Alternatif ZoomInfo Terbaik pada 2026: 14 Alat Data Kenalan B2B dan Kecerdasan Jualan

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Kebanyakan pasukan yang mencari alternatif ZoomInfo mahukan salah satu daripada empat perkara, dan mengetahui yang mana satu akan merungkaikan senarai ini daripada 14 kepada kira-kira tiga. Jika anda mahukan tugas yang sama (pangkalan data boleh cari dengan e-mel, nombor terus dan penyegerakan CRM) pada harga yang diterbitkan, Apollo.io ialah jawapan lalai dan Lusha ialah cara termurah untuk bermula. Jika masalah anda ialah nombor mudah alih di Eropah dan kisah pematuhan yang akan diluluskan oleh pasukan perundangan anda, itulah Cognism. Jika tiada satu pangkalan data pun yang meliputi niche anda, Clay ialah lapisan orkestrasi yang menyoal timbunan penyedia dan mengekalkan mana-mana satu yang menjawab. Dan jika kenalan yang sudah anda beli terbiar dalam hamparan kerana tiada sesiapa yang memilikinya, itu bukan masalah data sama sekali, dan itulah sebabnya Rework berada di #6 di sini dan bukan di tempat teratas.
Sebab anda membaca ini hampir pasti ialah harga. ZoomInfo tidak menerbitkannya, dan setiap pakej dihalakan kepada perbualan jualan. Apa yang sebenarnya dibayar pembeli hanya muncul dalam data pembelian pihak ketiga: halaman pasaran ZoomInfo di Vendr, dikemas kini pada Februari 2026 dan berdasarkan 1,571 pembelian yang dijejak, meletakkan kontrak tahunan median pada $33,500 dengan julat daripada $7,200 hingga $156,000. Setiap harga di bawah menamakan asas pengebilannya, dan apa-apa yang tidak diterbitkan vendor dilabel (reported) dengan sumbernya. Untuk kategori yang lebih luas, lihat Perisian Pengurusan Lead Terbaik pada 2026.
Fakta Utama
- Pembeli ZoomInfo melaporkan kontrak tahunan median $33,500, dengan pembelian individu antara $7,200 hingga $156,000, merentasi 1,571 perjanjian yang dijejak setakat Februari 2026. (Data pasaran ZoomInfo Vendr)
- Cognism, pesaing premium terdekat ZoomInfo dari segi liputan mudah alih, menunjukkan median yang dilaporkan sebanyak $36,000 setahun merentasi kira-kira 107 perjanjian yang dijejak, dengan julat $17,832 hingga $93,209. (Data pasaran Cognism Vendr)
- Laporan State of Sales Salesforce, diterbitkan pada 3 Februari 2026 dan berdasarkan tinjauan terhadap 4,050 profesional jualan di 22 negara, mendapati penjual purata hanya meluangkan 40% masa mereka untuk benar-benar menjual, dan wakil Gen Z hanya 35%. (Salesforce State of Sales 2026)
- Clearbit tidak lagi wujud sebagai produk yang boleh dibeli secara berasingan: platform percumanya, Weekly Visitor Report, TAM Calculator, Connect dan integrasi Slack telah dihentikan pada 30 April 2025, Logo API ditutup pada Disember 2025, dan pengayaan kini hadir sebagai HubSpot Breeze Intelligence. (Clearbit, The Future of Clearbit's Free Tools dan log perubahan pembangun HubSpot)
- Pengayaan dalam HubSpot kini diukur dalam HubSpot Credits pada $0.010 setiap kredit, diinvois dalam kenaikan 10 kredit, atau $10 untuk satu pek kapasiti 1,000 kredit. (Katalog Produk dan Perkhidmatan HubSpot)
Mengapa Senarai Ini Wujud: Harga Sebenar ZoomInfo pada 2026
ZoomInfo membina kategori ini, dan ia masih memiliki pangkalan data tunggal yang paling mendalam dalam senarai ini. Apa yang tidak diberikannya ialah harga senarai: setiap pakej dihalakan kepada perbualan "hubungi jualan". Itu pilihan yang disengajakan, dan ia sebab paling lazim pasukan mula membandingkan alternatif.
| Apa yang boleh kami sahkan tentang harga ZoomInfo | Butiran |
|---|---|
| Harga diterbitkan vendor | Tiada. Setiap peringkat dihalakan kepada jualan. |
| Kontrak tahunan median yang dilaporkan | $33,500/tahun (reported), menurut Vendr, Februari 2026 |
| Julat yang dilaporkan | $7,200 hingga $156,000/tahun (reported), sumber yang sama |
| Saiz sampel di sebalik angka yang dilaporkan | 1,571 pembelian yang dijejak |
| Peringkat percuma | Tiada yang diterbitkan |
| Tempoh kontrak lazim | Tahunan, berbilang tahun lazim pada perjanjian yang lebih besar |
Anggaplah setiap angka dalam jadual itu sebagai data pembelian pihak ketiga, bukan sebut harga vendor. Apa yang ditunjukkannya ialah bentuk pasaran: lantai $7,200, tengah $33,500, dan ekor panjang hingga enam angka sebaik sahaja data niat dan data laman web ditambah.
Empat Tugas, Satu Istilah Carian
ZoomInfo membundel empat produk yang kebanyakan pembeli hanya perlukan satu atau dua. Mengenal pasti tugas mana yang bermasalah akan mengecilkan senarai ini dengan pantas.
| Tugas | Rupa "baik" | Alat yang dibina tepat untuk ini |
|---|---|---|
| Cari dan eksport kenalan | Tapis pangkalan data mengikut jawatan, geografi dan firmografik, kemudian eksport e-mel dan nombor mudah alih yang disahkan | Apollo.io, Cognism, Lusha, RocketReach, UpLead, Lead411, Seamless.AI, Kaspr |
| Perkaya rekod yang sudah anda miliki | Isi ruang kosong pada rekod CRM, pengisian borang inbound dan senarai yang sudah anda miliki | Clay, HubSpot Breeze Intelligence, Apollo.io, LeadIQ |
| Kesan niat dan utamakan akaun | Ketahui akaun mana yang sedang dalam pasaran sebelum mereka mengangkat tangan | 6sense, Demandbase, Lead411 (pelan tahunan), Cognism |
| Usahakan lead sebaik sahaja anda memilikinya | Halakan, markah, miliki dan susuli dengan SLA dan sejarah perbualan | Rework |
Baris terakhir itulah yang dilangkau pembeli dan kemudian disesali. Pengayaan data lead menerangkan cara bahagian pengayaan berfungsi di bawah mana-mana alat ini.
