Alternatif ChurnZero Terbaik pada 2026: 12 Platform Kejayaan Pelanggan Dibandingkan

Alternatif ChurnZero terbaik 2026 digambarkan sebagai penimbang pembeli yang tidak dapat menanda aras sebut harga yang disembunyikan di bawah penutup legap

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Bagi syarikat B2B SaaS yang mempunyai antara 20 hingga 500 pekerja, yang sudah melepasi hamparan Excel tetapi tidak dapat mewajarkan kontrak peringkat enterprise, senarai pendek untuk menggantikan ChurnZero cepat menyempit kepada Vitally, Custify, ClientSuccess dan Planhat. Akita dan ZapScale wajar dilihat jika bajet menjadi kekangan utama, manakala Gainsight sesuai jika anda bergerak naik dan bukan turun.

Inilah perkara yang kebanyakan halaman alternatif silap: ChurnZero bukan produk yang buruk, dan banyak pasukan patut kekal menggunakannya. Ia berada di kedudukan yang benar-benar berguna antara beratnya Gainsight untuk enterprise dan penjejak akaun yang ringan, dan automasi journey, pemesejan dalam aplikasi serta ramalan pembaharuannya cukup matang berbanding beberapa alat yang lebih murah. Pasukan beralih atas tiga sebab yang khusus. Kontrak tahunan sukar diwajarkan untuk pasukan CS yang kecil. Vendor tidak menerbitkan sebarang harga, jadi untuk membuat bajet anda perlu melalui kitaran jualan dahulu sebelum tahu sama ada alat itu dalam julat kemampuan anda. Dan ada pasukan yang memerlukan satu keupayaan yang dilakukan lebih baik oleh pakar khusus, sama ada portal untuk pelanggan, analitik produk yang mendalam, atau pengalihan pembatalan (cancel-flow deflection).

Panduan ini merangkumi 12 alternatif untuk Head of CS, pemimpin CS Ops dan COO yang sedang memperbaharui atau mempertimbangkan semula ChurnZero. Mulakan dengan rumusan perisian kejayaan pelanggan jika anda belum mempersempitkan kategori ini, atau perbandingan Gainsight vs ChurnZero jika penilaian anda sudah tinggal kedua-dua alat itu.

Fakta Utama

  • Merentasi 913 pendedahan yang disahkan daripada 105 syarikat B2B SaaS awam, median net revenue retention ialah 122% dan desil teratas mencapai 155%, iaitu paras yang menjadi ukuran akhir platform CS (Cust, 2026 State of Customer Success).
  • Syarikat SaaS swasta berada dalam lingkungan yang jauh berbeza: bagi syarikat dengan nilai kontrak tahunan antara $25,000 hingga $50,000, median net revenue retention ialah 102%, dengan kuartil teratas pada 111% dan kuartil terbawah pada 97% (SaaS Capital, What Is a Good Retention Rate for a Private SaaS Company).
  • Memperoleh pelanggan baharu menelan kos lima hingga 25 kali ganda lebih tinggi daripada mengekalkan pelanggan sedia ada, dan meningkatkan kadar pengekalan sebanyak 5% menambah keuntungan sebanyak 25% hingga 95%, menurut kajian Frederick Reichheld di Bain & Company (Harvard Business Review, The Value of Keeping the Right Customers).
  • 95% syarikat teknologi B2B kini mempunyai fungsi kejayaan pelanggan yang mantap, dan 51% mempunyai pasukan CS Ops khusus, menurut tinjauan penanda aras vendor terhadap lebih 250 syarikat di Amerika Utara dan Eropah (Gainsight, Customer Success Index 2025).
  • Pasaran platform kejayaan pelanggan dianggarkan bernilai USD 3.38 bilion pada 2026, dan diunjurkan mencecah USD 16.68 bilion menjelang 2034 pada kadar pertumbuhan tahunan kompaun 22.10%, yang menjelaskan mengapa kategori ini mempunyai begitu banyak vendor berpendanaan yang bersaing untuk segmen pasaran pertengahan yang sama (Fortune Business Insights, Customer Success Platforms Market).

Jadual Perbandingan Pantas

Alat Paling Sesuai Untuk Harga Permulaan Kekuatan Utama Batasan Utama
Gainsight Naik ke tadbir urus dan skala enterprise Hanya sebut harga, tersuai Set ciri CS paling mendalam serta suite produk bersebelahan Beban pelaksanaan dan pentadbiran paling berat dalam senarai ini
Totango (termasuk Catalyst) Portfolio akaun besar dengan bilangan lesen yang ramai Hanya sebut harga, tersuai Pelan berskala sehingga 10,000 akaun pelanggan Peringkat percuma yang menjadi kebanggaannya tidak lagi disenaraikan
Planhat Pasukan CS berasaskan data yang mahu memodelkan segala-galanya Hanya sebut harga, ditambah add-on Model data yang fleksibel dan portal pelanggan Usaha konfigurasi terletak pada anda, bukan vendor
Vitally Berharga mengikut pendekatan CS dan bukan blok lesen tetap Hanya sebut harga, tersuai Automasi tanpa had dan lesen pemerhati tanpa had pada semua pelan Lesen penuh tanpa had hanya untuk High-Touch, bukan semua pelan
Custify Pasukan CS pasaran pertengahan yang mahukan peralihan yang kemas Hanya sebut harga, tersuai Tiada yuran persediaan, dinyatakan pada halaman vendor sendiri Tiada maklumat tentang peringkat atau lesen diterbitkan
ClientSuccess Pembeli yang mahu model harga dijelaskan di awal Hanya sebut harga, tersuai Menerbitkan logik harganya dan diskaun tahunan 15-20% Pakej Startup menghadkan anda kepada 10 pelanggan
Velaris Pasukan CS kecil yang mahukan satu lesen yang mudah Hanya sebut harga, tersuai Satu lesen meliputi 5 pengguna serta viewer tanpa had Tiada angka diterbitkan untuk pembungkusan itu
Akita Pasukan yang memerlukan harga sebenar sebelum panggilan jualan $49/bulan (Small Teams) Satu-satunya senarai harga layan diri penuh dalam kategori ini 2 pengguna penuh dan 2 integrasi pada peringkat permulaan
SmartKarrot Pembeli yang mahukan titik masuk enterprise yang diterbitkan $15,000/tahun (Basic) Angka tahunan sebenar yang boleh dimasukkan ke dalam bajet Hanya peringkat Basic diterbitkan, selebihnya melalui jualan
ZapScale Pasukan berbajet terhad dengan kurang 100 pelanggan Sekitar $500/bulan (dilaporkan) Titik masuk terendah yang dilaporkan untuk platform CS penuh Tiada halaman harga awam daripada vendor
Churnkey Mengalihkan pembatalan pada saat churn berlaku $250/bulan dibayar setahun (Starter) Pengalihan cancel-flow dan tawaran pengekalan Bukan platform CS penuh, hanya menyelesaikan satu tugas
EverAfter Portal untuk pelanggan dan pelan kejayaan bersama Hanya sebut harga, tersuai Portal berasaskan widget yang benar-benar dilog masuk oleh pelanggan anda Melengkapkan platform CS dan bukan menggantikannya

Mengapa Pasukan Meninggalkan ChurnZero (Dan Siapa Patut Kekal)

Mulakan dengan siapa yang patut kekal, kerana keputusan itu lebih cepat daripada menilai alternatif.

Jika anda mempunyai pasukan CS seramai lima orang atau lebih, portfolio beratus-ratus akaun, pergerakan pembaharuan yang mantap, dan automasi journey yang sudah berfungsi dengan boleh dipercayai, ChurnZero sedang melakukan tugas yang menjadi sebab ia dibeli. Mencabutnya untuk menjimatkan satu baris perbelanjaan biasanya lebih mahal dari segi masa membina semula berbanding yuran lesen yang dijimatkan. Begitu juga bagi pasukan yang banyak bergantung pada pemesejan dalam aplikasi dan automasi playbook ChurnZero, kerana itulah dua bidang tempat alat yang lebih murah paling cepat menjadi nipis. Perbaharuilah dan curahkan tenaga anda kepada model pemantauan kesihatan pelanggan anda, iaitu bidang yang paling banyak ruang untuk diperbaiki bagi kebanyakan pasukan CS.

Tiga sebab orang beralih adalah khusus, dan wajar disemak terhadap keadaan anda sendiri sebelum menjalankan penilaian penuh.

Sebab untuk beralih Bagaimana ia kelihatan dalam praktik Ke mana patut dilihat
Saiz kontrak berbanding saiz pasukan Pasukan CS seramai dua atau tiga orang menanggung kontrak platform tahunan lima angka, dengan kos setiap CSM yang terus dipersoalkan oleh pimpinan Akita, ZapScale, Custify, ClientSuccess Startup
Tiada harga diterbitkan Perancangan bajet tergendala kerana anda tidak boleh mendapat angka tanpa panggilan penemuan, deck pengenalan dan demo Akita, SmartKarrot, Churnkey (semuanya menerbitkan sekurang-kurangnya satu angka permulaan)
Keupayaan pakar yang anda perlukan Portal untuk pelanggan, analitik produk yang mendalam, atau pengalihan cancel-flow yang dianggap ciri sampingan oleh platform CS umum EverAfter (portal), Churnkey (pengalihan), Planhat (pemodelan data)

Dari sudut harga, jelaskan dengan tepat. ChurnZero tidak menerbitkan apa-apa. Tiada peringkat, tiada kadar lesen, tiada minimum, tiada julat. Satu-satunya angka yang wajar dipetik datang daripada data kontrak pihak ketiga: merentasi transaksi ChurnZero yang dianonimkan, Vendr melaporkan julat $18,681 hingga $131,560 setahun, dengan median kontrak tahunan $44,681 (Vendr, ChurnZero pricing). Itu data yang dilaporkan, bukan disahkan vendor, dan sebaran itu memberitahu anda lebih banyak daripada nilai tengahnya. Kontrak ditentukan berdasarkan bilangan pelanggan ditambah lesen CSM ditambah modul, jadi dua syarikat yang sama bilangan pekerja boleh mendapat angka yang sangat berbeza bergantung pada bilangan akaun yang diurus dan modul yang dibeli.

Tiada Siapa Menerbitkan Harga, Dan Itu Mengubah Cara Anda Membeli

Ini fakta penentu kategori kejayaan pelanggan, dan ia layak mendapat bahagian tersendiri kerana ia membentuk setiap langkah penilaian anda. Daripada platform dalam panduan ini, hanya satu yang menerbitkan senarai harga layan diri yang lengkap.

Platform Menerbitkan harga? Apa yang boleh dilihat sebelum panggilan jualan
ChurnZero Tidak Tiada apa-apa. Halaman harga tidak boleh diakses secara terbuka
Gainsight Tidak Dua edisi dengan bilangan pengguna dan pelanggan yang disertakan
Totango (termasuk Catalyst) Tidak Had lesen dan akaun bagi setiap pelan, tanpa angka
Planhat Tidak Senarai add-on berbayar yang dinamakan, tanpa peringkat
Vitally Tidak Tiga pelan dibahagikan mengikut pendekatan CS, dengan senarai ciri
Custify Tidak Satu komitmen konkrit: tiada yuran persediaan
ClientSuccess Tidak Tiga pakej dengan had, serta diskaun tahunan 15-20%
Velaris Tidak Pembungkusan: satu lesen, 5 pengguna, viewer tanpa had
EverAfter Tidak Liputan ciri merentasi peringkat, tanpa lesen atau angka
SmartKarrot Peringkat permulaan sahaja Basic pada $15,000/tahun, tiga peringkat lebih tinggi hanya sebut harga
Churnkey Peringkat permulaan sahaja Starter pada $250/bulan dibayar setahun
ZapScale Tidak Tiada apa-apa. Tiada halaman harga awam
Akita Ya, senarai harga penuh $49 dan $99 sebulan, ditambah kadar setiap pengguna dan setiap integrasi

Dua akibat praktikal mengikutinya. Pertama, garis masa penilaian anda lebih panjang daripada pembelian perisian biasa, kerana setiap entri dalam senarai pendek memerlukan panggilan penemuan sendiri sebelum anda boleh membandingkan apa-apa. Peruntukkan enam hingga sepuluh minggu, bukan dua. Kedua, anda mempunyai lebih banyak kuasa rundingan daripada yang disangka, justeru kerana tiada harga senarai untuk dijadikan rujukan. Vendor yang sudah melabur tiga panggilan kepada anda akan beralah mengenai bilangan lesen, himpunan modul dan syarat ramp dengan cara yang tidak akan dilakukan oleh senarai harga yang diterbitkan.

1. Gainsight - Siling Enterprise di Atas ChurnZero

Gainsight ialah platform yang dituju pembeli ChurnZero apabila masalahnya ialah skala dan bukan kos. Ia mentakrifkan kategori ini, dan ia masih mempunyai permukaan paling luas daripada semua yang ada di sini: kejayaan pelanggan, ditambah Product Experience untuk analitik dan panduan dalam aplikasi, Customer Communities, Skilljar untuk pendidikan pelanggan, Staircase AI untuk kepintaran perbualan, dan Atlas AI Agents. Jika organisasi CS anda diminta menjalankan pendidikan, komuniti dan penggunaan produk sebagai satu program, Gainsight ialah satu-satunya vendor dalam senarai ini yang menjual semuanya di bawah satu bumbung.

Menara kawalan kejayaan pelanggan enterprise yang menyatukan tadbir urus, pendidikan, komuniti, penggunaan produk dan operasi AI

Harga hanya melalui sebut harga, dengan butang "Request Pricing" dan bukannya angka. Yang diterbitkan oleh halaman harga ialah bentuk kedua-dua edisi, yang amat berguna untuk menganggar saiz sebut harga. Essentials merangkumi 10 pengguna penuh dan 100 pelanggan bagi setiap pengguna. Enterprise merangkumi 20 pengguna penuh dan 200 pelanggan bagi setiap pengguna. Kedua-duanya termasuk lesen viewer tanpa had, yang lebih penting daripada bunyinya: ini bermakna eksekutif akaun, ketua sokongan dan pengurusan atasan boleh membaca data kesihatan tanpa menambah bilangan lesen.

Imbal baliknya ialah beban pelaksanaan. Gainsight ialah alat yang paling berat dikonfigurasi dan paling berat ditadbir selepas dikonfigurasi, dan pasukan tanpa pemilik CS Ops khusus cenderung kurang memanfaatkannya. Itulah sebab jujur mengapa ChurnZero wujud sebagai alternatif pasaran pertengahan sejak awal lagi.

Khalayak sasaran. Organisasi CS enterprise dan pasaran pertengahan atas, biasanya yang sudah mempunyai fungsi CS Ops.

Kesesuaian saiz. Kuat dari sekitar 200 pekerja ke atas. Di bawah 50 pekerja, beban pentadbiran melebihi keupayaannya.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series C dan seterusnya, atau mana-mana syarikat yang CS-nya melapor kepada Chief Customer Officer dengan bajet sebenar.

Kelebihan Kekurangan
Set ciri paling luas dalam kategori ini, dengan pendidikan, komuniti dan analitik produk di bawah satu vendor Pelaksanaan dan pentadbiran berterusan paling berat daripada semua dalam senarai ini
Lesen viewer tanpa had pada kedua-dua edisi, jadi akses baca sahaja tidak menambah bilangan lesen Hanya sebut harga, jadi membuat bajet masih memerlukan kitaran jualan
Had pengguna dan pelanggan setiap pengguna yang diterbitkan membolehkan anda memodelkan sebut harga sebelum panggilan Terlalu besar untuk pasukan CS seramai dua atau tiga orang

Harga: Hanya sebut harga. Essentials: 10 pengguna penuh disertakan, 100 pelanggan bagi setiap pengguna. Enterprise: 20 pengguna penuh disertakan, 200 pelanggan bagi setiap pengguna. Lesen viewer tanpa had pada kedua-duanya.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang sudah melepasi ChurnZero ke arah atas, apabila tadbir urus, pendidikan pelanggan dan komuniti menjadi sebahagian daripada bidang tugas CS. Jika Gainsight sudah menjadi calon utama anda, panduan alternatif Gainsight merangkumi apa yang berada di bawahnya.


2. Totango (Termasuk Catalyst) - Dibina untuk Portfolio Akaun Besar

Totango ialah rakan struktur yang paling hampir dengan ChurnZero, dan kini merangkumi dua produk dan bukan satu. Catalyst bukan lagi vendor bebas: ia dijual sebagai barisan produk Totango dan muncul pada halaman harga Totango sendiri. Jika kedua-dua nama ada dalam senarai pendek anda, gabungkan menjadi satu penilaian bagi satu syarikat.

Perpustakaan portfolio akaun pelanggan berperingkat yang dibina untuk menyusun beribu-ribu akaun merentasi pasukan high-touch dan tech-touch

Pembungkusannya dibina sekitar volum akaun, iaitu sudut pandang yang tepat jika pasukan CS anda mengurus ekor panjang. Totango CS Enterprise merangkumi 10 lesen pengamal, 2,000 akaun pelanggan dan 5 pasukan. Premier merangkumi 20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun pelanggan, pasukan tanpa had dan satu instans pembangunan. Unison, enjin kepintaran pelanggan, dijual berasingan dalam varian Standard AI Models dan Custom AI Models. Catalyst Growth meliputi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce.

Satu pembetulan wajar dinyatakan secara jelas, kerana ia dakwaan lapuk yang paling kerap diulang dalam kategori ini: pelan percuma selamanya yang menjadi kebanggaan Totango tidak lagi disenaraikan pada halaman harganya. Setiap pelan, termasuk Catalyst Growth, melalui "Talk to sales." Jika anda menyenaraipendekkan Totango kerana teringat peringkat percuma, sebab itu tidak lagi terpakai.

Khalayak sasaran. Organisasi CS yang mengurus beribu-ribu akaun, selalunya dengan gabungan segmen high-touch dan tech-touch.

Kesesuaian saiz. Terbaik dari 100 pekerja ke atas, dan benar-benar berbeza di atas 2,000 akaun pelanggan.

Kesesuaian peringkat. Series B dan seterusnya, apabila buku perniagaan anda sudah berpecah kepada peringkat yang jelas.

Kelebihan Kekurangan
Had akaun berskala sehingga 10,000 pelanggan pada Premier, jauh melebihi keperluan kebanyakan pasaran pertengahan Peringkat percuma yang menjadi asas reputasinya tidak lagi disenaraikan
Catalyst diserap sebagai barisan produk, jadi anda mendapat dua pangkalan kod daripada satu vendor Hanya sebut harga pada setiap peringkat, termasuk Catalyst Growth
Kepintaran pelanggan Unison tersedia sebagai lapisan AI berasingan Bilangan lesen sempit: 10 pengamal pada Enterprise

Harga: Hanya sebut harga. Enterprise: 10 lesen pengamal, 2,000 akaun pelanggan, 5 pasukan. Premier: 20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun pelanggan, pasukan tanpa had, 1 instans pembangunan. Catalyst Growth: 2,500 akaun pelanggan, sehingga 5 objek tersuai Salesforce.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang kekangan sebenarnya ialah volum akaun dan bukan kedalaman ciri. Membahagikan buku perniagaan itu dengan betul terlebih dahulu akan mengubah peringkat yang anda perlukan, jadi pelajari segmentasi pelanggan sebelum menerima sebut harga. Panduan alternatif Totango mengupas peralihan ini dengan lebih mendalam.


3. Planhat - Model Data Itulah Produknya

Planhat memasarkan dirinya sebagai platform pelanggan dan bukan alat kejayaan pelanggan, dan perbezaan itu nyata. Jika ChurnZero memberi anda model berpendirian yang kukuh tentang kesihatan, playbook dan pembaharuan, Planhat memberi anda model objek fleksibel yang anda bentuk sendiri. Pasukan yang mahu menjejak objek tersuai, memodelkan hasil dengan cara yang tidak mampu dilakukan CRM mereka, dan membina pelaporan merentasi CS, sokongan dan produk cenderung berlabuh di sini.

Harga berasaskan sebut harga. Halaman harga menyatakan dengan jelas bahawa ia "quote-based pricing with add-ons for advanced needs," dan menamakan empat add-on: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals. Tiada peringkat, bilangan lesen atau minimum diterbitkan. Senarai add-on itu ialah isyarat yang berguna dalam perbualan sebut harga, kerana ia memberitahu anda keupayaan mana yang tidak termasuk dalam harga asas sebelum anda menganggapnya termasuk.

Sisi lain bagi fleksibiliti ialah usaha konfigurasi terletak pada anda. Planhat memberi ganjaran kepada pasukan yang mempunyai orang CS Ops yang gemar membina. Pasukan yang mahukan lalai berpendirian sejak awal akan mendapati ChurnZero lebih pantas disediakan, dan itu sebab yang munasabah untuk kekal.

Khalayak sasaran. Pasukan CS dan RevOps yang celik data dan mahu memodelkan logik perniagaan mereka sendiri dan bukan menerima logik vendor.

Kesesuaian saiz. Kuat dari 50 hingga 1,000 pekerja. Di bawah 50 tanpa pemilik CS Ops, fleksibiliti itu menjadi kos.

Kesesuaian peringkat. Series B dan seterusnya, terutamanya apabila CS, sokongan dan produk perlu membaca daripada satu rekod pelanggan.

Kelebihan Kekurangan
Model data fleksibel mengendalikan objek tersuai dan struktur hasil yang luar biasa Usaha konfigurasi terletak pada pasukan anda, bukan vendor
Add-on Advanced Portals meliputi paparan untuk pelanggan Portal, AI dan pemasaran e-mel semuanya add-on berbayar, bukan ciri asas
Pelaporan yang benar-benar kukuh merentasi data CS, sokongan dan produk Hanya sebut harga, tanpa peringkat, lesen atau minimum yang diterbitkan

Harga: Hanya sebut harga. Add-on yang dinamakan pada halaman vendor: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing, Advanced Portals.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang keperluan pelaporannya menjadi penghalang sebenar, terutamanya apabila penggunaan produk perlu bertemu dengan dashboard kesihatan pelanggan. Panduan alternatif Planhat merangkumi selebihnya dalam kumpulan itu.


4. Vitally - Berharga Mengikut Pendekatan CS, Bukan Blok Lesen

Vitally ialah destinasi paling lazim bagi pembeli ChurnZero yang merasakan platform itu berharga untuk pasukan lebih besar daripada yang mereka jalankan. Pembungkusannya dibina sekitar cara anda menyampaikan kejayaan pelanggan dan bukan bilangan orang yang anda ambil bekerja, yang lebih sesuai untuk pasukan yang pendekatannya sedang berubah.

Tiga pelan dipadankan dengan tiga pendekatan. Tech-Touch untuk liputan satu-ke-ramai dan berasaskan produk. Hybrid-Touch sesuai untuk sebarang model. High-Touch untuk liputan satu-ke-satu, dan ia ialah pelan yang merangkumi lesen penuh tanpa had. Butiran terakhir itu penting dan sering tersalah petik: lesen penuh tanpa had ialah ciri High-Touch, bukan sesuatu yang dikongsi ketiga-tiga pelan. Apa yang disertakan oleh setiap pelan ialah automasi tanpa had, lesen pemerhati tanpa had, SSO, perpustakaan integrasi penuh dan dokumen tanpa had, yang bermakna akses baca sahaja di seluruh syarikat anda tidak pernah menambah bil.

Harga itu sendiri hanya melalui sebut harga, dengan butang "Request Pricing" dan tiada angka diterbitkan pada mana-mana peringkat.

Khalayak sasaran. Syarikat B2B SaaS berasaskan produk dan hibrid yang pendekatan CS-nya merangkumi layan diri dan akaun terurus.

Kesesuaian saiz. Kuat dari 20 hingga 500 pekerja, iaitu tepat kumpulan tempat kebanyakan mereka yang beralih daripada ChurnZero berada.

