Alternatif LeadSquared Terbaik pada 2026: 14 CRM Jualan Berkelajuan Tinggi Dibandingkan

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
LeadSquared membina namanya atas satu tugas: menelan ribuan prospek masuk sebulan dan menghalakannya kepada wakil jualan yang betul sebelum ia menjadi dingin. Pasukan kemasukan pendidikan, kaunter pinjaman BFSI, talian pengambilan penjagaan kesihatan dan lantai jualan dalaman berisi padu tinggi yang lain bergantung padanya atas sebab yang sama, dan aplikasi CRM mudah alihnya benar-benar dibina untuk ejen lapangan dan bukannya ditampal sebagai renungan kemudian. Jika kriteria penilaian anda ialah isi padu tangkapan prospek, peraturan pengedaran dan disiplin mudah alih dan bukannya kedalaman meja urusan B2B klasik, LeadSquared ialah pesaing sebenar, bukan lawan olok-olok.
Geseran muncul di tiga tempat: halaman harga memulangkan ralat kepada semakan automatik dan tidak menawarkan angka layan diri, UI dan pelaporan platform terasa lapuk berbanding pendatang baharu, dan di luar vertikal terasnya (pendidikan, BFSI, penjagaan kesihatan) overhed konfigurasi melebihi manfaatnya. Berikut 14 alternatif, dinilai dengan cara yang sama anda menilai LeadSquared sendiri: tangkapan prospek pada isi padu, logik pengedaran, pelaksanaan mudah alih, dan apa yang sebenarnya dilihat oleh wakil jualan sepuluh minit selepas syif bermula. Jika tangkapan prospek di hulu CRM juga sebahagian daripada semakan tindanan anda, lihat alternatif Unbounce terbaik untuk halaman pendaratan, alternatif Leadfeeder terbaik untuk mengecam pelawat tanpa nama, dan alternatif Chili Piper terbaik untuk penghalaan dan penjadualan. Untuk pandangan kategori penuh, mulakan dengan Perisian Pengurusan Prospek Terbaik pada 2026. Dan jika anda tidak pasti CRM ialah rangka yang tepat berbanding lapisan pengurusan prospek khusus, Pengurusan Lead vs CRM menghuraikan perbezaannya.
Fakta Utama
- Firma yang menghubungi prospek yang dijana web dalam masa sejam hampir 7 kali lebih berkemungkinan melayakkannya berbanding firma yang menunggu walau 60 minit, dan lebih 60 kali lebih berkemungkinan berbanding firma yang menunggu 24 jam atau lebih. (Oldroyd, McElheran & Elkington, "The Short Life of Online Sales Leads," Harvard Business Review, 2011)
- Analisis InsideSales 2021 terhadap lebih 55 juta aktiviti jualan merentasi 5.7 juta prospek masuk di 400 lebih syarikat mendapati kadar penukaran 8 kali lebih tinggi dalam lima minit pertama, namun 57.1% percubaan panggilan pertama berlaku lebih seminggu selepas prospek tiba. (InsideSales.com, Response Time Matters)
- 91% syarikat dengan 11 pekerja atau lebih kini menggunakan CRM, menjadikan penggunaan hampir sejagat pada saiz pasukan itu. (Gartner)
- Dianggarkan 34% prospek layak pemasaran bertukar kepada prospek diterima jualan merentasi industri, pintu yang kebanyakan logik pengedaran prospek wujud untuk dilebarkan. (Gartner)
- Wakil jualan menghabiskan kurang daripada 30% masa bekerja mereka untuk benar-benar menjual, selebihnya untuk pentadbiran, kemasukan data dan penyelarasan dalaman yang sepatutnya dituntut semula oleh CRM yang dihalakan dengan baik. (Salesforce, 2023 State of Sales research)
Jadual Perbandingan Pantas
Gunakan jadual ini sebagai penapis pertama, bukan keputusan akhir. Pengganti LeadSquared terbahagi kepada CRM serba guna, platform yang sarat automasi pemasaran, dan satu alat kemasukan pelajar yang dibina khusus.
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| HubSpot Sales Hub | Pasukan yang mahukan pemasaran, jualan dan perkhidmatan pada satu platform | Percuma (2 pengguna); Starter $7/kerusi/bln tahunan | Ekosistem besar, pintu masuk percuma | Professional dan Enterprise membawa yuran onboarding sekali bayar wajib $1,500 hingga $3,500 |
| Zoho CRM | Pasukan sedar bajet yang mahukan CRM penuh ciri | Percuma (3 pengguna); $14/pengguna/bln Standard tahunan | Peringkat percuma sebenar ditambah harga masuk berbayar terendah dalam senarai ini | UI lapuk, lengkung pembelajaran lebih curam daripada pesaing yang dibina khusus |
| Freshsales | Pasukan jualan kecil yang mahukan CRM bersih dengan penskoran AI | $9/pengguna/bln tahunan (Growth) | Onboarding pantas, penskoran prospek AI Freddy | Tiada lagi pelan percuma selama-lamanya, hanya percubaan 21 hari |
| Salesforce Sales Cloud | Enterprise yang memerlukan penyesuaian mendalam dan tadbir urus | Dari $25/pengguna/bln (dilaporkan, Starter Suite) | Ekosistem terdalam dan AppExchange | Kos pelaksanaan dan overhed pentadbir pada bilangan kerusi sebenar |
| Pipedrive | Pasukan jualan sahaja yang mahukan pipeline visual yang bersih | Dari $14/pengguna/bln (dilaporkan, tahunan) | Onboarding pantas, UX jualan berasaskan aktiviti | Tangkapan dan pengedaran prospek berisi padu tinggi memerlukan penyelesaian sementara |
| Rework | Pasukan bersaiz sederhana yang memerlukan tangkapan, penskoran dan pengedaran prospek dengan CRM dan peti masuk kongsi dalam satu produk | Marketing Engine bermula $99/bulan dibilkan tahunan (5 seat) | Penghalaan round-robin, wilayah dan SLA asli ditambah CRM dan peti masuk pelbagai saluran pada satu rekod | Tidak dibina untuk aliran kerja kemasukan pelajar khusus pendidikan atau pematuhan vertikal mendalam |
| Kylas | Pasukan bajet yang mahukan pengguna tanpa had pada CRM sebenar | Percuma (Embark, 10K rekod); Elevate ~$250/bln tetap (dilaporkan) | Tiada yuran setiap pengguna pada mana-mana peringkat | Automasi lanjutan, BI dan telefoni dikunci di sebalik tambahan berbayar |
| Creatio | Pasukan berat proses yang mahukan enjin aliran kerja tanpa kod dengan CRM | Dari $25/pengguna/bln (dilaporkan); minimum $10K/thn | Enjin BPM tanpa kod dibundel bersama CRM | Pembelian minimum $10,000/tahun menghalang pasukan kecil |
| Keap | Pemilik perniagaan kecil yang memerlukan CRM serta automasi pemasaran bersama | $299/bln (2 pengguna disertakan) | Pembina kempen visual, penyambung e-dagang | Mahal setiap pengguna sebaik sahaja pasukan melebihi beberapa orang |
| ActiveCampaign | Pasukan dipacu pemasaran yang mahukan automasi e-mel, SMS dan WhatsApp dengan CRM ringan | Disebut harga mengikut isi padu kenalan (tiada kadar tetap diterbitkan) | Automasi pemasaran dan segmentasi yang mendalam | Pengedaran prospek khusus jualan bukan kekuatan teras produk |
| Close | Pasukan jualan dalaman dengan isi padu panggilan dan SMS yang berat | $9/pengguna/bln tahunan (Solo) | Power dialer dan predictive dialer terbina dalam | Tiada automasi pemasaran atau borang tangkapan prospek |
| Monday CRM | Pasukan berfikiran operasi yang mahukan pipeline visual gaya papan | $12/kerusi/bln tahunan (Basic, minimum 3 kerusi) | Papan fleksibel, mudah diguna pakai oleh pengguna bukan CRM | Pengedaran dan penskoran prospek lebih ringan daripada CRM jualan yang dibina khusus |
| Salesmate | Pasukan jualan kecil yang mahukan jujukan dan peti masuk kongsi dengan bajet | $23/pengguna/bln (Basic) | Jujukan, peti masuk pasukan dan Sandy AI pada harga masuk rendah | Power dialer dan automasi lebih mendalam dikunci pada peringkat Business ke atas |
| Meritto | Institusi pendidikan yang menjalankan kemasukan berisi padu tinggi | Dari $8,000/thn (Starter, di bawah 5K permohonan) | Dibina khusus untuk kitaran hayat kemasukan dan pendaftaran penuh | Dihargai dan dibina untuk pendidikan sahaja, bukan CRM jualan am |
Matriks Kesesuaian Peringkat
| Alat | Startup (1-10) | Growth (10-50) | Mid-Market (50-200) | Enterprise (200+) |
|---|---|---|---|---|
| HubSpot Sales Hub | Peringkat percuma berfungsi | Sesuai | Sesuai | Cepat menjadi mahal |
| Zoho CRM | Sesuai | Sesuai | Sesuai | Memadai |
| Freshsales | Sesuai | Sesuai | Memadai | Terhad |
| Salesforce Sales Cloud | Berlebihan | Berlebihan | Sesuai | Paling sesuai |
| Pipedrive | Sesuai | Sesuai | Memadai | Terhad |
| Rework | Kurang sesuai | Sangat sesuai | Sangat sesuai | Sesuai |
| Kylas | Sesuai | Sesuai | Memadai | Tidak direka untuknya |
| Creatio | Terhalang harga di bawah minimum | Memadai | Sesuai | Sesuai |
| Keap | Sesuai | Menjadi mahal | Tidak direka untuknya | Tidak direka untuknya |
| ActiveCampaign | Sesuai | Sesuai | Memadai | Terhad |
| Close | Sesuai | Sesuai | Memadai | Terhad |
| Monday CRM | Sesuai | Sesuai | Memadai | Terhad |
| Salesmate | Sesuai | Sesuai | Memadai | Terhad |
| Meritto | T/A, dihargakan mengikut isi padu | Sesuai untuk institusi bersaiz sederhana | Sesuai | Paling sesuai |
Jadual Saiz dan Persona
| Alat | Saiz Pasukan Ideal | Siapa yang Membelinya | Masalah Utama Pembeli |
|---|---|---|---|
| HubSpot Sales Hub | 10-500 | VP Marketing, Head of Sales, RevOps | Memerlukan satu platform untuk pemasaran ditambah jualan ditambah perkhidmatan |
| Zoho CRM | 10-200 | Operations Manager, IT Manager, Founder | Kos meningkat; memerlukan tindanan penuh ciri dengan bajet terhad |
| Freshsales | 10-50 | Sales Manager, Founder | Mahukan CRM bersih dengan penskoran AI, tanpa pengikatan ekosistem |
| Salesforce Sales Cloud | 100-5000+ | CRO, VP Sales, IT/CIO | Memerlukan objek khas yang mendalam, tadbir urus, AppExchange |
| Pipedrive | 5-100 | Sales Manager, VP Sales, Founder | Memerlukan keterlihatan pipeline yang bersih tanpa kerumitan |
| Rework | 20-500 | COO, Head of RevOps, Head of Sales | Isi padu prospek tinggi dengan serah tugas yang terlepas antara pemasaran dan jualan |
| Kylas | 5-50 | Founder, Sales Manager | Mahukan CRM sebenar tanpa kos setiap pengguna yang meningkat menentangnya |
| Creatio | 50-500 | Head of Sales Ops, IT/Process Owner | Memerlukan logik aliran kerja khas yang tidak dapat diungkapkan CRM templat |
| Keap | 1-30 | Founder, Owner, Marketing Manager | Memerlukan automasi pemasaran dan CRM yang ringkas dalam satu, tanpa pengambilan ops |
| ActiveCampaign | 5-100 | Marketing Manager, Founder | Memerlukan automasi e-mel dan WhatsApp yang mendalam menyuap CRM yang lebih ringan |
| Close | 5-100 | Head of Inside Sales, Sales Manager | Isi padu panggilan dan SMS tinggi; dialer dan CRM perlu menjadi satu produk |
| Monday CRM | 10-150 | Operations Lead, Sales Manager | Pasukan sudah menggunakan Monday, mahukan CRM tanpa alat baharu |
| Salesmate | 5-100 | Sales Manager, Founder | Mahukan jujukan dan peti masuk kongsi tanpa harga enterprise |
| Meritto | Pasukan kemasukan pelajar apa-apa saiz | Director of Admissions, VP Enrollment | Isi padu permohonan melebihi kapasiti tangkapan dan susulan CRM am |
1. HubSpot Sales Hub
Tawaran HubSpot ialah satu lapisan data untuk pemasaran, jualan dan perkhidmatan, dan ia tempat mendarat paling jelas bagi pasukan yang meninggalkan LeadSquared kerana mahukan kedalaman pemasaran lebih daripada yang pernah dibina oleh CRM pelaksanaan jualan. CRM percuma meliputi sehingga 2 pengguna, dan Starter membuka set ciri berbayar pada $7/bulan setiap kerusi dibil tahunan ($20/bulan dibil bulanan). Ciri yang benar-benar menggantikan penskoran prospek dan automasi aliran kerja LeadSquared terdapat pada Professional, pada $90/bulan setiap kerusi dibil tahunan ($100 bulanan), yang turut membawa yuran onboarding sekali bayar wajib $1,500. Enterprise berharga $150/bulan setiap kerusi dibil tahunan dengan yuran onboarding wajib $3,500.

Bagi pasukan yang masalah sebenarnya ialah pemasaran dan jualan tidak berkongsi model data, itu pertukaran yang saksama. Bagi pasukan yang masalahnya ialah isi padu tangkapan prospek semata-mata dan pelaksanaan lapangan mudah alih, HubSpot lebih berat dan lebih mahal daripada yang diperlukan tugas itu. Panduan alternatif HubSpot terbaik memetakan bidang yang lebih luas jika HubSpot sendiri bukan jawapannya.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pemasaran, jualan dan perkhidmatan pada satu lapisan data | Aliran kerja jualan lapangan mengutamakan mudah alih milik LeadSquared |
| Pasar integrasi yang besar | Harga yang boleh diramal tanpa yuran onboarding pada Professional+ |
| Jujukan, mesyuarat dan automasi deal | Peti masuk WhatsApp asli tanpa tambahan berbayar |
Harga: Percuma (2 pengguna). Starter $7/kerusi/bln tahunan ($20 bulanan). Professional $90/kerusi/bln tahunan ditambah onboarding $1,500. Enterprise $150/kerusi/bln tahunan ditambah onboarding $3,500. Paling sesuai untuk: Syarikat (10-500) yang pemasaran dan jualannya kedua-duanya memerlukan perkakas serius pada satu platform. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang keperluan terasnya ialah tangkapan prospek berisi padu tinggi dan pelaksanaan lapangan mudah alih dan bukannya suite pemasaran.
2. Zoho CRM
Tawaran Zoho CRM ialah keluasan pada harga terendah yang boleh dipertahankan, dan bagi pasukan yang meninggalkan LeadSquared semata-mata kerana kos, ia tempat mendarat yang semula jadi. Edisi Free meliputi 3 pengguna dengan ciri kenalan, deal dan aliran kerja teras, peringkat sebenar yang masih aktif pada halaman harga hari ini. Peringkat berbayar ialah Standard pada $14/pengguna/bulan dibil tahunan ($20 bulanan), Professional pada $23/pengguna/bulan tahunan ($35 bulanan), Enterprise pada $40/pengguna/bulan tahunan, dan Ultimate pada $52/pengguna/bulan tahunan. Perhatikan bahawa halaman harga Zoho sendiri memaparkan Rupee India kepada sesetengah pelawat mengikut geografi (Standard Rs 800, Professional Rs 1,400, Enterprise Rs 2,400, Ultimate Rs 2,600 setiap pengguna sebulan); angka USD di atas datang daripada pemilih mata wang halaman itu.

Zia, lapisan AI Zoho, meliputi penskoran ramalan dan cadangan aliran kerja pada harga jauh di bawah LeadSquared, dan jika anda sudah menggunakan Zoho Books, Desk atau Campaigns, data mengalir secara semula jadi merentasinya. Kos yang jujur ialah UX: Zoho CRM membawa lebih banyak kerumitan warisan daripada alat pelaksanaan prospek yang dibina khusus, dan konfigurasi memerlukan usaha yang disengajakan.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Peringkat percuma sebenar untuk 3 pengguna, bukan percubaan | Aplikasi jualan lapangan LeadSquared yang dibina untuk mudah alih |
| Harga masuk berbayar terendah dalam senarai ini | Persediaan yang pantas dan intuitif terus dari kotak |
| Penskoran AI Zia, pengurusan wilayah, ramalan | Aliran kerja khusus kemasukan pelajar atau BFSI yang asli |
Harga: Percuma (3 pengguna). Standard $14/pengguna/bln tahunan. Professional $23/pengguna/bln tahunan. Enterprise $40/pengguna/bln tahunan. Ultimate $52/pengguna/bln tahunan. Pertukaran ini dinilai oleh cukup ramai pasukan sehingga ia mempunyai huraiannya sendiri: LeadSquared vs Zoho CRM menjalankan kedua-duanya pada 10, 25 dan 100 kerusi, termasuk yuran tetap setiap akaun yang ditambah LeadSquared jika anda mahukan bahagian pemasarannya juga.
Paling sesuai untuk: Pasukan sedar kos (10-200) yang sanggup melabur masa persediaan untuk CRM penuh ciri pada harga setiap kerusi terendah di sini. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang mengutamakan UX dan onboarding pantas berbanding jumlah kos.
3. Freshsales
Freshsales ialah pertukaran paling hampir setara bagi pasukan yang mahukan kebersihan LeadSquared tanpa beban khusus vertikal. Antara mukanya cepat dipelajari, Freddy AI menambah penskoran ramalan dan wawasan deal, dan harga telus pada halaman: Growth pada $9/pengguna/bulan dibil tahunan, Pro pada $39/pengguna/bulan dibil tahunan, Enterprise pada $59/pengguna/bulan dibil tahunan. Satu perkara yang wajar dinyatakan terus: pelan percuma selama-lamanya Freshsales tidak lagi berada pada halaman harga. Apa yang ditawarkan halaman hari ini ialah percubaan 21 hari CRM penuh, bukan peringkat percuma kekal, jadi jangan merancang pelancaran dengan menganggap kerusi percuma wujud.
Freshsales mengendalikan penghalaan prospek asas dengan baik tetapi mengunci penugasan round-robin dan wilayah di sebalik peringkat Growth dan ke atas, dan bergantung pada Freshmarketer (produk berasingan dengan pengebilan berasingan) untuk sisi pemasaran corong, jurang struktur yang tiada pada LeadSquared kerana ia membundel automasi pemasaran secara asli.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| UX bersih, onboarding pantas, penskoran AI Freddy | Pelan percuma selama-lamanya; kini hanya percubaan 21 hari |
| Harga setiap kerusi yang telus dan diterbitkan | Automasi pemasaran asli (memerlukan Freshmarketer, dibil berasingan) |
| Penugasan round-robin pada peringkat Growth dan ke atas | Kedalaman aliran kerja khusus pendidikan/BFSI milik LeadSquared |
Harga: Growth $9/pengguna/bln tahunan. Pro $39/pengguna/bln tahunan. Enterprise $59/pengguna/bln tahunan. Tiada pelan percuma selama-lamanya; hanya percubaan 21 hari. Paling sesuai untuk: Pasukan jualan kecil hingga sederhana (10-50) yang mahukan CRM bersih berharga telus tanpa kecenderungan khusus vertikal. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan automasi pemasaran dibundel, atau pengedaran prospek di bawah peringkat Growth.
4. Salesforce Sales Cloud
Salesforce ialah pilihan bagi pasukan yang kekecewaan terhadap LeadSquared sebenarnya masalah siling: anda telah melampaui apa yang boleh dikonfigurasi oleh mana-mana CRM pelaksanaan prospek pasaran pertengahan, dan anda memerlukan objek khas, tadbir urus dan ekosistem aplikasi yang setanding. Angka di sini dilaporkan: Starter Suite sekitar $25/pengguna/bulan, Pro Suite sekitar $100/pengguna/bulan, Enterprise hampir $165/pengguna/bulan, dan Unlimited menghampiri $330/pengguna/bulan, semuanya dibil tahunan menurut sumber pihak ketiga yang disahkan secara meluas; sahkan angka semasa di salesforce.com/sales/pricing sebelum anda membajet.
Agentforce, lapisan AI Salesforce, lebih matang daripada kebanyakan enjin penskoran pesaing, dan AppExchange (3,000+ integrasi) tiada tandingan sebenar dalam kalangan pakar pelaksanaan prospek. Pertukarannya ialah kos pelaksanaan, overhed pentadbir dan lengkung pembelajaran yang tidak masuk akal di bawah kira-kira 200 pekerja. Jika anda meninggalkan LeadSquared kerana anda benar-benar telah melampaui CRM pelaksanaan prospek (bukan kerana anda tidak menyukai LeadSquared secara khusus), Salesforce berbaloi dengan overhednya. Lihat alternatif Salesforce terbaik jika anda mahukan bidang enterprise yang lebih luas dahulu.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pemodelan objek khas dan tadbir urus terdalam | Harga pasaran pertengahan yang mampu milik |
| AppExchange dengan 3,000+ integrasi | Garis masa pelaksanaan yang pantas |
| Agentforce AI untuk ramalan dan automasi | Penghalaan prospek terus dari kotak pada edisi lebih rendah |
Harga: Starter Suite dari $25/pengguna/bln (dilaporkan), sehingga Unlimited hampir $330/pengguna/bln, dibil tahunan. Paling sesuai untuk: Enterprise (200+) yang memerlukan penyesuaian mendalam, tadbir urus atau integrasi AppExchange. Kurang sesuai untuk: Pasukan pasaran pertengahan di bawah 200 pekerja yang masalah sebenarnya ialah isi padu prospek, bukan kerumitan organisasi.
5. Pipedrive
Seluruh falsafah reka bentuk Pipedrive bertentangan dengan LeadSquared: bukannya mengkonfigurasi peraturan tangkapan, penskoran dan pengedaran prospek, ia memberi pasukan jualan pipeline visual yang pantas dan kemudian beralih ke tepi. Itu kekuatan sebenar bagi pasukan yang persediaan LeadSquared-nya terasa seperti lebih konfigurasi daripada yang wajar bagi aliran deal. Anggap angka di sini sebagai dilaporkan: pelan peringkat permulaan bermula pada sekitar $14/pengguna/bulan dibil tahunan, dengan peringkat lebih tinggi meningkat dari situ; sahkan nama dan harga peringkat semasa terus di pipedrive.com/en/pricing kerana vendor baru-baru ini melaraskan nama pelan.

Jurang yang penting bagi penukar dari LeadSquared: pengedaran prospek Pipedrive memerlukan Zapier atau proses manual pada peringkat lebih rendah, dan tiada setara dengan tangkapan berisi padu tinggi asli dan aliran kerja ejen lapangan mudah alih milik LeadSquared. Ia pertukaran yang betul jika masalah sebenar anda ialah keterlihatan pipeline, bukan isi padu prospek masuk. Panduan alternatif Pipedrive terbaik meliputi bidang yang lebih luas.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| UX pipeline yang pantas dan bersih serta onboarding mudah | Round-robin terbina dalam atau pengedaran prospek berisi padu tinggi |
| Aplikasi mudah alih yang kukuh untuk wakil jualan di lapangan | Tangkapan prospek dan automasi penskoran setaraf LeadSquared |
| Pelaporan berasaskan aktiviti yang mantap | Automasi pemasaran tanpa alat pihak ketiga |
Harga: Dari sekitar $14/pengguna/bln (dilaporkan, tahunan); sahkan peringkat semasa pada halaman vendor. Paling sesuai untuk: Pasukan jualan kecil hingga sederhana (5-100) yang keutamaannya ialah keterlihatan pipeline, bukan pengedaran prospek berisi padu tinggi. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang pemasaran dan jualannya berkongsi aliran prospek, atau yang logik pengedarannya perlu automatik.
6. Rework
Antara semua yang ada dalam senarai ini, Rework ialah saingan langsung paling hampir dengan tugas sebenar LeadSquared: menangkap prospek pada isi padu, menskornya, menghantarnya kepada wakil jualan atau pasukan yang betul dengan pantas, dan mengurus prospek sepanjang kitaran hayatnya tanpa pemasaran dan jualan bekerja daripada sistem berasingan. Modul Lead Rework menghantar penghalaan round-robin, berasaskan wilayah, berasaskan kemahiran dan berasaskan SLA secara asli, jadi prospek yang masuk melalui borang, iklan atau sembang ditugaskan mengikut peraturan, bukan oleh sesiapa yang menyegarkan baris gilir dahulu. Penskoran prospek dan pengurusan kitaran hayat/status berada pada rekod yang sama dengan pipeline CRM, dan peti masuk bersatu merentasi WhatsApp, Messenger, Instagram DM, TikTok, Zalo dan sembang web, berguna bagi pasukan yang sumber prospeknya lebih pelbagai saluran daripada yang biasanya diandaikan oleh pangkalan pemasang LeadSquared yang berat dengan pendidikan/BFSI. Untuk mekanik di sebalik logik penghalaan itu, Strategi Pengedaran Prospek meliputi rangka kerja yang dilaksanakan enjin peraturan Rework.
Had yang jujur: Rework bukan CRM kemasukan pelajar vertikal pendidikan. Ia tiada setara dengan aliran kerja KYC LeadSquared, automasi kitaran hayat pinjaman untuk BFSI, atau perkakas pematuhan mendalam yang dibina khusus oleh institusi seperti Meritto untuk pendaftaran. Jika isi padu prospek anda datang daripada set saluran campuran dan kesesakan anda ialah menghantar prospek kepada orang yang betul di bawah SLA, Rework sesuai. Jika kesesakan anda ialah aliran kerja vertikal terkawal yang khusus, lihat alat yang dibina khusus untuk vertikal itu sebaliknya.
Analisis Rework Lead Ops: pasukan yang melampaui hamparan atau CRM asas untuk penghalaan prospek lazimnya kehilangan prospek tepat pada jurang yang peraturan round-robin dan SLA dimaksudkan untuk ditutup: prospek terbiar tanpa ditugaskan sementara wakil jualan menganggap orang lain memilikinya. Peraturan pengedaran asli, bukan penyelesaian sementara Zapier, menghapuskan jurang itu pada titik prospek memasuki sistem.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Penghalaan prospek round-robin, wilayah, berasaskan kemahiran dan SLA asli | Aliran kerja pematuhan khusus vertikal pendidikan/BFSI |
| Penskoran prospek, kitaran hayat dan pengurusan status pada satu rekod | Peringkat percuma atau harga kerusi solo |
| Pipeline CRM dan peti masuk pelbagai saluran pada platform yang sama | Kedalaman kemasukan pelajar/permulaan pinjaman milik LeadSquared |
Harga: Tangkapan prospek dan penghalaan terdapat dalam Marketing Engine Rework: $99/bulan dibilkan tahunan ($1,188/tahun), atau $115 dibilkan bulanan, dengan 5 seat pemasaran disertakan. Revenue Engine menambah pipeline CRM pada $159/bulan dibilkan tahunan ($190 dibilkan bulanan) dengan 5 seat pemasaran dan 5 seat jualan. Seat tambahan dalam blok 5 ($21/bulan setiap blok untuk pengebilan tahunan), dan terdapat free trial 14 hari. Lihat rework.com/pricing. Paling sesuai untuk: Pasukan bersaiz sederhana (20-500 pekerja) dengan isi padu prospek tinggi merentasi pelbagai saluran yang memerlukan tangkapan, penskoran dan pengedaran berada pada platform yang sama dengan CRM. Kurang sesuai untuk: Pengendali solo, pasukan di bawah 5 orang, atau institusi pendidikan/BFSI yang memerlukan aliran kerja pematuhan vertikal mendalam yang tidak dibina oleh platform pengurusan prospek am.
7. Kylas
Kylas mengambil bentuk harga yang bertentangan dengan LeadSquared: bukannya kadar setiap pengguna yang menghukum pertumbuhan, setiap peringkat mengenakan yuran sifar setiap pengguna dan menambah pengguna tanpa had pada mana-mana peringkat pelan. Embark, peringkat percuma, benar-benar "percuma seumur hidup," dihadkan kepada 10,000 rekod dengan pengurusan prospek, kenalan, deal dan pipeline teras serta akses mudah alih. Elevate, peringkat berbayar, dilaporkan pada kadar tetap sekitar $250/bulan tanpa mengira bilangan kakitangan (sahkan angka semasa di kylas.io/pricing), dan meliputi 100,000 rekod dengan automasi aliran kerja, integrasi e-mel/SMS/WhatsApp dan telefoni. Exceed ialah peringkat disebut harga khas untuk isi padu rekod lebih besar dengan sokongan telefon dan pengurus akaun khusus.

Bagi pasukan kecil atau sederhana yang berasa dihukum oleh kos setiap kerusi LeadSquared apabila bilangan kakitangan bertambah, Kylas menghapuskan kesakitan khusus itu. Pertukarannya ialah kedalaman: analitik BI dan penjejakan e-mel ialah tambahan berbayar dan bukan ciri asli, dan siling automasi aliran kerja (30 aliran kerja pada Elevate) lebih rendah daripada yang lazim dijalankan oleh konfigurasi LeadSquared berisi padu tinggi.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Yuran sifar setiap pengguna, pengguna tanpa had pada setiap peringkat | Kedalaman automasi aliran kerja asli milik LeadSquared |
| Peringkat yang benar-benar percuma, bukan percubaan terhad masa | Analitik BI dan penjejakan e-mel tanpa tambahan berbayar |
| Akses mudah alih dan CRM teras pada pelan percuma | Harga diterbitkan vendor yang kelihatan tanpa permintaan demo |
Harga: Embark percuma (10,000 rekod, pengguna tanpa had). Elevate sekitar $250/bln tetap (dilaporkan), 100,000 rekod. Exceed khas. Paling sesuai untuk: Pasukan kecil hingga sederhana (5-50) yang mahukan pengguna tanpa had tanpa kos setiap kerusi meningkat menentang mereka. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan automasi aliran kerja setaraf kedalaman LeadSquared atau BI terbina dalam tanpa membayar untuk tambahan.
8. Creatio
Pembeza Creatio ialah enjin BPM (pengurusan proses perniagaan) tanpa kod yang terletak di bawah CRM, yang penting jika kekecewaan anda terhadap LeadSquared secara khusus ialah pembina aliran kerjanya tidak dapat mengungkapkan logik proses sebenar anda. Harga dilaporkan: penjejak pihak ketiga secara konsisten memetik Growth pada sekitar $25/pengguna/bulan, Enterprise sekitar $55/pengguna/bulan, dan Unlimited hampir $85/pengguna/bulan, dengan Sales Creatio (lapisan aplikasi CRM itu sendiri) sebagai tambahan berasingan sekitar $15/pengguna/bulan di atas peringkat platform. Yang kritikal, Creatio menguatkuasakan pembelian minimum $10,000/tahun, yang menghalang pasukan kecil tanpa mengira bilangan kakitangan.

Minimum itu menjadikan Creatio sesuai untuk pembeli tertentu: pasukan 50+ orang dengan keperluan proses yang benar-benar khas, bukan operasi tangkapan prospek berisi padu tinggi yang kecil. Jika penggunaan LeadSquared anda tidak pernah menyentuh pembina aliran kerjanya melepasi tetapan lalai, pembeza teras Creatio tidak akan penting kepada anda dan perbelanjaan minimum itu tidak berbaloi.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Enjin BPM tanpa kod yang boleh memodelkan proses khas | Harga yang boleh diakses di bawah minimum $10,000/tahun |
| CRM ditambah automasi aliran kerja daripada satu vendor | Kelajuan tangkapan prospek terus dari kotak milik LeadSquared |
| Pemodelan proses bertaraf enterprise | Harga vendor yang dirender tanpa perbualan jualan |
Harga: Dari sekitar $25/pengguna/bln (dilaporkan) sehingga $85/pengguna/bln, ditambah pembelian minimum $10,000/tahun; Sales Creatio menambah sekitar $15/pengguna/bln. Paling sesuai untuk: Pasukan sederhana hingga besar (50-500) dengan keperluan proses yang benar-benar khas yang tidak dapat diungkapkan CRM templat. Kurang sesuai untuk: Pasukan kecil di bawah minimum $10,000/tahun, atau sesiapa yang keperluannya ialah kelajuan tangkapan prospek dan bukan penyesuaian proses.
9. Keap
Keap (dahulunya Infusionsoft) berbeza sama sekali daripada LeadSquared: ia platform automasi perniagaan kecil dengan keupayaan CRM, bukan CRM pelaksanaan jualan dengan automasi yang ditampal. Jika kesakitan sebenar anda ialah "kami tidak menyusul prospek cukup pantas" dan anda tidak mahu mengupah seseorang untuk mengkonfigurasi tindanan ops pemasaran, pembina kempen visual Keap benar-benar mudah diakses oleh pemilik bukan teknikal. Wajar dinyatakan terus: peringkat masuk Lite lama Keap pada $79/bulan sudah tiada. Titik masuk yang diterbitkan hari ini ialah Pro pada $299/bulan dibil tahunan ($2,988/tahun), meliputi 2 pengguna, dengan pengguna tambahan pada $39/pengguna/bulan. Isi padu kenalan disusun mengikut peringkat melalui kalkulator pada halaman, dan isi padu lebih tinggi beralih kepada perbualan jualan.
Keap masuk akal untuk operasi 1-10 orang yang mahukan CRM dan automasi pemasaran sebagai satu item baris. Ia tidak lagi masuk akal sebaik sahaja pasukan melebihi beberapa orang, kerana kadar tambahan setiap pengguna meningkat dengan pantas dan tiada setara asli dengan pengedaran prospek berisi padu tinggi atau aliran kerja ejen lapangan mudah alih milik LeadSquared.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pembina automasi visual yang mudah diakses pemilik bukan teknikal | Harga setiap pengguna yang berskala melepasi pasukan kecil |
| CRM ditambah pemasaran e-mel ditambah halaman pendaratan dalam satu produk | Pengedaran prospek atau pelaksanaan lapangan mudah alih setaraf LeadSquared |
| Penyambung e-dagang dan tempahan janji temu | Peringkat masuk yang diterbitkan di bawah $299/bulan |
Harga: Pro $299/bln dibil tahunan (2 pengguna disertakan), pengguna tambahan $39/pengguna/bln. Yuran pelaksanaan diperlukan tetapi tidak diterbitkan. Paling sesuai untuk: Pemilik perniagaan kecil (1-30 pekerja) yang memerlukan CRM ditambah automasi pemasaran tanpa pengambilan ops khusus. Kurang sesuai untuk: Pasukan melebihi 30 pekerja atau sesiapa yang memerlukan kedalaman pengedaran prospek setaraf LeadSquared.
10. ActiveCampaign
ActiveCampaign mengutamakan kedalaman automasi pemasaran dan menganggap CRM-nya sebagai lanjutan menghadap jualan bagi enjin itu, kira-kira songsangan reka bentuk LeadSquared yang mengutamakan pelaksanaan jualan. Pelan terbahagi kepada tiga keluarga: Email Marketing (Starter, Plus, Pro, Enterprise), WhatsApp Messaging (Core, Advanced, Premium), dan bundel gabungan Email+WhatsApp, masing-masing diskalakan mengikut isi padu kenalan dengan bilangan pengguna terbina dalam peringkat (1 pengguna pada Starter/Plus, 3 pada Pro, 5 pada Enterprise). ActiveCampaign meletakkan harga mengikut isi padu kenalan dan bukannya satu angka tetap, jadi perbincangan bajet bermula dengan saiz senarai anda, bukan kadar setiap kerusi. Tiada pelan percuma, dan percubaan 14 hari ialah piawai merentasi keluarga.
Bagi penukar dari LeadSquared yang kesesakan sebenarnya ialah penjujukan nurture, segmentasi dan automasi berbilang langkah yang menyuap lapisan jualan yang agak ringan, ActiveCampaign lebih sesuai berbanding mana-mana CRM dalam senarai ini. Ia bukan jawapan jika kesesakan anda ialah pengedaran prospek masuk berisi padu tinggi kepada pasukan jualan dalaman yang besar; itu bukan perkara yang dioptimumkan oleh produk ini.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Automasi pemasaran dan segmentasi yang mendalam | Harga permulaan tetap yang diterbitkan |
| Pelan pemesejan WhatsApp asli | Pengedaran prospek sisi jualan setaraf LeadSquared |
| Kandungan ramalan dan bersyarat pada peringkat lebih tinggi | Pelan percuma dalam apa jua bentuk |
Harga: Disebut harga mengikut isi padu kenalan; tiada kadar tetap diterbitkan. Tiada pelan percuma, percubaan 14 hari. Paling sesuai untuk: Pasukan dipacu pemasaran (5-100) yang memerlukan automasi dan segmentasi mendalam di hadapan lapisan CRM yang lebih ringan. Kurang sesuai untuk: Pasukan jualan dalaman berisi padu tinggi yang kesesakannya ialah pengedaran prospek, bukan penjujukan nurture.
11. Close
Close dibina untuk pergerakan harian yang sama yang dijalankan pembeli jualan dalaman LeadSquared: dail, log, susul, ulang, pada isi padu. Power dialer, predictive dialer dan SMS terbina dalam dihantar sebagai ciri teras dan bukannya integrasi, yang penting bagi pasukan yang persediaan panggilan LeadSquared-nya bergantung pada tambahan telefoni berasingan. Harga diterbitkan semasa ialah Solo pada $19/pengguna/bulan bulanan ($9/pengguna/bulan tahunan) untuk pengendali individu, Essentials pada $49/bulan bulanan ($35 tahunan) untuk pasukan kecil, Growth pada $109/bulan bulanan ($99 tahunan) menambah aliran kerja automatik dan power dialer, dan Scale pada $149/bulan bulanan ($139 tahunan, peringkat paling popular) menambah kebenaran berasaskan peranan dan predictive dialer. Penggunaan panggilan dan SMS dibil berasingan pada sekitar $0.02/minit ditambah $1/bulan setiap nombor telefon.

Close secara jelas ialah alat pasukan jualan, bukan platform seluruh syarikat: tiada automasi pemasaran, tiada borang tangkapan prospek, tiada aliran kerja khusus kemasukan pelajar atau BFSI. Jika penggunaan LeadSquared anda kebanyakannya "hubungi prospek dengan pantas dan log hasilnya," Close menghapuskan lesen LeadSquared dan overhed pelaporan yang tidak anda perlukan. Lihat alternatif Close terbaik untuk bidang CRM mengutamakan panggilan yang lebih luas.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Power dialer, predictive dialer dan SMS terbina dalam | Automasi pemasaran atau borang tangkapan prospek |
| Pelaporan bersih yang tertumpu pada isi padu panggilan | Aliran kerja khusus ejen lapangan mudah alih milik LeadSquared |
| Tiada tambahan panggilan diperlukan | Aliran kerja ops untuk pasukan bukan jualan |
Harga: Solo $9/pengguna/bln tahunan ($19 bulanan). Essentials $35/pengguna/bln tahunan ($49 bulanan). Growth $99/pengguna/bln tahunan ($109 bulanan). Scale $139/pengguna/bln tahunan ($149 bulanan). Panggilan/SMS dibil berasingan. Paling sesuai untuk: Pasukan jualan dalaman (5-100) yang pergerakan hariannya ialah dail, log dan jujukan pada isi padu. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan automasi pemasaran, borang tangkapan prospek atau aliran kerja khusus vertikal.
12. Monday CRM
Monday CRM memanjangkan Monday Work OS ke dalam pengurusan pipeline, dan ia pertimbangan yang betul bagi pasukan yang sudah menjalankan kerja projek dan ops pada papan Monday dan tidak mahu pengurusan prospek berada pada platform berasingan. Harga ialah Basic pada $18/kerusi/bulan bulanan ($12/kerusi tahunan), minimum 3 kerusi, meliputi 1,000 kenalan/deal; Standard pada $25/kerusi bulanan ($17 tahunan) menambah ejen AI dan hab komunikasi berpusat dengan 10K kenalan; Pro pada $41/kerusi bulanan ($28 tahunan) berskala kepada 100K kenalan dengan e-mel pukal dan 25K automasi; dan Ultimate, berharga khas dengan kenalan tanpa had dan pematuhan HIPAA untuk pasukan terkawal.
Antara muka visual gaya papan ialah kelebihan sebenar bagi pengurus jualan berfikiran operasi yang berfikir dalam papan dan bukannya susun atur CRM konvensional, dan mudah diguna pakai oleh pengguna bukan CRM. Jurang jujur berbanding LeadSquared: pengedaran prospek, penskoran lanjutan dan penghalaan wilayah kekal lebih ringan daripada CRM pelaksanaan prospek yang dibina khusus, penyelesaian sementara dan bukan kedalaman asli.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Pipeline gaya papan yang fleksibel, mudah diguna pakai oleh pengguna bukan CRM | Penghalaan prospek dan pengurusan wilayah setaraf kedalaman LeadSquared |
| Ejen AI dan hab komunikasi berpusat pada Standard+ | Analitik jualan yang dibina khusus |
| Integrasi asli dengan ekosistem Monday yang lebih luas | Aliran kerja jualan lapangan mudah alih berisi padu tinggi terbina dalam |
Harga: Basic $12/kerusi/bln tahunan ($18 bulanan, minimum 3 kerusi). Standard $17/kerusi/bln tahunan. Pro $28/kerusi/bln tahunan. Ultimate khas. Paling sesuai untuk: Pasukan (10-150) yang sudah menggunakan Monday Work OS dan mahukan pengurusan pipeline tanpa platform kedua. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan logik pengedaran prospek mendalam atau pelaksanaan lapangan mudah alih setaraf LeadSquared.
13. Salesmate
Salesmate ialah pilihan bajet pertengahan yang memuatkan jujukan, peti masuk pasukan dan Sandy (pembantu AI-nya) ke dalam harga lebih rendah daripada kebanyakan nama enterprise dalam senarai ini. Basic berharga $23/pengguna/bulan dengan pengurusan kenalan dan pipeline, sinkronisasi e-mel penuh dan 5,000 Smart Flow Credits setiap pengguna sebulan. Pro pada $39/pengguna/bulan menambah jujukan, pengurusan tiket, peti masuk pasukan dan Sandy AI. Business pada $63/pengguna/bulan menambah power dialer, voicemail drop dan modul khas. Enterprise disebut harga khas dengan log audit, onboarding khusus dan pengurus akaun khusus. Salesmate menyatakan pengebilan tahunan menjimatkan sehingga 20% berbanding kadar bulanan di atas, walaupun ia tidak menerbitkan angka tahunan tepat bagi setiap peringkat.

Bagi pasukan yang mahukan penjujukan dan peti masuk kongsi yang menyerupai LeadSquared tanpa kekaburan harga LeadSquared, Salesmate ialah perhentian yang munasabah. Power dialer, ciri paling hampir dengan aliran kerja panggilan LeadSquared, berada pada Business ke atas, bukan peringkat masuk, jadi bajetkan untuk itu jika isi padu panggilan penting kepada pergerakan anda.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Jujukan, peti masuk pasukan dan Sandy AI pada harga sederhana | Power dialer atau voicemail drop di bawah peringkat Business |
| Tangga harga setiap pengguna yang telus dan diterbitkan | Aliran kerja ejen lapangan mudah alih asli milik LeadSquared |
| Medan formula dan SSO pada peringkat Pro dan ke atas | Perkakas khusus vertikal yang mendalam (pendidikan/BFSI) |
Harga: Basic $23/pengguna/bln. Pro $39/pengguna/bln. Business $63/pengguna/bln. Enterprise khas. Pengebilan tahunan menjimatkan sehingga 20% (angka tepat tidak diterbitkan). Paling sesuai untuk: Pasukan jualan kecil (5-100) yang mahukan jujukan dan peti masuk kongsi tanpa harga peringkat enterprise. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan panggilan sebagai aliran kerja teras pada peringkat masuk, atau ciri vertikal setaraf kedalaman LeadSquared.
14. Meritto
Meritto menutup senarai ini kerana ia satu-satunya alat di sini yang sengaja lebih sempit daripada LeadSquared: suite kemasukan dan pendaftaran yang komprehensif dibina khusus untuk institusi pendidikan, dahulunya dikenali sebagai NoPaperForms, bukannya CRM jualan serba guna yang kebetulan melayani pendidikan sebagai satu vertikal antara beberapa yang lain. Jika seluruh penggunaan LeadSquared anda ialah kemasukan, permohonan dan pengurusan corong pendaftaran, kedalaman Meritto yang dibina khusus berbaloi dengan skop yang lebih sempit. Harga diperingkatkan mengikut isi padu permohonan tahunan dan bukannya kerusi: peringkat Starter, Growth dan Pro berskala daripada sekitar $8,000/$12,000/$18,000 setahun untuk di bawah 5,000 permohonan setahun, sehingga $30,000/$35,000/$45,000 setahun untuk 10,000 hingga 25,000 permohonan, dengan harga khas melebihi 50,000 permohonan. Setiap peringkat termasuk kejayaan pelanggan khusus dan sokongan pelaksanaan; SMS, panggilan suara dan pembantu AI ialah tambahan berasingan.

Pertukarannya tepat seperti yang anda jangkakan daripada pakar vertikal: Meritto tidak berfungsi sebagai CRM jualan am bagi syarikat yang menjual perisian atau perkhidmatan, dan model harga (isi padu permohonan, bukan kerusi) hanya masuk akal jika permohonan benar-benar unit isi padu prospek anda.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Kedalaman aliran kerja kemasukan dan pendaftaran yang dibina khusus | CRM serba guna yang boleh digunakan di luar pendidikan |
| Harga isi padu permohonan yang berskala dengan beban sebenar | Harga setiap kerusi jika pasukan anda kecil tetapi isi padu permohonan tinggi |
| Kejayaan pelanggan khusus dan sokongan pelaksanaan | Senarai harga layan diri; memerlukan sebut harga |
Harga: Dari $8,000/thn (Starter, di bawah 5,000 permohonan/tahun) sehingga $45,000/thn (Pro, 10K-25K permohonan); khas melebihi 50,000. Paling sesuai untuk: Institusi pendidikan dan pasukan kemasukan yang menjalankan corong permohonan dan pendaftaran berisi padu tinggi. Kurang sesuai untuk: Mana-mana syarikat di luar pendidikan, atau yang unit prospeknya bukan "permohonan."
Perbandingan Kedalaman Penghalaan dan Pengedaran Prospek
Seluruh sebab LeadSquared wujud ialah jadual ini. Kebanyakan CRM serba guna menganggap pengedaran prospek sebagai penyelesaian sementara; pasukan jualan berkelajuan tinggi menganggapnya sebagai produk. Berikut kedudukan alternatif berbanding kekuatan asli LeadSquared sendiri, termasuk pelaksanaan lapangan mudah alih kerana itulah separuh lagi tawaran LeadSquared.

| Keupayaan | Rework | LeadSquared | HubSpot Sales Hub | Kylas | Close |
|---|---|---|---|---|---|
| Penugasan round-robin | Asli, semua pelan | Asli | Peringkat Professional+ | Peringkat Elevate+ | Tidak asli |
| Penghalaan wilayah | Asli | Asli | Peringkat Enterprise | Tambahan | Tidak asli |
| Penugasan berasaskan SLA | Asli | Asli (peringkat lebih tinggi) | Tidak asli | Tidak asli | Tidak asli |
| Penskoran prospek | Asli | Asli | Peringkat Professional+ | Peringkat Elevate+ | Tidak asli |
| Aplikasi mudah alih ejen lapangan | Asli | Asli, dibina untuk jualan lapangan | Aplikasi mudah alih am | Aplikasi mudah alih am | Aplikasi mudah alih am |
| Serah tugas pemasaran-ke-jualan | Satu produk | Satu produk (automasi pemasaran dibundel) | Integrasi Hub | Merentas produk dengan tambahan | Tidak berkenaan, jualan sahaja |
Corak yang wajar diperhatikan: LeadSquared, Rework dan, pada tahap lebih rendah, Kylas menganggap pengedaran dan pelaksanaan mudah alih sebagai ciri asli kelas pertama. HubSpot, Close dan kebanyakan yang lain menganggapnya sebagai dikunci mengikut peringkat atau penyelesaian sementara pihak ketiga. Jika logik pengedaran dan disiplin mudah alih ialah kriteria penilaian sebenar yang membawa anda kepada LeadSquared pada mulanya, lajur itulah yang patut menentukan senarai pendek, bukan logo. Untuk mekanik asas, Penugasan Lead Round-Robin mendalami cara mereka bentuk peraturan sebelum anda memilih alat yang menjalankannya.
Harga pada 5, 10, 25 dan 50 Kerusi (Tahunan)
Jumlah berasaskan kerusi di bawah menggunakan pelan peringkat pertengahan setiap alat (atau, jika dinyatakan, peringkat masuk) pada kadar yang diterbitkan. ActiveCampaign dan Meritto dikecualikan kerana mereka menetapkan harga mengikut isi padu kenalan dan isi padu permohonan masing-masing, bukan kerusi; nombor setara akan direka-reka.
| Alat | 5 kerusi / tahun | 10 kerusi / tahun | 25 kerusi / tahun | 50 kerusi / tahun |
|---|---|---|---|---|
| Rework (Marketing Engine, dibilkan tahunan) | $1,188 | $1,440 | $2,196 | $3,456 |
| HubSpot Sales Hub (Professional) | $5,400 | $10,800 | $27,000 | $54,000 |
| Zoho CRM (Enterprise) | $2,400 | $4,800 | $12,000 | $24,000 |
| Freshsales (Pro) | $2,340 | $4,680 | $11,700 | $23,400 |
| Salesforce Sales Cloud (Enterprise, dilaporkan) | $9,900 | $19,800 | $49,500 | $99,000 |
| Pipedrive (peringkat masuk, dilaporkan) | $840 | $1,680 | $4,200 | $8,400 |
| Kylas (Elevate, dilaporkan) | $3,000 tetap | $3,000 tetap | $3,000 tetap | $3,000 tetap |
| Creatio (Enterprise, dilaporkan) | $10,000 (minimum terpakai) | $10,000 (minimum terpakai) | $16,500 | $33,000 |
| Keap (Pro + pengguna tambahan) | $4,392 | $6,732 | $13,752 | $25,452 |
| Close (Growth) | $5,940 | $11,880 | $29,700 | $59,400 |
| Monday CRM (Standard) | $1,020 | $2,040 | $5,100 | $10,200 |
| Salesmate (Pro, kadar bulanan) | $2,340 | $4,680 | $11,700 | $23,400 |
Dua baris yang wajar dilihat sekali lagi. Kylas kekal tetap pada setiap bilangan kerusi kerana ia mengenakan yuran sifar setiap pengguna, kelebihan sebenar melepasi 15-20 kerusi. Dan minimum $10,000/tahun Creatio bermakna pembeli 5 kerusi atau 10 kerusi membayar sama seperti pembeli 15 kerusi pada harga senarai, had bawah yang wajar diketahui sebelum anda meminta demo.
Mengapa Pasukan Melihat Melepasi LeadSquared
Ini semakan kewarasan terakhir sebelum anda komited untuk bertukar. LeadSquared bukan produk yang lemah; pasukan yang sesuai dengan vertikal terasnya kekal atas sebab yang baik. Kesakitan muncul di tepi tertentu.
Tiada laluan layan diri, dan harga senarai lebih tinggi daripada yang dijangka kebanyakan pembeli. LeadSquared menerbitkan kadar, bertentangan dengan kebanyakan rumusan: Sales Pro pada $40 setiap pengguna sebulan dan Sales Super pada $60, kedua-duanya dibil tahunan, dengan Marketing Automation dihargakan setiap akaun pada $1,200 dan $2,000 setahun untuk 2 pengguna. Sebab begitu banyak perbandingan mengatakan sebaliknya ialah leadsquared.com/pricing dialihkan ke produk pemasaran, jadi semakan pantas hanya melihat separuh katalog. Apa yang tidak boleh anda lakukan ialah membeli: setiap butang pelan tertulis "Let's Talk", jadi tiada pendaftaran kad-dan-pergi, tiada peringkat percuma dan tiada percubaan diterbitkan. Bagi pasukan yang mahukan pemasaran dan jualan bersama, yuran pemasaran tetap setiap akaun bertindan di atas CRM setiap kerusi, dan pada $40 sekerusi peringkat masuk LeadSquared berharga sama dengan yang dikenakan Zoho CRM untuk edisi tertinggi yang diterbitkannya.
Kedalaman vertikal menjadi kesempitan vertikal di luar industri terasnya. Aliran kerja khusus pendidikan, BFSI dan penjagaan kesihatan LeadSquared ialah kekuatan jika anda berada dalam salah satu vertikal itu dan cukai konfigurasi jika tidak. Pasukan SaaS B2B am atau perkhidmatan profesional akhirnya membayar untuk perkakas khusus KYC dan kemasukan pelajar yang tidak akan mereka sentuh.
UI dan pelaporan terasa lapuk berbanding pendatang era 2026. Pasukan yang telah menggunakan HubSpot, Close atau antara muka Rework yang lebih baharu secara konsisten menggambarkan papan pemuka dan pembinaan laporan LeadSquared sebagai lebih manual daripada yang mereka mahu, lebih hampir dengan projek konfigurasi berbanding lapisan analitik layan diri.
Automasi pemasaran adalah asli tetapi bukan yang terbaik dalam kelasnya. LeadSquared membundel automasi pemasaran, yang mengatasi model Freshmarketer pengebilan berasingan Freshsales, tetapi ia tidak menyaingi kedalaman segmentasi ActiveCampaign atau perkakas kandungan dan kempen HubSpot. Jika kecanggihan pemasaran ialah jurang sebenar anda, alat khusus memenangi perbandingan khusus itu.
Jika empat perkara itu menggambarkan keadaan anda, alat yang menyelesaikannya bergantung pada yang mana paling menyakitkan: Kylas atau Zoho CRM untuk ketelusan harga dan bajet, Rework untuk kedalaman pengedaran prospek tanpa kesempitan vertikal, ActiveCampaign untuk kedalaman automasi pemasaran, dan Salesforce atau Creatio jika anda sekadar telah melampaui apa yang boleh dikonfigurasi oleh mana-mana CRM pelaksanaan prospek pasaran pertengahan.
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
| Jika anda memerlukan... | Pilih ini |
|---|---|
| Tangkapan prospek, penskoran dan peraturan pengedaran asli ditambah CRM dan peti masuk pelbagai saluran pada satu platform untuk pasukan 20-500 orang | Rework |
| Pemasaran, jualan dan perkhidmatan pada satu lapisan data, bajet bukan kekangan | HubSpot Sales Hub |
| Harga setiap kerusi terendah dengan peringkat percuma sebenar untuk 3 pengguna | Zoho CRM |
| CRM bersih berharga telus dengan penskoran AI, tanpa beban vertikal | Freshsales |
| 200+ pekerja yang memerlukan penyesuaian mendalam, tadbir urus, AppExchange | Salesforce Sales Cloud |
| Pengurusan pipeline visual yang bersih, tidak memerlukan pengedaran berisi padu tinggi | Pipedrive |
| Pengguna tanpa had dengan kos sifar setiap kerusi apabila bilangan kakitangan bertambah | Kylas |
| Logik aliran kerja khas yang tidak dapat diungkapkan CRM templat, bajet melebihi $10K/tahun | Creatio |
| Perniagaan kecil yang memerlukan CRM ditambah automasi pemasaran visual, tanpa pengambilan ops | Keap |
| Automasi nurture e-mel, SMS dan WhatsApp yang mendalam di hadapan lapisan jualan | ActiveCampaign |
| Isi padu panggilan dan SMS tinggi di mana dialer sama penting dengan pipeline | Close |
| Sudah menjalankan Monday Work OS, mahukan pipeline dalam ruang kerja yang sama | Monday CRM |
| Jujukan dan peti masuk kongsi dengan bajet sederhana | Salesmate |
| Kemasukan dan pendaftaran pendidikan pada isi padu permohonan tinggi | Meritto |
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Jalankan perintis 2 minggu dengan dua pilihan teratas anda menggunakan isi padu prospek sebenar, bukan set data demo. Halakan 200-500 prospek sebenar melalui peraturan pengedaran sebenar anda (round-robin, wilayah atau SLA, apa sahaja yang anda jalankan hari ini) dan minta 3-5 wakil jualan mengusahakannya setiap hari. Tiga soalan yang penting: adakah logik penghalaan menugaskan prospek dengan cara yang sama pasukan anda benar-benar bekerja, seberapa pantas wakil jualan menerima aplikasi mudah alih tanpa bimbingan, dan adakah pelaporan menjawab soalan pipeline pagi Isnin anda tanpa eksport ke Excel? Tiga jawapan itu akan memberitahu anda lebih banyak daripada mana-mana perbandingan ciri. Jika pengedaran prospek bersatu dan peti masuk pelbagai saluran ialah keperluan teras, mulakan dengan demo Rework untuk melihat bagaimana penghalaan asli dibandingkan dengan penghalaan LeadSquared sendiri. Jika ketelusan harga dan kerusi tanpa had paling penting, Kylas dan Zoho CRM kedua-duanya aktif dalam masa kurang sejam.

Sales Operations Practice Lead
On this page
- Fakta Utama
- Jadual Perbandingan Pantas
- Matriks Kesesuaian Peringkat
- Jadual Saiz dan Persona
- 1. HubSpot Sales Hub
- 2. Zoho CRM
- 3. Freshsales
- 4. Salesforce Sales Cloud
- 5. Pipedrive
- 6. Rework
- 7. Kylas
- 8. Creatio
- 9. Keap
- 10. ActiveCampaign
- 11. Close
- 12. Monday CRM
- 13. Salesmate
- 14. Meritto
- Perbandingan Kedalaman Penghalaan dan Pengedaran Prospek
- Harga pada 5, 10, 25 dan 50 Kerusi (Tahunan)
- Mengapa Pasukan Melihat Melepasi LeadSquared
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya