Alternatif Custify Terbaik pada 2026: 12 Platform Kejayaan Pelanggan Dibandingkan

Alternatif Custify dibahagikan kepada harga yang telus, kejayaan pelanggan enterprise yang lebih mendalam, dan aliran kerja pasukan yang lebih ringan

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Jika anda sedang membandingkan alternatif kepada Custify, senarai pendek terbahagi tiga: Akita, SmartKarrot atau HubSpot Service Hub jika anda mahukan angka pada halaman sebelum menempah panggilan, ChurnZero, Gainsight, Planhat, Vitally atau Totango jika skop pasaran pertengahan Custify yang kemas sudah tidak lagi meliputi apa yang diperlukan senarai akaun anda sekarang, dan ClientSuccess, Velaris, ZapScale atau EverAfter jika anda mahukan sesuatu yang lebih ringan dan lebih murah daripada Custify dan bukan lebih banyak daripada semua yang dilakukannya. Mengenal pasti kumpulan mana anda sebenarnya berada lebih penting daripada sebarang grid ciri, kerana ia menentukan separuh mana daripada senarai ini yang berbaloi dibaca dengan teliti.

Custify mendapat tempat dalam banyak senarai pendek dengan cara yang sama seperti beberapa alat pasaran pertengahan. Ia memberi skor kesihatan pelanggan, menjalankan peringkat kitaran hayat dan playbook, dan memberi CSM satu paparan akaun 360 darjah dan bukan lima tab pelayar, dan ia melakukannya tanpa menyeret pembeli melalui kitaran jualan enterprise terlebih dahulu. Satu perkara yang dinyatakan halaman harganya sendiri dalam bahasa yang jelas ialah ia tidak mengenakan yuran persediaan. Apa yang tidak dinyatakannya, di mana-mana, ialah harga. Tiada peringkat, tiada bilangan lesen dan tiada angka dolar di custify.com, yang biasa dalam kategori ini dan tetap bermakna setiap penilaian serius bermula dengan panggilan dan bukan halaman.

Panduan ini merangkumi 12 alternatif untuk Head of CS, pemimpin CS Ops dan Chief Customer Officer di syarikat B2B SaaS yang mempunyai kira-kira 20 hingga 500 orang. Jika anda belum mempersempitkan kategori ini, mulakan dengan rumusan perisian kejayaan pelanggan, dan jika fleksibiliti model data Planhat ialah imbal balik sebenar yang anda timbang terhadap Custify, Planhat vs. Custify vs. Velaris meletakkan ketiga-tiganya sebelah-menyebelah.

Fakta Utama

  • Merentasi 913 pendedahan yang disahkan daripada 105 syarikat B2B SaaS awam, median net revenue retention berada pada 122%, dengan desil teratas pada 155%, iaitu jurang yang dibeli platform CS untuk ditutup (Cust, "2026 State of Customer Success").
  • Median churn hasil tahunan dalam kalangan syarikat B2B SaaS swasta meningkat daripada 11.34% kepada 12.50% tahun ke tahun, berdasarkan kewangan 155 syarikat permulaan B2B SaaS swasta yang meliputi 2020 hingga 2024 (Lighter Capital, 2025 B2B SaaS Startup Benchmarks).
  • Memperoleh pelanggan baharu lima hingga 25 kali ganda lebih mahal daripada mengekalkan pelanggan sedia ada, dan meningkatkan kadar pengekalan sebanyak 5% menambah keuntungan sebanyak 25% hingga 95%, menurut kajian Frederick Reichheld di Bain & Company (Harvard Business Review, "The Value of Keeping the Right Customers").
  • 52% pasukan CS kini membina AI ke dalam aliran kerja mereka dan 91% menjangka AI memberi kesan sederhana hingga ketara terhadap strategi CS, dalam penanda aras vendor yang meliputi lebih 250 syarikat di Amerika Utara dan Eropah (Gainsight, Customer Success Index 2025).
  • Pasaran platform kejayaan pelanggan bernilai USD 2.77 bilion pada 2025 dan diunjurkan mencecah USD 16.68 bilion menjelang 2034 pada CAGR 22.10%, itulah sebabnya kategori ini mempunyai begitu banyak vendor berpendanaan dan begitu sedikit harga yang diterbitkan (Fortune Business Insights).

Jadual Perbandingan Pantas

Alat Paling Sesuai Untuk Harga Permulaan Kekuatan Utama Batasan Utama
Akita Pasukan yang mahukan harga diterbitkan minggu ini $49/bulan (Small Teams), diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka Satu-satunya senarai harga layan diri penuh dalam kategori ini Peringkat permulaan menghadkan pengguna, integrasi dan akaun dengan ketat
ChurnZero Pasukan skala Custify yang sudah melepasi kedalaman pasaran pertengahan Tiada harga diterbitkan; $18,681 hingga $131,560/thn (dilaporkan) Journey, automasi dan komunikasi dalam aplikasi yang mendalam Vendor langsung tidak menerbitkan apa-apa secara terbuka
ClientSuccess Pertukaran pasaran pertengahan berpakej dengan had yang didedahkan Hanya sebut harga, berharga mengikut CSM Menerbitkan had peringkat dan apa yang mendorong sebut harga Dua baris had kelihatan bertukar tempat pada halaman vendor sendiri
Vitally Pasukan berasaskan produk dengan beratus-ratus akaun bagi setiap CSM Hanya sebut harga, tiga pelan mengikut pendekatan CS Pelan dipadankan dengan tech-touch, hibrid dan high-touch Lesen penuh tanpa had hanya untuk High-Touch
Planhat Pasukan yang masalah CS-nya sebenarnya masalah data Hanya sebut harga, add-on dihargakan berasingan Model data fleksibel yang berfungsi seperti gudang CS Add-on yang dinamakan menyukarkan ramalan jumlah sebenar
Gainsight Enterprise yang sudah melepasi siling pasaran pertengahan Custify Hanya sebut harga (Essentials atau Enterprise) Jejak produk terluas serta modul bersebelahan Beban pelaksanaan dan pentadbiran paling berat di sini
Totango (termasuk Catalyst) Program CS siap bina dan bukan membina dari awal Hanya sebut harga, peringkat Enterprise dan Premier Program siap bina gaya SuccessBLOC, pembungkusan mengikut bilangan akaun Peringkat percuma yang terkenal itu tidak lagi disenaraikan
Velaris Pasukan CS kecil yang mahu AI melakukan pembacaan Hanya sebut harga, satu lesen meliputi 5 pengguna Lima pengguna serta viewer tanpa had dalam satu lesen Vendor lebih muda, ekosistem integrasi lebih kecil
SmartKarrot Pembeli yang mahukan lantai enterprise yang diterbitkan $15,000/tahun (Basic, 5 pengguna) Menerbitkan harga permulaan yang disembunyikan kebanyakan pesaing Lantai itu tinggi untuk pasukan lima orang
ZapScale Pasukan sensitif kos dengan kurang sekitar 100 pelanggan Sekitar $500/bulan (dilaporkan), Startup Dihargakan mengikut bilangan pelanggan dan bukan lesen Tiada halaman harga vendor untuk dijadikan rujukan pengesahan
EverAfter Pasukan yang tugas sebenarnya ialah portal untuk pelanggan Hanya sebut harga, tersuai Antara muka pelanggan dibina widget dalam produk asas Bukan pusat arahan CS dalaman yang berdiri sendiri
HubSpot Service Hub Pasukan yang sudah menyeragamkan pada HubSpot CRM $90/lesen/bulan (Professional, komitmen tahunan) ditambah onboarding Ruang kerja CS berada di atas CRM yang sudah anda miliki Customer Success Workspace memerlukan Professional ke atas

Mengapa Pasukan Meninggalkan Custify (dan Siapa Patut Kekal)

Mulakan dengan hujah untuk kekal, kerana ramai pelanggan Custify membaca panduan peralihan ini kerana kebiasaan dan bukan keperluan. Jika CSM anda sudah bekerja daripada paparan akaun 360 darjah Custify setiap hari dan peringkat kitaran hayat sepadan dengan cara perniagaan anda memperbaharui, mencabutnya untuk menjimatkan satu dolar hipotesis ialah imbal balik yang salah. Jika anda merundingkan kadar semasa anda sebelum senarai ini wujud, semak apa yang sebenarnya anda bayar sebelum menganggap pesaing mengalahkannya, kerana harga hanya-sebut-harga berlaku dua hala dan pelanggan sedia ada selalunya memegang angka yang lebih baik daripada yang boleh diperoleh logo baharu. Dan jika "tiada yuran persediaan" ialah sebab anda memilih Custify sejak awal, kebanyakan vendor di bawah akan mengenakan yuran itu kepada anda.

Tiga sebab untuk menggantikan Custify: kejelasan harga, kedalaman yang lebih besar, atau platform yang lebih kecil

Tiga tekanan sebenar masih mendorong pasukan melihat di tempat lain, dan ia dipadankan dengan tiga kumpulan daripada pembukaan.

Kumpulan ketelusan harga mahukan apa yang tidak akan diberikan halaman Custify: angka. Halaman harga Custify hanya menyatakan bahawa ia tidak mengenakan yuran persediaan. Ia tidak menamakan peringkat, bilangan lesen atau angka dolar di mana-mana, jadi pembeli yang mahu membina baris bajet sebelum bercakap dengan sesiapa perlu melihat melangkaui Custify sepenuhnya. Akita, SmartKarrot dan HubSpot Service Hub ialah tiga vendor dalam perbandingan ini yang meletakkan angka sebenar pada halaman.

Kumpulan kedalaman sudah melepasi apa yang dibina oleh platform pasaran pertengahan yang kemas untuk dilakukan. Custify dibina khusus untuk sekitar 20 hingga 300 pekerja yang menjalankan pendekatan high-touch atau hibrid dengan segelintir CSM. Apabila bilangan akaun anda melepasi beribu-ribu, ramalan pembaharuan anda perlu dikumpulkan ke dalam deck lembaga pengarah, atau barisan produk anda sudah melepasi satu formula kesihatan, anda meminta alat pasaran pertengahan melakukan kerja enterprise. ChurnZero, Gainsight, Planhat, Vitally dan Totango semuanya dibina untuk skala itu, dengan kos kitaran jualan dan pelaksanaan yang lebih berat.

Kumpulan lebih ringan mempunyai masalah bertentangan: Custify sendiri terasa lebih banyak platform daripada yang diperlukan pasukan CS lima orang. ClientSuccess, Velaris, ZapScale dan EverAfter masing-masing menyelesaikan bahagian tugas yang lebih sempit, biasanya dengan harga lebih kecil dan persediaan lebih singkat, untuk pasukan yang belum memerlukan pusat arahan pasaran pertengahan penuh.

1. Akita - Satu-satunya Vendor yang Hanya Akan Memberitahu Anda Harganya

Keseluruhan tawaran Akita ialah bahawa platform CS patut dibeli seperti alat projek: baca halaman, pilih peringkat, mula hari Selasa. Ia satu-satunya vendor dalam perbandingan ini yang menerbitkan senarai harga layan diri penuh, tepat apa yang dicari pembeli Custify dalam kumpulan ketelusan harga. Produk ini menarik data akaun dan penggunaan produk, memberi skor kesihatan, membahagikan akaun kepada senarai kerja, dan melancarkan playbook berasaskan tugas serta amaran apabila skor bergerak ke arah yang salah. Ia tidak cuba menjadi gudang data atau penganalisis AI, dan tidak berpura-pura sebaliknya.

Kapasiti pakej Akita diwakili oleh lesen pengguna dan palam integrasi di dalam satu kotak alat

Had itu nyata, bukan lembut. Small Teams memberi anda 2 pengguna akses penuh dan 2 integrasi pada $49 sebulan, meliputi sehingga 10,000 akaun. Growing Teams naik kepada 4 pengguna dan 4 integrasi pada $99 sebulan, meliputi sehingga 100,000 akaun. Enterprise Teams berharga $499 sebulan dengan bilangan pengguna tersuai dan akaun tanpa had. Pengguna akses penuh tambahan dan integrasi tambahan masing-masing berharga $29 sebulan, dan bayaran tahunan di muka memberi diskaun 20% daripada pelan asas.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS kecil dan pasaran pertengahan yang mahukan skor kesihatan dan amaran yang berfungsi suku tahun ini, bukan selepas pelaksanaan dua bulan.

Kesesuaian saiz. Cemerlang dari 1 hingga 50 pekerja, boleh digunakan hingga sekitar 200 setelah anda membeli lesen dan integrasi tambahan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik untuk platform CS pertama atau kedua, terutamanya apabila proses semasa ialah hamparan dan peringatan kalendar.

Kelebihan Kekurangan
Senarai harga diterbitkan, tiada panggilan jualan diperlukan Small Teams menghadkan anda kepada 2 pengguna akses penuh, 2 integrasi
Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka Harga Enterprise masih memerlukan sebut harga tersuai
Kadar add-on bagi setiap pengguna dan setiap integrasi yang jelas Pelaporan dan kedalaman AI lebih ringan daripada platform enterprise

Harga: Small Teams $49/bulan (2 pengguna akses penuh, 2 integrasi, sehingga 10,000 akaun). Growing Teams $99/bulan (4 pengguna, 4 integrasi, sehingga 100,000 akaun). Enterprise Teams $499/bulan (pengguna tersuai, akaun tanpa had). Pengguna akses penuh tambahan $29/bulan, integrasi tambahan $29/bulan. Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan platform CS yang berfungsi dan baris perbelanjaan yang boleh dijangka minggu ini, bukan kitaran jualan. Tentukan sistem amaran awal sebelum anda mengkonfigurasi satu amaran pun, kerana platform murah yang melancarkan amaran yang buruk lebih teruk daripada hamparan yang digantikannya.

2. ChurnZero - Peningkatan Kedalaman Paling Hampir daripada Custify

ChurnZero ialah tempat kebanyakan penilaian Custify berakhir apabila keperluan menjadi "tugas yang sama, pada tahap lebih mendalam." Ia meliputi kitaran hayat penuh: pemarkahan kesihatan, segmentasi, journey, plays automatik, komunikasi dalam aplikasi yang dihantar di dalam produk anda sendiri, paparan pembaharuan dan ramalan, serta pelan kejayaan yang benar-benar dikerjakan CSM. Pemesejan dalam aplikasi ialah satu-satunya ciri yang paling kerap dinamakan pengguna Custify sebagai sebab mereka melihat di tempat lain, kerana ia sampai kepada pengguna di dalam produk dan bukan dalam e-mel keenam.

Mesej dalam aplikasi ChurnZero sampai kepada akaun di sepanjang perjalanan produknya

Keadaan harga ialah yang paling teruk dalam senarai ini dalam satu cara khusus: ChurnZero tidak mempunyai halaman harga awam: churnzero.com/pricing/ hanya menawarkan butang "Request a Demo". Isyarat terbaik yang ada ialah data kontrak pihak ketiga. Vendr, berdasarkan transaksi ChurnZero yang dianonimkan, melaporkan julat $18,681 hingga $131,560 setahun, dengan median kontrak tahunan $44,681. Anggap itu sebagai dilaporkan, bukan disahkan vendor, berguna sebagai lantai bajet dan tidak berguna sebagai sauh rundingan memandangkan sebaran tujuh kali ganda.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS dari sekitar 50 hingga 1,000 pekerja yang menjalankan pendekatan high-touch atau hibrid dengan ramalan pembaharuan formal.

Kesesuaian saiz. Titik optimum 100 hingga 800 pekerja. Di bawah 50, kontrak permulaan sukar diwajarkan berbanding Akita atau alat yang lebih ringan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila pembaharuan diramal secara formal dan ada orang yang memiliki angka itu.

Kelebihan Kekurangan
Enjin journey dan automasi paling mendalam dalam set pasaran pertengahan Tiada harga diterbitkan di mana-mana, malah tiada halaman harga
Komunikasi dalam aplikasi sampai kepada pengguna di dalam produk anda sendiri Julat yang dilaporkan merangkumi $18,681 hingga $131,560, jadi buat bajet lebih awal
Perkakasan pembaharuan dan ramalan terbina dalam, bukan ditampal Usaha konfigurasi lebih hampir kepada Gainsight berbanding Custify

Harga: Tiada harga diterbitkan. Julat dilaporkan $18,681 hingga $131,560 setahun merentasi transaksi ChurnZero yang dianonimkan, median kontrak tahunan $44,681, menurut Vendr. Dilaporkan, tidak disahkan vendor.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan kemudahan penggunaan setara Custify diskalakan ke kedalaman enterprise. Panduan alternatif ChurnZero merangkumi apa yang berada di kedua-dua sisinya, dan Gainsight vs. ChurnZero menyelesaikan perlumbaan dua kuda yang menjadi kesudahan kebanyakan senarai pendek enterprise.

3. ClientSuccess - Pertukaran Berpakej yang Menjelaskan Sebut Harganya Sendiri

ClientSuccess ialah perkara paling hampir dengan peralihan sisi daripada Custify: platform pasaran pertengahan berpakej, bukan kitaran jualan enterprise, tetapi dengan lebih banyak logik harga didedahkan di awal. Halamannya sendiri menyatakan pemacunya dengan jelas, harga berdasarkan bilangan pengurus kejayaan pelanggan yang menggunakan platform dan modul yang anda perlukan, yang lebih jujur satu ayat daripada yang ditawarkan halaman Custify tentang sebut harganya sendiri.

Kontrak ClientSuccess diperiksa untuk had kapasiti pelanggan dan lesen penuh

Ia juga menerbitkan kandungan setiap pakej, yang membolehkan anda memilih sendiri sebelum panggilan. Startup dan Growth membawa dua baris kapasiti yang wajar dibaca dengan teliti: "Max # of Customers" disenaraikan sebagai 10 (Startup), 50 (Growth) dan tanpa had (Enterprise), dan "Max # of Full Licences" disenaraikan sebagai 500 (Startup), 5,000 (Growth) dan tanpa had (Enterprise). Kedua-dua baris itu kelihatan seolah-olah telah bertukar tempat pada jadual perbandingan vendor sendiri, had 10 pelanggan dipasangkan dengan peruntukan 500 lesen kelihatan songsang untuk peringkat startup, jadi sahkan kedua-dua angka pada panggilan dan bukan menganggap mana-mana bacaan betul. ClientSuccess juga menyatakan dengan jelas bahawa ia tidak mengenakan yuran persediaan atau pelaksanaan, dan kontrak tahunan mendapat diskaun 15% hingga 20%.

Khalayak sasaran. Syarikat SaaS dari sekitar 30 hingga 500 pekerja yang menjalankan CS berstruktur dengan matlamat dan KBO yang jelas bagi setiap akaun.

Kesesuaian saiz. Startup sesuai untuk pilot dan asas akaun yang tertumpu. Growth sesuai untuk kebanyakan syarikat 50 hingga 200 orang.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila CS sudah menjadi fungsi bernama dengan pemilik, bukan lagi dikongsi dengan sokongan atau jualan.

Kelebihan Kekurangan
Menerbitkan pemacu harga dan had yang dinyatakan bagi setiap peringkat Baris had pelanggan dan lesen kelihatan bertukar tempat, sahkan kedua-duanya
Tiada yuran persediaan atau pelaksanaan, diskaun 15% hingga 20% untuk tahunan Masih angka hanya-sebut-harga sehingga anda selesai panggilan
Matlamat dan KBO ialah objek kelas pertama, bukan medan tersuai Ciri AI lebih sedikit daripada pendatang baharu dalam senarai ini

Harga: Hanya sebut harga, dihargakan berdasarkan bilangan CSM ditambah modul. Startup menyenaraikan maks. 10 pelanggan dan maks. 500 lesen penuh; Growth menyenaraikan maks. 50 pelanggan dan maks. 5,000 lesen penuh; Enterprise tanpa had pada kedua-duanya. Kedua-dua baris kapasiti itu kelihatan bertukar tempat pada halaman vendor, sahkan pada panggilan. Tiada yuran persediaan. Kontrak tahunan menjimatkan 15% hingga 20%.

Paling sesuai untuk: Pembeli yang mahu melangkah ke panggilan harga dengan sudah mengetahui pakej mana yang mereka layak. Kira akaun pelanggan aktif sebelum anda menempahnya, kerana angka itu, bukan bilangan pekerja, kemungkinan besar menetapkan peringkat setelah baris had dijelaskan. ClientSuccess vs. Akita vs. SmartKarrot menyusun ketiga-tiganya secara langsung jika angka yang diterbitkan masih penting bagi anda.

4. Vitally - Dibina untuk Nisbah Akaun-bagi-Setiap-CSM yang Memecahkan Custify

Vitally dibina untuk nisbah akaun-bagi-setiap-CSM yang akhirnya memecahkan alat pasaran pertengahan seperti Custify: pasukan yang setiap CSM-nya membawa lebih banyak akaun daripada yang dapat dinamakan satu persatu. Bukannya satu platform untuk setiap pendekatan, Vitally membungkus mengikut pendekatan, Tech-Touch untuk liputan satu-ke-ramai dan berasaskan produk, Hybrid-Touch untuk model campuran, dan High-Touch untuk pengurusan hubungan satu-ke-satu. Rangka itu memaksa perbualan yang berguna, kerana kebanyakan pasukan mendapati di tengah demo bahawa mereka menjalankan dua pendekatan dan hanya memberi sumber kepada satu.

Liputan tech-touch, hibrid dan high-touch Vitally ditunjukkan sebagai tiga corak hubungan pelanggan

Satu pembetulan yang wajar dibawa ke panggilan jualan: faedah lesen penuh tanpa had milik pelan High-Touch sahaja, bukan ketiga-tiganya. Ia kesilapan paling kerap diulang tentang Vitally dalam perbandingan pihak ketiga, dan memetiknya semula kepada wakil jualan pada pelan Tech-Touch tidak akan diterima baik. Apa yang benar-benar disertakan oleh ketiga-tiga pelan ialah automasi tanpa had, lesen pemerhati tanpa had, SSO, perpustakaan integrasi penuh dan dokumen tanpa had, asas yang murah hati walaupun sebelum bilangan lesen penuh ditetapkan. Harga itu sendiri hanya sebut harga.

Khalayak sasaran. Syarikat B2B SaaS berasaskan produk dan hibrid dari sekitar 50 hingga 1,000 pekerja dengan nisbah akaun-kepada-CSM yang tinggi.

Kesesuaian saiz. Paling kuat dari 100 hingga 800 pekerja. Tech-Touch berskala ke bawah lebih jauh daripada kebanyakan platform enterprise.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series B dan seterusnya, apabila hasil layan diri dan hasil dipacu jualan wujud bersama di bawah satu pasukan CS.

Kelebihan Kekurangan
Pelan dipadankan dengan pendekatan CS sebenar dan bukan peringkat ciri sewenang-wenangnya Tiada harga diterbitkan pada mana-mana peringkat
Automasi, lesen pemerhati dan dokumen tanpa had pada setiap pelan Lesen penuh tanpa had hanya untuk High-Touch, bukan universal
Nota akaun dan dokumen yang kukuh yang benar-benar digunakan CSM setiap hari Tech-Touch menghadkan bilangan lesen penuh, jadi modelkan pasukan anda dahulu

Harga: Hanya sebut harga. Tiga pelan mengikut pendekatan CS: Tech-Touch, Hybrid-Touch dan High-Touch. Semua termasuk automasi tanpa had, lesen pemerhati tanpa had, SSO, perpustakaan integrasi penuh dan dokumen tanpa had. Lesen penuh tanpa had hanya untuk High-Touch.

Paling sesuai untuk: Pasukan berasaskan produk yang menjejak liputan dan pertumbuhan merentasi ekor panjang akaun. Jika Vitally ialah pilihan utama, Vitally vs. Planhat mengupas dengan lebih mendalam apa yang berada di kedua-dua sisinya.

5. Planhat - Apabila Masalah CS Sebenarnya Masalah Data

Planhat ialah platform yang patut dilihat apabila skor kesihatan anda salah dan semua orang sudah tahu. Pembezanya ialah model data yang fleksibel, anda mentakrifkan objek, metrik dan formula dan bukan memetakan perniagaan anda ke dalam skema tetap milik orang lain. Itu menjadikannya langkah seterusnya yang semula jadi bagi syarikat dengan struktur akaun luar biasa, portfolio berbilang produk, pengebilan berasaskan penggunaan, atau hierarki ibu-anak yang diratakan alat pasaran pertengahan seperti Custify menjadi satu angka.

Hierarki akaun tersuai Planhat dengan sambungan boleh laras dan alat penyelenggaraan

Kos fleksibiliti itu ialah Planhat memerlukan seseorang untuk memilikinya. Platform yang boleh anda bentuk ialah platform yang perlu anda bentuk, dan cara terpantas untuk gagal di sini ialah membelinya tanpa menamakan pemilik. Harga berasaskan sebut harga dengan add-on yang dinamakan untuk Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals, jadi sebut harga pertama jarang menjadi angka yang akhirnya anda bayar. Satu lagi perkara yang patut diketahui sebelum panggilan: FAQ harga Planhat sendiri membangkitkan soalan tentang pengguna lihat tanpa had tetapi jawapannya dilipat dan tidak dipaparkan pada halaman, jadi jangan menganggap model pengguna lihat pada permulaan, tanya secara langsung.

Khalayak sasaran. Syarikat B2B SaaS dan perkhidmatan yang matang data dari sekitar 100 hingga 2,000 pekerja, biasanya dengan fungsi CS Ops atau RevOps yang sudah ada.

Kesesuaian saiz. Kuat dari 100 pekerja ke atas. Di bawah 50 ia lebih banyak platform daripada yang mampu dikendalikan kebanyakan pasukan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series C dan seterusnya, atau di mana hasil berbilang produk menjadikan satu skor kesihatan tidak bermakna.

Kelebihan Kekurangan
Model data cukup fleksibel untuk persediaan berbilang produk dan hierarki Memerlukan pemilik yang dinamakan, sebaik-baiknya CS Ops, untuk mengkonfigurasi dan menyelenggara
Mengendalikan portfolio dan akaun ibu-anak yang diratakan alat lain Berasaskan sebut harga dengan empat add-on yang dinamakan dan dihargakan berasingan
Pelaporan dan permukaan API yang kukuh untuk pasukan dengan gudang data Dasar pengguna lihat tidak diterbitkan, sahkan secara langsung

Harga: Berasaskan sebut harga. Add-on untuk Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals dihargakan berasingan. Tiada peringkat, lesen atau minimum diterbitkan.

Paling sesuai untuk: Syarikat yang skor kesihatannya hanya sebaik data di belakangnya. Lihat panduan alternatif Planhat jika model add-on ialah bahagian yang membuat anda ragu.

6. Gainsight - Standard Enterprise Apabila Custify Kehabisan Ruang

Gainsight ialah permukaan produk terluas dalam kategori ini dan jawapan lalai apabila platform pasaran pertengahan seperti Custify tidak lagi meliputi akaun berskala enterprise. Dua edisi ada pada halaman harga. Essentials termasuk 10 pengguna penuh dan meliputi 100 pelanggan bagi setiap pengguna. Enterprise termasuk 20 pengguna penuh dan 200 pelanggan bagi setiap pengguna. Kedua-duanya termasuk lesen viewer tanpa had, yang lebih murah hati daripada bunyinya, kerana eksekutif dan AE boleh melihat kesihatan akaun tanpa menggunakan lesen berbayar. Buat pengiraan sebelum panggilan: Essentials mencapai had sekitar 1,000 akaun pelanggan pada bilangan lesen yang disertakan, Enterprise sekitar 4,000, jadi senarai akaun anda, bukan saiz pasukan, biasanya yang mendorong anda naik satu peringkat. Satu butiran wajar dinamakan dengan tepat: Renewal and Expansion Forecasting berada di bawah Enterprise, bukan Essentials, jadi sahkan edisi mana yang sebenarnya disebut harga kepada anda sebelum menganggap anda mendapatkannya.

Pemilik CS Ops menguruskan kawalan portfolio Gainsight dan playbook kejayaan pelanggan

Halaman yang sama membawa produk bersebelahan, Skilljar by Gainsight untuk pendidikan pelanggan, Product Experience, Customer Communities, Staircase AI dan Atlas AI Agents, dan setiap satu ialah baris berasingan pada sebut harga. Indeks Gainsight sendiri melaporkan bahawa 95% syarikat teknologi B2B mempunyai fungsi CS yang mantap tetapi hanya 51% mempunyai pasukan CS Ops khusus, dan ini sememangnya platform yang dibina untuk yang 51%.

Khalayak sasaran. B2B SaaS enterprise dan pasaran pertengahan atas, lazimnya 500 pekerja ke atas, dengan pemilik CS Ops dan penaja eksekutif.

Kesesuaian saiz. Kuat dari 500 pekerja. Di bawah 200 anda membayar untuk kedalaman yang tidak akan anda konfigurasi.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada peringkat lewat dan skala syarikat awam, apabila pelaporan pengekalan peringkat lembaga pengarah ialah keperluan tetap.

Kelebihan Kekurangan
Set ciri paling mendalam dan ekosistem rakan kongsi terbesar dalam kategori ini Hanya sebut harga, dan modul bersebelahan masing-masing menambah satu baris pada sebut harga
Lesen viewer tanpa had pada kedua-dua edisi Renewal and Expansion Forecasting hanya untuk Enterprise
Produk bersebelahan meliputi pendidikan, komuniti dan analitik produk Memerlukan pemilik CS Ops khusus untuk merealisasikan nilai

Harga: Hanya sebut harga. Essentials termasuk 10 pengguna penuh pada 100 pelanggan bagi setiap pengguna. Enterprise termasuk 20 pengguna penuh pada 200 pelanggan bagi setiap pengguna, dan menambah Renewal and Expansion Forecasting, Company News, Org Mapping dan Sponsor Tracking. Kedua-duanya termasuk lesen viewer tanpa had.

Paling sesuai untuk: Enterprise yang memerlukan satu platform untuk meliputi pengekalan, pendidikan dan komuniti apabila alat pasaran pertengahan sudah kehabisan ruang. Jika sebut harga mendarat lebih tinggi daripada masalahnya, panduan alternatif Gainsight merangkumi apa yang patut dilihat sebagai ganti.

7. Totango (termasuk Catalyst) - Program Siap Bina dan Bukan Ruang Kerja Kosong

Totango ialah jawapan program siap bina kepada ruang kerja Custify yang lebih terbuka. Konsep SuccessBLOC-nya membungkus pendekatan CS, onboarding, penggunaan, pembaharuan, pengembangan, sebagai templat yang anda konfigurasi dan bukan bina dari kanvas kosong, yang sesuai untuk pasukan yang mahukan program berfungsi pada minggu kedua dan bukan suku tahun. Catalyst, yang bergabung dengan Totango pada 28 Februari 2024, kini muncul sebagai barisan produk pada halaman harga Totango sendiri dan bukan sebagai syarikat berasingan, jadi anggap ia satu vendor dengan pilihan asli Salesforce, bukan dua.

Templat program Totango dipilih daripada penyusun untuk membentuk journey pelanggan

Halaman harga menyenaraikan apa yang termasuk dalam setiap barisan dan bukan kosnya. Totango CS Enterprise meliputi 10 lesen pengamal, 2,000 akaun pelanggan dan 5 pasukan. Totango CS Premier meliputi 20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun pelanggan, pasukan tanpa had dan satu instans pembangunan. Unison, enjin kepintaran pelanggan, datang dalam edisi Standard dan Custom AI Model, dan Catalyst Growth meliputi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce. Kesemua lima barisan itu melalui "Talk to sales," dan peringkat percuma yang terkenal pada Totango tidak lagi disenaraikan pada halaman harganya, jadi jangan lagi membandingkannya sebagai pilihan percuma.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS dari sekitar 50 hingga 1,000 pekerja yang mahukan program CS siap bina dan bukan projek konfigurasi.

Kesesuaian saiz. Titik optimum 100 hingga 800 pekerja, lebih selesa pada peringkat Premier apabila bilangan akaun melepasi beberapa ribu.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila pendekatan CS sudah cukup jelas untuk dijadikan templat, bukan semasa ia masih dicipta.

Kelebihan Kekurangan
Templat SuccessBLOC memberi program berfungsi dalam beberapa minggu, bukan suku tahun Peringkat percuma sudah benar-benar tiada, pembelian pertama kini berbayar
Pemetaan objek asli Salesforce Catalyst jika CRM anda berada di sana Catalyst dan Totango kini satu vendor, jangan senaraipendekkan kedua-duanya
Pembungkusan berasaskan bilangan akaun mudah difahami Setiap peringkat melalui panggilan jualan, tiada yang layan diri

Harga: Hanya sebut harga. Totango CS Enterprise (10 lesen pengamal, 2,000 akaun, 5 pasukan) dan Premier (20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun, pasukan tanpa had, 1 instans pembangunan). Unison (Standard atau Custom AI Models) dan Catalyst Growth (2,500 akaun, sehingga 5 objek Salesforce) turut disenaraikan. Tiada peringkat percuma.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan program CS bertemplat dan bukan membina skor kesihatan dari awal. Panduan alternatif Totango mengupas dengan lebih mendalam apa yang menggantikannya jika peralihan berbayar sahaja ialah pemutus tawaran.

8. Velaris - Satu Lesen, Lima Pengguna, AI yang Melakukan Pembacaan

Velaris ialah pendatang baharu yang serius dalam senarai ini, dan ia dibina berdasarkan pemerhatian yang mudah: kebanyakan masa CSM dihabiskan membaca sesuatu, nota mesyuarat, tiket, e-mel, tinjauan, dan menukarnya kepada ringkasan yang ditindak oleh orang lain. Lapisan AI-nya melakukan pembacaan itu. Platform ini meliputi pengurusan akaun, pelan kejayaan, pemarkahan kesihatan, tinjauan dan pelaporan, dengan ringkasan AI dan analisis sentimen berjalan di bawahnya dan bukan duduk dalam chatbot bar sisi yang ditampal pada aliran kerja sedia ada.

Pembungkusannya ringkas dengan menyegarkan untuk vendor hanya-sebut-harga: satu lesen meliputi keseluruhan produk, 5 pengguna, viewer tanpa had, dengan add-on tersedia di atasnya. Struktur itu sesuai untuk pasukan CS yang saiznya tepat seperti yang sebenarnya dimiliki kebanyakan syarikat SaaS 30 hingga 300 orang, dan peruntukan viewer tanpa had bermakna seluruh perniagaan boleh melihat kesihatan akaun tanpa perbualan tentang lesen. Apa yang anda korbankan berbanding Gainsight atau ChurnZero ialah ekosistem: integrasi asli lebih sedikit, senarai rujukan lebih pendek, dan pengetahuan komuniti yang lebih sedikit untuk disandarkan pada kes pinggir.

Khalayak sasaran. Pasukan CS sekitar 3 hingga 15 orang di syarikat B2B SaaS dari 30 hingga 300 pekerja, yang membeli platform asli AI pertama mereka.

Kesesuaian saiz. Terbaik dari 30 hingga 300 pekerja. Lesen lima pengguna ialah bentuk produk, bukan had untuk dirundingkan pergi.

Kesesuaian peringkat. Series A hingga Series C, apabila pasukan CS kecil meliputi buku yang berkembang tanpa bilangan kakitangan yang sepadan.

Kelebihan Kekurangan
Satu lesen meliputi keseluruhan produk, tiada teka-teki modul Hanya sebut harga, tiada angka diterbitkan di mana-mana
Lima pengguna serta viewer tanpa had sesuai tepat untuk pasukan CS kecil Vendor lebih muda dengan ekosistem integrasi lebih kecil
Ringkasan AI dan sentimen terbina dalam aliran kerja teras Kurang terbukti pada skala enterprise berbanding pemain mantap di sini

Harga: Hanya sebut harga. Vendor menyatakan pembungkusan dengan jelas: 5 pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia. Produk pelengkap, Customer Portal (Onboarding) dan Velaris Support, dihargakan berasingan. Anggaran tersuai atas permintaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan CS kecil yang mahukan analisis dilakukan untuk mereka dan bukan satu lagi dashboard untuk ditafsir. Gandingkan dengan model ramalan churn yang sebenar, kerana sentimen AI ialah isyarat, bukan ramalan dengan sendirinya.

9. SmartKarrot - Lantai yang Diterbitkan, Dan Lantai Itu $15,000

SmartKarrot ialah satu daripada hanya dua vendor dalam senarai ini yang meletakkan angka sebenar pada halaman, dan angka itu memberi pengajaran. Basic dinyatakan bermula pada $15,000 setahun untuk 5 pengguna dan 2 integrasi pihak ketiga, dan halaman menandakan walaupun itu sebagai harga diskaun. Growth (10 pengguna, 3 integrasi, 1 produk SaaS), Pro (25 pengguna, 4 integrasi, 3 produk SaaS) dan Enterprise semuanya "Contact Sales." Maka lantai yang diterbitkan untuk pasukan lima orang bersamaan $250 bagi setiap pengguna sebulan, kira-kira lima kali ganda kadar permulaan Akita untuk bilangan lesen yang setanding.

Angka itu wajar direnung, kerana ia memberitahu anda apa yang mungkin disebut oleh vendor hanya-sebut-harga di tengah senarai ini. Produk SmartKarrot ialah platform CS full-stack yang tulen dengan paparan akaun 360, pemarkahan kesihatan, playbook, pengurusan titik sentuh, tinjauan dan portal pelanggan, dan ia bersandar kuat pada automasi dan kepintaran akaun. Soalan nilainya bukan sama ada platform berfungsi, tetapi sama ada kedalaman itu berbaloi beberapa kali ganda harga alat yang meliputi gelung teras yang sama untuk pasukan sebesar anda.

Khalayak sasaran. B2B SaaS pasaran pertengahan dan enterprise dengan bajet CS berpendanaan dan proses penilaian vendor formal.

Kesesuaian saiz. Boleh diwajarkan dari sekitar 200 pekerja. Di bawah itu, lantai $15,000 mendominasi kes perniagaan.

Kesesuaian peringkat. Series C dan seterusnya, apabila pengekalan ialah metrik lembaga pengarah dan $15,000 ialah ralat pembundaran.

Kelebihan Kekurangan
Menerbitkan harga permulaan apabila hampir tiada orang lain berbuat demikian $15,000 setahun untuk lima pengguna ialah lantai yang tinggi
Platform full-stack dengan kepintaran akaun dan portal Hanya Basic diterbitkan, segala yang di atas ialah hubungi jualan
Dua integrasi pada Basic memaksa anda menentukan skop stack anda dahulu Peringkat permulaan diterangkan sebagai harga diskaun, jadi ia boleh berubah

Harga: Basic bermula pada $15,000 setahun (5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga), diterangkan pada halaman sebagai harga diskaun. Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise (tersuai) semuanya hanya sebut harga.

Paling sesuai untuk: Pembeli yang memerlukan angka yang diterbitkan untuk penyerahan bajet dan mampu menanggung lantai lima angka.

10. ZapScale - Dihargakan Mengikut Bilangan Pelanggan, Bukan Lesen

ZapScale mengambil satu sudut harga yang benar-benar membantu pasukan yang meninggalkan alat hanya-sebut-harga seperti Custify: ia mengenakan bayaran mengikut bilangan pelanggan yang anda ada, bukan bilangan CSM yang anda upah. Bagi pasukan CS lima orang yang meliputi 80 akaun, itu menterbalikkan pengiraan biasa, kerana platform berharga mengikut lesen menghukum anda tepat apabila anda menambah liputan. Produk ini meliputi pemarkahan kesihatan merentasi input penggunaan, sokongan, kewangan dan penglibatan, ditambah playbook, amaran dan pelaporan, dan ia menyasarkan syarikat SaaS yang terlalu besar untuk hamparan dan terlalu kecil untuk Gainsight.

Berhati-hatilah di sini, kerana bukti harga ialah yang paling lemah dalam senarai ini. ZapScale tidak mempunyai halaman harga vendor yang berfungsi, jadi tiada apa di bawah yang boleh disahkan pada sumber. Penyenaraian pihak ketiga tidak konsisten: angka yang paling kerap dipetik meletakkan Startup pada sekitar $500 sebulan untuk sehingga 100 pelanggan, manakala SelectHub melaporkan $599 sebulan untuk peringkat yang sama. Anggap kedua-duanya dilaporkan, tidak disahkan vendor, dan dapatkan setiap angka secara bertulis sebelum menandatangani. Vendor yang tidak menerbitkan senarai harga adalah perkara biasa dalam kategori ini. Vendor yang tiada halaman harga yang berfungsi wajar ditanya satu soalan tambahan tentang pelan hala tuju dan pendanaan.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS yang sedar kos dengan asas akaun yang tertumpu, sekitar 20 hingga 200 pekerja.

Kesesuaian saiz. Terbaik di bawah 100 pelanggan, apabila jalur permulaan benar-benar murah bagi setiap akaun.

Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series B, platform CS berbayar pertama atau kedua.

Kelebihan Kekurangan
Dihargakan mengikut bilangan pelanggan, jadi menambah CSM tidak menambah kos Tiada halaman harga vendor, jadi tiada apa yang disahkan pada sumber
Jalur permulaan antara yang termurah dilaporkan dalam kategori ini Angka pihak ketiga tidak sama, $500 berbanding $599 sebulan
Pemarkahan kesihatan berbilang sumber tanpa persediaan enterprise Ekosistem dan asas rujukan terkecil antara vendor di sini

Harga: Tiada halaman harga vendor. Angka pihak ketiga yang dilaporkan menunjukkan Startup pada sekitar $500 hingga $599 sebulan untuk sehingga 100 pelanggan, Growth dan Enterprise tidak disahkan. Dilaporkan, tidak disahkan vendor.

Paling sesuai untuk: Pasukan dengan ramai CSM dan akaun yang agak sedikit tetapi bernilai tinggi yang mahu berhenti membayar mengikut lesen, dengan syarat mereka selesa mendapatkan setiap angka disahkan secara bertulis terlebih dahulu.

11. EverAfter - Apabila Tugas Sebenar Ialah Portal untuk Pelanggan

EverAfter menyelesaikan masalah yang lebih sempit daripada selebihnya dalam senarai ini, dan ia wajar dimasukkan tepat kerana Custify tidak melakukannya dengan baik: portal untuk pelanggan. Bukannya terutamanya ruang kerja CSM dalaman, EverAfter dibina sekitar widget yang anda himpun menjadi hab berjenama yang kelihatan kepada pelanggan, meliputi senarai semak onboarding, peta jalan bersama, kandungan latihan, pautan sokongan dan status akaun, jenis permukaan yang benar-benar dilog masuk oleh klien dan bukan menunggu e-mel CSM.

Harga hanya sebut harga dan tersuai, dengan vendor menyatakan bahawa senarai ciri penuh disertakan pada setiap peringkat dan bukan dikunci di sebalik jualan tambahan. Itu perbualan jualan yang berbeza dengan bermakna daripada kebanyakan senarai ini: anda tidak merundingkan modul mana yang dibenarkan kepada anda, anda merundingkan volum dan tahap sokongan. Imbal baliknya nyata, walau bagaimanapun. EverAfter bukan pengganti pemarkahan kesihatan dalaman, automasi kitaran hayat atau giliran tugas CSM, jadi kebanyakan pasukan menjalankannya bersama platform CS teras dan bukan sebagai gantinya.

Khalayak sasaran. Pasukan CS dan onboarding B2B SaaS yang mahukan permukaan pelanggan berjenama dan layan diri, lazimnya 30 hingga 500 pekerja.

Kesesuaian saiz. Berfungsi pada hampir sebarang saiz, kerana nilainya berskala dengan berapa ramai pelanggan yang anda mahu beri akses portal dan bukan bilangan pekerja.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila onboarding mempunyai bentuk berulang yang berbaloi dijadikan templat dalam portal, bukan semasa ia masih ad hoc.

Kelebihan Kekurangan
Senarai ciri penuh disertakan pada setiap peringkat, tidak dikunci oleh jualan tambahan Bukan pusat arahan CS dalaman yang lengkap dengan sendirinya
Portal dibina widget benar-benar menghadap pelanggan Hanya sebut harga, tiada angka diterbitkan untuk dibajetkan
Melengkapkan dan bukan menggantikan platform pemarkahan kesihatan teras Menambah alat kedua dan bil kedua di sebelah platform CS anda

Harga: Hanya sebut harga, tersuai. Vendor menyatakan senarai ciri penuh disertakan pada setiap peringkat.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang rungutan sebenar tentang Custify ialah pelanggan tidak dapat melihat apa-apa sendiri. Kaitkan dengan metrik pengembangan yang sebenar sebelum melancarkannya, supaya portal memacu angka dan bukan sekadar peti masuk sokongan yang lebih cantik.

12. HubSpot Service Hub - Jawapan yang Tepat Jika Anda Sudah Memiliki CRM

Jika syarikat anda sudah menjalankan HubSpot untuk jualan dan sokongan, Customer Success Workspace wajar dihargakan sebelum anda melihat apa-apa yang lain, kerana kerja integrasi sudah siap. Kesihatan akaun, isyarat penggunaan produk, pemilikan pembaharuan dan giliran tugas CSM berada pada rekod pelanggan yang sama yang digunakan AE dan wakil sokongan anda, yang menghapuskan mod kegagalan paling menjengkelkan bagi platform CS yang berdiri sendiri: dua sistem tidak bersetuju tentang siapa yang memiliki akaun.

Jualan dan kejayaan pelanggan berkongsi satu rekod akaun CRM melalui HubSpot Service Hub

Halangannya ialah pintu peringkat. Customer Success Workspace memerlukan Professional atau Enterprise, jadi peringkat percuma dan Starter tidak membawa anda ke sana. Professional ialah $90 setiap lesen sebulan atas komitmen tahunan atau $100 setiap lesen sebulan jika dibilkan bulanan, ditambah yuran onboarding sekali sahaja $1,500, dan termasuk 3,000 HubSpot Credits. Enterprise bermula pada $150 setiap lesen sebulan dengan yuran onboarding sekali sahaja $3,500 dan 5,000 HubSpot Credits. Peringkat percuma wujud untuk sehingga 2 pengguna tetapi tidak termasuk workspace. Bagi pasukan enam CSM, Professional menjadi $6,480 setahun dalam lesen ditambah $1,500 sekali sahaja, yang kompetitif berbanding bahagian tengah hanya-sebut-harga dalam senarai ini, tetapi hanya jika anda sudah membayar untuk HubSpot di tempat lain. Membeli HubSpot untuk mendapatkan ruang kerja CS ialah urutan operasi yang salah.

Khalayak sasaran. Syarikat dari 20 hingga 500 pekerja yang sudah menyeragamkan pada HubSpot CRM, tempat CS, jualan dan sokongan berkongsi akaun.

Kesesuaian saiz. Kuat dari 20 hingga 500 pekerja. Di atas itu, platform CS khusus mengatasinya dari segi kedalaman.

Kesesuaian peringkat. Sebarang peringkat apabila HubSpot sudah menjadi sistem rekod.

Kelebihan Kekurangan
Ruang kerja CS berada terus pada rekod CRM yang sudah digunakan jualan Memerlukan Professional atau Enterprise, bukan percuma atau Starter
Harga berasaskan lesen yang diterbitkan yang boleh diramal tanpa panggilan Yuran onboarding sekali sahaja $1,500 atau $3,500 dikenakan
Tiada projek integrasi antara CRM dan platform CS Pemarkahan kesihatan dan playbook lebih cetek daripada platform khusus

Harga: Customer Success Workspace memerlukan Professional atau Enterprise. Professional ialah $100 setiap lesen sebulan atas komitmen tahunan, atau $90 setiap lesen sebulan jika dibilkan bulanan, ditambah yuran onboarding sekali sahaja $1,500. Enterprise bermula pada $150 setiap lesen sebulan dengan yuran onboarding sekali sahaja $3,500. Peringkat percuma meliputi sehingga 2 pengguna tetapi tidak termasuk workspace.

Paling sesuai untuk: Pasukan asli HubSpot yang mahukan satu rekod dan bukan dua. Putuskan sama ada satu sistem atau dua ialah seni bina yang betul untuk pendekatan CS anda sebelum membeli, bukan selepas yuran onboarding dijelaskan.

Kesesuaian Saiz dan Persona

Bilangan pekerja ialah soalan pertama yang salah dalam kategori ini, sama seperti untuk Custify sendiri. Kebanyakan vendor ini menetapkan harga berdasarkan gabungan lesen CSM, akaun pelanggan dan modul, jadi syarikat 60 orang dengan 4,000 akaun layan diri dan syarikat 400 orang dengan 90 akaun enterprise berakhir dalam peringkat yang sama sekali berbeza. Kira kedua-dua angka sebelum anda menyenaraipendekkan.

Saiz syarikat Paling sesuai Sebab Perkara yang perlu diberi perhatian
Bawah 20 Akita, EverAfter Harga diterbitkan atau boleh dijangka, tiada proses perolehan diperlukan Had 2 pengguna Akita pada peringkat permulaan
20 hingga 50 Akita, ZapScale, Velaris Platform sebenar tanpa kitaran jualan enterprise Angka ZapScale dilaporkan, tidak disahkan vendor
50 hingga 200 ClientSuccess, Velaris, HubSpot Service Hub Kedalaman pasaran pertengahan pada harga yang boleh dipertahankan ketua CS Baris had ClientSuccess perlu disahkan pada panggilan
200 hingga 500 ChurnZero, Vitally, Totango, ClientSuccess Automasi dan ramalan mula berbaloi dengan kosnya Bajetkan berdasarkan median $44,681 yang dilaporkan untuk set hanya-sebut-harga
500 hingga 1,000 ChurnZero, Planhat, Gainsight, Vitally Ramalan pembaharuan formal dan liputan berbilang segmen Garis masa pelaksanaan, bukan kos lesen, menjadi kekangan
1,000 ke atas Gainsight, Planhat Tadbir urus, modul bersebelahan dan sokongan enterprise Modul Gainsight bersebelahan masing-masing menambah satu baris pada sebut harga
Persona Apa yang Mereka Optimumkan Pilihan terbaik
Head of CS yang mahukan angka sebelum panggilan Kelajuan ke sebut harga, kos yang boleh dipertahankan Akita, SmartKarrot
Pemimpin CS Ops yang berskala melepasi siling pasaran pertengahan Custify Kedalaman pemarkahan kesihatan dan ramalan Gainsight, ChurnZero
Pemimpin CS Ops yang membina semula skor kesihatan daripada data yang buruk Kawalan model data dan fleksibiliti formula Planhat
Chief Customer Officer yang melapor kepada lembaga pengarah Pelaporan pengekalan dan kredibiliti ramalan Gainsight, ChurnZero
Ketua CS SaaS berasaskan produk Liputan merentasi ekor panjang akaun Vitally, ZapScale
Ketua onboarding yang mahu pelanggan menyemak status sendiri Permukaan berjenama yang menghadap pelanggan EverAfter
Pemilik RevOps yang menyatukan stack Satu rekod dikongsi dengan jualan dan sokongan HubSpot Service Hub

Kesesuaian Peringkat

Peringkat syarikat Apa yang biasanya gagal Paling sesuai
Pra-seed hingga seed Tiada isyarat kesihatan langsung, churn ialah kejutan Akita, ZapScale
Series A, 20 hingga 60 Skor kesihatan hamparan yang tiada siapa percayai Akita, ClientSuccess, Velaris
Series B, 60 hingga 200 CSM membawa lebih banyak akaun daripada yang mampu diliputi Velaris, Vitally, ClientSuccess
Series C, 200 hingga 600 Ramalan pembaharuan tidak sepadan dengan CRM ChurnZero, Totango, Planhat
Peringkat lewat, 600 hingga 2,000 Pemarkahan kesihatan berbilang produk runtuh menjadi satu angka Planhat, Gainsight
Enterprise, 2,000 ke atas Tadbir urus, pendidikan dan komuniti semuanya memerlukan pemilik Gainsight

Siapa yang Sebenarnya Menerbitkan Harga dalam Kategori Ini

Dua perkara menyukarkan pembuatan bajet dalam kategori ini. Pertama, hampir tiada siapa menerbitkan harga, termasuk Custify. Kedua, "termurah" bertukar makna bergantung pada sama ada anda mengira lesen, akaun atau add-on. Inilah yang sebenarnya diletakkan setiap vendor pada halaman.

Vendor Menerbitkan harga? Apa yang sebenarnya ada pada halaman harga
Akita Ya, senarai harga penuh Setiap peringkat, bilangan lesen, had integrasi, had akaun dan kadar add-on
HubSpot Service Hub Ya, harga berasaskan lesen Kadar lesen Professional dan Enterprise serta yuran onboarding sekali sahaja
SmartKarrot Peringkat permulaan sahaja Basic bermula pada $15,000/thn; Growth, Pro dan Enterprise hubungi jualan
ClientSuccess Tidak, tetapi menjelaskan pemacunya Had pakej, asas bagi setiap CSM, diskaun tahunan 15% hingga 20%
Custify Tidak Hanya menyatakan tiada yuran persediaan
Gainsight Tidak Dua edisi dengan lesen dan pelanggan bagi setiap pengguna yang disertakan
Vitally Tidak Tiga pelan mengikut pendekatan CS dengan ciri yang disertakan disenaraikan
Velaris Tidak Satu lesen, lima pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia
Planhat Tidak Berasaskan sebut harga, dengan empat add-on yang dinamakan
Totango (termasuk Catalyst) Tidak Lima barisan produk, setiap satu melalui "Talk to sales"
ChurnZero Tidak Tiada halaman harga awam, tiada apa-apa yang boleh diakses secara terbuka
EverAfter Tidak Hanya sebut harga, tersuai, senarai ciri penuh pada setiap peringkat
ZapScale Tidak Tiada halaman harga awam, hanya penyenaraian pihak ketiga yang bercanggah wujud

Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan

Pilih mengikut kekangan yang sebenarnya menolak anda daripada Custify: ketelusan harga, lebih kedalaman platform, atau kurang platform daripada yang anda bayar sekarang. Kekangan itu patut menyingkirkan kebanyakan calon sebelum satu demo pun.

Jika anda memerlukan... Pilih
Harga diterbitkan yang boleh anda bertindak atasnya minggu ini Akita
Angka diterbitkan untuk penyerahan bajet SmartKarrot
Kejayaan pelanggan pada CRM yang sudah anda miliki HubSpot Service Hub
Pertukaran berpakej paling hampir dengan had yang didedahkan ClientSuccess
Kedalaman skala enterprise dan modul bersebelahan Gainsight
Model data yang sesuai dengan struktur akaun yang luar biasa Planhat
Liputan merentasi beratus-ratus akaun bagi setiap CSM Vitally
Program CS siap bina dan bukan projek konfigurasi Totango
Kemudahan penggunaan setara Custify pada kedalaman enterprise ChurnZero
Ringkasan AI untuk pasukan CS lima orang Velaris
Membayar mengikut bilangan pelanggan dan bukan mengikut lesen ZapScale
Portal berjenama untuk pelanggan di sebelah platform CS anda EverAfter

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Kira dua angka sebelum anda menghubungi sesiapa: berapa ramai CSM yang memerlukan lesen penuh, dan berapa banyak akaun pelanggan yang sebenarnya anda urus. Kedua-dua angka itu menentukan peringkat anda pada hampir setiap vendor dalam senarai ini, Custify termasuk, dan menyediakannya menukar panggilan penemuan menjadi panggilan harga.

Kemudian pilih dua calon, satu daripada kumpulan ketelusan harga dan satu daripada kumpulan kedalaman atau kumpulan lebih ringan yang sebenarnya sepadan dengan sebab anda beralih, dan hargakan kedua-duanya terhadap angka sebenar anda dan bukan akaun contoh vendor. Jalankan pilot pada segmen yang paling kurang diliputi, 20 akaun yang paling kurang anda yakini, dan lihat sama ada skor kesihatan memunculkan sesuatu yang CSM anda belum tahu. Jika tidak, masalahnya ialah data anda, bukan perisian anda, dan tiada platform dalam senarai ini yang membetulkannya untuk anda.

Camellia menulis tentang perkakasan kejayaan pelanggan dan hasil untuk pasukan B2B SaaS.

About the author

Camellia

Camellia

Principal Product Marketing Strategist

Camellia is Principal Product Marketing Strategist at Rework, helping B2B buyers pick the right software with confidence. With 6+ years in product marketing and 150+ SaaS tools evaluated across CRM, project management, and sales engagement, Camellia turns competitive intelligence into clear, honest comparisons. Readers get vendor evaluations they can trust to cut through marketing noise and decide faster.