Alternatif Gainsight Terbaik pada 2026: 12 Platform Kejayaan Pelanggan yang Berbaloi Dipertimbangkan

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Jika anda sedang mencari alternatif Gainsight, senarai pendek lazimnya menyempit kepada empat nama: ChurnZero jika anda mahukan kedalaman setara dengan pentadbiran yang lebih ringan, Planhat jika pasukan anda mahu memodelkan objek datanya sendiri, Vitally jika pemimpin CS ops akan memiliki konfigurasi secara dalaman, dan Custify atau Velaris jika anda beroperasi ramping dan mahukan platform yang boleh diubah oleh CSM tanpa perlu membuka tiket. Akita ialah pengecualian yang patut diketahui, kerana ia satu-satunya vendor dalam keseluruhan kategori ini yang menerbitkan senarai harga penuh.
Gainsight tidak ada di halaman ini kerana ia perisian yang buruk. Ia ada di sini kerana ia standard enterprise bagi kategori ini, yang bermakna ia juga platform yang paling kerap dibeli pembeli melebihi keperluan. Gartner menamakan Gainsight sebagai Leader dalam Magic Quadrant untuk Customer Success Management Platforms yang diterbitkan pada 3 November 2025, diletakkan tertinggi untuk Ability to Execute, bersama ChurnZero dan Planhat. Tiada siapa beralih daripada Gainsight kerana ia tidak dapat melakukan tugasnya. Mereka beralih kerana kos untuk membuatnya melakukan tugas itu pada saiz mereka.
Panduan ini merangkumi 12 alternatif untuk VP of Customer Success, Chief Customer Officer dan pemimpin CS Ops di syarikat B2B SaaS yang mempunyai kira-kira 20 hingga 500 pekerja. Jika anda belum mempersempitkan kategori ini, mulakan dengan rumusan perisian kejayaan pelanggan, atau terus ke perbandingan Gainsight vs ChurnZero jika kedua-duanya sudah menjadi calon akhir anda.
Fakta Utama
- Median net revenue retention merentasi B2B SaaS awam ialah 122%, dengan desil teratas pada 155%, berdasarkan 913 pendedahan yang disahkan daripada 105 syarikat B2B SaaS awam (Cust, "2026 State of Customer Success").
- Syarikat SaaS kini membelanjakan median 9% daripada annual recurring revenue untuk sokongan pelanggan dan kejayaan pelanggan, meningkat daripada 8% setahun sebelumnya, merentasi tinjauan terhadap lebih 1,000 syarikat SaaS yang diselesaikan pada Mac 2026 (SaaS Capital, 2026 Spending Benchmarks for Private B2B SaaS Companies).
- Mengurangkan kadar pelanggan beralih pergi sebanyak 5% sahaja menaikkan keuntungan sebanyak 85% dalam sistem cawangan sebuah bank, 50% dalam sebuah broker insurans, dan 30% dalam rangkaian servis automotif, kajian asal yang mewujudkan hujah ekonomi pengekalan (Reichheld and Sasser, "Zero Defections: Quality Comes to Services," Harvard Business Review, September 1990).
- Magic Quadrant for Customer Success Management Platforms Gartner, diterbitkan 3 November 2025, menamakan tepat tiga Leader: ChurnZero, Gainsight dan Planhat (Gartner Peer Insights, Customer Success Management Platforms).
- Pasaran platform kejayaan pelanggan bernilai kira-kira $2.77 bilion pada 2025 dan diunjurkan mencecah $16.68 bilion menjelang 2034, kadar pertumbuhan tahunan kompaun 22.1% yang menjelaskan mengapa begitu banyak vendor berpendanaan bersaing untuk baris bajet ini (Fortune Business Insights, Customer Success Platforms Market).
Fakta Penentu Kategori Ini: Hampir Tiada Siapa Menerbitkan Harga
Satu perkara sebelum senarai, kerana ia membentuk keseluruhan penilaian. Daripada 12 platform di bawah, tepat dua menerbitkan harga permulaan sebenar: Akita, yang menyiarkan senarai harga layan diri penuh, dan SmartKarrot, yang menyiarkan satu peringkat permulaan dan mengarahkan semua yang di atasnya kepada jualan. Gainsight, ChurnZero, Totango, Planhat, Vitally, Custify, ClientSuccess, Velaris dan EverAfter semuanya hanya sebut harga.
Itu bukan kemalasan vendor. Platform kejayaan pelanggan menetapkan harga pada dua paksi serentak, lesen dan akaun pelanggan, dan kedua-duanya bergerak secara bebas. Halaman harga Gainsight sendiri menentukan saiz edisinya dengan cara itu: Essentials merangkumi 10 pengguna penuh pada 100 pelanggan bagi setiap pengguna, Enterprise merangkumi 20 pengguna penuh pada 200 pelanggan bagi setiap pengguna, dengan lesen viewer tanpa had pada kedua-duanya. Maka pasukan CS 6 orang yang mengurus 900 akaun dan pasukan 6 orang yang mengurus 4,000 akaun mendapat sebut harga yang sangat berbeza untuk produk nominal yang sama.
| Apa maksudnya untuk penilaian anda | Sebab |
|---|---|
| Bawa bilangan akaun anda ke panggilan pertama, bukan sekadar bilangan pekerja | Bilangan lesen sahaja tidak akan menghasilkan sebut harga yang tepat dalam kategori ini |
| Minta kadar lebihan sebelum anda meminta diskaun | Pertumbuhan melepasi siling akaun yang disertakan ialah tempat kos mengejut bersembunyi |
| Dapatkan had kenaikan pembaharuan secara bertulis | Harga hanya sebut harga bermakna tahun kedua dirundingkan, bukan diterbitkan |
| Bajetkan pelaksanaan secara berasingan daripada lesen | Beberapa vendor tidak mengenakan apa-apa untuk persediaan, beberapa mengenakan banyak |
| Jalankan dua calon akhir anda melalui senario bilangan akaun yang sama | Itulah satu-satunya cara membandingkan sebut harga yang distrukturkan secara berbeza |
Dua vendor sengaja tidak mengenakan apa-apa untuk bermula. Halaman harga Custify berkomitmen secara bertulis bahawa ia tidak mengenakan yuran persediaan, dan ClientSuccess menyatakan perkara yang sama sambil menawarkan diskaun 15% hingga 20% untuk kontrak tahunan. Dalam kategori yang pelaksanaan ialah kos sebenar, itu lebih bernilai daripada diskaun lesen yang kecil.
Mengapa Pasukan Meninggalkan Gainsight (dan Siapa Patut Kekal)
Mulakan dengan separuh yang jujur. Jika syarikat anda menjalankan operasi kejayaan pelanggan formal pada skala enterprise, dengan fungsi CS Ops khusus, portfolio berbilang produk, beribu-ribu akaun, dan lembaga pengarah yang mengharapkan pelaporan bertaraf tadbir urus, Gainsight besar kemungkinan masih jawapan yang tepat. Enjin peraturannya, orkestrasi journey, ekosistem produk bersebelahan (Skilljar untuk pendidikan pelanggan, Product Experience, Customer Communities, Staircase AI, Atlas AI Agents) dan rangkaian rakan kongsinya lebih mendalam daripada mana-mana yang lain dalam senarai ini. Beralih daripadanya untuk menjimatkan kos lesen biasanya imbal balik yang buruk jika anda benar-benar menggunakan kedalaman itu.

Tiga sebab pasukan beralih adalah khusus, dan tiada satu pun ialah "produk tidak berfungsi."
1. Saiz kontrak berbanding pasukan CS yang kecil. Gainsight hanya sebut harga, dan edisinya bermula pada 10 pengguna penuh yang disertakan. Jika pasukan CS anda lima orang, anda membeli edisi yang bersaiz untuk sepuluh. Tiada peringkat lima lesen untuk dimasuki. Ketidakpadanan itu ialah sebab paling lazim sebuah syarikat Series B menilai alternatif semasa pembaharuan, dan ia bertambah buruk apabila nisbah lesen-kepada-akaun menjauhi bentuk 100 atau 200 pelanggan bagi setiap pengguna yang diandaikan edisi itu.
2. Beban pelaksanaan dan pentadbiran. Pelancaran Gainsight ialah projek, bukan pendaftaran. Peraturan, kad skor, calls-to-action, playbook dan pengambilan data semuanya perlu direka sebelum platform memberitahu anda sesuatu yang berguna. Kajian Gartner sendiri tentang teknologi perkhidmatan pelanggan mendapati bahawa pemimpin yang berkesan dalam aktiviti kesediaan organisasi 300% lebih berkemungkinan mencapai matlamat teknologi mereka, manakala pemimpin yang sekadar berkesan dalam penilaian vendor dan produk hanya melihat peningkatan 50%, daripada tinjauan terhadap lebih 200 pemimpin perkhidmatan dan sokongan yang dijalankan antara Disember 2024 dan Januari 2025 (Gartner). Platform yang mendalam menghukum pasukan yang belum bersedia dengan paling teruk.
3. Memerlukan pentadbir khusus yang anda tidak ada. Inilah yang benar-benar memaksa keputusan. Ramai pelanggan Gainsight akhirnya mempunyai seorang yang tugasnya ialah Gainsight. Jika organisasi CS anda tidak dapat mewajarkan bilangan kakitangan itu, setiap perubahan konfigurasi menjadi permintaan perkhidmatan atau item tunggakan, dan platform perlahan-lahan tidak lagi sepadan dengan cara pasukan anda bekerja. Alternatif yang memenangi tawaran terhadap Gainsight hampir semuanya menang atas dakwaan yang sama: CSM atau generalis CS ops boleh mengubahnya tanpa perkhidmatan perundingan.
| Sebab untuk beralih | Bagaimana ia kelihatan dari hari ke hari | Adakah beralih benar-benar menyelesaikannya? |
|---|---|---|
| Kontrak bersaiz melebihi pasukan anda | Membayar untuk 10 pengguna yang disertakan dengan 5 CSM | Ya. Velaris (5 pengguna), Akita (2 hingga 4 pengguna) dan Custify mengecil dengan kemas |
| Pelaksanaan yang membebankan | Berbulan-bulan antara tandatangan dan skor kesihatan pertama yang berguna | Sebahagiannya. Custify dan ClientSuccess tidak mengenakan yuran persediaan, tetapi kerja data tetap ada |
| Tiada pentadbir khusus | Setiap perubahan memerlukan tiket atau panggilan perkhidmatan | Ya. Vitally, Custify dan Akita dibina untuk konfigurasi peringkat CSM |
| Kos bagi setiap akaun pada skala | Siling akaun mendorong sebut harga lebih daripada lesen | Kadangkala. Totango dan Akita menetapkan harga dengan murah hati berdasarkan volum akaun |
| Pelaporan yang tidak pernah anda gunakan | Membayar untuk kedalaman tadbir urus yang tiada siapa baca | Ya, tetapi sahkan pelaporan lembaga pengarah anda dahulu |
| Mahu AI menggantikan kerja manual | Persediaan QBR manual dan kemas kini kesihatan | Tidak secara automatik. Setiap vendor di sini kini mendakwa ada AI. Uji pada data anda |
Satu lagi konteks: 91% organisasi kejayaan pelanggan berkata AI akan memberi kesan sederhana hingga ketara terhadap strategi CS mereka, dan 52% sudah mengintegrasikan AI ke dalam aliran kerja, menurut Customer Success Index 2025 milik Gainsight sendiri, tinjauan penanda aras vendor terhadap lebih 400 profesional CS. Bacalah sebagai petunjuk arah dan bukan neutral, kerana vendor yang menjual ciri AI menjalankan tinjauan itu. Setiap platform di bawah menghantar sesuatu berlabel AI, dan pilot ialah cara anda mengetahui sama ada ia berjalan pada data anda atau set data demo.
Jadual Perbandingan Pantas
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| ChurnZero | Pertukaran penuh paling hampir pada skala pasaran pertengahan | Hanya sebut harga; $18,681 hingga $131,560/thn (dilaporkan) | Leader Gartner dengan pentadbiran lebih ringan daripada Gainsight | Tiada harga diterbitkan langsung, walaupun peringkat permulaan |
| Totango (termasuk Catalyst) | Pasukan dengan akaun jauh lebih banyak daripada lesen | Hanya sebut harga | Peringkat Enterprise termasuk 2,000 akaun pelanggan | Pelan percuma yang terkenal itu tidak lagi disenaraikan |
| Planhat | Pasukan berasaskan data yang mahu memodelkan objek sendiri | Hanya sebut harga | Model data fleksibel, Leader Gartner dua tahun berturut-turut | Add-on dihargakan berasingan, jadi sebut harga sangat berbeza |
| Vitally | Pemimpin CS ops yang akan mengkonfigurasinya sendiri | Hanya sebut harga | Pelan High-Touch termasuk lesen penuh tanpa had | Tiga pelan mengikut pendekatan CS, jadi pilihan pelan mengikat anda |
| Custify | Pasukan pasaran pertengahan yang mahu beroperasi cepat, tanpa bil persediaan | Hanya sebut harga | Berkomitmen secara bertulis kepada tiada yuran persediaan | Tiada peringkat atau angka diterbitkan langsung |
| ClientSuccess | Pembeli yang mahu logik harga dijelaskan | Hanya sebut harga; diskaun 15 hingga 20% untuk tahunan | Harga berdasarkan bilangan CSM dan modul, dinyatakan secara terbuka | Pakej Startup menghadkan anda kepada 10 pelanggan |
| Velaris | Pasukan ramping sekitar lima CSM | Hanya sebut harga | Satu lesen, 5 pengguna, viewer tanpa had | Vendor lebih kecil, ekosistem rakan kongsi lebih nipis |
| Akita | Sesiapa yang mahukan harga tanpa panggilan jualan | $49/bulan (Small Teams) | Satu-satunya senarai harga penuh yang diterbitkan dalam kategori ini | 2 pengguna penuh dan 2 integrasi pada peringkat permulaan |
| SmartKarrot | Pembeli yang memerlukan lantai enterprise yang diterbitkan | $15,000/tahun (Basic, 5 pengguna) | Menerbitkan harga permulaan sebenar dalam dolar | Peringkat permulaan itu ditandakan sebagai harga diskaun |
| ZapScale | Pasukan yang didorong kos dan sanggup mengorbankan kedalaman ekosistem | ~$500/bulan (dilaporkan) | Titik masuk rendah yang dilaporkan untuk sehingga 100 pelanggan | Tiada halaman harga vendor untuk mengesahkan apa-apa |
| EverAfter | Pasukan yang masalahnya di sebelah pelanggan | Hanya sebut harga | Portal pelanggan dibina widget dengan log masuk SSO | Bukan pengganti pemarkahan kesihatan dalaman |
| HubSpot Service Hub | Syarikat yang sudah menyeragamkan pada HubSpot | $90/lesen/bln Professional, komitmen tahunan | Customer Success Workspace berada di atas CRM sedia ada anda | Workspace memerlukan Professional, ditambah $1,500 onboarding |
Angka bertanda (dilaporkan) datang daripada pihak ketiga, dinamakan dalam bahagian berkaitan, kerana vendor tidak menerbitkan apa-apa.
1. ChurnZero - Pertukaran Penuh Paling Hampir
ChurnZero ialah platform yang paling banyak memenangi tawaran head-to-head daripada Gainsight, dan sebabnya bersifat struktur dan bukan ciri. Kedua-dua syarikat dibina berdasarkan tesis yang sama: hasil langganan dimenangi selepas jualan, jadi pasukan pelanggan memerlukan pemarkahan kesihatan, automasi journey, penglibatan dalam aplikasi dan ramalan pembaharuan dalam satu sistem. ChurnZero hanya membinanya untuk pasukan CS yang tidak mengupah pentadbir platform sepenuh masa. Gartner menamakannya sebagai Leader dalam Magic Quadrant November 2025 bersama Gainsight, jadi ini bukan penurunan dari segi kedudukan kategori.
Perbezaan praktikal ketara dalam konfigurasi. Segmen, plays dan journey ChurnZero dibina untuk disunting oleh generalis CS ops dan bukan direka melalui perkhidmatan perundingan, dan Success Center serta WalkThroughs dalam aplikasinya meletakkan kandungan untuk pelanggan di dalam produk anda tanpa keluaran front-end. Itulah rungutan khusus yang dibawa kebanyakan mereka yang meninggalkan Gainsight ke panggilan pertama.
Harga ialah bahagian yang menjengkelkan. ChurnZero tidak menerbitkan sebarang harga, dan halaman harganya tidak boleh diakses secara terbuka. Daripada transaksi ChurnZero yang dianonimkan, pasar perolehan Vendr melaporkan julat $18,681 hingga $131,560 setahun, dengan median kontrak tahunan $44,681 (dilaporkan oleh Vendr, tidak disahkan vendor). Anggap itu sebagai sauh rundingan, bukan sebut harga.
Khalayak sasaran. Syarikat B2B SaaS dengan fungsi CS yang jelas, lazimnya 3 hingga 30 CSM, yang menjalankan pembaharuan dan pengembangan pada platform yang sama.
Kesesuaian saiz. Paling kuat dari 50 hingga 500 pekerja. Di atas sekitar 1,000, kedalaman tadbir urus Gainsight mula menang semula.
Kesesuaian peringkat. Series A hingga Series C, terutamanya pada saat hamparan tidak lagi berskala tetapi pentadbir platform belum dibajetkan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kedudukan Leader Gartner tanpa beban pentadbiran Gainsight | Tiada harga diterbitkan langsung, walaupun peringkat permulaan |
| Segmen, plays dan journey boleh disunting oleh generalis CS ops | Julat kontrak yang dilaporkan merangkumi lebih 16 kali ganda, jadi sebut harga sangat berbeza |
| Success Center dan WalkThroughs dalam aplikasi menghantar kandungan pelanggan dengan pantas | Ekosistem produk bersebelahan lebih sempit daripada Gainsight |
Harga: Hanya sebut harga. (dilaporkan) $18,681 hingga $131,560 setahun merentasi transaksi ChurnZero yang dianonimkan, dengan median kontrak tahunan $44,681, menurut Vendr.
Paling sesuai untuk: Pasukan CS pasaran pertengahan yang mahukan keupayaan setara Gainsight dengan beban konfigurasi yang boleh dipikul seorang generalis. Jika kedua-duanya calon akhir anda, perbandingan head-to-head Gainsight vs ChurnZero mengupas imbal balik itu dengan lebih mendalam, dan panduan alternatif ChurnZero merangkumi apa yang berlaku jika sebut harga datang lebih tinggi daripada jangkaan anda.
2. Totango (Termasuk Catalyst) - Apabila Akaun Anda Jauh Lebih Banyak daripada Lesen
Totango menyelesaikan satu bentuk masalah yang khusus: pasukan pengamal kecil yang bertanggungjawab ke atas buku akaun yang sangat besar. Pembungkusannya menyatakannya secara langsung. Peringkat Enterprise termasuk 10 lesen pengamal, 2,000 akaun pelanggan dan 5 pasukan. Premier naik kepada 20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun pelanggan, pasukan tanpa had dan satu instans pembangunan. Jika nisbah anda ialah enam CSM kepada 3,000 akaun, peruntukan akaun itu lebih bernilai daripada sebarang perbandingan ciri di halaman ini.
Dua fakta yang anda perlukan sebelum menilainya. Pertama, Catalyst bukan lagi syarikat bebas. Ia kini barisan produk Totango dan muncul pada halaman harga Totango sendiri, tempat pakej Catalyst Growth meliputi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce. Jangan bina senarai pendek yang menganggap Totango dan Catalyst sebagai dua vendor berasingan untuk dibandingkan. Kedua, dan ini memerangkap hampir semua orang: pelan percuma selamanya yang terkenal pada Totango tidak lagi disenaraikan pada halaman harganya. Setiap pelan, termasuk Catalyst Growth, melalui "Talk to sales."
Totango turut menjual Unison, enjin kepintaran pelanggan yang ditawarkan dengan Standard atau Custom AI Models.
Khalayak sasaran. Organisasi CS tech-touch dan hybrid-touch dengan bilangan akaun yang tinggi bagi setiap CSM, selalunya dalam portfolio PLG atau SMB.
Kesesuaian saiz. 100 hingga 2,000 pekerja. Peruntukan akaun itu dibazirkan pada buku 300 akaun.
Kesesuaian peringkat. Syarikat selepas product-market-fit yang bilangan pelanggannya berskala lebih pantas daripada bilangan kakitangan CS.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Peruntukan akaun (2,000 hingga 10,000) bersaiz untuk buku tech-touch | Tiada harga diterbitkan, dan tiada pelan percuma disenaraikan setakat Ogos 2026 |
| Catalyst diserap, jadi satu vendor meliputi dua bekas produk | Dua barisan produk ditambah Unison menjadikan pembungkusan lebih sukar dibandingkan |
| Premier termasuk instans pembangunan untuk ujian konfigurasi yang selamat | Berlebihan untuk pasukan dengan kurang beberapa ratus akaun |
Harga: Hanya sebut harga. Setiap peringkat melalui "Talk to sales." Tiada angka diterbitkan.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang kekangannya ialah akaun bagi setiap CSM, bukan ciri. Segmenkan buku perniagaan sebelum membeli, kerana peringkat akaun anda menentukan pakej yang sebenarnya anda perlukan. Panduan alternatif Totango merangkumi peralihan ke arah sebaliknya.
3. Planhat - Model Data Itulah Produknya
Pembeza Planhat bukan ciri, tetapi keputusan seni bina. Jika kebanyakan platform CS memberi anda set objek tetap (syarikat, pengguna, skor kesihatan, tugas) dan membenarkan anda menambah medan, Planhat membenarkan anda memodelkan objek dan hubungan anda sendiri, kemudian membina pemarkahan kesihatan, penjejakan hasil dan portal di atas model itu. Bagi pasukan yang akaunnya mempunyai bentuk benar-benar tidak standard (pelanggan berbilang entiti, struktur francais, penggunaan yang dikumpulkan merentasi sub-akaun), fleksibiliti itu ialah keseluruhan sebab untuk beralih.
Gartner menamakan Planhat sebagai Leader dalam Magic Quadrant November 2025, tahun kedua berturut-turut, dengan peningkatan tahun ke tahun terbesar dalam bidang itu pada visi dan pelaksanaan.
Harga berasaskan sebut harga, dan Planhat menyatakannya dengan jelas pada halamannya: "Quote-based pricing with add-ons for advanced needs." Add-on itu dinamakan, yang lebih berguna daripada bunyinya, kerana ia memberitahu anda di mana sebut harga akan membesar: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals. Tiada peringkat, bilangan lesen atau minimum diterbitkan. Tanya add-on mana yang diperlukan kes penggunaan anda pada panggilan pertama, kerana sebut harga dengan tiga add-on ialah angka yang sangat berbeza daripada asas.
Khalayak sasaran. Pasukan CS dan hasil yang mahu menyatukan data penggunaan, hasil dan hubungan dalam satu model dan bukan menyegerakkan tiga alat.
Kesesuaian saiz. 100 hingga 2,000 pekerja. Di bawah sekitar 50, fleksibiliti melebihi apa yang mampu diselenggara pasukan kecil.
Kesesuaian peringkat. Series B dan seterusnya, terutamanya apabila fungsi data atau ops wujud untuk memiliki model itu.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Model data tersuai mengendalikan struktur akaun tidak standard | Fleksibiliti bermakna anda perlu mereka model sebelum nilai muncul |
| Leader Gartner dua tahun berturut-turut, peningkatan tahun ke tahun terkuat | Add-on dihargakan berasingan, jadi sebut harga sangat berbeza antara pembeli |
| Meliputi CS, hasil dan portal tanpa tiga alat berasingan | Hanya sebut harga, tanpa lantai diterbitkan untuk disemak kewajarannya |
Harga: Hanya sebut harga ("Enquire"). Add-on yang dinamakan: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing, Advanced Portals.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang sudah tahu model data mereka ialah masalahnya. Gandingkan dengan reka bentuk dashboard penggunaan produk dan kesihatan pelanggan yang sebenar sebelum pelaksanaan, dan lihat panduan alternatif Planhat jika fleksibiliti itu terasa lebih daripada yang anda perlukan.
4. Vitally - Dibina untuk Pemimpin CS Ops yang Mahu Memilikinya
Vitally membungkus mengikut pendekatan kejayaan pelanggan dan bukan mengikut peringkat ciri, iaitu cara menjual yang luar biasa jujur dalam kategori ini. Tiga pelan: Tech-Touch untuk pendekatan satu-ke-ramai dan PLG, Hybrid-Touch untuk pasukan yang menjalankan kedua-duanya, dan High-Touch untuk liputan enterprise satu-ke-satu. Anda memilih pelan yang sepadan dengan cara pasukan anda sebenarnya bekerja, bukan yang membuka ciri yang anda perlukan.
Satu butiran sering tersalah petik, jadi jelaskan dengan tepat: faedah lesen penuh tanpa had milik pelan High-Touch sahaja, bukan ketiga-tiganya. Apa yang disertakan oleh setiap pelan ialah automasi tanpa had, lesen pemerhati tanpa had, SSO, perpustakaan integrasi penuh dan dokumen tanpa had. Lesen pemerhati yang tanpa had merentasi semua pelan bermakna AE, pengurus produk dan eksekutif anda boleh berada dalam rekod pelanggan tanpa perbualan setiap lesen, yang biasanya tempat soalan lesen viewer Gainsight timbul.
Produk itu sendiri bersandar kuat pada antara muka secepat hamparan, dengan Vitally Docs untuk pelan dan nota akaun secara kolaboratif, dan pembinaan automasi yang boleh disiapkan pemimpin CS ops dalam satu petang. Itulah jawapan khusus kepada bantahan "kami tidak dapat mewajarkan pentadbir khusus."
Khalayak sasaran. Pasukan CS dengan pemilik ops yang ditetapkan yang mahu membina dan mengulang playbook tanpa perkhidmatan perundingan.
Kesesuaian saiz. 50 hingga 500 pekerja. Ia berskala lebih jauh, tetapi di kumpulan itulah kisah konfigurasi layan diri paling berbaloi.
Kesesuaian peringkat. Series A hingga Series C, terutamanya pasukan yang beralih daripada pendekatan tech-touch kepada hibrid.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Lesen pemerhati tanpa had dan SSO pada setiap pelan | Lesen penuh tanpa had hanya untuk High-Touch, bukan semua pelan |
| Pelan dipadankan dengan pendekatan CS, jadi soalan kesesuaian menjadi konkrit | Memilih pendekatan yang salah semasa tandatangan ialah perubahan tengah tempoh yang janggal |
| Automasi dan dokumen boleh dikonfigurasi oleh generalis CS ops | Tiada harga diterbitkan pada mana-mana peringkat |
Harga: Hanya sebut harga ("Request Pricing"). Tiga pelan mengikut pendekatan: Tech-Touch, Hybrid-Touch, High-Touch.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang seorang memiliki CS ops dan mahu mengkonfigurasi platform sendiri. Bawa takrifan pemantauan kesihatan pelanggan anda ke percubaan, kerana Vitally memberi ganjaran kepada pasukan yang sudah tahu rupa akaun yang sihat.
5. Custify - Beroperasi dalam Beberapa Minggu, Tanpa Bil Persediaan
Custify membina keseluruhan kedudukannya sekitar sebab kedua orang meninggalkan Gainsight: masa dan kos untuk nilai pertama. Halaman harganya membuat tepat satu komitmen konkrit, dan ia berguna. "We don't charge any setup fees." Dalam kategori yang perkhidmatan pelaksanaan lazimnya mencecah kos setahun pertama lesen, vendor yang menulisnya ialah isyarat sebenar tentang bagaimana ia menjangkakan onboarding berjalan.
Produk ini ialah platform CS konvensional yang dilakukan dengan kemas dan bukan yang luar biasa: skor kesihatan, peringkat kitaran hayat, playbook, automasi tugas, dan paparan gaya concierge untuk CSM yang perlu melihat apa yang perlu dilakukan seterusnya dan bukan menyemak dashboard. Ia menyasarkan pasukan B2B SaaS yang mahu pendekatan CS teras berjalan dengan betul dan tidak cuba membina gudang data hasil bespoke di atasnya. Jika instans Gainsight anda 20% dikonfigurasi dan anda membayar untuk 100%, Custify ialah bentuk imbal balik yang anda cari.
Kelemahannya ialah ketelusan: tiada peringkat, tiada kadar lesen, tiada minimum. Anda mendapat satu komitmen jujur tentang yuran persediaan dan "hubungi kami" untuk yang lain, jadi anda masih tidak dapat membuat bajet tanpa panggilan.
Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS sekitar 3 hingga 20 CSM yang mahukan platform yang berfungsi dengan cepat tanpa projek perkhidmatan.
Kesesuaian saiz. 20 hingga 300 pekerja. Di atas itu, siling kedalaman mula penting.
Kesesuaian peringkat. Series A dan B, atau syarikat bootstrap yang melepasi seratus pelanggan pertama.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Komitmen bertulis tiada yuran persediaan, luar biasa dalam kategori ini | Tiada peringkat, kadar lesen atau minimum diterbitkan langsung |
| Pemarkahan kesihatan dan playbook yang mudah, pantas dikonfigurasi | Kurang mendalam daripada Gainsight atau Planhat untuk portfolio kompleks |
| Paparan CSM gaya concierge mengurangkan pencarian dashboard | Ekosistem integrasi dan rakan kongsi lebih kecil |
Harga: Hanya sebut harga. Satu-satunya komitmen yang diterbitkan: tiada yuran persediaan.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan platform yang berfungsi suku tahun ini, bukan tahun depan. Reka sistem amaran awal anda sebelum onboarding, kerana Custify hanya menjadi berguna dengan cepat jika anda sudah tahu isyarat mana yang penting.
6. ClientSuccess - Vendor yang Menjelaskan Logik Harganya Sendiri
ClientSuccess hanya sebut harga seperti hampir semua yang lain, tetapi ia satu-satunya vendor di sini yang memberitahu anda tepat apa yang mendorong angka itu. Halaman harganya menyatakan bahawa kos berdasarkan bilangan pengurus kejayaan pelanggan yang menggunakan platform dan modul yang anda perlukan. Satu ayat itu menjimatkan seminggu meneka, kerana ia memberitahu anda sebut harga anda berskala dengan bilangan kakitangan CS dan bukan dengan jumlah akaun pelanggan, yang bertentangan dengan cara Totango menetapkan harga.
Tiga pakej mempunyai bentuk sebenar yang diterbitkan walaupun tanpa angka dolar. Startup meliputi sehingga 10 pelanggan dan sehingga 500 lesen penuh, dengan 1 matlamat atau KBO bagi setiap pelanggan dan sokongan onboarding sahaja. Growth menaikkannya kepada 50 pelanggan, 5,000 lesen penuh, 3 matlamat atau KBO bagi setiap pelanggan, dan menambah CSM khusus di pihak vendor. Enterprise tanpa had pada pelanggan dan lesen, dan termasuk dashboard tersuai dan portal pelanggan. Struktur pelanggan dan lesen itu cukup luar biasa sehingga wajar meminta vendor menerangkannya berbanding buku anda sendiri pada panggilan pertama dan bukan menganggap apa yang dipadankan oleh terma itu.
Dua butiran komersial penting: kontrak tahunan mendapat diskaun 15% hingga 20%, dan tiada yuran persediaan.
Khalayak sasaran. Pasukan CS yang menjalankan metodologi pelanggan berstruktur berasaskan matlamat dan mahu platform menguatkuasakannya.
Kesesuaian saiz. 50 hingga 500 pekerja, dengan titik masuk pasukan kecil yang benar pada pakej Startup.
Kesesuaian peringkat. Series A hingga C, terutamanya pasukan yang memformalkan pelan kejayaan dan KBO buat kali pertama.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Menyatakan dengan jelas apa yang mendorong harga: bilangan CSM dan modul | Masih tiada angka dolar diterbitkan pada mana-mana pakej |
| Diskaun tahunan 15% hingga 20% dan tiada yuran persediaan | Had pakej pada pelanggan dan matlamat perlu dijelaskan pada panggilan |
| Matlamat dan KBO ialah objek kelas pertama, bukan medan tersuai | Kedalaman automasi lebih ringan daripada ChurnZero atau Vitally |
Harga: Hanya sebut harga, dihargakan berdasarkan bilangan CSM ditambah modul. Kontrak tahunan diskaun 15% hingga 20%. Tiada yuran persediaan.
Paling sesuai untuk: Pasukan dengan metodologi kejayaan yang jelas yang mahukan kejutan lebih sedikit dalam sebut harga. Ia sepadan dengan baik dengan jawapan yang jelas tentang pemilikan pembaharuan antara AE, AM dan CSM, kerana ClientSuccess menetapkan harga berdasarkan lesen CSM yang anda berikan kepada platform.
7. Velaris - Satu Lesen, Lima Pengguna, Viewer Tanpa Had
Velaris ialah jawapan paling langsung kepada masalah "pasukan CS kami lima orang dan Gainsight mahu kami membeli sepuluh lesen." Pembungkusannya ialah satu baris pada halaman harganya dan ia luar biasa jelas untuk vendor hanya-sebut-harga: semua alat yang anda perlukan dalam satu lesen, 5 pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia. Satu lesen, tiada tangga peringkat untuk didaki, dan soalan viewer selesai sebelum menjadi rundingan.
Produk ini bersandar AI-first, dengan pembantu yang merumuskan akaun, merangka susulan dan memunculkan isyarat risiko dan bukan menyuruh anda membina peraturan yang memunculkannya. Bagi pasukan lima orang tanpa fungsi CS ops, itulah pertaruhan yang betul: platform melakukan penyusunan dan bukan meminta anda mengkonfigurasi enjin peraturan yang tidak akan sempat anda selenggara. Itulah tugas yang sama yang dilakukan Gainsight, didekati dari arah bertentangan.
Imbal baliknya ialah yang ditanggung oleh mana-mana vendor lebih kecil. Ekosistem rakan kongsi lebih nipis, integrasi pra-bina lebih sedikit daripada Gainsight atau Planhat, dan tiada harga diterbitkan untuk dijadikan sauh, hanya anggaran tersuai atas permintaan.
Khalayak sasaran. Pasukan CS ramping sekitar lima pengamal yang mahu AI memikul beban analisis.
Kesesuaian saiz. 20 hingga 200 pekerja. Lesen 5 pengguna ialah produknya, bukan titik permulaan yang anda lepasi dengan senyap.
Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series B, terutamanya pengambilan CS khusus pertama yang membina fungsi itu.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Satu lesen meliputi 5 pengguna dengan viewer tanpa had | Tiada harga diterbitkan, anggaran tersuai sahaja |
| Pembantu AI mengurangkan analisis akaun manual untuk pasukan kecil | Vendor lebih kecil, ekosistem rakan kongsi dan integrasi lebih nipis |
| Add-on tersedia dan bukan peningkatan peringkat yang dipaksa | Bentuk lima pengguna perlu dikaji semula apabila pasukan membesar |
Harga: Hanya sebut harga. Pembungkusan diterbitkan sebagai satu lesen, 5 pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia.
Paling sesuai untuk: Pasukan lima CSM yang mahukan keupayaan berbentuk enterprise tanpa kontrak berbentuk enterprise. Tetapkan peringkat liputan anda dahulu, kerana pengaruh pasukan kecil datang daripada keputusan liputan lebih daripada perkakasan.
8. Akita - Satu-satunya Senarai Harga Penuh dalam Kategori Ini
Akita layak berada dalam senarai ini atas satu sebab melebihi set cirinya: ia satu-satunya platform kejayaan pelanggan di sini yang menerbitkan senarai harga layan diri yang lengkap. Dalam kategori yang dua belas vendor berkata "bercakap dengan jualan," itu sahaja mengubah cara anda boleh menjalankan penilaian.
Angkanya, daripada halaman harga Akita sendiri: Small Teams pada $49 sebulan meliputi 2 pengguna penuh, 4 pengguna baca sahaja, 2 integrasi dan sehingga 10,000 akaun dan kenalan. Growing Teams pada $99 sebulan meliputi 4 pengguna penuh, 8 pengguna baca sahaja, 4 integrasi dan sehingga 100,000 akaun dan kenalan. Enterprise ialah tersuai dengan akaun tanpa had. Bayaran tahunan di muka memberi diskaun 20%. Pengguna penuh tambahan ialah $29 sebulan seorang dan integrasi tambahan $29 sebulan setiap satu. Terdapat percubaan percuma 14 hari, dan tiada yuran persediaan atau pembatalan.
Baca semula peruntukan akaun itu. Sepuluh ribu akaun pada pelan $49 sebulan ialah falsafah harga yang sangat berbeza daripada kategori yang siling akaun mendorong sebut harga enam angka. Apa yang anda korbankan ialah kedalaman: bilangan integrasi ialah siling sebenar (dua pada permulaan, empat pada Growing Teams, $29 bagi setiap tambahan), dan platform dibina sekitar pemarkahan kesihatan, segmen, amaran dan playbook dan bukan lapisan orkestrasi dan tadbir urus yang dijangka organisasi CS enterprise.
Khalayak sasaran. Pasukan CS kecil dan fungsi kejayaan yang diterajui pengasas yang mahukan struktur tanpa kitaran perolehan.
Kesesuaian saiz. 10 hingga 100 pekerja. Dua hingga empat pengguna penuh benar-benar bentuknya.
Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series A, atau mana-mana pasukan yang mahu membuktikan pendekatan CS berkesan sebelum membeli platform untuknya.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Senarai harga penuh yang diterbitkan, percubaan 14 hari, tiada yuran persediaan atau pembatalan | 2 pengguna penuh dan 2 integrasi pada peringkat permulaan $49 |
| Peruntukan akaun yang sangat tinggi berbanding harga | Tidak dibina untuk orkestrasi enterprise atau kedalaman tadbir urus |
| Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka, lesen tambahan $29/bulan tetap | Ekosistem lebih kecil, penyambung enterprise pra-bina lebih sedikit |
Harga: Small Teams $49/bulan, Growing Teams $99/bulan, Enterprise tersuai. Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka. Pengguna penuh tambahan $29/bulan, integrasi tambahan $29/bulan.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahu menjalankan pelaporan kesihatan dan churn yang sebenar selama setahun sebelum berkomitmen kepada platform enam angka. Ia juga cara terpantas meletakkan angka dalam baris bajet sementara setiap vendor lain menjadualkan panggilan.
9. SmartKarrot - Lantai yang Diterbitkan untuk Pembelian Berbentuk Enterprise
SmartKarrot ialah satu-satunya vendor lain di sini yang meletakkan angka dolar di laman webnya, dan ia melakukannya di hujung bertentangan daripada Akita. Basic ialah $15,000 setahun dan meliputi 5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga dan sokongan e-mel. Di atasnya, Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise (tersuai) semuanya "Contact Sales." Satu butiran penting apabila anda memetik angka itu secara dalaman: halaman SmartKarrot sendiri menandakan angka $15,000 sebagai harga diskaun, jadi anggap ia lantai promosi dan bukan kadar senarai tetap.
Dari segi produk, SmartKarrot meletakkan dirinya sekitar kepintaran akaun dan automasi merentasi keseluruhan kitaran hayat pelanggan, dengan pemetaan titik sentuh, pemarkahan kesihatan dan sentimen, dan automasi playbook. Peringkatnya berharga bagi setiap pengamal dalam jalur 5, 10 dan 25, mudah dimodelkan apabila pasukan membesar dan sukar diwajarkan jika anda tiga orang.
Bacaan jujurnya ialah $15,000 setahun untuk lima pengguna meletakkan SmartKarrot dalam perbualan bajet yang sama dengan tawaran ChurnZero atau Custify yang kecil, tanpa kedudukan Gartner yang pertama atau komitmen yuran persediaan yang kedua. Kelebihannya ialah anda boleh memulakan perbualan dengan mengetahui angkanya.
Khalayak sasaran. Pasukan CS pasaran pertengahan 5 hingga 25 pengamal yang mahukan titik permulaan yang diterbitkan untuk kelulusan bajet.
Kesesuaian saiz. 100 hingga 1,000 pekerja.
Kesesuaian peringkat. Series B dan seterusnya, apabila baris perbelanjaan $15,000 ialah kelulusan rutin dan bukan perdebatan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Menerbitkan harga permulaan sebenar, jarang dalam kategori ini | $15,000 yang diterbitkan ditandakan sebagai harga diskaun |
| Jalur pengguna yang jelas pada 5, 10 dan 25 memudahkan pemodelan pertumbuhan | Hanya 2 integrasi pihak ketiga pada peringkat Basic |
| Kepintaran akaun dan automasi kitaran hayat dalam satu platform | Segala yang di atas Basic ialah "Contact Sales" sekali lagi |
Harga: Basic $15,000/tahun (5 pengguna, 2 integrasi, sokongan e-mel), ditandakan sebagai diskaun. Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise: hubungi jualan.
Paling sesuai untuk: Pembeli yang memerlukan angka untuk memulakan perbualan bajet dan menjangka akan membesar kepada 10 atau 25 lesen pengamal.
10. ZapScale - Pilihan Kos Rendah, Dengan Peringatan Ketelusan
ZapScale muncul dalam kebanyakan senarai alternatif Gainsight sebagai pilihan bajet, dan angka yang dilaporkan menjelaskan sebabnya. Direktori perisian pihak ketiga termasuk GetApp dan Software Advice menyenaraikan Startup pada sekitar $500 sebulan untuk sehingga 100 pelanggan dan Growth pada sekitar $2,000 sebulan untuk sehingga 500 pelanggan, dengan Enterprise tersuai. Angka itu (dilaporkan), tidak disahkan vendor, dan inilah peringatan yang patut anda timbang dengan berat: ZapScale pada masa ini langsung tidak menerbitkan halaman harga.
Itu lebih penting daripada harga. Vendor tanpa senarai harga awam tidak memberi anda apa-apa untuk dijadikan rujukan dalam perbualan pembaharuan, dan penyenaraian direktori cepat lapuk. Jika ZapScale ada dalam senarai pendek anda, minta senarai harga semasa secara bertulis pada panggilan pertama dan sahkan siling akaun, kerana had bilangan pelanggan pada 100 atau 500 ialah jenis had yang dirundingkan semula tepat ketika anda berkembang paling pantas.
Produk itu sendiri meliputi perkara yang dijangka: skor kesihatan dibina daripada penggunaan produk, sokongan dan isyarat kewangan, ramalan churn, playbook dan pelaporan QBR. Bagi pasukan yang boleh hidup dengan vendor lebih kecil, ia pilihan yang sah. Cuma jangan anggap harga yang dilaporkan sebagai sebut harga.
Khalayak sasaran. Pasukan B2B SaaS yang sensitif kos yang mahukan pemarkahan kesihatan automatik tanpa kontrak enterprise.
Kesesuaian saiz. 20 hingga 200 pekerja, dengan bilangan akaun di bawah siling 500.
Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series B.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Titik masuk rendah yang dilaporkan berbanding kategori | Tiada halaman harga vendor, jadi tiada apa-apa yang boleh disahkan |
| Pemarkahan kesihatan daripada isyarat penggunaan, sokongan dan kewangan | Siling pelanggan yang dilaporkan (100 dan 500) boleh mengekang dengan cepat |
| Ramalan churn dan pelaporan QBR disertakan pada peringkat permulaan | Ekosistem terkecil dan rekod prestasi awam paling sedikit dalam senarai ini |
Harga: (dilaporkan) Startup ~$500/bulan sehingga 100 pelanggan, Growth ~$2,000/bulan sehingga 500 pelanggan, Enterprise tersuai, menurut profil vendor GetApp dan Software Advice. ZapScale tidak menerbitkan senarai harga sendiri.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang keperluan segeranya ialah model ramalan churn yang berfungsi dengan bajet kecil, dan yang akan menerima imbal balik ketelusan untuk sampai ke situ.
11. EverAfter - Apabila Masalahnya di Sebelah Pelanggan
EverAfter ialah satu-satunya entri dalam senarai ini yang bukan benar-benar pengganti Gainsight, dan ia mendapat tempatnya tepat kerana itu. Gainsight dan semua yang di atasnya ialah sistem dalaman: ia memberitahu pasukan anda apa yang berlaku. EverAfter membina lapisan di sebelah pelanggan, iaitu portal, pelan onboarding, pelan kejayaan bersama dan hab QBR yang dilog masuk dan digunakan sendiri oleh pelanggan anda.
Pembina antara muka berasaskan widget, jadi CSM menghimpun hab pelanggan daripada blok dan bukan menghantar permintaan kepada produk atau reka bentuk. Setiap peringkat termasuk set teras yang sama: pembina antara muka pelanggan berasaskan widget, peraturan automasi dan keterlihatan, 100 lebih integrasi, penjejakan penglibatan, log masuk pelanggan dengan SSO, peranan terperinci, pengurusan tugas, dan CSM khusus di pihak vendor. Harga ialah "customized pricing tailored for you," tanpa lesen atau angka diterbitkan.
Di mana ini penting untuk keputusan Gainsight: banyak pasukan yang menilai alternatif sebenarnya tidak berpuas hati dengan pemarkahan kesihatan dalaman mereka. Mereka tidak puas hati kerana onboarding berjalan melalui rantaian e-mel dan hamparan kongsi, dan pelanggan tidak mempunyai satu tempat untuk melihat pelan mereka sendiri. Jika itu masalah sebenar anda, menggantikan platform dalaman anda tidak akan membetulkannya, dan menambah EverAfter bersama alat dalaman yang lebih ringan mungkin kosnya lebih rendah daripada pembaharuan Gainsight yang anda geruni.
Khalayak sasaran. Pasukan CS dan onboarding yang geseran mereka di sebelah pelanggan dan bukan dalaman.
Kesesuaian saiz. 50 hingga 1,000 pekerja, lazimnya dengan pendekatan onboarding atau pelaksanaan berstruktur.
Kesesuaian peringkat. Series B dan seterusnya, apabila onboarding ialah proses berulang yang berbaloi dijadikan produk.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Portal untuk pelanggan yang boleh dibina CSM tanpa kejuruteraan | Bukan pengganti pemarkahan kesihatan dan playbook dalaman |
| Log masuk pelanggan dengan SSO dan peranan terperinci pada setiap peringkat | Tiada harga, lesen atau peringkat diterbitkan |
| 100 lebih integrasi dan penjejakan penglibatan disertakan | Menambah platform kedua dan bukan menyatukan satu |
Harga: Hanya sebut harga. "Customized pricing tailored for you." Semua peringkat termasuk set keupayaan teras yang sama.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang serah tugas dari closed-won ke onboarded ialah kebocoran sebenar, bukan pemarkahan kesihatan mereka.
12. HubSpot Service Hub (Customer Success Workspace) - Jika Anda Sudah Tinggal dalam HubSpot
Jika syarikat anda sudah menjalankan jualan dan sokongan di HubSpot, platform CS yang boleh dipercayai dan paling murah mungkin yang sebahagiannya sudah anda bayar. Customer Success Workspace HubSpot memberi CSM paparan khusus ke atas CRM yang sudah anda ada: isyarat kesihatan akaun, suapan aktiviti, senarai akaun dimiliki dan konteks pipeline dalam rekod yang sama yang digunakan AE anda. Tiada apa-apa untuk disegerakkan, tiada apa-apa untuk didamaikan, dan tiada sumber kebenaran kedua tentang siapa pelanggan itu.

Peraturan harga yang anda perlukan ialah pintu, bukan diskaun. Customer Success Workspace memerlukan Service Hub Professional atau Enterprise. Professional diterbitkan pada $90 setiap lesen sebulan atas komitmen tahunan, dengan $100 setiap lesen sebulan jika dibilkan bulanan, ditambah yuran onboarding Professional sekali sahaja $1,500. Enterprise bermula pada $150 setiap lesen sebulan dengan yuran onboarding sekali sahaja $3,500. Peringkat percuma HubSpot (sehingga 2 pengguna) tidak termasuk workspace itu. Sahkan pada sebut harga anda bahawa angka setiap lesen ditulis pada tempoh tahunan, kerana kadar bulan-ke-bulan lebih tinggi $10 setiap lesen.
Batasan yang jujur: ini ruang kerja asli CRM, bukan platform kejayaan pelanggan yang dibina khusus. Pemarkahan kesihatan lebih nipis daripada ChurnZero atau Planhat, orkestrasi journey berbentuk pemasaran dan bukan berbentuk CS, dan data penggunaan produk perlu disalurkan masuk dan bukan asli. Bagi pasukan 6 CSM yang sudah menyeragamkan pada HubSpot, itu selalunya imbal balik yang boleh diterima demi satu log masuk dan satu rekod.
Khalayak sasaran. Syarikat yang sudah menjalankan HubSpot CRM dan Service Hub yang mahukan liputan CS tanpa vendor baharu.
Kesesuaian saiz. 20 hingga 300 pekerja. Di atas itu, kos setiap lesen dan had kedalaman kedua-duanya mula mengekang.
Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series B, terutamanya apabila CS ialah fungsi baharu dan bukan organisasi yang mantap.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Berada di atas rekod CRM yang sudah anda gunakan, tiada penyegerakan untuk diselenggara | Memerlukan Professional atau Enterprise, jadi kos masuk adalah nyata |
| Harga setiap lesen diterbitkan, luar biasa dalam kategori ini | Yuran onboarding sekali sahaja $1,500 (Pro) atau $3,500 (Enterprise) |
| Satu log masuk untuk jualan, sokongan dan kejayaan pelanggan | Pemarkahan kesihatan dan kedalaman penggunaan ketinggalan di belakang platform CS yang dibina khusus |
Harga: Customer Success Workspace memerlukan Professional ($100/lesen/bulan, komitmen tahunan, ditambah onboarding sekali sahaja $1,500) atau Enterprise (daripada $150/lesen/bulan, ditambah onboarding sekali sahaja $3,500). Peringkat percuma sehingga 2 pengguna tidak termasuk workspace.
Paling sesuai untuk: Syarikat yang diseragamkan pada HubSpot yang mahukan liputan CS dalam stack CRM, platform CS dan revenue intelligence yang sejajar dan bukan satu lagi sistem untuk didamaikan.
Kesesuaian Saiz dan Persona
Edisi Gainsight menarik garisnya pada 10 dan 20 pengguna penuh yang disertakan. Alat di sekelilingnya membahagikan pasaran dengan lebih halus, pada dua paksi serentak: berapa ramai CSM yang anda upah, dan berapa banyak akaun yang mereka bawa bersama. Letakkan kedua-dua angka di atas meja sebelum sebarang demo.
| Saiz pasukan CS | Akaun dalam pengurusan | Paling sesuai | Perkara yang perlu diberi perhatian |
|---|---|---|---|
| 1 hingga 2 CSM | Bawah 500 | Akita, ZapScale | Siling permulaan 2 pengguna dan 2 integrasi Akita |
| 3 hingga 5 CSM | 200 hingga 1,500 | Velaris, Custify, Akita Growing Teams | Velaris dibungkus pada tepat 5 pengguna, rancang untuk yang keenam |
| 5 hingga 10 CSM | 500 hingga 3,000 | ChurnZero, Vitally, ClientSuccess, SmartKarrot | Peringkat Basic SmartKarrot dihadkan pada 5 pengguna |
| 10 hingga 25 CSM | 2,000 hingga 10,000 | ChurnZero, Planhat, Totango, Vitally | Siling akaun, bukan lesen, akan mendorong sebut harga |
| 25 CSM ke atas | 10,000 ke atas | Gainsight, Planhat, Totango Premier | Kos peralihan mungkin melebihi penjimatan lesen |
| Sebarang saiz, asli HubSpot | Sebarang | HubSpot Service Hub | Pintu peringkat Professional ditambah yuran onboarding sekali sahaja |
| Persona | Apa yang Mereka Optimumkan | Pilihan terbaik |
|---|---|---|
| VP of CS di syarikat Series B | Masa ke skor kesihatan pertama yang berguna | Custify, ChurnZero, Vitally |
| Pemimpin CS Ops yang memiliki konfigurasi | Automasi layan diri tanpa panggilan perkhidmatan | Vitally, ChurnZero, Custify |
| Chief Customer Officer yang melapor kepada lembaga pengarah | Kedudukan penganalisis dan kedalaman tadbir urus | Gainsight, Planhat, ChurnZero |
| Head of CS dengan buku tech-touch yang besar | Peruntukan akaun melebihi kedalaman setiap lesen | Totango, Akita |
| Pengasas yang menjalankan CS sendiri | Harga yang diterbitkan dan percubaan | Akita, ZapScale |
| Pemimpin RevOps yang menyatukan stack | Satu rekod merentasi jualan, sokongan dan CS | HubSpot Service Hub, Planhat |
| Ketua onboarding yang membetulkan serah tugas pelanggan | Pelan dan portal yang menghadap pelanggan | EverAfter, Planhat (Advanced Portals) |
| CFO yang menyemak pembaharuan | Angka yang boleh diramal | Akita, SmartKarrot, HubSpot |
Kesesuaian Peringkat
Keperluan platform berkembang daripada paparan akaun bersama kepada playbook berulang, data bersambung dan tadbir urus formal.

| Peringkat syarikat | Apa yang biasanya gagal | Paling sesuai |
|---|---|---|
| Seed, bawah 30 orang | Tiada takrifan kesihatan langsung, churn ialah kejutan | Akita, ZapScale |
| Series A, 30 hingga 80 | Pengambilan CS pertama, tiada paparan akaun bersama | Custify, Velaris, HubSpot Service Hub |
| Series B, 80 hingga 250 | Playbook wujud tetapi tiada siapa menjalankannya secara konsisten | ChurnZero, Vitally, ClientSuccess |
| Series C, 250 hingga 600 | Data bertaburan merentasi produk, CRM dan sokongan | Planhat, ChurnZero, Totango |
| Peringkat lewat, 600 ke atas | Tadbir urus, portfolio berbilang produk, pelaporan lembaga pengarah | Gainsight, Planhat, Totango Premier |
| Sebarang peringkat, pendekatan PLG | Beribu-ribu akaun, segelintir manusia | Totango, Vitally Tech-Touch, Akita |
Berpindah Daripada Gainsight: Apa yang Sebenarnya Berpindah
Sebut harga lesen ialah bahagian yang mudah dalam keputusan ini. Apa yang menentukan sama ada peralihan itu berbaloi ialah berapa banyak kepintaran terkonfigurasi anda yang terselamat daripada perpindahan, dan jawapan jujurnya: data anda kebanyakannya berpindah, logik anda kebanyakannya tidak.

Skor kesihatan tidak berpindah. Inputnya berpindah. Anda boleh mengeksport skor peringkat akaun yang dihasilkan Gainsight, tetapi kad skor itu sendiri, pemberatnya, takrifan ukuran, ambang yang menjadikan akaun bertukar kuning, ialah model Gainsight yang dinyatakan dalam enjin peraturan Gainsight. Setiap platform dalam senarai ini melaksanakannya semula dengan cara berbeza. Peruntukkan dua hingga empat minggu untuk membinanya semula, dan gunakan peralihan ini sebagai peluang membetulkan bahagian yang memang tiada siapa percayai. Eksport data ukuran mentah, bukan sekadar skor komposit, atau anda tidak akan ada cara mengesahkan model baharu terhadap yang lama.
Playbook dan calls-to-action ialah penulisan semula, bukan pemindahan. Kandungannya berpindah sebagai teks. Pencetus, logik percabangan dan automasi yang melancarkannya tidak. Di sinilah pasukan paling kerap memperkecilkan usaha, kerana playbook kelihatan seperti dokumen dan berfungsi seperti perisian.
Integrasi ialah garis masa sebenar. Penyegerakan Salesforce atau HubSpot, saluran penggunaan produk, suapan tiket sokongan, data bil, dan sebarang objek tersuai yang anda bina semuanya perlu diwujudkan semula pada platform baharu. Peringkat permulaan Akita termasuk 2 hingga 4 integrasi atas sebab tertentu: bilangan penyambung benar-benar kekangan. Inventorikan setiap integrasi yang aktif dalam instans Gainsight anda sebelum anda menetapkan skop projek, termasuk yang tiada siapa ingat telah dikonfigurasi.
Data penggunaan sejarah ialah bahagian yang berbaloi diperjuangkan. Konteks trend ialah yang menjadikan skor kesihatan boleh dipercayai pada bulan pertama dan bukan bulan keenam. Eksport sekurang-kurangnya 12 bulan sejarah penggunaan dan penglibatan peringkat akaun dalam CSV peringkat baris, dan sahkan semasa percubaan bahawa platform baharu anda boleh mengambil baris sejarah dan bukan hanya menerima data dari tarikh go-live ke hadapan. Beberapa tidak boleh.
| Apa yang anda pindahkan | Adakah ia berpindah? | Usaha | Apa yang perlu dieksport sebelum anda membatalkan |
|---|---|---|---|
| Rekod akaun dan kenalan | Ya | Rendah | CSV penuh dengan ID luaran utuh |
| Skor kesihatan komposit | Nilai ya, model tidak | Tinggi | Sejarah skor ditambah setiap ukuran asas |
| Pemberat dan ambang kad skor | Tidak | Tinggi | Tangkapan skrin atau eksport konfigurasi, kemudian bina semula |
| Playbook dan calls-to-action | Kandungan ya, logik tidak | Tinggi | Teks setiap play, ditambah syarat pencetusnya |
| Pelan kejayaan, matlamat dan sejarah QBR | Sebahagiannya | Sederhana | CSV peringkat baris bagi setiap akaun, bukan PDF ringkasan |
| Nota garis masa dan sejarah aktiviti | Biasanya | Sederhana | CSV bagi setiap akaun, termasuk pengarang dan tarikh |
| Sejarah penggunaan produk | Ya, jika sasaran mengambilnya | Sederhana | 12 bulan lebih peristiwa penggunaan peringkat baris |
| Respons tinjauan dan NPS | Ya | Rendah | Respons mentah dengan medan akaun dan tarikh |
| Konfigurasi integrasi | Tidak | Sederhana | Inventori bertulis bagi setiap penyambung yang aktif |
| Produk bersebelahan Gainsight (Skilljar, Communities) | Tidak | Berbeza-beza | Eksport berasingan bagi setiap produk, rancang pengganti berasingan |
Satu nota urutan yang menjimatkan wang sebenar: mulakan eksport sebelum anda memulakan rundingan. Akses lazimnya tamat apabila kontrak ditamatkan, dan pasukan yang sudah memegang datanya merundingkan pembaharuan dari kedudukan yang jauh lebih kukuh berbanding yang tidak.
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
Senaraikan pendek mengikut skala pelanggan, kerumitan data, pentadbiran yang tersedia, kelajuan penggunaan, keperluan portal dan kedalaman tadbir urus.

| Jika anda memerlukan... | Pilih |
|---|---|
| Pertukaran penuh paling hampir dengan kedudukan Leader Gartner | ChurnZero |
| Peruntukan akaun beribu-ribu untuk pasukan kecil | Totango (termasuk Catalyst) |
| Memodelkan objek dan hubungan data anda sendiri | Planhat |
| Pemimpin CS ops memiliki konfigurasi tanpa perkhidmatan | Vitally |
| Beroperasi suku tahun ini tanpa bil persediaan | Custify |
| Logik harga dijelaskan sebelum panggilan pertama | ClientSuccess |
| Tepat lima lesen CSM ditambah viewer tanpa had | Velaris |
| Harga yang diterbitkan dan percubaan layan diri | Akita |
| Lantai berbentuk enterprise yang diterbitkan untuk bajet | SmartKarrot |
| Kos masuk terendah yang dilaporkan, ketelusan diketepikan | ZapScale |
| Membetulkan sisi pelanggan, bukan pemarkahan dalaman | EverAfter |
| Liputan CS dalam stack HubSpot yang sudah anda jalankan | HubSpot Service Hub |
| Kedalaman tadbir urus merentasi beribu-ribu akaun dan produk | Kekal pada Gainsight |
Soalan Lazim tentang Alternatif Gainsight
Berapakah sebenarnya kos Gainsight?
Gainsight tidak menerbitkan harga. Halaman harganya mengarahkan ke "Request Pricing" dan menerangkan dua edisi mengikut kapasiti dan bukan angka dolar: Essentials termasuk 10 pengguna penuh pada 100 pelanggan bagi setiap pengguna, dan Enterprise termasuk 20 pengguna penuh pada 200 pelanggan bagi setiap pengguna, kedua-duanya dengan lesen viewer tanpa had. Sebut harga anda didorong oleh gabungan lesen dan jumlah akaun pelanggan, jadi bawa kedua-dua angka ke panggilan pertama.
Siapa yang patut kekal pada Gainsight dan bukan beralih?
Syarikat yang menjalankan operasi kejayaan pelanggan berskala enterprise dengan fungsi CS Ops khusus, beribu-ribu akaun, portfolio berbilang produk, dan pelaporan tadbir urus peringkat lembaga pengarah. Enjin peraturan, orkestrasi journey dan ekosistem produk bersebelahan Gainsight (Skilljar, Product Experience, Customer Communities, Staircase AI, Atlas AI Agents) lebih mendalam daripada mana-mana yang lain dalam kategori ini. Jika anda menggunakan kedalaman itu, beralih untuk menjimatkan kos lesen biasanya imbal balik yang buruk.
Adakah Totango masih mempunyai pelan percuma selamanya?
Tidak. Totango terkenal dengan peringkat percuma, tetapi setakat 23 Ogos 2026 halaman harganya tidak menyenaraikan sebarang pelan percuma. Setiap peringkat, termasuk pakej Catalyst Growth, melalui "Talk to sales." Jika artikel perbandingan berkata sebaliknya, ia menerangkan versi pembungkusan Totango yang lebih lama.
Apa yang berlaku kepada Catalyst sebagai platform kejayaan pelanggan yang berdiri sendiri?
Catalyst bukan lagi vendor bebas. Ia kini barisan produk Totango dan muncul pada halaman harga Totango sendiri, tempat pakej Catalyst Growth meliputi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce. Jangan menilai Totango dan Catalyst sebagai dua syarikat berasingan.
Platform kejayaan pelanggan manakah yang benar-benar menerbitkan harga mereka?
Hanya dua daripada dua belas di sini yang menerbitkan angka sebenar. Akita menyiarkan senarai harga layan diri penuh bermula pada $49 sebulan untuk Small Teams dan $99 sebulan untuk Growing Teams, dengan diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka. SmartKarrot menerbitkan satu peringkat permulaan pada $15,000 setahun untuk 5 pengguna, yang halamannya sendiri tandakan sebagai harga diskaun. HubSpot menerbitkan harga Service Hub setiap lesen, walaupun Customer Success Workspace memerlukan peringkat Professional pada $90 setiap lesen sebulan atas komitmen tahunan ditambah yuran onboarding sekali sahaja $1,500.
Adakah skor kesihatan Gainsight saya akan berpindah ke platform baharu?
Nilai skor boleh dieksport, tetapi model di sebaliknya tidak. Pemberat kad skor, takrifan ukuran dan logik ambang dinyatakan dalam enjin peraturan Gainsight dan perlu dibina semula dalam apa sahaja yang anda pilih seterusnya. Eksport data ukuran asas serta skor komposit, supaya anda boleh mengesahkan model yang dibina semula terhadap yang asal sebelum mempercayainya di hadapan pelanggan.
Adakah HubSpot Service Hub alternatif sebenar kepada platform CS khusus?
Bagi pasukan yang sudah menyeragamkan pada HubSpot, ya, dengan had. Customer Success Workspace meletakkan isyarat kesihatan, akaun dimiliki dan aktiviti dalam rekod CRM yang sudah digunakan pasukan jualan anda, yang menghapuskan keseluruhan masalah penyegerakan. Tetapi ia memerlukan Service Hub Professional atau Enterprise, dan pemarkahan kesihatan serta kedalaman penggunaan produknya ketinggalan di belakang platform yang dibina khusus seperti ChurnZero atau Planhat. Ia lebih sesuai untuk fungsi CS sekitar 3 hingga 10 orang berbanding organisasi CS yang matang.
Berapa lama masa yang diambil untuk beralih platform kejayaan pelanggan?
Rancang satu suku tahun penuh untuk pasukan pasaran pertengahan, dan anggap integrasi sebagai laluan kritikal dan bukan lesen. Data akaun dan kenalan berpindah dengan cepat, tetapi membina semula kad skor dan logik playbook lazimnya mengambil dua hingga empat minggu, dan mewujudkan semula integrasi penggunaan produk, CRM dan sokongan mengambil masa lebih lama daripada yang dinyatakan kebanyakan vendor. Mulakan eksport data anda sebelum membuka rundingan pembaharuan, kerana akses biasanya tamat apabila kontrak ditamatkan.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Dapatkan dua angka sebelum anda menempah satu demo pun: bilangan CSM semasa anda dan jumlah akaun pelanggan anda. Hampir setiap sebut harga dalam kategori ini ialah fungsi kedua-dua angka itu bersama-sama, dan vendor yang kelihatan murah pada lesen sering mahal pada akaun, atau sebaliknya. Pasukan yang melangkah ke panggilan pertama dengan kedua-dua angka dan unjuran pertumbuhan mendapat sebut harga yang boleh dibandingkan. Pasukan yang hanya membawa bilangan pekerja mendapat dua belas sebut harga yang distrukturkan dua belas cara berbeza.
Kemudian jalankan pilot terhad dan bukan penilaian penuh. Pilih dua calon terkuat anda daripada rangka kerja keputusan, muatkan satu segmen akaun sebenar ke dalam setiap satu, bina semula satu kad skor kesihatan dan satu playbook dari awal hingga akhir, dan lihat yang mana boleh diubah oleh CSM tanpa meminta bantuan. Satu ujian itu menjawab soalan yang sebenarnya menyebabkan anda mencari alternatif Gainsight, dan ia menjawabnya dalam dua minggu dan bukan dua suku tahun.
Camellia menulis tentang perkakasan kejayaan pelanggan dan hasil untuk pasukan B2B.

Principal Product Marketing Strategist
On this page
- Fakta Utama
- Fakta Penentu Kategori Ini: Hampir Tiada Siapa Menerbitkan Harga
- Mengapa Pasukan Meninggalkan Gainsight (dan Siapa Patut Kekal)
- Jadual Perbandingan Pantas
- 1. ChurnZero - Pertukaran Penuh Paling Hampir
- 2. Totango (Termasuk Catalyst) - Apabila Akaun Anda Jauh Lebih Banyak daripada Lesen
- 3. Planhat - Model Data Itulah Produknya
- 4. Vitally - Dibina untuk Pemimpin CS Ops yang Mahu Memilikinya
- 5. Custify - Beroperasi dalam Beberapa Minggu, Tanpa Bil Persediaan
- 6. ClientSuccess - Vendor yang Menjelaskan Logik Harganya Sendiri
- 7. Velaris - Satu Lesen, Lima Pengguna, Viewer Tanpa Had
- 8. Akita - Satu-satunya Senarai Harga Penuh dalam Kategori Ini
- 9. SmartKarrot - Lantai yang Diterbitkan untuk Pembelian Berbentuk Enterprise
- 10. ZapScale - Pilihan Kos Rendah, Dengan Peringatan Ketelusan
- 11. EverAfter - Apabila Masalahnya di Sebelah Pelanggan
- 12. HubSpot Service Hub (Customer Success Workspace) - Jika Anda Sudah Tinggal dalam HubSpot
- Kesesuaian Saiz dan Persona
- Kesesuaian Peringkat
- Berpindah Daripada Gainsight: Apa yang Sebenarnya Berpindah
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya