln setiap nombor tempatan ($4 pengaktifan sekali sahaja), menjadikan permulaan kerja yang realistik lebih hampir $39/bln. Pengebilan tahunan berjumlah $398.40/thn (kira-kira 20% lebih murah daripada bulanan). Kredit tambahan berharga 5.5 sen setiap satu. Yuran pembawa kira-kira $0.0025/mesej di AS dan $0.0068/mesej di Kanada. Diskaun nirlaba 15% tersedia.

Paling sesuai untuk: Mana-mana perniagaan kecil hingga sederhana (1-100 orang) yang mahukan SMS dua hala yang boleh dipercayai tanpa automasi khusus e-dagang. Kurang sesuai untuk: Jenama e-dagang yang memerlukan aliran pemulihan troli atau atribusi hasil berasaskan pembelian.

8. Community - Teks Jenama-ke-Peminat, Bukan Pemasaran Siaran

Community mengambil sudut yang berbeza daripada setiap alat lain dalam senarai ini. Metodologinya sama sekali bukan pemasaran kempen-dan-aliran, ia dibina di sekitar pencipta, artis atau jenama yang menghantar teks kepada khalayak mereka secara langsung, satu-ke-ramai, dengan suara yang terbaca peribadi dan bukan promosi. Salurannya merangkumi SMS/MMS, WhatsApp, Apple Messages for Business dan RCS, semuanya bertujuan membina hubungan langsung dan bukan mengoptimumkan corong penukaran.

ICP ialah jenama, pencipta atau tokoh awam (20-500 orang di sisi perniagaan) yang mahu memiliki saluran terus-ke-peminat di luar algoritma platform sosial, lebih daripada ia mahukan automasi troli ditinggalkan atau aliran yang dicetuskan pembelian. Ia tidak menerbitkan harga, sebaliknya menyebut harga melalui peringkat Small Business, Mid Market dan Enterprise berdasarkan perbualan tersuai dengan jualan, serupa dengan model Attentive tetapi disasarkan pada kes penggunaan yang berbeza.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Teks jenama-ke-peminat langsung merentas SMS, WhatsApp, RCS Automasi e-dagang transaksional berjumlah tinggi
Suara peribadi yang tidak terasa seperti siaran Harga layan diri yang diterbitkan
Capaian berbilang saluran melangkaui SMS semata-mata Aliran pemulihan troli atau atribusi pembelian yang mendalam
Kes penggunaan pembinaan hubungan, bukan sekadar penukaran Pendaftaran layan diri yang pantas

Harga: Tiada harga diterbitkan. Community menyebut harga peringkat Small Business, Mid Market dan Enterprise melalui perbualan jualan. Halaman harganya menyatakan: "Harga berasaskan pelan berskala mengikut keperluan anda. Dapatkan sebut harga yang disesuaikan untuk anda."

Paling sesuai untuk: Jenama dan pencipta (20-500 orang) yang mahukan hubungan teks yang langsung dan peribadi dengan khalayak. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang matlamat utamanya ialah pemulihan hasil e-dagang transaksional.

9. Textedly - Harga Rata Berasaskan Jumlah untuk Apa-apa Jenis Perniagaan

Metodologi Textedly paling mudah dalam senarai ini: pilih jumlah mesej bulanan pada peluncur, dapat setiap ciri pada setiap peringkat, dan bayar satu kadar rata. Tiada peringkat premium berasingan yang mengunci automasi kata kunci, kempen titis atau pemesejan dua hala di sebalik harga lebih tinggi. Itu kontras yang disengajakan dengan platform yang membuka lebih banyak keupayaan hanya apabila anda berbelanja lebih.

ICP benar-benar luas: peruncit, restoran, organisasi nirlaba, perkhidmatan tempatan dan jenama e-dagang yang mahukan pemasaran SMS tanpa menilai matriks ciri terlebih dahulu. Ia tidak dibina untuk kedalaman automasi khusus e-dagang Recart atau Postscript (tiada templat aliran pemulihan troli asli), tetapi bagi pasukan yang hanya memerlukan teks pukal berciri penuh yang boleh dipercayai, harga rata menghapuskan banyak overhed perbandingan peringkat yang sebaliknya diperlukan oleh seluruh kategori ini.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Setiap ciri tersedia pada setiap peringkat Templat automasi khusus e-dagang
Harga jumlah berasaskan peluncur yang mudah Atribusi hasil berasaskan pembelian
Kenalan tanpa had Logik segmentasi yang mendalam
Tiada kontrak jangka panjang diperlukan Jualan perbualan yang dibantu ejen

Harga: Dari $29/bln, berskala melalui peluncur daripada 50 hingga 360,000 mesej/bln. Kenalan tanpa had disertakan pada setiap peringkat. Ahli pasukan tambahan berharga $10/bln setiap seorang. Pengebilan tahunan termasuk kira-kira 20% lebih banyak teks untuk harga yang sama. Akaun percuma termasuk 50 teks percuma dan satu kata kunci tersuai.

Paling sesuai untuk: Mana-mana perniagaan (1-100 orang) yang mahukan pemasaran SMS berciri penuh yang mudah tanpa matriks ciri berperingkat. Kurang sesuai untuk: Jenama e-dagang yang memerlukan pemulihan troli asli atau automasi yang dicetuskan pembelian.

10. EZ Texting - Titik Permulaan Terendah untuk Pasukan Baharu dalam SMS

Metodologi EZ Texting menyasarkan satu pembeli khusus: pasukan yang tidak pernah menjalankan pemasaran SMS dan mahukan cara paling kurang halangan dan paling kos rendah untuk mencubanya. Struktur peringkatnya luar biasa telus tentang satu yuran yang disembunyikan oleh semua yang lain, yuran telekom bulanan yang rata, dan ia jelas menunjukkan bagaimana yuran itu mengecil atau hilang apabila anda naik peringkat.

ICP ialah perniagaan kecil (1-50 orang) yang menghantar kempen SMS pertamanya, selalunya peruncit tempatan, salun atau perniagaan perkhidmatan dan bukan jenama DTC berjumlah tinggi. Ia berskala melalui peringkat Boost dan Scale apabila jumlah berkembang, dan berakhir pada peringkat Enterprise yang benar-benar berskala enterprise, tetapi peringkat tengah antara "baru bermula" dan "enterprise" ialah lonjakan yang lebih besar daripada kebanyakan platform dalam senarai ini, jadi buat bajet untuk rupa tahun kedua, bukan sekadar tahun pertama.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Harga permulaan diterbitkan terendah dalam senarai ini Automasi atau atribusi e-dagang yang mendalam
Yuran telekom terperinci yang telus Laluan yang lancar antara peringkat permulaan dan enterprise
Kenalan tanpa had pada setiap peringkat Templat aliran pemulihan troli asli
Diskaun pengebilan tahunan pada setiap peringkat AI perbualan atau jualan dibantu ejen

Harga: Launch ialah $25/bln ($20/bln dibil tahunan), 500 kredit, 1 pengguna, kredit tambahan pada $0.04 setiap satu, ditambah yuran telekom $5/bln. Boost ialah $75/bln ($60/bln tahunan), kredit tambahan pada $0.035, yuran telekom dikecualikan. Scale ialah $125/bln ($100/bln tahunan), kredit tambahan pada $0.03. Enterprise ialah $3,000/bln, 200,000 kredit, kredit tambahan pada $0.01. SMS menggunakan 1 kredit, MMS menggunakan 3. Pengguna tambahan berharga $10/bln setiap seorang.

Paling sesuai untuk: Perniagaan kecil (1-50 orang) yang menghantar kempen SMS pertama dengan bajet ketat. Kurang sesuai untuk: Jenama e-dagang berjumlah tinggi yang akan melangkaui peringkat permulaan dalam masa setahun.

11. Twilio - Bina Lapisan Pemasaran Sendiri di Atas API

Twilio bukan platform pemasaran langsung, dan itulah sebab ia dimasukkan. Metodologinya ialah infrastruktur: API penghantaran SMS/MMS tulen tanpa pembina kempen, tanpa UI segmentasi dan tanpa papan pemuka pemasaran disertakan. Setiap aliran, setiap pencetus, setiap borang opt-in ialah sesuatu yang dibina oleh pasukan kejuruteraan anda sendiri di atasnya. Apa yang anda dapat sebagai ganti ialah struktur kos tanpa kenaikan harga di sebelah platform, kerana tiada yuran platform langsung, hanya penggunaan.

Profil pembina Twilio untuk pasukan yang mahu menghimpun lapisan pemasaran sendiri

ICP ialah syarikat dengan kapasiti kejuruteraan dalaman (lazimnya 10-500+ orang) yang sama ada mempunyai keperluan sangat khusus yang tidak dapat dipenuhi alat berpakej, atau mahu pemilikan penuh tindanan pemesejannya dan bukan bergantung pada pelan hala tuju vendor pemasaran. Itu pertukaran yang nyata: anda tidak membeli logik automasi pasukan pemasaran, anda membeli primitif yang sebaliknya akan dibina di atasnya, dan anda perlu membina lapisan pemasaran sebenar (segmentasi, pencetus, pengurusan opt-in, aliran kerja pematuhan) sendiri atau dengan alat berasingan.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Tiada yuran platform, harga berasaskan penggunaan tulen Sebarang papan pemuka pemasaran atau pembina kempen
Kawalan penuh ke atas logik penghantaran Segmentasi atau atribusi terbina
Kadar setiap mesej yang sama merentas long code, toll-free, short code Aliran kerja pematuhan yang dibina untuk pemasar
Tiada penguncian vendor pada lapisan pemasaran Masa-ke-kempen-pertama yang pantas tanpa kerja kejuruteraan

Harga: $0.0083 setiap SMS dihantar atau diterima di AS, kadar yang sama merentas nombor long code, toll-free dan short code. MMS ialah $0.022 untuk menghantar dan $0.0165 untuk menerima (long code dan short code) atau $0.02 untuk toll-free. Kos nombor dikenakan secara berasingan: nombor tempatan $1.15/bln, toll-free $2.15/bln, short code $1,000/suku (rawak) atau $1,500/suku (vanity). Yuran pendaftaran A2P 10DLC dikenakan di atasnya dan tidak diterbitkan pada halaman harga utama. Kredit percubaan tersedia untuk bermula.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang diterajui kejuruteraan (10-500+ orang) yang mahu memiliki infrastruktur pemesejan mereka sepenuhnya. Kurang sesuai untuk: Pasukan pemasaran tanpa sokongan kejuruteraan untuk membina dan menyelenggara lapisan di atasnya.


Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan

Gunakan kriteria ini untuk menyempitkan bidang mengikut keutamaan saluran, corak pertumbuhan senarai, model bajet, dan seberapa banyak yang anda mahu bina berbanding beli.

Rangka kerja keputusan untuk memilih alternatif Attentive

Jika anda memerlukan... Pilih ini
SMS Shopify layan diri tanpa panggilan jualan Postscript
SMS dilapiskan pada akaun e-mel Klaviyo sedia ada Klaviyo SMS
E-mel kos rendah ditambah SMS ditambah push dalam satu papan pemuka Omnisend
Jualan SMS perbualan yang dibantu ejen Emotive (Privy)
Kenalan tanpa had dengan harga berdasarkan hantaran, bukan saiz senarai Sendlane
Automasi pemulihan troli dan pembayaran yang dibina khusus Recart
Teks berasaskan kredit yang mudah tanpa model perkongsian hasil SimpleTexting
Hubungan teks jenama-ke-peminat yang langsung dan peribadi Community
Harga rata berciri penuh tanpa mengira peringkat Textedly
Cara kos terendah untuk mencuba pemasaran SMS buat kali pertama EZ Texting
Kawalan penuh ke atas lapisan penghantaran, dibina oleh pasukan anda sendiri Twilio
SMS dua hala berskala enterprise, pengoptimuman penghantaran AI, pematuhan mendalam Attentive (jika bajet dan jumlah benar-benar membenarkannya)

Pemadanan Mengikut Profil Pasukan

Situasi anda Laluan disyorkan
Jenama Shopify, di bawah 20K kenalan, bajet ketat Omnisend atau SimpleTexting
Jenama Shopify yang sudah menjalankan Klaviyo untuk e-mel Klaviyo SMS
Jenama DTC dengan jumlah pengabaian troli tinggi Recart
Jenama yang mahukan SMS perbualan dibantu ejen Emotive (Privy)
Senarai berkembang, tidak mahu kebimbangan harga setiap kenalan Sendlane
Kempen SMS pertama, bajet sangat ketat EZ Texting atau Textedly
Pencipta atau jenama yang mahukan hubungan peminat yang peribadi Community
Pasukan berat kejuruteraan yang mahu memiliki tindanan Twilio
Jenama enterprise yang benar-benar menjalankan berjuta-juta mesej/bulan Attentive

Jika anda menimbang sama ada untuk menjalankan SMS melalui vendor yang sama dengan e-mel anda, ringkasan perisian pemasaran e-mel terbaik meliputi sisi keputusan itu. Dan jika perbualan pelanggan merebak merentas SMS, sembang dan sosial lebih pantas daripada yang dapat dijejaki satu peti masuk, panduan alternatif Gorgias terbaik melihat penyatuan lapisan sokongan itu.


Soalan Lazim tentang Alternatif Attentive

Mengapa Attentive tidak menerbitkan harganya?

Attentive menjual melalui gerakan enterprise yang diterajui jualan dan bukan pendaftaran layan diri. Syarikat menyatakan kadar bergantung pada jumlah mesej, saiz senarai pelanggan, saluran yang anda gunakan, dan alat AI yang anda aktifkan, dan setiap perjanjian melalui permintaan demo. Model itu masuk akal untuk jenama berskala besar yang dibina untuk Attentive, tetapi ia bermakna pasukan yang lebih kecil tidak dapat membuat bajet untuknya tanpa terlebih dahulu melalui perbualan jualan.

Apakah alternatif Attentive terbaik untuk jenama Shopify dengan bajet ketat?

Postscript dan Omnisend ialah dua titik permulaan terkukuh. Postscript memberi anda SMS asli Shopify dengan pendaftaran layan diri, walaupun peringkat Starter-nya mempunyai perbelanjaan minimum $49/bln dan bukan benar-benar percuma. Omnisend menggabungkan e-mel, SMS dan push dari $11.20/bln dan mengenakan SMS dari $0.007 setiap mesej, yang merupakan laluan kos lebih rendah jika anda mahukan ketiga-tiga saluran dalam satu papan pemuka.

Adakah Postscript benar-benar percuma?

Tidak. Pelan Starter Postscript menyenaraikan yuran platform $0/bln, tetapi ia mempunyai perbelanjaan minimum $49/bln, jadi lantai sebenar ialah $49 sebulan sebelum anda menghantar satu teks pun. Perlakukan mana-mana dakwaan platform SMS "percuma" dengan cara yang sama: semak sama ada perbelanjaan minimum, yuran pengaktifan atau caj setiap nombor berada di bawah angka tajuk.

Bagaimanakah harga SMS sebenarnya distrukturkan merentas platform ini?

Hampir setiap vendor dalam kategori ini menindan tiga lapisan kos: yuran platform (langganan bulanan), kadar SMS atau MMS setiap mesej yang dikenakan di atasnya, dan yuran pembawa yang dikenakan rangkaian mudah alih untuk menghantar mesej. Yuran platform ialah angka yang vendor letakkan pada halaman harga mereka, tetapi kadar setiap mesej dan yuran pembawa ialah yang sebenarnya menggerakkan bil anda apabila anda menghantar jumlah sebenar.

Apakah alternatif Attentive terbaik untuk pasukan yang mahu membina alat SMS sendiri?

Twilio ialah pilihan yang dibina untuk itu. Ia API SMS/MMS tulen tanpa yuran platform dan tanpa papan pemuka pemasaran, dihargai pada $0.0083 setiap SMS dihantar atau diterima di AS. Anda mendapat kawalan penuh ke atas logik penghantaran dan tiada kenaikan harga vendor, tetapi pasukan anda perlu membina segmentasi, pencetus dan aliran kerja pematuhan sendiri, yang hanya masuk akal jika anda mempunyai kapasiti kejuruteraan untuk menyelenggaranya.

Berapakah kos SMS enterprise sebenarnya berbanding alternatif ini?

Attentive tidak menerbitkan angka, jadi tiada titik perbandingan yang disahkan. Apa yang disahkan ialah setiap alternatif dalam senarai ini, termasuk peringkat lebih tinggi seperti pelan Scale Recart $999/bln atau pelan Professional Postscript $500/bln, menerbitkan harganya, kadar setiap mesej dan terma kontraknya di awal. Ketelusan itu sahaja selalunya faktor penentu bagi pasukan yang tidak mahu merunding angka sebelum mereka boleh membina bajet.


Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Jangan bertukar platform berdasarkan jadual perbandingan. Tarik jumlah hantaran SMS dan atribusi hasil tiga bulan terakhir anda daripada Attentive (atau anggarkannya daripada data pesanan Shopify anda jika anda belum memilikinya), kemudian jalankan jumlah yang sama melalui struktur harga dua pilihan teratas anda daripada rangka kerja keputusan di atas. Sertakan kadar setiap mesej dan yuran pembawa, bukan sekadar yuran platform, kerana di situlah dua alat yang "berharga serupa" berpisah apabila jumlah sebenar tiba.

Kemudian jalankan perintis sebenar 30 hari dengan calon teratas anda, bukan demo. Sambungkan kedai sebenar anda, pindahkan sebahagian senarai anda, dan hantar aliran yang akan anda jalankan pada hari pertama: siri alu-aluan, troli ditinggalkan, kempen langsung. Jika hasil SMS dan pertumbuhan kenalan dijejaki dalam CRM atau saluran hasil yang lebih luas, ringkasan perisian CRM terbaik kami wajar dilihat bagi pasukan yang mahu data itu bersambung dan bukan terletak dalam papan pemuka SMS berasingan.

Jika anda meninggalkan Attentive khususnya kerana tiada sesiapa mahu mengesahkan angka sebelum panggilan jualan, anggaplah itu isyarat berguna dengan sendirinya. Minta setiap vendor yang anda senaraipendekkan untuk sebut harga bertulis sebelum anda komited kepada demo, dan bandingkan dengan apa yang diterbitkan di sini. Platform yang tidak mahu meletakkan harganya secara bertulis meminta anda mempercayai hubungan yang belum anda uji.

About the author

Camellia

Camellia

Principal Product Marketing Strategist

Camellia is Principal Product Marketing Strategist at Rework, helping B2B buyers pick the right software with confidence. With 6+ years in product marketing and 150+ SaaS tools evaluated across CRM, project management, and sales engagement, Camellia turns competitive intelligence into clear, honest comparisons. Readers get vendor evaluations they can trust to cut through marketing noise and decide faster.