Kesesuaian peringkat. Series A hingga Series C, terutamanya apabila beralih daripada semuanya high-touch kepada model tersegmen.

Kelebihan Kekurangan
Pelan dipadankan dengan pendekatan CS, jadi anda tidak membayar untuk model yang tidak anda jalankan Hanya sebut harga, tiada angka diterbitkan pada mana-mana peringkat
Lesen pemerhati, automasi, dokumen dan SSO tanpa had pada setiap pelan Lesen penuh tanpa had hanya untuk High-Touch, bukan ketiga-tiga pelan
Perpustakaan integrasi penuh disertakan dan bukan dijual sebagai add-on Peringkat berasaskan pendekatan bermakna perubahan strategi boleh mengubah pelan anda

Harga: Hanya sebut harga. Tiga pelan: Tech-Touch (satu-ke-ramai dan PLG), Hybrid-Touch (sebarang model), High-Touch (satu-ke-satu, dengan lesen penuh tanpa had). Semua pelan termasuk automasi tanpa had, lesen pemerhati tanpa had, SSO, perpustakaan integrasi penuh dan dokumen tanpa had.

Paling sesuai untuk: Pasukan SaaS pasaran pertengahan yang menjalankan pendekatan campuran dan mahu semua orang dalam syarikat membaca data kesihatan tanpa perlu membeli lesen untuk mereka. Petakan peringkat akaun anda sebelum panggilan supaya anda memilih pelan yang betul pada kali pertama.


5. Custify - Pertukaran Pasaran Pertengahan yang Kemas

Custify menyasarkan hampir tepat pembeli yang disasarkan ChurnZero: syarikat B2B SaaS dengan pasukan CS sebenar, buku perniagaan sebenar, dan tiada selera untuk pelaksanaan enterprise. Pemarkahan kesihatan, segmentasi kitaran hayat, playbook dan amaran automatik semuanya ada, dan produk ini dibina supaya boleh digunakan oleh CSM dan bukan dikonfigurasi oleh pentadbir. Bagi pasukan yang menyukai apa yang dilakukan ChurnZero tetapi mahukan perbualan komersial yang berbeza, ini ialah pertukaran paling setara dalam senarai.

Harga hanya melalui sebut harga, dan vendor tidak menerbitkan peringkat atau angka. Hanya ada satu komitmen konkrit pada halaman harga, dan ia wajar anda dapatkan secara bertulis sebelum menandatangani: Custify tidak mengenakan yuran persediaan. Dalam kategori yang yuran pelaksanaan dan onboarding lazimnya menambah lima angka pada tahun pertama, satu ayat itu ialah sauh rundingan yang nyata, dan ia sesuatu yang patut dijadikan ukuran terhadap sebut harga setiap vendor lain.

Batasannya sama dengan kekuatannya. Oleh sebab tiada apa-apa diterbitkan, anda tidak dapat menganggar saiz tawaran Custify tanpa bercakap dengan jualan, jadi ia tidak menyelesaikan rungutan ketelusan yang mendorong ramai pasukan mencari alternatif pada mulanya. Ia menyelesaikan rungutan kesesuaian dan kos, bukan rungutan proses.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS pasaran pertengahan dengan 3 hingga 15 CSM yang mengurus buku hasil berulang.

Kesesuaian saiz. Kuat dari 20 hingga 300 pekerja. Di atas itu, Gainsight atau Totango mengendalikan tadbir urus dengan lebih baik.

Kesesuaian peringkat. Series A hingga Series C, apabila churn sudah diukur dan dimiliki oleh seseorang yang dinamakan.

Kelebihan Kekurangan
Tiada yuran persediaan, dinyatakan secara jelas pada halaman harga vendor sendiri Hanya sebut harga, tanpa peringkat, lesen atau julat diterbitkan
Dibina untuk digunakan CSM setiap hari dan bukan dikonfigurasi pentadbir Tadbir urus enterprise lebih nipis daripada Gainsight atau Totango
Pemarkahan kesihatan dan automasi kitaran hayat setanding teras ChurnZero Tidak menyelesaikan masalah ketelusan harga yang mendorong banyak peralihan

Harga: Hanya sebut harga. Halaman vendor berkomitmen pada satu perkara: tiada yuran persediaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan tugas ChurnZero dilakukan oleh vendor lain dengan jejak komersial yang lebih ringan. Tentukan model ramalan churn anda sebelum demo supaya anda boleh menguji pemarkahan kesihatan terhadap sesuatu yang nyata.


6. ClientSuccess - Vendor yang Menjelaskan Model Harganya Sendiri

ClientSuccess tidak menerbitkan harga, tetapi ia melakukan sesuatu yang lebih berguna daripada kebanyakan vendor hanya-sebut-harga: ia menjelaskan bagaimana harga dibina. Harga berdasarkan bilangan pengurus kejayaan pelanggan yang menggunakan platform dan modul yang anda perlukan. Satu ayat itu memberitahu anda dua pemboleh ubah yang perlu dikawal dalam rundingan, yang lebih boleh diambil tindakan daripada angka permulaan palsu.

Pakej diterbitkan dengan had sebenar, jadi anda boleh menganggar saiz sendiri sebelum panggilan. Startup meliputi maksimum 10 pelanggan dan 500 lesen penuh, dengan 1 matlamat atau KBO bagi setiap pelanggan dan sokongan onboarding sahaja. Growth meliputi maksimum 50 pelanggan dan 5,000 lesen penuh, dengan 3 matlamat bagi setiap pelanggan dan CSM khusus. Enterprise menghapuskan had pelanggan dan lesen, serta menambah dashboard tersuai dan portal pelanggan. Kontrak tahunan mendapat 15% hingga 20% diskaun, dan tiada yuran persediaan.

Baca had Startup dengan teliti, kerana ia bertentangan dengan jangkaan: 10 pelanggan ialah siling mutlak, bukan titik permulaan. Peringkat itu sesuai untuk syarikat dengan segelintir akaun enterprise yang besar, bukan syarikat dengan seratus akaun kecil.

Khalayak sasaran. Pasukan CS yang mahukan pakej tertakrif dengan had yang jelas dan diskaun yang dinyatakan dan bukan sebut harga tersuai yang terbuka.

Kesesuaian saiz. Growth sesuai untuk kebanyakan syarikat dari 50 hingga 300 pekerja. Startup hanya sesuai untuk buku perniagaan yang benar-benar tertumpu.

Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series B pada Startup atau Growth, Series C dan seterusnya pada Enterprise.

Kelebihan Kekurangan
Menerbitkan logik harganya: bilangan CSM ditambah modul, jadi anda tahu apa yang perlu dirundingkan Masih tiada angka sebenar pada mana-mana peringkat
Diskaun tahunan 15-20% yang dinyatakan dan tiada yuran persediaan Startup dihadkan kepada 10 pelanggan, yang menyingkirkannya untuk buku ekor panjang
Portal pelanggan dan dashboard tersuai disertakan pada Enterprise Had matlamat dan KBO bagi setiap pelanggan pada peringkat lebih rendah

Harga: Hanya sebut harga, berdasarkan bilangan CSM dan modul. Startup: maks. 10 pelanggan, maks. 500 lesen penuh, 1 matlamat bagi setiap pelanggan, sokongan onboarding sahaja. Growth: maks. 50 pelanggan, maks. 5,000 lesen penuh, 3 matlamat bagi setiap pelanggan, CSM khusus. Enterprise: pelanggan dan lesen tanpa had, dashboard tersuai dan portal pelanggan disertakan. Kontrak tahunan diskaun 15-20%, tiada yuran persediaan.

Paling sesuai untuk: Pembeli yang mahu melangkah ke panggilan harga dengan sudah mengetahui dua tuas yang menggerakkan angka.


7. Velaris - Satu Lesen, Lima Pengguna, Viewer Tanpa Had

Velaris ialah salah satu pendatang baharu yang menyasarkan terus pasukan CS yang mendapati platform sedia ada terlalu besar. Tawarannya ialah kesederhanaan dari segi produk dan kontrak: platform CS dibantu AI yang dijual sebagai satu lesen dan bukan matriks peringkat dan modul.

Pembungkusannya diterbitkan walaupun harganya tidak, dan ia amat jelas. Satu lesen meliputi 5 pengguna dan viewer tanpa had, dengan add-on tersedia untuk pasukan yang memerlukan lebih. Anggaran tersuai tersedia atas permintaan. Bagi pasukan CS seramai tiga hingga lima orang dengan kumpulan pihak berkepentingan yang lebih luas yang memerlukan keterlihatan, bentuk itu sesuai dan mengelakkan pengiraan lesen demi lesen yang menjadikan platform lebih besar mahal untuk dilancarkan di luar organisasi CS.

Peringatannya ialah tiada angka dikaitkan dengan semua itu, dan Velaris ialah produk yang lebih muda daripada ChurnZero dengan ekosistem integrasi yang lebih kecil dan automasi yang kurang teruji. Itulah imbal balik untuk kontrak yang lebih ringkas, dan ia imbal balik yang adil untuk pasukan lebih kecil tetapi risiko sebenar untuk susunan teknologi yang kompleks.

Khalayak sasaran. Pasukan CS kecil hingga sederhana yang mahukan platform dibantu AI tanpa kontrak bermodul.

Kesesuaian saiz. Terbaik dari 20 hingga 200 pekerja dengan pasukan CS sekitar 5 orang.

Kesesuaian peringkat. Series A dan Series B, terutamanya apabila CS sedang diformalkan buat kali pertama.

Kelebihan Kekurangan
Satu lesen meliputi 5 pengguna serta viewer tanpa had, tiada pengiraan pelancaran lesen demi lesen Tiada angka diterbitkan untuk pembungkusan itu
Bentuk kontrak ringkas berbanding pesaing bermodul Produk lebih muda dengan ekosistem integrasi yang lebih kecil
Aliran kerja dibantu AI terbina dalam dan bukan dijual sebagai add-on Asas 5 pengguna bermakna pasukan yang berkembang cepat terkena harga add-on

Harga: Hanya sebut harga. Vendor menerbitkan pembungkusan: semua alat dalam satu lesen, 5 pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia. Anggaran tersuai atas permintaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan CS seramai lima orang yang mahu seluruh syarikat melihat data kesihatan tanpa perbualan mengenai lesen setiap pengguna. Beri mereka spesifikasi amaran awal yang sebenar untuk dibina semasa percubaan.


8. Akita - Satu-satunya Senarai Harga Penuh dalam Kategori Ini

Akita ialah jawapan kepada rungutan paling lazim pada halaman ini. Ia satu-satunya platform di sini yang menerbitkan senarai harga layan diri yang lengkap, dan bagi pasukan berbajet terhad, itu sahaja boleh menentukan keputusan penilaian.

Mekanisme harga kejayaan pelanggan layan diri yang telus dengan input pengguna dan integrasi yang kelihatan

Small Teams berharga $49 sebulan dan meliputi 2 pengguna penuh, 4 pengguna baca sahaja, 2 integrasi, dan sehingga 10,000 akaun dan kenalan. Growing Teams berharga $99 sebulan dan meliputi 4 pengguna penuh, 8 pengguna baca sahaja, 4 integrasi, dan sehingga 100,000 akaun dan kenalan. Enterprise ialah tersuai dengan akaun tanpa had. Bayaran tahunan di muka memberi diskaun 20%. Pengguna penuh tambahan ialah $29 sebulan seorang, dan integrasi tambahan ialah $29 sebulan setiap satu. Terdapat percubaan percuma 14 hari dan tiada yuran persediaan atau pembatalan.

Buat pengiraan sebelum anda teruja, kerana kadar add-on lebih penting daripada angka utama. Pasukan enam CSM pada Growing Teams membayar $99 ditambah dua pengguna tambahan pada $29, menjadikan $157 sebulan, atau sekitar $1,500 setahun dengan diskaun tahunan. Berbanding julat ChurnZero yang dilaporkan bermula sekitar $18,700, itu ialah perbezaan satu tertib magnitud, dan jurang cirinya turut lebar: Akita ialah alat kesihatan dan amaran yang tertumpu, bukan platform dengan orkestrasi journey dan pemesejan dalam aplikasi.

Khalayak sasaran. Pasukan CS kecil yang memerlukan skor kesihatan, segmen dan amaran tanpa komitmen platform.

Kesesuaian saiz. Cemerlang dari 10 hingga 100 pekerja. Di atas 150, had integrasi mula mengekang.

Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series A, atau mana-mana syarikat bootstrap yang menjalankan CS dengan bajet sebenar.

Kelebihan Kekurangan
Senarai harga penuh yang diterbitkan, percubaan 14 hari, dan tiada yuran persediaan atau pembatalan 2 pengguna penuh dan 2 integrasi pada peringkat permulaan
$29 bagi setiap pengguna tambahan dan setiap integrasi tambahan, jadi jumlahnya sepenuhnya boleh dijangka Set ciri lebih sempit daripada mana-mana platform CS penuh di sini
Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka, dan had akaun sehingga 100,000 pada Growing Teams Tidak sesuai untuk keperluan orkestrasi journey atau pemesejan dalam aplikasi

Harga: Small Teams $49/bulan (2 pengguna penuh, 4 baca sahaja, 2 integrasi, sehingga 10,000 akaun dan kenalan). Growing Teams $99/bulan (4 pengguna penuh, 8 baca sahaja, 4 integrasi, sehingga 100,000 akaun dan kenalan). Enterprise tersuai, akaun tanpa had. Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka. Pengguna penuh tambahan $29/bulan, integrasi tambahan $29/bulan.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang keperluan jujurnya ialah pemarkahan kesihatan dan amaran dan bukan platform penuh, dan yang perlu membuat bajet tanpa kitaran jualan.


9. SmartKarrot - Angka Diterbitkan yang Boleh Dimasukkan ke dalam Bajet

SmartKarrot ialah salah satu daripada hanya dua platform di sini yang mengaitkan angka sebenar dengan sesuatu peringkat, dan angkanya amat khusus: Basic ialah $15,000 setahun, meliputi 5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga dan sokongan e-mel. Halaman vendor menandakannya sebagai harga diskaun. Growth menambah peruntukan 10 pengguna, Pro peruntukan 25 pengguna, dan Enterprise ialah tersuai, tetapi ketiga-tiganya menuju ke "Contact Sales."

Titik masuk $15,000 itu berguna atas sebab yang tiada kaitan dengan sama ada anda membeli SmartKarrot. Ia perkara paling hampir yang dimiliki kategori ini sebagai penanda aras pasaran pertengahan yang diterbitkan, dan ia terletak sedikit di bawah hujung bawah julat ChurnZero yang dilaporkan. Apabila vendor memberi anda sebut harga $30,000 untuk pasukan lima CSM, kini anda mempunyai titik rujukan awam untuk dijadikan tolakan.

Produk itu sendiri bersandar pada automasi dan kepintaran tambahan merentasi onboarding, penggunaan, pengekalan dan pengembangan, dengan pemetaan journey akaun dan enjin titik sentuh. Ia platform penuh yang boleh dipercayai, walaupun bilangan integrasinya pada peringkat Basic nipis iaitu dua, dan penilai amnya menilai antara muka sebagai kurang kemas berbanding Vitally atau Planhat.

Khalayak sasaran. Syarikat SaaS pasaran pertengahan yang mahukan platform CS penuh dengan harga lantai yang diketahui.

Kesesuaian saiz. Basic sesuai untuk pasukan 5 CSM, kira-kira 50 hingga 250 pekerja. Growth dan Pro berskala kepada organisasi lebih besar.

Kesesuaian peringkat. Series B dan seterusnya, apabila perbelanjaan platform lima angka sudah diterima.

Kelebihan Kekurangan
Angka tahunan diterbitkan pada $15,000, jarang dalam kategori ini Hanya Basic diterbitkan; Growth, Pro dan Enterprise hanya sebut harga
Liputan platform penuh merentasi onboarding, penggunaan, pengekalan dan pengembangan Basic hanya termasuk 2 integrasi pihak ketiga
Peruntukan pengguna yang jelas bagi setiap peringkat: 5, 10 dan 25 Kadar Basic yang diterbitkan ditandakan sebagai diskaun, jadi ia mungkin tidak kekal

Harga: Basic $15,000/tahun (5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga, sokongan e-mel), ditandakan pada halaman vendor sebagai harga diskaun. Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise (tersuai) semuanya "Contact Sales."

Paling sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan angka dalam baris bajet sebelum dibenarkan memulakan penilaian, dan pembeli yang mahukan sauh awam untuk merundingkan sebut harga semua vendor lain.


10. ZapScale - Pilihan Bajet yang Tiada Siapa Terbitkan

ZapScale menyasarkan pasukan SaaS kecil dan peringkat awal yang mahukan platform kejayaan pelanggan penuh pada sebahagian kecil kadar pasaran pertengahan, dengan skor kesihatan dibina daripada penggunaan produk, sokongan dan isyarat kewangan dan bukan pendapat yang dimasukkan CSM.

Jelaskan keadaan harga dengan terus terang: ZapScale tidak menerbitkan senarai harga, dan tidak mempunyai halaman harga awam. Satu-satunya angka yang ada datang daripada direktori perisian pihak ketiga. Penyenaraian itu melaporkan peringkat Startup sekitar $500 sebulan meliputi sehingga 100 pelanggan, peringkat Growth sekitar $2,000 sebulan meliputi sehingga 500 pelanggan, dan peringkat Enterprise tersuai (dilaporkan, menurut profil vendor GetApp dan Software Advice). Anggap semua itu sebagai petunjuk arah sahaja. Ia tidak disahkan vendor, dan halaman harga yang tiada ialah sebab untuk bertanya soalan lebih sukar tentang pelan hala tuju dan sokongan, bukan hanya tentang harga.

Jika angka yang dilaporkan itu benar, ZapScale berada dalam jurang yang benar-benar berguna: lebih banyak platform daripada Akita, jauh kurang komitmen daripada ChurnZero. Ia wajar dibincangkan untuk pasukan dengan kurang 100 pelanggan yang sudah melepasi hamparan tetapi tidak dapat meluluskan $15,000 setahun.

Khalayak sasaran. Pasukan B2B SaaS peringkat awal dan kecil dengan kurang 100 pelanggan dan tiada fungsi CS Ops.

Kesesuaian saiz. Terbaik dari 10 hingga 100 pekerja. Peringkat Growth yang dilaporkan meluas hingga 500 pelanggan.

Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series A, apabila matlamatnya ialah mewujudkan pendekatan CS dan bukan mengoptimumkannya.

Kelebihan Kekurangan
Titik masuk terendah yang dilaporkan untuk platform CS penuh, sekitar $500/bulan Tiada halaman harga awam daripada vendor
Skor kesihatan dibina daripada data penggunaan, sokongan dan kewangan secara automatik Semua angka di sini dilaporkan pihak ketiga, tidak disahkan vendor
Diletakkan di antara penjejak ringan dan platform pasaran pertengahan Vendor terkecil dalam senarai ini, dengan rekod prestasi paling singkat

Harga: Tiada halaman harga vendor. Penyenaraian pihak ketiga yang dilaporkan: Startup sekitar $500/bulan sehingga 100 pelanggan, Growth sekitar $2,000/bulan sehingga 500 pelanggan, Enterprise tersuai. Angka dilaporkan, tidak disahkan vendor.

Paling sesuai untuk: Pasukan kecil yang memerlukan pemarkahan kesihatan automatik dengan bajet sebenar dan selesa membuat usaha wajar sendiri terhadap vendor yang lebih muda.


11. Churnkey - Alihkan Pembatalan Dan Bukan Meramalkannya

Churnkey menyelesaikan masalah yang berbeza daripada semua yang lain dalam senarai ini, dan itulah sebabnya ia layak berada di sini. Platform CS meramalkan churn berminggu-minggu lebih awal supaya CSM boleh campur tangan. Churnkey campur tangan pada saat pelanggan menekan butang batal, dengan pengalihan cancel-flow, tawaran pengekalan yang disasarkan, pilihan jeda dan pemulihan pembayaran gagal. Bagi hasil berasaskan produk dan layan diri, saat itulah kebanyakan churn sebenarnya berlaku, dan tiada CSM yang memerhatikannya.

Harga menerbitkan satu titik permulaan. Starter ialah $250 sebulan dibayar setahun, meliputi sehingga $5,000 sebulan dalam volum churn. Core dan Intelligence menyasarkan perniagaan dengan $10,000 atau lebih sebulan dalam volum churn, dan tiada satu pun harganya diterbitkan. Enterprise ialah tersuai. Terdapat percubaan 14 hari tanpa kad kredit, dan SDK serta pelayan MCP percuma pada setiap pelan.

Batasan yang jelas: ini bukan platform CS dan tidak akan menggantikan ChurnZero. Ia tiada pemarkahan kesihatan, tiada aliran kerja CSM dan tiada ramalan pembaharuan. Pasukan dengan peringkat layan diri sering akhirnya menjalankan Churnkey bersama platform CS dan bukan sebagai gantinya, dan untuk model hasil hibrid, gandingan itu kerap menjadi jawapan yang tepat.

Khalayak sasaran. Perniagaan SaaS berasaskan produk dan layan diri yang pelanggannya membatalkan dalam aplikasi tanpa pernah bercakap dengan manusia.

Kesesuaian saiz. Sebarang saiz dengan pendekatan layan diri. Peringkat mengikut volum churn, bukan bilangan pekerja.

Kesesuaian peringkat. Sebarang peringkat dengan hasil layan diri yang bermakna, termasuk bersama platform CS sedia ada.

Kelebihan Kekurangan
Harga permulaan diterbitkan dan percubaan 14 hari tanpa kad kredit Bukan platform CS: tiada pemarkahan kesihatan, playbook atau ramalan pembaharuan
Menangani churn pada saat pembatalan, tempat churn layan diri tertumpu Peringkat Core dan Intelligence tidak dihargakan secara terbuka
SDK dan pelayan MCP percuma pada setiap pelan Dihargakan mengikut volum churn, jadi kos meningkat apabila masalah anda membesar

Harga: Starter $250/bulan dibayar setahun, sehingga $5k/bulan volum churn. Core dan Intelligence menyasarkan $10k+/bulan volum churn, harga tidak diterbitkan. Enterprise tersuai. Percubaan 14 hari, tanpa kad kredit.

Paling sesuai untuk: Perniagaan hibrid yang menjalankan peringkat layan diri di sebelah akaun terurus. Letakkannya dalam strategi pencegahan churn yang lebih luas dan bukan menganggapnya sebagai pengganti platform.


12. EverAfter - Portal yang Benar-benar Dilog Masuk oleh Pelanggan Anda

EverAfter membalikkan model biasa. Platform CS ialah dashboard yang dilihat pasukan anda. EverAfter ialah antara muka yang dilihat pelanggan anda: pembina berasaskan widget untuk portal untuk pelanggan, pelan kejayaan bersama, hab onboarding dan halaman QBR, supaya pelan itu berada di tempat yang boleh dilihat kedua-dua pihak dan bukan dalam slaid CSM.

Harga hanya melalui sebut harga, diterangkan sebagai "customized pricing tailored for you," tanpa lesen atau angka diterbitkan. Apa yang vendor terbitkan ialah setiap peringkat termasuk teras yang sama: pembina antara muka berasaskan widget, peraturan automasi dan keterlihatan, 100 lebih integrasi, penjejakan penglibatan, log masuk pelanggan dan SSO, peranan terperinci, pengurusan tugas dan CSM khusus. Pariti ciri merentasi peringkat adalah luar biasa dan bermakna rundingan adalah tentang skala dan bukan tentang keupayaan yang dibenarkan kepada anda.

Seperti Churnkey, EverAfter lebih kerap menjadi pelengkap daripada pengganti. Ia tidak melakukan pemarkahan kesihatan atau ramalan churn. Pasukan yang memilihnya biasanya menyelesaikan masalah khusus: onboarding yang tersekat kerana pelanggan tidak dapat melihat pelan mereka sendiri, atau pembaharuan yang mengejutkan semua orang kerana nilai tidak pernah kelihatan kepada pembeli.

Khalayak sasaran. Pasukan CS dengan program onboarding atau pelaksanaan berstruktur yang pelanggannya mempunyai tugas sebenar untuk disiapkan.

Kesesuaian saiz. Berfungsi dari 20 pekerja ke atas, paling kuat apabila onboarding berlangsung berminggu-minggu dan bukan beberapa minit.

Kesesuaian peringkat. Series A dan seterusnya, terutamanya untuk produk yang mempunyai fasa pelaksanaan yang sebenar.

Kelebihan Kekurangan
Portal untuk pelanggan dengan log masuk dan SSO, bukan sekadar dashboard dalaman Bukan pengganti platform CS: tiada pemarkahan kesihatan atau ramalan churn
Set ciri sama merentasi peringkat, jadi anda merundingkan skala dan bukan keupayaan Hanya sebut harga, tanpa lesen atau angka diterbitkan di mana-mana
100 lebih integrasi dan CSM khusus disertakan Menambah vendor dan kontrak kedua di sebelah platform CS anda

Harga: Hanya sebut harga, "customized pricing tailored for you." Semua peringkat termasuk pembina antara muka berasaskan widget, peraturan automasi dan keterlihatan, 100+ integrasi, penjejakan penglibatan, log masuk pelanggan dan SSO, peranan terperinci, pengurusan tugas dan CSM khusus.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang masalah churn-nya bermula dalam onboarding. Mengetatkan serah tugas dari closed-won ke onboarded terlebih dahulu akan menunjukkan sama ada portal ialah penyelesaian sebenar.


Kesesuaian Saiz dan Persona

ChurnZero berada selesa dalam pasaran pertengahan, tetapi alat di sekelilingnya membahagikan pasaran itu dengan lebih halus daripada yang disarankan oleh satu label. Dua pemboleh ubah menggerakkan kedudukan lebih daripada bilangan pekerja: berapa banyak akaun pelanggan yang anda urus, dan berapa ramai CSM yang menyentuh platform. Syarikat 60 orang dengan 2,000 akaun kecil dan syarikat 400 orang dengan 40 akaun enterprise memerlukan alat yang sangat berbeza.

Bilangan pekerja Paling sesuai Sebab Perkara yang perlu diberi perhatian
Bawah 25 Akita, ZapScale Harga diterbitkan atau dilaporkan yang boleh anda luluskan tanpa jawatankuasa Peringkat permulaan 2 pengguna Akita, halaman harga ZapScale yang tiada
25 hingga 75 Akita, Custify, Velaris, ClientSuccess Growth Liputan platform sebenar sebelum kontrak lima angka bermula Had keras 10 pelanggan ClientSuccess Startup
75 hingga 200 Vitally, Custify, ClientSuccess, SmartKarrot Kumpulan tempat ChurnZero sendiri bersaing paling sengit Tawaran ChurnZero yang dilaporkan bermula hampir $15,000 pada saiz ini
200 hingga 500 Vitally, Planhat, Totango, SmartKarrot Buku tersegmen memerlukan automasi serta pelaporan sebenar Harga add-on pada Planhat, had lesen pada Totango Enterprise
500 hingga 2,000 Gainsight, Totango, Planhat Tadbir urus, kebenaran dan volum akaun mula mengekang Garis masa pelaksanaan, bukan kos lesen, menjadi kekangan
2,000 ke atas Gainsight, Totango Premier Hanya ini yang dibina untuk volum akaun ini Jangkakan perolehan diukur dalam suku tahun
Persona Apa yang Mereka Optimumkan Pilihan terbaik
Head of CS di syarikat SaaS 50 orang Liputan bagi setiap dolar, pelancaran pantas Custify, Akita, Velaris
VP of CS dengan buku tersegmen Automasi merentasi high-touch dan tech-touch Vitally, Totango, Planhat
Pemimpin CS Ops yang membina lapisan data Pemodelan fleksibel dan pelaporan yang bersih Planhat, Gainsight
COO yang menandatangani pembaharuan Baris perbelanjaan yang boleh diramal dan dipertahankan Akita, SmartKarrot, ClientSuccess
Chief Customer Officer yang melapor kepada lembaga pengarah Tadbir urus dan pelaporan bertaraf penanda aras Gainsight, Totango
Ketua pertumbuhan yang memiliki hasil layan diri Pengalihan pembatalan dan pemulihan pembayaran Churnkey
Head of Onboarding yang membaiki masa-ke-nilai Pelan yang kelihatan kepada pelanggan dan tugas bersama EverAfter, Planhat

Kesesuaian Peringkat

Peringkat syarikat Apa yang biasanya gagal Paling sesuai
Seed, bawah 25 Pembaharuan dijejak dalam hamparan yang tiada siapa kemas kini Akita, ZapScale
Series A, 25 hingga 100 Pengambilan CS pertama, tiada takrifan kesihatan yang dikongsi Custify, Velaris, Vitally
Series B, 100 hingga 300 Buku perniagaan berpecah kepada peringkat dan satu pendekatan tidak lagi berkesan Vitally, Planhat, ClientSuccess
Series C, 300 hingga 800 Pelaporan tidak dapat menjawab mengapa NRR bergerak Planhat, Totango, Gainsight
Peringkat lewat, 800 ke atas Tadbir urus, kebenaran dan akses merentasi pasukan Gainsight, Totango Premier
Sebarang peringkat dengan hasil layan diri Pelanggan membatalkan dalam aplikasi sebelum CSM melihatnya Churnkey, bersama platform

Apa yang Perlu Diminta Apabila Tiada Siapa Menerbitkan Harga

Oleh sebab hampir tiada vendor dalam kategori ini menerbitkan senarai harga, sebut harga yang anda terima bergantung pada apa yang anda tanya. Inilah pemboleh ubah yang sebenarnya menggerakkan angka, dan yang paling kerap ditemui pembeli selepas menandatangani dan bukan sebelumnya.

Pemboleh ubah Mengapa ia menggerakkan harga Apa yang perlu diminta secara bertulis
Lesen CSM berbanding lesen viewer Lesen penuh menanggung kos; viewer selalunya percuma atau murah Bilangan tepat lesen penuh yang disertakan, dan kadar bagi setiap lesen tambahan
Volum akaun pelanggan Kebanyakan platform berperingkat mengikut akaun, bukan pekerja Siling akaun anda dan apa yang berlaku apabila anda melepasinya di tengah tempoh
Modul dan add-on AI, portal, e-mel dan analitik kerap dijual berasingan Senarai bertulis tentang apa yang ada dalam harga asas dan apa yang tiada
Yuran pelaksanaan dan onboarding Boleh menambah lima angka pada tahun pertama tanpa disedari Sama ada yuran persediaan wujud langsung, secara bertulis
Tempoh kontrak Pembelian berbilang tahun memberi diskaun dan mengorbankan fleksibiliti anda Harga 1 tahun bersama harga berbilang tahun, bukan yang didiskaunkan sahaja
Syarat ramp Membayar kadar penuh semasa masih onboarding ialah pembaziran semata-mata Kadar dikurangkan untuk bulan satu hingga tiga, atau tarikh mula yang ditangguhkan
Bil tahunan berbanding bulanan Diskaun bayaran tahunan di muka ialah perkara biasa dan sering tidak dinyatakan Peratusan khusus, bukan "kami boleh buat sesuatu untuk tahunan"
Had kenaikan pembaharuan Tahun kedua ialah tempat tawaran tahun pertama yang menarik dinilai semula Had bertulis ke atas kenaikan pembaharuan, sebaik-baiknya di bawah 5%

Tiga daripadanya patut ditekankan paling kuat. Minta harga satu tahun walaupun anda bercadang menandatangani berbilang tahun, kerana ia memberitahu anda apa sebenarnya kos diskaun itu dari segi fleksibiliti. Minta tempoh ramp, kerana kebanyakan vendor akan memberikannya dan hampir tiada yang menawarkannya tanpa diminta. Dan minta had kenaikan pembaharuan dalam kontrak pertama, kerana itulah satu-satunya saat anda mempunyai kuasa ke atasnya.

Sauh untuk digunakan Dari mana ia datang
$15,000 setahun untuk platform pasaran pertengahan 5 pengguna Peringkat Basic SmartKarrot yang diterbitkan, lantai awam paling jelas dalam kategori ini
$49 hingga $99 sebulan untuk pemarkahan kesihatan dan amaran Senarai harga Akita yang diterbitkan
Tiada yuran persediaan Custify dan ClientSuccess kedua-duanya berkomitmen kepada ini secara terbuka
15% hingga 20% diskaun untuk komitmen tahunan ClientSuccess menerbitkan julat ini; Akita menerbitkan 20%

Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan

Mulakan dengan kekangan yang memaksa anda beralih daripada ChurnZero. Alternatif yang betul berubah bergantung pada sama ada tekanannya ialah tadbir urus, skala akaun, fleksibiliti data, ketelusan harga, pengalihan churn, atau portal untuk pelanggan.

Kompas pemilihan platform kejayaan pelanggan yang mengarahkan pasukan mengikut tadbir urus, volum akaun, pemodelan data, bajet, churn dan keperluan portal

Jika anda memerlukan... Pilih
Naik ke tadbir urus, pendidikan dan komuniti enterprise Gainsight
Mengurus beribu-ribu akaun pelanggan merentasi peringkat Totango (termasuk Catalyst)
Memodelkan data anda sendiri dan bukan menerima model vendor Planhat
Harga yang mengikut pendekatan CS anda, dengan viewer tanpa had Vitally
Pertukaran paling setara tanpa yuran persediaan Custify
Vendor yang menjelaskan model harganya sebelum panggilan ClientSuccess
Satu lesen yang mudah untuk pasukan CS sekitar lima orang Velaris
Senarai harga diterbitkan yang boleh dibajetkan hari ini Akita
Platform lima angka dengan harga masuk awam SmartKarrot
Titik masuk terendah yang dilaporkan untuk platform penuh ZapScale
Menghentikan pelanggan layan diri membatalkan dalam aplikasi Churnkey
Portal untuk pelanggan dan pelan kejayaan bersama EverAfter

Soalan Lazim tentang Alternatif ChurnZero

Berapakah sebenarnya kos ChurnZero?

ChurnZero langsung tidak menerbitkan harga, dan halaman harganya tidak boleh diakses secara terbuka. Satu-satunya angka yang ada ialah data kontrak pihak ketiga: Vendr melaporkan julat $18,681 hingga $131,560 setahun merentasi transaksi ChurnZero yang dianonimkan, dengan median kontrak tahunan $44,681. Itu data yang dilaporkan, bukan disahkan vendor. Kontrak ditentukan berdasarkan bilangan pelanggan ditambah lesen CSM ditambah modul, itulah sebabnya julatnya begitu luas.

Platform kejayaan pelanggan manakah yang benar-benar menerbitkan harganya?

Hanya Akita yang menerbitkan senarai harga layan diri yang lengkap, pada $49 sebulan untuk Small Teams dan $99 sebulan untuk Growing Teams, dengan diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka. SmartKarrot menerbitkan satu peringkat permulaan pada $15,000 setahun untuk Basic, dan Churnkey menerbitkan Starter pada $250 sebulan dibayar setahun. Setiap platform lain dalam panduan ini, termasuk Gainsight, Totango, Planhat, Vitally, Custify, ClientSuccess, Velaris dan EverAfter, hanya sebut harga.

Adakah Totango masih mempunyai pelan percuma?

Tidak. Totango terkenal dengan peringkat percuma selamanya, tetapi setakat Ogos 2026 halaman harganya tidak menyenaraikan sebarang pelan percuma. Setiap pelan, termasuk Catalyst Growth, melalui "Talk to sales." Jika peringkat percuma menjadi sebab anda menyenaraipendekkan Totango, sebab itu tidak lagi terpakai.

Adakah Catalyst masih produk berasingan daripada Totango?

Tidak. Catalyst kini dijual sebagai barisan produk Totango dan muncul pada halaman harga Totango sendiri, dengan Catalyst Growth meliputi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce. Anggap keduanya sebagai satu penilaian vendor, bukan dua.

Apakah alternatif sebenar termurah kepada ChurnZero?

Akita, pada $49 sebulan untuk Small Teams (2 pengguna penuh, 4 pengguna baca sahaja, 2 integrasi, sehingga 10,000 akaun) dengan pengguna penuh tambahan pada $29 sebulan. ZapScale dilaporkan oleh direktori pihak ketiga pada sekitar $500 sebulan untuk peringkat Startup, walaupun ZapScale tidak menerbitkan halaman harga sendiri. Kedua-duanya mengorbankan kedalaman platform demi harga: tiada yang menawarkan orkestrasi journey atau pemesejan dalam aplikasi yang menjadi sebab ChurnZero dibeli.

Adakah saya perlu menggantikan ChurnZero, atau boleh menambah pakar di sebelahnya?

Menambah pakar selalunya jawapan yang lebih baik. Churnkey mengendalikan pengalihan cancel-flow dan pemulihan pembayaran gagal untuk hasil layan diri, dan EverAfter mengendalikan portal untuk pelanggan dan pelan kejayaan bersama. Tiada yang menggantikan platform CS, kerana tiada yang melakukan pemarkahan kesihatan atau ramalan pembaharuan, tetapi kedua-duanya menyelesaikan masalah khusus yang dianggap ciri sampingan oleh platform umum.

Apakah yang perlu saya eksport sebelum meninggalkan ChurnZero?

Rekod akaun dan kenalan, sejarah skor kesihatan beserta data isyarat asasnya, semua konfigurasi playbook dan journey, sejarah pembaharuan dan ramalan, prestasi mesej dalam aplikasi, dan log aktiviti CSM. Tegaskan CSV peringkat baris dan bukan laporan ringkasan, dan eksport semasa akaun anda masih aktif, kerana akses lazimnya tamat apabila kontrak ditamatkan. Sejarah skor kesihatan paling penting: skor itu sendiri tidak akan berpindah, tetapi isyarat sejarahnya membolehkan anda membina semula dan mengesahkan model yang setara di tempat lain.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Hargakan dua calon teratas anda pada bilangan akaun sebenar dan bilangan CSM sebenar anda, bukan pada contoh vendor. Dalam kategori yang tiada apa-apa diterbitkan, langkah itu sahaja menyusun semula kebanyakan senarai pendek, kerana peringkat mengikut akaun pelanggan dan peringkat mengikut lesen menghasilkan jumlah yang sangat berbeza bagi syarikat yang sama.

Kemudian jalankan satu ujian terhad dan bukan migrasi penuh. Ambil satu segmen buku perniagaan anda, kira-kira 30 hingga 50 akaun, muatkan ke dalam pilihan teratas anda, dan bina semula model kesihatan anda di sana. Perhatikan sama ada skor menanda akaun yang anda sudah tahu berisiko, dan sama ada ia menanda satu yang anda tidak tahu. Platform yang hanya mengesahkan apa yang sudah dipercayai CSM anda tidak berbaloi untuk ditukar. Jika pembaharuan anda sudah hampir, semak tempoh notis ChurnZero anda sekarang dan bukan kemudian, dan selaraskan pilot dengan tarikh itu. Dan apa sahaja yang anda pilih, persetujui metrik yang akan menjadi ukurannya sebelum menandatangani, kerana meramal NRR bersama dengan jualan ialah latihan yang biasanya menyingkap sama ada platform yang bermasalah atau prosesnya.

Camellia menulis tentang perkakasan kejayaan pelanggan dan pengekalan hasil untuk pasukan B2B.

About the author

Camellia

Camellia

Principal Product Marketing Strategist

Camellia is Principal Product Marketing Strategist at Rework, helping B2B buyers pick the right software with confidence. With 6+ years in product marketing and 150+ SaaS tools evaluated across CRM, project management, and sales engagement, Camellia turns competitive intelligence into clear, honest comparisons. Readers get vendor evaluations they can trust to cut through marketing noise and decide faster.