Alternatif Totango Terbaik pada 2026: 12 Platform Kejayaan Pelanggan Dibandingkan

Alternatif Totango terbaik 2026 digambarkan sebagai laluan masuk layan diri terdahulu yang disekat dan dialihkan ke folio sebut harga jualan yang kosong

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Jika anda meninggalkan Totango, senarai pendek terbahagi tiga: Akita jika anda mahukan harga yang diterbitkan dan kad didaftarkan minggu ini, Custify atau ClientSuccess jika anda mahukan platform pasaran pertengahan sebenar tanpa kitaran jualan enterprise, dan ChurnZero, Planhat atau Vitally jika anda memerlukan kedalaman yang diberikan Totango dan boleh menerima pembelian sebut harga sahaja. Yang mana satu antara ketiga-tiganya tempat anda tergolong kurang berkait dengan senarai ciri anda berbanding cara anda membeli Totango pada mulanya.

Perkara itu penting kerana satu perubahan yang belum dikejar kebanyakan tulisan. Totango membina reputasinya atas pelan percuma selama-lamanya, dan bertahun-tahun itulah jawapan jujur kepada "platform CS mana yang boleh kami mulakan tanpa bajet?" Peringkat percuma yang terkenal dengan Totango tidak lagi disenaraikan pada halaman harganya. Apa yang disenaraikan halaman itu sekarang ialah Totango CS dalam dua edisi, Enterprise dan Premier, tambah Unison, enjin risikan pelanggannya, dan Catalyst Growth. Setiap satu dialirkan melalui "Talk to sales." Jika anda mendarat di Totango kerana ia tidak berkos, anda tidak lagi membandingkan ciri. Anda sedang membuat pembelian berbayar pertama dalam kategori yang hampir tiada siapa menerbitkan harga.

Panduan ini merangkumi 12 alternatif untuk Head of CS, ketua CS Ops dan Chief Customer Officer di syarikat B2B SaaS yang berkakitangan kira-kira antara 20 dan 500 orang. Jika anda belum mempersempitkan kategori ini, mulakan dengan rumusan perisian kejayaan pelanggan.

Fakta Utama

  • Merentasi 913 pendedahan yang disahkan daripada 105 syarikat B2B SaaS awam, median net revenue retention berada pada 122%, dengan desil teratas pada 155%, iaitu jurang yang dibeli oleh platform CS untuk ditutup (Cust, "2026 State of Customer Success").
  • Median churn hasil tahunan dalam kalangan syarikat B2B SaaS swasta meningkat daripada 11.34% kepada 12.50% tahun ke tahun, berdasarkan kewangan 155 syarikat permulaan B2B SaaS swasta yang meliputi 2020 hingga 2024 (Lighter Capital, 2025 B2B SaaS Startup Benchmarks).
  • Memperoleh seorang pelanggan baharu lima hingga 25 kali ganda lebih mahal daripada mengekalkan pelanggan sedia ada, dan meningkatkan kadar pengekalan sebanyak 5% menaikkan keuntungan sebanyak 25% hingga 95%, menurut kajian Frederick Reichheld di Bain & Company (Harvard Business Review, "The Value of Keeping the Right Customers").
  • 52% pasukan CS kini membina AI ke dalam aliran kerja mereka dan 91% menjangkakan AI memberi kesan sederhana hingga ketara terhadap strategi CS, dalam penanda aras vendor yang meliputi lebih 250 syarikat di Amerika Utara dan Eropah (Gainsight, Customer Success Index 2025).
  • Pasaran platform kejayaan pelanggan bernilai USD 2.77 bilion pada 2025 dan diunjurkan mencecah USD 16.68 bilion menjelang 2034 pada CAGR 22.10%, yang menjelaskan mengapa kategori ini mempunyai begitu banyak vendor berpendanaan dan begitu sedikit harga yang diterbitkan (Fortune Business Insights).

Apa yang Berubah di Totango, dan Siapa yang Patut Kekal

Mulakan dengan hujah untuk kekal, kerana bagi sebahagian pembaca yang sebenar, bertukar ialah kesilapan yang mahal. Jika anda menjalankan Totango CS Premier terhadap beberapa ribu akaun pelanggan dengan pasukan tanpa had dan satu instans pembangunan, tiada apa dalam senarai ini memberi anda jejak itu dengan jumlah kos lebih rendah tanpa pembinaan semula. Jika pasukan anda bekerja di dalam templat SuccessBLOC yang telah diselaraskan oleh fungsi CS Ops anda selama dua tahun, konfigurasi itu ialah aset, bukan kos yang telah tenggelam. Jika anda pelanggan Catalyst yang membeli untuk pemetaan objek aslinya dalam Salesforce dan skema Salesforce anda mendalam, bertukar bermakna membina semula lapisan pemetaan di tempat lain. Dan jika anda merundingkan kadar berbilang tahun semasa tempoh penggabungan, semak apa yang sebenarnya anda bayar sebelum anda menganggap pesaing menawarkan lebih murah. Harga sebut harga sahaja memotong dua hala, dan pelanggan sedia ada sering memegang angka yang lebih baik daripada yang boleh diperoleh logo baharu.

Laluan masuk percuma Totango yang sudah ditamatkan di sebelah platform terkonfigurasi yang tertambat yang mungkin masih menjustifikasikan untuk kekal

Sekarang perubahannya. Halaman harga Totango sendiri setakat Ogos 2026 tidak menunjukkan pelan percuma dan tiada laluan layan diri langsung.

Apa yang disenaraikan halaman harga Totango (Ogos 2026) Apa yang disertakan Cara anda membelinya
Totango CS, Enterprise 10 lesen pengamal, 2,000 akaun pelanggan, 5 pasukan Talk to sales
Totango CS, Premier 20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun pelanggan, pasukan tanpa had, 1 instans pembangunan Talk to sales
Unison, Standard AI Models Enjin risikan pelanggan pada model standard Talk to sales
Unison, Custom AI Models Enjin risikan pelanggan pada model tersuai Talk to sales
Catalyst, Growth 2,500 akaun pelanggan, sehingga 5 objek tersuai Salesforce Talk to sales

Dua perkara menyusul daripada jadual itu. Yang pertama ialah peringkat percuma benar-benar sudah tiada daripada barisan yang diterbitkan, jadi mana-mana perbandingan yang anda baca yang masih berkata "Totango mempunyai pelan percuma" ditulis terhadap halaman yang lebih lama. Yang kedua ialah Catalyst bukan syarikat berasingan yang boleh anda nilai berbanding Totango. Totango dan Catalyst mengumumkan penggabungan mereka pada 28 Februari 2024, dan Catalyst kini muncul sebagai barisan produk pada halaman harga Totango sendiri. Jika senarai pendek yang anda warisi menyenaraikan kedua-duanya, sebenarnya ia menyenaraikan satu vendor dua kali.

Jadi tiga kohort berakhir di halaman ini. Pasukan yang ditolak keluar daripada peringkat percuma lama yang kini perlu membuat pembelian berbayar pertama. Pasukan yang membeli satu daripada dua produk yang digabungkan dan ingin tahu apa maksud pelan hala tuju gabungan itu untuk perkara yang sebenarnya mereka gunakan setiap hari. Dan pasukan yang sekadar enggan menjalankan kitaran jualan dua bulan untuk mengetahui kos perisian. Selebihnya panduan ini disusun di sekitar ketiga-tiga itu, dan senarai ini bermula dengan vendor yang benar-benar paling murah dan paling pantas untuk dimulakan.

Jadual Perbandingan Pantas

Alat Paling Sesuai Untuk Harga Permulaan Kekuatan Utama Batasan Utama
Akita Pasukan yang mahukan harga diterbitkan dan boleh bermula minggu ini $49/bulan (Small Teams) Satu-satunya senarai harga layan diri penuh dalam kategori ini Had tegar pada pengguna, integrasi dan akaun bagi setiap peringkat
Custify SaaS pasaran pertengahan yang menggantikan alat percuma dengan platform sebenar Sebut harga sahaja, tiada yuran persediaan Health score dan playbook tanpa overhead enterprise Tiada harga diterbitkan pada mana-mana peringkat
ClientSuccess Pembeli yang mahu pembungkusan dijelaskan sebelum panggilan Sebut harga sahaja, dihargakan bagi setiap CSM Menerbitkan had peringkat dan apa yang menentukan sebut harga Pakej Startup menghadkan anda kepada 10 pelanggan
ChurnZero Kedalaman berskala Totango dengan penggunaan rakan sebaya terluas Tiada harga diterbitkan; $18,681 hingga $131,560/thn (dilaporkan) Automasi, journey dan komunikasi dalam aplikasi yang mendalam Vendor tidak menerbitkan apa-apa secara terbuka langsung
Planhat Pasukan yang masalah CS-nya sebenarnya masalah data Sebut harga sahaja, add-on dihargakan secara berasingan Model data fleksibel yang berfungsi seperti gudang CS Add-on yang dinamakan menyukarkan ramalan jumlah sebenar
Vitally SaaS product-led dengan ratusan akaun bagi setiap CSM Sebut harga sahaja, tiga pelan mengikut pendekatan CS Pelan dipadankan dengan tech-touch, hibrid dan high-touch Lesen penuh tanpa had hanya terpakai pada High-Touch
Gainsight Enterprise yang memerlukan permukaan terdalam dalam kategori ini Sebut harga sahaja (Essentials atau Enterprise) Jejak produk terluas tambah modul bersebelahan Beban pelaksanaan dan admin terberat di sini
Velaris Pasukan CS kecil yang mahukan analisis AI dalam satu lesen Sebut harga sahaja, satu lesen meliputi 5 pengguna Lima pengguna tambah viewer tanpa had dalam satu lesen Vendor lebih muda, ekosistem integrasi lebih kecil
ZapScale Pasukan sensitif kos dengan kurang kira-kira 100 pelanggan Kira-kira $500/bulan (dilaporkan), Startup Dihargakan mengikut bilangan pelanggan dan bukannya lesen Tiada halaman harga vendor untuk disahkan
SmartKarrot Pembeli yang mahukan paras awal enterprise yang diterbitkan $15,000/tahun (Basic, 5 pengguna) Menerbitkan harga permulaan yang disembunyikan kebanyakan pesaing Paras awal itu tinggi untuk pasukan lima orang
HubSpot Service Hub Pasukan yang sudah berpiawaian HubSpot CRM $90/lesen/bulan (Professional, komitmen tahunan) tambah onboarding Workspace CS berada di atas CRM yang sudah anda miliki Customer Success Workspace memerlukan Professional atau lebih tinggi
Churnkey Pasukan yang satu-satunya masalah sebenarnya ialah pembatalan $250/bulan dibilkan setahun (Starter) Aliran pembatalan dan pemulihan pembayaran gagal yang dibuat dengan betul Bukan platform CS penuh, tiada suite health scoring

1. Akita - Satu-satunya Vendor yang Akan Memberitahu Anda Harganya

Premis reka bentuk Akita ialah platform CS patut dibeli seperti cara pasukan membeli alat projek: baca halaman, pilih peringkat, mula pada hari Selasa. Ia satu-satunya vendor dalam perbandingan ini yang menerbitkan senarai harga layan diri penuh, dan bagi pasukan yang baru keluar daripada pelan percuma tanpa bajet perolehan, itu sahaja layak mendapat tempat teratas. Produk ini melakukan tugas teras tanpa dramatik. Ia menarik data akaun dan penggunaan produk, menilai health, membahagikan akaun kepada senarai kerja, dan mencetuskan playbook serta amaran berasaskan tugasan apabila skor bergerak ke arah yang salah. Ia tidak berpura-pura menjadi gudang data atau penganalisis AI, dan ia tidak cuba menjadi demikian.

Kit alat kejayaan pelanggan harga diterbitkan Akita dengan tolok health, segmen akaun, amaran tugasan dan had kapasiti yang kelihatan

Batasan yang jujur ialah had itu nyata, bukan lembut. Small Teams memberi anda 2 pengguna penuh dan 2 integrasi. Growing Teams memberi anda 4 dan 4. Pasukan CS enam orang pada Growing Teams membayar $99 tambah dua pengguna penuh tambahan pada $29 setiap satu, jadi $157 sebulan, masih platform tulen paling murah di sini dengan jurang yang besar. Tetapi jika anda memerlukan tujuh integrasi dan sepuluh lesen, hargakan peringkat Enterprise sebelum anda menganggap Akita kekal murah pada skala besar.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS kecil dan pasaran pertengahan yang mahukan health score dan amaran yang berfungsi suku tahun ini, bukan selepas pelaksanaan dua bulan.

Kesesuaian saiz. Cemerlang daripada 1 hingga 50 pekerja, boleh digunakan hingga kira-kira 200 sebaik anda membeli lesen tambahan. Di atas itu model bagi setiap add-on mula berharga lebih daripada yang dijimatkan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik untuk platform CS pertama atau kedua, terutamanya untuk pasukan yang proses semasanya ialah hamparan tambah peringatan kalendar.

Kelebihan Kekurangan
Senarai harga diterbitkan tanpa panggilan jualan Had tegar pada pengguna penuh, lesen baca sahaja dan integrasi
Percubaan percuma 14 hari, tiada yuran persediaan atau pembatalan Pelaporan dan AI lebih ringan daripada platform enterprise
Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka Had akaun bermakna pangkalan pelanggan besar memerlukan Enterprise

Harga: Small Teams $49 sebulan (2 pengguna penuh, 4 baca sahaja, 2 integrasi, sehingga 10,000 akaun dan kenalan). Growing Teams $99 sebulan (4 pengguna penuh, 8 baca sahaja, 4 integrasi, sehingga 100,000 akaun dan kenalan). Enterprise ialah tersuai dengan akaun tanpa had. Pengguna penuh tambahan $29 sebulan, integrasi tambahan $29 sebulan. Bayaran tahunan di muka memberi diskaun 20%.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan platform CS yang berfungsi dan item baris yang boleh diramal dalam minggu yang sama. Jika anda belum merasmikan apa yang sebenarnya mencetuskan campur tangan, betulkan sistem amaran awal sebelum anda mengkonfigurasi satu amaran pun, kerana platform murah yang mencetuskan amaran yang buruk lebih teruk daripada hamparan.


2. Custify - Kedalaman Pasaran Pertengahan Tanpa Overhead Enterprise

Tawaran Custify disasarkan tepat kepada rungutan yang mendorong kebanyakan churn platform CS enterprise: alat itu menjadikan CSM pentadbir data. Ia dibina untuk pasukan pasaran pertengahan B2B SaaS yang mahukan health scoring, peringkat kitaran hayat, playbook automatik dan workspace CSM yang memaparkan tindakan seterusnya dan bukannya dashboard yang perlu ditafsirkan seseorang. Paparan akaun 360 darjah menarik penggunaan produk, tiket sokongan, pengebilan dan data CRM ke dalam satu rekod, iaitu tugas yang sama dilakukan Totango, pada skala yang tidak memerlukan pengambilan CS Ops khusus untuk terus berjalan.

Custify tidak menerbitkan peringkat atau angka. Satu komitmen konkrit pada halaman harganya ialah ia tidak mengenakan yuran persediaan, dan berbanding medan ini itu pernyataan yang lebih bermakna daripada bunyinya. Yuran pelaksanaan pada platform enterprise dalam kategori ini lazimnya menambah lima angka pada tahun pertama, dan beberapa vendor di sini tidak akan mengesahkannya sehingga lewat dalam kitaran.

Khalayak sasaran. Syarikat B2B SaaS daripada kira-kira 20 hingga 300 pekerja yang menjalankan pendekatan CS high-touch atau hibrid dengan 5 hingga 30 CSM.

Kesesuaian saiz. Paling kukuh antara 50 dan 300 pekerja. Di bawah 20 orang pendekatan sebut harga sahaja ialah geseran yang tidak anda perlukan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series A hingga Series C, apabila senarai akaun sudah melebihi hamparan tetapi organisasi belum membina fungsi CS Ops.

Kelebihan Kekurangan
Tiada yuran persediaan, dinyatakan secara terbuka pada halaman harga Tiada peringkat atau angka diterbitkan di mana-mana
Health score, playbook dan automasi kitaran hayat sedia digunakan Anda masih perlu menjalankan kitaran jualan untuk mendapat angka
Dibina khusus untuk pasaran pertengahan dan bukannya enterprise yang diperkecilkan Ekosistem rakan kongsi dan integrasi lebih kecil daripada Gainsight

Harga: Sebut harga sahaja. Tiada peringkat atau angka diterbitkan. Vendor berkomitmen secara terbuka untuk tidak mengenakan yuran persediaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang melampaui alat percuma, memerlukan pemantauan kesihatan pelanggan yang sebenar, dan lebih rela tidak dijual platform enterprise untuk mendapatkannya.


3. ClientSuccess - Vendor Sebut Harga Sahaja yang Menjelaskan Sebut Harganya Sendiri

Hampir setiap vendor dalam kategori ini bersembunyi di sebalik "hubungi kami." ClientSuccess ialah yang memberitahu anda apa yang sebenarnya menentukan angka: harga berdasarkan berapa ramai pengurus kejayaan pelanggan menggunakan platform dan modul mana yang anda perlukan. Satu ayat itu lebih bernilai kepada pemilik bajet berbanding grid ciri lain, kerana ia memberitahu anda tepat tuas mana yang perlu ditarik apabila sebut harga kembali terlalu tinggi.

Ia juga menerbitkan apa yang terkandung dalam setiap pakej, yang membolehkan anda memilih sendiri sebelum panggilan. Startup menghadkan anda kepada 10 pelanggan, 500 lesen penuh, satu matlamat atau KBO bagi setiap pelanggan, dan sokongan onboarding sahaja. Growth menaikkannya kepada 50 pelanggan, 5,000 lesen penuh, tiga matlamat bagi setiap pelanggan, dan menambah CSM khusus. Enterprise membuang had pelanggan dan lesen serta merangkumi dashboard tersuai dan portal pelanggan. Baca had pelanggan dengan teliti: 10 pelanggan pada Startup ialah siling tegar, bukan garis panduan penggunaan saksama, dan ramai pasukan yang baru keluar daripada pelan percuma sudah mempunyai lebih banyak akaun daripada itu.

Khalayak sasaran. Syarikat SaaS daripada kira-kira 30 hingga 500 pekerja yang menjalankan CS berstruktur dengan matlamat dan KBO yang ditakrifkan bagi setiap akaun.

Kesesuaian saiz. Startup sesuai untuk perintis dan pangkalan akaun yang sangat tertumpu. Growth sesuai untuk kebanyakan syarikat 50 hingga 200 orang. Enterprise mengendalikan semua yang di atas.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila CS sudah menjadi fungsi bernama dengan pemilik, bukan apabila ia masih dikongsi antara sokongan dan jualan.

Kelebihan Kekurangan
Menerbitkan pemacu harga dan setiap had peringkat Masih tiada angka dolar sehingga anda bercakap dengan jualan
Kontrak tahunan mendapat diskaun 15% hingga 20%, tiada yuran persediaan Had 10 pelanggan Startup menyingkirkannya untuk kebanyakan pasukan
Matlamat dan KBO ialah objek utama, bukan medan tersuai Ciri AI lebih sedikit daripada vendor yang lebih baharu di sini

Harga: Sebut harga sahaja, dihargakan berdasarkan bilangan CSM tambah modul. Kontrak tahunan mendapat diskaun 15% hingga 20%. Tiada yuran persediaan.

Paling sesuai untuk: Pembeli yang mahu melangkah ke panggilan harga dengan sudah mengetahui pakej mana yang mereka layak. Kira akaun pelanggan aktif anda sebelum menempahnya, kerana angka itu, bukan saiz pasukan anda, yang menentukan peringkat anda di sini.


4. ChurnZero - Pengganti Fungsian Paling Hampir untuk Totango

ChurnZero ialah tempat kebanyakan penilaian Totango berakhir apabila keperluannya ialah "tugas sama, vendor berbeza." Ia meliputi kitaran hayat penuh: health scoring, segmentasi, journey, tindakan automatik, komunikasi dalam aplikasi yang dihantar di dalam produk anda sendiri, paparan pembaharuan dan ramalan, serta success plan yang benar-benar dijadikan asas kerja oleh CSM. Pemesejan dalam aplikasinya ialah bahagian yang paling kerap dinamakan pengguna Totango sebagai peningkatan sebenar, kerana ia membolehkan CS menjangkau pengguna di tempat tingkah laku berlaku dan bukannya dalam e-mel kelima.

Situasi harga ialah yang paling teruk dalam senarai ini dalam satu cara tertentu: halaman harga ChurnZero tidak boleh diakses secara terbuka, jadi tiada apa-apa untuk disahkan. Isyarat terbaik yang ada ialah data kontrak pihak ketiga. Vendr, bekerja daripada transaksi ChurnZero tanpa nama miliknya, melaporkan julat $18,681 hingga $131,560 setahun, dengan median kontrak tahunan $44,681. Anggap itu sebagai dilaporkan, tidak disahkan vendor. Ia berguna untuk menetapkan jangkaan bajet dan tidak berguna sebagai jangkar rundingan, kerana sebarannya masih meliputi faktor 7.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS daripada kira-kira 50 hingga 1,000 pekerja yang menjalankan pendekatan high-touch atau hibrid dengan ramalan pembaharuan yang rasmi.

Kesesuaian saiz. Titik terbaik 100 hingga 800 pekerja. Di bawah 50, kontrak permulaan sukar dijustifikasikan berbanding Akita atau Custify.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila pembaharuan diramalkan secara rasmi dan seseorang memiliki angka itu.

Kelebihan Kekurangan
Enjin journey dan automasi terdalam dalam kalangan set pasaran pertengahan Tiada harga diterbitkan di mana-mana, dan tiada halaman harga yang boleh diakses
Komunikasi dalam aplikasi menjangkau pengguna di dalam produk anda Julat dilaporkan meliputi $18,681 hingga $131,560, jadi sediakan bajet awal
Perkakasan pembaharuan dan ramalan terbina dalam, bukan dicantumkan Usaha konfigurasi lebih hampir dengan Gainsight daripada Akita

Harga: Tiada harga diterbitkan. Julat dilaporkan $18,681 hingga $131,560 setahun merentasi transaksi ChurnZero tanpa nama, dengan median kontrak tahunan $44,681, menurut Vendr. Dilaporkan, tidak disahkan vendor.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan keupayaan setara Totango dengan komuniti rakan sebaya yang lebih besar untuk dipelajari. Jika ChurnZero sudah menjadi pilihan utama anda, panduan alternatif ChurnZero merangkumi apa yang berada di kedua-dua sisinya, dan Gainsight vs ChurnZero menyelesaikan perlumbaan dua kuda yang menjadi kesudahan kebanyakan senarai pendek enterprise.


5. Planhat - Apabila Masalah CS Sebenarnya Masalah Data

Planhat ialah platform yang perlu dilihat apabila health score anda salah dan semua orang tahu. Pembezanya ialah model data yang fleksibel: anda mentakrifkan objek, metrik dan formula dan bukannya memetakan perniagaan anda ke dalam skema tetap orang lain. Itu menjadikannya pilihan semula jadi untuk syarikat dengan struktur akaun luar biasa, portfolio berbilang produk, pengebilan berasaskan penggunaan, atau hierarki induk-anak yang diratakan alat CS lain menjadi tidak masuk akal. Pasukan yang sudah membina gudang data cenderung menyukai Planhat atas sebab yang sama pasukan data menyukainya: ia berfungsi seperti infrastruktur, bukan seperti CRM dengan widget health.

Kos fleksibiliti itu ialah Planhat memerlukan seseorang untuk memilikinya. Platform yang boleh anda bentuk ialah platform yang perlu anda bentuk, dan cara terpantas untuk gagal di sini ialah membelinya tanpa menamakan pemilik. Harga berasaskan sebut harga dengan add-on yang dinamakan untuk Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals, jadi angka yang mula-mula disebut kepada anda jarang menjadi angka yang akhirnya anda bayar. Tanya add-on mana yang diperlukan oleh kes penggunaan anda sebelum anda membandingkannya dengan apa-apa lain.

Khalayak sasaran. Syarikat B2B SaaS dan perkhidmatan yang matang data daripada kira-kira 100 hingga 2,000 pekerja, biasanya dengan fungsi CS Ops atau RevOps yang sudah ada.

Kesesuaian saiz. Kukuh daripada 100 pekerja ke atas. Di bawah 50 ia lebih banyak platform daripada yang boleh dikakitangani kebanyakan pasukan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series C dan seterusnya, atau di mana-mana hasil berbilang produk menjadikan satu health score tidak bermakna.

Kelebihan Kekurangan
Model data cukup fleksibel untuk persediaan berbilang produk dan hierarki Memerlukan pemilik yang dinamakan, sebaik-baiknya CS Ops, untuk mengkonfigurasi dan menyelenggara
Mengendalikan portfolio dan akaun induk-anak yang diratakan alat lain Berasaskan sebut harga dengan empat add-on bernama yang dihargakan secara berasingan
Pelaporan dan permukaan API yang kukuh untuk pasukan yang mempunyai gudang data Masa yang lebih lama untuk nilai pertama berbanding Akita atau Custify

Harga: Berasaskan sebut harga. Add-on untuk Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals dihargakan secara berasingan. Tiada peringkat, lesen atau minimum diterbitkan.

Paling sesuai untuk: Syarikat yang health score-nya hanya sebaik data di belakangnya. Selesaikan dahulu reka bentuk penggunaan produk dan dashboard kesihatan pelanggan, dan lihat panduan alternatif Planhat jika model add-on membuat anda berpaling.


6. Vitally - Dibina untuk Nisbah Akaun-bagi-Setiap-CSM yang Merosakkan Alat Terakhir Anda

Vitally ialah jawapan untuk pasukan yang setiap CSM-nya membawa lebih banyak akaun daripada yang mampu mereka namakan. Daripada menjual satu platform dan membiarkan anda memikirkan pendekatannya, Vitally membungkus mengikut pendekatan: Tech-Touch untuk liputan satu-kepada-ramai dan product-led, Hybrid-Touch untuk model campuran, dan High-Touch untuk pengurusan hubungan satu-kepada-satu. Bingkai itu memaksa perbualan dalaman yang berguna, kerana kebanyakan pasukan mendapati semasa demo bahawa mereka menjalankan dua pendekatan dan hanya membekalkan sumber kepada satu.

Satu pembetulan yang patut dibawa ke panggilan jualan: faedah lesen penuh tanpa had tergolong dalam pelan High-Touch sahaja, bukan ketiga-tiganya. Ia kesilapan paling kerap diulang tentang Vitally dalam perbandingan pihak ketiga, dan memetiknya kembali kepada wakil pada pelan Tech-Touch tidak akan berjalan baik. Apa yang termasuk dalam ketiga-tiga pelan ialah automasi tanpa had, lesen observer tanpa had, SSO, pustaka integrasi penuh dan dokumen tanpa had, yang merupakan asas yang benar-benar murah hati. Harga itu sendiri hanya sebut harga.

Khalayak sasaran. Syarikat B2B SaaS product-led dan hibrid daripada kira-kira 50 hingga 1,000 pekerja, dengan nisbah akaun-kepada-CSM yang tinggi.

Kesesuaian saiz. Paling kukuh daripada 100 hingga 800 pekerja. Tech-Touch berskala ke bawah lebih jauh daripada kebanyakan platform enterprise.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series B dan seterusnya, apabila hasil layan diri dan dipacu jualan wujud bersama dan satu pasukan CS meliputi kedua-duanya.

Kelebihan Kekurangan
Pelan dipadankan dengan pendekatan CS sebenar dan bukannya peringkat ciri yang sewenang-wenangnya Tiada harga diterbitkan pada mana-mana peringkat
Automasi, lesen observer dan dokumen tanpa had pada setiap pelan Lesen penuh tanpa had hanya untuk High-Touch, bukan universal
Dokumen gaya Notion dan nota akaun yang kukuh dan benar-benar digunakan CSM Peringkat Tech-Touch menghadkan bilangan lesen penuh, jadi modelkan pasukan anda dahulu

Harga: Sebut harga sahaja. Tiga pelan mengikut pendekatan CS: Tech-Touch, Hybrid-Touch dan High-Touch. Semuanya merangkumi automasi tanpa had, lesen observer tanpa had, SSO, pustaka integrasi penuh dan dokumen tanpa had.

Paling sesuai untuk: Pasukan product-led yang menjejak liputan dan pertumbuhan merentasi ekor panjang akaun. Gandingkan dengan set metrik pengembangan yang ditakrifkan supaya segmen tech-touch diukur berdasarkan hasil, bukan buka e-mel.


7. Gainsight - Standard Enterprise, dengan Overhead yang Tersirat

Gainsight ialah permukaan produk terluas dalam kategori ini dan jawapan enterprise yang lalai. Dua edisi berada pada halaman harga. Essentials merangkumi 10 pengguna penuh dan meliputi 100 pelanggan bagi setiap pengguna. Enterprise merangkumi 20 pengguna penuh dan 200 pelanggan bagi setiap pengguna. Kedua-duanya merangkumi lesen viewer tanpa had, yang lebih murah hati daripada bunyinya pada mulanya, kerana ia bermakna eksekutif dan AE boleh melihat kesihatan akaun tanpa menggunakan lesen berbayar. Buat kiraan sebelum panggilan: Essentials mencapai had sekitar 1,000 akaun pelanggan pada bilangan lesen yang disertakan, dan Enterprise sekitar 4,000, jadi senarai akaun anda, bukan saiz pasukan anda, biasanya yang menolak anda naik satu peringkat.

Halaman yang sama memuatkan produk bersebelahan, dan di sinilah tawaran Gainsight menjadi mahal: Skilljar by Gainsight untuk pendidikan pelanggan, Product Experience, Customer Communities, Staircase AI dan Atlas AI Agents. Setiap satu menyelesaikan masalah sebenar. Setiap satu juga ialah baris berasingan pada sebut harga. Indeks Gainsight sendiri melaporkan bahawa 95% syarikat teknologi B2B mempunyai fungsi CS yang mantap tetapi hanya 51% mempunyai pasukan CS Ops khusus, dan Gainsight sememangnya platform yang dibina untuk 51% itu. Membelinya tanpa fungsi itu ialah cara paling lazim pembelian ini mengecewakan.

Khalayak sasaran. B2B SaaS enterprise dan pasaran pertengahan atas, lazimnya 500 pekerja ke atas, dengan pemilik CS Ops dan penaja eksekutif.

Kesesuaian saiz. Kukuh daripada 500 pekerja. Di bawah 200 anda membayar untuk kedalaman yang tidak akan anda konfigurasi.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada peringkat lewat dan skala syarikat awam, apabila pelaporan pengekalan peringkat lembaga pengarah ialah keperluan tetap.

Kelebihan Kekurangan
Set ciri terdalam dan ekosistem rakan kongsi terbesar dalam kategori ini Sebut harga sahaja, dan modul bersebelahan masing-masing menambah baris pada sebut harga
Lesen viewer tanpa had pada kedua-dua edisi Lesen yang disertakan menghadkan liputan pelanggan bagi setiap edisi
Produk bersebelahan meliputi pendidikan, komuniti dan analitik produk Memerlukan pemilik CS Ops khusus untuk merealisasikan nilai

Harga: Sebut harga sahaja. Essentials merangkumi 10 pengguna penuh pada 100 pelanggan bagi setiap pengguna. Enterprise merangkumi 20 pengguna penuh pada 200 pelanggan bagi setiap pengguna. Kedua-duanya merangkumi lesen viewer tanpa had.

Paling sesuai untuk: Enterprise yang memerlukan satu platform untuk meliputi pengekalan, pendidikan dan komuniti. Jika sebut harga kembali lebih tinggi daripada masalahnya, panduan alternatif Gainsight merangkumi apa yang perlu dilihat sebagai ganti.


8. Velaris - Satu Lesen, Lima Pengguna, AI Melakukan Pembacaan

Velaris ialah pendatang serius terbaharu di sini dan ia dibina di sekitar pemerhatian mudah: kebanyakan masa CSM dihabiskan untuk membaca, nota mesyuarat, tiket, e-mel, tinjauan, dan menukarkannya menjadi ringkasan yang akan ditindak oleh orang lain. Lapisan AI-nya melakukan pembacaan itu. Platform ini meliputi pengurusan akaun, success plan, health scoring, tinjauan dan pelaporan, dengan ringkasan AI dan analisis sentimen berjalan di bawahnya dan bukannya duduk dalam chatbot bar sisi.

Pembungkusan sangat mudah bagi vendor sebut harga sahaja: semua alat dalam satu lesen, lima pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia. Struktur itu sesuai untuk pasukan CS yang saiznya tepat seperti yang sebenarnya dimiliki kebanyakan syarikat SaaS 50 hingga 200 orang, dan peruntukan viewer tanpa had bermakna selebihnya perniagaan boleh melihat kesihatan akaun tanpa perbualan tentang lesen. Apa yang anda korbankan berbanding Gainsight atau ChurnZero ialah ekosistem: integrasi asli yang lebih sedikit, senarai pelanggan rujukan yang lebih pendek, dan kurang pengetahuan komuniti untuk disandarkan apabila anda menghadapi kes tepi.

Khalayak sasaran. Pasukan CS seramai kira-kira 3 hingga 15 orang di syarikat B2B SaaS daripada 30 hingga 300 pekerja, yang membeli platform asli AI pertama mereka.

Kesesuaian saiz. Terbaik daripada 30 hingga 300 pekerja. Lesen lima pengguna ialah bentuk produk, bukan batasan yang perlu dirunding untuk dihapuskan.

Kesesuaian peringkat. Series A hingga Series C, tempat pasukan CS kecil meliputi portfolio yang berkembang dan tidak dapat menambah kakitangan untuk mengimbanginya.

Kelebihan Kekurangan
Satu lesen meliputi keseluruhan produk, tiada teka-teki modul Sebut harga sahaja, tiada angka diterbitkan
Lima pengguna tambah viewer tanpa had sesuai tepat untuk pasukan CS kecil Vendor lebih muda dengan ekosistem integrasi lebih kecil
Ringkasan AI dan sentimen terbina dalam aliran kerja teras Kurang terbukti pada skala enterprise berbanding petahana

Harga: Sebut harga sahaja. Vendor menyatakan pembungkusannya sebagai semua alat dalam satu lesen, lima pengguna, viewer tanpa had, dengan add-on tersedia. Anggaran tersuai atas permintaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan CS kecil yang mahukan analisis dilakukan untuk mereka dan bukannya dashboard lain untuk ditafsirkan. Ia berpasangan baik dengan model ramalan churn yang sebenar, kerana sentimen AI ialah isyarat, bukan ramalan.


9. ZapScale - Dihargakan Mengikut Bilangan Pelanggan, Bukan Lesen

ZapScale mengambil satu sudut harga yang benar-benar membantu pasukan yang baru keluar daripada pelan percuma: ia mengenakan caj mengikut berapa ramai pelanggan yang anda ada, bukan berapa ramai CSM yang anda ambil bekerja. Untuk pasukan CS lima orang yang meliputi 80 akaun, itu menyongsangkan kiraan lazim, kerana platform berharga mengikut lesen menghukum anda tepat apabila anda menambah liputan. Produk ini meliputi health scoring merentasi input penggunaan, sokongan, kewangan dan penglibatan, tambah playbook, amaran dan pelaporan, dan ia menyasarkan syarikat SaaS yang terlalu besar untuk hamparan dan terlalu kecil untuk Gainsight.

Berhati-hati di sini, kerana bukti harga paling lemah dalam senarai ini. ZapScale tidak mempunyai halaman harga vendor yang berfungsi, jadi setiap angka di bawah datang daripada penyenaraian pihak ketiga. Direktori perisian pihak ketiga menyenaraikan Startup pada sekitar $500 sebulan untuk sehingga 100 pelanggan, Growth pada sekitar $2,000 sebulan untuk sehingga 500, dan Enterprise sebagai tersuai. Anggap itu angka yang dilaporkan daripada penyenaraian GetApp dan Software Advice dan sahkan setiap angka secara bertulis sebelum anda menandatangani. Vendor yang tidak menerbitkan senarai harga adalah lazim dalam kategori ini. Vendor dengan URL harga yang mati wajar diajukan satu soalan tambahan tentang pelan hala tuju dan pendanaan.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS yang sensitif kos dengan pangkalan akaun tertumpu, kira-kira 20 hingga 200 pekerja.

Kesesuaian saiz. Terbaik di bawah 100 pelanggan, tempat jalur permulaan benar-benar murah bagi setiap akaun.

Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series B, platform CS berbayar pertama selepas alat percuma.

Kelebihan Kekurangan
Dihargakan mengikut bilangan pelanggan, jadi menambah CSM tidak menambah kos Tiada halaman harga vendor, jadi tiada apa yang disahkan pada sumbernya
Jalur permulaan antara platform sebenar yang paling murah tersedia Semua angka di sini dilaporkan oleh pihak ketiga, tidak disahkan
Health scoring berbilang sumber tanpa persediaan enterprise Ekosistem dan asas rujukan terkecil antara vendor di sini

Harga: Tiada halaman harga vendor. Penyenaraian pihak ketiga yang dilaporkan menunjukkan Startup pada kira-kira $500 sebulan sehingga 100 pelanggan, Growth pada kira-kira $2,000 sebulan sehingga 500 pelanggan, dan Enterprise sebagai tersuai, menurut profil vendor GetApp dan Software Advice. Dilaporkan, tidak disahkan vendor.

Paling sesuai untuk: Pasukan dengan ramai CSM dan akaun yang agak sedikit tetapi bernilai tinggi, yang mahu berhenti membayar bagi setiap lesen.


10. SmartKarrot - Paras Awal yang Diterbitkan, dan Paras Awal Itu Ialah $15,000

SmartKarrot ialah satu daripada hanya dua vendor di sini yang meletakkan angka sebenar pada halaman, dan angka itu bermanfaat. Basic ialah $15,000 setahun untuk 5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga dan sokongan e-mel, dan halaman itu menandakan walaupun itu sebagai harga diskaun. Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise (tersuai) semuanya "Contact Sales." Jadi paras awal yang diterbitkan untuk pasukan lima orang ialah $250 bagi setiap pengguna sebulan, iaitu kira-kira 30 kali ganda kadar permulaan Akita untuk bilangan lesen yang setanding.

Angka itu wajar direnung, kerana ia memberitahu anda apa yang mungkin disebut harga oleh vendor sebut harga sahaja di tengah senarai ini. Produk SmartKarrot ialah platform CS tulen sepenuh stack dengan paparan akaun 360, health scoring, playbook, pengurusan titik sentuh, tinjauan dan portal pelanggan, dan ia cenderung kuat kepada automasi dan risikan akaun. Soalan nilainya bukan sama ada platform itu berfungsi. Ia sama ada kedalaman itu berbaloi dengan sepuluh kali ganda harga alat yang meliputi gelung teras yang sama untuk pasukan sebesar anda.

Khalayak sasaran. B2B SaaS pasaran pertengahan dan enterprise dengan bajet CS yang dibiayai dan proses penilaian vendor yang rasmi.

Kesesuaian saiz. Boleh dijustifikasikan daripada kira-kira 200 pekerja. Di bawah itu paras awal $15,000 mendominasi kes perniagaan.

Kesesuaian peringkat. Series C dan seterusnya, apabila pengekalan ialah metrik lembaga pengarah dan $15,000 ialah ralat pembundaran.

Kelebihan Kekurangan
Menerbitkan harga permulaan apabila hampir tiada orang lain yang berbuat demikian $15,000 setahun untuk lima pengguna ialah paras awal yang tinggi
Platform sepenuh stack dengan risikan akaun dan portal Hanya Basic diterbitkan, semua di atasnya hubungi jualan
Hanya dua integrasi pada Basic, jadi tentukan skop stack anda dahulu Peringkat permulaan digambarkan sebagai harga diskaun, jadi ia boleh berubah

Harga: Basic $15,000 setahun (5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga, sokongan e-mel), digambarkan pada halaman sebagai harga diskaun. Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise (tersuai) semuanya sebut harga sahaja.

Paling sesuai untuk: Pembeli yang memerlukan angka yang diterbitkan untuk penyerahan bajet dan boleh menanggung paras awal lima angka.


11. HubSpot Service Hub - Jawapan yang Tepat Jika Anda Sudah Memiliki CRM

Jika syarikat anda sudah menjalankan HubSpot untuk jualan dan sokongan, Customer Success Workspace wajar dihargakan sebelum anda melihat apa-apa lain, kerana kerja integrasi sudah selesai. Kesihatan akaun, isyarat penggunaan produk, pemilikan pembaharuan dan baris gilir tugas CSM berada pada rekod pelanggan yang sama yang digunakan AE dan wakil sokongan anda, yang membuang mod kegagalan paling menjengkelkan bagi platform CS yang berdiri sendiri: dua sistem tidak sependapat tentang siapa yang memiliki akaun.

Masalahnya ialah pagar peringkat. Customer Success Workspace memerlukan Professional atau Enterprise, jadi peringkat percuma dan permulaan tidak membawa anda ke sana. Professional diterbitkan pada $90 setiap lesen sebulan dengan komitmen tahunan dan $100 setiap lesen sebulan dibilkan bulanan, tambah yuran onboarding Professional sekali sahaja $1,500. Enterprise bermula pada $150 setiap lesen sebulan dengan yuran onboarding sekali sahaja $3,500. Peringkat percuma wujud untuk sehingga 2 pengguna tetapi tidak merangkumi workspace itu. Untuk pasukan enam CSM, Professional berjumlah $6,480 setahun dalam lesen tambah $1,500 sekali sahaja, yang kompetitif berbanding bahagian tengah sebut harga sahaja dalam senarai ini, tetapi hanya jika anda sudah membayar untuk HubSpot di tempat lain. Membeli HubSpot untuk mendapatkan workspace CS ialah urutan operasi yang salah.

Khalayak sasaran. Syarikat daripada 20 hingga 500 pekerja yang sudah berpiawaian HubSpot CRM, tempat CS, jualan dan sokongan berkongsi akaun.

Kesesuaian saiz. Kukuh daripada 20 hingga 500 pekerja. Di atas itu, platform CS khusus mengatasinya dari segi kedalaman.

Kesesuaian peringkat. Mana-mana peringkat apabila HubSpot sudah menjadi sistem rekod.

Kelebihan Kekurangan
Workspace CS berada terus pada rekod CRM yang sudah digunakan jualan Memerlukan Professional atau Enterprise, bukan peringkat percuma atau permulaan
Harga berasaskan lesen yang diterbitkan boleh diramal tanpa panggilan Yuran onboarding sekali sahaja $1,500 atau $3,500 dikenakan
Tiada projek integrasi antara CRM dan platform CS Health scoring dan playbook lebih cetek daripada platform khusus

Harga: Customer Success Workspace memerlukan Professional atau Enterprise. Professional ialah $100 setiap lesen sebulan dengan komitmen tahunan dan $90 setiap lesen sebulan dibilkan bulanan, tambah yuran onboarding sekali sahaja $1,500. Enterprise bermula pada $150 setiap lesen sebulan dengan yuran onboarding sekali sahaja $3,500. Peringkat percuma meliputi sehingga 2 pengguna.

Paling sesuai untuk: Pasukan asli HubSpot yang mahukan satu rekod dan bukannya dua. Baca stack yang diselaraskan: CRM, platform CS dan risikan hasil sebelum anda memutuskan sama ada satu sistem atau dua ialah seni bina yang betul untuk anda.


12. Churnkey - Apabila Satu-satunya Masalah Sebenar Ialah Pembatalan

Churnkey bukan platform CS dan tidak mendakwa begitu. Ia pakar pengekalan yang memiliki satu saat: klik batal. Ia menjalankan aliran pembatalan dengan tawaran bersasar dan pilihan jeda, memulihkan pembayaran gagal, mengendalikan kempen pengaktifan semula, dan melaporkan apa yang sebenarnya menyelamatkan setiap akaun. Jika churn anda tertumpu dalam langganan layan diri dan bukannya dalam pembaharuan enterprise, alat ini menangani masalah anda dengan lebih langsung daripada apa-apa lain di halaman ini, dan dengan sebahagian kecil harganya.

Starter ialah $250 sebulan dibilkan setahun dan meliputi sehingga $5,000 sebulan dalam volum churn. Core dan Intelligence disasarkan kepada pasukan di atas $10,000 sebulan dalam volum churn dan harganya tidak diterbitkan. Enterprise ialah tersuai. Terdapat percubaan 14 hari tanpa kad kredit diperlukan, dan SDK serta pelayan MCP disertakan percuma pada setiap pelan. Perhatikan unit harga dengan teliti: volum churn, bukan lesen atau akaun, jadi bil anda berskala dengan masalah yang anda cuba kecilkan.

Khalayak sasaran. SaaS product-led dan layan diri dengan churn sukarela bulanan yang bermakna dan aliran pembatalan dalam aplikasi.

Kesesuaian saiz. Apa-apa saiz. Pagarnya ialah volum churn, bukan bilangan kakitangan.

Kesesuaian peringkat. Mana-mana peringkat dengan pengebilan layan diri. Gandingkan dengan platform CS sebenar dan bukannya memilih antara keduanya.

Kelebihan Kekurangan
Harga permulaan diterbitkan dan percubaan tanpa kad kredit Bukan platform CS, tiada health scoring atau workspace CSM
Dihargakan mengikut volum churn, jadi ia berskala dengan masalah sebenar Harga peringkat Core dan Intelligence tidak diterbitkan
SDK dan pelayan MCP disertakan percuma pada setiap pelan Hanya relevan apabila pembatalan layan diri ialah sumber churn

Harga: Starter $250 sebulan dibilkan setahun, sehingga $5,000 sebulan dalam volum churn. Core dan Intelligence menyasarkan $10,000 sebulan ke atas, harga tidak diterbitkan. Enterprise tersuai. Percubaan 14 hari, tiada kad kredit.

Paling sesuai untuk: SaaS layan diri yang kehilangan hasil pada butang batal. Instrumenkan terhadap analisis metrik churn sedia ada anda supaya anda dapat membuktikan apa yang sebenarnya diselamatkan oleh aliran pembatalan.


Kesesuaian Saiz dan Persona

Bilangan kakitangan ialah soalan pertama yang salah dalam kategori ini. Kebanyakan vendor ini menetapkan harga berdasarkan gabungan lesen CSM, akaun pelanggan dan modul, jadi syarikat 60 orang dengan 4,000 akaun layan diri dan syarikat 400 orang dengan 90 akaun enterprise berakhir dalam peringkat yang sama sekali berbeza. Kira kedua-dua angka sebelum anda membuat senarai pendek.

Saiz syarikat Paling sesuai Sebab Perkara yang perlu diberi perhatian
Kurang 20 Akita, Churnkey Harga diterbitkan, tiada proses perolehan diperlukan Had 2 pengguna Akita pada peringkat permulaan
20 hingga 50 Akita, Custify, ZapScale Platform sebenar tanpa kitaran jualan enterprise Angka ZapScale dilaporkan, tidak disahkan vendor
50 hingga 200 Custify, Velaris, ClientSuccess, HubSpot Kedalaman pasaran pertengahan pada harga yang boleh dipertahankan oleh ketua CS ClientSuccess Startup dihadkan kepada 10 pelanggan
200 hingga 500 ChurnZero, Vitally, Planhat, ClientSuccess Automasi dan ramalan mula memulangkan kosnya Sediakan bajet berdasarkan median $44,681 yang dilaporkan untuk set sebut harga sahaja
500 hingga 1,000 ChurnZero, Planhat, Gainsight, Vitally Ramalan pembaharuan rasmi dan liputan berbilang segmen Garis masa pelaksanaan, bukan kos lesen, menjadi kekangan
1,000 ke atas Gainsight, Planhat Tadbir urus, modul bersebelahan dan sokongan enterprise Modul Gainsight bersebelahan masing-masing menambah baris pada sebut harga
Persona Apa yang mereka optimumkan Pilihan terbaik
Head of CS yang baru kehilangan peringkat percuma Kepantasan kepada platform yang berfungsi, kos yang boleh dipertahankan Akita, Custify
Ketua CS Ops yang membina semula health score Kawalan model data dan fleksibiliti formula Planhat, ChurnZero
Chief Customer Officer yang melapor kepada lembaga pengarah Pelaporan pengekalan dan kredibiliti ramalan Gainsight, ChurnZero
Ketua CS bagi SaaS product-led Liputan merentasi ekor panjang akaun Vitally, ZapScale
Pengasas yang masih memiliki CS secara peribadi Kos paling rendah, persediaan paling pantas, tiada admin Akita, Churnkey
Pemilik RevOps yang menyatukan stack Satu rekod dikongsi dengan jualan dan sokongan HubSpot Service Hub
CFO yang menandatangani pembaharuan Angka yang boleh diramal sebelum panggilan Akita, SmartKarrot, HubSpot

Kesesuaian Peringkat

Peringkat syarikat Apa yang biasanya rosak Paling sesuai
Pra-seed hingga seed Tiada isyarat health langsung, churn ialah kejutan Akita, Churnkey
Series A, 20 hingga 60 Health score hamparan yang tidak dipercayai sesiapa Akita, Custify, ZapScale
Series B, 60 hingga 200 CSM membawa lebih banyak akaun daripada yang mampu diliputi Custify, Velaris, Vitally
Series C, 200 hingga 600 Ramalan pembaharuan tidak sepadan dengan CRM ChurnZero, ClientSuccess, Planhat
Peringkat lewat, 600 hingga 2,000 Health scoring berbilang produk runtuh menjadi satu angka Planhat, Gainsight
Enterprise, 2,000 ke atas Tadbir urus, pendidikan dan komuniti semuanya memerlukan pemilik Gainsight

Laluan Tulen Paling Murah ke Platform CS yang Berfungsi

Dua perkara menjadikan kategori ini sukar disediakan bajetnya. Yang pertama ialah hampir tiada siapa menerbitkan harga, jadi kebanyakan senarai pendek dibina atas tekaan. Yang kedua ialah "paling murah" berubah makna bergantung pada sama ada anda mengira lesen, akaun atau volum churn. Berikut apa yang sebenarnya diletakkan setiap vendor pada halaman.

Laluan kos platform kejayaan pelanggan yang menunjukkan lesen, volum akaun dan volum churn menyuap model harga tahun pertama yang berbeza

Vendor Menerbitkan harga? Apa yang sebenarnya ada pada halaman harga
Akita Ya, senarai harga penuh Setiap peringkat, bilangan lesen, had integrasi, had akaun dan kadar add-on
HubSpot Service Hub Ya, harga lesen Kadar lesen Professional dan Enterprise tambah yuran onboarding sekali sahaja
SmartKarrot Peringkat permulaan sahaja Basic $15,000/thn; Growth, Pro dan Enterprise hubungi jualan
Churnkey Peringkat permulaan sahaja Starter $250/bln; harga Core dan Intelligence tidak diterbitkan
ClientSuccess Tidak, tetapi menjelaskan pemacunya Had pakej, asas bagi setiap CSM, diskaun tahunan 15% hingga 20%
Gainsight Tidak Dua edisi dengan lesen dan pelanggan bagi setiap pengguna yang disertakan
Vitally Tidak Tiga pelan mengikut pendekatan CS dengan ciri yang disertakan disenaraikan
Velaris Tidak Satu lesen, lima pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia
Planhat Tidak Berasaskan sebut harga, dengan empat add-on bernama
Custify Tidak Hanya menyatakan tiada yuran persediaan
Totango (termasuk Catalyst) Tidak Empat barisan produk, setiap satu dialirkan ke "Talk to sales"
ChurnZero Tidak Halaman harga tidak boleh diakses secara terbuka
ZapScale Tidak Tiada halaman harga awam; hanya penyenaraian pihak ketiga wujud

Sekarang soal wang. Ini ialah jumlah tahun pertama pada konfigurasi terkecil yang melakukan tugas sebenar, bukan harga senarai untuk satu lesen.

Laluan Apa yang anda dapat Anggaran kos tahun pertama Perangkapnya
Akita Small Teams, bayaran tahunan di muka 2 pengguna penuh, 4 baca sahaja, 2 integrasi, 10,000 akaun Kira-kira $470 Dua lesen dan dua integrasi ialah siling tegar
Akita Growing Teams tambah 2 lesen tambahan 6 pengguna penuh, 4 integrasi, 100,000 akaun Kira-kira $1,650 jika diskaun 20% terpakai pada pelan asas Lesen dan integrasi tambahan ialah $29 setiap satu sebulan
Churnkey Starter Aliran pembatalan dan pemulihan pembayaran gagal sahaja $3,000 Bukan platform CS, tiada health scoring atau workspace CSM
ZapScale Startup (dilaporkan) Liputan platform untuk sehingga 100 pelanggan Kira-kira $6,000 (dilaporkan) Tiada halaman harga vendor untuk mengesahkannya
HubSpot Service Hub Professional, 6 lesen Workspace CS pada CRM yang sudah anda jalankan $6,480 dalam lesen tambah onboarding sekali sahaja $1,500 Hanya munasabah jika HubSpot sudah menjadi CRM anda
SmartKarrot Basic Platform penuh, 5 pengguna, 2 integrasi $15,000 Diterbitkan sebagai harga diskaun, jadi ia boleh berubah
Bahagian tengah sebut harga sahaja Platform penuh, mana-mana daripada enam vendor Sediakan bajet berdasarkan median kontrak ChurnZero $44,681 yang dilaporkan Tiada apa yang boleh disahkan sehingga anda menamatkan kitaran jualan

Jika anda baru keluar daripada pelan percuma, urutan yang jujur ialah Akita dahulu, kemudian vendor sebut harga sahaja apabila jurang tertentu memaksa pertukaran. Membeli platform enterprise pada hari pertama dan mengkonfigurasi 20% daripadanya ialah cara perisian CS mendapat nama buruk secara dalaman. Dan pilihan layan diri semakin kukuh merentasi kategori: penerimaan alat kejayaan pelanggan digital seperti komuniti dan portal layan diri meningkat daripada 42% pada 2023 kepada 73% pada 2024, menurut Customer Success Index 2025 Gainsight, yang bermakna platform lebih kecil tambah lapisan layan diri yang baik meliputi lebih banyak perkara kini berbanding dua tahun lalu.

Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan

Pilih mengikut kekangan yang memaksa pertukaran: ketelusan harga, kepantasan pelaksanaan, kedalaman model data, liputan akaun atau tadbir urus enterprise. Kekangan itu patut menyingkirkan kebanyakan medan sebelum demo.

Rangka kerja keputusan alternatif Totango yang menyusun keperluan harga, kepantasan, kedalaman model data, liputan akaun dan tadbir urus

Jika anda memerlukan... Pilih
Harga diterbitkan yang boleh anda gunakan minggu ini Akita
Kedalaman pasaran pertengahan tanpa yuran persediaan Custify
Mengetahui apa yang menentukan sebut harga sebelum panggilan ClientSuccess
Pengganti keupayaan paling hampir untuk Totango ChurnZero
Model data yang sesuai dengan struktur akaun luar biasa Planhat
Liputan merentasi ratusan akaun bagi setiap CSM Vitally
Set ciri enterprise terdalam dan modul bersebelahan Gainsight
Ringkasan AI untuk pasukan CS lima orang Velaris
Membayar mengikut bilangan pelanggan dan bukannya mengikut lesen ZapScale
Angka diterbitkan untuk penyerahan bajet SmartKarrot
Kejayaan pelanggan pada CRM yang sudah anda miliki HubSpot Service Hub
Berhenti kehilangan hasil pada butang batal Churnkey

Soalan Lazim tentang Alternatif Totango

Adakah Totango masih mempunyai pelan percuma?

Tidak. Pelan percuma selama-lamanya yang terkenal dengan Totango tidak lagi disenaraikan pada halaman harganya. Halaman itu kini menunjukkan Totango CS dalam edisi Enterprise dan Premier, Unison dengan model AI standard atau tersuai, dan Catalyst Growth, dan setiap satu dialirkan melalui "Talk to sales." Perbandingan yang masih menerangkan peringkat percuma Totango ditulis terhadap versi halaman yang lebih lama.

Berapakah kos Totango pada 2026?

Totango tidak menerbitkan harga. Halamannya menyenaraikan apa yang disertakan setiap barisan dan bukannya kosnya: Totango CS Enterprise meliputi 10 lesen pengamal, 2,000 akaun pelanggan dan 5 pasukan, manakala Premier meliputi 20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun pelanggan, pasukan tanpa had dan satu instans pembangunan. Catalyst Growth meliputi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce. Setiap angka yang anda temui dalam talian untuk harga Totango ialah inferens pihak ketiga, tidak disahkan vendor.

Adakah Catalyst alternatif berasingan kepada Totango?

Tidak. Totango dan Catalyst mengumumkan penggabungan mereka pada 28 Februari 2024, dan Catalyst kini dijual sebagai barisan produk Totango yang muncul pada halaman harga Totango sendiri. Jika senarai pendek anda mempunyai kedua-duanya, ia mempunyai satu vendor yang disenaraikan dua kali. Nilaikan barisan produk khusus yang sebenarnya akan anda beli, bukan dua nama jenama.

Apakah alternatif sebenar paling murah kepada Totango?

Akita, pada $49 sebulan untuk Small Teams, yang meliputi 2 pengguna penuh, 4 pengguna baca sahaja, 2 integrasi dan sehingga 10,000 akaun dan kenalan, dengan diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka. Ia satu-satunya vendor dalam kategori ini yang menerbitkan senarai harga layan diri penuh. Churnkey lebih murah dalam istilah mutlak pada $250 sebulan dibilkan setahun, tetapi ia mengendalikan pembatalan dan bukannya keseluruhan aliran kerja kejayaan pelanggan.

Mengapakah begitu sedikit platform kejayaan pelanggan menerbitkan harga?

Kerana sebut harga bergantung pada sekurang-kurangnya tiga pemboleh ubah yang berbeza amat besar antara pembeli: berapa ramai CSM memerlukan lesen penuh, berapa banyak akaun pelanggan yang anda urus, dan modul mana yang anda ambil. Gainsight, ChurnZero, Totango, Planhat, Vitally, Custify, ClientSuccess dan Velaris semuanya sebut harga sahaja. Secara praktikal, itu bermakna anda patut melangkah ke panggilan dengan bilangan lesen, bilangan akaun dan senarai modul anda yang sudah ditentukan, kerana itulah satu-satunya tiga tuas yang menggerakkan angka.

Alternatif Totango yang mana paling hampir dari segi keupayaan?

ChurnZero untuk kebanyakan pasukan pasaran pertengahan, kerana ia meliputi tugas kitaran hayat yang sama, health scoring, journey, automasi, pemesejan dalam aplikasi dan ramalan pembaharuan, dengan pangkalan pelanggan yang cukup besar supaya rakan sebaya dapat memberitahu anda bagaimana pelaksanaan sebenarnya berjalan. Gainsight lebih mendalam pada skala enterprise, dan Planhat menang apabila model data asas ialah kekangan sebenar.

Adakah saya masih memerlukan platform CS khusus jika kami sudah menjalankan HubSpot?

Sering tidak, jika akaun anda agak sedikit dan pendekatan CS anda mudah. Customer Success Workspace HubSpot memerlukan Service Hub Professional pada $90 setiap lesen sebulan dengan komitmen tahunan atau Enterprise pada $150, tambah yuran onboarding sekali sahaja $1,500 atau $3,500. Pertukarannya ialah kedalaman: health scoring, automasi playbook dan pemodelan penggunaan produk semuanya lebih cetek daripada platform khusus. Pertimbangkan alat khusus sebaik CSM mengeksport data keluar daripada HubSpot untuk melakukan kerja sebenar mereka.

Apakah yang patut saya eksport sebelum saya meninggalkan Totango?

Eksport sejarah health score peringkat akaun dan takrifan di sebalik setiap skor, konfigurasi SuccessBLOC dan playbook anda, semua rekod pelanggan dengan medan tersuai, sejarah tugasan dan titik sentuh, nota CSM, respons tinjauan, dan konfigurasi integrasi anda. Tegaskan CSV peringkat baris dan bukannya laporan ringkasan, dan lakukan semasa akaun anda masih aktif, kerana akses biasanya tamat pada penamatan kontrak. Takrifan skor sama pentingnya dengan skor itu sendiri: ia logik yang akan anda bina semula dalam apa-apa yang anda beli seterusnya.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Kira dua angka sebelum anda menghubungi sesiapa: berapa ramai CSM memerlukan lesen penuh, dan berapa banyak akaun pelanggan yang sebenarnya anda urus. Dua angka itu menentukan peringkat anda pada hampir setiap vendor di sini, dan menyediakannya menukar panggilan penemuan menjadi panggilan harga. Kemudian pilih dua calon daripada rangka kerja keputusan, satu pilihan harga diterbitkan dan satu pilihan sebut harga sahaja, dan hargakan kedua-duanya pada angka sebenar anda dan bukannya angka contoh vendor.

Jalankan perintis pada segmen paling teruk anda, bukan yang terbaik. Ambil 20 akaun yang paling kurang anda yakini, muatkan ke dalam pilihan utama anda, dan lihat sama ada health score memberitahu anda sesuatu yang CSM anda belum ketahui. Jika tidak, masalahnya ialah data anda, bukan perisian anda, dan tiada platform dalam senarai ini akan membetulkannya untuk anda. Jika ya, anda mempunyai kes perniagaan yang anda perlukan, dibina daripada akaun anda sendiri dan bukannya kajian kes vendor.

Camellia menulis tentang perkakasan kejayaan pelanggan dan hasil untuk pasukan B2B SaaS.

About the author

Camellia

Camellia

Principal Product Marketing Strategist

Camellia is Principal Product Marketing Strategist at Rework, helping B2B buyers pick the right software with confidence. With 6+ years in product marketing and 150+ SaaS tools evaluated across CRM, project management, and sales engagement, Camellia turns competitive intelligence into clear, honest comparisons. Readers get vendor evaluations they can trust to cut through marketing noise and decide faster.