Planhat vs Custify vs Velaris: Platform Kejayaan Pelanggan Mana yang Sesuai untuk Pasukan Anda pada 2026?

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Anda sudah pun menjalani perbincangan Gainsight, atau ChurnZero, atau mungkin Vitally, dan ia tidak berjaya. Terlalu banyak pelaksanaan untuk pasukan sebesar anda, terlalu banyak kontrak tahunan untuk lembaga pengarah yang mahukan bukti sebelum membuat komitmen, atau terlalu banyak konfigurasi untuk fungsi CS yang masih seorang atau dua orang memikul pelbagai tugas. Itu bukan kegagalan pertimbangan. Ia hanya bermakna anda ialah pembaca yang dituju oleh panduan ini: Head of CS, pemimpin CS Ops, atau COO di syarikat yang platform peringkat enterprise terlalu berat, terlalu mahal, atau kedua-duanya, dan anda telah beralih kepada senarai pendek Planhat, Custify dan Velaris.
Inilah masalah yang dicipta oleh ketiga-tiga ini. Setiap satu akan memberitahu anda, pada panggilan demo, bahawa ia memberikan skor kesihatan, playbook dan paparan pembaharuan yang benar-benar akan digunakan oleh CSM anda. Itulah promosi seluruh kategori ini, satu peringkat ke atas dan satu peringkat ke bawah. Apa yang sebenarnya memisahkan ketiga-tiga ini lebih sukar dilihat pada panggilan: seberapa banyak perniagaan anda yang Planhat harapkan anda modelkan sendiri sebelum ia berguna, seberapa banyak yang Custify serahkan kepada anda yang sudah siap untuk pendekatan CSM yang ditakrifkan, dan seberapa banyak kerja pentadbiran harian yang benar-benar diambil alih daripada meja CSM oleh AI Velaris berbanding seberapa banyak yang masih janji produk yang muda. Itulah keputusan yang panduan ini dibina untuk dibuat.
Fakta Utama
- Median net revenue retention merentasi B2B SaaS awam berada pada 122%, dengan desil teratas melebihi 155%, berdasarkan 913 pendedahan yang disahkan daripada 105 syarikat dalam pemfailan SEC (Cust's 2026 State of Customer Success). Tiada satu pun daripada tiga alat di sini menggerakkan angka itu dengan sendirinya. Data yang bersih dan pasukan yang bertindak ke atasnya yang melakukannya.
- Purata enterprise menjalankan 897 aplikasi dan hanya 29% daripadanya berhubung antara satu sama lain, jurang kesambungan yang menentukan sama ada skor kesihatan mencerminkan realiti atau sekadar tekaan (MuleSoft's 2025 Connectivity Benchmark Report).
- 95% syarikat teknologi B2B kini mempunyai fungsi CS yang mantap, tetapi hanya 51% mempunyai pasukan CS Ops khusus, iaitu peranan yang dianggap sudah anda miliki oleh platform yang boleh dikonfigurasikan seperti Planhat (Gainsight Customer Success Index 2025, lebih 250 syarikat ditinjau bersama Benchmarkit).
- Tiada satu pun daripada ketiga-tiga ini menerbitkan harga. Median kontrak tahunan yang dilaporkan oleh Vendr ialah $41,255 bagi Planhat merentasi 35 pembelian yang dijejaki, dan $16,752 bagi Custify. Velaris langsung tidak mempunyai penyenaraian yang dijejaki di Vendr.
- Gartner meramalkan lebih 40% projek agentic AI akan dibatalkan menjelang akhir 2027 (Gartner, Jun 2025), sesuatu yang patut diingat sebelum sebarang promosi ejen AI daripada mana-mana vendor, termasuk Velaris.
- Velaris dinamakan sebagai satu-satunya Visionary dalam Gartner Magic Quadrant 2025 untuk Customer Success Platforms, diterbitkan pada 3 November 2025 (Velaris), pengiktirafan bebas yang sebenar untuk syarikat yang telah menjual selama kira-kira empat tahun.
TL;DR
| Planhat | Custify | Velaris | |
|---|---|---|---|
| Kedudukan | Platform pelanggan: anda menakrifkan model data, CS berjalan di atasnya | Platform CS yang mengutamakan kitaran hayat untuk pendekatan CSM yang ditakrifkan | Platform CS asli AI yang dibina untuk menghapuskan kerja pentadbiran CSM |
| Diasaskan, ibu pejabat | 2015, Stockholm | 2017, Bucharest | 2021, London |
| Titik optimum | 100 hingga 1,000+ pekerja, akaun luar biasa atau berbilang entiti | 30 hingga 300 pekerja, B2B SaaS dengan pendekatan CSM yang ditakrifkan | 20 hingga 300 pekerja, pasukan CS yang ramping dan lemas dengan kerja pentadbiran |
| Model harga | Sebut harga sahaja, tiga produk bersambung ditambah add-on bernama | Sebut harga sahaja, satu komitmen dinyatakan: tiada yuran persediaan | Sebut harga sahaja, satu lesen meliputi 5 pengguna |
| Median dilaporkan Vendr (tahunan) | $41,255 | $16,752 | Tidak dijejaki |
| Usaha persediaan | Tinggi, memerlukan pemilik khusus | Rendah hingga sederhana | Rendah |
| Kekuatan teras | Memodelkan perniagaan yang tiada templat sesuai, termasuk hasil dan portal | Masa ke nilai yang pantas tanpa pengambilan kakitangan ops | AI merangka nota, ringkasan dan susulan yang sebaliknya perlu ditulis CSM |
| Risiko terbesar | Sistem yang mahal dan berkeupayaan yang tiada siapa selesai membinanya | Rekod awam yang paling nipis daripada ketiganya, sahkan segala-galanya secara terus | Paling muda mengikut pembiayaan dan ulasan yang didedahkan, walaupun diiktiraf Gartner |
Untuk Apa Setiap Alat Dibina
Planhat menggelar dirinya platform pelanggan, bukan platform kejayaan pelanggan, dan perbezaan itu ialah keseluruhan ceritanya. Diasaskan pada 2015 di Stockholm, ia dibiayai sendiri selama bertahun-tahun sebelum mengumpul satu Series A $50 juta yang diketuai Sprints Capital, yang ditutup pada 29 April 2022, selepas syarikat itu sudah berkembang daripada 40 kepada lebih 100 pekerja pada tahun sebelum pusingan itu (siaran akhbar Planhat sendiri). Tracxn meletakkan bilangan pekerja semasa pada 248 setakat 31 Julai 2026 (Tracxn, dilaporkan). Produk itu mencerminkan sejarah tersebut: lapisan pemodelan tempat anda menakrifkan objek, hubungan, formula dan metrik, kemudian membina aliran kerja CS, penjejakan hasil, projek dan portal pelanggan di atasnya, dijual sebagai tiga produk bersambung, CRM, CSP untuk kejayaan pelanggan, dan PSA untuk perkhidmatan profesional, ditambah empat add-on bernama pada halaman harganya: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals.

Custify, diasaskan pada 2017 dan berpusat di Bucharest, Romania, mengambil pertaruhan yang bertentangan: takrifkan peringkat yang dilalui pelanggan, lampirkan isyarat kesihatan dan playbook pada setiap peringkat, dan biarkan platform memberitahu CSM apa yang memerlukan perhatian hari ini. Tracxn menyenaraikannya pada kira-kira 42 pekerja setakat 30 Jun 2026 (Tracxn, dilaporkan), sebahagian kecil saiz Planhat, dan ia tidak mempunyai pusingan pembiayaan besar yang didedahkan. Pada Jun 2026 Custify melangkah lebih jauh ke dalam AI dengan CustifyAI, menambah ejen untuk analisis kesihatan, pemantauan pasaran dan persediaan mesyuarat, dan pada Ogos 2026 ia melancarkan empat integrasi asli baharu, Pylon, Maxio, Groove dan Granola, yang menarik tiket sokongan, data pengebilan, isyarat hasil dan nota mesyuarat AI ke dalam profil Customer 360 miliknya (siaran akhbar).
Velaris ialah yang paling baharu daripada ketiganya dengan jurang yang besar. Diasaskan pada 2021 di London, ia mengumpul pusingan seed EUR 4.7 juta yang diketuai Octopus Ventures (dengan penyertaan Zaka dan Fintech 365) pada September 2022, secara jelas untuk melancarkan platform itu (The SaaS News). Seluruh tesisnya ialah masa CSM habis untuk kerja pentadbiran, bukan pelanggan, jadi platform patut menulis nota mesyuarat, meringkaskan akaun dan merangka susulan tanpa diminta. Harganya membungkus segala-galanya ke dalam satu lesen yang meliputi 5 pengguna dengan penonton tanpa had, disusun dalam empat modul: View (akaun, Customer 360, 3 objek tersuai, ringkasan akaun AI), Analyze (skor kesihatan, tinjauan, pemarkahan sentimen AI), Orchestrate (automasi, kempen e-mel) dan Execute (playbook, pelan kejayaan, pengurusan tugasan). Menjelang 2026 produk itu telah melangkah lebih jauh lagi, ke dalam pembina ejen tersuai, ejen autonomi yang memantau akaun dan menguruskan serah terima jualan-ke-CS, serta pelayan MCP pihak pertama.
| Planhat | Custify | Velaris | |
|---|---|---|---|
| Saiz pasukan CS yang sesuai | Mana-mana, tetapi memberi ganjaran kepada pemilik CS Ops khusus | 2 hingga 15 CSM | 3 hingga 15 CSM, satu lesen meliputi 5 |
| Model data | Objek tersuai, hubungan dan formula yang anda takrifkan | Peringkat kitaran hayat yang sedia ditakrifkan dengan isyarat dilampirkan | 3 objek tersuai disertakan, AI melakukan peringkasan |
| Produk sampingan | CRM dan PSA dijual sebagai produk bersambung, bukan add-on | Tiada yang dimiliki, berintegrasi dengan alat CRM dan pengebilan sedia ada | Customer Portal dan add-on sokongan, dijual secara berasingan |
| Ulasan G2 (dilaporkan) | 953 ulasan, 4.5 bintang (G2) | 481 ulasan, 4.7 bintang (G2) | 107 ulasan (G2) |
Jika mana-mana daripada ketiga-tiga ini masih terasa tidak sesuai dengan bentuk anda, bidang yang lengkap ada dalam perisian kejayaan pelanggan terbaik untuk 2026, dan hujah untuk kekal atau meninggalkan Planhat secara khusus diliputi dalam alternatif Planhat terbaik.
Projek Sebenar Bukan Perisiannya
Tiada demo yang akan memberitahu anda perkara ini, jadi wajar dinyatakan dengan jelas: tiada satu pun daripada ketiga-tiga platform ini berfungsi tanpa data penggunaan produk, sejarah sokongan dan data pengebilan yang bersih mengalir masuk secara berterusan, dikaitkan dengan akaun yang betul. Langkau kerja itu dan mana-mana daripadanya akan dengan selamba menghasilkan skor kesihatan berwarna yang tidak bermakna apa-apa. Purata enterprise menjalankan 897 aplikasi dengan hanya 29% bersepadu antara satu sama lain, dan platform CS berada di hilir kekusutan itu dan bukannya membetulkannya. Tidak kira sama ada platform itu model objek kosong atau satu set ejen AI. Data sampah masuk tetap menghasilkan hasil sampah keluar, cuma dengan pemformatan yang lebih baik.

Tempat ketiga-tiganya benar-benar berbeza ialah masa siapa yang diambil oleh kerja penyambungan itu, dan berapa lama. Reka bentuk Planhat yang mengutamakan data bermakna seorang jurutera menambah ID pelanggan pada peristiwa produk anda, seseorang di kewangan mengautomasikan eksport pengebilan yang dahulunya ditarik secara manual, dan integrasi alat sokongan yang dirancang untuk minggu kedua tergelincir ke minggu kelapan, semuanya sebelum formula pertama anda menghasilkan angka yang dipercayai sesiapa. Itu kerja yang cukup sebenar sehingga Planhat menjual AI Deployment Program berbayar, pasukan perkhidmatan khusus untuk menggunakan keupayaan AI-nya, yang dengan sendirinya petunjuk tentang seberapa banyak yang dianggap platform asas akan anda bina sendiri (Planhat). Peringkat kitaran hayat Custify memerlukan suapan asas yang sama, tetapi kerja pemetaan lebih sempit: lampirkan isyarat pada peringkat yang sudah anda kenali dan bukannya mencipta model objek daripada kosong, itulah sebabnya pasukan lazimnya mencapai persediaan yang berfungsi dalam beberapa minggu dan bukannya satu suku tahun. Velaris memampatkan garis masa lebih jauh di atas kertas, beberapa hari sebaik sumber data disambungkan, tetapi itu kelajuan konfigurasi, bukan kelajuan kesediaan data. Kerja instrumentasi tetap perlu dilakukan; Velaris hanya meletakkan lebih sedikit daripadanya di hadapan dalam perikatan perkhidmatan dan lebih banyak kepada CSM mana-mana yang menyediakan integrasi.
| Input data | Planhat | Custify | Velaris |
|---|---|---|---|
| Telemetri penggunaan produk | Satu input antara objek dan metrik yang anda takrifkan | Menyuap peringkat kitaran hayat dan isyarat kesihatan secara automatik | Menyuap ringkasan akaun AI dan skor kesihatan |
| Sejarah tiket sokongan | Melalui integrasi, dipetakan ke dalam model objek anda | Integrasi asli, ditambah penyambung Pylon dan Groove yang baharu (Ogos 2026) | Diambil masuk untuk analisis perbualan AI dan pemarkahan sentimen |
| Data pengebilan dan kontrak | Dimodelkan sebagai objek dan metrik, sering melalui produk PSA | Integrasi asli, ditambah penyambung Maxio yang baharu (Ogos 2026) | Termasuk dalam 3 objek tersuai dalam lesen asas |
| Memasukkan data sama sekali | Dikonfigurasikan semasa pelaksanaan, tiada jalan pintas layan diri diterbitkan | API asli, coretan JavaScript, Segment.com dalam tiga klik, atau import CSV | Termasuk dalam modul View asas |
| Siapa yang lazimnya memiliki kerja ini | Pemilik CS Ops bernama, sering dipasangkan dengan AI Deployment Program berbayar Planhat | Sesiapa yang mengkonfigurasikan peringkat kitaran hayat, tiada yuran persediaan dikenakan dalam kedua-dua keadaan | Pengguna berlesen sendiri, tiada peranan ops khusus dianggap perlu |
Tentukan apa yang sebenarnya perlu diukur oleh skor kesihatan anda sebelum anda mengkonfigurasikan mana-mana daripada ketiganya. Pemantauan kesihatan pelanggan meliputi model itu, dan susunan teknologi pasca-jualan meliputi cara sistem produk, pengebilan dan sokongan patut bersambung sebelum platform CS diletakkan di atasnya.