Jadual Perbandingan Pantas
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| Apollo.io | Tugas ZoomInfo pada harga setiap seat yang diterbitkan | Percuma; $49/seat/bln dibil tahunan | Pangkalan data, urutan dan dialer dalam satu produk | Kualiti data berbeza mengikut rantau berbanding penyedia premium |
| Cognism | Pasukan EMEA yang memerlukan nombor mudah alih disahkan dan pematuhan | Tidak diterbitkan; ~$36,000/thn (reported) | Nombor mudah alih disahkan telefon dengan saringan DNC Eropah | Tiada harga diterbitkan, tiada laluan layan diri |
| Clay | Niche yang tidak diliputi oleh satu pangkalan data pun | Percuma; $54/bln dibil tahunan (Launch) | Waterfall puluhan penyedia, mengekalkan mana-mana yang menjawab | Harga gelangsar kredit lebih sukar dibajetkan berbanding seat tetap |
| Lusha | Pasukan kecil yang mahukan pangkalan data dengan kad, bukan panggilan | Percuma; $37.45/bln dibil tahunan | Pangkalan data kenalan sebenar termurah dengan peringkat percuma yang boleh digunakan | Had kredit cepat terasa pada isi padu outbound sebenar |
| Seamless.AI | Menguji kualiti data pada ICP anda sendiri secara percuma | Percuma (1 pengguna, 50 kredit); harga berbayar tidak diterbitkan | Enjin carian masa nyata dan bukan senarai statik | Tiada harga berbayar diterbitkan; Pro dan Enterprise dihalakan kepada jualan |
| Rework | Pasukan 10-200 orang yang data belian mereka terbiar dalam hamparan | Marketing Engine daripada $99/bulan dibil tahunan (5 seat) | Penghalaan, pemarkahan, SLA dan sejarah pada satu rekod | Bukan pangkalan data kenalan; tiada set data, waterfall atau niat |
| LeadIQ | Menangkap daripada LinkedIn terus ke dalam CRM | Percuma (1 pengguna, 50 kredit); $20.00/bln pengebilan bulanan | Tangkapan-ke-CRM dengan penjejakan pertukaran kerja terbina dalam | Gelangsar kredit; satu nombor telefon berharga 10 kredit |
| RocketReach | Carian tanpa had dan bukan mengira kredit | $33/seat/bln dibil tahunan | Carian tanpa had pada setiap peringkat berbayar | Kredit eksport kekal dihadkan walaupun carian tidak |
| UpLead | Pengesahan pada saat eksport | Percubaan 7 hari; $74/bln dibil tahunan | Pengesahan e-mel masa nyata sebelum kredit digunakan | Satu pengguna pada kedua-dua peringkat yang diterbitkan |
| Kaspr | Prospek mengutamakan LinkedIn pada nombor mudah alih Eropah | Percuma; $49/pengguna/bln dibil tahunan | Liputan telefon Eropah dalam sambungan Chrome | Dibina sekitar LinkedIn, bukan pangkalan data yang boleh dicari |
| Lead411 | Data niat tanpa kontrak enterprise | Percubaan 7 hari; $490/thn (Spark tahunan) | Niat pembeli dibundel dalam kos bulanan dua angka | Niat dan data tanpa had hanya untuk pelan tahunan |
| Hunter.io | Penemuan e-mel mengikut domain, untuk seluruh pasukan | Percuma; $34/bln dibil tahunan | Seat tanpa had pada setiap pelan, termasuk yang percuma | E-mel sahaja; tiada data telefon, tiada pangkalan data firmografik |
| HubSpot Breeze Intelligence | Pelanggan HubSpot yang dahulunya membeli Clearbit | $0.010/kredit atau $10 setiap pek 1,000 kredit | Pengayaan pada rekod CRM, tanpa vendor kedua | Memerlukan langganan HubSpot; Clearbit berdiri sendiri sudah tiada |
| 6sense | Niat pembelian ABM enterprise dahulu, kenalan kemudian | Tidak diterbitkan (demo sahaja) | Pemodelan niat ramalan bersama data kenalan | Tiada harga diterbitkan, tiada layan diri, kitaran enterprise |
1. Apollo.io: Jawapan Berharga Diterbitkan kepada Soalan yang Hampir Sama
Apollo ialah tempat kebanyakan pembeli ZoomInfo berakhir, atas sebab yang mudah: ia melakukan tugas yang hampir sama (pangkalan data B2B boleh cari dengan e-mel, nombor mudah alih dan penyegerakan CRM) dan ia mencetak harganya. Ia juga membundel lapisan jangkauan, jadi urutan dan dialer disertakan dalam langganan yang sama dan bukan sebagai alat penglibatan yang berasingan.

Satu perkara yang perlu diketahui sebelum anda membandingkan dengan rumusan yang lebih lama: nama pelan telah berubah. Apa yang kebanyakan artikel masih panggil Basic, Professional dan Organization kini ialah Professional, Executive dan Enterprise. Angkanya kekal, labelnya yang beralih. Free memberi 900 kredit setiap seat setahun, dilepaskan setiap bulan. Professional ialah $49 setiap seat sebulan dibil tahunan dengan 30,000 kredit setiap seat setahun diberikan di awal. Executive ialah $79 setiap seat sebulan dibil tahunan dengan 48,000 kredit. Enterprise ialah $119 setiap seat sebulan dibil tahunan dengan 72,000 kredit dan minimum tiga seat. Halaman Apollo hanya memaparkan kadar tahunan, jadi ia tidak mencetak angka bulan-ke-bulan, dan setiap seat membayar kadar pelan penuh.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga setiap seat yang diterbitkan, tanpa panggilan jualan untuk melihatnya | Tahap pengesahan telefon Cognism atau saringan DNC Eropah |
| Pangkalan data, urutan dan dialer dalam satu langganan | Kadar bulan-ke-bulan; halaman itu hanya meletakkan harga untuk komitmen tahunan |
Harga: Free $0 (900 kredit/seat/thn). Professional $49/seat/bln, Executive $79/seat/bln, Enterprise $119/seat/bln dengan minimum tiga seat, semuanya dibil tahunan. Lihat apollo.io/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan tugas teras ZoomInfo ditambah jangkauan, pada harga yang boleh dibaca tanpa demo. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang seluruh kesnya bergantung pada ketepatan mudah alih Eropah atau pada pendirian pematuhan yang didokumenkan.
2. Cognism: Jawapan Pematuhan dan Liputan Mudah Alih
Cognism ialah pilihan apabila bantahan terhadap ZoomInfo bukan harga, tetapi data. Pembezanya ialah nombor mudah alih yang disahkan telefon, disemak oleh manusia dan bukan disimpulkan secara algoritma, berpasangan dengan saringan jangan-hubungi merentasi daftar Eropah dan aliran kerja pemberitahuan GDPR. Bagi pasukan outbound yang menelefon ke UK, DACH atau Nordic, gabungan itulah keseluruhan hujahnya.

Masalahnya ialah Cognism tidak menerbitkan sebarang angka. Halaman harganya menyenaraikan dua peringkat Sales Prospecting, Standard dan Pro, masing-masing menyatakan "5 seat disertakan" dan model kredit yang mana satu kredit bersamaan satu kenalan yang didedahkan, tetapi tiada harga dan tiada peruntukan kredit muncul di mana-mana. CRM Enrichment dan Data-as-a-Service dihargakan mengikut isi padu data dan kaedah penghantaran anda. Setiap butang dihalakan kepada "Talk to sales." Data pembelian pihak ketiga daripada Vendr meletakkan kontrak median pada $36,000 setahun merentasi kira-kira 107 perjanjian yang dijejak, julat $17,832 hingga $93,209 (reported). Median itu berada di atas median ZoomInfo sendiri, yang patut diketahui sebelum anda menganggap bertukar akan menjimatkan wang.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Nombor mudah alih disahkan telefon dengan saringan DNC merentasi daftar Eropah | Sebarang harga yang diterbitkan, peruntukan kredit atau pendaftaran layan diri |
| Kisah pematuhan yang boleh dipertahankan untuk panggilan outbound yang tertakluk kepada GDPR | Kontrak yang lebih murah daripada ZoomInfo secara lalai; median yang dilaporkan lebih tinggi |
Harga: Tidak diterbitkan. Standard dan Pro, 5 seat disertakan pada setiap satu, satu kredit bagi setiap kenalan yang didedahkan. Median yang dilaporkan $36,000/tahun, julat $17,832 hingga $93,209 (reported), menurut Vendr, Februari 2026. Lihat cognism.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan outbound yang tertumpu di EMEA yang kadar sambungan mudah alih dan pematuhan DNC menentukan perjanjian.
Kurang sesuai untuk: Mereka yang bertukar kerana bajet; median yang dilaporkan jatuh di atas median ZoomInfo, bukan di bawahnya.
3. Clay: Berhenti Membeli Satu Pangkalan Data dan Mula Menyoal Dua Puluh
Clay mengubah soalan. Daripada memilih satu penyedia dengan liputan terbaik bagi niche anda, anda membina jadual, mengarahkannya kepada waterfall penyedia, dan mengekalkan mana-mana yang memulangkan jawapan sah bagi setiap baris. Jika penyedia A terlepas nombor mudah alih itu, Clay mencuba B, kemudian C, dan anda hanya membayar untuk yang berjaya. Bagi pasukan yang menjalankan prospek ke segmen yang tidak diliputi dengan baik oleh mana-mana satu vendor, itu mengatasi mana-mana pangkalan data tunggal dalam senarai ini.

Harga berjalan mengikut gelangsar kredit, jadi angka Clay hanya bermakna jika anda menamakan peringkat yang dimilikinya. Pada tetapan asas, Launch ialah $167 sebulan pada pengebilan bulanan atau $54 sebulan dibil tahunan, meliputi 3,000 kredit data dan 15,000 tindakan sebulan. Tetapan asas Growth ialah $446 sebulan pada pengebilan bulanan atau $185 sebulan dibil tahunan, meliputi 6,000 kredit data dan 40,000 tindakan. Tolak gelangsar Launch ke 200,000 tindakan dan ia menjadi $540 sebulan. Free memberi 100 kredit data dan 500 tindakan sebulan. Setiap peringkat, termasuk yang percuma, mempunyai seat tanpa had, yang luar biasa di sini dan benar-benar mengubah pengiraan bagi pasukan seramai lapan orang.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pengayaan waterfall merentasi berpuluh-puluh penyedia, hanya membayar untuk yang berjaya | Bil tetap yang boleh diramal; kredit berubah mengikut isi padu dan reka bentuk workflow |
| Seat tanpa had pada setiap peringkat, termasuk yang percuma | Pengalaman sedia guna; Clay memberi ganjaran kepada pasukan yang membina jadual |
Harga: Free (100 kredit data/bln, 500 tindakan/bln). Launch daripada $167/bln bulanan atau $54/bln dibil tahunan pada 3,000 kredit data dan 15,000 tindakan. Growth daripada $446/bln bulanan atau $185/bln tahunan pada 6,000 kredit dan 40,000 tindakan. Enterprise khas. Lihat clay.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan RevOps dan pertumbuhan yang ICP-nya terlalu khusus untuk diliputi oleh mana-mana satu pangkalan data. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang mahukan satu item baris yang tetap; bil Clay mengikut apa yang anda bina.
4. Lusha: Pangkalan Data Sebenar Termurah dengan Peringkat Percuma yang Boleh Digunakan
Lusha ialah hujung layan diri kategori ini. Daftar, pasang sambungan, mula mendedahkan kenalan, tanpa bercakap dengan sesiapa. Ia tidak akan menandingi kedalaman ZoomInfo pada firmografik atau carta organisasi, tetapi bagi pasukan kecil yang kebanyakannya memerlukan nombor terus dan e-mel yang disahkan untuk senarai akaun bernama, kedalaman itu tidak pernah menjadi tujuan.
Halaman Lusha hanya meletakkan harga untuk komitmen tahunan dan tidak mencetak kadar bulan-ke-bulan bagi peringkat berbayar, jadi jangan biarkan rumusan lama memberitahu anda sebaliknya. Free ialah $0 dengan 40 kredit sebulan pada satu seat. Starter ialah $37.45 sebulan dibil tahunan, meliputi 4,800 kredit setahun pada satu seat. Pro ialah $52.45 sebulan dibil tahunan, 7,200 kredit setahun dengan dua seat percuma. Premium melonjak ke $299.95 sebulan dibil tahunan, 40,800 kredit setahun dengan lima seat percuma. Scale adalah khas. Perhatikan bentuk tangga itu: kadar kredit-per-dolar bertambah baik dengan mendadak pada Premium, iaitu tempat pasukan outbound sebenar berakhir.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Peringkat percuma yang sebenar dan harga masuk berbayar terendah dalam senarai ini | Carta organisasi yang mendalam, technographics atau data niat |
| Tangga kredit yang jauh lebih murah bagi setiap kenalan pada Premium | Kadar bulan-ke-bulan; halaman itu hanya meletakkan harga untuk komitmen tahunan |
Harga: Free $0 (40 kredit/bln, 1 seat). Starter $37.45/bln (4,800 kredit/thn), Pro $52.45/bln (7,200 kredit/thn, 2 seat percuma), Premium $299.95/bln (40,800 kredit/thn, 5 seat percuma), semuanya dibil tahunan. Scale khas. Lihat lusha.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan jualan kecil yang memerlukan butiran kenalan untuk senarai akaun bernama, bukan platform penyelidikan. Kurang sesuai untuk: Outbound berisi padu tinggi; had kredit pada Starter dan Pro habis dalam masa sebulan.
5. Seamless.AI: Peringkat Percuma yang Berbaloi Digunakan sebagai Ujian Kualiti Data
Seamless.AI memperkenalkan dirinya sebagai enjin carian masa nyata dan bukan pangkalan data statik: ia mencari butiran kenalan apabila anda meminta dan bukan menghidangkan rekod yang dikikis dan disimpan lapan belas bulan lalu. Sama ada itu mengatasi senarai yang diselenggara dengan baik bergantung sepenuhnya pada segmen anda, dan itulah sebabnya peringkat percuma lebih penting daripada pemasarannya.
Peringkat percuma itu ialah satu pengguna dan 50 kredit, yang mana satu kredit bersamaan nombor telefon ditambah e-mel. Lima puluh kredit cukup untuk menjalankan ujian ketepatan anda sendiri terhadap dua puluh lima akaun yang jawapannya sudah anda ketahui, iaitu satu-satunya penanda aras yang layak dipercayai di sini. Selepas peringkat percuma, Seamless tidak menerbitkan apa-apa: Pro diterangkan sebagai harga setiap pengguna ditambah pakej kredit tahunan tanpa jumlah dinyatakan, dan Enterprise ialah pengguna tanpa had dengan pakej khas. Kedua-duanya dihalakan kepada jualan. Sebarang angka dolar yang dipetik untuk Seamless dalam rumusan pihak ketiga ialah (reported) dan tidak dapat disahkan berbanding halaman vendor sendiri.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Peringkat percuma yang cukup baik untuk menguji kualiti data pada akaun yang anda kenali | Sebarang harga berbayar yang diterbitkan; Pro dan Enterprise kedua-duanya dihalakan kepada jualan |
| Model carian masa nyata dan bukan rekod statik yang disimpan | Bajet yang boleh diramal sebelum perbualan jualan |
Harga: Free (1 pengguna, 50 kredit, 1 kredit = telefon ditambah e-mel). Pro: harga setiap pengguna ditambah pakej kredit tahunan, jumlah tidak diterbitkan. Enterprise: pengguna tanpa had, khas. Lihat seamless.ai/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahu menguji ketepatan kenalan pada ICP mereka sendiri sebelum memperuntukkan bajet. Kurang sesuai untuk: Perolehan yang memerlukan angka secara bertulis sebelum panggilan pertama.
6. Rework: Tempat Kenalan Belian Berhenti Terbiar dalam Hamparan
Jelaskan dahulu kesesuaian kategori, kerana ia lebih penting daripada kedudukan. Rework bukan pangkalan data kenalan. Ia tidak mempunyai set data B2B sendiri, tiada waterfall e-mel atau telefon, tiada data niat dan tiada identity graph. Ia tidak akan memulangkan nombor mudah alih bagi seorang VP of Engineering di Munich. Jika data itu sendiri yang anda perlukan, belilah daripada salah satu daripada tiga belas alat lain di sini.

Apa yang Rework ialah sistem tempat kenalan itu mendarat dan diusahakan. Setiap alat di atas menjawab "siapa yang patut kami hubungi." Tiada yang menjawab siapa yang memiliki rekod itu sekarang, sama ada sesiapa menyusuli dalam SLA, atau antara 4,000 kenalan yang anda eksport suku tahun lalu, yang mana pernah mendapat sentuhan kedua. Jurang itulah yang menyebabkan kebanyakan perbelanjaan data kenalan lenyap secara senyap. Tinjauan State of Sales 2026 Salesforce terhadap 4,050 penjual mendapati wakil purata hanya meluangkan 40% masa mereka untuk menjual, dan sebahagian besar baki masa digunakan untuk mencari konteks yang sepatutnya disimpan oleh CRM. Bagi pasukan 10 hingga 200 orang, Rework meletakkan penghalaan round-robin, wilayah dan berasaskan kemahiran, pemarkahan lead, pemasa SLA, status kitaran hayat dan peti masuk pelbagai saluran pada rekod yang sama, supaya senarai yang diimport menjadi kerja yang dimiliki dan dijejak masa dan bukan fail CSV dalam pemacu kongsi. Bacaan berkaitan: masa respons lead.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Penghalaan, pemarkahan, pemasa SLA dan status kitaran hayat pada satu rekod CRM | Sebarang pangkalan data kenalan sendiri; tiada rekod disertakan dengan produk |
| Peti masuk pelbagai saluran (WhatsApp, Messenger, Instagram DM, TikTok, Zalo, sembang web) pada garis masa yang sama | Pengayaan waterfall e-mel atau telefon, data niat atau identity graph |
| Harga engine yang diterbitkan tanpa meter kredit data untuk diawasi | Model setiap kenalan atau setiap kredit; Rework tidak menjual data mengikut baris |
Harga: Penangkapan lead, pemarkahan dan penghalaan terdapat dalam Marketing Engine Rework: $99/bulan dibil tahunan ($1,188/tahun), atau $115 bulan-ke-bulan, dengan 5 seat pemasaran disertakan. Revenue Engine menambah CRM dengan $159/bulan dibil tahunan ($190 bulan-ke-bulan) dengan 5 seat pemasaran dan 5 seat jualan. Seat tambahan datang dalam blok 5 ($21/bulan setiap blok pada pengebilan tahunan), dan terdapat percubaan percuma 14 hari. Lihat rework.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan 10 hingga 200 orang yang sudah membeli data kenalan dan memerlukan tempat untuk data itu dihalakan, dimiliki dan diusahakan. Kurang sesuai untuk: Sesiapa yang mencari data itu sendiri. Rework bukan pangkalan data kenalan B2B, tiada waterfall e-mel atau telefon, tiada data niat dan tiada identity graph. Pilih penyedia di atas untuk tugas itu, kemudian halakan outputnya ke sini. Ia juga tidak sesuai untuk pembeli solo; lantainya ialah pakej lima pengguna.
7. LeadIQ: Tangkap daripada LinkedIn Terus ke dalam CRM
LeadIQ dibina sekitar aliran kerja dan bukan kotak carian. SDR mengusahakan senarai LinkedIn, menangkap kenalan ke dalam Salesforce atau Outreach tanpa meninggalkan tab itu, dan LeadIQ mengendalikan pengayaan, penyahduplikasian dan pemetaan medan semasa masuk. Penjejakan pertukaran kerjanya, yang memberi isyarat apabila bekas champion muncul di syarikat baharu, ialah sebab sebenar pelanggan memperbaharui langganan.

Harga berjalan mengikut gelangsar kredit, dan kredit diberi pemberat mengikut jenis data: e-mel berharga 1 kredit, nombor telefon berharga 10, e-mel ditambah telefon berharga 11, dan pengayaan akaun berharga 3. Pemberat itu lebih penting daripada kadar utama, kerana aliran kerja yang banyak telefon menghabiskan kredit sepuluh kali ganda lebih pantas berbanding yang hanya e-mel. Free ialah satu pengguna dengan 50 kredit. Pro termasuk sehingga 5 pengguna dan bermula pada $20.00 sebulan pada pengebilan bulanan untuk 200 kredit sebulan, meningkat kepada $290.25 sebulan pada 6,750 kredit. Halaman itu menyatakan diskaun 25% untuk pengebilan tahunan. Enterprise hanya tahunan, khas. Satu amaran: halaman LeadIQ menghantar pemegang tempat "$200" statik yang ditulis ganti oleh skripnya sendiri semasa dimuatkan, dan beberapa rumusan pihak ketiga telah menerbitkan pemegang tempat itu sebagai harga. Ia bukan harga.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Tangkapan-ke-CRM daripada LinkedIn dengan dedup dan pemetaan medan diurus | Harga tetap setiap seat; bil mengikut isi padu kredit, bukan bilangan kakitangan |
| Penjejakan pertukaran kerja pada champion lama, ditambah set data langsung yang disegarkan setiap bulan | Data telefon yang murah; satu nombor mudah alih berharga 10 kredit berbanding 1 untuk e-mel |
Harga: Free $0 (1 pengguna, 50 kredit). Pro daripada $20.00/bln pada pengebilan bulanan dengan 200 kredit/bln, sehingga 5 pengguna, meningkat kepada $290.25/bln pada 6,750 kredit; halaman itu menyatakan diskaun pengebilan tahunan 25%. Enterprise tahunan sahaja, khas. Lihat leadiq.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan SDR yang harinya dihabiskan dalam LinkedIn dan mahukan tangkapan, dedup dan penyegerakan CRM dalam satu gerakan. Kurang sesuai untuk: Pasukan panggilan yang banyak menggunakan telefon; pemberat telefon 10 kredit menjadikan nombor mudah alih mahal dengan pantas.
8. RocketReach: Carian Tanpa Had dan Bukan Mengira Kredit
Setiap alat berasaskan meter kredit di sini mencetuskan tingkah laku yang sama: wakil menjatah carian menjelang akhir bulan dan berhenti membuat prospek. RocketReach menjual model yang bertentangan. Peringkat tahunan berbayarnya termasuk carian tanpa had, jadi wakil membuka seberapa banyak kenalan yang diperlukan kerja tanpa pengurus memerhati meter. Bagi pasukan yang letih dengan kebimbangan kredit di ZoomInfo, itu sahaja sudah menjadi tawarannya.

Tapak RocketReach sendiri menyenaraikan tiga peringkat tahunan: Essentials pada $33 setiap seat sebulan dengan carian e-mel tanpa had, Pro pada $75 setiap seat sebulan menambah carian telefon tanpa had, dan Ultimate pada $175 setiap seat sebulan menambah 20,000 eksport setahun. Pelan pasukan khas bermula pada $6,000 setahun. Perhatikan perbezaan yang mengelirukan pembeli: carian tanpa had pada peringkat tersebut, eksport tidak. Jika aliran kerja anda ialah "buka dalam pelayar, usahakan kenalan," tanpa had itu benar. Jika ia "eksport 10,000 baris ke sequencer," anda kembali kepada angka yang dihadkan. Sumber: halaman perbandingan 2026 RocketReach sendiri.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Carian tanpa had pada setiap peringkat tahunan berbayar, tiada meter setiap kenalan | Eksport tanpa had; kredit eksport masih dihadkan pada setiap peringkat |
| Tangga setiap seat yang kemas dan berskala secara boleh diramal mengikut bilangan kakitangan | Grid harga yang dipaparkan; halaman awam dicabar bot |
Harga: Essentials $33/seat/bln (carian e-mel tanpa had), Pro $75/seat/bln (menambah telefon), Ultimate $175/seat/bln (menambah 20,000 eksport/tahun), semuanya dibil tahunan. Pelan pasukan khas daripada $6,000/tahun. Angka daripada tapak RocketReach sendiri. Paling sesuai untuk: Pasukan yang wakilnya membuat prospek dalam pelayar sepanjang hari dan benci menjatah kredit. Kurang sesuai untuk: Aliran kerja pembinaan senarai yang banyak eksport, yang mana kredit eksport yang dihadkan menjadi had sebenar.
9. UpLead: Pengesahan pada Saat Eksport
Pembeza UpLead ialah langkah pengesahan yang berjalan semasa anda mengeksport, bukan semasa rekod itu terakhir dikikis. Anda tidak membazirkan kredit pada alamat yang melantun, kerana e-mel disahkan secara masa nyata ketika ia meninggalkan platform. Bagi pasukan yang kebolehhantarannya terjejas akibat senarai yang buruk, mekanik itu lebih bernilai daripada saiz pangkalan data mentah.
Percubaannya ialah 7 hari dengan 5 kredit pada satu pengguna, nipis tetapi cukup untuk menguji dakwaan pengesahan pada alamat yang boleh anda sahkan secara bebas. Essentials ialah $99 sebulan pada pengebilan bulanan dengan 170 kredit sebulan, atau $74 sebulan dibil tahunan dengan 2,040 kredit setahun. Plus ialah $199 sebulan bulanan dengan 400 kredit sebulan, atau $149 sebulan dibil tahunan dengan 4,800 kredit setahun. Kredit tambahan pada Essentials berharga $0.60 setiap satu, dan Professional adalah khas. Kekangan yang perlu dirancang ialah seat: kedua-dua peringkat yang diterbitkan termasuk satu pengguna, jadi pasukan tiga orang sudah berada dalam sebut harga khas.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pengesahan e-mel masa nyata semasa eksport, supaya kredit tidak dibelanjakan pada e-mel yang melantun | Peringkat berbilang seat yang diterbitkan; kedua-dua pelan yang disenaraikan termasuk satu pengguna |
| Harga tahunan berbanding bulanan yang jelas pada kedua-dua peringkat layan diri | Kedalaman pangkalan data bertaraf ZoomInfo atau isyarat niat |
Harga: Percubaan 7 hari (5 kredit, 1 pengguna). Essentials $99/bln bulanan (170 kredit/bln) atau $74/bln dibil tahunan (2,040 kredit/thn). Plus $199/bln bulanan (400 kredit/bln) atau $149/bln tahunan (4,800 kredit/thn). Professional khas. Kredit tambahan daripada $0.60. Lihat uplead.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan kecil yang memulihkan kebolehhantaran dan mahukan pengesahan terbina dalam langkah eksport. Kurang sesuai untuk: Pasukan seramai tiga orang atau lebih; setiap peringkat UpLead yang diterbitkan ialah seat tunggal.
10. Kaspr: Data Mudah Alih Eropah dalam Sambungan Chrome
Kaspr berada di lorong mengutamakan LinkedIn yang sama dengan LeadIQ tetapi menyasarkan harga yang lebih rendah dan liputan telefon Eropah yang lebih tinggi. Ia sambungan Chrome dahulu: buka profil LinkedIn, senarai Sales Navigator atau halaman peserta acara, dan Kaspr mendedahkan nombor dan e-mel secara sebaris, kemudian menolaknya ke CRM anda.
Pelan percumanya luar biasa spesifik: 15 kredit e-mel B2B, 5 kredit telefon dan 5 kredit e-mel terus sebulan, dengan had eksport 100 lead. Starter ialah $49 setiap pengguna sebulan dibil tahunan atau $65 setiap pengguna sebulan dibil bulanan, meliputi e-mel B2B tanpa had, 1,200 kredit telefon setahun, 60 kredit e-mel terus setahun dan 12,000 eksport setahun. Business ialah $79 setiap pengguna sebulan dibil tahunan atau $99 dibil bulanan, dengan 2,400 kredit telefon dan 2,400 kredit e-mel terus setahun serta 30,000 eksport. Organization hanya tahunan dengan minimum lima pengguna. Kredit dibawa ke hadapan pada setiap peringkat berbayar dan dikongsi merentasi akaun dan bukan dikunci bagi setiap seat, yang secara senyap membantu pasukan yang satu wakilnya membuat kebanyakan panggilan.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Liputan mudah alih Eropah yang kukuh pada sebahagian kecil median Cognism yang dilaporkan | Pangkalan data berdiri sendiri yang boleh dicari; Kaspr dibina sekitar LinkedIn |
| Kredit berpindah yang dikongsi merentasi seluruh akaun dan bukan setiap seat | Data niat atau pemarkahan akaun ramalan |
Harga: Free $0 (15 kredit e-mel B2B, 5 telefon, 5 e-mel terus/bln, had eksport 100 lead). Starter $49/pengguna/bln dibil tahunan atau $65/pengguna/bln bulanan. Business $79/pengguna/bln dibil tahunan atau $99/pengguna/bln bulanan. Organization tahunan sahaja, minimum lima pengguna. Lihat kaspr.io/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan outbound Eropah yang bekerja dalam LinkedIn dan memerlukan nombor mudah alih lebih daripada firmografik. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang membina senarai dengan menapis pangkalan data dan bukan dengan menyemak imbas profil.
11. Lead411: Data Niat Tanpa Kontrak Enterprise
Data niat biasanya datang bersama kontrak lima angka. Lead411 ialah pengecualian: niat pembeli disertakan dalam pelan tahunannya pada harga yang boleh diluluskan oleh pasukan dua orang. Bagi kebanyakan pasukan, laluan alternatif kepada niat melalui 6sense atau Demandbase dan kitaran perolehan.
Percubaan Pilot Light 7 hari memberikan 50 eksport percuma. Pada pengebilan bulanan, Spark ialah $49 sebulan dengan 1,000 eksport sebulan, dan Ignite bermula pada $150 sebulan dengan 1,000 eksport lebih. Pada pengebilan tahunan, Spark ialah $490 setahun dengan 12,000 eksport dan niat pembeli disertakan, dan Ignite bermula pada $1,500 setahun dengan eksport fleksibel dan niat sebagai tambahan. Blaze adalah khas dengan eksport tanpa had. Baca asas pengebilan dengan teliti, kerana ia mengubah apa yang anda dapat dan bukan sekadar apa yang anda bayar: Lead411 menyatakan dengan jelas bahawa niat pembeli dan data tanpa had hanya tersedia pada langganan tahunan. Pelan Spark bulanan ialah produk yang berbeza daripada yang tahunan pada nama peringkat yang sama.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Niat pembeli dibundel dalam pelan $490/tahun, bukan kontrak lima angka | Niat pada pengebilan bulanan; ia tahunan sahaja secara reka bentuk |
| Eksport berpindah dan e-mel yang disahkan tiga kali di dasar tangga | Pemodelan ramalan bertaraf 6sense atau pemarkahan AI peringkat akaun |
Harga: Percubaan Pilot Light $0 selama 7 hari (50 eksport). Bulanan: Spark $49/bln (1,000 eksport/bln), Ignite daripada $150/bln. Tahunan: Spark $490/thn (12,000 eksport, niat pembeli disertakan), Ignite daripada $1,500/thn, Blaze khas. Lihat lead411.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan kecil dan sederhana yang mahukan isyarat niat tanpa kontrak ABM enterprise. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang komited kepada pengebilan bulanan, yang kehilangan data niat yang menjadikan Lead411 menarik.
12. Hunter.io: Penemuan E-mel mengikut Domain, dengan Seat Tanpa Had
Hunter melakukan satu tugas dan meletakkan harganya dengan jujur. Halakan ia ke domain dan ia memulangkan alamat yang dapat ditemuinya serta corak yang digunakan syarikat itu, kemudian mengesahkannya. Tiada nombor mudah alih, tiada penapis firmografik, tiada carta organisasi. Jika gerakan anda ialah "kami tahu 300 syarikat itu, kami memerlukan alamatnya," kesempitan itu ialah ciri.

Butiran yang membezakan Hunter daripada semua yang lain di sini ialah seat: ahli pasukan tanpa had pada setiap pelan, termasuk Free. Pasukan lima orang membayar sama seperti seorang, yang tidak ditandingi oleh mana-mana pesaing berasaskan meter kredit dalam senarai ini. Free ialah $0 dengan 50 kredit sebulan. Starter ialah $49 sebulan pada pengebilan bulanan atau $34 sebulan dibil tahunan ($408 setahun), dengan 2,000 kredit sebulan. Growth ialah $149 sebulan bulanan atau $104 sebulan dibil tahunan ($1,248 setahun), dengan 10,000 kredit. Scale ialah $299 sebulan bulanan atau $209 sebulan dibil tahunan ($2,508 setahun), dengan 25,000 kredit. Satu kredit mencari satu e-mel; pengesahan berharga setengah kredit.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Ahli pasukan tanpa had pada setiap pelan, termasuk peringkat percuma | Nombor mudah alih, nombor terus atau sebarang data telefon sama sekali |
| Kadar bulanan dan tahunan yang telus bersebelahan pada setiap peringkat | Pangkalan data yang boleh ditapis; Hunter bermula daripada domain yang sudah anda ketahui |
Harga: Free $0 (50 kredit/bln). Starter $49/bln bulanan atau $34/bln dibil tahunan ($408/thn). Growth $149/bln bulanan atau $104/bln tahunan ($1,248/thn). Scale $299/bln bulanan atau $209/bln tahunan ($2,508/thn). Enterprise khas. Seat tanpa had pada semua pelan. Lihat hunter.io/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan dengan senarai akaun sasaran yang diketahui yang memerlukan alamat dan pengesahan, tiada yang lain. Kurang sesuai untuk: Pasukan panggilan, atau sesiapa yang perlu menemui akaun dan bukan sekadar menghubunginya.
13. HubSpot Breeze Intelligence: Apa yang Clearbit Sebenarnya Menjadi
Jika anda datang ke sini mencari Clearbit, baca ini dahulu. Clearbit tidak lagi wujud sebagai produk yang boleh dibeli secara berasingan. HubSpot memperolehinya pada Disember 2023 dan memasukkan enjin pengayaan ke dalam Breeze Intelligence. Platform percuma Clearbit, Weekly Visitor Report, TAM Calculator, Connect dan integrasi Slack telah dihentikan pada 30 April 2025, dan Logo API ditutup pada Disember 2025. Halaman yang dahulunya menyenaraikan pelan Clearbit, clearbit.com/pricing, masih dimuatkan, tetapi hanya menunjukkan ciri: tiada peringkat, tiada harga, tiada pendaftaran.
Apa yang menggantikannya diukur dalam HubSpot Credits dan bukan dijual sebagai langganan berasingan. Kredit berharga $0.010 setiap satu, diinvois dalam kenaikan 10, atau $10 untuk pek kapasiti 1,000 kredit, dengan bayar-mengikut-guna melebihi peruntukan bulanan. Breeze Intelligence mengendalikan pengayaan kenalan dan syarikat merentasi lebih 40 atribut firmografik, demografik dan technographic, ditambah niat pembeli dan pemendekan borang pada rekod CRM. Syarat yang patut dinyatakan dengan jelas: ia hanya berfungsi di atas langganan HubSpot. Jika HubSpot bukan CRM anda, bandingkan Clay atau Apollo sebaliknya.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pengayaan, niat dan pemendekan borang pada rekod, tanpa vendor kedua | Produk berdiri sendiri; Breeze memerlukan langganan HubSpot di bawahnya |
| Ekonomi kredit yang telus pada $0.010 setiap kredit, diterbitkan dalam katalog | Alat percuma lama Clearbit atau API berdiri sendiri; semuanya telah dihentikan |
Harga: HubSpot Credits pada $0.010 setiap kredit, diinvois dalam kenaikan 10 kredit, atau $10 setiap pek kapasiti 1,000 kredit, di atas langganan HubSpot berbayar. Lihat katalog produk dan perkhidmatan HubSpot. Paling sesuai untuk: Pelanggan HubSpot yang dahulunya menggunakan Clearbit dan mahukan pengayaan kembali pada rekod yang sama. Kurang sesuai untuk: Sesiapa yang tidak menggunakan HubSpot; tiada lagi laluan berdiri sendiri kepada produk ini.
14. 6sense: Beli Niat Dahulu dan Kenalan Kemudian
6sense membalikkan premis senarai ini. Daripada bermula dengan pangkalan data kenalan dan menambah isyarat, ia bermula dengan model ramalan akaun mana yang sedang dalam pasaran dan menganggap data kenalan sebagai sesuatu yang anda buka kunci sebaik sahaja akaun itu mendapat markah. Bagi pasukan ABM enterprise, susunan itulah tujuannya, dan ia lorong yang sama dengan Demandbase.

6sense tidak menerbitkan harga. Halaman Sales Intelligence-nya menyenaraikan tiga pakej (Sales Intelligence ditambah Data Credits ditambah Predictive AI, Sales Intelligence ditambah Data Credits, dan Sales Intelligence ditambah Predictive AI) dengan tempahan demo pada setiap satu dan tiada angka dolar di mana-mana. Mekanik kredit didokumenkan secara terbuka walaupun harganya tidak: satu kredit membuka kunci satu atau lebih e-mel atau nombor telefon bagi seorang, satu kredit mengeksport maklumat akaun bagi satu syarikat, dan memperkaya semula rekod dalam tempoh penyelenggaraan 12 bulan tidak dikenakan bayaran. Demandbase sama legapnya, menerangkan yuran platform yang meliputi perisian dan perkhidmatan serta yuran tetap setiap pengguna, tanpa jumlah diterbitkan. Jika anda mahukan niat tanpa kitaran jualan ini, Lead411 di #11 ialah laluan realistik untuk pasukan kecil. Data niat merangkumi cara isyarat ini berfungsi sebelum anda menghadiri mana-mana demo.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pemarkahan dalam-pasaran ramalan yang mengutamakan akaun sebelum kenalan | Sebarang harga diterbitkan pada mana-mana pakej; tempahan demo sahaja |
| Mekanik kredit yang didokumenkan, termasuk pengayaan semula percuma selama 12 bulan | Laluan layan diri atau bajet yang sesuai untuk pasukan kecil |
Harga: Tidak diterbitkan. Tiga pakej Sales Intelligence, semuanya demo sahaja. Kredit berjalan pada satu bagi setiap orang yang dibuka kunci dan satu bagi setiap syarikat yang dieksport. Lihat 6sense.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan ABM enterprise yang soalan pertamanya ialah akaun mana yang sedang dalam pasaran, bukan kenalan mana yang wujud. Kurang sesuai untuk: Mana-mana pasukan yang memerlukan angka sebelum demo, atau bajet di bawah lima angka.
Matriks Kesesuaian Peringkat
| Alat | Seed (1-15) | Growth (15-100) | Mid-Market (100-500) | Enterprise (500+) |
|---|---|---|---|---|
| Apollo.io | Kuat | Kuat | Kuat | Baik |
| Cognism | Kurang sesuai | Baik | Kuat | Kuat |
| Clay | Baik | Kuat | Kuat | Baik |
| Lusha | Kuat | Kuat | Baik | Separa |
| Seamless.AI | Kuat | Baik | Separa | Separa |
| Rework | Kuat | Kuat | Baik | Separa |
| LeadIQ | Baik | Kuat | Kuat | Baik |
| RocketReach | Baik | Kuat | Kuat | Baik |
| UpLead | Kuat | Separa | Kurang sesuai | Kurang sesuai |
| Kaspr | Kuat | Kuat | Baik | Separa |
| Lead411 | Kuat | Kuat | Baik | Separa |
| Hunter.io | Kuat | Kuat | Baik | Separa |
| HubSpot Breeze Intelligence | Baik | Kuat | Kuat | Kuat |
| 6sense | Kurang sesuai | Separa | Baik | Kuat |
Jadual Saiz dan Persona
| Alat | Saiz Pasukan Ideal | Pembeli Utama | Siapa yang Menggunakannya Setiap Hari |
|---|---|---|---|
| Apollo.io | 3-500 | Head of Sales, ketua RevOps | SDR, AE |
| Cognism | 20-1,000 | VP Sales, Head of Outbound (EMEA) | SDR, pemanggil |
| Clay | 5-300 | Ketua RevOps, Head of Growth | RevOps, jurutera pertumbuhan |
| Lusha | 1-50 | Sales Manager, pengasas | AE, perekrut |
| Seamless.AI | 1-100 | Sales Manager, ketua SDR | SDR |
| Rework | 10-200 | COO, Head of Ops atau Revenue | Jualan, pemasaran, CS |
| LeadIQ | 5-200 | SDR Manager, Sales Ops | SDR |
| RocketReach | 5-500 | Sales Ops, ketua perekrutan | SDR, perekrut |
| UpLead | 1-10 | Pengasas, pemasar solo | Pemasar, pembina senarai |
| Kaspr | 2-100 | SDR Manager (EMEA), pengasas | SDR, perekrut |
| Lead411 | 2-100 | Sales Manager, ketua demand gen | SDR, pemasar |
| Hunter.io | 1-200 | Pemasar, pengasas, ketua agensi | Pemasar, outbound |
| HubSpot Breeze Intelligence | 10-2,000 | Marketing Ops, RevOps (pada HubSpot) | Marketing ops, sales ops |
| 6sense | 100-5,000 | CMO, VP Demand Gen, Head of ABM | Marketing ops, SDR |
Peringkat Percuma dan Model Seat
Peringkat percuma di sini ialah pemasaran, bukan produk, tetapi ia satu-satunya cara jujur untuk menguji kualiti data pada akaun anda sendiri. Dan model seat, bukan harga label, biasanya yang menyebabkan sebut harga melambung.
| Alat | Peringkat percuma | Model seat berbayar |
|---|---|---|
| Apollo.io | 900 kredit setiap seat setahun, diberikan setiap bulan | Setiap seat, setiap seat membayar kadar pelan penuh |
| Cognism | Tiada, demo sahaja | 5 seat disertakan pada Standard dan Pro |
| Clay | 100 kredit data dan 500 tindakan sebulan | Seat tanpa had pada setiap peringkat |
| Lusha | 40 kredit sebulan, 1 seat | Setiap seat, 2 seat percuma pada Pro dan 5 pada Premium |
| Seamless.AI | 50 kredit (1 kredit = telefon ditambah e-mel), 1 seat | Setiap pengguna, jumlah tidak diterbitkan |
| Rework | Tiada (percubaan percuma 14 hari; tiada kredit data dijual) | 5 seat disertakan bagi setiap engine, seat tambahan dalam blok 5 |
| LeadIQ | 50 kredit, 1 seat | Sehingga 5 pengguna pada Pro; kredit ialah kekangan sebenar |
| RocketReach | Tiada, peringkat berbayar sahaja | Setiap seat, carian tanpa had, eksport dihadkan |
| UpLead | Percubaan 7 hari, 5 kredit | 1 pengguna pada kedua-dua peringkat yang diterbitkan |
| Kaspr | 15 kredit e-mel B2B, 5 telefon, 5 e-mel terus setiap bulan | Setiap pengguna, kredit dikongsi merentasi akaun |
| Lead411 | Percubaan 7 hari, 50 eksport | Berbilang pengguna pada Ignite dan Blaze |
| Hunter.io | 50 kredit sebulan | Seat tanpa had pada setiap peringkat |
| HubSpot Breeze Intelligence | Tiada, memerlukan langganan HubSpot berbayar | Diukur mengikut kredit, bukan mengikut seat |
| 6sense | Pelan Free Revenue AI for Sales; pembukaan kunci memerlukan kredit | Setiap lesen, kredit dikumpulkan pada peringkat organisasi |
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
| Jika anda memerlukan... | Pilih... | Sebab |
|---|---|---|
| Tugas ZoomInfo pada harga yang boleh dibaca tanpa demo | Apollo.io | Kadar setiap seat yang diterbitkan, pangkalan data ditambah urutan dalam satu bil |
| Nombor mudah alih Eropah yang disahkan dan kisah pematuhan DNC | Cognism | Data disahkan telefon dengan saringan daftar Eropah |
| Liputan niche yang tidak dikendalikan dengan baik oleh satu pangkalan data pun | Clay | Waterfall puluhan penyedia, hanya membayar untuk yang berjaya |
| Pangkalan data sebenar termurah dengan kad, bukan panggilan | Lusha | Harga masuk diterbitkan terendah di sini, dengan peringkat percuma yang sebenar |
| Menguji ketepatan data sebelum memperuntukkan bajet | Seamless.AI | 50 kredit percuma, cukup untuk menanda aras akaun yang anda kenali |
| Tempat untuk kenalan belian dihalakan dan diusahakan | Rework | Penghalaan, pemarkahan, SLA dan sejarah pada satu rekod |
| Tangkapan daripada LinkedIn ke Salesforce atau Outreach | LeadIQ | Tangkapan, dedup dan penjejakan pertukaran kerja yang dibina khusus |
| Wakil berhenti menjatah carian pada akhir bulan | RocketReach | Carian tanpa had pada setiap peringkat tahunan berbayar |
| Pengesahan sebelum kredit digunakan | UpLead | Pengesahan e-mel masa nyata pada saat eksport |
| Nombor mudah alih Eropah dari dalam aliran kerja LinkedIn | Kaspr | Mengutamakan sambungan, dengan kredit berpindah yang dikongsi |
| Niat pembeli tanpa kontrak enterprise | Lead411 | Niat dibundel dalam pelan tahunan $490 setahun |
| Penemuan e-mel untuk senarai akaun yang diketahui, seluruh pasukan | Hunter.io | Seat tanpa had pada setiap pelan, termasuk yang percuma |
| Pengayaan pada rekod HubSpot, seperti yang dahulunya dilakukan Clearbit | HubSpot Breeze Intelligence | Pengganti langsung, diukur dalam HubSpot Credits |
| Mengetahui akaun mana yang sedang dalam pasaran sebelum memilih kenalan | 6sense | Pemarkahan ramalan dahulu, pembukaan kunci kenalan kemudian |
Soalan Lazim tentang Alternatif ZoomInfo
Apakah alternatif ZoomInfo yang terbaik?
Apollo.io untuk kebanyakan pasukan, kerana ia melakukan tugas yang hampir sama dan menerbitkan harganya, bermula pada $49 setiap seat sebulan dibil tahunan. Cognism ialah pilihan yang lebih baik jika ketepatan mudah alih Eropah dan pematuhan DNC menentukan perjanjian, dan Clay ialah pilihan yang lebih baik jika tiada satu pangkalan data pun meliputi niche anda dengan baik.
Berapakah kos sebenar ZoomInfo pada 2026?
ZoomInfo tidak menerbitkan sebarang harga. Setiap pakej di tapaknya dihalakan kepada perbualan jualan. Data pembelian pihak ketiga daripada Vendr, dikemas kini Februari 2026 merentasi 1,571 pembelian yang dijejak, meletakkan kontrak tahunan median pada $33,500 dengan julat daripada $7,200 hingga $156,000. Anggaplah angka tersebut sebagai angka yang dilaporkan, bukan sebut harga vendor.
Adakah terdapat alternatif percuma kepada ZoomInfo?
Beberapa, dengan had sebenar. Apollo.io memberi 900 kredit setiap seat setahun pada seat tanpa had, Hunter.io memberi 50 kredit sebulan juga pada seat tanpa had, dan Clay memberi 100 kredit data dan 500 tindakan sebulan. Lusha, Seamless.AI dan Kaspr masing-masing menawarkan peringkat percuma satu seat. Tiada satu pun yang akan menampung program outbound sebenar, tetapi semuanya cukup untuk menguji ketepatan pada akaun yang sudah anda kenali.
Apa yang berlaku kepada Clearbit?
HubSpot memperoleh Clearbit pada Disember 2023 dan memasukkannya ke dalam Breeze Intelligence. Platform percuma Clearbit, Weekly Visitor Report, TAM Calculator, Connect dan integrasi Slack telah dihentikan pada 30 April 2025, dan Clearbit Logo API ditutup pada Disember 2025. Pengayaan kini berjalan pada HubSpot Credits dengan $0.010 setiap kredit dan memerlukan langganan HubSpot, jadi tiada Clearbit berdiri sendiri untuk dibeli.
Adakah Rework menggantikan ZoomInfo?
Tidak. Rework bukan pangkalan data kenalan. Ia tidak mempunyai set data B2B, tiada waterfall e-mel atau telefon, tiada data niat dan tiada identity graph, jadi ia tidak dapat mencari walau satu kenalan pun untuk anda. Ia berada dalam senarai ini sebagai sistem tempat kenalan yang anda beli di tempat lain dihalakan, dimarkah, dimiliki dan diusahakan dengan SLA dan sejarah perbualan penuh, iaitu tempat kebanyakan perbelanjaan data kenalan bocor secara senyap.
Alternatif ZoomInfo manakah yang mempunyai data nombor telefon terbaik?
Cognism untuk Eropah, berdasarkan pengesahan telefon oleh manusia dan saringan DNC merentasi daftar Eropah, dengan kontrak median yang dilaporkan $36,000 setahun. Kaspr meliputi bidang yang serupa pada $49 setiap pengguna sebulan dibil tahunan yang diterbitkan jika aliran kerja anda berpusat pada LinkedIn. Peringkat Pro RocketReach, $75 setiap seat sebulan dibil tahunan, ialah pilihan jika anda mahukan carian telefon tanpa had dan bukan kredit yang diukur.
Alternatif manakah yang menyertakan data niat pembeli pada harga pasukan kecil?
Lead411. Niat pembeli disertakan pada pelan Spark tahunannya pada $490 setahun dengan 12,000 eksport, satu-satunya tawaran niat di sini yang tidak bermula dengan demo. Tangkapannya: niat dan data tanpa had hanya tersedia pada langganan tahunan, jadi pengebilan bulanan memberi anda produk yang jauh berbeza di bawah nama peringkat yang sama.
Patutkah saya membayar setiap kredit atau setiap seat?
Bergantung pada yang mana satu benar-benar habis bagi pasukan anda. Model kredit (Apollo, Lusha, Clay, LeadIQ, Kaspr) sesuai untuk pasukan kecil yang membuat penyelidikan bernilai tinggi dan berisi padu rendah. Model seat carian tanpa had (RocketReach) sesuai untuk wakil yang membuat prospek sepanjang hari dan berhenti apabila meter kehabisan. Model seat tanpa had (Clay, Hunter.io) ialah cara termurah untuk memberi akses kepada seluruh pasukan tanpa mendarabkan bil dengan bilangan kakitangan.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Jalankan ujian ketepatan sebelum perbualan harga, kerana ia mengubah perbualan harga yang akan anda hadapi. Ambil 25 akaun yang jawapannya sudah anda ketahui, kemudian gunakan peringkat percuma di Apollo.io, Clay, Hunter.io dan Seamless.AI untuk melihat siapa yang memulangkan nombor mudah alih yang betul dan alamat yang boleh dihantar pada ICP anda dan bukan pada set data demo. Itu mengambil masa sepetang, tidak berkos apa-apa, dan lazimnya mengecilkan senarai pendek lapan kepada dua.
Kemudian tentukan dengan jujur sama ada data memang kesesakan anda. Jika anda sudah mengeksport ribuan kenalan setiap suku tahun dan wakil masih mengadu tentang pipeline, pangkalan data yang lebih baik tidak akan membetulkannya. Itu masalah penghalaan dan pemilikan, dan itulah sebabnya Perisian Pengurusan Lead Terbaik pada 2026 wujud bersama panduan ini. Penjanaan lead outbound patut dibaca sebelum anda menandatangani apa-apa yang tahunan.
Bacaan berkaitan:
- Jika trafik laman web tanpa nama ialah tempat anda lebih suka bermula daripada pangkalan data statik, alternatif Leadfeeder terbaik merangkumi bahagian pengenalpastian pelawat bagi masalah yang sama.
- Sebaik sahaja kenalan wujud, kelajuan kepada sentuhan pertama ialah kekangan seterusnya: alternatif Chili Piper terbaik dan Chili Piper vs RevenueHero.
- Untuk CRM tempat pembelian data ini mendarat, lihat alternatif LeadSquared terbaik dan LeadSquared vs Zoho CRM.
- Di sisi inbound, alternatif Unbounce terbaik dan alternatif OptinMonster terbaik merangkumi lead yang tidak perlu anda beli.

Sales Operations Practice Lead
On this page
- Fakta Utama
- Mengapa Senarai Ini Wujud: Harga Sebenar ZoomInfo pada 2026
- Empat Tugas, Satu Istilah Carian
- Jadual Perbandingan Pantas
- 1. Apollo.io: Jawapan Berharga Diterbitkan kepada Soalan yang Hampir Sama
- 2. Cognism: Jawapan Pematuhan dan Liputan Mudah Alih
- 3. Clay: Berhenti Membeli Satu Pangkalan Data dan Mula Menyoal Dua Puluh
- 4. Lusha: Pangkalan Data Sebenar Termurah dengan Peringkat Percuma yang Boleh Digunakan
- 5. Seamless.AI: Peringkat Percuma yang Berbaloi Digunakan sebagai Ujian Kualiti Data
- 6. Rework: Tempat Kenalan Belian Berhenti Terbiar dalam Hamparan
- 7. LeadIQ: Tangkap daripada LinkedIn Terus ke dalam CRM
- 8. RocketReach: Carian Tanpa Had dan Bukan Mengira Kredit
- 9. UpLead: Pengesahan pada Saat Eksport
- 10. Kaspr: Data Mudah Alih Eropah dalam Sambungan Chrome
- 11. Lead411: Data Niat Tanpa Kontrak Enterprise
- 12. Hunter.io: Penemuan E-mel mengikut Domain, dengan Seat Tanpa Had
- 13. HubSpot Breeze Intelligence: Apa yang Clearbit Sebenarnya Menjadi
- 14. 6sense: Beli Niat Dahulu dan Kenalan Kemudian
- Matriks Kesesuaian Peringkat
- Jadual Saiz dan Persona
- Peringkat Percuma dan Model Seat
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya