Attentive vs Postscript: Platform SMS Mana yang Sesuai dengan Jenama Anda pada 2026?

Ketelusan harga Attentive vs Postscript ditunjukkan sebagai tag sebut harga kosong di sebelah tag $0 dengan minimum $49

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Jika anda mengetuai pemasaran untuk jenama DTC atau e-dagang dan senarai pendek SMS anda telah mengecil kepada Attentive dan Postscript, anda tidak sedang membandingkan dua versi produk yang sama. Anda sedang membandingkan dua model perniagaan yang kebetulan menghantar 160 aksara yang sama. Postscript ialah aplikasi Shopify layan diri dengan keseluruhan kad kadarnya diterbitkan di halaman awam, dan anda boleh memasangnya serta mula menghantar petang ini tanpa bercakap dengan sesiapa. Attentive ialah platform enterprise terurus yang dijual melalui demo, dihargai mengikut perniagaan khusus anda, dengan kakitangan yang ditugaskan untuk membantu menjalankan program. Tiada satu pun daripada ini secara automatik lebih baik. Kedua-duanya ialah jawapan kepada soalan yang berbeza.

Pembaca yang dituju oleh tulisan ini ialah ketua pemasaran, pengurus pengekalan atau pengasas di jenama berkakitangan antara 10 hingga 200 orang, hampir pasti menggunakan Shopify, dengan program e-mel yang sudah berjalan dan senarai SMS yang sama ada kecil dan terbiar atau hampir dibina dari awal. Anda sudah ada angka dalam fikiran tentang berapa kos SMS sepatutnya, dan anda mahu tahu yang mana antara kedua-dua ini akan menghampirinya. Ternyata soalan itu lebih sukar daripada yang disangka, kerana hanya satu daripada vendor ini yang akan memberitahu anda.

Maka perbandingan ini melakukan aritmetik yang dielakkan oleh halaman vendor: kad kadar penuh Postscript termasuk klausa yang dilangkau kebanyakan ulasan, kos bulanan dan tahunan yang dimodelkan pada 50,000, 250,000 dan 1,000,000 mesej, kenyataan jelas tentang apa yang Attentive terbitkan dan tidak terbitkan, kemudian bahagian yang tidak disentuh oleh mana-mana halaman harga, daripada pendaftaran pembawa dan pendedahan TCPA sehingga usaha migrasi dan seberapa banyak kerja yang dijangka oleh setiap vendor untuk ditanggung pasukan anda.

TL;DR

Attentive Postscript
Bentuk produk Platform pemesejan enterprise terurus, dijual melalui demo Aplikasi Shopify layan diri, pasang dan terus guna
Harga diterbitkan Tiada. Tiada kadar, peringkat atau harga lantai di mana-mana pada halaman harganya Kad kadar awam penuh: yuran platform ditambah kadar setiap mesej ditambah yuran pembawa
Pelan permulaan Tidak diterbitkan; setiap angka memerlukan perbualan dengan jualan Starter dengan yuran platform $0/bln, tetapi mempunyai perbelanjaan minimum bulanan $49
Peringkat berbayar Empat pakej saluran (Text; Text and Email; SMS, Email, RCS and Push; Everything), semuanya berharga tersuai Growth $100/bln, Professional $500/bln, Enterprise tersuai
Cara mesej dibil Berasaskan penggunaan tanpa sistem kredit, menurut halaman harga Attentive sendiri Setiap mesej, dibil di atas yuran platform, ditambah yuran pembawa
Platform e-dagang Shopify serta set yang lebih luas; 100+ integrasi diiklankan Shopify sahaja
Saluran SMS, MMS, RCS, e-mel, push SMS, MMS, RCS
Produk AI AI Essentials disertakan; AI Pro dan AI Grow dengan yuran bulanan tetap; AI Journeys berharga bayar setiap klik Postscript AI, Shopper, Infinity Testing dan CashBack, di dalam platform
Perkhidmatan terurus Menjadi teras model, termasuk onboarding perkhidmatan penuh pada pakej teratas Postscript Plus, perkhidmatan strategis dalaman pilihan
Percubaan Tidak diterbitkan; dikawal demo Kredit $100 untuk yuran mesej dan pembawa dalam 30 hari pertama
Paling sesuai untuk Jenama yang mahu vendor enterprise bersama-sama menjalankan SMS, e-mel, RCS dan push, dan boleh membuat bajet melalui kitaran perolehan Jenama Shopify yang mahu melihat harga, bermula kecil dan mengekalkan program secara dalaman

Fakta Utama

  • Rakyat Amerika bertukar hampir 2.2 trilion mesej SMS dan MMS pada 2024, lebih banyak daripada mana-mana tahun lain kecuali 2020, menurut CTIA's 2025 Annual Survey Highlights.
  • Aliran SMS automatik menukar jauh lebih baik daripada hantaran sekali gus: 3.81% klik-ke-penukaran bagi automasi berbanding 0.97% bagi kempen siaran, dengan automasi menjana $0.74 setiap mesej dihantar, menurut data penanda aras e-dagang Omnisend yang diambil daripada lebih 150,000 jenama.
  • Sejak 11 April 2025, penghantar di AS mesti membenarkan pengguna menarik balik persetujuan dengan apa-apa cara yang munasabah dan menghormatinya dalam tempoh sepuluh hari bekerja, dengan paling banyak satu mesej penjelasan tanpa kandungan pemasaran di dalamnya, menurut ringkasan Bryan Cave Leighton Paisner mengenai peraturan opt-out TCPA FCC.
  • Peraturan persetujuan satu-ke-satu FCC telah dibatalkan oleh Eleventh Circuit pada 24 Januari 2025, beberapa hari sebelum ia sepatutnya berkuat kuasa, dalam Insurance Marketing Coalition v. FCC, menurut analisis Ad Law Access oleh Kelley Drye. Mana-mana nasihat yang ditulis sebelum tarikh itu tentang piawaian persetujuan yang lebih ketat sudah lapuk.
  • Yotpo mengumumkan pada 5 Ogos 2025 bahawa ia keluar daripada SMS dan e-mel, dengan pangkalan pelanggannya berpindah ke Attentive dalam perjanjian yang dilaporkan oleh Logical Position sebagai "bernilai puluhan juta". Platform Yotpo hari ini mengutamakan Reviews dan UGC, Loyalty dan Referrals, serta keterlihatan AI, dan tidak lagi menjual produk pemasaran SMS yang berdiri sendiri.

Untuk Siapa Setiap Platform Sebenarnya Dibina

Mulakan dengan soalan yang menyingkirkan salah satu daripada kedua-duanya bagi sebahagian besar pembaca: anda menjual di atas apa?

Perbandingan kesesuaian pembeli Attentive vs Postscript antara pasukan enterprise terurus dan pasukan mengutamakan Shopify

Postscript dibina untuk Shopify dan hanya Shopify. Laman utamanya sendiri menyifatkannya sebagai pemasaran dan jualan SMS untuk jenama Shopify, dan ia diedarkan melalui Shopify App Store. Jika kedai anda berjalan di BigCommerce, WooCommerce, Salesforce Commerce Cloud atau sesuatu yang tersuai, ini bukan keputusan yang tipis. Postscript tidak tersedia untuk anda dan selebihnya perbandingan ini hanyalah akademik. Attentive mengiklankan 100+ integrasi yang merangkumi platform e-dagang, ESP, platform data pelanggan, alat kesetiaan, alat pengalaman pelanggan dan gudang data, dengan Shopify, Gorgias, Tapcart, Snowflake, Hightouch, Amperity, Bazaarvoice, AfterShip dan MentionMe antara rakan kongsi yang dinamakan.

Soalan kedua ialah siapa yang melakukan kerja. Attentive ialah vendor enterprise dengan lebih 1,000 pekerja di pejabat di New York, San Francisco, London dan Sydney, dan ia menyatakan bahawa hasil berulang tahunannya melepasi $500 juta pada 2024. Saiz itu kelihatan dalam produk sebagai perkhidmatan terurus: pakar onboarding, strategis, fungsi pematuhan, dan onboarding perkhidmatan penuh yang dinamakan secara jelas pada pakej teratasnya. Postscript menjual perisian kepada anda dan kemudian menawarkan Postscript Plus sebagai perkhidmatan strategis dalaman yang berasingan jika anda mahu seorang manusia ditugaskan. Andaian asalnya ialah pasukan anda sendiri menjalankan program setiap hari.

Ketiga ialah keluasan saluran. Attentive menjual SMS, MMS, RCS, e-mel dan push, dan halaman harganya benar-benar disusun mengikut saluran mana yang anda mahu. Postscript menjual SMS, MMS dan RCS, dan menjangkakan program e-mel anda berada di tempat lain, selalunya Klaviyo. Jika sebahagian daripada apa yang anda cari ialah menyatukan e-mel dan SMS di bawah satu vendor dan satu profil pelanggan, itu perbezaan struktur, bukan pertikaian senarai semak ciri.

Attentive Postscript
Keperluan platform e-dagang Shopify serta set platform yang lebih luas; 100+ integrasi diiklankan Shopify sahaja
Skala syarikat 1,000+ pekerja; pejabat di NYC, San Francisco, London, Sydney; ARR dinyatakan melepasi $500 juta pada 2024 Vendor asli Shopify yang lebih kecil, diedarkan melalui Shopify App Store
Cara pembelian Demo, sebut harga berskop, kitaran perolehan Pasang layan diri, kadar diterbitkan, kad didaftarkan
Siapa yang menjalankan program Dibantu vendor secara reka bentuk; onboarding perkhidmatan penuh pada pakej teratas Pasukan anda secara lalai; Postscript Plus menambah strategis sebagai pilihan
Saluran yang dijual SMS, MMS, RCS, e-mel, push SMS, MMS, RCS
Saiz jenama yang semula jadi Pasaran pertengahan ke atas, atau jenama lebih kecil yang sudah melangkaui DIY dan mahu bantuan Jenama Shopify baharu muncul hingga pasaran pertengahan yang mahu kawalan dan kos seunit yang kelihatan
Pasangan e-mel lazim Attentive Email, dijual dalam pakej yang sama ESP berasingan, biasanya Klaviyo

Jika anda tiba di sini kerana asli Shopify ialah keperluan tegas dan anda mahu seluruh bidang, bukan sekadar kedua-dua ini, ringkasan perisian pemasaran SMS terbaik untuk 2026 kami meliputi selebihnya kategori ini, dan panduan alternatif Postscript terbaik menyelami lebih mendalam apa yang sebenarnya tersedia untuk kedai bukan Shopify.

Harga: Satu Vendor Menerbitkan Segala-galanya, Satu Lagi Tidak Menerbitkan Apa-apa

Ini ialah perbezaan praktikal terbesar antara kedua-dua vendor, dan ia sebenarnya bukan tentang siapa yang lebih murah. Ia tentang sama ada anda boleh membuat bajet tanpa panggilan jualan.

Perbandingan ketelusan harga Attentive vs Postscript dengan terma yang diterbitkan dan yang legap

Attentive tidak menerbitkan sebarang harga. Bukan harga permulaan, bukan peringkat, bukan kadar setiap mesej. Halaman harganya menyatakan harga disesuaikan dengan perniagaan anda berdasarkan jumlah mesej, saiz senarai pelanggan, bilangan saluran, dan produk AI yang anda pilih. Ia menggambarkan modelnya sebagai berasaskan penggunaan tanpa sistem kredit, jadi anda membayar untuk apa yang anda hantar, dan ia menawarkan diskaun untuk menggabungkan pelbagai saluran atau produk AI premium bersama-sama. Alat AI premium dikenakan yuran bulanan tetap, kecuali AI Journeys, yang berharga bayar setiap klik. Setiap angka sebenar datang daripada demo. Itulah keadaan sebenarnya, dan anda harus menganggap mana-mana angka dolar Attentive tertentu yang anda temui dalam senarai artikel sebagai tidak bersumber sehingga vendor menyebutnya kepada anda secara bertulis.

Itu tidak semestinya petanda bahaya. Harga enterprise berasaskan penggunaan yang diskop mengikut saiz senarai anda ialah cara biasa menjual program terurus, dan diskaun penggabungan ialah wang sebenar jika anda memang membeli SMS dan e-mel bersama. Namun ia bermakna dua perkara untuk proses anda. Anda tidak boleh membandingkan Attentive dari segi harga tanpa memasuki kitaran jualan, dan anda tidak boleh dengan mudah memodelkan apa yang berlaku kepada bil anda apabila senarai anda berganda.

Postscript menerbitkan keseluruhannya. Yuran platform, kadar setiap SMS, kadar setiap MMS, purata yuran pembawa dan terma percubaan semuanya berada pada satu halaman awam, dan angka yang sama muncul pada penyenaraian Shopify App Store-nya.

Berikut kad kadarnya, daripada halaman harga Postscript sendiri:

Pelan Yuran platform Kadar SMS Kadar MMS Apa yang ditambah
Starter $0/bln, dengan perbelanjaan minimum bulanan $49 $0.015 menurun kepada $0.009 setiap SMS $0.045 setiap MMS Kempen, automasi, segmen tanpa had, nombor toll-free khusus, 2 kata kunci opt-in, subdomain pautan pendek berjenama
Growth $100/bln $0.01 menurun kepada $0.008 setiap SMS $0.03 setiap MMS Kata kunci opt-in tanpa had, sokongan sembang langsung dan e-mel
Professional $500/bln $0.007 setiap SMS $0.024 setiap MMS Analitik dipertingkat, sokongan keutamaan, akses API, penyingkiran penjenamaan Postscript
Enterprise Tersuai Tersuai Tersuai Pakar onboarding, pemesejan peribadi, sokongan keutamaan, penolakan ke gudang data

Tiga klausa dalam jadual itu menyebabkan kebanyakan kerosakan pada anggaran kos yang naif.

Pertama, Starter ialah $0/bln tetapi mempunyai perbelanjaan minimum bulanan $49, jadi "percuma untuk dipasang" tidak sama dengan percuma untuk dijalankan. Pada kadar pembukaan Starter iaitu $0.015 setiap SMS ditambah yuran pembawa, $49 membeli kira-kira 2,550 mesej sebulan. Di bawah angka itu anda membayar untuk ruang yang tidak digunakan; di atasnya, minimum itu tidak lagi penting. Mana-mana ulasan yang menyebut pelan $0 Postscript tanpa menyebut minimum $49 dalam nafas yang sama memberi anda angka yang tidak boleh dijadikan asas bajet.

Kedua, kos mesej dibil di atas yuran platform, bukan daripadanya. $100 dan $500 ialah yuran akses. Setiap mesej adalah tambahan.

Ketiga, yuran pembawa ialah baris berasingan di atas kedua-duanya. Postscript menyatakan purata yuran pembawa AS sebanyak $0.00418 setiap SMS dan $0.00841 setiap MMS. Pada program SMS berjumlah tinggi, itu bukan pembundaran, ia bahagian bil yang bermakna, dan ia baris yang paling banyak ditinggalkan oleh model kos dalaman.

Sebagai rekod, percubaan ialah kredit $100 yang boleh digunakan untuk yuran mesej dan pembawa dalam 30 hari pertama, dan penyenaraian Shopify App Store Postscript menunjukkan percubaan percuma 30 hari pada pelan Growth dan Professional.

Attentive Postscript
Yuran platform diterbitkan Tidak Ya: $0 (Starter), $100 (Growth), $500 (Professional)
Kadar setiap mesej diterbitkan Tidak Ya: $0.015 hingga $0.007 setiap SMS mengikut peringkat dan jumlah
Yuran pembawa diterbitkan Tidak Ya: purata dinyatakan $0.00418 SMS dan $0.00841 MMS
Perbelanjaan minimum diterbitkan Tidak Ya: $49/bln pada Starter
Model pengebilan dinyatakan Berasaskan penggunaan, tiada sistem kredit Yuran platform ditambah kadar setiap mesej ditambah yuran pembawa
Diskaun dinyatakan Ya, untuk menggabungkan saluran atau produk AI premium Pengurangan kadar berasaskan jumlah dalam setiap peringkat
Bolehkah anda membuat bajet sebelum panggilan jualan? Tidak Ya

Berapa Kos Sebenar pada 50,000, 250,000 dan 1,000,000 Mesej Sebulan

Harga tampal hampir tidak berguna dalam SMS, kerana yuran platform biasanya baris terkecil pada invois. Apa yang berikut ialah model yang dibina hanya daripada angka diterbitkan Postscript ditambah purata yuran pembawa yang dinyatakannya sendiri. Lajur Attentive sengaja dikosongkan, kerana Attentive tidak menerbitkan apa-apa untuk dimodelkan, dan angka rekaan lebih buruk daripada tiada angka.

Visual penskalaan kos Attentive vs Postscript dengan jalur jumlah mesej dan yuran bertindan

Cara setiap sel di bawah dikira: yuran platform + (jumlah x kadar setiap SMS yang diterbitkan peringkat itu) + (jumlah x purata yuran pembawa AS $0.00418). Apabila sesuatu peringkat menerbitkan julat kadar, kedua-dua hujung ditunjukkan, kerana Postscript tidak menerbitkan jumlah di mana kadar menurun. Tiada apa-apa di sini ialah sebut harga dan tiada apa-apa di sini ialah harga permulaan. Ini ialah jumlah bulanan yang dimodelkan pada jumlah yang dinyatakan, dan invois sebenar anda hanya akan jatuh dalam julat jika kadar anda jatuh di tempat yang diandaikan model.

Jumlah SMS bulanan Postscript Starter (yuran $0, minimum $49) Postscript Growth (yuran $100) Postscript Professional (yuran $500) Attentive
50,000 SMS $659 hingga $959/bln (mesej $450 hingga $750, pembawa $209) $709 hingga $809/bln (yuran $100, mesej $400 hingga $500, pembawa $209) $1,059/bln (yuran $500, mesej $350, pembawa $209) Tidak diterbitkan
250,000 SMS $3,295 hingga $4,795/bln (mesej $2,250 hingga $3,750, pembawa $1,045) $3,145 hingga $3,645/bln (yuran $100, mesej $2,000 hingga $2,500, pembawa $1,045) $3,295/bln (yuran $500, mesej $1,750, pembawa $1,045) Tidak diterbitkan
1,000,000 SMS $13,180 hingga $19,180/bln (mesej $9,000 hingga $15,000, pembawa $4,180) $12,280 hingga $14,280/bln (yuran $100, mesej $8,000 hingga $10,000, pembawa $4,180) $11,680/bln (yuran $500, mesej $7,000, pembawa $4,180) Tidak diterbitkan
Jumlah tahunan dimodelkan pada 1,000,000 SMS/bln $158,160 hingga $230,160/thn $147,360 hingga $171,360/thn $140,160/thn Tidak diterbitkan

Baca baris bawah itu dengan teliti. $140,160 setahun ialah jumlah dimodelkan bagi jenama yang menghantar sejuta SMS setiap bulan pada pelan Professional. Ia bukan kos untuk memulakan Postscript. Jenama yang bermula pada Starter dan menghantar 3,000 mesej sebulan membayar sekitar $60 sebulan. Jurang antara kedua-dua angka itu ialah jumlah, bukan peringkat, dan itulah sebabnya "berapa kos Postscript" tiada satu jawapan tunggal.

MMS mengubah bentuk bil dengan ketara, kerana kedua-dua kadar mesej dan yuran pembawa kira-kira tiga kali ganda setara SMS. Kaedah sama, pada 50,000 MMS sebulan:

Pelan Yuran platform Kos mesej pada 50,000 MMS Yuran pembawa pada $0.00841 Jumlah bulanan dimodelkan
Starter $0 (tertakluk kepada minimum $49) $2,250 pada $0.045 $420.50 $2,670.50
Growth $100 $1,500 pada $0.03 $420.50 $2,020.50
Professional $500 $1,200 pada $0.024 $420.50 $2,120.50

Beberapa kesimpulan terhasil terus daripada aritmetik, dan ia lebih berguna daripada mana-mana harga tajuk.

Yuran $100 Growth membayar dirinya dengan cepat. Membandingkan setiap peringkat pada kadar pembukaannya, Growth menjimatkan $0.005 setiap SMS berbanding Starter, jadi yuran $100 mencapai pulang modal pada 20,000 mesej sebulan. Jika anda menghantar lebih daripada itu, kekal pada Starter untuk mengelak yuran platform merugikan anda.

Yuran $500 Professional memerlukan jumlah yang sebenar. Berbanding kadar pembukaan Growth, Professional menjimatkan $0.003 setiap mesej, jadi ia mencapai pulang modal sekitar 133,000 mesej sebulan. Berbanding kadar lantai Growth iaitu $0.008, penjimatan mengecil kepada $0.001 dan titik pulang modal beralih kepada kira-kira 400,000 mesej sebulan. Itulah sebabnya Professional kalah kepada Growth pada 50,000 dalam jadual di atas dan menang jelas pada sejuta.

Yuran pembawa berjumlah kira-kira 20% hingga 36% daripada bil dimodelkan merentas setiap sel di atas, bergantung pada peringkat dan kadar, dan ia tidak berubah berdasarkan pelan yang anda pilih. Tiada rundingan peringkat platform yang menghilangkannya, itulah sebabnya meninggalkannya daripada model dalaman memandang rendah program sebanyak kira-kira suku.

Untuk Attentive, langkah praktikalnya ialah mengambil baris jumlah yang sepadan dengan program anda, membawanya ke demo, dan meminta angka bulanan semua-termasuk yang setara termasuk pemesejan dan sebarang produk AI, kemudian bertanya yang mana antara produk AI itu yuran tetap dan yang mana bayar setiap klik. Halaman Attentive sendiri memberitahu anda kedua-dua bentuk harga itu wujud bersama, bermakna satu angka gabungan yang disebut kepada anda mungkin menyembunyikan baris berubah.

Jika melihat pengiraan ini membuat anda mahu lantai kadar yang lebih murah dan bukan platform yang lebih besar, panduan alternatif Attentive terbaik kami meliputi vendor yang menerbitkan harga, dan ringkasan alternatif SimpleTexting terbaik ialah set perbandingan terdekat jika jumlah anda lebih kecil daripada angka yang dimodelkan di sini.

Kesetaraan Ciri: Di Mana Kedua-dua Platform Benar-benar Berbeza

Dari segi mekanik teras program SMS, kedua-duanya lebih hampir daripada yang dicadangkan oleh perbezaan harga. Kedua-duanya melakukan kempen dan aliran automatik, kedua-duanya melakukan segmentasi, kedua-duanya melakukan popup dan tangkapan di tapak, kedua-duanya melakukan perbualan dua hala, kedua-duanya kini melakukan RCS. Jika kriteria penilaian anda ialah "bolehkah ia menghantar teks troli ditinggalkan," anda akan mendapat jawapan ya daripada kedua-duanya dan tidak belajar apa-apa.

Perbandingan ciri Attentive vs Postscript dengan saluran lebih luas dan tumpuan mengutamakan SMS

Perbezaan yang penting berada di tepi.

Skop saluran. Attentive menjual e-mel dan push bersama SMS, MMS dan RCS, dengan profil bersatu dan perjalanan merentas saluran sebagai tawaran pada pakej berbilang salurannya. Postscript tidak menjual e-mel langsung. Bagi jenama Shopify yang sudah komited kepada Klaviyo untuk e-mel, itu bukan jurang, ia pembahagian kerja. Bagi jenama yang aktif cuba menyatukan vendor, itulah keseluruhan hujahnya.

AI, dan cara ia dihargai. Di sinilah kedua-duanya paling jelas berbeza. Attentive memecahkan AI sebagai item baris komersial: AI Essentials disertakan pada semua pelan dan meliputi penjanaan mesej serta penyasaran semula automatik, manakala AI Pro (pengoptimuman masa hantar dan segmentasi audiens) dan AI Grow (unit pendaftaran automatik dan halaman pendaratan peribadi) dikenakan yuran bulanan tetap, dan AI Journeys (mesej alu-aluan dan pengabaian peribadi yang dicetuskan) berharga bayar setiap klik. Postscript sebaliknya menyatukan AI-nya ke dalam platform: Shopper untuk perjalanan pemasaran AI satu-ke-satu, Infinity Testing untuk menjana dan menguji banyak varian mesej sejajar jenama, dan Postscript AI secara lebih umum. Pendekatan Postscript bermakna item baris yang lebih sedikit pada invois. Pendekatan Attentive bermakna anda boleh membeli tepat AI yang anda mahu dan melangkau selebihnya, tetapi ia juga bermakna sebut harga yang diberikan kepada anda mungkin bukan sebut harga yang akhirnya anda bayar jika jumlah klik AI Journeys meningkat.

CashBack. Postscript menyediakan ciri yang tiada setara langsung di Attentive, diposisikan sebagai alternatif pintar kepada kupon diskaun. Sama ada ia penting bergantung sepenuhnya pada sama ada SMS didorong diskaun merupakan bahagian besar masalah margin anda.

Tangkapan di tapak. Kedua-duanya mempunyai popup dan unit pendaftaran. Pendaftaran Two-Tap Attentive dan kerja identitinya Mobile ID ialah bahagian yang dipasarkan paling kuat di sini, dan AI Grow mengautomasikan penciptaan unit pendaftaran dengan yuran tetap. Postscript menyediakan alat Onsite Opt-In dan Popup Editor dalam platform.

Keupayaan Attentive Postscript
Kempen SMS dan MMS Ya Ya
Aliran dan perjalanan automatik Ya, merentas saluran pada pakej berbilang saluran Ya, sebelah SMS sahaja
RCS Ya, RCS berjenama kaya media Ya, profil RCS berjenama
E-mel Ya, dijual dalam pakej Text and Email dan ke atas Tidak
Push Ya, pada pakej teratas Tidak
Perbualan dua hala Ya Ya
Penjanaan mesej AI AI Essentials, disertakan pada semua pelan Postscript AI, disertakan
Masa hantar dan segmentasi AI AI Pro, yuran bulanan tetap Disertakan dalam platform
Unit pendaftaran dijana AI AI Grow, yuran bulanan tetap Onsite Opt-In dan Popup Editor, disertakan
Perjalanan dicetuskan AI AI Journeys, berharga bayar setiap klik Shopper, disertakan
Ujian varian mesej Tersedia dalam suite AI Infinity Testing, disertakan
Alternatif kupon Bukan produk bernama CashBack
Cara AI dibil Dipecahkan sebagai yuran tetap dan bayar setiap klik Digabungkan dalam yuran platform

Rumusan jujurnya: Postscript memberi anda bil yang lebih ringkas dan produk yang lebih sempit. Attentive memberi anda lebih banyak permukaan dan bil yang lebih rumit. Tiada satu pun daripada itu kecacatan, tetapi berpura-pura kedua-duanya berbentuk sama ialah cara jenama terkejut pada pembaharuan.

Pematuhan, Pendaftaran Pembawa dan Kebolehhantaran

Pemasaran SMS di AS berdiri di atas dua sistem peraturan berasingan yang kedua-duanya menggigit. TCPA ialah undang-undang persekutuan dengan hak tindakan persendirian, itulah sebabnya tindakan kelas SMS wujud sebagai model perniagaan. Peraturan pembawa ialah dasar komersial yang ditetapkan oleh rangkaian mudah alih, dikuatkuasakan melalui keperluan pendaftaran dan penyekatan mesej dan bukan melalui mahkamah. Anda boleh mematuhi TCPA dengan sempurna namun setiap mesej anda disekat kerana kempen anda tidak didaftarkan, dan anda boleh didaftarkan sepenuhnya namun tetap disaman.

Aliran pematuhan Attentive vs Postscript dengan gerbang persetujuan, pendaftaran dan kebolehhantaran

Dua perubahan menetapkan semula perkara ini pada 2025 dan patut diketahui sebelum anda menandatangani apa-apa.

Peraturan persetujuan satu-ke-satu FCC telah dibatalkan oleh Eleventh Circuit pada 24 Januari 2025, tiga hari sebelum ia sepatutnya berkuat kuasa. Mahkamah memutuskan FCC telah melampaui kuasa statutorinya, dan piawaian persetujuan sedia ada kekal berkuat kuasa. Apa-apa yang anda baca tentang keperluan persetujuan diperincikan secara berasingan bagi setiap penjual menerangkan peraturan yang tidak lagi wujud.

Peraturan penarikan balik yang berkuat kuasa pada 11 April 2025 kekal, dan ia ialah peraturan yang mengubah operasi harian. Pengguna boleh menarik balik persetujuan dengan apa-apa cara yang munasabah, bermakna anda tidak boleh menetapkan satu kata kunci opt-out dan mengabaikan yang lain. Perkataan seperti STOP, QUIT, END, REVOKE, OPT-OUT, CANCEL dan UNSUBSCRIBE semuanya dikira, begitu juga laluan yang kurang jelas seperti e-mel balasan atau mel suara kepada kenalan perniagaan. Anda mempunyai sepuluh hari bekerja untuk menghormatinya. Anda boleh menghantar tepat satu mesej penjelasan selepas itu, ia mesti dihantar dalam tempoh lima minit, dan ia tidak boleh mengandungi kandungan pemasaran.

Secara praktikal, soalan platform ialah: adakah vendor memproses penarikan balik itu dengan betul merentas setiap bentuk yang munasabah, atau hanya menangkap STOP? Kedua-dua Attentive dan Postscript mengendalikan pemprosesan kata kunci opt-out standard dan kedua-duanya mengendalikan pendaftaran pembawa bagi pihak anda, yang merupakan asas bagi mana-mana platform SMS AS yang serius. Perbezaannya ialah kedalaman sokongan manusia. Attentive menjalankan fungsi pematuhan khusus sebagai sebahagian daripada model terurusnya, dan jenama dengan pendedahan tindakan kelas sebenar sering membeli itu sama banyak seperti membeli perisiannya. Postscript mengendalikan pendaftaran dan mekanik, dan Starter menyertakan nombor toll-free khusus terus daripada kotak, tetapi pertimbangan tafsiran kekal pada anda melainkan anda membeli Postscript Plus.

Attentive Postscript
Mengendalikan pendaftaran pembawa Ya, sebagai sebahagian daripada onboarding Ya, dikendalikan dalam aplikasi
Jenis nombor pada peringkat permulaan Diskop bagi setiap program dalam sebut harga Nombor toll-free khusus disertakan pada Starter
Sokongan short code Ya, sebahagian daripada program enterprise Tersedia atas permintaan; toll-free ialah laluan lalai
Pemprosesan kata kunci opt-out Ya Ya
Kakitangan pematuhan Fungsi pematuhan khusus dalam model perkhidmatan terurus Platform mengendalikan mekanik; bantuan strategi melalui Postscript Plus
Alat tangkapan persetujuan Pendaftaran Two-Tap, Mobile ID, unit pendaftaran AI Grow Onsite Opt-In, Popup Editor, kata kunci opt-in (2 pada Starter, tanpa had dari Growth)
Siapa yang memiliki risiko tafsiran Dikongsi dengan vendor secara reka bentuk Kebanyakannya anda, melainkan anda membeli lapisan terurus

Satu catatan struktur yang menyusul daripada bahagian harga: yuran pembawa bukan kos pematuhan, ia kos penghantaran, dan anda membayarnya tidak kira apa. Postscript menyatakan purata (iaitu $0.00418 setiap SMS, $0.00841 setiap MMS). Attentive tidak memecahkannya secara awam, jadi apabila anda mendapat sebut harga, tanyakan secara jelas sama ada yuran pembawa berada di dalam angka itu atau dibil secara berasingan. Satu soalan itu telah menggerakkan lebih banyak bajet sebenar berbanding mana-mana perbandingan ciri.

Shopify dan Selebihnya Tindanan Anda

Premis reka bentuk Postscript sepenuhnya ialah anda menggunakan Shopify, yang memberinya kedalaman dengan mengorbankan keluasan. Penyenaraian Shopify App Store-nya menunjukkan keserasian dengan sambungan Shopify Checkout dan akaun Pelanggan, serta integrasi bernama termasuk Gorgias, Klaviyo, Privy, Sumo dan Zapier. Direktori integrasinya disusun mengikut kategori yang sebenarnya terkandung dalam tindanan pengekalan Shopify: pemerolehan, afiliasi, kembali dalam stok, peristiwa troli, sembang, sokongan pelanggan, data dan analitik, platform e-dagang, e-mel, kesetiaan, pembina halaman, popup, promosi, kuiz dan hadiah, ulasan, penghantaran dan logistik, langganan, dan automasi aliran kerja.

Direktori Attentive meliputi wilayah yang serupa tetapi menjangkau lebih tinggi ke dalam tindanan, mengiklankan 100+ integrasi merentas platform e-dagang, ESP, CDP, kesetiaan, pengalaman pelanggan dan gudang data. Rakan kongsi bernama yang diutamakannya (Snowflake dan Hightouch bersama Shopify, Gorgias dan Tapcart) memberitahu anda dengan siapa ia menjangka bercakap: jenama dengan pasukan data, atau sekurang-kurangnya gudang data.

Perkara gudang itu ialah garis pemisah praktikal. Jika data pelanggan anda sudah berada di Snowflake atau BigQuery dan logik segmentasi anda dibina di sana, Attentive direka untuk dunia itu dan peringkat Enterprise Postscript ialah tempat penolakan ke gudang data muncul. Jika data pelanggan anda pada hakikatnya berada di Shopify dan Klaviyo, Postscript dibina tepat untuk itu dan jangkauan tambahan tidak berbaloi dibayar.

Keperluan tindanan Attentive Postscript
Shopify Ya, rakan integrasi bernama Ya, asli, dan satu-satunya platform yang disokong
BigCommerce, WooCommerce, Salesforce Commerce Cloud, tersuai Sokongan platform lebih luas; sahkan platform khusus anda dalam demo Tidak disokong
Platform e-mel Attentive Email dalaman, ditambah integrasi ESP Berintegrasi dengan Klaviyo; tiada produk e-mel sendiri
Meja bantuan Gorgias dinamakan Gorgias dinamakan
Gudang data Snowflake dan Hightouch dinamakan Penolakan ke gudang data pada peringkat Enterprise
Kesetiaan dan ulasan Bazaarvoice, MentionMe, Yotpo dinamakan Kategori kesetiaan dan ulasan dalam direktori
Aplikasi mudah alih Tapcart dinamakan Bukan rakan kongsi utama bernama
Perekat automasi 100+ integrasi diiklankan Zapier dinamakan pada penyenaraian Shopify

Jika program e-mel anda ialah bahagian tindanan yang paling anda ragui, panduan alternatif Klaviyo terbaik dan alternatif Omnisend terbaik meliputi sisi keputusan itu, dan ringkasan perisian pemasaran e-mel terbaik untuk 2026 membingkaikan seluruh kategori. Di hujung infrastruktur tulen, SendGrid vs Mailgun meliputi API e-mel transaksional yang berada di bawah kebanyakan platform ini.

Pelaporan dan Atribusi

Kedua-dua vendor melaporkan hasil yang dikaitkan dengan SMS, dan kedua-duanya akan menunjukkan angka yang anda suka. Soalan berguna bukan sama ada mereka melaporkan atribusi tetapi atas model apa, dan sama ada anda boleh mengauditnya.

Dua perkara patut diperjelaskan sebelum anda membandingkan papan pemuka.

Dakwaan prestasi yang diterbitkan vendor ialah pemasaran, bukan penyelidikan. Laman utama Postscript memetik pulangan 34x ke atas perbelanjaan SMS dan peningkatan 22% dalam hasil dalam talian yang dikaitkan dengan SMS Postscript dalam kalangan peniaga Shopify. Laman Attentive mengutamakan hasil pelanggan seperti pertumbuhan hasil kempen e-mel 576% di The Frye Company dan ROI program keseluruhan 20x di Steve Madden. Itu pelanggan sebenar, tetapi mereka pelanggan terpilih, dan kedua-dua angka bergantung pada model atribusi setiap vendor sendiri. Anggaplah ia sebagai arah, bukan penanda aras yang anda patut jangka capai.

Penanda aras neutral lebih menyedarkan dan lebih berguna. Data e-dagang Omnisend merentas lebih 150,000 jenama meletakkan automasi SMS pada kadar klik-ke-penukaran 3.81% dan hasil $0.74 setiap mesej, berbanding 0.97% bagi hantaran kempen siaran. Jurang antara kedua-dua angka itu ialah tuas sebenar dalam program SMS. Ia bukan vendor mana yang anda pilih, ia ialah berapa bahagian hantaran anda yang merupakan aliran dicetuskan dan bukan siaran. Kedua-dua platform membolehkan anda membina aliran. Hanya satu yang akan membinanya untuk anda sebagai sebahagian daripada perjanjian.

Mengenai kedalaman pelaporan, struktur peringkat penting di sebelah Postscript. Analitik dipertingkat dan akses API dihadkan kepada pelan Professional pada $500/bln, jadi jenama pada Starter atau Growth yang mahu menarik data peringkat mesej ke tindanan BI sendiri sama ada menaik taraf atau mengeksport secara manual. Attentive tidak menerbitkan matriks ciri pelaporan mengikut peringkat, dan integrasi gudangnya (Snowflake, Hightouch) mencadangkan laluan yang dimaksudkan ialah menolak data keluar ke alat anda sendiri dan bukan tinggal dalam papan pemuka vendor.

Keperluan pelaporan Attentive Postscript
Pelaporan hasil yang dikaitkan Ya, model atribusi vendor Ya, model atribusi vendor
Pelaporan merentas saluran (SMS ditambah e-mel ditambah push) Ya, pada pakej berbilang saluran Tidak, sebelah SMS sahaja
Analitik dipertingkat Tidak diterbitkan mengikut peringkat Peringkat Professional, $500/bln
Akses API kepada data anda Tidak diterbitkan mengikut peringkat Peringkat Professional, $500/bln
Penolakan ke gudang data Snowflake dan Hightouch dinamakan sebagai rakan kongsi Peringkat Enterprise
Pelaporan ujian varian mesej Dalam suite AI Infinity Testing, disertakan
Penanda aras bebas untuk menilai Automasi SMS 3.81% klik-ke-penukaran dan $0.74 setiap mesej berbanding 0.97% bagi siaran, menurut Omnisend Penanda aras yang sama terpakai

Mana-mana yang anda pilih, tegaskan untuk melihat tetingkap atribusi dan modelnya (klik terakhir, lihat-melalui, atau model bantuan gabungan) secara bertulis sebelum anda menandatangani. Angka 34x yang dikira pada tetingkap lihat-melalui 7 hari dan angka 34x yang dikira pada klik terakhir bukan dakwaan yang sama.

Migrasi, Usaha Pelaksanaan dan Sokongan

Usaha pelaksanaan ialah tempat kedua-dua model perniagaan paling jelas kelihatan, dan ia item baris yang paling dipandang rendah oleh jenama kerana ia jatuh pada kalendar pasukan sendiri dan bukan pada invois.

Perbandingan migrasi Attentive vs Postscript dengan onboarding terurus dan persediaan layan diri

Postscript ialah pemasangan aplikasi. Anda menambahnya daripada Shopify App Store, menyambungkan kedai, mendaftarkan nombor anda, membina unit opt-in dan aliran pertama anda, dan anda sudah beroperasi. Tiada kitaran perolehan dan tiada panggilan penskopan dalam laluan kritikal. Pertukarannya ialah setiap jam persediaan dan setiap pertimbangan tentang bahasa persetujuan, kekerapan dan segmentasi adalah milik anda.

Attentive ialah pelaksanaan. Pakej teratasnya menamakan onboarding perkhidmatan penuh secara jelas, dan gerakan berbentuk Enterprise bermakna panggilan penskopan, sebut harga, kontrak, dan urutan onboarding dengan pakar yang ditugaskan. Itu lebih lambat untuk bermula dan jauh kurang kerja untuk pasukan anda. Jika pasukan pemasaran anda dua orang dan salah seorangnya pengasas, kos kalendar bagi binaan layan diri tidak percuma hanya kerana ia tidak dibil.

Terdapat kajian kes bersumber yang sebenar dalam dinamik ini. Apabila Yotpo mengumumkan pada 5 Ogos 2025 bahawa ia keluar daripada SMS dan e-mel, pangkalan pelanggannya berpindah ke Attentive dalam perjanjian yang dilaporkan oleh Logical Position sebagai bernilai puluhan juta, dan Attentive dilaporkan secara meluas sebagai rakan migrasi pilihan bagi pelanggan tahunan, dengan Omnisend dinamakan untuk jenama layan diri. Kedua-dua destinasi itu hampir tepat memetakan pembahagian yang dibincangkan artikel ini: jenama berkontrak dialihkan kepada vendor enterprise terurus, jenama layan diri dialihkan kepada vendor layan diri. Ia juga penjelasan paling bersih mengapa senarai pelanggan pasaran pertengahan Attentive berkembang sepanjang akhir 2025, dan patut diingat jika anda diberitahu bahawa jenama tertentu "memilih" Attentive.

Migrasi antara kedua-dua ini khususnya mempunyai satu asimetri yang patut dirancang. Senarai pelanggan anda boleh dipindahkan, tetapi rekod persetujuan anda ialah bahagian yang sebenarnya penting. Memindahkan nombor telefon adalah mudah. Membuktikan, kemudian, bahawa setiap nombor itu memberikan persetujuan bertulis nyata terdahulu, dengan cap masa, bahasa tepat yang ditunjukkan dan sumber tangkapan, ialah apa yang melindungi anda dalam pertikaian TCPA. Eksport rekod itu sebelum anda membatalkan apa-apa, bukan selepas.

Faktor pelaksanaan Attentive Postscript
Masa dari keputusan ke hantaran pertama Kitaran jualan ditambah onboarding Hari yang sama, jika kedai Shopify anda sedia
Penglibatan perolehan Ya, kontrak dan sebut harga Kad didaftarkan, tiada kontrak dalam aliran standard
Sokongan onboarding Onboarding perkhidmatan penuh pada pakej teratas; pakar onboarding pada perjanjian enterprise Layan diri; Postscript Plus menambah strategis sebagai pilihan berbayar
Kerja yang ditanggung pasukan anda Lebih rendah, secara reka bentuk Lebih tinggi, secara reka bentuk
Pendaftaran pembawa Dikendalikan semasa onboarding Dikendalikan dalam aplikasi
Migrasi masuk: pemindahan senarai Standard Standard
Migrasi masuk: rekod persetujuan Eksport cap masa, bahasa dan sumber sebelum membatalkan vendor lama Sama
Kebolehbalikan Tempoh kontrak terpakai; sahkan sebelum menandatangani Nyahpasang aplikasi
Akses sokongan Terikat pada pakej dan perkhidmatan terurus Sembang langsung dan e-mel dari Growth ($100/bln); sokongan keutamaan dari Professional ($500/bln)

Baris sokongan layak mendapat ayatnya sendiri, kerana ia salah satu daripada beberapa tempat di mana peringkat yang diterbitkan Postscript mempunyai had yang tegas. Starter tidak termasuk sokongan sembang langsung atau e-mel. Sokongan tiba pada Growth, dan sokongan keutamaan pada Professional. Maka jenama pada pelan Starter $0 melayani diri sendiri untuk persediaan dan penyelesaian masalah. Attentive tidak menerbitkan matriks sokongan mengikut peringkat, tetapi pakej teratasnya menamakan sokongan keutamaan, dan kedalaman sokongan ialah salah satu perkara yang sebenarnya dijual oleh vendor terurus.

Bila Attentive Merupakan Pilihan Tepat

  • Anda memerlukan e-mel, SMS, RCS dan push daripada satu vendor dengan profil bersama. Ini kes struktur yang paling jelas. Postscript tidak menjual e-mel, jadi jika menyatukan saluran di bawah satu kontrak dan satu profil pelanggan ialah matlamatnya, Postscript tidak dapat melakukannya dan Attentive dibina untuknya.
  • Anda tidak menggunakan Shopify. Postscript hanya untuk Shopify. Jika anda menggunakan BigCommerce, WooCommerce, Salesforce Commerce Cloud atau tindanan tersuai, keputusan ini sudah dibuat untuk anda.
  • Anda mahu vendor bersama-sama menjalankan program. Onboarding perkhidmatan penuh, pakar onboarding, strategis dan fungsi pematuhan ialah apa yang sebenarnya dijual oleh vendor SMS enterprise. Jika pasukan pemasaran anda kecil dan SMS ialah saluran yang tiada siapa miliki sepenuh masa, membeli lapisan terurus biasanya mengatasi membeli kad kadar termurah dan membiarkan program terbantut.
  • Data anda berada di gudang dan logik segmentasi anda berada bersamanya. Attentive menamakan Snowflake dan Hightouch antara integrasinya dan mengiklankan 100+ integrasi merentas CDP dan gudang data. Jika takrifan audiens anda datang daripada model data anda sendiri, jangkauan itu berbaloi dibayar.
  • Pendedahan TCPA anda nyata dan anda mahu vendor berkongsi beban tafsiran. Dengan peraturan penarikan balik April 2025 yang menghendaki anda menghormati opt-out dengan apa-apa cara yang munasabah dalam tempoh sepuluh hari bekerja, mempunyai fungsi pematuhan di sebelah vendor ialah item baris yang sah, bukan kemewahan.
  • Anda boleh membuat bajet melalui kitaran jualan. Jika proses anda bertoleransi dengan demo, sebut harga berskop dan langkah perolehan, ketiadaan harga diterbitkan menelan masa anda dan bukan kepastian.

Bila Postscript Merupakan Pilihan Tepat

  • Anda menggunakan Shopify dan mahu menghantar minggu ini. Pasang, sambung, daftarkan nombor anda, bina aliran pertama. Tiada perolehan, tiada panggilan penskopan, tiada kontrak dalam laluan kritikal.
  • Anda perlu melihat harga sebelum komited. Postscript menerbitkan yuran platform, kadar setiap mesej, kadar MMS, purata yuran pembawa dan perbelanjaan minimum pada satu halaman awam. Anda boleh memodelkan program anda dalam hamparan malam ini. Dengan Attentive anda tidak boleh, yang merupakan kos proses sebenar walaupun angka akhirnya kompetitif.
  • Jumlah anda berada dalam julat di mana kad kadar yang diterbitkan menang. Menggunakan model di atas, jenama yang menghantar 50,000 SMS sebulan berada sekitar $709 hingga $809 pada Growth, semua-termasuk, termasuk yuran pembawa. Jenama pada 250,000 berada sekitar $3,145 hingga $3,645 pada Growth. Itu angka yang boleh anda pertahankan dalam mesyuarat bajet tanpa vendor di bilik.
  • Anda bermula kecil dan mahu pendakian secara beransur-ansur. Starter ialah $0/bln dengan perbelanjaan minimum bulanan $49, iaitu pada kadar pembukaan Starter kira-kira 2,550 mesej. Itu lantai yang benar-benar rendah untuk menguji saluran, dengan syarat anda menyebut $49 itu dengan lantang apabila membuat bajet.
  • Program e-mel anda sudah mantap pada Klaviyo dan anda suka begitu. Postscript berintegrasi dengan Klaviyo dan bukan bersaing dengannya. Membahagikan e-mel dan SMS merentas dua pakar ialah seni bina yang boleh dipertahankan, bukan kompromi.
  • Anda mahu ciri AI digabungkan dan bukan diukur. Shopper, Infinity Testing dan CashBack berada di dalam platform. AI Pro dan AI Grow Attentive dikenakan yuran bulanan tetap dan AI Journeys dibil bayar setiap klik, yang lebih fleksibel dan kurang boleh diramal.

Rangka Kerja Keputusan

Papan keputusan memetakan keperluan skala, kawalan dan layan diri kepada pilihan yang betul.

Papan keputusan Attentive vs Postscript dengan laluan skala, kawalan dan layan diri

Jika ini situasi anda Pilih
Anda tidak menggunakan Shopify Attentive. Postscript tidak menyokong platform e-dagang lain
Anda mahu SMS dan e-mel di bawah satu vendor dengan profil bersama Attentive. Postscript tidak menjual produk e-mel
Anda perlu memodelkan kos anda sebelum memasuki kitaran jualan Postscript. Kad kadar penuh diterbitkan; Attentive tidak menerbitkan apa-apa
Anda menguji SMS buat kali pertama dengan senarai kecil Postscript Starter, pada yuran platform $0/bln ditambah perbelanjaan minimum bulanan $49
Anda menghantar kira-kira 20,000 hingga 130,000 SMS sebulan Postscript Growth pada $100/bln, di mana yuran telah membayar dirinya dan Professional belum lagi
Anda menghantar jauh melebihi 400,000 SMS sebulan Postscript Professional pada $500/bln, atau bawa jumlah itu ke sebut harga Attentive dan bandingkan secara setara
Tiada sesiapa dalam pasukan anda memiliki SMS sepenuh masa Attentive, di mana onboarding dan strategi terurus ialah sebahagian daripada apa yang anda beli
Logik segmentasi anda berada di Snowflake atau gudang yang serupa Attentive, atau Postscript Enterprise untuk penolakan ke gudang data
Anda mahu ciri AI digabungkan dalam satu yuran yang boleh diramal Postscript. Attentive memecahkan AI sebagai yuran tetap ditambah AI Journeys bayar setiap klik
Anda mahu membeli hanya keupayaan AI khusus yang akan anda gunakan Attentive, di mana AI Pro, AI Grow dan AI Journeys boleh dibeli secara berasingan
Tiada bentuk yang sesuai dan anda mahu bidang yang lebih luas Perisian pemasaran SMS terbaik pada 2026

Soalan Lazim tentang Attentive vs Postscript

Berapakah kos Attentive?

Attentive tidak menerbitkan harga. Halaman harganya menyatakan kadar disesuaikan dengan perniagaan anda berdasarkan jumlah mesej, saiz senarai pelanggan, bilangan saluran dan produk AI yang anda pilih, menggambarkan modelnya sebagai berasaskan penggunaan tanpa sistem kredit, dan menawarkan diskaun untuk menggabungkan saluran atau produk AI premium. Setiap angka sebenar datang daripada demo, jadi anggaplah mana-mana jumlah dolar tertentu yang anda temui di tempat lain sebagai tidak bersumber sehingga Attentive memberikannya kepada anda secara bertulis.

Adakah Postscript benar-benar percuma?

Pelan Starter mempunyai yuran platform bulanan $0, tetapi ia mempunyai perbelanjaan minimum bulanan $49, jadi ia percuma untuk dipasang dan bukan percuma untuk dijalankan. Mesej dibil di atasnya pada $0.015 menurun kepada $0.009 setiap SMS ditambah purata yuran pembawa AS $0.00418, bermakna $49 meliputi kira-kira 2,550 mesej sebulan. Terdapat juga kredit $100 untuk yuran mesej dan pembawa dalam 30 hari pertama anda.

Adakah Postscript berfungsi dengan BigCommerce atau WooCommerce?

Tidak. Postscript dibina untuk Shopify dan diedarkan melalui Shopify App Store, dan ia menyifatkan dirinya sebagai pemasaran dan jualan SMS untuk jenama Shopify. Jika anda menggunakan BigCommerce, WooCommerce, Salesforce Commerce Cloud atau platform tersuai, Postscript bukan pilihan dan Attentive ialah yang perlu dinilai antara kedua-dua ini.

Berapakah kos sebenar Postscript pada jumlah sebenar?

Memodelkan daripada kadar diterbitkannya ditambah purata yuran pembawa $0.00418 yang dinyatakannya, 50,000 SMS sebulan bernilai kira-kira $709 hingga $809 pada pelan Growth, 250,000 kira-kira $3,145 hingga $3,645 pada Growth, dan 1,000,000 kira-kira $11,680 pada Professional. Itu jumlah dimodelkan pada jumlah yang dinyatakan, bukan harga permulaan, dan julat wujud kerana Postscript menerbitkan julat kadar bagi setiap peringkat tanpa menyatakan di mana kadar menurun.

Pelan Postscript mana yang patut saya gunakan?

Bandingkan yuran platform dengan penjimatan setiap mesej. Yuran $100 Growth mencapai pulang modal berbanding Starter pada kira-kira 20,000 SMS sebulan menggunakan kadar pembukaan setiap peringkat. Yuran $500 Professional mencapai pulang modal berbanding Growth antara kira-kira 133,000 dan 400,000 mesej sebulan, bergantung pada hujung julat kadar Growth yang sebenarnya anda bayar. Di bawah 20,000 mesej, Starter ialah pelan yang lebih murah.

Adakah yuran pembawa benar-benar sepenting itu?

Ya. Merentas setiap senario yang dimodelkan di sini, yuran pembawa berjumlah kira-kira 20% hingga 36% daripada jumlah bil, dan ia serupa tidak kira pelan yang anda pilih. Postscript menerbitkan purata $0.00418 setiap SMS dan $0.00841 setiap MMS. Attentive tidak memecahkannya secara awam, jadi tanyakan dalam demo sama ada yuran pembawa berada di dalam angka yang disebut atau dibil di atasnya.

Adakah Yotpo benar-benar menutup produk SMS-nya, dan adakah itu menjejaskan keputusan ini?

Ya. Yotpo mengumumkan pada 5 Ogos 2025 bahawa ia keluar daripada SMS dan e-mel, dan platformnya hari ini mengutamakan Reviews dan UGC, Loyalty dan Referrals, serta keterlihatan AI dan bukan produk SMS yang berdiri sendiri. Pangkalan pelanggannya berpindah ke Attentive dalam perjanjian yang dilaporkan oleh Logical Position sebagai bernilai puluhan juta, dengan Attentive dilaporkan sebagai rakan migrasi pilihan bagi pelanggan tahunan dan Omnisend bagi jenama layan diri. Ia penting di sini terutamanya sebagai konteks: sebahagian pertumbuhan pasaran pertengahan terkini Attentive datang daripada migrasi itu dan bukan daripada kemenangan secara bersemuka.

Apakah peraturan persetujuan yang perlu saya ikuti pada 2026?

Dua perkara berubah pada 2025. Peraturan persetujuan satu-ke-satu FCC dibatalkan oleh Eleventh Circuit pada 24 Januari 2025, jadi piawaian persetujuan setiap penjual yang lebih ketat tidak pernah berkuat kuasa. Peraturan penarikan balik yang berkuat kuasa pada 11 April 2025 kekal: pengguna boleh menarik balik persetujuan dengan apa-apa cara yang munasabah, anda mempunyai sepuluh hari bekerja untuk menghormatinya, dan anda hanya boleh menghantar satu mesej penjelasan, dalam tempoh lima minit, tanpa kandungan pemasaran. Kedua-dua platform memproses kata kunci opt-out standard, tetapi obligasi itu milik anda.

Bolehkah saya menjalankan Postscript untuk SMS dan mengekalkan Klaviyo untuk e-mel?

Ya, dan itulah persediaan biasa. Postscript menamakan Klaviyo antara integrasinya dan tidak menjual produk e-mel sendiri, jadi kedua-duanya direka untuk berada bersebelahan dan bukan menggantikan satu sama lain. Jika menyatukan kedua-dua saluran di bawah satu vendor ialah apa yang anda sebenarnya mahu, itulah kes untuk Attentive, yang menjual e-mel bersama SMS, RCS dan push.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

  1. Ambil jumlah hantaran bulanan sebenar anda, dipisahkan kepada SMS dan MMS. Setiap angka dalam artikel ini bergerak mengikut angka itu, dan MMS berharga kira-kira tiga kali ganda SMS pada kedua-dua kadar mesej dan yuran pembawa. Meneka di sini ialah apa yang menjadikan bajet salah.
  2. Semak platform apa yang digunakan kedai anda. Jika bukan Shopify, Postscript tersingkir dan anda boleh terus menskopkan sebut harga Attentive atau membaca panduan alternatif Attentive terbaik untuk bidang yang lebih luas.
  3. Bina semula jadual kos dengan jumlah anda sendiri. Yuran platform ditambah (jumlah x kadar setiap mesej) ditambah (jumlah x yuran pembawa). Lakukan untuk Starter, Growth dan Professional, kerana pemenang benar-benar berubah mengikut jumlah dan bukan kekal tetap.
  4. Bawa angka itu ke demo Attentive dan tanyakan tiga soalan khusus. Adakah yuran pembawa di dalam sebut harga anda atau di atasnya? Produk AI mana yang yuran tetap dan mana yang bayar setiap klik? Apakah tempoh kontrak dan apa yang berlaku pada pembaharuan? Tiga jawapan itu menentukan sama ada angka Attentive setara dengan yang baru anda modelkan.
  5. Minta kedua-dua vendor menunjukkan model atribusi secara bertulis. Panjang tetingkap dan klik terakhir berbanding lihat-melalui mengubah angka ROI yang dilaporkan lebih daripada mana-mana perbezaan produk.
  6. Jika anda sudah menggunakan salah satu dan mempertimbangkan perpindahan, eksport rekod persetujuan anda dahulu. Cap masa, bahasa opt-in tepat yang ditunjukkan, dan sumber tangkapan bagi setiap pelanggan. Rekod itu melindungi anda kemudian, dan ia jauh lebih sukar dibina semula selepas anda membatalkan.

Sumber Berkaitan:

About the author

Camellia

Camellia

Principal Product Marketing Strategist

Camellia is Principal Product Marketing Strategist at Rework, helping B2B buyers pick the right software with confidence. With 6+ years in product marketing and 150+ SaaS tools evaluated across CRM, project management, and sales engagement, Camellia turns competitive intelligence into clear, honest comparisons. Readers get vendor evaluations they can trust to cut through marketing noise and decide faster.