Keputusan Mengikut Matlamat Perniagaan
| Jika matlamat anda ialah... | Pilih | Sebab |
|---|---|---|
| Memodelkan perniagaan yang tidak sesuai dengan langganan SaaS standard (berbilang entiti, penjual semula, berasaskan penggunaan, perkhidmatan dilampirkan) | Planhat | Model objek dan formulanya dibina untuk mewakili tepat perkara ini, yang tidak boleh dilakukan oleh peringkat Custify dan objek tetap Velaris |
| Menjalankan pendekatan CSM yang ditakrifkan dalam beberapa minggu, tanpa pengambilan kakitangan ops | Custify | Peringkat kitaran hayat dan playbook tiba hampir sedia digunakan, dan tiada yuran persediaan untuk dirundingkan |
| Mengurangkan jam yang dihabiskan CSM untuk nota, ringkasan dan pentadbiran akaun | Velaris | Asli AI secara reka bentuk, dengan pengurangan kerja pentadbiran sebagai promosi teras dan bukannya modul tambahan |
| Menjalankan hasil, projek dan portal pelanggan dalam sistem yang sama dengan CS | Planhat | CRM, CSP dan PSA dijual sebagai produk bersambung di bawah satu kontrak |
| Isyarat harga pihak ketiga yang setanding sebelum panggilan jualan pertama | Custify atau Planhat | Kedua-duanya muncul dalam data kontrak Vendr; Velaris tidak |
| Pengesahan penganalisis bebas walaupun ia pilihan yang paling muda | Velaris | Satu-satunya Visionary dalam Gartner Magic Quadrant 2025 untuk Customer Success Platforms |
| Membuktikan platform kepada CFO yang ragu-ragu berdasarkan rekod prestasi sahaja | Planhat | 953 ulasan G2 dan kira-kira sebelas tahun menjual ialah sejarah terdalam daripada ketiganya |
Kesesuaian Pasukan dan Peranan
| Pasukan | Planhat | Custify | Velaris |
|---|---|---|---|
| CSM (pengguna harian) | Berkuasa sebaik dimodelkan, tetapi antara muka mencerminkan model data yang anda bina | Mudah, paparan berasaskan peringkat yang direka untuk pasukan kecil | Pantas; AI merangka kerja pentadbiran, manusia masih menghantarnya |
| CS Ops / pentadbir | Dianggap perlu. Platform memberi ganjaran kepada pemilik khusus dan menjual perkhidmatan untuk mengisi jurang | Tidak diperlukan. Penalaan ambang dan pemetaan integrasi ialah sejauh mana kerjanya | Tidak begitu diperlukan. Lesen asas meliputi 5 pengguna secara keseluruhan |
| Hasil / Kewangan | Asli, kerana PSA dan CRM berada dalam sistem yang sama dengan CS | Data pengebilan mengalir masuk melalui integrasi, termasuk penyambung Maxio yang baharu | Pengebilan termasuk dalam 3 objek tersuai yang disertakan |
| Produk | Kukuh jika penggunaan dimodelkan sebagai sebahagian daripada struktur objek anda | Penggunaan menyuap isyarat kesihatan; tiada suite analitik khusus | Penggunaan menyuap ringkasan akaun AI dan skor sentimen |
| Eksekutif | Dashboard mencerminkan apa sahaja yang anda bina; terma lesen penonton tidak diterbitkan | Paparan kesihatan peringkat portfolio; terma lesen penonton tidak diterbitkan | Penonton tanpa had disertakan dalam lesen asas |
Risiko dan Tadbir Urus
Saiz syarikat dan sejarah pembiayaan lebih penting pada peringkat ini berbanding senarai semak ciri, kerana pasukan CS seramai lima orang mempunyai ruang yang lebih kecil untuk menyerap ketidakpastian pelan hala tuju vendor berbanding pasukan dua ratus orang.

| Planhat | Custify | Velaris | |
|---|---|---|---|
| Diasaskan | 2015 | 2017 | 2021 |
| Ibu pejabat | Stockholm, Sweden | Bucharest, Romania | London, United Kingdom |
| Tahun menjual setakat 2026 | Kira-kira 11 | Kira-kira 9 | Kira-kira 4 |
| Pembiayaan yang didedahkan | Series A $50M, diketuai Sprints Capital, ditutup 29 April 2022 | Tiada pusingan besar yang didedahkan | Seed EUR 4.7M, diketuai Octopus Ventures, diumumkan September 2022 |
| Bilangan pekerja dilaporkan (2026) | 248, setakat 31 Julai 2026 (Tracxn) | Kira-kira 42, setakat 30 Jun 2026 (Tracxn) | Tidak didedahkan secara awam |
| Kontrak dijejaki Vendr | 35 keseluruhan, 14 disahkan | Disenaraikan, bilangan pembelian tidak didedahkan | Tiada penyenaraian di Vendr |
| Pengiktirafan penganalisis bebas | Tiada kedudukan Gartner dipetik | Tiada kedudukan Gartner dipetik | Satu-satunya Visionary, Gartner Magic Quadrant 2025 untuk Customer Success Platforms |
Tiada satu pun daripada ketiganya telah diambil alih, tetapi kategori ini mempunyai duluan sebenar tentang apa yang berlaku apabila vendor yang lebih kecil diserap. Strikedeck, Amity, UserIQ, Bolstra dan Natero semuanya telah berhenti menjual secara bebas, dan Catalyst kini dijual sebagai barisan produk Totango dan bukannya syarikat berdiri sendiri. Risikonya bukan kehilangan data akaun anda, yang lazimnya dieksport dengan bersih sebagai CSV. Ia kehilangan logik di sebaliknya. Formula Planhat, takrifan peringkat kitaran hayat Custify, atau peraturan penandaan AI Velaris jarang kekal utuh melalui migrasi, kerana logik itu berada di skrin konfigurasi, bukan fail mudah alih. Dokumenkan pemberat skor kesihatan dan takrifan peringkat anda di atas kertas semasa anda membinanya, dalam mana-mana daripada ketiganya, supaya pengetahuan itu tidak hanya berada di dalam skema satu platform.
Dari segi keselamatan, ketiga-tiganya tidak didokumenkan secara sama rata secara awam. Halaman keselamatan Planhat menyatakan pensijilan ISO 27001 dan SOC 2 Type II, pematuhan GDPR dan CCPA, TLS 1.2/1.3 semasa penghantaran, AES-256 semasa disimpan, dan pengehosan Google Cloud Platform (Planhat). Halaman harga dan kepercayaan Custify merujuk pematuhan SOC 2 dan memaut kepada perjanjian pemprosesan data GDPR, tetapi mereka tidak menyatakan dakwaan ISO 27001 atau HIPAA seperti yang ada pada Planhat. Untuk Velaris, minta dokumentasi SOC 2 dan GDPR secara terus dalam mana-mana semakan keselamatan dan jangan menganggap mana-mana satu sudah wujud.
| Pensijilan atau standard | Planhat | Custify | Velaris |
|---|---|---|---|
| SOC 2 | Ya, Type II, menurut halaman keselamatannya | Dirujuk pada tapaknya | Tanya Velaris secara langsung |
| ISO 27001 | Ya, menurut halaman keselamatannya | Tidak dinyatakan di laman webnya | Tanya Velaris secara langsung |
| GDPR | Ya | Ya, melalui perjanjian pemprosesan data yang dinyatakan | Tanya Velaris secara langsung |
| HIPAA | Tidak disebut pada halaman keselamatannya | Tidak disebut | Tanya Velaris secara langsung |
| Butiran penyulitan dan pengehosan diterbitkan | Ya: TLS 1.2/1.3, AES-256, Google Cloud Platform | Sahkan dengan Custify | Tanya Velaris secara langsung |
Harga pada Saiz Pasukan Sebenar
Ketiga-tiganya hanya sebut harga, menurut halaman harga setiap vendor. Itu selaras dengan seluruh kategori ini.

| Vendor | Menerbitkan harga? | Apa yang sebenarnya diberikan halaman itu |
|---|---|---|
| Planhat | Tidak | Harga berasaskan sebut harga merentasi tiga produk (CRM, CSP, PSA) ditambah empat add-on bernama: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing, Advanced Portals |
| Custify | Tidak | Satu komitmen dinyatakan: tiada yuran persediaan. Tiada peringkat, lesen atau angka diterbitkan |
| Velaris | Tidak | Satu lesen meliputi 5 pengguna dengan penonton tanpa had, add-on tersedia, anggaran tersuai atas permintaan |
Apabila data pihak ketiga wujud, ia menceritakan kisah yang jelas tentang skala. Median kontrak tahunan yang dilaporkan Vendr bagi Planhat ialah $41,255, merentasi 35 pembelian yang dijejaki (14 disahkan), dengan julat $19,866 hingga $118,800. Median yang dilaporkan bagi Custify ialah $16,752, dengan julat $10,904 hingga $18,439, jalur yang paling ketat dan paling murah daripada ketiganya. Velaris langsung tidak mempunyai penyenaraian yang dijejaki di Vendr, yang dengan sendirinya bermaklumat: belum cukup banyak volum pembelian mengalir melalui pasaran Vendr untuk menjana penanda aras, selaras dengan menjadi yang paling muda dan paling kecil daripada ketiganya mengikut pembiayaan yang didedahkan.
Anda bertanya bagaimana ini berskala mengikut bilangan akaun pelanggan dan bukannya lesen, kerana itulah tuas yang sebenarnya menggerakkan harga dalam kategori ini lebih daripada bilangan CSM. Inilah jawapan jujurnya: ia bergantung pada yang mana satu daripada ketiganya yang anda tetapkan harga, kerana mereka tidak semuanya menggunakan paksi yang sama.
| Planhat | Custify | Velaris | |
|---|---|---|---|
| Paksi harga yang dinyatakan | Produk yang digunakan (CRM, CSP, PSA) ditambah add-on; tiada formula lesen atau akaun diterbitkan | Tidak dinyatakan di mana-mana pada halaman harganya sendiri | Pengguna berlesen secara jelas: satu lesen meliputi 5, bukan akaun |
| Adakah harga asas berubah dengan bilangan akaun? | Berkemungkinan, melalui kes penggunaan produk CSP yang berat akaun, walaupun ini tidak diterbitkan | Tidak diketahui, tidak dinyatakan di mana-mana yang disemak | Tidak pada lesen asas. Pasukan 5 CSM membayar harga asas yang sama sama ada ia meliputi 200 atau 5,000 akaun |
| Di mana kos sebenarnya meningkat apabila akaun bertambah | Add-on dan skop pelaksanaan, termasuk AI Deployment Program berbayar | Tidak disahkan. Dapatkan ini secara bertulis sebelum menandatangani | Pengguna ke-6 dan seterusnya, atau add-on volum data atau penggunaan AI, lebih berkemungkinan daripada bilangan akaun itu sendiri |
| Jumlah akaun | Planhat | Custify | Velaris |
|---|---|---|---|
| Sekitar 200 akaun, pasukan CS kecil | Jalur rendah Vendr bermula hampir $19,866/tahun; jangkakan hujung ini jika jejak produk dan add-on anda kekal minimum | Hujung rendah Vendr ialah $10,904/tahun; dasar tiada yuran persediaan mengekalkan kos tahun pertama hampir kepada lesen sahaja | Tiada data pihak ketiga wujud. Memandangkan lesen asas ialah 5 pengguna tanpa mengira bilangan akaun, tanya secara terus sama ada 200 akaun mengubah sebut harga sama sekali |
| Sekitar 1,000 akaun, CS Ops mula muncul | Median $41,255/tahun yang dilaporkan Vendr ialah angka perancangan yang paling boleh dipertahankan pada peringkat ini | Julat yang dilaporkan Vendr memuncak pada $18,439/tahun; sahkan bahawa siling itu masih bertahan pada volum ini | Masih ditadbir oleh bilangan pengguna di atas kertas. Sahkan sama ada add-on volum data atau penggunaan diaktifkan di sini |
| Sekitar 5,000 akaun, pendekatan tech-touch atau hibrid | Jangkakan melebihi hujung tinggi $118,800 Vendr, kerana produk CSP diposisikan untuk portfolio berat akaun melalui struktur perkhidmatan dan add-on miliknya sendiri | Tiada data dilaporkan wujud setinggi ini. Tanya secara terus sama ada Custify dibina untuk jumlah akaun ini sama sekali | Jalur akaun di mana harga lesen-bukan-akaun boleh paling penting, jika 5 lesen benar-benar boleh menjalankan 5,000 akaun. Sahkan siling pada volum data dan penggunaan AI sebelum menganggap harga asas bertahan |
Setiap angka di atas yang dilabel Vendr ialah data kontrak pihak ketiga yang dilaporkan, bukan senarai harga yang disahkan vendor. Anggaplah ia sebagai jalur perancangan dan gantikan dengan sebut harga bertulis pada bilangan lesen dan akaun sebenar anda sebelum apa-apa sampai kepada pihak undang-undang.
Pelaksanaan dan Pengurusan Perubahan
Demo menunjukkan sistem yang telah dikonfigurasikan. Ia tidak pernah menunjukkan minggu-minggu yang mengkonfigurasikannya, dan di situlah ketiga-tiganya paling berbeza dalam praktik.

| Faktor Pelaksanaan | Planhat | Custify | Velaris |
|---|---|---|---|
| Skop lazim | Reka bentuk model data, objek, formula, integrasi, portal | Pemetaan peringkat kitaran hayat, penalaan ambang, pemetaan integrasi | Sambungkan sumber data, tentukan isyarat mana yang patut ditandakan AI |
| Pemilik dalaman yang diperlukan | Secara efektif ya; Planhat menjual AI Deployment Program berbayar untuk jurang tepat ini | Berguna, tidak wajib. Tiada yuran persediaan dikenakan dalam kedua-dua keadaan | Tidak begitu. Lesen 5 pengguna bertujuan untuk dikendalikan sendiri |
| Masa lazim ke persediaan yang berfungsi | Satu suku tahun atau lebih, untuk model data penuh | Beberapa minggu, menurut reka bentuk Custify sendiri yang mengutamakan kitaran hayat | Beberapa hari, sebaik sumber data disambungkan |
| Apa yang berfungsi pada hari pertama | Model data, integrasi, kerangka portal | Playbook kitaran hayat, pemarkahan kesihatan, tugasan CSM | Peringkasan AI, penangkapan nota, penandaan risiko |
| Apa yang perlu anda bina sendiri | Objek, metrik, formula kesihatan, portal, playbook | Penalaan ambang dan pemetaan integrasi | Menentukan isyarat mana yang sebenarnya anda mahu ditandakan |
| Usaha persediaan | Tinggi, memerlukan pemilik khusus | Rendah hingga sederhana | Rendah |
Bila Planhat Ialah Pilihan yang Tepat
Data pelanggan anda benar-benar tidak sesuai dengan templat. Akaun berbilang entiti, hierarki penjual semula, kontrak berasaskan penggunaan, atau komponen perkhidmatan yang dilampirkan pada langganan ialah tepat apa yang model objek dan formula Planhat dibina untuk mewakili, dan tiada kaedah pintas yang bijak dapat membuat peringkat kitaran hayat Custify atau objek tetap Velaris melakukan kerja yang sama.
Anda mahu hasil, projek, portal dan CS dalam satu sistem bersambung, bukan tiga hubungan vendor yang perlu disegerakkan. Planhat menjual CRM, CSP dan PSA sebagai satu keluarga produk dan bukannya modul tambahan.
Anda mempunyai pemilik CS Ops bernama, atau anda membajetkan AI Deployment Program Planhat untuk mengisi jurang itu. Kedalaman platform ialah aset jika ada pembina di sebaliknya dan pusat kos jika tiada.
Anda mahu rekod prestasi terdalam daripada ketiganya. 953 ulasan G2 dan kira-kira sebelas tahun menjual ialah bukti sebenar, walaupun tanpa harga yang diterbitkan.
Bila Custify Ialah Pilihan yang Tepat
Anda memerlukan pendekatan CSM yang berfungsi dalam beberapa minggu, bukan satu suku tahun, dan tiada sesiapa diambil bekerja untuk mengkonfigurasikan platform. Peringkat kitaran hayat, isyarat kesihatan dan playbook tiba hampir sedia digunakan dan bukannya model objek kosong.
Komitmen tiada yuran persediaan benar-benar penting kepada bajet tahun pertama anda. Dalam kategori yang caj pelaksanaannya lazimnya menambah lima angka, vendor yang menyatakannya dengan jelas ialah perbezaan kos yang sebenar, bukan slogan pemasaran.
Akaun anda melalui peringkat yang boleh dikenali dan ditakrifkan dan bukannya struktur luar biasa. Seluruh reka bentuk Custify bertaruh bahawa ini benar bagi kebanyakan perniagaan B2B SaaS, dan bagi syarikat pasaran pertengahan dengan bentuk langganan biasa, lazimnya memang begitu.
Anda mahu isyarat harga yang setanding sebelum panggilan pertama. Median Custify yang dilaporkan Vendr, pada $16,752 setahun, ialah titik data sebenar yang paling murah dalam perbandingan ini.
Bila Velaris Ialah Pilihan yang Tepat
Kekangan mengikat anda ialah jam CSM, bukan pemodelan data. Jika masalah sebenar ialah masa yang hilang untuk nota mesyuarat, ringkasan akaun dan merangka susulan, Velaris dibina untuk menghapuskan tepat kerja itu, bukan untuk menyerahkan model data kepada anda untuk dikonfigurasikan.

Pasukan kecil perlu meliputi portfolio akaun yang besar atau berkembang pantas. Oleh kerana lesen asas meletakkan harga mengikut lesen pengguna dan bukannya bilangan akaun, fungsi CS Ops yang ramping yang menjalankan beribu-ribu akaun tech-touch melalui lima lesen mungkin melihat kos bertindak sangat berbeza berbanding pada platform yang berharga mengikut akaun. Sahkan perkara ini secara terus sebelum menganggap ia bertahan pada volum anda.
Anda sanggup menerima hakikat yang masih muda sebagai pertukaran untuk reka bentuk moden yang asli AI, dan anda telah mengesahkannya secara bebas dan bukannya mempercayai kata demo. Pengiktirafan Gartner Magic Quadrant 2025 ialah bukti sebenar bahawa produk itu lebih daripada promosi yang menjanjikan, walaupun pada usia empat tahun.
Anda boleh menerima asas rujukan yang lebih nipis dan tiada kontrak Vendr yang dijejaki buat masa ini. Itulah pertukaran jujur untuk menjadi yang paling baharu, dan wajar anda meminta Velaris secara terus untuk dua rujukan pada saiz dan bentuk anda sebelum menandatangani apa-apa.
Rangka Kerja Keputusan
| Jika ini benar bagi anda | Pilih |
|---|---|
| Akaun anda berbilang entiti, berasaskan penjual semula, atau berharga dengan cara yang tidak dapat diwakili templat | Planhat |
| Anda mahu hasil, projek, portal dan CS dalam satu sistem bersambung | Planhat |
| Anda memerlukan pendekatan CSM yang berfungsi dalam beberapa minggu tanpa pengambilan kakitangan ops khusus | Custify |
| Isyarat harga pihak ketiga yang setanding penting sebelum panggilan pertama | Custify atau Planhat |
| Kekangan mengikat anda ialah jam CSM, bukan pemodelan data | Velaris |
| Pasukan CS kecil perlu meliputi portfolio akaun yang besar atau berkembang pantas | Velaris, jika lesen 5 pengguna sesuai dengan bilangan kakitangan anda |
| Anda mahu asas rujukan dan sejarah ulasan yang terdalam | Planhat |
| Anda mahu pengesahan penganalisis bebas walaupun ia pilihan yang paling muda | Velaris |
| Anda memerlukan postur ISO 27001 yang didokumenkan hari ini, bukan akhirnya | Planhat, dan sahkan secara terus dengan Custify atau Velaris sebelum menganggap mana-mana satu memilikinya |
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Namakan kekangan sebenar anda sebelum mengambil demo lain. Jika ia model data yang luar biasa, kira objek tersuai anda; angka itu memberitahu anda lebih banyak daripada mana-mana senarai ciri. Jika ia jam CSM, kira berapa jam seminggu pasukan anda menulis nota akaun dan menyusun dek QBR, kerana itulah angka yang sebenarnya dijual oleh Velaris untuk menentangnya. Jika tiada sesiapa yang mengkonfigurasikan apa-apa lagi dan anda hanya memerlukan pendekatan yang berfungsi, peringkat kitaran hayat Custify dibina tepat untuk titik permulaan itu.
Kemudian minta ketiga-tiga vendor memberikan sebut harga bertulis untuk senario yang sama: bilangan CSM sebenar anda, bilangan akaun pelanggan sebenar anda, dan unjuran 12 bulan bagi kedua-duanya. Tanya Planhat berapa kos AI Deployment Program-nya di atas lesen. Tanya Custify apa yang berlaku kepada harga melebihi apa jua bilangan kakitangan yang mencetuskan perubahan, kerana tiada yang diterbitkan. Tanya Velaris secara terus berapa kos pengguna keenam dan sama ada jumlah akaun mengubah harga sama sekali, kerana pembungkusannya sendiri mencadangkan ia mungkin tidak.
Akhir sekali, jalankan percubaan ringkas sebelum menandatangani apa-apa yang lebih panjang daripada satu suku tahun. Muatkan sepuluh akaun anda yang paling jelas berisiko ke dalam setiap alat dan lihat sama ada skor kesihatan menandakannya secara bebas. Platform yang tidak dapat menemui semula risiko yang sudah anda ketahui tidak akan menemui risiko yang tidak anda ketahui, sama ada logik risiko itu datang daripada formula yang anda bina dalam Planhat, peringkat kitaran hayat yang anda konfigurasikan dalam Custify, atau ringkasan AI yang tidak anda tulis sendiri dalam Velaris. Kad skor penilaian vendor SaaS kami ialah templat yang munasabah untuk menyusun perbandingan itu, dan menyelaraskan CRM, platform CS dan data hasil anda wajar dibaca sebelum mana-mana daripada ketiganya dilancarkan, kerana platform CS hanya sebaik susunan yang menyuapnya. Jika akaun anda belum disegmenkan, segmentasi pelanggan ialah pemikiran yang dianggap sudah anda lakukan oleh peringkat kitaran hayat Custify dan model objek Planhat.
Jika sudut ejen AI yang sebenarnya menarik anda kepada Velaris, ejen AI terbaik untuk kejayaan pelanggan meluaskan perbandingan kepada lebih daripada ketiga-tiga ini. Dan jika anda membaca sehingga ke sini dan masih mahukan peringkat yang lebih berat yang panduan ini mulakan dengan menyingkirkannya, perbandingan langsung ada dalam Gainsight vs ChurnZero dan perbandingan tiga hala ada dalam Vitally vs Gainsight vs ChurnZero.

Principal Product Marketing Strategist
On this page
- Fakta Utama
- TL;DR
- Untuk Apa Setiap Alat Dibina
- Projek Sebenar Bukan Perisiannya
- Keputusan Mengikut Matlamat Perniagaan
- Kesesuaian Pasukan dan Peranan
- Risiko dan Tadbir Urus
- Harga pada Saiz Pasukan Sebenar
- Pelaksanaan dan Pengurusan Perubahan
- Bila Planhat Ialah Pilihan yang Tepat
- Bila Custify Ialah Pilihan yang Tepat
- Bila Velaris Ialah Pilihan yang Tepat
- Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya