Alternatif Postscript Terbaik pada 2026: 11 Alat Pemasaran SMS untuk Jenama Shopify

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Jenama Shopify meninggalkan Postscript atas satu daripada tiga sebab: yuran platform meningkat daripada minimum $49 kepada $100 hingga $500 apabila senarai berkembang, yuran setiap mesej dan yuran pembawa bertindan di atas mana-mana peringkat yang anda gunakan, atau pasukan lebih suka menjalankan SMS dan e-mel daripada satu log masuk. Jika itu terdengar biasa, Attentive, Klaviyo, Omnisend dan Sendlane wajar dilihat dahulu.
Postscript memperoleh reputasinya dengan jujur. Model data Shopify-nya mendalam, ciri SMS Sales perbualannya menutup hasil sebenar, dan aliran automasinya (troli ditinggalkan, kembali dalam stok, selepas pembelian) kukuh terus daripada kotak. Rungutannya bukan kerana Postscript buruk, tetapi model harganya menghukum pertumbuhan: kedai kecil membayar minimum $49 sama ada ia menghantar 500 teks atau hampir tiada, dan jenama yang berkembang boleh melihat bilnya meningkat tiga kali ganda apabila jumlah bulanan meningkat ke puluhan ribu.
Panduan ini meliputi 11 alternatif sebenar, masing-masing dihargai berdasarkan halaman harga vendor sendiri setakat Ogos 2026. Setiap alat mendapat penilaian kesesuaian yang jujur: untuk siapa ia sebenarnya dibina, berapa kosnya pada jumlah hantaran yang realistik, dan di mana ia kurang. Untuk pandangan kategori penuh bagi setiap platform pemasaran SMS yang telah kami nilai, lihat panduan perisian pemasaran SMS terbaik kami.
Fakta Utama
- Rakyat Amerika bertukar hampir 2.2 trilion mesej teks SMS dan MMS pada 2024, meningkat 42 bilion daripada tahun sebelumnya, menurut CTIA's 2025 Annual Wireless Industry Survey (sumber).
- Merentas lebih 17,000 kedai Shopify, mesej SMS median memperoleh kira-kira $0.98 hasil yang dikaitkan, dan 10% program teratas memperoleh $4.54 atau lebih bagi setiap mesej, menurut laporan SMS Benchmarks 2026 Postscript (data vendor, sumber).
- Aliran SMS automatik hanya membentuk 7.6% daripada jumlah hantaran SMS tetapi menjana 45.2% daripada jumlah hasil SMS, menurut SMS Marketing Benchmarks 2026 Klaviyo (data vendor, sumber).
- 83% pengguna AS menyebut menghantar teks sebagai aktiviti utama mereka pada telefon pintar, mendahului media sosial (72%) dan e-mel (64%), menurut tinjauan SimpleTexting pada Januari 2026 terhadap 1,000 pengguna AS (data vendor, sumber).
- Mahkamah persekutuan AS menyaksikan 2,810 saman TCPA difailkan pada 2025 sahaja, peringatan bahawa kesilapan persetujuan dan pendaftaran pembawa dalam pemasaran SMS membawa pendedahan undang-undang yang nyata, menurut penjejak litigasi WebRecon (sumber).
Jadual Perbandingan Pantas
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| Attentive | Jenama DTC enterprise yang mahukan SMS dan e-mel didorong AI | Tiada harga diterbitkan, sebut harga tersuai | Pemperibadian AI yang mendalam pada skala enterprise | Kos dan terma kontrak kekal legap sehingga anda bercakap dengan jualan |
| Klaviyo (SMS) | Jenama yang sudah menggunakan e-mel Klaviyo yang mahukan satu model data | SMS dari $15/bln untuk 1,250 kredit (bertindan dengan E-mel dari $30/bln) | Data profil yang sama menggerakkan kedua-dua saluran | Dua pelan yang bertindan, bukan satu harga digabungkan |
| Omnisend | Kedai Shopify atau WooCommerce yang mahukan e-mel dan SMS dalam satu log masuk | Standard $11.20/bln pada 251-500 kenalan; SMS dari $0.007/mesej pada Pro | Automasi e-dagang asli merentas kedua-dua saluran | Segmentasi SMS ketinggalan berbanding kedalaman khusus Shopify Postscript |
| Sendlane | Kedai bersaiz sederhana yang mahukan e-mel, SMS dan ulasan di bawah satu akaun | Permulaan $100/bln (berasaskan hantaran, kenalan tanpa had) | Satu lapisan data merentas tiga saluran | Lantai $100/bln ditambah yuran setiap mesej dan pengaktifan |
| Emotive (Privy) | Jenama yang mahukan SMS perbualan gaya concierge | Starter $100/bln + $0.015/SMS | Teks perbualan dibantu manusia | Kini sebahagian daripada Privy; identiti berdiri sendiri sedang berubah |
| Recart | Jenama Shopify yang mengutamakan pertumbuhan senarai SMS melalui popup | Starter $299/bln (komitmen 12 bulan) | Alat opt-in berasaskan popup dan kuiz yang kukuh | Lantai harga tinggi dan komitmen 12 bulan |
| SimpleTexting | Mana-mana perniagaan kecil yang mahukan teks dua hala serba guna | $29/bln untuk 500 kredit (ditambah $10/bln untuk nombor tempatan) | Persediaan mudah dan pantas di luar aliran e-dagang | Tidak dibina untuk automasi e-dagang atau data Shopify |
| Community | Jenama yang mahukan hubungan 1:1 "teks seperti kawan" | Tiada harga diterbitkan, sebut harga tersuai | Teks jenama peribadi gaya pencipta pada skala | Tiada harga layan diri, jualan sahaja |
| Textedly | Kedai kecil yang menjaga bajet dan memerlukan teks siaran asas | Dari $29/bln (peluncur berasaskan jumlah) | Setiap ciri pada setiap pelan, tiada yang dikunci | Tiada automasi asli e-dagang atau model data Shopify |
| EZ Texting | Perniagaan kecil yang mahukan pelan bulanan rata dan boleh diramal | Launch $25/bln (500 kredit) + yuran telekom $5/bln | Peringkat kadar rata yang boleh diramal, bukan berasaskan kenalan | Bukan khusus e-dagang; kos kredit meningkat cepat pada jumlah pemasaran |
| Twilio | Pasukan teknikal yang membina program SMS sepenuhnya tersuai | $0.0083 setiap SMS, bayar semasa guna, tiada yuran platform | Fleksibiliti penuh, termurah pada skala penghantaran tulen | Anda membina dan menyelenggara UI, aliran dan pematuhan sendiri |
Kos Sebenar: Yuran Platform Tambah Kadar Setiap Mesej Tambah Yuran Pembawa
Di sinilah kebanyakan perbandingan Postscript tersasar. "Harga permulaan" semata-mata memberitahu anda hampir tiada apa, kerana hampir setiap alat di sini mengenakan campuran yuran platform rata, kadar setiap mesej, dan, pada beberapa platform, yuran pembawa berasingan di atas kedua-duanya. Jadual di bawah memodelkan jumlah kos bulanan pada tiga jumlah hantaran yang realistik: baru bermula (kira-kira 3,000 mesej sebulan), jenama DTC yang berkembang (kira-kira 20,000), dan jenama yang meluaskan programnya (kira-kira 80,000). Angka dibina daripada kad kadar diterbitkan setiap vendor sendiri setakat Ogos 2026; apabila vendor tidak menerbitkan butiran mencukupi untuk memodelkan angka, itu dinyatakan secara jelas dan bukan diteka.

| Alat | ~3,000 mesej/bln (baru bermula) | ~20,000 mesej/bln (jenama berkembang) | ~80,000 mesej/bln (jenama meluas) |
|---|---|---|---|
| Postscript (sebagai rujukan) | ~$49/bln (perbelanjaan minimum $49 Starter meliputinya) | ~$364/bln ($100/bln Growth + kira-kira $0.009/mesej + kira-kira $0.00418/mesej pembawa) | ~$1,394/bln ($500/bln Professional + $0.007/mesej + pembawa) |
| Attentive | Tiada harga diterbitkan pada sebarang jumlah, sebut harga tersuai sahaja | Sama | Sama |
| Klaviyo SMS | ~$36/bln (kredit SMS sahaja, anggaran garis lurus daripada kadar permulaan $15/1,250 kredit) | ~$240/bln (kaedah anggaran sama; tambah $30/bln atau lebih jika anda juga menjalankan E-mel Klaviyo) | ~$960/bln (kaedah anggaran sama) |
| Omnisend | ~$62/bln ($41.30/bln pelan Pro + $0.007/mesej) | ~$181/bln (lantai Pro ditambah penggunaan; senarai kenalan lebih besar beralih ke peringkat Pro lebih tinggi) | ~$601/bln (kaveat sama) |
| Sendlane | ~$137/bln ($100/bln + $0.009/kredit + pengaktifan $10/bln) | ~$290/bln | ~$830/bln |
| Emotive (Privy) | ~$145/bln (Starter $100/bln + $0.015/SMS) | ~$400/bln (peringkat Starter; $200/bln Pro + $0.01/SMS mendarat hampir jumlah yang sama) | ~$940/bln (peringkat Advanced, $300/bln + $0.008/SMS) |
| Recart | ~$313/bln (lantai $299/bln Starter ditambah yuran pembawa; 3,000 mesej jauh di dalam 23,000 yang disertakan) | ~$389/bln (lantai sama ditambah yuran pembawa) | ~$1,359/bln (peringkat Scale pada $999/bln ditambah yuran pembawa) |
| SimpleTexting | ~$184/bln (asas $39/bln + kredit lebihan pada 5.5 sen setiap satu + yuran pembawa) | ~$1,162/bln (pengiraan lebihan kredit sama pada jumlah lebih tinggi) | ~$4,612/bln (pengiraan sama; menunjukkan sebab teks serba guna berasaskan kredit menjadi mahal pada skala pemasaran) |
| Community | Tiada harga diterbitkan pada sebarang jumlah, sebut harga tersuai sahaja | Sama | Sama |
| Textedly | Dari $29/bln (peluncur berasaskan jumlah; vendor tidak menerbitkan jumlah dolar setiap peringkat melangkaui lantai, semak textedly.com untuk peringkat tepat anda) | Catatan sama | Catatan sama |
| EZ Texting | ~$130/bln ($25/bln Launch + yuran telekom + kredit lebihan pada $0.04 setiap satu) | ~$810/bln (pengiraan sama; peringkat Boost/Scale mungkin lebih murah pada jumlah tetapi bilangan kredit disertakan tidak diterbitkan) | ~$3,210/bln (kaveat sama) |
| Twilio (bina sendiri) | ~$26/bln (kos mesej ditambah satu nombor tempatan; tidak termasuk masa pembangun dan yuran pendaftaran A2P, yang tidak diterbitkan Twilio) | ~$167/bln (kaveat sama) | ~$665/bln (kaveat sama) |
Ini anggaran yang dimodelkan, bukan sebut harga vendor. Bil sebenar berubah mengikut panjang mesej (teks berbilang segmen berharga lebih), hantaran antarabangsa, saiz senarai pada pelan berasaskan kenalan, dan kadar enterprise yang dirunding. Apabila halaman vendor sendiri menyatakan purata yuran pembawa, ia dimasukkan dalam anggaran di atas; jika tidak, kadar setiap mesej vendor dianggap sebagai kos penuh.
Matriks Kesesuaian Peringkat
| Peringkat Kedai | Bajet SMS Bulanan Lazim | Alat Disyorkan | Berhati-hati Dengan |
|---|---|---|---|
| Pra-hasil atau awal ($0-$250K) | Di bawah $50/bln | SimpleTexting, Textedly, EZ Texting, permulaan Klaviyo SMS | Sendlane, Recart, Emotive (lantai tinggi) |
| DTC berkembang ($250K-$2M) | $100-$400/bln | Omnisend, Klaviyo (SMS + E-mel), Postscript Growth | Tempoh komitmen Recart, harga enterprise Attentive |
| DTC mantap ($2M-$10M) | $300-$1,000/bln | Sendlane, Emotive, Recart, Postscript Professional | Alat teks asas apabila kedalaman automasi lebih penting daripada harga |
| DTC enterprise ($10M+) | Tersuai, dirunding | Attentive, Community, Postscript Enterprise, Twilio (binaan tersuai) | Alat perniagaan kecil berasaskan kredit yang tidak dibina untuk skala ini |
Jadual Saiz dan Persona
| Saiz Senarai Pelanggan | Persona Pembeli | Pilihan Teratas | Sebab |
|---|---|---|---|
| Di bawah 2,000 | Pengasas atau pengendali solo | SimpleTexting, Textedly, EZ Texting | Lantai rendah, persediaan mudah, automasi e-dagang belum diperlukan |
| 2,000-10,000 | Pemasar e-dagang | Omnisend, Klaviyo SMS, Postscript Starter atau Growth | Aliran asli e-dagang pada kos setiap mesej yang terurus |
| 10,000-50,000 | Ketua pengekalan atau pemasar kitaran hayat | Sendlane, Emotive, Recart, Postscript Growth | Segmentasi lebih mendalam dan data berbilang saluran mula membuahkan hasil |
| 50,000+ | VP Pemasaran atau Director CRM | Attentive, Community, Postscript Enterprise | Sokongan khusus, pemperibadian AI, onboarding enterprise |
| Diterajui pembangun atau binaan tersuai | Ketua kejuruteraan | Twilio | Kawalan penuh dan kadar mentah setiap mesej termurah, tiada penguncian vendor |
1. Attentive - SMS dan E-mel Didorong AI untuk Enterprise
Attentive membina namanya atas SMS berskala enterprise dengan AI dilapiskan pada hampir setiap bahagian produk: teks dijana AI, segmentasi dibantu AI, dan "AI Journeys" yang melaraskan masa dan kandungan hantaran bagi setiap pelanggan. Ia platform yang dicapai oleh jenama apabila saiz senarai dan jumlah mesej melangkaui apa yang alat asli Shopify seperti Postscript atau Omnisend boleh sokong dengan selesa, dan apabila pasukan mahukan sokongan strategik khusus dan bukan dokumentasi layan diri.
Attentive tidak menerbitkan harga. Kadar bergantung pada jumlah mesej, saiz senarai, saluran dan alat AI yang anda aktifkan, dan setiap pembeli dihalakan ke demo. Kelegapan itu sendiri ialah isyarat: Attentive sesuai untuk jenama yang mempunyai bajet untuk membenarkan kontrak tersuai, bukan kedai yang menguji SMS buat kali pertama. Untuk perbandingan setara secara langsung, lihat panduan alternatif Attentive kami, atau panduan alternatif Braze kami untuk kategori platform penglibatan enterprise yang bersebelahan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Pemperibadian AI yang mendalam dan pengoptimuman masa hantar | Tiada harga diterbitkan, sebut harga sahaja |
| Dibina untuk jenama DTC berjumlah tinggi dan berhasil tinggi | Terma kontrak dan minimum tidak awam |
| SMS perbualan dua hala pada skala enterprise | Berlebihan dan berkemungkinan terlalu mahal untuk kedai di bawah hasil $1 juta |
| Sokongan akaun strategik khusus | Kitaran jualan panjang berbanding alat layan diri |
Harga: Tiada harga diterbitkan; hubungi Attentive untuk sebut harga tersuai. Paling sesuai untuk: Jenama DTC enterprise dengan jumlah mesej dan bajet untuk membenarkan kontrak SMS dan e-mel didorong AI yang tersuai.
2. Klaviyo (SMS) - Satu Model Data untuk E-mel dan SMS
Hujah Klaviyo terhadap Postscript bukan bahawa alat SMS-nya lebih mendalam. Ia ialah jika anda sudah menjalankan (atau merancang menjalankan) Klaviyo untuk e-mel, menambah modul SMS-nya bermakna setiap aliran, segmen dan medan profil dikongsi merentas kedua-dua saluran dan bukan dipisahkan antara dua vendor dengan dua model data untuk disegerakkan.

Pelan E-mel Klaviyo bermula pada $30/bln untuk 1,000 profil aktif (10,000 hantaran/bln). SMS ialah pelan berasingan bermula dari $15/bln untuk 1,250 kredit, dan kedua-duanya bertindan dan bukan digabungkan menjadi satu harga. Itu kos yang nyata dan mudah terlepas pandang: jenama yang menyebut "Klaviyo bermula pada $30" menyebut pelan e-mel sahaja. Peringkat percuma meliputi 250 profil aktif, 500 hantaran e-mel/bln, dan $5 mesej mudah alih/bln, ditambah 150 kredit SMS percuma bagi setiap kitaran pengebilan pada mana-mana akaun berbayar. Untuk perbandingan setara penuh Klaviyo berbanding pesaing lainnya, lihat panduan alternatif Klaviyo kami, dan untuk pandangan kategori yang lebih luas, panduan perisian pemasaran e-mel terbaik kami.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Satu model data profil dan peristiwa untuk e-mel dan SMS | E-mel dan SMS ialah pelan berasingan yang bertindan |
| Segmentasi e-dagang paling mendalam antara semua pilihan di sini | Harga kredit SMS melangkaui peringkat permulaan tidak diterbitkan secara terperinci |
| Atribusi hasil yang kukuh bagi setiap aliran dan kempen | Lebih mahal daripada Postscript sahaja jika anda hanya memerlukan SMS |
| Data asli Shopify, WooCommerce dan BigCommerce | Dua langganan untuk diurus walaupun satu log masuk |
Harga: E-mel dari $30/bln pada 1,000 profil aktif; SMS dari $15/bln untuk 1,250 kredit (pelan berasingan, bertindan). Percuma: 250 profil, 500 hantaran e-mel/bln, $5 mesej mudah alih/bln. Paling sesuai untuk: Jenama yang sudah komited kepada Klaviyo untuk e-mel yang mahukan SMS pada data profil yang sama dan bukan menyegerakkan dua platform.
3. Omnisend - E-mel dan SMS Asli Shopify di Bawah Satu Log Masuk
Tawaran Omnisend ialah jawapan paling literal kepada "saya tidak mahu membayar dua vendor": satu log masuk, satu struktur harga, e-mel dan SMS dibina di atas enjin automasi e-dagang yang sama sejak hari pertama. Bagi kedai Shopify atau WooCommerce yang mahu troli ditinggalkan, siri alu-aluan dan aliran selepas pembelian dicetuskan merentas kedua-dua saluran tanpa menjahit dua alat bersama, ia alternatif satu platform yang paling langsung dalam senarai ini.
Standard bermula pada $11.20/bln untuk 251-500 kenalan, termasuk 6,000 e-mel/bln. SMS tidak disertakan pada peringkat permulaan itu; ia dibil dari $0.007/mesej setelah anda berada pada pelan Pro, yang bermula pada $41.30/bln untuk 2,500 kenalan dengan e-mel tanpa had. Harga berskala mengikut peringkat kenalan sehingga 150,000 kenalan lebih, di atasnya beralih kepada tersuai. Pelan percuma meliputi 250 kenalan dan 500 e-mel/bln tanpa kredit SMS. Untuk perbandingan setara penuh, lihat panduan alternatif Omnisend kami.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| E-mel dan SMS di bawah satu akaun dan satu harga | Segmentasi SMS ketinggalan berbanding kedalaman khusus Shopify Postscript |
| Automasi e-dagang asli sejak peringkat permulaan | SMS tidak disertakan pada Standard, hanya dibuka pada Pro |
| Harga peringkat kenalan yang mudah dan senang diramalkan | Harga meningkat apabila peringkat kenalan meningkat, bukan sekadar jumlah mesej |
| Pelan percuma tersedia untuk diuji sebelum komited | Segmentasi tingkah laku mendalam lebih ringan berbanding Klaviyo |
Harga: Standard dari $11.20/bln (251-500 kenalan); Pro dari $41.30/bln (2,500 kenalan, e-mel tanpa had, SMS dari $0.007/mesej). Paling sesuai untuk: Kedai Shopify atau WooCommerce yang mahu e-mel dan SMS disatukan dalam satu log masuk tanpa lengkung pembelajaran yang curam.
4. Sendlane - E-mel, SMS dan Ulasan Bersatu
Sendlane membawa hujah "satu platform dan bukan tiga log masuk" lebih jauh daripada Omnisend dengan melipat ulasan dan borang ke dalam akaun yang sama dengan e-mel dan SMS. Ia sesuai untuk kedai yang letih menguruskan vendor berasingan, pengebilan berasingan dan barisan sokongan berasingan bagi setiap saluran.
Harga berdasarkan hantaran dan bukan kenalan, dengan kenalan tanpa had disertakan, bermula pada $100/bln. SMS dibil secara berasingan dari $0.009 setiap kredit (termasuk yuran pembawa, menurut halaman harga Sendlane sendiri), ditambah yuran pengaktifan $10/bln yang meliputi nombor dan modul. Percubaan 60 hari tersedia, dihadkan pada 100 kenalan dan 500 hantaran, walaupun SMS memerlukan akaun berbayar untuk diaktifkan. Bagi jenama yang menimbang Sendlane berbanding platform bersatu lain, panduan alternatif ActiveCampaign kami meliputi sudut CRM kitaran hayat yang bersebelahan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| E-mel, SMS dan ulasan dalam satu lapisan data | Lantai $100/bln sebelum sebarang penggunaan dikira |
| Yuran pembawa termasuk dalam kadar SMS yang disebut | Yuran pengaktifan $10/bln di atas pelan asas |
| Kenalan tanpa had, jadi pertumbuhan senarai tidak menemui dinding harga | Bahagian pasaran lebih kecil bermakna sumber agensi dan integrasi lebih sedikit |
| Pengebilan berasaskan hantaran memberi ganjaran kepada hantaran kekerapan rendah dan nilai tinggi | SMS tidak akan diaktifkan pada percubaan percuma |
Harga: Permulaan $100/bln (berasaskan hantaran, kenalan tanpa had); SMS dari $0.009/kredit termasuk yuran pembawa, ditambah pengaktifan $10/bln. Paling sesuai untuk: Kedai bersaiz sederhana yang mahu e-mel, SMS dan ulasan disatukan di bawah satu hubungan vendor.
5. Emotive (Privy) - SMS Perbualan, Kini Disokong Privy
Emotive membina reputasinya atas gaya SMS yang lebih manusiawi dan berbual: ejen sebenar (atau AI dibantu ejen) membalas teks pelanggan dan bukan automasi tulen. Emotive diambil alih oleh Privy, dan ia masih menjual SMS di bawah jenamanya sendiri, jadi jenama yang menilainya hari ini sebenarnya menilai produk yang disokong Privy dengan pendekatan perbualan Emotive yang kekal utuh.
Starter berharga $100/bln ditambah $0.015 setiap SMS dan $0.025 setiap MMS. Pro meningkat kepada $200/bln dengan kadar setiap mesej lebih rendah ($0.01 SMS, $0.02 MMS), dan Advanced mencapai $300/bln dengan kadar diterbitkan terendah ($0.008 SMS, $0.016 MMS). Harga Enterprise ialah tersuai. Tiada peringkat percuma diterbitkan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Gaya teks perbualan yang dibantu ejen | Kini sebahagian daripada Privy, hala tuju produk berdiri sendiri sedang berubah |
| Kadar setiap mesej berperingkat memberi ganjaran kepada penghantar berjumlah lebih tinggi | Lantai $100/bln walaupun sebelum penggunaan |
| Peringkat Advanced mendapat kadar setiap SMS terendah dalam senarai ini selain Twilio | Tiada peringkat percuma diterbitkan untuk diuji sebelum komited |
| Sokongan gaya concierge sesuai untuk jenama yang mahukan rasa terurus | Dokumentasi layan diri lebih sedikit berbanding platform yang sepenuhnya automatik |
Harga: Starter $100/bln + $0.015/SMS; Pro $200/bln + $0.01/SMS; Advanced $300/bln + $0.008/SMS; Enterprise tersuai. Paling sesuai untuk: Jenama yang mahukan program SMS yang lebih berbual dan terasa manusiawi serta selesa dengan hubungan vendor milik Privy.
6. Recart - Pertumbuhan Senarai SMS Dibina untuk Popup Shopify
Kelebihan Recart berada di bahagian atas corong: popup, kuiz dan aliran opt-in yang dibina khusus untuk mengembangkan senarai SMS dengan pantas di Shopify, digandingkan dengan automasi SMS sebaik pelanggan ditangkap. Ia pilihan yang kukuh bagi jenama yang halangan sebenarnya ialah pertumbuhan senarai dan bukan kecanggihan mesej.
Starter berharga $299/bln pada komitmen 12 bulan, termasuk 23,000 SMS pada $0.010 setiap satu dan 8,795 MMS pada $0.028 setiap satu, lantai yang tinggi tetapi jumlah disertakan yang banyak. Pro meningkat kepada $499/bln (41,583 SMS pada $0.0085), dan Scale mencapai $999/bln (100,000 SMS pada $0.007, dengan lapisan perkhidmatan terurus). Harga Enterprise ialah tersuai, dari $0.0045 setiap SMS. Yuran pembawa adalah tambahan, purata kira-kira $0.0045 setiap SMS dan $0.011 setiap MMS di AS.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Alat pertumbuhan senarai berasaskan popup dan kuiz yang kukuh | Lantai $299/bln ditambah komitmen 12 bulan |
| Jumlah mesej disertakan yang murah hati pada setiap peringkat | Tidak sesuai untuk kedai yang masih menguji SMS |
| Pilihan perkhidmatan terurus pada peringkat Scale | Yuran pembawa dibil di atas jumlah yang disertakan |
| Dibina khusus untuk tangkapan opt-in Shopify | Pengiktirafan jenama lebih kecil berbanding Klaviyo atau Attentive |
Harga: Starter $299/bln (23,000 SMS disertakan, komitmen 12 bulan); Pro $499/bln; Scale $999/bln; Enterprise tersuai. Paling sesuai untuk: Jenama Shopify yang halangan SMS-nya ialah pertumbuhan senarai, bukan kecanggihan mesej, dan yang boleh komited kepada tempoh 12 bulan.
7. SimpleTexting - Teks Dua Hala Serba Guna
SimpleTexting bukan platform SMS e-dagang; ia alat teks perniagaan serba guna yang berfungsi baik untuk kemas kini pesanan dan promosi mudah. Daya tariknya ialah kesederhanaan: tiada model data e-dagang untuk dipelajari, tiada segmentasi Shopify untuk dikonfigurasi, hanya teks dua hala yang pantas.
Harga permulaan yang diterbitkan ialah $29/bln untuk 500 kredit, tetapi persediaan yang boleh digunakan juga memerlukan nombor tempatan pada $10/bln (ditambah pengaktifan sekali sahaja $4), jadi titik permulaan yang realistik ialah kira-kira $39/bln, atau $398.40 dibil tahunan pada diskaun 20%. Kredit tambahan berharga 5.5 sen setiap satu, dengan kenalan, kata kunci tanpa had dan 3 pengguna disertakan. Yuran pembawa kira-kira $0.0025/mesej di AS dan $0.0068/mesej di Kanada, dan jaminan wang dikembalikan 30 hari terpakai.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Persediaan mudah dan pantas tanpa model data e-dagang untuk dipelajari | Tidak dibina untuk automasi e-dagang atau segerak Shopify |
| Kenalan dan kata kunci tanpa had disertakan | Kredit lebihan menjadi mahal dengan cepat pada jumlah senarai pemasaran |
| Jaminan wang dikembalikan 30 hari | $29/bln yang diiklankan tidak termasuk nombor yang anda perlukan |
| Teks dua hala serba guna yang mantap | Tiada atribusi hasil atau pelaporan peringkat aliran |
Harga: $29/bln untuk 500 kredit, ditambah $10/bln untuk nombor tempatan (permulaan realistik kira-kira $39/bln). Kredit tambahan 5.5 sen setiap satu. Paling sesuai untuk: Perniagaan kecil yang mahukan teks dua hala yang mudah tanpa memerlukan automasi khusus e-dagang.
8. Community - Pemesejan Jenama Gaya Teks-Seperti-Kawan
Model Community berbeza daripada semua yang lain dalam senarai ini: dan bukannya menyiarkan kempen, ia dibina di sekitar menghantar teks kepada pelanggan seperti seseorang menghantar teks kepada kawan, pada skala, merentas SMS/MMS, WhatsApp, Apple Messages for Business dan RCS. Ia sesuai untuk jenama dengan pengikut yang digerakkan personaliti di mana teks terasa peribadi, bukan promosi. Untuk teks yang digunakan sebagai saluran bersebelahan sokongan dan bukan siaran jualan, panduan alternatif Gorgias kami meliputi sudut itu.
Community tidak menerbitkan harga. Lamannya menamakan tiga peringkat (Small Business, Mid Market, Enterprise) di bawah "harga berasaskan pelan yang berskala mengikut keperluan anda," menghalakan setiap pembeli kepada sebut harga yang disesuaikan, jadi realistiknya ia sesuai untuk jenama dengan bajet untuk menilai kontrak tersuai dan bukan alat SMS pertama.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Teks jenama peribadi gaya pencipta pada skala | Tiada harga diterbitkan, sebut harga sahaja |
| Berbilang saluran: SMS/MMS, WhatsApp, Apple Messages, RCS | Tiada pendaftaran layan diri atau percubaan |
| Pemposisian berbeza berbanding pesaing gaya siaran | Lebih sukar dibajetkan tanpa perbualan jualan |
| Berfungsi baik untuk jenama berasaskan personaliti dan mengutamakan komuniti | Bukan pilihan yang tepat untuk hantaran transaksional tulen atau yang berat promosi |
Harga: Tiada harga diterbitkan; peringkatnya ialah Small Business, Mid Market dan Enterprise, semuanya berasaskan sebut harga. Paling sesuai untuk: Jenama dengan pengikut yang digerakkan personaliti yang mahukan teks terasa seperti hubungan 1:1, bukan siaran kempen.
9. Textedly - Teks Siaran Berbajet, Tanpa Pintu Ciri
Seluruh tawaran Textedly ialah setiap ciri tersedia pada setiap pelan, jadi kedai kecil tidak terkunci daripada automasi atau alat kata kunci hanya kerana ia berada pada peringkat termurah. Harga ditetapkan oleh peluncur jumlah dan bukan peringkat tetap, bermula pada $29/bln.
Peluncur berjalan daripada 50 hingga 360,000 mesej/bln, dengan kenalan tanpa had pada setiap peringkat. Ahli pasukan berharga $10/bln setiap seorang, dan pengebilan tahunan memberi 20% lebih banyak teks untuk perbelanjaan yang sama. Akaun percuma tersedia dengan 50 teks percuma dan satu kata kunci tersuai, cukup untuk menguji produk sebelum komited. Textedly tidak menerbitkan titik pecah dolar tertentu melangkaui lantai $29/bln, jadi kos bulanan tepat pada jumlah anda memerlukan pemeriksaan peluncur langsung di textedly.com.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Setiap ciri tersedia pada setiap pelan, tiada yang dikunci | Tiada automasi asli e-dagang atau model data Shopify |
| Harga peluncur jumlah yang mudah, senang diuji pada $29/bln | Harga tepat melangkaui lantai tidak diterbitkan, hanya peluncur |
| Akaun percuma tersedia untuk diuji sebelum membayar | Tidak direka untuk atribusi hasil atau pemasaran berasaskan aliran |
| Kenalan tanpa had pada setiap peringkat | Paling sesuai untuk siaran dan amaran, bukan segmentasi kitaran hayat |
Harga: Dari $29/bln (peluncur berasaskan jumlah, 50 hingga 360,000 mesej/bln); akaun percuma dengan 50 teks percuma. Paling sesuai untuk: Kedai kecil yang menjaga bajet yang mahukan teks siaran asas tanpa membayar untuk ciri yang tidak akan mereka gunakan.
10. EZ Texting - Pelan Kadar Rata untuk Teks Perniagaan Kecil
EZ Texting menjual kebolehramalan: peringkat kadar rata bernama dan bukan pengebilan berasaskan kenalan, yang memudahkan pemilik perniagaan kecil mengetahui dengan tepat berapa kos sebulan sebelum menghantar satu mesej pun.
Launch bermula pada $25/bln ($20/bln dibil tahunan) untuk 500 kredit, kenalan tanpa had dan 1 pengguna, ditambah yuran telekom $5/bln; kredit tambahan berharga $0.04 setiap satu. Boost berharga $75/bln ($60 tahunan), menurunkan kredit tambahan kepada $0.035 dan mengecualikan yuran telekom. Scale mencapai $125/bln ($100 tahunan) dengan kredit pada $0.03. Enterprise berharga $3,000/bln untuk 200,000 kredit pada $0.01 setiap satu. SMS menggunakan 1 kredit dan MMS menggunakan 3 kredit; pengguna tambahan $10/bln setiap seorang.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Peringkat rata dan boleh diramal dan bukan pengebilan berasaskan kenalan | Bukan khusus e-dagang, tiada model data Shopify |
| Kenalan tanpa had pada setiap peringkat | Kredit lebihan meningkat cepat sebaik anda melepasi jumlah yang disertakan |
| Yuran telekom dikecualikan dari peringkat Boost ke atas | Paling sesuai untuk amaran dan promosi mudah, bukan segmentasi mendalam |
| Diskaun pengebilan tahunan yang jelas pada setiap peringkat | Enterprise melonjak terus ke $3,000/bln tanpa pilihan tersuai bersaiz sederhana ditunjukkan |
Harga: Launch $25/bln (500 kredit) + yuran telekom $5/bln; Boost $75/bln; Scale $125/bln; Enterprise $3,000/bln (200,000 kredit). Paling sesuai untuk: Perniagaan kecil yang mahukan kos teks bulanan yang rata dan boleh diramal tanpa kejutan harga berasaskan kenalan.
11. Twilio - Bina Program SMS Anda Sendiri
Twilio ialah jawapan jujur bagi pasukan yang mempunyai sumber kejuruteraan untuk membina programnya sendiri: tiada UI pemasaran, tiada aliran siap bina, hanya API SMS yang dihargai setiap mesej. Ia pilihan termurah di sini pada skala penghantaran tulen, tetapi harga itu tidak termasuk platform pemasaran yang sebaliknya anda sewa. Pasukan yang menyambungkan Twilio ke tindanan mereka sering bergantung pada lapisan automasi untuk menghubungkannya ke kedai dan CRM mereka; panduan alternatif Zapier kami meliputi kategori tisu penghubung itu.
SMS berharga $0.0083 setiap mesej dihantar atau diterima di AS, kadar yang sama merentas nombor long code, toll-free dan short code. MMS berharga $0.022 untuk menghantar dan $0.0165 untuk menerima (long code atau short code) atau $0.02 pada toll-free. Nombor berharga $1.15/bln (tempatan), $2.15/bln (toll-free), atau $1,000-$1,500 setiap suku untuk short code. Yuran pendaftaran A2P 10DLC dikenakan di atasnya (jumlah tidak diterbitkan), dan mendaftarkan kempen anda sendiri dalam The Campaign Registry adalah tanggungjawab anda, bukan Twilio.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kadar mentah setiap mesej termurah dalam keseluruhan senarai ini | Tiada UI pemasaran, aliran atau segmentasi, anda membina semuanya |
| Fleksibiliti penuh untuk mereka bentuk program yang tepat seperti yang anda mahu | Anda mendaftarkan kempen A2P 10DLC anda sendiri, tiada onboarding terurus |
| Tiada yuran platform, harga berasaskan penggunaan tulen | Memerlukan masa kejuruteraan yang mempunyai kos sebenarnya sendiri |
| Berskala dengan bersih kepada jumlah mesej yang sangat tinggi | Bukan pilihan realistik untuk pasukan pemasaran bukan teknikal |
Harga: $0.0083 setiap SMS (AS, hantar atau terima); nombor tempatan dari $1.15/bln. Yuran pendaftaran A2P 10DLC dikenakan, jumlah tidak diterbitkan. Paling sesuai untuk: Pasukan teknikal yang mahu membina program SMS sepenuhnya tersuai dan mempunyai masa kejuruteraan untuk menyelenggaranya.
Pematuhan: A2P 10DLC, Persetujuan TCPA dan Siapa yang Mendaftar Apa
Setiap platform dalam senarai ini menghantar SMS melalui infrastruktur pembawa AS yang sama, bermakna setiap platform tertakluk kepada dua lapisan pematuhan yang sama, tidak kira vendor mana yang anda pilih.
Pendaftaran A2P 10DLC ialah keperluan di sisi pembawa: perniagaan yang menghantar SMS aplikasi-ke-orang melalui long code 10 digit standard mesti mendaftarkan jenama dan kempen mereka dengan The Campaign Registry. Trafik yang tidak didaftarkan disekat sepenuhnya oleh pembawa utama AS, bukan ditangguhkan atau ditapis, jadi ini prasyarat penghantaran, bukan kerja kertas pilihan.
Persetujuan TCPA ialah keperluan di sisi undang-undang: persetujuan nyata yang didokumenkan sebelum menghantar teks kepada pelanggan untuk tujuan pemasaran, khusus untuk SMS, tidak disimpulkan daripada pembelian atau opt-in e-mel. Tersilap di sini membawa pendedahan nyata: ganti rugi berkanun berjumlah $500 hingga $1,500 setiap mesej tanpa had pada jumlah liabiliti tindakan kelas, dan 2,810 saman TCPA difailkan di mahkamah persekutuan AS pada 2025 sahaja.
Siapa yang mengendalikan kerja kertas pendaftaran berbeza mengikut platform, wajar disahkan sebelum anda komited.
| Vendor | Mengendalikan Pendaftaran A2P 10DLC Untuk Anda | Alat Persetujuan dan Opt-In Terbina |
|---|---|---|
| Postscript | Ya, dibimbing semasa onboarding | Ya, tangkapan persetujuan semasa pembayaran dan popup |
| Attentive | Ya, diurus oleh pasukan pematuhan mereka | Ya, pengurusan opt-in dibantu AI |
| Klaviyo (SMS) | Ya, pendaftaran dibimbing dalam aplikasi | Ya, terbina dalam borang pendaftaran dan aliran |
| Omnisend | Ya, pendaftaran dibimbing dalam aplikasi | Ya, popup dan opt-in semasa pembayaran |
| Sendlane | Ya, sebahagian daripada pengaktifan $10/bln | Ya |
| Emotive (Privy) | Ya, onboarding dibantu concierge | Ya |
| Recart | Ya, dibimbing semasa onboarding | Ya, popup dan kuiz dibina untuk opt-in |
| SimpleTexting | Ya, dibimbing dalam aplikasi | Ya, alat opt-in kata kunci |
| Community | Ya, onboarding terurus | Ya |
| Textedly | Ya, dibimbing dalam aplikasi | Ya, opt-in kata kunci |
| EZ Texting | Ya, dibimbing dalam aplikasi | Ya, opt-in kata kunci |
| Twilio | Tidak, anda atau integrator anda mendaftarkan kempen sendiri dalam The Campaign Registry | Tidak, anda membina tangkapan persetujuan sendiri |
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
Laluan keputusan membantu pembeli menyempitkan alternatif yang tepat dengan cepat.

| Jika anda memerlukan... | Pilih... |
|---|---|
| Satu model data yang menggerakkan e-mel dan SMS, tiada vendor kedua untuk disegerakkan | Klaviyo atau Omnisend |
| E-mel, SMS dan ulasan disatukan dalam satu akaun | Sendlane |
| Pemperibadian AI berskala enterprise dan sokongan akaun khusus | Attentive |
| Pertumbuhan senarai SMS yang pantas dan dibina khusus di Shopify | Recart |
| Gaya teks yang lebih berbual dan terasa manusiawi | Emotive (Privy) |
| Teks dua hala yang mudah tanpa model data e-dagang untuk dipelajari | SimpleTexting atau Textedly |
| Harga bulanan rata dan boleh diramal dan bukan peringkat kenalan | EZ Texting |
| Hubungan jenama "teks seperti kawan" merentas SMS, WhatsApp dan RCS | Community |
| Kawalan penuh ke atas binaan dan kadar mentah setiap mesej termurah | Twilio |
Soalan Lazim tentang Alternatif Postscript
Adakah Postscript benar-benar percuma?
Tidak. Pelan Starter Postscript mempunyai yuran platform $0/bulan, tetapi ia mempunyai perbelanjaan minimum bulanan $49, dan setiap SMS atau MMS yang anda hantar dibil di atasnya pada $0.015 hingga $0.009 setiap SMS (peringkat Growth dan Professional menurunkan kadar itu kepada $0.01 hingga $0.007), ditambah yuran pembawa yang purata $0.00418 setiap SMS. Dalam praktiknya, akaun Starter yang aktif jarang mendarat tepat pada $0.
Apakah sebab terbesar jenama Shopify beralih daripada Postscript?
Kos bertindan apabila jumlah berkembang. Kedai pada minimum $49 boleh ditolak ke peringkat Growth $100/bln dan akhirnya peringkat Professional $500/bln apabila senarai dan jumlah hantaran meningkat, dengan yuran setiap mesej dan yuran pembawa dibil di atas mana-mana peringkat yang digunakan. Kos berkompaun itulah yang menghantar pasukan mencari alternatif.
Alternatif mana yang mengekalkan e-mel dan SMS dalam satu log masuk tanpa membayar dua vendor berasingan?
Omnisend dan Sendlane kedua-duanya meletakkan e-mel dan SMS (dan, untuk Sendlane, ulasan) di bawah satu akaun dan satu harga. Klaviyo menyatukan model data merentas kedua-dua saluran, tetapi masih membilnya sebagai dua pelan berasingan yang bertindan.
Adakah SMS Klaviyo benar-benar kos berasingan daripada pelan e-melnya?
Ya. E-mel Klaviyo bermula pada $30/bln untuk 1,000 profil aktif, dan SMS Klaviyo bermula pada $15/bln untuk 1,250 kredit sebagai pelannya sendiri. Kedua-duanya bertindan, bermakna jenama yang menjalankan kedua-duanya membayar kedua-dua langganan, bukan satu yuran gabungan.
Adakah saya perlu menggunakan Shopify untuk menggunakan alternatif ini?
Tidak, walaupun sebahagiannya lebih asli Shopify daripada yang lain. Twilio, Klaviyo, Omnisend, SimpleTexting, Textedly dan EZ Texting semuanya berfungsi merentas tindanan e-dagang dan bukan e-dagang yang lain. Recart dan, pada tahap yang lebih rendah, Postscript sendiri dibina dengan Shopify sebagai integrasi utama dan paling mendalam.
Siapa yang mengendalikan pendaftaran pembawa A2P 10DLC untuk saya?
Setiap platform dalam senarai ini kecuali Twilio mengendalikan pendaftaran A2P 10DLC untuk anda sebagai sebahagian daripada onboarding. Twilio ialah pengecualian: kerana ia API mentah dan bukan platform pemasaran terurus, anda atau integrator anda bertanggungjawab mendaftarkan kempen sendiri dengan The Campaign Registry.
Apakah sebenarnya yang diperlukan oleh persetujuan TCPA sebelum saya menghantar teks kepada pelanggan?
Persetujuan nyata yang didokumenkan, khusus untuk pemasaran SMS, bukan pembelian, opt-in e-mel atau hubungan yang diandaikan. Ganti rugi berkanun berjumlah $500 hingga $1,500 setiap mesej tanpa had pada pendedahan tindakan kelas, dan mahkamah persekutuan menyaksikan 2,810 saman TCPA difailkan pada 2025 sahaja.
Adakah Twilio alternatif Postscript yang realistik untuk pasukan pemasaran bukan teknikal?
Bukan dengan sendirinya. Twilio ialah API SMS, bukan platform pemasaran: kadar setiap mesej termurah dalam senarai ini, tetapi tiada pembina kempen, UI segmentasi atau aliran siap bina. Pasukan bukan teknikal perlu menggandingkannya dengan lapisan pemasaran berasingan atau binaan agensi, yang biasanya menghapuskan kelebihan kos.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Mulakan dengan memetakan rungutan sebenar anda terhadap Postscript kepada alat yang menyelesaikannya secara langsung. Jika ia kenaikan $49-ke-$100-ke-$500, jalankan jadual kos sebenar di atas terhadap jumlah bulanan sebenar anda sebelum menganggap mana-mana satu alternatif lebih murah; SimpleTexting dan EZ Texting kedua-duanya kelihatan murah pada harga permulaan dan mahal pada jumlah senarai pemasaran. Jika rungutannya sebenarnya tentang membayar dua vendor untuk e-mel dan SMS, cuba Omnisend atau Sendlane dengan templat aliran sebenar anda (alu-aluan, troli ditinggalkan, selepas pembelian) sebelum memindahkan keseluruhan senarai anda.
Kebanyakan platform ini menawarkan percubaan percuma atau titik permulaan komitmen rendah; Recart ialah pengecualian, kerana komitmen 12 bulannya menjadikannya keputusan untuk apabila anda yakin, bukan untuk diuji sambil lewa.
Mana-mana platform yang anda pilih, anggaplah ia sebagai satu bahagian gambaran data pelanggan yang lebih luas, bukan saluran terasing. Jika alat SMS anda belum berada pada rekod pelanggan yang sama dengan alat sokongan dan jualan anda, panduan perisian CRM terbaik kami ialah perhentian seterusnya yang berguna untuk menutup jurang itu.

Principal Product Marketing Strategist
On this page
- Fakta Utama
- Jadual Perbandingan Pantas
- Kos Sebenar: Yuran Platform Tambah Kadar Setiap Mesej Tambah Yuran Pembawa
- Matriks Kesesuaian Peringkat
- Jadual Saiz dan Persona
- 1. Attentive - SMS dan E-mel Didorong AI untuk Enterprise
- 2. Klaviyo (SMS) - Satu Model Data untuk E-mel dan SMS
- 3. Omnisend - E-mel dan SMS Asli Shopify di Bawah Satu Log Masuk
- 4. Sendlane - E-mel, SMS dan Ulasan Bersatu
- 5. Emotive (Privy) - SMS Perbualan, Kini Disokong Privy
- 6. Recart - Pertumbuhan Senarai SMS Dibina untuk Popup Shopify
- 7. SimpleTexting - Teks Dua Hala Serba Guna
- 8. Community - Pemesejan Jenama Gaya Teks-Seperti-Kawan
- 9. Textedly - Teks Siaran Berbajet, Tanpa Pintu Ciri
- 10. EZ Texting - Pelan Kadar Rata untuk Teks Perniagaan Kecil
- 11. Twilio - Bina Program SMS Anda Sendiri
- Pematuhan: A2P 10DLC, Persetujuan TCPA dan Siapa yang Mendaftar Apa
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya