Alternatif Braze Terbaik pada 2026: 11 Alat untuk Penglibatan Pelanggan Merentas Saluran

Alternatif Braze ditunjukkan sebagai meter MAU yang meningkat mengikut saiz khalayak

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Braze kekal sebagai pilihan terkuat untuk jenama pengguna dan mengutamakan mudah alih yang menjalankan penglibatan merentas saluran secara masa nyata pada skala sebenar, dengan Iterable, MoEngage dan Insider sebagai rakan setara peringkat enterprise yang terdekat, serta Customer.io atau OneSignal sebagai pilihan turun yang jujur bagi pasukan yang tidak memerlukan had atas Braze. Panduan ini merangkumi 11 alternatif, dinilai berdasarkan kedalaman saluran, model harga, beban pelaksanaan, dan siapa yang sebenarnya sesuai dengan setiap alat.

Pasukan meninggalkan Braze atas sebab yang boleh diramal. Harga dibina atas Monthly Active Users (MAU) ditambah model Action Credits, jadi bil meningkat setiap kali produk anda berkembang, sama ada penglibatan turut berkembang atau tidak. Kontrak bersifat tahunan dan berbentuk enterprise sejak panggilan pertama. Pelaksanaan mengambil masa berbulan-bulan, bukan berminggu-minggu, dan setiap peristiwa atau segmen khalayak baharu biasanya memerlukan seorang jurutera untuk menyambungkannya dengan betul. Semua itu tidak menjadikan Braze produk yang buruk. Canvas ialah salah satu pembina perjalanan visual terbaik dalam kategori ini, orkestrasi merentas saluran dicetuskan secara masa nyata merentas push, e-mel, SMS, WhatsApp dan dalam apl, dan kedalaman push mudah alih sukar disaingi di bawah peringkat enterprise. Jika pasukan anda benar-benar sudah melebihi alat yang lebih ringan dan memerlukan had atas itu, Braze berbaloi dengan harganya. Jika anda membayar kadar enterprise untuk ciri yang anda gunakan pada volum pasaran pertengahan, salah satu daripada 11 alat di bawah mungkin lebih sesuai. Untuk kategori yang lebih luas, panduan perisian pemasaran SMS kami merangkumi asas panduan pembeli merentas keseluruhan tindanan pemesejan.

Fakta Utama

  • Pemasar mengatakan mereka sering atau sentiasa memperibadikan penglibatan 91% daripada masa, tetapi hanya 56% pelanggan mereka bersetuju bahawa mereka merasakannya (Twilio's State of Customer Engagement Report, twilio.com/en-us/state-of-customer-engagement/2023/trend-2).
  • 93% pemimpin pemasaran percaya AI membantu mereka memahami keperluan pelanggan dengan tepat, sementara hanya 53% pengguna merasakan jenama benar-benar meramalkan apa yang mereka mahu (Braze's 2026 Customer Engagement Review, penanda aras vendor daripada tinjauan terhadap 2,200 eksekutif pemasaran dan 4,000 pengguna).
  • 43% pengguna menyatakan mereka akan berhenti terlibat dengan sesuatu jenama sepenuhnya jika data peribadi mereka disalahgunakan (Braze's 2026 Customer Engagement Review).
  • Kajian Forrester Total Economic Impact yang ditugaskan oleh Braze mendapati organisasi komposit mencapai ROI 457% dalam tempoh tiga tahun dengan tempoh pulangan modal kurang daripada enam bulan (braze.com/resources/articles/2026-forrester-tei-of-braze, kajian yang ditugaskan vendor).
  • Pemasar hanya menggunakan kira-kira satu pertiga daripada keupayaan tindanan martech mereka, menurun daripada 42% pada 2022 dan 58% pada 2020 (Gartner's Martech Report, dipetik melalui martech.org).

Jadual Perbandingan Pantas

Alat Paling Sesuai Untuk Harga Permulaan Kekuatan Utama Batasan Utama
Iterable Jenama peringkat pertumbuhan dan enterprise yang mahukan reka bentuk perjalanan merentas saluran yang fleksibel Tiada harga diterbitkan, hubungi jualan Alat eksperimen yang kukuh dan penyambung Snowflake/Redshift Tiada peringkat layan diri; memerlukan kitaran jualan sebelum anda melihat sebarang angka
MoEngage Jenama pengguna dan fintech mengutamakan mudah alih yang mahukan pengoptimuman penghantaran dipacu AI Tiada harga diterbitkan ("Let's Talk") Pengoptimuman saluran dan masa hantar AI, SDK mudah alih yang mendalam Lantai realistik yang tinggi; tidak dibina untuk pasukan di bawah 50K MAU
Insider Jenama runcit dan pelancongan enterprise yang mahukan satu platform merentas web, apl dan pemesejan Tiada harga diterbitkan, demo diperlukan Senarai saluran terluas di sini, termasuk pemperibadian di tapak Beban pelaksanaan terberat antara semua alat dalam senarai ini
Bloomreach Engagement Jenama dagang yang sudah menjalankan Bloomreach Discovery dan mahukan penglibatan dalam satu kontrak Tiada harga diterbitkan, diterajui jualan Data katalog produk dan carian asli yang menyuap segmentasi Persediaan mengandaikan anda sudah berat katalog; bukan tambahan ringan
CleverTap Apl mudah alih yang mahukan harga berasaskan MAU dengan angka permulaan yang kelihatan $85/bln Core, sehingga 5,000 MAU Satu-satunya pesaing peringkat enterprise di sini dengan harga permulaan yang diterbitkan Peringkat Core cepat mencapai had; Pro dan Ultimate masih tersuai
Airship Jenama mengutamakan mudah alih yang mahukan warisan push dan dalam apl dengan peringkat layan diri Tiada harga diterbitkan; Essentials mempunyai pendaftaran layan diri Rekod prestasi panjang dalam push/dalam apl serta SMS, e-mel dan RCS asli Pelancaran seluruh syarikat masih memerlukan peringkat enterprise AXP
Customer.io Pasukan SaaS pasaran pertengahan yang teknikal dan mahukan pemesejan berasaskan peristiwa tanpa minimum Braze Essentials dari 5,000 profil dan 1 juta e-mel/bln, harga peringkat tidak diterbitkan Persediaan lebih ringan daripada Braze; lebihan berasaskan penggunaan dan bukan lantai kontrak Kedalaman push mudah alih lebih lemah daripada Braze atau MoEngage
OneSignal Pasukan produk yang memerlukan push dan dalam apl dahulu, selebihnya kemudian Percuma untuk 10K hantaran e-mel/bln; Growth dari $19/bln ditambah penggunaan Peringkat percuma paling murah hati dalam senarai ini; integrasi API yang pantas E-mel dan SMS terasa sekunder berbanding teras push
Klaviyo Jenama e-dagang yang mahukan penglibatan terikat terus kepada data hasil dan pembelian Percuma untuk 250 profil; E-mel dari $30/bln (1K profil); SMS dari $15/bln (1,250 kredit) Atribusi hasil asli Shopify/WooCommerce Tidak dibina untuk data peristiwa produk SaaS atau kerja kitaran hayat B2B
Attentive Jenama e-dagang dan DTC yang menganggap SMS/MMS sebagai saluran hasil utama Tiada harga diterbitkan, berasaskan penggunaan Kebolehhantaran SMS/MMS dan alat pematuhan yang mendalam Tiada peringkat layan diri atau titik permulaan yang diterbitkan
Twilio (bina sendiri) Pasukan diterajui kejuruteraan yang mahu memiliki lapisan pemesejan dan bukannya membeli platform $0.0083 setiap SMS (AS), bayar ikut guna, tiada yuran platform Kawalan penuh ke atas setiap saluran; anda hanya membayar untuk apa yang anda hantar Anda membina sendiri orkestrasi, perjalanan dan segmentasi

Matriks Liputan Saluran

Matriks saluran menonjolkan di mana setiap alat meliputi push, e-mel, SMS dan lain-lain.

Matriks liputan saluran alternatif Braze merentas push, e-mel, SMS dan lain-lain

Alat Push Dalam Apl E-mel SMS WhatsApp Push Web
Braze Ya Ya Ya Ya Ya Ya
Iterable Ya Ya Ya Ya Melalui integrasi rakan kongsi Ya
MoEngage Ya Ya Ya Ya Ya Ya
Insider Ya Ya Ya Ya Ya Ya
Bloomreach Engagement Ya Ya Ya Melalui rakan kongsi Melalui rakan kongsi Ya
CleverTap Ya Ya Ya Ya Ya Ya
Airship Ya Ya Ya Ya Tidak disenaraikan; RCS sebagai ganti Ya
Customer.io Ya Ya Ya Ya Tiada saluran asli Ya
OneSignal Ya Ya Ya Melalui jualan Tiada saluran asli Ya
Klaviyo Tidak Tidak Ya Ya Ya (ditambah pada 2025) Tidak
Attentive Tidak Tidak Terhad (tambahan) Ya Tidak Tidak
Twilio Melalui Notify (asas) Tidak Ya (SendGrid) Ya Ya (API) Tidak

1. Iterable: Rakan Setara Terdekat untuk Orkestrasi Merentas Saluran

Iterable berada paling hampir dengan Braze pada lengkung kematangan berbanding sesiapa dalam senarai ini. Pembina perjalanan Studio miliknya mengendalikan urutan berbilang cabang, kumpulan holdout dan eksperimen merentas e-mel, push, SMS, dalam apl dan push web sebagai saluran kelas pertama, bukan tambahan yang dicantumkan kemudian. Jika Braze bersandar pada Canvas dan warisan mengutamakan mudah alih, pembeza Iterable ialah kedalaman penyambung data: reverse ETL Snowflake dan Redshift asli menjadikannya lebih sesuai untuk pasukan yang sumber kebenarannya sudah berada dalam gudang data dan bukan dalam SDK mudah alih.

Iterable sebagai rakan setara Braze yang terdekat untuk orkestrasi merentas saluran

Iterable tidak menerbitkan harga sebagaimana Braze juga tidak. Kajian Forrester Total Economic Impact yang ditugaskan oleh Iterable mendapati pelanggan komposit mencapai ROI 700%, didorong sebahagiannya oleh peningkatan 20% dalam pemulihan troli ditinggalkan dan peningkatan 15% tahun ke tahun dalam volum mesej selepas bertukar. Anggaplah angka itu sebagai data yang dibiayai vendor, bukan jaminan, tetapi ia isyarat yang berpatutan bahawa platform ini berbaloi setelah dilaksanakan.

Metodologi / Visi: Orkestrasi merentas saluran untuk pasukan pertumbuhan berasaskan data, dengan eksperimen dan sambungan gudang data sebagai pertaruhan utama.

Khalayak Sasaran: Jenama SaaS dan pengguna daripada peringkat pertumbuhan hingga enterprise, lazimnya 50 hingga 2,000 pekerja, dengan saluran penjejakan peristiwa yang sudah mantap.

Kesesuaian Saiz: Peringkat yang sama seperti Braze. Bukan penurunan dari segi skop, sebaliknya andaian seni bina data yang berbeza.

Kesesuaian Peringkat: Pertumbuhan hingga enterprise, setelah pasukan sudah mempunyai data peristiwa bersih yang mengalir ke suatu tempat.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Orkestrasi merentas saluran kelas pertama dan pembina perjalanan Studio Harga layan diri yang telus; masih proses diterajui jualan
Penyambung Snowflake, Redshift dan Segment yang mendalam Orientasi yang lebih ringan daripada Braze; persediaan setanding beratnya
Infrastruktur eksperimen: holdout, ujian berbilang lengan Kematangan SDK mudah alih khusus Braze

Harga: Tiada harga diterbitkan. Hubungi iterable.com/contact-sales untuk sebut harga.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan orkestrasi bertaraf Braze tetapi model data yang dibina sekitar gudang data dan bukan SDK mudah alih.

2. MoEngage: Pengoptimuman Dipacu AI untuk Jenama Mengutamakan Mudah Alih

MoEngage bersaing dengan Braze dari segi kedalaman mudah alih dan menambah lapisan AI yang tidak sepenuhnya dipadankan Braze: pengoptimuman masa hantar ramalan, segmentasi dipacu AI, dan pemarkahan afiniti saluran yang menentukan sama ada seseorang pengguna patut menerima push, e-mel atau SMS berdasarkan cara mereka bertindak balas sebelum ini. Empat barisan produk, MoEngage Inform, Growth, Enterprise dan Personalize, merangkumi segala-galanya daripada pemesejan asas hingga penglibatan dipacu AI sepenuhnya, dan kesemuanya mengarah ke permintaan sebut harga "Let's Talk" tanpa peringkat percuma atau percubaan disenaraikan.

Pertukarannya yang jujur ialah sokongan pelaksanaan berbanding fleksibiliti. SDK mudah alih MoEngage benar-benar kukuh untuk apl pengguna dan jenama fintech dengan penggunaan apl yang bermakna, tetapi platform ini mengandaikan komitmen skala yang serupa dengan Braze. Pasukan di bawah kira-kira 50,000 MAU akan mendapati proses jualan tidak setimpal dengan keperluan mereka.

Metodologi / Visi: Penglibatan berasaskan pandangan, di mana AI menentukan saluran, mesej dan masa dan bukan peraturan manual pemasar.

Khalayak Sasaran: Jenama pengguna pasaran pertengahan dan enterprise, fintech dan syarikat media dengan jejak apl mudah alih yang bermakna.

Kesesuaian Saiz: Cenderung enterprise, lantai yang serupa dengan Braze.

Kesesuaian Peringkat: Pertumbuhan hingga enterprise, dengan penjejakan peristiwa mudah alih yang sudah mantap.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Pengoptimuman masa hantar dan afiniti saluran berkuasa AI Harga diterbitkan atau percubaan layan diri
Push mudah alih dan SDK dalam apl yang kukuh Kebolehcapaian peringkat permulaan untuk pasukan yang lebih kecil
E-mel, SMS, WhatsApp, push dan dalam apl sebagai saluran setaraf Beban persediaan yang lebih ringan daripada Braze

Harga: Tiada harga diterbitkan. Hubungi moengage.com untuk sebut harga.

Paling sesuai untuk: Jenama pengguna dan fintech mengutamakan mudah alih yang mahukan pemilihan saluran dipacu AI dilapiskan di atas liputan saluran sekelas Braze.

3. Insider: Senarai Saluran Terluas untuk Runcit dan Pelancongan

Insider (kini berdagang sebagai Insider One) memasarkan dirinya sebagai platform pengurusan pertumbuhan asli AI, dan senarai salurannya menyokong dakwaan itu: pemperibadian web, apl mudah alih, WhatsApp, RCS, e-mel, SMS dan push semuanya berada di bawah satu model segmentasi. Bagi perusahaan runcit dan pelancongan yang memerlukan pemperibadian di tapak yang disambungkan kepada profil pelanggan yang sama dengan pemesejan mereka, Insider meliputi lebih banyak perkara secara asli berbanding Braze.

Keluasan itu ada harganya. Insider tidak menerbitkan harga di mana-mana pada laman sendiri, dan pembeli melaporkan garis masa pelaksanaan lebih panjang daripada Braze, sebahagian besarnya kerana lapisan pemperibadian di tapak memerlukan kerja integrasinya sendiri di atas persediaan pemesejan. Ini bukan alat untuk pasukan yang hanya mahu menggantikan fungsi pemesejan Braze; ia untuk pasukan yang mahu menggantikan pemesejan dan pemperibadian di tapak sekali gus.

Metodologi / Visi: Satu platform AI merentas setiap titik sentuh pelanggan, web, apl dan pemesejan, dan bukan platform pemesejan dengan tambahan web.

Khalayak Sasaran: Jenama runcit, e-dagang dan pelancongan enterprise, lazimnya 500+ pekerja.

Kesesuaian Saiz: Enterprise. Tidak sesuai untuk pasukan di bawah beberapa ratus pekerja.

Kesesuaian Peringkat: Matang, dengan pasukan pertumbuhan dan kitaran hayat khusus untuk menjalankan platform.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Senarai saluran asli terluas dalam senarai ini, termasuk pemperibadian di tapak Harga diterbitkan pada mana-mana peringkat
WhatsApp dan RCS sebagai saluran asli bersama push, SMS dan e-mel Pelaksanaan yang lebih ringan daripada Braze; selalunya lebih berat
Segmentasi dipacu AI merentas web dan pemesejan dalam satu model Kebolehcapaian untuk pasukan yang hanya memerlukan pemesejan

Harga: Tiada harga diterbitkan. Minta demo di insiderone.com.

Paling sesuai untuk: Perusahaan runcit dan pelancongan yang mahukan pemperibadian di tapak dan pemesejan disatukan dalam satu platform AI.

4. Bloomreach Engagement: Asli Perdagangan untuk Jenama Berat Katalog

Bloomreach Engagement paling bermakna untuk jenama yang sudah menjalankan Bloomreach Discovery untuk carian dan merchandising dan mahu lapisan penglibatan mereka disuap oleh data katalog produk yang sama, dan bukannya mencantumkan platform pemesejan berasingan pada tindanan dagang mereka. Segmentasi menarik daripada paparan produk, tingkah laku carian dan atribut katalog secara asli, yang merupakan model data yang benar-benar berbeza daripada seni bina peristiwa generik Braze.

Harga diterajui jualan tanpa peringkat layan diri, dan halaman harga Bloomreach sendiri mengarahkan setiap pelawat ke borang "Request Pricing" dan bukannya menunjukkan angka. Anggaran pihak ketiga untuk Bloomreach Engagement berbeza begitu jauh (daripada lima angka rendah hingga melebihi $100,000 setahun, bergantung pada saiz katalog dan volum peristiwa) sehingga tiada satu pun yang cukup boleh dipercayai untuk diulang di sini sebagai fakta. Bajetkan untuk perbualan jualan, bukan pembayaran layan diri.

Metodologi / Visi: Pengalaman dagang disatukan dengan penglibatan, menggunakan data katalog dan carian yang sama untuk kedua-duanya.

Khalayak Sasaran: Jenama dagang dan runcit pasaran pertengahan hingga enterprise, terutamanya yang sudah menggunakan Bloomreach Discovery.

Kesesuaian Saiz: Pasaran pertengahan hingga enterprise, diskalakan mengikut saiz katalog dan volum peristiwa dan bukan jumlah pekerja.

Kesesuaian Peringkat: Pertumbuhan hingga matang, setelah katalog produk dan data carian sudah tersusun.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Data katalog produk dan carian asli yang menyuap segmentasi Harga diterbitkan atau pendaftaran layan diri
Satu kontrak jika anda sudah menjalankan Bloomreach Discovery Kesesuaian untuk pasukan tanpa katalog dagang
Pemperibadian khusus dagang yang tidak dibina oleh Braze Liputan kes penggunaan B2C bukan dagang yang lebih luas milik Braze

Harga: Tiada harga diterbitkan. Minta harga di bloomreach.com/en/pricing/engagement.

Paling sesuai untuk: Jenama dagang yang sudah melabur dalam produk katalog dan carian Bloomreach dan mahukan penglibatan dalam kontrak yang sama.

5. CleverTap: Satu-satunya Pesaing Peringkat Enterprise dengan Harga Diterbitkan

CleverTap ialah platform penglibatan mengutamakan mudah alih yang jarang ditemui dalam kelas berat Braze yang benar-benar menerbitkan angka permulaan. Core berharga $85/bln untuk sehingga 5,000 MAU, dengan percubaan 30 hari sebelum pengebilan bermula. Fakta tunggal itu menjadikannya wajar dilihat bagi pasukan yang mahu menilai angka sebenar sebelum menempah panggilan, sesuatu yang Braze, MoEngage, Insider dan Bloomreach semuanya memerlukan perbualan jualan untuk mendapatkannya.

Liputan saluran menyamai Braze dengan rapat: push, dalam apl, e-mel, SMS, WhatsApp dan push web semuanya terdapat secara asli dalam platform, dihargai mengikut MAU. Batasan yang jujur ialah Core cepat mencapai had pada skala B2C sebenar, dan peringkat Pro serta Ultimate CleverTap kembali kepada model "dapatkan demo" yang sama seperti semua yang lain dalam senarai ini setelah anda melebihi pelan permulaan.

Metodologi / Visi: Penglibatan mudah alih berasaskan MAU dengan titik permulaan yang telus, kemudian harga tersuai pada skala besar.

Khalayak Sasaran: Apl mudah alih daripada pertumbuhan awal hingga pasaran pertengahan, terutamanya yang mahu menguji platform sebelum panggilan jualan.

Kesesuaian Saiz: Kukuh daripada pertumbuhan awal hingga kira-kira 5,000 hingga 20,000 MAU. Skala enterprise kembali kepada sebut harga tersuai.

Kesesuaian Peringkat: Peringkat pertumbuhan, dengan pengasas atau ketua pertumbuhan yang mahu menjalankan penilaian pertama secara layan diri.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Harga permulaan diterbitkan dan percubaan layan diri Ketelusan peringkat enterprise setelah anda melebihi had Core
Push, dalam apl, e-mel, SMS, WhatsApp dan push web secara asli Kedalaman pemperibadian AI Braze pada harga permulaan
Masa-ke-kempen-pertama yang lebih pantas berbanding pesaing yang dikawal jualan Angka diterbitkan untuk Pro atau Ultimate

Harga: Core $85/bln untuk sehingga 5,000 MAU (dibil selepas percubaan 30 hari). Pro dan Ultimate ialah tersuai. Lihat clevertap.com/pricing. CleverTap secara berkala memberi diskaun Core serendah $8.50/bln di bawah promosi bermasa; anggaplah $85/bln sebagai angka untuk dirancang.

Paling sesuai untuk: Apl mudah alih yang mahu melihat angka sebenar dan mencuba platform sebelum komited kepada proses jualan.

6. Airship: Warisan Push dan Dalam Apl dengan Titik Masuk Layan Diri

Airship mempunyai salah satu rekod prestasi yang lebih panjang dalam push mudah alih, dan ia terserlah pada kedalaman alat push dan dalam apl: e-mel, SMS, RCS dan dompet mudah alih asli berada bersama pemesejan push dan dalam apl sebagai saluran kelas pertama, semuanya disambungkan kepada pembina perjalanan merentas saluran yang sama. Airship juga menawarkan dua tawaran berbeza dan bukan satu: peringkat Essentials layan diri untuk pasukan yang mahu bermula tanpa panggilan jualan, dan Airship Experience Platform (AXP) enterprise untuk pelancaran seluruh syarikat.

Pemisahan itu ialah perbezaan praktikal utama berbanding Braze, yang langsung tidak menawarkan laluan masuk layan diri yang setanding. Pertukarannya ialah Essentials dibataskan untuk pasukan yang lebih kecil dan kes penggunaan yang lebih sempit; setelah anda memerlukan tadbir urus dan skala enterprise AXP, anda kembali dalam proses jualan yang sama seperti Braze.

Metodologi / Visi: Penglibatan merentas saluran mengutamakan mudah alih dengan laluan masuk layan diri sebelum peringkat enterprise.

Khalayak Sasaran: Jenama mengutamakan mudah alih daripada pertumbuhan awal (Essentials) hingga enterprise (AXP).

Kesesuaian Saiz: Essentials sesuai untuk pasukan yang lebih kecil; AXP mengandaikan skala enterprise yang serupa dengan Braze.

Kesesuaian Peringkat: Pertumbuhan hingga enterprise, bergantung pada barisan produk yang anda pilih.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Peringkat Essentials layan diri tanpa panggilan jualan untuk bermula Ciri enterprise setaraf AXP pada harga Essentials
E-mel, push, dalam apl, SMS, RCS dan dompet mudah alih asli Saluran WhatsApp asli (Airship menawarkan RCS sebagai ganti)
Sejarah operasi yang panjang khusus dalam push mudah alih Keluasan alat pemperibadian dipacu AI milik Braze

Harga: Tiada harga diterbitkan untuk kedua-dua peringkat. Essentials mempunyai pendaftaran layan diri "Start with Essentials"; AXP memerlukan permintaan sebut harga. Lihat airship.com/pricing.

Paling sesuai untuk: Jenama mengutamakan mudah alih yang mahukan titik permulaan layan diri dalam kategori yang sama seperti Braze, dengan ruang untuk berkembang ke kontrak enterprise kemudian.

7. Customer.io: Pemesejan Berasaskan Peristiwa Tanpa Minimum Kontrak Braze

Customer.io ialah pilihan turun yang praktikal bagi pasukan yang menggunakan Braze dengan menjangkakan orkestrasi setaraf Canvas tetapi sebenarnya menjalankan pemesejan produk SaaS pada sebahagian kecil lantai MAU lazim Braze. Model data dipacu peristiwanya serupa secara konsep (pencetus masa nyata yang disambungkan kepada peristiwa produk merentas e-mel, push, SMS, dalam apl dan push web), tetapi struktur harganya berasaskan penggunaan dan bukan kontrak enterprise, dan persediaan platform, walaupun masih memerlukan kejuruteraan untuk mereka bentuk skema peristiwa, jelas lebih ringan daripada orientasi Braze.

Peringkat Essentials Customer.io termasuk 5,000 profil dan 1 juta e-mel bulanan, dengan kadar lebihan diterbitkan dan bukannya angka enterprise yang legap: profil pada $0.009 setiap satu dan e-mel pada $0.12 bagi setiap 1,000 melebihi volum yang disertakan. Syarikat permulaan yang telah mengumpul kurang daripada $10 juta layak mendapat setahun penuh percuma, satu laluan masuk bermakna yang tidak ditawarkan Braze pada mana-mana peringkat. Untuk perbandingan setara penuh Customer.io dalam kategorinya sendiri, lihat panduan alternatif Customer.io kami.

Metodologi / Visi: Pemesejan dicetuskan peristiwa untuk pasukan produk dan pertumbuhan, dihargai mengikut penggunaan dan bukan kontrak enterprise.

Khalayak Sasaran: Pasukan SaaS pasaran pertengahan yang teknikal dengan infrastruktur peristiwa sedia ada tetapi tanpa bajet atau skala MAU Braze.

Kesesuaian Saiz: Syarikat permulaan hingga pasaran pertengahan. Melebihi kira-kira 500,000 profil, harga Customer.io sendiri mula menghampiri wilayah Braze.

Kesesuaian Peringkat: Peringkat pertumbuhan, setelah penjejakan peristiwa produk wujud tetapi sebelum pasukan memerlukan SLA enterprise Braze.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kadar lebihan diterbitkan dan bukannya kontrak enterprise yang legap Kedalaman push mudah alih Braze atau eksperimen setaraf Canvas
Setahun penuh percuma untuk syarikat permulaan yang mengumpul kurang daripada $10 juta Peringkat percuma untuk syarikat yang melepasi ambang itu
Pencetus peristiwa masa nyata merentas e-mel, push, SMS dan dalam apl WhatsApp asli sebagai saluran

Harga: Essentials termasuk 5,000 profil dan 1 juta e-mel bulanan; harga dolar peringkat itu tidak diterbitkan pada halaman harga semasa. Lebihan berharga $0.009 setiap profil dan $0.12 bagi setiap 1,000 e-mel. Lihat customer.io/pricing. Jika harga berasaskan profil itu sendiri ialah punca masalah sebenar dan bukan campuran saluran, panduan alternatif Brevo kami merangkumi model harga setiap hantaran yang mengelakkannya sepenuhnya.

Paling sesuai untuk: Pasukan SaaS teknikal yang mahukan logik dipacu peristiwa Braze tanpa lantai kontrak Braze.

8. OneSignal: Push dan Dalam Apl Dahulu, Peringkat Percuma Paling Murah Hati Di Sini

OneSignal dibina berpusatkan pemberitahuan push dan menganggap semua yang lain sebagai saluran sokongan. Bagi pasukan yang meninggalkan Braze khususnya kerana push dan dalam apl terlalu berlebihan untuk keperluan sebenar mereka, API REST OneSignal yang mesra pembangun dan peringkat percuma yang benar-benar berguna (10,000 hantaran e-mel bulanan dan push mudah alih serta web tanpa had) menjadikannya laluan masuk paling pantas dan paling murah dalam senarai ini.

Harga peringkat Growth bermula pada $19/bulan ditambah penggunaan: push mudah alih pada $0.012 setiap MAU, push web pada $0.004 setiap pelanggan, dan e-mel pada $1.50 bagi setiap 1,000 hantaran melebihi 20,000 percuma pertama sebulan. SMS wujud sebagai saluran tetapi dihargai melalui jualan dan tidak diterbitkan. Batasan yang jujur ialah kedalaman e-mel dan SMS OneSignal tidak menghampiri kecanggihan tingkah laku Braze; ia alat mengutamakan push yang menambah saluran lain, bukan platform kitaran hayat yang kebetulan menyertakan push.

Metodologi / Visi: Penglibatan mengutamakan pembangun bermula daripada API push yang bersih, dengan saluran lain dilapiskan di atasnya.

Khalayak Sasaran: Pasukan kejuruteraan produk dan pertumbuhan di syarikat SaaS dan apl mudah alih di mana push dan dalam apl mengatasi perjalanan e-mel yang kompleks.

Kesesuaian Saiz: Berfungsi daripada pembangun solo hingga enterprise besar; peringkat percuma benar-benar berguna pada peringkat awal.

Kesesuaian Peringkat: Syarikat permulaan hingga enterprise, paling pantas diintegrasikan antara semua dalam senarai ini.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Peringkat percuma paling murah hati dalam senarai ini: push tanpa had, 10K hantaran e-mel/bln Kedalaman e-mel atau SMS yang setanding enjin tingkah laku Braze
Integrasi API REST yang pantas, beberapa jam dan bukan berminggu-minggu Platform kitaran hayat penuh; push masih pusat graviti
Harga berasaskan penggunaan yang kekal mudah diakses pada skala kecil Sokongan WhatsApp asli

Harga: Percuma untuk 10,000 hantaran e-mel bulanan dan push tanpa had. Growth dari $19/bln ditambah penggunaan ($0.012/MAU push mudah alih, $0.004/pelanggan push web, $1.50/1,000 e-mel selepas 20K percuma). Professional dan Enterprise ialah kontrak tahunan. Harga SMS tersedia atas permintaan. Lihat onesignal.com/pricing.

Paling sesuai untuk: Pasukan produk yang memerlukan push dan dalam apl sebagai saluran utama dengan e-mel sebagai pelengkap, terutamanya apabila peringkat percuma meliputi volum sebenar.

9. Klaviyo: Enjin Hasil E-dagang, Bukan Platform Kitaran Hayat SaaS

Klaviyo layak berada dalam senarai ini kerana sesetengah pasukan e-dagang dan DTC akhirnya menilai Braze untuk pemesejan kitaran hayat dan mendapati ia model data yang sama sekali salah. Braze dibina sekitar peristiwa produk generik; Klaviyo dibina sekitar data transaksi e-dagang (sejarah pesanan, troli ditinggalkan, masa pembelian semula) dengan integrasi Shopify dan WooCommerce asli yang menarik data itu terus ke dalam segmentasi dan aliran. Atribusi hasil bagi setiap aliran tepat hingga ke pesanan individu, sesuatu yang tidak direka Braze untuk dipaparkan.

E-mel dan SMS ialah pelan berasingan yang bertindan. E-mel bermula percuma untuk 250 profil aktif, kemudian $30/bln pada 1,000 profil; SMS bermula secara berasingan pada $15/bln untuk 1,250 kredit, dengan 150 kredit percuma disertakan bagi setiap kitaran pengebilan pada mana-mana akaun. Klaviyo menambah saluran WhatsApp asli pada 2025, menutup sebahagian jurang saluran dengan Braze, walaupun pemesejan push dan dalam apl masih bukan sebahagian daripada platform. Untuk perbandingan setara penuh dalam kategorinya sendiri, lihat panduan alternatif Klaviyo kami; untuk perbandingan pemesejan e-dagang yang lebih luas, panduan alternatif Omnisend kami merangkumi perkara yang serupa.

Metodologi / Visi: Pemesejan mengutamakan hasil untuk e-dagang, di mana setiap hantaran patut dikaitkan dengan tingkah laku pembelian yang boleh diukur.

Khalayak Sasaran: Jenama DTC, pedagang Shopify dan WooCommerce, dan peruncit e-dagang daripada butik hingga pasaran pertengahan.

Kesesuaian Saiz: Berfungsi pada mana-mana saiz pasukan e-dagang; harga berskala mengikut profil aktif.

Kesesuaian Peringkat: Syarikat permulaan hingga enterprise, khusus untuk e-dagang dan bukan kerja kitaran hayat SaaS B2B.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Data Shopify/WooCommerce asli dengan atribusi hasil yang tepat Model data peristiwa produk yang sesuai untuk pemesejan kitaran hayat SaaS
E-mel, SMS dan WhatsApp di bawah satu model khalayak Pemberitahuan push atau pemesejan dalam apl
LTV ramalan dan segmentasi berasaskan pembelian Keluasan merentas saluran Braze untuk kes penggunaan bukan dagang

Harga: Percuma untuk 250 profil aktif. E-mel dari $30/bln pada 1,000 profil. SMS dari $15/bln untuk 1,250 kredit (pelan berasingan yang bertindan dengan e-mel). Lihat klaviyo.com/pricing.

Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang dan DTC yang memerlukan e-mel, SMS dan WhatsApp dipacu data pembelian, bukan platform peristiwa produk generik.

10. Attentive: Mengutamakan SMS untuk Hasil E-dagang dan DTC

Attentive ialah alternatif yang tepat apabila sebab sebenar pasukan melihat Braze ialah pemesejan hasil SMS dan MMS untuk perniagaan e-dagang, bukan orkestrasi merentas saluran untuk produk yang lebih luas. Alat kebolehhantaran dan pematuhannya untuk SMS volum tinggi (hubungan pembawa, pengurusan opt-in, penghantaran sedar TCPA) lebih mendalam daripada yang dibina secara asli oleh Braze, atau kebanyakan platform penglibatan serba guna, untuk saluran ini.

Attentive tidak menerbitkan harga. Syarikat menyatakan kadar bergantung pada volum mesej, saiz senarai pelanggan, saluran yang digunakan dan alat AI yang anda aktifkan, dan ia mengarahkan pembeli ke demo dan bukannya pendaftaran layan diri. Tiada angka pihak ketiga yang boleh dipercayai yang wajar diulang di sini; bajetkan untuk perbualan jualan dan runding berdasarkan volum hantaran sebenar anda. Untuk perbandingan khusus Attentive dengan rakan setara langsungnya, lihat panduan alternatif Attentive kami.

Metodologi / Visi: SMS dan MMS sebagai saluran hasil utama untuk e-dagang, dengan e-mel dan alat AI dilapiskan di sekelilingnya.

Khalayak Sasaran: Jenama e-dagang dan DTC di mana SMS ialah (atau sepatutnya menjadi) saluran penukaran tertinggi.

Kesesuaian Saiz: Berfungsi daripada e-dagang pasaran pertengahan ke atas; harga berskala mengikut senarai pelanggan dan volum mesej.

Kesesuaian Peringkat: Pertumbuhan hingga jenama e-dagang matang dengan senarai pelanggan SMS yang sudah mantap.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Alat kebolehhantaran dan pematuhan SMS/MMS yang mendalam Harga diterbitkan atau peringkat layan diri
Alat AI untuk pengoptimuman mesej dan perjalanan Push, dalam apl atau WhatsApp sebagai saluran asli
Dibina khusus untuk pemesejan hasil e-dagang Skop kitaran hayat B2C Braze yang lebih luas di luar e-dagang

Harga: Tiada harga diterbitkan. Kadar bergantung pada volum mesej, saiz senarai pelanggan, dan saluran/alat AI yang diaktifkan. Minta demo di attentive.com/pricing.

Paling sesuai untuk: Jenama e-dagang dan DTC yang menganggap SMS/MMS sebagai saluran hasil utama mereka, bukan saluran sokongan.

11. Twilio: Bina Sendiri dan Bukannya Membeli Platform

Twilio ialah jawapan jujur bagi pasukan diterajui kejuruteraan yang lebih suka memiliki lapisan pemesejan daripada membayar yuran platform di atasnya. Tiada UI orkestrasi, tiada setara Canvas, dan tiada segmentasi terbina: anda bekerja terus dengan API SMS, API WhatsApp dan SendGrid untuk e-mel sebagai produk berasingan, masing-masing dibil pada kadar berasaskan penggunaannya sendiri. Sebagai balasan, anda mendapat kawalan dan struktur kos tanpa cukai MAU langsung.

SMS berharga $0.0083 bagi setiap mesej dihantar atau diterima di AS, kadar yang sama merentas nombor long code, toll-free dan short code. MMS berharga $0.022 untuk dihantar dan $0.0165 untuk diterima pada long atau short code (atau $0.02 pada toll-free). Nombor telefon menambah item barisnya sendiri: nombor tempatan pada $1.15/bln, toll-free pada $2.15/bln, dan short code dari $1,000 setiap suku tahun. Yuran pendaftaran A2P 10DLC dikenakan di atasnya dan tidak diterbitkan sebagai angka rata. Untuk e-mel khususnya, produk SendGrid Twilio ialah pembelian berasingan dengan harganya sendiri; lihat panduan alternatif SendGrid kami untuk perbandingan itu. Jika jurang yang cuba anda tutup ialah menyambungkan API mentah ini kepada selebihnya tindanan anda tanpa menulis kod perekat tersuai, alat yang diliputi dalam panduan alternatif Zapier kami ialah titik permulaan yang lebih realistik berbanding membina semuanya dari awal.

Metodologi / Visi: Miliki infrastruktur, bayar hanya untuk penggunaan, bina sendiri lapisan orkestrasi.

Khalayak Sasaran: Pasukan diterajui kejuruteraan yang mempunyai kapasiti untuk membina dan menyelenggara logik perjalanan, segmentasi dan alat kempen secara dalaman.

Kesesuaian Saiz: Mana-mana saiz, tetapi kos pembinaan hanya berbaloi apabila volum mesej atau keperluan penyesuaian anda cukup besar untuk membenarkan pelaburan kejuruteraan.

Kesesuaian Peringkat: Mana-mana peringkat, dengan syarat ada jurutera atau pasukan khusus untuk memiliki pembinaan itu.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Tiada yuran platform berasaskan MAU; bayar hanya untuk mesej yang dihantar Pembina perjalanan, UI segmentasi atau alat kempen
Kawalan penuh ke atas setiap saluran dan setiap mesej Sebarang logik orkestrasi siap pakai; anda membinanya sendiri
Harga berasaskan penggunaan tanpa minimum kontrak tahunan Model sokongan yang setanding pengurusan akaun Braze

Harga: SMS pada $0.0083/mesej (AS, hantar atau terima). MMS pada $0.022 hantar / $0.0165 terima. Nombor tempatan $1.15/bln, toll-free $2.15/bln. Lihat twilio.com/en-us/sms/pricing/us.

Paling sesuai untuk: Pasukan diterajui kejuruteraan yang mahukan kawalan penuh ke atas infrastruktur pemesejan dan tiada yuran berasaskan MAU, serta bersedia membina sendiri lapisan orkestrasi.

Matriks Kesesuaian Peringkat

Papan kesesuaian peringkat menunjukkan alternatif mana yang cenderung sesuai untuk setiap saiz syarikat.

Matriks kesesuaian peringkat alternatif Braze untuk pasukan syarikat permulaan hingga enterprise

Peringkat Syarikat MAU / Saiz Pasukan Alat Disyorkan Kemungkinan Berlebihan
Seed / pra-PMF Di bawah 10K MAU OneSignal (percuma), Customer.io, CleverTap Braze, MoEngage, Insider
Pertumbuhan awal 10K hingga 100K MAU Customer.io, CleverTap, OneSignal, Klaviyo (e-dagang) Braze, Insider, Bloomreach
Pertumbuhan / Siri B-C 100K hingga 1 juta MAU Iterable, MoEngage, CleverTap Pro Bloomreach kecuali berat katalog
Pasaran pertengahan berskala 1 juta hingga 10 juta MAU Braze (permulaan), Iterable, Insider OneSignal sahaja, Attentive sahaja
Enterprise 10 juta+ MAU Braze, Iterable Enterprise, Insider, MoEngage Enterprise Kebanyakan alat layan diri dalam senarai ini
E-dagang / DTC Mana-mana saiz senarai Klaviyo, Attentive, Bloomreach (berat katalog) Braze (model data salah)
Diterajui kejuruteraan, bina dahulu Mana-mana saiz dengan kejuruteraan khusus Twilio Mana-mana platform dengan lapisan UI berat yang tidak akan anda gunakan

Jadual Saiz dan Persona

Alat Saiz Pasukan Ideal Pembeli Utama
Iterable 50 hingga 2,000 pekerja Head of Lifecycle, Marketing Engineer, VP Growth
MoEngage 50 hingga 2,000 pekerja Head of Lifecycle, Mobile Growth Lead, VP Engagement
Insider 500+ pekerja VP Growth, CMO, Head of Digital Experience
Bloomreach Engagement 200 hingga 2,000 pekerja Head of Ecommerce, VP Marketing, Merchandising Lead
CleverTap 10 hingga 500 pekerja Growth Marketer, Mobile Product Lead, Pengasas
Airship 20 hingga 1,000 pekerja Mobile Growth Lead, VP Engagement
Customer.io 5 hingga 500 pekerja Marketing Engineer, Growth Marketer, Head of Lifecycle
OneSignal 1 hingga 500 pekerja Product Engineer, Growth Engineer, Pembangun Mudah Alih
Klaviyo 5 hingga 500 pekerja Ecommerce CMO, Pemilik Jenama DTC, Pemasar E-mel/SMS
Attentive 20 hingga 1,000 pekerja VP Ecommerce, Pengarah Pemasaran DTC
Twilio Mana-mana saiz dengan kapasiti kejuruteraan Engineering Lead, CTO, Platform Engineer

Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan

Jika anda memerlukan... Pilih...
Orkestrasi merentas saluran pada skala Braze, dengan penyambung gudang data yang lebih kukuh Iterable
Pengoptimuman masa hantar dan saluran dipacu AI untuk apl pengguna mengutamakan mudah alih MoEngage
Harga permulaan diterbitkan daripada platform penglibatan peringkat enterprise CleverTap
Pemesejan berasaskan peristiwa tanpa minimum kontrak Braze, untuk pasukan teknikal Customer.io
Push dan dalam apl sebagai saluran utama, dengan peringkat percuma paling murah hati di sini OneSignal
Automasi hasil e-mel dan SMS yang terikat pada data pembelian Shopify atau WooCommerce Klaviyo
SMS/MMS sebagai saluran hasil e-dagang utama anda Attentive
Memiliki lapisan pemesejan sendiri tanpa yuran platform berasaskan MAU Twilio

Soalan Lazim tentang Alternatif Braze

Berapakah kos Braze?

Braze tidak menerbitkan harga. Ia menawarkan empat edisi, Braze Go, Braze Select, Braze Pro dan Braze Enterprise, dihargai mengikut Monthly Active Users (MAU) ditambah model Action Credits yang mengukur penggunaan merentas saluran dan ciri AI. Anda memerlukan perbualan jualan untuk mendapatkan angka sebenar.

Apakah alternatif percuma terbaik untuk Braze?

OneSignal mempunyai peringkat percuma paling murah hati antara semua alat dalam senarai ini: 10,000 hantaran e-mel bulanan dan push mudah alih serta web tanpa had tanpa sebarang kos. Customer.io dan Klaviyo turut menawarkan peringkat percuma yang boleh digunakan pada had lebih rendah, dan pelan percuma Klaviyo dihadkan pada 250 profil dan 500 hantaran sebulan.

Alternatif Braze yang manakah paling hampir dari segi keupayaan?

Iterable ialah rakan setara terdekat dalam orkestrasi merentas saluran dan reka bentuk perjalanan, dengan pembina Studio yang matang dan penyambung Snowflake serta Redshift yang kukuh. Ia juga tidak menerbitkan harga, jadi anda masih memerlukan perbualan jualan untuk membandingkan angka sebenar.

Adakah mana-mana alternatif Braze menyokong WhatsApp?

Ya. MoEngage, Insider dan CleverTap semuanya menyokong pemesejan WhatsApp Business secara asli, dan Klaviyo menambah saluran WhatsApp asli pada 2025. Airship belum menambah WhatsApp dan menawarkan RCS sebagai ganti.

Adakah Braze berbaloi untuk syarikat yang lebih kecil?

Biasanya tidak di bawah beberapa ratus ribu MAU dengan pasukan kejuruteraan dalaman untuk menyelenggara penjejakan peristiwa. Minimum kontrak dan beban pelaksanaan Braze mengandaikan pasukan yang sudah menjalankan CDP atau gudang data. Di bawah skala itu, Customer.io, OneSignal atau CleverTap menyampaikan sebahagian besar liputan saluran yang sama pada sebahagian kecil kos persediaan.

Apakah model harga Action Credits Braze?

Action Credits ialah unit penggunaan Braze untuk mesej yang dihantar merentas saluran dan ciri AI, dilapiskan di atas yuran platform berasaskan MAU. Braze tidak menerbitkan kadar kredit atau jadual penukaran, jadi satu-satunya cara untuk memodelkan kos sebenar anda ialah melalui sebut harga jualan.

Alternatif manakah terbaik untuk jenama e-dagang yang meninggalkan Braze?

Klaviyo dan Attentive kedua-duanya dibina khusus untuk e-dagang, mengaitkan pemesejan terus dengan data pembelian dan troli dan bukannya peristiwa produk generik. Jika SMS ialah saluran hasil utama anda, seni bina mengutamakan SMS dan alat kebolehhantaran Attentive sesuai dengan kes penggunaan itu dengan lebih tepat daripada model kitaran hayat Braze yang lebih luas.

Bolehkah saya menggantikan Braze dengan API mentah Twilio?

Hanya jika anda mempunyai kapasiti kejuruteraan untuk membina sendiri lapisan orkestrasi. API SMS, WhatsApp dan e-mel SendGrid milik Twilio memberi anda kawalan penuh dan tiada yuran platform berasaskan MAU, tetapi anda memiliki logik perjalanan, segmentasi dan alat kempen yang sebaliknya disediakan Braze, Iterable atau MoEngage secara siap pakai.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Mulakan dengan menamakan sebab sebenar Braze terasa tidak sesuai. Jika ia harga berasaskan MAU yang meningkat lebih pantas daripada penglibatan anda, Customer.io atau CleverTap menyelesaikannya secara struktur dengan harga berasaskan penggunaan atau yang diterbitkan. Jika ia kebergantungan kejuruteraan untuk setiap peristiwa dan segmen, OneSignal memberi anda integrasi yang berfungsi dalam beberapa jam dan bukan berbulan-bulan. Jika anda benar-benar sudah melebihi alat yang lebih ringan dan memerlukan had atas Braze, Iterable, MoEngage dan Insider ialah rakan setara yang jujur untuk diletakkan dalam proses jualan yang sama. Dan jika kes penggunaan sebenar anda ialah pemesejan hasil e-dagang yang terikat pada data pembelian dan bukan peristiwa produk generik, Klaviyo atau Attentive akan lebih sesuai daripada mana-mana platform penglibatan serba guna, termasuk Braze.

Senaraipendekkan dua atau tiga alat daripada senarai ini berdasarkan keutamaan saluran dan kapasiti kejuruteraan pasukan anda, kemudian jalankan setiap satu melalui perbualan jualan sebenar dengan angka volum sebenar anda sebelum komited. Kebanyakan alat peringkat enterprise di sini (Braze, Iterable, MoEngage, Insider, Bloomreach) tidak akan memberi anda harga yang boleh digunakan tanpanya, jadi anggaplah perbualan itu sebagai sebahagian daripada penilaian, bukan formaliti selepas anda sudah membuat keputusan. Untuk kategori pemesejan yang lebih luas dan alat lain dalam kelompok ini, panduan perisian pemasaran SMS dan panduan perisian pemasaran e-mel kami merangkumi keputusan pembelian bersebelahan yang wajar dibandingkan dengan pilihan anda di sini.

About the author

Camellia

Camellia

Principal Product Marketing Strategist

Camellia is Principal Product Marketing Strategist at Rework, helping B2B buyers pick the right software with confidence. With 6+ years in product marketing and 150+ SaaS tools evaluated across CRM, project management, and sales engagement, Camellia turns competitive intelligence into clear, honest comparisons. Readers get vendor evaluations they can trust to cut through marketing noise and decide faster.