Alternatif Planhat Terbaik pada 2026: 12 Platform Kejayaan Pelanggan Dibandingkan

Alternatif Planhat terbaik 2026 digambarkan sebagai rangka kerja kosong yang boleh dikonfigurasi dan memerlukan pemasangan di sebelah alat health dan playbook yang sedia untuk diselaraskan

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Bagi kebanyakan pasukan yang mencari alternatif Planhat, senarai pendek menyempit dengan cepat: Vitally jika anda mahukan fleksibiliti yang setara dengan kurang kerja pemasangan, Gainsight atau ChurnZero jika anda mahukan playbook dan health score yang tiba dalam keadaan siap dibina, Custify atau ClientSuccess jika pasukan CS kecil memerlukan sesuatu yang berjalan tanpa pengambilan ops khusus, dan Akita atau SmartKarrot jika harga yang diterbitkan lebih penting daripada kedalaman.

Mulakan dengan bahagian yang jujur: Planhat bukan produk yang buruk, dan ramai pasukan patut kekal menggunakannya. Seluruh tesisnya ialah model data pelanggan anda patut kelihatan seperti perniagaan anda, bukan seperti pandangan vendor tentang perniagaan anda. Anda mentakrifkan objek, metrik, formula health dan portal berhadapan pelanggan, dan platform menyesuaikan diri. Untuk syarikat yang mempunyai produk luar biasa, struktur kontrak berasaskan penggunaan, atau fungsi CS Ops yang benar-benar boleh membina, fleksibiliti itu ialah kelebihan yang tidak dapat anda beli di tempat lain dalam senarai ini.

Fleksibiliti yang sama itulah yang menghantar pasukan lain ke sini, kerana kanvas kosong memerlukan seseorang untuk mengkonfigurasinya dan memastikannya terus dikonfigurasi. Panduan ini merangkumi 12 alternatif untuk Head of CS, ketua CS Ops dan ketua RevOps di syarikat B2B SaaS yang berkakitangan antara kira-kira 20 dan 500 orang. Jika anda belum mempersempitkan kategori ini, mulakan dengan rumusan perisian kejayaan pelanggan, dan jika anda masih memutuskan apa yang patut diukur oleh health score, pemantauan kesihatan pelanggan merangkumi modelnya sebelum alat.

Fakta Utama

  • Merentasi 913 pendedahan yang disahkan daripada 105 syarikat B2B SaaS awam yang bersumberkan terus daripada fail SEC, median net revenue retention ialah 122% dan desil teratas mencapai 155% (Cust, 2026 State of Customer Success).
  • Syarikat SaaS swasta jauh ketinggalan di belakang angka awam itu: pada ACV $25,000 hingga $50,000 median NRR ialah 102%, dengan kuartil teratas pada 111% dan kuartil terbawah pada 97% (SaaS Capital, "What Is a Good Retention Rate for a Private SaaS Company?").
  • Memperoleh seorang pelanggan baharu berharga lima hingga 25 kali ganda lebih tinggi daripada mengekalkan pelanggan sedia ada, dan Frederick Reichheld dari Bain mendapati bahawa meningkatkan pengekalan sebanyak 5% menaikkan keuntungan sebanyak 25% hingga 95% (Harvard Business Review, "The Value of Keeping the Right Customers").
  • 95% syarikat teknologi B2B kini mempunyai fungsi CS yang mantap, tetapi hanya 51% mempunyai pasukan CS Ops khusus, iaitu keupayaan tepat yang diandaikan oleh platform yang boleh dikonfigurasi bahawa anda sudah memilikinya (penanda aras vendor: Gainsight Customer Success Index 2025, lebih 250 syarikat ditinjau bersama Benchmarkit, Julai hingga September 2024).
  • Gartner meramalkan bahawa lebih 40% projek AI agentik akan dibatalkan menjelang akhir 2027, yang wajar diingat sebelum anda membayar untuk add-on AI mana-mana platform CS (siaran akhbar Gartner, Jun 2025).

Jadual Perbandingan Pantas

Alat Paling Sesuai Untuk Harga Permulaan Kekuatan Utama Batasan Utama
Vitally Pengganti paling hampir dengan usaha pembinaan yang kurang Sebut harga sahaja, tiga pelan mengikut pendekatan CS Automasi dan lesen observer tanpa had pada setiap pelan Tiada harga diterbitkan, jadi perancangan bajet masih memerlukan panggilan
Gainsight Pasukan yang mahu playbook tiba dalam keadaan siap dibina Sebut harga sahaja, Essentials dan Enterprise Metodologi CS siap bina dan barisan produk bersebelahan yang paling mendalam Platform terberat di sini, pendekatan jualan enterprise
ChurnZero Pasukan pasaran pertengahan yang memerlukan nilai dalam beberapa minggu Tiada harga diterbitkan; dilaporkan $18,681 hingga $131,560/thn Health score dan journey berpandangan jelas sedia digunakan Vendor tidak menerbitkan apa-apa, jadi anda berunding secara buta
Totango (termasuk Catalyst) Program CS siap bina yang boleh anda hidupkan Sebut harga sahaja, peringkat Enterprise dan Premier Program siap bina gaya SuccessBLOC, pembungkusan mengikut bilangan akaun Peringkat percuma yang terkenal dahulu tidak lagi disenaraikan
Custify SaaS pasaran pertengahan yang tidak mahu bil persediaan Sebut harga sahaja, tiada yuran persediaan Komitmen tiada yuran persediaan yang jelas, onboarding pantas Tiada peringkat atau angka diterbitkan langsung
ClientSuccess Pasukan CS kecil yang mahukan had yang boleh dibaca Sebut harga sahaja, dihargakan bagi setiap lesen CSM Menerbitkan apa yang sebenarnya disertakan oleh setiap pakej Had pelanggan mengikut peringkat (10, 50, tanpa had) menghadkan pertumbuhan
Velaris Pasukan AI-first yang menggantikan admin CSM manual Sebut harga sahaja, satu lesen meliputi 5 pengguna Satu lesen, 5 pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia Vendor yang lebih baharu dengan senarai rujukan yang lebih pendek
EverAfter Portal berhadapan pelanggan sebagai tugas utama Sebut harga sahaja, disesuaikan Antara muka pelanggan berasaskan widget dalam produk asas Bukan pusat arahan CS dalaman yang lengkap dengan sendirinya
Akita Pembeli yang mahukan senarai harga sebenar hari ini $49/bulan (Small Teams), diskaun 20% untuk tahunan Satu-satunya platform di sini yang menerbitkan harga layan diri penuh 2 pengguna penuh pada peringkat permulaan, kedalaman analitik lebih ringan
SmartKarrot Pasukan yang mahukan angka permulaan yang diterbitkan $15,000/tahun (Basic, 5 pengguna) Harga peringkat permulaan dinyatakan secara terbuka di laman Growth, Pro dan Enterprise semuanya kembali kepada hubungi jualan
ZapScale Pasukan yang berjimat dengan kurang 100 akaun Dilaporkan sekitar $500/bulan (Startup) Titik permulaan dilaporkan paling rendah untuk alat CS khusus Tiada halaman harga awam daripada vendor
HubSpot Service Hub Pasukan yang sudah berpiawaian HubSpot $90/lesen/bulan (Professional, komitmen tahunan) Workspace CS berada di atas CRM yang sudah anda jalankan Memerlukan Professional tambah yuran onboarding $1,500

Mengapa Pasukan Meninggalkan Planhat (dan Siapa yang Patut Kekal)

Planhat tidak kalah dalam hujah. Ia membina platform pelanggan di atas model data yang fleksibel, dan model itu melakukan perkara yang tidak dapat dilakukan oleh alat berpandangan jelas: objek tersuai yang sepadan dengan struktur kontrak anda, metrik yang anda takrifkan dan bukannya dipilih daripada senarai juntai bawah, formula health yang boleh anda bina semula apabila produk anda berubah, dan portal yang dibentuk mengikut pendekatan onboarding anda. Jika perniagaan anda tidak kelihatan seperti syarikat B2B SaaS buku teks, itu amat bernilai. Tiga perkara khusus masih mendorong pasukan menilai alternatif.

Kekal di Planhat berbanding bertukar platform digambarkan sebagai rangka kerja akaun tersuai yang diselenggara pemilik di sebelah laluan siap kepada lalai yang berfungsi

Usaha pembinaan ialah item baris yang sebenar, bukan nota kaki. Kanvas kosong memerlukan seseorang untuk mengkonfigurasinya, kemudian memastikannya terus dikonfigurasi setiap kali anda melancarkan produk, mengubah struktur pelan atau menyusun semula pasukan CS. Itu kerja ops, bukan kerja CSM. Indeks Gainsight 2025 mendapati 95% syarikat teknologi B2B mempunyai fungsi CS yang mantap tetapi hanya 51% mempunyai pasukan CS Ops khusus, yang bermakna kira-kira separuh pasaran membeli perisian yang boleh dikonfigurasi tanpa peranan yang mengkonfigurasinya. Jika health scoring anda akan dibina oleh sesiapa yang mempunyai petang yang lapang, platform berpandangan jelas menang. Betulkan modelnya sebelum anda membeli-belah: model ramalan churn dan sistem amaran awal ialah pemikiran yang diandaikan oleh kanvas kosong bahawa anda sudah selesaikan.

Jumlah sebenar sukar ditentukan semasa penilaian. Halaman harga Planhat menyatakan "quote-based pricing with add-ons for advanced needs" dan menamakan empat: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals. Tiada peringkat, bilangan lesen atau minimum diterbitkan. Itu lazim di sini, seperti ditunjukkan jadual di bawah, tetapi ia bermakna angka dalam kes perniagaan anda dan angka yang anda tandatangani boleh berbeza sebanyak empat add-on, dan anda sering mendapati yang mana satu anda perlukan selepas pelaksanaan bermula. Minta senarai harga add-on secara bertulis pada panggilan harga pertama, bukan yang ketiga.

Sesetengah pasukan mahukan pandangan, bukan kanvas. Gainsight, ChurnZero dan Totango menyediakan pendirian tentang apa yang patut diukur oleh health score, rupa playbook pembaharuan dan bila CSM patut diingatkan. Anda boleh tidak bersetuju dengan lalai itu, tetapi anda tidak bersetuju dengan sesuatu yang konkrit pada minggu kedua dan bukannya merenung skema kosong. Untuk platform CS pertama, pandangan yang dipinjam mengalahkan halaman kosong.

Siapa yang patut kekal di Planhat. Jika anda mempunyai orang CS Ops atau RevOps yang memiliki platform, model data luar biasa (harga berasaskan penggunaan, akaun berbilang entiti, hierarki penjual semula, perkhidmatan yang dilampirkan pada langganan), atau portal yang mesti kelihatan seperti produk anda dan bukannya produk vendor, fleksibiliti Planhat ialah sebab untuk terus membayar. Bertukar kepada alat berpandangan jelas di situ menukar masalah pembinaan dengan masalah penyelesaian sementara, dan penyelesaian sementara terkumpul. Jawapan yang sama jika data anda sudah mengalir dengan bersih antara CRM, analitik produk dan platform CS, kerana saluran itu ialah bahagian yang mahal dan stack yang diselaraskan lebih sukar dibina semula daripada health score.

Apa yang sebenarnya diterbitkan oleh kategori ini. Hampir tiada platform kejayaan pelanggan menerbitkan harga. Itu perkara paling berguna untuk diketahui sebelum anda bermula, kerana ia mengubah cara anda menyediakan bajet dan bila anda berunding.

Vendor Menerbitkan harga? Apa yang boleh dilihat sebelum panggilan jualan
Akita Ya, senarai harga penuh Peringkat, lesen, had akaun, kadar add-on, diskaun tahunan
SmartKarrot Peringkat permulaan sahaja Basic pada $15,000/tahun untuk 5 pengguna; selebihnya hubungi jualan
HubSpot Service Hub Ya Kadar bagi setiap lesen tambah yuran onboarding sekali sahaja
Planhat Tidak Harga berasaskan sebut harga, empat add-on dinamakan, tiada angka
Gainsight Tidak Dua edisi dengan bilangan pengguna dan pelanggan yang disertakan
Vitally Tidak Tiga pelan mengikut pendekatan CS dan apa yang disertakan setiap satu
Totango (termasuk Catalyst) Tidak Pembungkusan lesen dan bilangan akaun bagi setiap peringkat
ClientSuccess Tidak Had pakej tambah diskaun tahunan 15% hingga 20% yang dinyatakan
Custify Tidak Satu komitmen: tiada yuran persediaan
Velaris Tidak Satu lesen, 5 pengguna, viewer tanpa had, add-on
EverAfter Tidak Senarai ciri penuh disertakan pada setiap peringkat
ChurnZero Tidak Tiada apa-apa; halaman harga tidak boleh diakses secara terbuka
ZapScale Tidak Tiada apa-apa; tiada halaman harga awam

Dua akibat. Pengaruh anda ialah bilangan lesen dan bilangan akaun anda, kerana itulah yang menjadi asas hampir setiap sebut harga, jadi tentukan kedua-duanya sebelum panggilan pertama. Dan tanpa senarai awam untuk dibandingkan, satu-satunya perbandingan yang boleh dipertahankan ialah dua finalis anda yang dihargakan pada angka sebenar anda, bukan angka contoh dalam cadangan.

1. Vitally - Pengganti Paling Hampir dengan Pemasangan Lebih Sedikit

Vitally ialah tempat kebanyakan penilaian Planhat berakhir dahulu, kerana ia membuat pertaruhan yang sama dengan tenaga pengaktifan yang lebih rendah. Ia masih mengutamakan data: salurkan penggunaan produk, CRM dan data sokongan, bina health score atas logik anda sendiri, automasikan dari situ. Apa yang dilakukannya secara berbeza ialah membungkus pendekatan CS dan bukannya skema, jadi lalai datang daripada cara anda sebenarnya melayan pelanggan dan bukannya daripada model objek yang kosong.

Vitally menerbitkan tiga pelan, Tech-Touch untuk pendekatan satu-kepada-ramai dan product-led, Hybrid-Touch untuk apa-apa campuran, dan High-Touch untuk liputan satu-kepada-satu. Ketiga-tiganya merangkumi automasi tanpa had, lesen observer tanpa had, SSO, pustaka integrasi penuh dan dokumen tanpa had. Satu butiran sentiasa disalah petik: lesen penuh tanpa had tergolong dalam pelan High-Touch sahaja, bukan ketiga-tiganya. Jika jadual perbandingan memberitahu anda Vitally mempunyai lesen tanpa had, semak pelan mana yang menjadi sumbernya sebelum anda membina kes perniagaan atasnya.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS seramai kira-kira 3 hingga 40 CSM yang mahukan health scoring yang boleh dikonfigurasi tanpa memiliki pembinaan platform.

Kesesuaian saiz. Paling kukuh daripada 50 hingga 500 pekerja. Di bawah 20 orang kedalaman automasi melebihi apa yang akan digunakan oleh fungsi CS seorang.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series A hingga C, apabila pendekatan CS cukup tertakrif untuk dinamakan tetapi masih berubah setiap dua suku tahun.

Kelebihan Kekurangan
Pelan dipadankan dengan pendekatan CS anda, jadi lalai tiba dalam keadaan munasabah Tiada harga diterbitkan, jadi perancangan bajet masih memerlukan panggilan jualan
Automasi dan lesen observer tanpa had pada setiap pelan Lesen penuh tanpa had hanya terpakai pada High-Touch
Antara muka moden yang diterima CSM tanpa program latihan Fleksibiliti skema kurang berbanding Planhat untuk model data luar biasa

Harga: Sebut harga sahaja. Tiga pelan mengikut pendekatan CS (Tech-Touch, Hybrid-Touch, High-Touch), tiada kadar, bilangan lesen atau minimum diterbitkan.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang menyukai falsafah Planhat tetapi kehabisan kapasiti ops untuk melaksanakannya.

2. Gainsight - Apabila Anda Mahu Playbook Tiba dalam Keadaan Siap Dibina

Gainsight berada di hujung spektrum yang bertentangan daripada Planhat, dan itulah sebabnya ia patut berada tinggi dalam senarai ini. Jika Planhat menyerahkan kanvas kepada anda, Gainsight menyerahkan metodologi: scorecard, success plan, playbook, pengelogan garis masa dan ramalan pembaharuan, semuanya tiba dengan pendirian yang didokumenkan tentang cara CS sepatutnya berfungsi. Anda menghabiskan pelaksanaan menyesuaikan proses anda dengan perisian, satu penurunan taraf jika proses anda benar-benar luar biasa dan satu peningkatan jika ia kebanyakannya sekadar aspirasi.

Skop ialah pembeza lain. Halaman harga Gainsight menyenaraikan produk CS bersama Skilljar untuk pendidikan pelanggan, Product Experience untuk penglibatan dalam aplikasi, Customer Communities, Staircase AI dan Atlas AI Agents. Jika masalah pengekalan anda sebenarnya masalah onboarding atau pendidikan, dua modul daripada satu vendor mengalahkan menyambung dua vendor. Ia juga cara terpantas untuk menukar penilaian $40,000 menjadi $150,000, jadi tentukan skop modul sebelum demo.

Harga hanya sebut harga. Dua edisi diterbitkan tanpa harga: Essentials merangkumi 10 pengguna penuh dan 100 pelanggan bagi setiap pengguna, Enterprise merangkumi 20 pengguna penuh dan 200 pelanggan bagi setiap pengguna, kedua-duanya dengan lesen viewer tanpa had. Bilangan yang disertakan itu ialah lembaran spesifikasi sebenar, kerana ia memberitahu anda bagaimana sebut harga akan berskala.

Khalayak sasaran. Organisasi CS seramai 10 CSM ke atas, biasanya di syarikat yang melepasi $20M ARR dengan proses pembaharuan rasmi.

Kesesuaian saiz. Dibina untuk 200 pekerja ke atas. Di bawah 100 anda membayar untuk kedalaman tadbir urus yang tidak akan anda gunakan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila pembaharuan diramalkan dalam deck lembaga pengarah dan seseorang memiliki angka itu.

Kelebihan Kekurangan
Metodologi CS siap bina bermakna hasil pada minggu kedua, bukan minggu kedua belas Konfigurasi dan pengurusan perubahan terberat dalam senarai ini
Modul bersebelahan (pendidikan, komuniti, dalam aplikasi) daripada satu vendor Pertambahan skop modul menaikkan sebut harga dengan cepat
Lesen viewer tanpa had pada kedua-dua edisi Pendekatan jualan enterprise tanpa harga diterbitkan

Harga: Sebut harga sahaja. Essentials (10 pengguna penuh disertakan, 100 pelanggan bagi setiap pengguna) dan Enterprise (20 pengguna penuh disertakan, 200 pelanggan bagi setiap pengguna), kedua-duanya dengan lesen viewer tanpa had.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan pandangan, playbook dan pelaporan sedia untuk lembaga pengarah tanpa membina satu pun daripadanya. Jika Gainsight sendiri menjadi petahana yang anda lampaui, panduan alternatif Gainsight merangkumi laluan itu.

3. ChurnZero - CS Pasaran Pertengahan Berpandangan Jelas dengan Masa untuk Mendapat Nilai yang Pantas

ChurnZero berada di antara berat metodologi Gainsight dan kanvas kosong Planhat, dan ia jawapan lazim apabila rungutannya ialah "kami menghabiskan empat bulan mengkonfigurasinya." Ia mengandaikan pasukan CS pasaran pertengahan paling banyak mempunyai seorang yang berkebolehan ops, jadi health score, journey, pemesejan dalam aplikasi dan amaran pembaharuan datang dengan lalai berfungsi yang anda laraskan dan bukannya bina. Pasukan lazimnya mendapat model health yang boleh digunakan dalam beberapa minggu, yang lebih penting daripada kesetaraan ciri apabila CSM menjalankan portfolio daripada hamparan.

Masalahnya ialah ketelusan, dan ia lebih teruk di sini berbanding di Planhat. Halaman harga ChurnZero tidak boleh diakses secara terbuka, jadi tiada apa-apa untuk dimodelkan. Titik rujukan paling berguna datang daripada Vendr, yang mengagregat kontrak pembelian tanpa nama: tawaran berjulat $18,681 hingga $131,560 setahun, dengan median kontrak tahunan $44,681 (dilaporkan oleh Vendr, tidak disahkan oleh vendor). Anggap itu sebagai semakan kewarasan terhadap sebut harga yang sudah anda ada, bukan bajet.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS seramai 3 hingga 25 CSM dengan pendekatan pembaharuan langganan dan tiada jurutera platform khusus.

Kesesuaian saiz. Titik terbaik pada 50 hingga 400 pekerja.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series A hingga C, terutamanya pada platform CS pertama selepas melampaui hamparan dan tugasan CRM.

Kelebihan Kekurangan
Health score dan journey yang berfungsi dalam minggu, bukan bulan Vendor tidak menerbitkan sebarang harga
Pemesejan dalam aplikasi terbina dalam, jadi tech-touch tidak memerlukan alat kedua Fleksibiliti skema kurang untuk struktur akaun luar biasa
Amaran pembaharuan dan risiko direka untuk jejak ops yang kecil Julat tawaran yang dilaporkan cukup luas sehingga hampir tidak berguna sebagai bajet

Harga: Tiada harga diterbitkan. Julat dilaporkan $18,681 hingga $131,560 setahun merentasi transaksi ChurnZero tanpa nama, dengan median kontrak tahunan $44,681 (sumber: data pasaran Vendr, dilaporkan).

Paling sesuai untuk: Pasukan pasaran pertengahan yang mahu berhenti mengkonfigurasi dan mula menjalankan tindakan. Dua panduan bersebelahan membincangkan dengan lebih mendalam jika ChurnZero beralih ke puncak senarai anda: alternatif ChurnZero dan perbandingan Gainsight vs ChurnZero secara langsung.

4. Totango (Termasuk Catalyst) - Program Siap Bina yang Anda Hidupkan

Jawapan Totango kepada masalah usaha pembinaan ialah program siap bina: bukannya skema yang anda isi, anda menghidupkan pendekatan terbungkus untuk onboarding, penerimaan, risiko atau pembaharuan dan melaraskannya. Untuk pasukan yang meninggalkan Planhat kerana tiada siapa mempunyai masa untuk membina, itulah pertukaran paling langsung yang ada. Platform ini juga membawa Unison, enjin risikan pelanggannya, yang ditawarkan dengan model AI standard atau tersuai.

Dua fakta struktur lebih penting daripada mana-mana senarai ciri. Pertama, Catalyst bukan lagi syarikat bebas. Ia barisan produk Totango pada halaman harga Totango sendiri, dengan peringkat Growth yang merangkumi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce. Jika senarai pendek yang anda warisi menamakan kedua-duanya sebagai vendor berasingan, senarai pendek itu sudah ketinggalan zaman. Kedua, pelan percuma selama-lamanya yang terkenal dengan Totango tidak lagi disenaraikan pada halaman harganya. Setiap pelan, Catalyst Growth termasuk, kini dialirkan melalui "Talk to sales." Banyak halaman perbandingan masih membentangkan peringkat percuma itu dalam kala kini; jangan bina penilaian atasnya.

Khalayak sasaran. Pasukan CS yang mengurus bilangan akaun besar berbanding bilangan kakitangan, termasuk portfolio PLG dan hibrid.

Kesesuaian saiz. Kukuh daripada 100 hingga 2,000 pekerja, terutamanya apabila bilangan akaun mencecah ribuan.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila pendekatan sudah diketahui tetapi kekurangan sumber, dan program siap bina mengalahkan pembinaan tersuai.

Kelebihan Kekurangan
Program siap bina memendekkan masa kepada pendekatan yang berfungsi Peringkat percuma yang terkenal dahulu tidak lagi disenaraikan
Pembungkusan dinyatakan dalam akaun dan lesen, jadi sebut harga boleh diramal Setiap peringkat dialirkan melalui jualan, termasuk Catalyst Growth
Catalyst diserap, jadi satu vendor meliputi dua pangkalan kod terdahulu Penyatuan produk bermakna ketidakpastian pelan hala tuju yang wajar ditanya

Harga: Sebut harga sahaja. Enterprise (10 lesen pengamal, 2,000 akaun pelanggan, 5 pasukan), Premier (20 lesen pengamal, 3 lesen viewer, 10,000 akaun pelanggan, pasukan tanpa had, 1 instans pembangunan), Catalyst Growth (2,500 akaun pelanggan, sehingga 5 objek tersuai Salesforce), tambah Unison dengan model AI standard atau tersuai.

Paling sesuai untuk: Portfolio dengan bilangan akaun tinggi yang memerlukan program berjalan sekarang. Lihat alternatif Totango jika anda menilai dari arah yang bertentangan.

5. Custify - SaaS Pasaran Pertengahan Tanpa Bil Persediaan

Custify membina produknya khusus untuk B2B SaaS pasaran pertengahan, dan reka bentuknya menunjukkannya: health scoring, playbook kitaran hayat dan automasi tugasan CSM yang disasarkan kepada pasukan yang mempunyai akaun sebenar untuk diurus dan tiada jurutera platform untuk ditugaskan. Ia lebih sempit daripada Planhat secara sengaja. Kurang cara untuk memodelkan perniagaan luar biasa, sebagai balasan untuk laluan lebih pendek daripada kontrak kepada health score yang dipercayai seseorang.

Satu komitmen tegas pada halaman harga Custify lebih bernilai daripada yang kelihatan: vendor menyatakan dengan jelas bahawa ia tidak mengenakan yuran persediaan. Dalam kategori yang yuran pelaksanaan lazimnya menambah lima angka pada tahun pertama, dan yang sebut harga Planhat boleh tiba dengan empat add-on dilampirkan, sifar yang dinyatakan pada baris itu membuang seluruh rundingan. Tiada apa-apa lain diterbitkan, jadi lesen itu sendiri masih satu perbualan.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS seramai 2 hingga 15 CSM yang mengurus akaun langganan berulang.

Kesesuaian saiz. Terbaik daripada 30 hingga 300 pekerja. Di atas itu, pembungkusan mengikut bilangan akaun di tempat lain biasanya menghargakan lebih baik.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series A dan B, pada platform CS pertama atau kedua.

Kelebihan Kekurangan
Komitmen tiada yuran persediaan yang jelas pada halaman vendor sendiri Tiada peringkat atau angka harga diterbitkan langsung
Dibina khusus untuk SaaS pasaran pertengahan, jadi lalai sesuai dengan segmen Pemodelan data lebih sempit daripada Planhat secara sengaja
Pelaksanaan lebih singkat daripada platform enterprise di atas Kesesuaian lebih nipis untuk struktur akaun bukan SaaS atau berbilang entiti

Harga: Sebut harga sahaja. Tiada peringkat atau angka diterbitkan. Vendor berkomitmen secara terbuka untuk tidak mengenakan yuran persediaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan SaaS pasaran pertengahan yang mahu kos tahun pertama ialah lesen dan tiada yang lain.

6. ClientSuccess - Dihargakan Bagi Setiap CSM, dengan Had yang Boleh Dibaca

ClientSuccess melakukan sesuatu yang jarang di sini: ia menjelaskan logik harganya sendiri secara terbuka. Harga berdasarkan bilangan pengurus kejayaan pelanggan yang menggunakan platform dan modul yang anda perlukan, yang memberitahu anda dengan serta-merta bahawa menambah CSM memerlukan wang dan menambah akaun kebanyakannya tidak. Itu songsang daripada model bilangan akaun Totango, dan ia mengubah bentuk syarikat yang mendapat tawaran baik. Empat CSM yang meliputi 900 akaun dihargakan sangat berbeza di sini berbanding di vendor yang membungkus mengikut volum akaun.

Tiga pakej menerbitkan had mereka walaupun tanpa harga, dan had itulah keputusan sebenar. Startup menghadkan anda kepada 10 pelanggan, 500 lesen penuh, satu matlamat atau KBO bagi setiap pelanggan, dan sokongan onboarding sahaja. Growth menaikkannya kepada 50 pelanggan, 5,000 lesen penuh, tiga matlamat atau KBO, dan seorang CSM khusus. Enterprise membuang had dan merangkumi dashboard tersuai serta portal pelanggan. Kontrak tahunan mendapat diskaun 15% hingga 20%, dan tiada yuran persediaan. Baca had itu berbanding senarai akaun anda dahulu, kerana pemeringkatan akaun memberitahu anda berapa banyak akaun yang benar-benar memerlukan hubungan terurus berbanding yang digital.

Khalayak sasaran. Pasukan CS kecil hingga sederhana yang mahukan kontrak yang jelas dan dihargakan mengikut CSM serta hubungan sokongan yang dinamakan.

Kesesuaian saiz. Kukuh daripada 20 hingga 250 pekerja. Had 10 pelanggan pada peringkat Startup benar-benar kecil, jadi kebanyakan pasukan bermula pada Growth.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada seed hingga Series B, dan pada mana-mana peringkat apabila bilangan CSM kecil berbanding portfolio.

Kelebihan Kekurangan
Menerbitkan apa yang disertakan setiap pakej dan di mana had berada Harga itu sendiri masih sebut harga sahaja
Dihargakan bagi setiap CSM, jadi portfolio akaun yang besar tidak menaikkan bil Had pelanggan 10 dan 50 memaksa lonjakan peringkat lebih awal daripada dijangka
Diskaun tahunan 15% hingga 20% dan tiada yuran persediaan, kedua-duanya dinyatakan Portal pelanggan dan dashboard tersuai hanya untuk Enterprise

Harga: Sebut harga sahaja, berdasarkan bilangan CSM dan modul. Startup (maks 10 pelanggan, maks 500 lesen penuh, 1 matlamat/KBO bagi setiap pelanggan, sokongan onboarding), Growth (maks 50 pelanggan, maks 5,000 lesen penuh, 3 matlamat/KBO, CSM khusus), Enterprise (pelanggan dan lesen tanpa had, dashboard tersuai, portal pelanggan). Kontrak tahunan diskaun 15% hingga 20%; tiada yuran persediaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan CS kecil yang membawa portfolio besar, tempat harga bagi setiap CSM mengalahkan harga bagi setiap akaun.

7. Velaris - AI-First, Satu Lesen, Lima Pengguna

Velaris ialah platform terbaharu di sini dan mengambil kedudukan AI-first dengan serius: beban pentadbiran CSM, nota mesyuarat, ringkasan akaun, penggubalan susulan, penandaan risiko, patut dikendalikan oleh platform dan bukannya oleh CSM pada pukul 7 malam. Untuk pasukan yang meninggalkan Planhat kerana alat itu mencipta kerja dan bukannya membuangnya, bingkai itu amat mengena.

Pembungkusan mudah walaupun harga tidak diterbitkan. Vendor menyatakannya sebagai "all the tools you need in one license," meliputi 5 pengguna dengan viewer tanpa had, dan add-on tersedia di atasnya, dengan anggaran tersuai atas permintaan. Satu lesen bermakna anda tidak berunding modul demi modul, yang memendekkan penilaian, walaupun baris add-on menimbulkan soalan "apa yang sebenarnya disertakan" yang sama seperti sebut harga Planhat. Tanya keupayaan mana yang berada di luar lesen asas sebelum anda membandingkan jumlah.

Satu peringatan jujur: Velaris ialah vendor yang lebih muda dengan senarai rujukan awam yang lebih pendek daripada Gainsight atau Totango. Minta dua pelanggan sebesar dan sebentuk anda. Gunakan disiplin biasa pada dakwaan AI juga, kerana Gartner menjangkakan lebih 40% projek AI agentik akan dibatalkan menjelang akhir 2027. Beli lapisan AI untuk aliran kerja yang boleh anda namakan hari ini, bukan untuk demo.

Khalayak sasaran. Pasukan CS seramai 3 hingga 15 CSM yang terbeban dengan admin akaun dan catatan nota secara manual.

Kesesuaian saiz. Terbaik daripada 30 hingga 300 pekerja, tempat 5 pengguna berlesen meliputi seluruh fungsi CS.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series A hingga B, menggantikan stack hamparan ditambah CRM dan bukannya platform matang.

Kelebihan Kekurangan
Satu lesen meliputi 5 pengguna dengan viewer tanpa had Tiada harga diterbitkan, dan add-on berada di luar lesen asas
AI disasarkan kepada beban admin CSM, rungutan harian yang sebenar Vendor lebih muda dengan senarai rujukan awam yang lebih pendek
Pembungkusan mudah memendekkan penilaian Kurang terbukti pada keperluan tadbir urus dan audit enterprise

Harga: Sebut harga sahaja. Satu lesen meliputi 5 pengguna, viewer tanpa had, add-on tersedia. Anggaran tersuai atas permintaan.

Paling sesuai untuk: Pasukan CS kecil yang masa CSM, bukan pemodelan data, ialah kekangan yang mengikat.

8. EverAfter - Apabila Portal Berhadapan Pelanggan Ialah Tujuannya

EverAfter menyelesaikan separuh lagi masalah, dan ia berada di sini atas satu sebab: jika anda membayar untuk add-on Advanced Portals Planhat, lapisan berhadapan pelanggan ialah keseluruhan produk EverAfter dan bukannya jualan tambahan. Anda membina hab pelanggan daripada widget, pelan onboarding, matlamat kongsi, pustaka sumber, senarai tugasan, paparan QBR, dan mengawal apa yang dilihat setiap akaun melalui peraturan keterlihatan dan automasi. Pelanggan log masuk ke workspace, bukan rangkaian e-mel.

Apa yang anda dapat pada setiap peringkat didokumenkan dengan baik secara luar biasa walaupun tanpa harga: pembina antara muka berasaskan widget, automasi dan peraturan keterlihatan, 100+ integrasi, penjejakan penglibatan, log masuk pelanggan dengan SSO, peranan terperinci, pengurusan tugasan dan CSM khusus. Tiada apa yang bermakna dipagarkan di sebalik peringkat lebih tinggi, bertentangan dengan cara portal biasanya dijual.

Jelaskan apa yang ia bukan. EverAfter ialah lapisan kolaborasi berhadapan pelanggan, bukan pusat arahan CS dalaman yang lengkap. Health scoring, ramalan pembaharuan dan aliran kerja risiko dalaman lebih nipis daripada platform di atas, jadi ramai pasukan menjalankannya bersama platform CS dan bukannya menggantikannya. Jika harga add-on portal yang menolak anda keluar dari Planhat, gandingan itu masih boleh berharga lebih rendah.

Khalayak sasaran. Pasukan CS dan onboarding yang geseran utamanya ialah keterlihatan dan akauntabiliti di pihak pelanggan.

Kesesuaian saiz. Berfungsi daripada 20 pekerja ke atas; berskala dengan baik kerana ia menghargakan hubungan, bukan bilangan lesen.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila pelaksanaan atau onboarding cukup panjang sehingga pelanggan kehilangan jejak kedudukan sesuatu.

Kelebihan Kekurangan
Pembina portal berhadapan pelanggan disertakan pada setiap peringkat Bukan platform CS dalaman yang lengkap dengan sendirinya
Peraturan keterlihatan dan automasi bagi setiap akaun, tiada kejuruteraan diperlukan Tiada harga atau struktur lesen diterbitkan
100+ integrasi, SSO dan peranan terperinci dalam produk asas Sering menjadi alat kedua bersama platform CS, bukan pengganti

Harga: Sebut harga sahaja, digambarkan sebagai disesuaikan. Semua peringkat merangkumi pembina antara muka, automasi dan peraturan keterlihatan, 100+ integrasi, penjejakan penglibatan, log masuk pelanggan dan SSO, peranan terperinci, pengurusan tugasan dan CSM khusus.

Paling sesuai untuk: Pasukan yang perbelanjaan Planhat-nya sebenarnya tentang portal berhadapan pelanggan.

9. Akita - Satu-satunya Senarai Harga yang Diterbitkan dalam Kategori Ini

Akita ialah satu-satunya vendor dalam keseluruhan perbandingan ini yang menerbitkan senarai harga layan diri penuh, dan selepas penilaian Planhat, itu sahaja berbaloi dengan satu petang. Anda boleh menghargakan pasukan anda dalam 30 saat tanpa bercakap dengan sesiapa. Small Teams ialah $49 sebulan untuk 2 pengguna penuh, 4 pengguna baca sahaja, 2 integrasi dan sehingga 10,000 akaun dan kenalan. Growing Teams ialah $99 sebulan untuk 4 pengguna penuh, 8 baca sahaja, 4 integrasi dan sehingga 100,000 akaun dan kenalan. Enterprise ialah tersuai dengan akaun tanpa had. Bayaran tahunan di muka memberi diskaun 20%, pengguna penuh tambahan dan integrasi tambahan ialah $29 sebulan setiap satu, dan terdapat percubaan percuma 14 hari tanpa yuran persediaan atau pembatalan.

Produk itu sepadan dengan harganya. Akita meliputi health scoring, segmentasi, amaran, playbook dan pengurusan tugasan dengan cekap, dan tidak cuba mencapai kedalaman metodologi Gainsight atau pemodelan data Planhat. Dua pengguna penuh pada peringkat permulaan ialah kekangan sebenar: pasukan lima CSM membeli Growing Teams tambah lesen tambahan, masih di bawah $200 sebulan sebelum diskaun tahunan. Untuk syarikat di bawah 50 orang yang menjejak health dalam hamparan, ini cara paling murah yang boleh dipercayai untuk berhenti.

Khalayak sasaran. Pasukan CS, pengurusan akaun dan sokongan kecil yang mahukan penjejakan health berstruktur tanpa kitaran perolehan.

Kesesuaian saiz. Terbaik daripada 10 hingga 100 pekerja. Di atas kira-kira 8 CSM, tambahan bagi setiap lesen mula menolak anda ke platform bersebut harga juga.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pra-Series A hingga awal Series B, atau sebagai penyelesaian sementara sistem kedua semasa penilaian lebih besar berjalan.

Kelebihan Kekurangan
Senarai harga penuh yang diterbitkan, lesen, had, kadar add-on dan segala-galanya Kedalaman analitik dan playbook ketinggalan di belakang platform enterprise
Permulaan $49 sebulan dengan percubaan 14 hari dan tiada yuran persediaan 2 pengguna penuh pada peringkat permulaan, jadi kebanyakan pasukan bermula pada $99
Diskaun bayaran tahunan di muka 20% dinyatakan secara terbuka Bilangan integrasi dihadkan dan diukur pada $29 setiap satu

Harga: Small Teams $49/bulan (2 pengguna penuh, 4 baca sahaja, 2 integrasi, sehingga 10,000 akaun dan kenalan). Growing Teams $99/bulan (4 pengguna penuh, 8 baca sahaja, 4 integrasi, sehingga 100,000 akaun dan kenalan). Enterprise tersuai dengan akaun tanpa had. Diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka. Pengguna penuh tambahan $29/bulan, integrasi tambahan $29/bulan.

Paling sesuai untuk: Pasukan kecil yang mahukan harga sebenar hari ini dan model health yang berfungsi minggu ini.

10. SmartKarrot - Angka Permulaan yang Diterbitkan dan Model Peringkat Akaun

SmartKarrot ialah vendor lain yang meletakkan angka pada halaman, dan angka itu bermanfaat: Basic ialah $15,000 setahun untuk 5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga dan sokongan e-mel, ditandakan pada halaman vendor sendiri sebagai harga diskaun. Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise (tersuai) semuanya kembali kepada hubungi jualan. Melihat $15,000 dinyatakan untuk lima lesen memberi lebih manfaat kepada perancangan bajet anda berbanding mana-mana vendor sebut harga sahaja di atas, kerana ia menetapkan jangkar kos platform CS pasaran pertengahan sebelum sesiapa berunding.

Platform ini cenderung kepada automasi dan risikan akaun: health scoring, playbook, automasi titik sentuh, isyarat pengembangan dan analitik peringkat akaun, dengan penekanan lebih pada next-best-action yang preskriptif berbanding platform yang boleh dikonfigurasi. Itu menjadikannya pertukaran falsafah yang sebenar daripada Planhat dan bukannya versi lebih murah bagi idea yang sama, dengan pertukaran biasa iaitu ruang yang kurang untuk memodelkan perniagaan yang tidak sesuai dengan bentuk langganan standard.

Perhatikan bilangan integrasi pada peringkat permulaan. Dua integrasi pihak ketiga nipis untuk stack yang sudah mempunyai CRM, analitik produk, help desk dan pengebilan, dan had integrasi ialah sebab paling lazim peringkat permulaan dilampaui pada bulan keempat.

Khalayak sasaran. Pasukan CS B2B SaaS pasaran pertengahan seramai 5 hingga 25 CSM yang mahukan automasi preskriptif berbanding konfigurasi.

Kesesuaian saiz. Terbaik daripada 100 hingga 600 pekerja, tempat median yang dilaporkan hampir $45,000 setahun ialah baris perisian yang biasa.

Kesesuaian peringkat. Terbaik pada Series B dan seterusnya, apabila pengekalan sudah mempunyai pemilik dan sasaran yang dinamakan.

Kelebihan Kekurangan
Menerbitkan angka permulaan sebenar, jarang dalam kategori ini Hanya peringkat permulaan diterbitkan; selebihnya hubungi jualan
Automasi preskriptif mengurangkan jumlah yang perlu anda konfigurasi Basic hanya merangkumi 2 integrasi pihak ketiga
Risikan akaun dan isyarat pengembangan dalam produk teras $15,000 yang diterbitkan ditandakan sebagai harga diskaun, bukan kadar senarai

Harga: Basic $15,000/tahun (5 pengguna, 2 integrasi pihak ketiga, sokongan e-mel), ditandakan oleh vendor sebagai harga diskaun. Growth (10 pengguna), Pro (25 pengguna) dan Enterprise (tersuai) semuanya hubungi jualan.

Paling sesuai untuk: Pasukan pasaran pertengahan yang mahukan angka jangkar sebelum berunding apa-apa lain.

11. ZapScale - Pilihan Kos Rendah Tanpa Senarai Harga

ZapScale menyasarkan hujung bawah pasaran yang tidak pernah dihargakan oleh Planhat: pasukan B2B SaaS kecil yang mahukan health score, isyarat risiko berasaskan penggunaan dan amaran pembaharuan tanpa komitmen lima angka. Sambungkan penggunaan produk, CRM, sokongan dan pengebilan, dapatkan health score dengan pemacu yang kelihatan, bertindak atasnya.

Harga memerlukan peringatan sebelum angka. ZapScale tidak mempunyai halaman harga awam. Direktori pihak ketiga menyenaraikan pelan Startup pada kira-kira $500 sebulan untuk sehingga 100 pelanggan, Growth pada kira-kira $2,000 sebulan untuk sehingga 500 pelanggan, dan peringkat Enterprise tersuai (dilaporkan oleh profil vendor GetApp dan Software Advice, tidak disahkan oleh ZapScale). Anggap itu sebagai petunjuk arah sahaja. Penyenaraian direktori ialah bukti paling lemah dalam panduan ini, dan vendor tanpa halaman harga yang aktif mungkin telah membungkus semula sejak penyenaraian itu ditulis. Minta peringkat semasa secara bertulis pada panggilan pertama.

Tetapkan jangkaan tentang kedalaman juga. Ini platform yang ramping, bukan platform enterprise yang didiskaunkan. Pelaporan, kebenaran dan keluasan integrasi semuanya lebih sempit daripada platform di atas, pertukaran yang betul pada harga ini dan yang buruk jika anda memerlukan tadbir urus.

Khalayak sasaran. Pasukan B2B SaaS peringkat awal dengan 50 hingga 500 akaun dan seorang atau dua orang melakukan CS.

Kesesuaian saiz. Terbaik daripada 10 hingga 80 pekerja.

Kesesuaian peringkat. Seed hingga Series A, pada alat CS pertama.

Kelebihan Kekurangan
Titik permulaan dilaporkan paling rendah untuk platform CS khusus Tiada halaman harga awam daripada vendor
Health scoring dipacu penggunaan dengan pemacu yang kelihatan Bukti harga datang daripada direktori, bukan vendor
Cukup mudah untuk dijalankan oleh fungsi CS seorang Liputan pelaporan, kebenaran dan integrasi yang lebih sempit

Harga: Tiada senarai harga vendor. Dilaporkan Startup sekitar $500/bulan sehingga 100 pelanggan dan Growth sekitar $2,000/bulan sehingga 500 pelanggan, Enterprise tersuai (sumber: profil vendor GetApp dan Software Advice, dilaporkan).

Paling sesuai untuk: Pasukan peringkat awal yang memerlukan health score sekarang dan tidak dapat menjustifikasikan kontrak lima angka.

12. HubSpot Service Hub - CS di Dalam CRM yang Sudah Anda Jalankan

Jika syarikat anda sudah menjalankan HubSpot, semak ini sebelum apa-apa lain, kerana integrasi paling murah ialah yang tidak perlu anda bina. Customer Success Workspace Service Hub meletakkan kesihatan akaun, tarikh pembaharuan, isyarat penggunaan dan tugasan CSM di atas rekod CRM yang sudah diselenggara oleh jualan. Masalah yang memakan beberapa minggu pelaksanaan Planhat, membuat data CRM dan CS bersetuju tentang apa itu akaun, kebanyakannya lenyap apabila kedua-duanya berada dalam model objek yang sama.

HubSpot Service Hub untuk kejayaan pelanggan digambarkan sebagai satu rekod akaun CRM dengan instrumen health, pembaharuan, penggunaan, tugasan dan sokongan yang bersepadu

Harga diterbitkan, yang melegakan selepas sebelas vendor sebut harga sahaja, tetapi baca keperluan dahulu: Customer Success Workspace memerlukan Professional atau Enterprise. Professional disenaraikan pada $90 setiap lesen sebulan dengan komitmen tahunan, dengan $100 setiap lesen sebulan ditunjukkan apabila dibilkan bulanan, tambah yuran onboarding Professional sekali sahaja $1,500. Enterprise bermula pada $150 setiap lesen sebulan dengan yuran onboarding sekali sahaja $3,500. Peringkat percuma wujud untuk sehingga 2 pengguna tetapi tidak merangkumi workspace itu. Komitmen tahunan ialah yang lebih murah daripada kedua-duanya, jadi sahkan sebut harga anda ditulis atas tempoh tahunan.

Batasan yang jujur ialah kedalaman. Health scoring dan automasi kitaran hayat lebih ringan daripada platform CS khusus, dan jika model anda memerlukan matematik penggunaan produk yang dikendalikan Planhat secara asli, anda akan merasai jurang itu. Untuk pasukan 10 lesen, Professional bernilai $12,000 setahun tambah $1,500 onboarding, yang berbanding munasabah dengan sebut harga CS pasaran pertengahan sambil turut meliputi tiket sokongan.

Khalayak sasaran. Syarikat yang sudah berpiawaian HubSpot CRM tempat CS dan sokongan berkongsi pasukan.

Kesesuaian saiz. Kukuh daripada 20 hingga 400 pekerja. Harga bagi setiap lesen menjadi mahal melepasi kira-kira 30 lesen CS.

Kesesuaian peringkat. Terbaik apabila CS ialah fungsi yang ditakrifkan tetapi belum organisasi berasingan dengan bajet sistemnya sendiri.

Kelebihan Kekurangan
Berada di atas CRM yang sudah anda jalankan, jadi tiada projek integrasi data Memerlukan Professional atau Enterprise, bukan peringkat percuma atau permulaan
Harga bagi setiap lesen diterbitkan yang boleh dimodelkan sebelum sebarang panggilan Yuran onboarding sekali sahaja $1,500 atau $3,500 tambahan
Tiket sokongan dan CS dalam satu lesen Kedalaman health scoring ketinggalan di belakang platform CS khusus

Harga: Customer Success Workspace memerlukan Professional atau Enterprise. Professional $100 setiap lesen sebulan dengan komitmen tahunan ($90 setiap lesen sebulan dibilkan bulanan) tambah yuran onboarding sekali sahaja $1,500. Enterprise daripada $150 setiap lesen sebulan tambah yuran onboarding sekali sahaja $3,500. Peringkat percuma untuk sehingga 2 pengguna.

Paling sesuai untuk: Syarikat asli HubSpot yang CRM-nya sudah menyimpan kebenaran. Jika CRM itu sendiri juga sedang dikaji semula, rumusan perisian CRM merangkumi keputusan itu secara berasingan.

Boleh Dikonfigurasi lwn Berpandangan Jelas: Kos Setiap Pilihan

Ini paksi yang menjadi penentu keseluruhan keputusan, dan kebanyakan jadual perbandingan melangkaunya kerana ia tidak muat dalam kotak semak ciri. Platform yang boleh dikonfigurasi memberi anda model data dan mengharapkan anda menyatakan perniagaan anda di dalamnya. Platform berpandangan jelas memberi anda perniagaan orang lain yang sudah dinyatakan, dan mengharapkan anda menyesuaikan diri. Tiada yang lebih baik; yang penting ialah sama ada anda mempunyai orang dan jam untuk pilihan pertama. Jujurlah tentang lajur kedua di bawah, kerana "apa yang perlu anda bina" bukan projek sekali sahaja. Setiap pelancaran produk, perubahan harga, perubahan segmentasi dan penyusunan semula CS membukanya semula.

Platform kejayaan pelanggan yang boleh dikonfigurasi berbanding berpandangan jelas digambarkan sebagai kit pembinaan modular terbuka di sebelah instrumen playbook terkalibrasi yang sedia

Platform Apa yang berfungsi pada hari pertama Apa yang perlu anda bina Usaha persediaan
Planhat Model data, integrasi, rangka kerja portal Objek, metrik, formula health, portal, playbook Tinggi, memerlukan pemilik khusus
Vitally Lalai berasaskan pendekatan, automasi, integrasi Logik health score, peraturan segmen, playbook Sederhana
Gainsight Scorecard, success plan, playbook, ramalan Memetakan proses anda ke atas model vendor Tinggi, pengurusan perubahan dan bukannya skema
ChurnZero Health score, journey, amaran, pemesejan dalam aplikasi Penalaan ambang dan kandungan journey Rendah hingga sederhana
Totango (termasuk Catalyst) Program onboarding, penerimaan, risiko dan pembaharuan siap bina Penyesuaian program dan segmentasi Rendah hingga sederhana
Custify Playbook kitaran hayat, health scoring, tugasan CSM Penalaan ambang dan pemetaan integrasi Rendah hingga sederhana
ClientSuccess Rangka kerja matlamat dan KBO, dashboard, penjejakan penglibatan Takrifan matlamat dan paparan pelaporan Rendah
Velaris Ringkasan AI, tangkapan nota, penandaan risiko Isyarat mana yang anda mahu ditandakan Rendah
EverAfter Pembina antara muka berasaskan widget, peraturan keterlihatan Kandungan portal dan susun atur bagi setiap segmen Rendah hingga sederhana, berat kandungan
Akita Health scoring, segmen, amaran, playbook Peraturan segmen dan pemberat skor Rendah, aktif dalam beberapa hari
SmartKarrot Playbook preskriptif, risikan akaun, isyarat pengembangan Pemetaan integrasi dalam had 2 integrasi Rendah hingga sederhana
ZapScale Health scoring dipacu penggunaan dengan pemacu yang kelihatan Pemberat skor dan pengumpulan akaun Rendah
HubSpot Service Hub Workspace CS pada rekod CRM sedia ada, tiket Properti health dan automasi aliran kerja Rendah, jika HubSpot ialah CRM anda

Satu ujian merungkaikan ini dengan cepat. Namakan orang yang akan memiliki konfigurasi platform suku tahun depan, dengan nama, bukan dengan peranan. Jika anda tidak dapat, pilih daripada baris usaha rendah. Platform fleksibel yang separuh dikonfigurasi menghasilkan health score yang tidak dipercayai sesiapa, dan itu lebih teruk daripada tiada health score langsung kerana ia tetap dipetik dalam QBR. Ujian kedua ialah data: apa-apa yang anda pilih hanya sebaik suapan penggunaan produk dan CRM di belakangnya, dan jika saluran itu belum wujud, itulah projek sebenar anda tidak kira vendor mana yang menang.

Kesesuaian Saiz dan Persona

Dua angka mendorong setiap sebut harga di sini: lesen pengamal dan akaun pelanggan. Keduanya menarik ke arah bertentangan. Pasukan empat orang yang meliputi 3,000 akaun mahukan harga bagi setiap CSM; pasukan dua puluh orang yang meliputi 200 akaun enterprise mahukan pembungkusan bagi setiap akaun. Fahami bentuk yang mana satu anda sebelum panggilan pertama, kerana vendor akan menentukan saiz anda mengikut angka mana yang lebih besar.

Bilangan pekerja Paling sesuai Sebab Perkara yang perlu diberi perhatian
Kurang 50 Akita, ZapScale, Velaris Titik permulaan yang diterbitkan atau dilaporkan rendah, persediaan pantas 2 pengguna penuh Akita pada peringkat permulaan; harga ZapScale hanya dilaporkan
50 hingga 150 Custify, ChurnZero, Vitally, ClientSuccess Kedalaman platform CS sebenar tanpa kontrak enterprise ClientSuccess Startup dihadkan kepada 10 pelanggan, jadi kebanyakan bermula pada Growth
150 hingga 300 Vitally, ChurnZero, Custify, SmartKarrot Kedalaman automasi mula memulangkan kos lesen Had permulaan 2 integrasi SmartKarrot mula terasa pada skala ini
300 hingga 500 Vitally, Totango, Gainsight, SmartKarrot Pembungkusan bilangan akaun dan tadbir urus mula penting Sebut harga naik dengan cepat sebaik lesen viewer dan pengamal dipisahkan
500 hingga 1,500 Gainsight, Totango, Planhat Tadbir urus enterprise, ramalan dan struktur berbilang pasukan Skop add-on, bukan kadar lesen, yang menggelembungkan tawaran ini
Sudah menggunakan HubSpot, apa-apa saiz HubSpot Service Hub Tiada projek integrasi, satu lesen meliputi CS dan sokongan Memerlukan Professional atau Enterprise tambah yuran onboarding sekali sahaja
Persona Apa yang mereka optimumkan Pilihan terbaik
Head of CS tanpa sokongan ops Lalai yang berfungsi, persediaan singkat, admin rendah ChurnZero, Custify, Akita
Ketua CS Ops yang boleh membina Kawalan model data dan kedalaman automasi Planhat, Vitally, Gainsight
Ketua RevOps yang memiliki seluruh stack Penyelarasan data CRM dan produk yang bersih HubSpot Service Hub, Vitally, Gainsight
Pengasas atau COO yang meliputi CS sendiri Isyarat health paling murah yang boleh dipercayai Akita, ZapScale
Head of Onboarding atau Implementation Keterlihatan dan akauntabiliti berhadapan pelanggan EverAfter, Totango
CFO yang menandatangani pembaharuan Angka yang boleh diramal sebelum panggilan Akita, SmartKarrot, HubSpot Service Hub
Pemimpin CS yang melaporkan NRR kepada lembaga pengarah Ramalan, segmentasi dan pelaporan yang boleh dipertahankan Gainsight, Totango, Vitally

Kesesuaian Peringkat

Padankan platform dengan keputusan yang mesti dilalui oleh pendekatan kejayaan pelanggan anda pada peringkat semasanya.

Kesesuaian peringkat platform kejayaan pelanggan digambarkan sebagai lima stesen operasi daripada suar risiko pertama hingga ramalan bertaraf lembaga pengarah

Peringkat syarikat Apa yang biasanya rosak Paling sesuai
Seed, kurang 30 Tiada isyarat health langsung, churn ialah kejutan Akita, ZapScale
Series A, 30 hingga 100 Health score hamparan yang tidak dikemas kini sesiapa Custify, ChurnZero, Akita
Series B, 100 hingga 250 CS dan jualan tidak sependapat tentang akaun mana yang berisiko Vitally, ChurnZero, ClientSuccess
Series C, 250 hingga 600 Bilangan akaun melebihi kapasiti CSM, tech-touch diperlukan Vitally, Totango, SmartKarrot
Peringkat lewat, 600 hingga 1,500 Ramalan dan segmentasi mesti bertahan di bawah penelitian lembaga pengarah Gainsight, Totango, Planhat
Mana-mana peringkat, asli HubSpot Dua sistem rekod tidak sependapat tentang akaun yang sama HubSpot Service Hub

Peringkat lebih penting daripada bilangan kakitangan kerana soalannya bukan berapa ramai orang anda ada, tetapi berapa banyak keputusan yang mesti dilalui oleh platform itu. Syarikat 200 orang dengan satu pendekatan dan satu produk memerlukan fleksibiliti yang jauh lebih sedikit daripada syarikat 90 orang yang menjual tiga produk atas dua model harga.

Berhijrah daripada Planhat: Apa yang Boleh Dipindahkan dan Apa yang Tidak

Meninggalkan platform yang boleh dikonfigurasi lebih sukar daripada meninggalkan yang berpandangan jelas, dan atas sebab yang mengejutkan orang: perkara bernilai yang anda bina bukan data, tetapi takrifan. Formula health, objek tersuai, logik metrik dan struktur portal anda ialah pengetahuan institusi yang kebetulan berada dalam skema vendor. Baris dieksport dengan bersih. Takrifan tidak.

Tiga perkara tidak boleh dipindahkan. Model objek tersuai anda ialah yang pertama: apa-apa yang anda takrifkan untuk mewakili perniagaan anda, baris kontrak, penempatan, tapak, pelajar, lesen, tiada setara yang menunggu dalam platform seterusnya, dan alat berpandangan jelas mungkin langsung tidak membenarkan anda mencipta semulanya. Dokumenkan di atas kertas sebelum anda membatalkan, kerana membacanya semula daripada akaun yang tamat tempoh bukan pilihan.

Logik health score ialah yang kedua. Eksport skor dan anda mendapat angka tanpa penjelasan; eksport formula dan anda mendapat sesuatu yang boleh anda bina semula. Tangkap skrin setiap konfigurasi scorecard, pemberat dan ambang, dan tulis mengapa setiap pemberat sedemikian, kerana alasan itu biasanya berada dalam kepala seorang. Portal berhadapan pelanggan anda ialah yang ketiga. Jika anda menggunakan Advanced Portals Planhat, susun atur, peraturan keterlihatan dan kandungan tidak boleh dipindahkan ke mana-mana, yang merupakan hujah sebenar untuk EverAfter jika portal ialah perkara utama yang anda gantikan.

Eksport Sebelum Anda Membatalkan Mengapa ia penting Format yang Perlu Ditegaskan
Rekod akaun dan kenalan dengan semua medan tersuai Asas setiap model health pada masa hadapan CSV dengan nama medan utuh, bukan label paparan
Takrifan objek tersuai dan hubungan Bahagian yang tiada vendor dapat bina semula untuk anda Dokumen skema bertulis tambah CSV bagi setiap objek
Formula health score, pemberat dan ambang Angka tanpa logik tidak boleh digunakan Tangkapan skrin tambah takrifan bertulis bagi setiap scorecard
Nilai health score bersejarah mengikut akaun dan tarikh Satu-satunya garis aliran anda merentasi pertukaran CSV peringkat baris dengan lajur tarikh
Takrifan playbook dan automasi Memendekkan pembinaan semula pada platform seterusnya dengan ketara Eksport atau tangkapan skrin setiap aliran kerja
Garis masa pelanggan, nota dan sejarah aktiviti Kesinambungan untuk CSM di pertengahan hubungan CSV atau eksport bagi setiap akaun
Susun atur portal, kandungan dan peraturan keterlihatan Tidak boleh dipindahkan ke mana-mana, mesti dibina semula Tangkapan skrin tambah inventori kandungan
Tarikh pembaharuan, nilai kontrak dan sejarah pengembangan Menyuap ramalan sejak hari pertama CSV digabungkan dengan ID akaun

Satu petua penjujukan. Jalankan suku tahun penuh terakhir di Planhat, eksport pada penutupan suku tahun, dan mulakan platform baharu pada sempadan tempoh yang bersih. Pertukaran pada pertengahan suku tahun meninggalkan dua separuh suku tahun data health yang tidak dapat dibandingkan sesiapa, dan jurang itu muncul tepat dalam QBR yang seseorang bertanya sama ada risiko meningkat atau menurun.

Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan

Pilih mengikut pendekatan kejayaan pelanggan yang boleh dikendalikan pasukan anda sekarang, bukan senarai ciri yang paling panjang.

Rangka kerja keputusan alternatif Planhat yang mengarahkan satu akaun pelanggan mengikut fleksibiliti, playbook siap bina, persediaan pantas, harga, portal atau pemilikan CRM

Jika anda memerlukan... Pilih
Fleksibiliti Planhat dengan usaha pembinaan yang kurang Vitally
Playbook, scorecard dan ramalan yang tiba dalam keadaan siap dibina Gainsight, atau Totango jika bilangan akaun tinggi
Model health yang berfungsi dalam beberapa minggu, dengan seorang pekerja ops sambilan ChurnZero atau Custify
Harga yang diterbitkan yang boleh anda gunakan untuk bajet hari ini Akita untuk pasukan kecil, SmartKarrot untuk pasaran pertengahan
Harga bagi setiap CSM kerana portfolio akaun anda besar ClientSuccess
Portal berhadapan pelanggan sebagai hasil utama EverAfter
Isyarat health paling murah yang boleh dipercayai untuk pasukan peringkat awal Akita, atau ZapScale jika harga yang dilaporkan boleh diterima
CS berada di atas CRM yang sudah anda jalankan HubSpot Service Hub, dengan Velaris jika beban admin CSM ialah masalah sebenar

Jika dua baris menunjuk kepada alat yang berbeza, pemutus seri ialah lajur usaha persediaan dalam jadual di atas, bukan senarai ciri. Jurang ciri ditutup dalam perbualan pelan hala tuju. Kapasiti ops yang tiada tidak.

Soalan Lazim tentang Alternatif Planhat

Berapakah kos Planhat?

Planhat tidak menerbitkan harga. Halaman harganya menerangkan "quote-based pricing with add-ons for advanced needs" dan menamakan empat add-on: Upgraded AI Platform, Advanced Service, Email Marketing dan Advanced Portals. Tiada peringkat, bilangan lesen atau minimum disenaraikan, jadi satu-satunya laluan kepada angka ialah sebut harga. Minta senarai harga add-on secara bertulis pada panggilan pertama itu, kerana add-on ialah tempat jumlah bergerak.

Patutkah saya benar-benar meninggalkan Planhat?

Tidak jika anda mempunyai orang CS Ops atau RevOps yang memiliki platform dan model data yang tidak sesuai dengan bentuk langganan standard. Fleksibiliti Planhat ialah kelebihan sebenar di situ, dan bertukar kepada alat berpandangan jelas menukar masalah pembinaan dengan masalah penyelesaian sementara yang kekal. Pasukan yang mendapat manfaat daripada pergi ialah yang tiada pemilik konfigurasi yang dinamakan, atau yang mahukan playbook dan health score yang dihantar siap dan bukannya dibina.

Adakah Totango masih mempunyai pelan percuma selama-lamanya?

Tidak. Totango dikenali ramai dengan peringkat percuma, tetapi halaman harganya sendiri setakat Ogos 2026 tidak menyenaraikan pelan percuma. Setiap pilihan, termasuk barisan produk Catalyst Growth, dialirkan melalui "Talk to sales." Halaman perbandingan yang masih menerangkan pelan percuma Totango dalam kala kini sudah ketinggalan zaman.

Adakah Catalyst alternatif berasingan kepada Planhat?

Tidak. Catalyst bukan lagi syarikat bebas; ia barisan produk Totango dan muncul pada halaman harga Totango sendiri, dengan peringkat Growth yang merangkumi 2,500 akaun pelanggan dan sehingga 5 objek tersuai Salesforce. Nilaikan ia sebagai sebahagian daripada perbualan Totango, bukan sebagai vendor kedua.

Alternatif Planhat yang mana menerbitkan harga sebenar?

Akita menerbitkan senarai harga layan diri penuh: Small Teams pada $49 sebulan, Growing Teams pada $99 sebulan, Enterprise tersuai, dengan diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka dan pengguna penuh atau integrasi tambahan pada $29 sebulan setiap satu. SmartKarrot menerbitkan satu peringkat, Basic pada $15,000 setahun untuk 5 pengguna, dan mengalirkan selebihnya kepada jualan. HubSpot Service Hub menerbitkan kadar bagi setiap lesen, walaupun Customer Success Workspace memerlukan Professional pada $90 setiap lesen sebulan dengan komitmen tahunan tambah yuran onboarding sekali sahaja $1,500.

Adakah Vitally merangkumi lesen tanpa had?

Lesen penuh tanpa had tergolong dalam pelan High-Touch Vitally sahaja, bukan ketiga-tiga pelan. Semua pelan memang merangkumi lesen observer tanpa had, automasi tanpa had, SSO, pustaka integrasi penuh dan dokumen tanpa had. Jika jadual perbandingan memberitahu anda Vitally mempunyai lesen tanpa had secara menyeluruh, semak pelan mana yang menjadi sumber dakwaan itu sebelum anda membina bajet atasnya.

Apakah alternatif Planhat paling murah untuk pasukan kecil?

Akita pada $49 sebulan untuk 2 pengguna penuh, atau $99 sebulan untuk 4 pengguna penuh, dengan diskaun 20% untuk bayaran tahunan di muka dan percubaan percuma 14 hari. ZapScale dilaporkan sekitar $500 sebulan untuk sehingga 100 pelanggan, walaupun vendor tidak menerbitkan senarai harga dan angka itu datang daripada penyenaraian direktori pihak ketiga dan bukannya vendor. Tiada satu pun menyamai pemodelan data Planhat, yang merupakan pertukaran untuk harga itu.

Apakah perkara paling sukar untuk dipindahkan daripada Planhat?

Takrifan, bukan data. Model objek tersuai, formula health score dengan pemberat dan ambangnya, serta susun atur portal tidak mempunyai setara langsung di tempat lain, dan alat berpandangan jelas mungkin langsung tidak membenarkan anda mencipta semula model objek itu. Eksport rekod sebagai CSV, tetapi dokumenkan juga skema dan setiap konfigurasi scorecard di atas kertas sebelum akaun anda tamat tempoh.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Buat diagnostik murah dahulu. Tulis nama orang yang akan memiliki konfigurasi platform suku tahun depan, kemudian kira lesen pengamal dan akaun pelanggan anda. Tiga fakta itu menentukan lebih banyak daripada mana-mana perbandingan ciri, kerana ia menentukan sama ada anda tergolong dalam baris yang boleh dikonfigurasi atau yang berpandangan jelas, dan model harga mana yang membuat sebut harga memihak kepada anda.

Kemudian dapatkan sebut harga kedua-dua finalis pada angka lesen dan akaun sebenar anda, dengan senarai add-on secara bertulis. Dalam kategori yang kebanyakan vendornya tidak menerbitkan apa-apa, sebut harga ialah satu-satunya artifak setanding yang akan anda perolehi, dan add-on ialah tempat kejutan berada. Hargakan senario yang sama dengan setiap vendor, lesen yang sama, akaun yang sama, integrasi yang sama, dan minta mereka menyatakan apa yang berada di luar lesen asas.

Akhiri dengan perintis yang terhad dan bukannya pelancaran penuh. Pilih satu segmen, muatkan akaun sebenar, bina satu health score yang akan anda pertahankan dalam QBR, dan perhatikan sama ada CSM membuka alat tanpa diminta. Gandingkan itu dengan pandangan tegas terhadap senarai berisiko semasa anda, kerana pengurusan pelanggan berisiko ialah aliran kerja yang mesti diperbaiki oleh platform baharu agar berbaloi dengan pertukaran. Jika perintis empat minggu tidak dapat menghasilkan health score yang anda percayai, masalahnya ialah data anda, dan tiada vendor di sini yang membetulkannya untuk anda.

Camellia menulis tentang perkakasan kejayaan pelanggan dan operasi hasil untuk pasukan B2B.

About the author

Camellia

Camellia

Principal Product Marketing Strategist

Camellia is Principal Product Marketing Strategist at Rework, helping B2B buyers pick the right software with confidence. With 6+ years in product marketing and 150+ SaaS tools evaluated across CRM, project management, and sales engagement, Camellia turns competitive intelligence into clear, honest comparisons. Readers get vendor evaluations they can trust to cut through marketing noise and decide faster.