Alternatif Unbounce Terbaik pada 2026: 14 Pembina Halaman Pendaratan Dibandingkan

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Unbounce tidak lagi bermula pada $99 sebulan. Angka itu tersangkut dalam hampir setiap artikel "alternatif" yang akan anda temui, kerana ia menggambarkan pelan Launch yang lama, yang sudah tiada. Peringkat masuk semasa ialah Starter, pada $29/bulan dibayar bulanan atau $22/bulan dibil tahunan ($264/tahun), dan itulah yang sebenarnya dilihat oleh pemasar solo atau pasukan kecil pada halaman harga hari ini. Mendapatkan butiran ini dengan betul adalah penting, kerana jika sesebuah rumusan tidak dapat melaporkan harga alat yang dibandingkannya dengan betul, anda patut mempersoalkan segala yang lain pada halaman itu juga.
Angka yang sebenarnya menentukan bil anda ialah angka yang berbeza: kerusi dan trafik. Starter dan peringkat seterusnya, Build, kedua-duanya dihadkan kepada satu pengguna dan satu domain akar, dan Starter berhenti pada 500 lawatan bulanan. Tambah seorang pemasar kedua atau domain kedua dan anda ditolak ke Experiment pada $149/bulan bulanan ($112/bulan tahunan), sebelum anda menyentuh satu ciri baharu pun. Pengiraan kerusi-dan-trafik itu, bukan harga label, yang dibandingkan oleh panduan ini merentasi 14 alat, termasuk Instapage, Leadpages, Landingi, ClickFunnels, Swipe Pages, Carrd, Webflow, HubSpot Marketing Hub, GetResponse, Elementor, Systeme.io, Duda, Framer dan Rework, yang berada di hilir semuanya, mengendalikan apa yang berlaku kepada prospek dalam lima minit selepas borang dihantar. Panduan ini tertumpu pada alat halaman pendaratan dan tangkapan prospek khusus; jika popup exit-intent dan borang di tapak juga perlu disegarkan, lihat panduan alternatif OptinMonster kami. Setiap harga di bawah datang daripada halaman harga vendor sendiri pada Ogos 2026, dengan bulanan berbanding tahunan dinyatakan secara jelas, dan angka yang tidak dapat kami sahkan secara langsung dilabel (reported) dengan sumber dinamakan. Untuk pandangan kategori yang lebih luas, lihat Perisian Pengurusan Prospek Terbaik pada 2026.
Fakta Utama
- Halaman pendaratan median menukar pada 6.6% merentasi semua industri, berdasarkan 57 juta penukaran, 41,000 halaman pendaratan dan 464 juta paparan halaman. (Unbounce, Conversion Benchmark Report)
- Penambahbaikan 0.1 saat dalam kelajuan tapak mudah alih berkorelasi dengan kadar penukaran runcit 8.4% lebih tinggi dan nilai pesanan purata 9.2% lebih tinggi. (Google and Deloitte, Milliseconds Make Millions, via web.dev)
- Apabila masa muat halaman mudah alih meningkat daripada 1 saat kepada 10 saat, kebarangkalian pelawat meninggalkan halaman meningkat 123%. (Google, Find Out How You Stack Up to New Industry Benchmarks for Mobile Page Speed)
- Telefon pintar menyumbang kira-kira 51 hingga 52% trafik laman web global setakat 2026, tidak termasuk tablet. (Statista, Mobile Web Traffic Share)
Berapa Sebenarnya Kos Unbounce pada 2026 (Membetulkan Angka yang Lapuk)
Cari "harga Unbounce" dan kebanyakan hasil masih memetik $99/bulan sebagai harga asas. Itu pelan Launch, dan ia telah dihentikan. Halaman harga semasa Unbounce menunjukkan empat peringkat ditambah dua peringkat khas, semuanya dibil dalam USD dengan diskaun 25% untuk pembayaran tahunan. Berikut tangga penuh, disahkan terus pada halaman vendor:
| Pelan | Bulanan | Dibil Tahunan | Pengguna | Domain Akar | Trafik Bulanan | Halaman |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Starter | $29/bln | $22/bln ($264/thn) | 1 | 1 | Sehingga 500 | 5 |
| Build | $99/bln | $74/bln ($888/thn) | 1 | 1 | Sehingga 20,000 | Tanpa had |
| Experiment | $149/bln | $112/bln ($1,344/thn) | 3 | 2 | Sehingga 30,000 | Tanpa had |
| Optimize | $249/bln | $187/bln ($2,244/thn) | 5 | 3 | Sehingga 50,000 | Tanpa had |
| Concierge | Khas | Khas | Khas | Khas | Minimum 100,000 | Tanpa had |
| Agency | Khas | Khas | Khas | Khas | Minimum 50,000 | Tanpa had |
Tiada pelan percuma, tetapi terdapat percubaan 14 hari tanpa kad diperlukan. Bahagian yang terlepas pandang oleh setiap rumusan pihak ketiga: $99/bulan kini peringkat Build, bukan titik masuk, dan malah Build dihadkan kepada satu pengguna dan satu domain akar. Pasukan pemasaran dua orang, atau pasukan yang menjalankan halaman untuk dua jenama, memerlukan Experiment sekurang-kurangnya, iaitu $112/bulan dibil tahunan sebelum sesiapa menyentuh ujian A/B atau integrasi ketiga. Itulah kisah sebenar harga Unbounce 2026, dan sebab panduan ini mengutamakan kerusi dan trafik berbanding angka utama yang tidak lagi menggambarkan apa yang sebenarnya akan anda bayar.
Jadual Perbandingan Pantas
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| Instapage | Kerjasama enterprise pada halaman penukaran | $79/bln tahunan ($99 bulanan) | Peta haba dan padanan iklan-ke-halaman AdMap | Tiada pelan di bawah 10,000 pelawat |
| Leadpages | Halaman bersendirian yang murah, bukan suite corong | $5/bln (HTML Pub Starter) | Harga masuk terendah yang boleh dipercayai dengan halaman sebenar | HTML Pub menghadkan halaman; corong memerlukan keluarga yang lebih mahal |
| Landingi | Agensi yang menjalankan banyak kempen klien | $24/bln tahunan ($29 bulanan, dilaporkan) | Penjanaan halaman AI dan ujian A/B terbina dalam | Halaman harga vendor menyekat pengesahan automatik |
| ClickFunnels | Corong jualan berbilang langkah, bukan halaman tunggal | $81/bln tahunan ($97 bulanan) | Corong penuh ditambah pengehosan kursus dan komuniti | Had kerusi dan ruang kerja cepat menyekat agensi |
| Swipe Pages | Halaman pendaratan mengutamakan mudah alih berkelajuan AMP | $19/bln tahunan ($29 bulanan) | Kelajuan AMP sebenar pada mudah alih | Lebihan trafik dibil bagi setiap 5,000 lawatan |
| Rework | Menghalakan dan mengusahakan prospek yang ditangkap halaman anda | Marketing Engine bermula $99/bulan dibilkan tahunan (5 seat) | Penskoran, penghalaan dan peti masuk pelbagai saluran selepas borang dihantar | Bukan pembina halaman pendaratan seret-dan-lepas |
| Carrd | Tapak satu halaman yang sangat ringkas dengan bajet kecil | $19/thn (Pro Standard, 10 tapak) | Domain khas sebenar dan borang pada $19/tahun | Tiada ujian A/B, papan pemuka analitik atau corong berbilang langkah |
| Webflow | Pereka yang mahukan kawalan visual/CSS penuh | Percuma (2 halaman); Basic $15/bln tahunan (dilaporkan) | Kebebasan reka bentuk dengan kedalaman CMS sebenar | Peringkat percuma dihadkan pada 2 halaman statik dan 50 penghantaran |
| HubSpot Marketing Hub | Pasukan yang mahukan halaman dikaitkan dengan CRM | Percuma; Starter $7/kerusi/bln tahunan | CRM asli dan atribusi peringkat kenalan | Professional melonjak ke $800/bln ditambah onboarding $3,000 |
| GetResponse | Pasukan yang mahukan e-mel dan halaman dibundel | $19/bln (1,000 kenalan) | Halaman tanpa had sebaik sahaja melepasi had pelawat Starter | Halaman pendaratan Starter dihadkan pada 1,000 pelawat/bulan |
| Elementor (WordPress) | Pasukan yang sudah komited kepada WordPress | $59/thn (Essential, 1 tapak) | Ekosistem pemalam dan templat WordPress yang besar | Pemalam percuma tidak termasuk popup, CSS khas dan ujian A/B |
| Systeme.io | Pengasas bootstrap yang mahukan corong ditambah e-mel | Percuma; Startup $17/bln | Pelan percuma sebenar dengan domain khas disertakan | Pelan percuma dihadkan pada 3 corong dan satu kursus |
| Duda | Agensi yang menerbitkan banyak tapak klien pada skala | $19/bln tahunan ($25 bulanan) | Tiada had pelawat/lebar jalur tegas pada tapak yang dihoskan | Setiap pelan dibil bagi setiap tapak diterbitkan, bukan kumpulan |
| Framer | Pereka yang mahukan tapak moden berkualiti kod dengan pantas | Percuma; Basic $10/bln | Menerbitkan tapak gred pengeluaran tanpa pengaturcara | Bilangan halaman dan item CMS dihadkan ketat pada peringkat berbayar juga |
Kerusi dan Trafik: Pemacu Kos Sebenar
Unbounce mengukur mengikut kerusi dan trafik bukan perkara luar biasa, ia norma. Apa yang berbeza ialah tuil mana yang ditarik setiap vendor, dan tuil itu menentukan sama ada bil anda membesar dengan pasukan anda, isi padu kempen anda, atau hampir tidak langsung.

| Alat | Diukur terutamanya mengikut | Pengguna/kerusi disertakan pada peringkat masuk | Had trafik atau pelawat pada peringkat masuk |
|---|---|---|---|
| Unbounce | Pengguna, domain akar, trafik | 1 pengguna (Starter, Build) | 500/bln (Starter) |
| Instapage | Pelawat unik bulanan | 10 ahli pasukan (kedua-dua peringkat berbayar) | 15,000/bln (Create) |
| Leadpages | Halaman diterbitkan (HTML Pub) atau peringkat ciri (Leadpages) | Tidak diterbitkan sebagai bilangan kerusi | Tiada had pelawat diterbitkan |
| Landingi | Halaman aktif, lawatan bulanan, domain | Tidak diterbitkan sebagai bilangan kerusi | 2,000/bln (Build, dilaporkan) |
| ClickFunnels | Ahli pasukan, domain khas, kenalan | 2 (Launch) | Pelawat tanpa had pada setiap peringkat |
| Swipe Pages | Domain khas, trafik bulanan, ahli pasukan | 5 (Startup) | 20,000/bln (Startup) |
| Rework | Seat dalam blok 5 (bukan alat halaman) | 5 (setiap engine) | Tidak berkenaan |
| Carrd | Bilangan tapak dibundel bagi setiap pelan | Tidak berkenaan (alat pengendali tunggal) | Tiada pengukuran trafik |
| Webflow | Lebar jalur (GB) dan item CMS | 1 (Basic/Premium ialah pelan tapak tunggal) | Lebar jalur 1 GB (Starter) |
| HubSpot Marketing Hub | Kerusi teras dan kenalan pemasaran | 2 (Free), 1/kerusi (Starter) | Tidak berkenaan (kenalan, bukan pelawat) |
| GetResponse | Kenalan, dengan had pelawat halaman pendaratan berasingan | Tidak berkenaan (kenalan, bukan kerusi) | 1,000/bln (halaman pendaratan Starter sahaja) |
| Elementor (WordPress) | Bilangan tapak WordPress | Tidak berkenaan (lesen pemalam bagi setiap tapak) | Tiada pengukuran trafik (had hos anda terpakai) |
| Systeme.io | Kenalan dan bilangan corong | Tidak berkenaan | Tidak berkenaan (bilangan corong yang menghadkan sebaliknya) |
| Duda | Bilangan tapak diterbitkan | Berbeza mengikut pelan (3 hingga 6 lazim) | Tiada had pelawat/lebar jalur tegas |
| Framer | Lebar jalur (GB) dan editor pasukan | Sehingga 3 editor (Free) | Lebar jalur 1 GB (Free) |
Bacaan praktikal: Unbounce, Instapage dan Swipe Pages mengenakan bayaran kepada anda atas kejayaan (lebih banyak trafik, lebih banyak kos). Webflow dan Framer mengenakan bayaran untuk lebar jalur, yang berkorelasi dengan trafik tetapi bukan angka yang sama. ClickFunnels, Carrd, Duda dan Elementor langsung tidak mengukur trafik, mereka mengukur kerusi, tapak atau bilangan projek diterbitkan yang tetap, bermakna kempen tular tidak mencetuskan naik taraf mengejut. Ketahui model mana yang anda beli sebelum anda komited, kerana angka pada halaman harga hanya menceritakan separuh kisah, dan ia tidak mengatakan apa-apa tentang kos setiap prospek sebenar anda sebaik sahaja anda mengambil kira kos memperoleh setiap pelawat pada mulanya. Setiap borang pada halaman ini juga merupakan keputusan pembinaan borang tersendiri; jika itu bahagian yang anda nilai secara berasingan, lihat Best Form Builder Software in 2026.
Matriks Kesesuaian Peringkat
| Alat | Startup | Growth | Mature |
|---|---|---|---|
| Instapage | Tidak (lantai 10k pelawat curam untuk trafik awal) | Ya | Ya |
| Leadpages | Ya (HTML Pub) | Ya | Separa |
| Landingi | Ya | Ya | Ya |
| ClickFunnels | Separa (mengutamakan corong, bukan halaman) | Ya | Ya |
| Swipe Pages | Ya | Ya | Separa |
| Rework | Tidak (lantai 5 kerusi) | Ya | Ya |
| Carrd | Ya | Separa | Tidak (tiada ujian A/B atau ciri pasukan) |
| Webflow | Ya (peringkat percuma untuk halaman pertama) | Ya | Ya |
| HubSpot Marketing Hub | Ya (peringkat percuma) | Ya | Ya |
| GetResponse | Ya | Ya | Separa |
| Elementor (WordPress) | Ya | Ya | Separa |
| Systeme.io | Ya | Ya | Tidak (siling ciri melebihi corong kecil) |
| Duda | Separa (dibina untuk agensi, bukan solo) | Ya | Ya |
| Framer | Ya | Ya | Separa |
Jadual Saiz dan Persona
| Alat | Saiz Syarikat Ideal | Pengguna Ideal | Julat Bajet/Tahun |
|---|---|---|---|
| Instapage | 10-500 | Paid media manager, pasukan pertumbuhan | $948-$1,908+ |
| Leadpages | Solo-100 | Pemasar solo, pemilik perniagaan kecil | $60-$2,400+ |
| Landingi | 5-200 (terutamanya agensi) | Agency account manager | $288-$14,388+ |
| ClickFunnels | Solo-200 | Pencipta kursus, pengasas berasaskan corong | $972-$5,997+ |
| Swipe Pages | Solo-100 | Pemasar prestasi mengutamakan mudah alih | $228-$1,188+ |
| Rework | 10-200 | Ketua marketing ops atau RevOps | $1,188-$2,196+ |
| Carrd | Solo-20 | Pekerja bebas, pembina projek sampingan | $19-$599+ |
| Webflow | Solo-500 | Pereka dalaman, agensi | $0-$30,000+ |
| HubSpot Marketing Hub | 2-5,000 | Marketing director, RevOps | $0-$50,000+ |
| GetResponse | Solo-200 | Pemasar solo hingga pasukan kecil | $228-$1,608+ |
| Elementor (WordPress) | Solo-100 | Pemilik tapak WordPress atau agensi | $59-$399+ |
| Systeme.io | Solo-50 | Pengasas bootstrap, jurulatih | $0-$1,164+ |
| Duda | Agensi/5-200 klien | Pemilik agensi, kedai web | $228-$2,388+ |
| Framer | Solo-100 | Pereka produk, pengasas bebas | $0-$1,200+ |
1. Instapage
Instapage membina namanya atas dua perkara yang Unbounce tidak lakukan sedalam itu: peta haba yang tertanam dalam setiap halaman, dan AdMap, alat visual yang memaut setiap iklan Google atau Meta terus kepada halaman pendaratan yang sepatutnya dipacunya, supaya pembeli media dapat mengesan pasangan iklan-ke-halaman yang tidak sepadan sebelum ia membakar perbelanjaan. Harganya telah berubah lebih daripada sekali, dan pemisahan Business/Enterprise lama yang masih diterangkan sesetengah ulasan sudah tiada. Barisan semasa ialah Create, Optimize dan Convert.

Khalayak sasaran: Pasukan paid media dan pemasar pertumbuhan yang menjalankan cukup banyak kempen sehingga pemetaan halaman-ke-iklan dan alat kerjasama berbaloi.
Kesesuaian saiz: 10-500 pekerja. Lantai 15,000 pelawat pada peringkat masuk menjadikannya pilihan yang janggal bagi pasukan yang baru mula menjalankan trafik berbayar.
Kesesuaian peringkat: Growth hingga mature. Jarang menjadi alat pertama yang dibeli startup.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pasukan pemasaran, dengan ciri kerjasama mesra agensi (aliran kerja kelulusan, komen) terbina dalam.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Peta haba disertakan pada setiap pelan, bukan tambahan | Tiada pelan di bawah 10,000 ahli pasukan dan lantai 15,000 pelawat |
| AdMap mengesan pasangan iklan-ke-halaman yang tidak sepadan | Harga khas bermula dengan pantas sebaik sahaja anda melampaui Optimize |
| 10 ahli pasukan disertakan pada kedua-dua peringkat berbayar | Percubaan dihadkan pada 2,500 pelawat unik, kad diperlukan |
| Penukaran tanpa had pada setiap pelan | Ciri kursus/komuniti lebih nipis daripada ClickFunnels |
Harga: Create $99/bulan bulanan, $79/bulan dibil tahunan (15,000 pelawat unik bulanan, 10 ahli pasukan). Optimize $199/bulan bulanan, $159/bulan dibil tahunan (30,000 pelawat, boleh dikembangkan ke 50,000). Convert ialah harga khas, demo sahaja. Tiada pelan percuma. Lihat instapage.com/plans.
Memandangkan kedua-duanya senarai pendek lalai dalam kategori ini, Unbounce vs Instapage mengupas persilangannya secara terperinci: yang mana menang bergantung hampir sepenuhnya pada berapa ramai orang yang memerlukan log masuk.
Paling sesuai untuk: Pasukan paid media yang menjalankan cukup banyak kempen iklan-ke-halaman sehingga peta haba dan pemetaan iklan AdMap membenarkan lantai pelawat yang lebih tinggi daripada peringkat Build Unbounce.
2. Leadpages
Leadpages menjalankan dua keluarga produk berasingan pada satu halaman harga, dan mengelirukan kedua-duanya ialah kesilapan paling lazim dalam liputan alat ini. HTML Pub ialah pembina ringan yang dihadkan bilangan halaman: Starter $5/bulan (5 halaman), Pro $15/bulan (25 halaman), Business $25/bulan (50 halaman). Keluarga Leadpages ialah produk lebih penuh yang dimaksudkan kebanyakan orang apabila mereka berkata "Leadpages": Grow $50/bulan, Optimize $100/bulan, Scale $200/bulan, semuanya dengan halaman tanpa had. Jika sesebuah artikel memberitahu anda Leadpages bermula pada $5/bulan tanpa menamakan HTML Pub, ayat itu menggambarkan produk yang berbeza dan jauh lebih nipis.

Khalayak sasaran: Pemasar solo dan perniagaan kecil yang mahukan pembina halaman yang murah dan boleh dipercayai tanpa kerumitan corong gaya ClickFunnels.
Kesesuaian saiz: Solo hingga ~100 pekerja pada keluarga Leadpages; HTML Pub sesuai untuk pengendali solo sebenar yang menerbitkan segelintir halaman.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga awal growth.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pengendali solo atau pasukan pemasaran kecil.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| HTML Pub Starter pada $5/bulan ialah halaman sebenar yang benar-benar murah | Dua keluarga produk pada satu halaman mengundang kekeliruan |
| Keluarga Leadpages termasuk halaman tanpa had pada setiap peringkat | Tiada angka dolar tahunan diterbitkan, hanya "save 20%" |
| Percubaan percuma 7 hari pada setiap pelan | Tiada pelan percuma dalam apa jua bentuk |
| Rekod prestasi panjang dan editor yang ringkas dan pantas | Alat pensasaran/pemperibadian lanjutan lebih sedikit daripada Unbounce |
Harga: HTML Pub: Starter $5/bulan, Pro $15/bulan, Business $25/bulan. Leadpages: Grow $50/bulan, Optimize $100/bulan, Scale $200/bulan, halaman tanpa had. Pengebilan tahunan menjimatkan 20% (angka tahunan tepat tidak diterbitkan). Lihat leadpages.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pemasar solo dan pasukan kecil yang mahukan pembina halaman yang boleh dipercayai pada lantai lebih rendah daripada Unbounce, dengan syarat anda jelas keluarga produk mana antara dua itu yang anda beli.
3. Landingi
Tawaran Landingi ialah isi padu: agensi dan pasukan dalaman yang menjalankan banyak kempen merentasi banyak klien atau jenama, dengan penjana halaman AI (Lunar AI) dan pustaka Smart Sections yang bertujuan mengurangkan masa pembinaan pada halaman nombor 40 dengan cara yang sama seperti pada halaman pertama. Ia juga menghantar ujian A/B dan Solis, lapisan wawasan dipacu AI, bermula pada peringkat Optimize.
Nota tentang sumber: angka di bawah konsisten merentasi beberapa penjejak harga bebas dan bukannya diambil daripada satu rumusan pihak ketiga, dan ia membawa label (reported). Sahkan harga semasa dengan Landingi.
Khalayak sasaran: Agensi dan pasukan pemasaran yang menjalankan isi padu halaman tinggi merentasi pelbagai klien atau kempen.
Kesesuaian saiz: 5-200 pekerja, terutamanya agensi.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga mature.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pasukan pemasaran atau penyampaian agensi.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Penjanaan halaman AI terbina dalam pada setiap peringkat berbayar | Halaman harga vendor menyekat pengesahan automatik |
| Domain khas berskala mengikut peringkat (1 hingga 10 hingga 100) | Lantai Enterprise melonjak ke $1,199/bulan tahunan |
| Ujian A/B dan wawasan AI dari Optimize ke atas | Peringkat masuk dihadkan pada hanya 2,000 lawatan/bulan |
| Percubaan percuma 14 hari, tanpa kad diperlukan | Had halaman dan lawatan memerlukan pengiraan kesesuaian pelan yang teliti |
Harga (dilaporkan): Build $29/bulan, $24/bulan dibil tahunan (10 halaman, 2,000 lawatan/bulan, 1 domain). Optimize $149/bulan, $119/bulan dibil tahunan (100 halaman, 30,000 lawatan, 3 domain). Scale $299/bulan, $229/bulan dibil tahunan (halaman tanpa had, lawatan bulanan enam angka, 10 domain). Enterprise dari $1,499/bulan, $1,199/bulan dibil tahunan. Sumber: disahkan silang melalui ThatMarketingBuddy dan PricingSaaS; sahkan terus dengan Landingi sebelum membajet.
Paling sesuai untuk: Agensi dan pasukan yang membina halaman pendaratan dalam isi padu dan mahukan penjanaan AI dibakar ke dalam aliran kerja dan bukannya ditampal.
4. ClickFunnels
ClickFunnels menjawab soalan yang berbeza daripada Unbounce. Unbounce membina halaman; ClickFunnels membina seluruh jujukan berbilang langkah di sekelilingnya, order bump, upsell, downsell, kawasan kursus dan ciri komuniti, ditujukan kepada pencipta dan penjual produk maklumat yang menjual satu tawaran melalui laluan berskrip dan bukannya memacu trafik ke banyak halaman pendaratan bebas.
Khalayak sasaran: Pencipta kursus, jurulatih dan pengasas DTC yang menjual melalui corong berskrip berbilang langkah dan bukannya halaman penukaran tunggal.
Kesesuaian saiz: Pengasas solo hingga ~200 pekerja. Had kerusi dan ruang kerja menjadikannya janggal bagi agensi berbilang jenama yang lebih besar.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga growth.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Dipimpin pengasas atau pasukan pemasaran kecil.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Corong tanpa had dan pelawat tanpa had pada setiap peringkat | Had ahli pasukan dan ruang kerja cepat menyekat (2 ahli, 1 ruang kerja pada Launch) |
| Pengehosan kursus dan komuniti terbina dalam, tiada alat berasingan | Tiada pelan percuma, hanya percubaan 14 hari |
| Domain khas berskala kepada tanpa had menjelang Scale | Had kenalan (10K pada Launch) menolak naik taraf tanpa kaitan dengan trafik |
| Peringkat Dominate membundel 20 ruang kerja untuk agensi | Berlebihan jika anda hanya memerlukan satu halaman penukaran, bukan corong |
Harga: Launch $97/bulan, $81/bulan dibil tahunan (2 ahli pasukan, 1 ruang kerja, 5 domain, 10K kenalan). Scale $197/bulan, $164/bulan tahunan (5 ahli, 5 ruang kerja, domain tanpa had, 75K kenalan). Optimize $297/bulan, $248/bulan tahunan (10 ahli, 10 ruang kerja, 150K kenalan). Dominate $5,997/tahun sahaja (20 ahli, 20 ruang kerja, 400K kenalan). Lihat clickfunnels.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pencipta dan pengasas yang memerlukan corong jualan penuh dengan kursus dan komuniti terlampir, bukan sekadar halaman pendaratan bersendirian.
5. Swipe Pages
Swipe Pages membina produknya sekitar dakwaan teknikal sebenar, halaman berkelajuan AMP yang dimuatkan hampir serta-merta pada mudah alih, yang penting secara langsung memandangkan telefon pintar membawa kira-kira separuh trafik web global dan kajian Google sendiri mengaitkan setiap saat tambahan masa muat dengan peningkatan kadar tinggalkan yang boleh diukur. Ia alat yang lebih sempit daripada Unbounce, tiada CRM atau ciri webinar terbina dalam, tetapi tumpuan kelajuannya tulen, bukan bahasa pemasaran.

Khalayak sasaran: Pemasar prestasi yang menjalankan trafik berbayar berat mudah alih di mana kelajuan halaman menjejaskan kos setiap klik dan Quality Score secara langsung.
Kesesuaian saiz: Solo hingga ~100 pekerja, termasuk agensi melalui subakaun klien.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga growth.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pasukan pemasaran atau pasukan penyampaian agensi.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kelajuan AMP sebenar pada mudah alih, bukan sekadar dakwaan pemasaran | Lebihan dibil pada $5 bagi setiap 5,000 lawatan tambahan |
| Halaman pendaratan dan corong tanpa had pada setiap peringkat | Integrasi terbina dalam lebih sedikit daripada Unbounce atau Instapage |
| Subakaun klien disertakan dari peringkat masuk | Had ahli pasukan tidak berskala secepat had domain |
| Percubaan 14 hari penuh ciri, tanpa kad diperlukan | Tiada pelan percuma |
Harga: Startup $29/bulan bulanan, $19/bulan dibil tahunan ($228/tahun; 1 domain, 20,000 trafik/bulan, 5 ahli pasukan, 5 subakaun klien). Marketer $69/bulan bulanan, $49/bulan dibil tahunan ($588/tahun; 5 domain, 50,000 trafik/bulan). Agency $149/bulan bulanan, $99/bulan dibil tahunan ($1,188/tahun; domain tanpa had, 500,000 trafik/bulan, ahli pasukan tanpa had). Lihat swipepages.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pemasar prestasi mengutamakan mudah alih yang memerlukan halaman yang dimuatkan cukup pantas untuk melindungi Quality Score iklan dan kadar penukaran mudah alih.
6. Rework: Apa yang Berlaku Selepas Borang Dihantar
Rework tidak tergolong dalam senarai ini sebagai pembina halaman, dan ia bukan satu: tiada pereka halaman seret-dan-lepas, tiada ujian halaman A/B atau multivariat, tiada penjanaan varian halaman AI, tiada galeri templat dan tiada pengehosan halaman CDN. Setiap alat lain dalam senarai ini menamatkan tugasnya pada penghantaran borang. Tugas Rework bermula di situ.
Jurang yang ditutupnya adalah nyata. Kadar penukaran halaman pendaratan hanyalah separuh corong; separuh lagi ialah apa yang berlaku kepada prospek itu dalam lima minit seterusnya, di mana kelajuan kepada prospek, penghalaan dan pemilikan yang jelas menentukan sama ada ia bertukar menjadi pelanggan sama sekali. Rework mengambil prospek yang baru ditangkap halaman Unbounce, Instapage atau Landingi anda lalu menskornya, menghalakannya melalui peraturan round-robin, wilayah atau SLA asli, menugaskan pemilik, menjejaknya sepanjang kitaran hayat dan statusnya, dan memberi pasukan peti masuk pelbagai saluran (WhatsApp, Instagram DM, Messenger, TikTok, Zalo, sembang) supaya susulan tidak hilang di telefon peribadi seseorang. Anggap ia sebagai platform yang diserahkan prospek oleh pembina halaman anda, bukan pengganti pembina halaman itu sendiri. Jika penjadualan mesyuarat masuk dan penghalaan pembeli ialah kesesakan khusus dan bukannya pengedaran prospek secara umum, lihat panduan alternatif Chili Piper kami, yang meliputi tugas yang lebih sempit itu.
Khalayak sasaran: Pasukan B2B dan penjanaan prospek bersaiz sederhana (kira-kira 10-200 orang) di mana pemasaran menjalankan halaman pendaratan berbayar dan jualan perlu mengusahakan prospek itu dengan pantas, tanpa serah tugas yang terlepas.
Kesesuaian saiz: Minimum 5 seat pada setiap engine. Nilai Rework bertambah sebaik sahaja beberapa orang mengusahakan kumpulan prospek yang sama, jadi ia tidak dibina untuk operasi seorang.
Kesesuaian peringkat: Growth hingga mature. Pasukan yang masih mengesahkan halaman pendaratan pertamanya belum memerlukan lapisan penghalaan.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Seluruh syarikat. Pemasaran menangkap, jualan mengusahakan prospek, kedua-duanya melihat rekod yang sama.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Penskoran prospek, round-robin, wilayah dan penghalaan SLA asli | Bukan pembina halaman pendaratan seret-dan-lepas |
| Peti masuk pelbagai saluran bersatu (WhatsApp, IG DM, Messenger, TikTok, Zalo, sembang) | Tiada ujian A/B atau multivariat untuk halaman |
| Satu rekod prospek kongsi dari tangkapan hingga penutupan | Minimum 5 kerusi tidak sesuai untuk pemasar solo |
| Penjejakan kitaran hayat dan status terbina dalam, bukan ditampal | Tiada galeri templat atau pengehosan halaman CDN |
Harga: Tangkapan prospek dan penghalaan terdapat dalam Marketing Engine Rework: $99/bulan dibilkan tahunan ($1,188/tahun), atau $115 dibilkan bulanan, dengan 5 seat pemasaran disertakan. Seat tambahan dalam blok 5 ($21/bulan setiap blok untuk pengebilan tahunan), jadi 25 seat berharga $2,196/tahun. Revenue Engine menambah CRM pada $159/bulan dibilkan tahunan. Free trial 14 hari tersedia. Lihat rework.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan pemasaran dan jualan bersaiz sederhana yang memerlukan prospek yang ditangkap halaman pendaratan mereka diskor, dihalakan dan diusahakan tanpa terlepas antara alat.
Kurang sesuai untuk: Pemasar solo dan pekerja bebas, yang membentuk bahagian sebenar pangkalan pembeli Unbounce sendiri. Jika anda membina dan menjalankan halaman seorang diri, lantai 5 kerusi Rework bermakna anda akan membayar untuk empat kerusi yang tidak anda gunakan; kekal dengan eksport prospek pembina halaman anda sendiri atau CRM percuma sehingga anda mengupah orang kedua atau ketiga untuk mengusahakan prospek bersama anda.
7. Carrd
Reputasi Carrd sebagai pembina halaman sebenar yang paling murah dalam talian terbukti apabila anda menyemaknya. Angka $19/tahun yang dipetik orang bukan peringkat percuma, ia Pro Standard, dan pada harga itu anda mendapat 10 tapak, domain khas sebenar dengan SSL dan borang asas, bukan demo yang dilucutkan. Peringkat percuma wujud di bawahnya (berjenama Carrd, tiada domain khas, tiada borang), tetapi reputasi itu khusus tentang apa yang dibeli $19/tahun, dan bahagian itu tepat. Apa yang tidak dilakukan Carrd ialah selebihnya yang lazim tersirat oleh "perisian halaman pendaratan": tiada ujian A/B, tiada papan pemuka analitik, tiada corong berbilang langkah, tiada sambungan CRM selain benam asas.

Khalayak sasaran: Pekerja bebas, pembina bebas dan sesiapa yang memerlukan satu halaman bersih (pautan-dalam-bio, halaman akan-datang, halaman produk ringkas) tanpa overhed platform pemasaran penuh.
Kesesuaian saiz: Solo hingga ~20. Tidak dibina untuk pasukan yang memerlukan aliran kerja atau kelulusan bersama.
Kesesuaian peringkat: Startup, dan khususnya peringkat pra-kempen atau projek sampingan.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pengendali solo.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| $19/tahun benar-benar termasuk domain khas dan borang | Tiada ujian A/B, pemperibadian atau analitik penukaran |
| Harga membundel beberapa tapak bagi setiap peringkat (10 pada harga Pro Standard peringkat masuk) | Tiada corong berbilang langkah atau integrasi CRM selain benam |
| Percubaan Pro percuma 7 hari, tiada pembayaran diperlukan | Tidak dibina untuk pasukan; aliran kerja pengendali tunggal |
| Sangat pantas untuk dibina dan diterbitkan | Alat yang salah sebaik sahaja anda perlu menjalankan trafik berbayar pada skala |
Harga: Pro Lite dari $9/tahun (3 tapak, tiada domain khas). Pro Standard dari $19/tahun (10 tapak, domain khas, borang) sehingga $599/tahun (1,000 tapak). Pro Plus dari $49/tahun (25 tapak, borang lanjutan) sehingga $999/tahun (1,000 tapak). Lihat carrd.com/pro.
Paling sesuai untuk: Satu halaman ringkas dengan bajet realistik terkecil, bukan enjin kempen.
Kurang sesuai untuk: Mana-mana pasukan yang menjalankan trafik berbayar yang perlu menguji, membahagi atau menghalakan apa yang ditangkap sesebuah halaman.
8. Webflow
Peringkat percuma Webflow adalah sebenar, tetapi reputasinya sebagai cara murah hati untuk melancarkan halaman secara percuma lebih nipis daripada yang kedengaran pada 2026. Berikutan penstrukturan semula harga Mei 2026 yang melipat pelan CMS dan Business lama ke dalam satu peringkat Premium, pelan Starter percuma dihadkan pada 2 halaman statik, 50 item CMS, 1 GB lebar jalur dan 50 penghantaran borang sebulan, cukup untuk membuat prototaip, tidak cukup untuk menjalankan kempen tangkapan prospek sebenar. Angka ini dilaporkan oleh rumusan harga pihak ketiga, jadi sahkan angka semasa dengan Webflow.
Khalayak sasaran: Pereka dan pasukan pemasaran berpimpinkan reka bentuk yang mahukan kawalan visual dan CSS penuh ke atas halaman, bukan pembina yang dikunci templat.
Kesesuaian saiz: Solo hingga 500+. Pelan Team baharu menyasarkan organisasi bersaiz sederhana secara khusus.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga mature, dengan peringatan bahawa peringkat percuma ialah prototaip, bukan pelan pelancaran.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pasukan pemasaran berpimpinkan reka bentuk, atau pasukan web khusus pada skala.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kawalan reka bentuk visual/CSS penuh, tiada kunci templat | Peringkat percuma dihadkan pada 2 halaman statik dan 50 penghantaran |
| Peringkat Premium termasuk kedalaman CMS sebenar (20,000 item, 40 koleksi) | Lengkung pembelajaran lebih curam daripada pembina berasaskan templat |
| Benar-benar tiada had trafik/pelawat tegas pada pelan tapak berbayar | Pelan Team pada $2,500/bulan tahunan ialah lonjakan besar untuk mid-market |
| Kawalan SEO dan Core Web Vitals yang kukuh terus dari kotak | Ciri khusus halaman pendaratan (ujian A/B) lebih nipis daripada Unbounce |
Harga (dilaporkan): Starter percuma (2 halaman statik, 50 item CMS, 1 GB lebar jalur, 50 penghantaran borang/bulan). Basic $15/bulan dibil tahunan. Premium $25/bulan dibil tahunan (20,000 item CMS, 40 koleksi). Team dari $2,500/bulan atas kontrak tahunan (10 kerusi, 100 koleksi). Sahkan angka semasa di webflow.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pereka dan pasukan yang mementingkan reka bentuk yang mahukan halaman yang kelihatan dan berprestasi seperti kod khas tanpa menulisnya. Jika anda menilai Webflow itu sendiri dan bukan menambahnya sebagai pilihan halaman pendaratan, panduan alternatif Webflow kami menjalankan perbandingan itu secara bersemuka.
9. HubSpot Marketing Hub
Halaman pendaratan HubSpot bukan sebab kebanyakan pasukan membeli Marketing Hub, atribusi asli CRM-lah sebabnya. Halaman yang dibina di sini mewarisi rekod kenalan secara automatik: halaman mana, iklan mana yang memacu klik dan setiap sentuhan selepas itu, tanpa integrasi berasingan antara alat halaman dan CRM. Itulah hujah untuk HubSpot berbanding pembina bersendirian seperti Unbounce; ia juga sebabnya harga merangkumi jauh lebih banyak daripada pembinaan halaman.

Khalayak sasaran: Pasukan B2B dan SaaS yang mahukan halaman pendaratan, borang dan data CRM berada dalam satu sistem dengan jurang integrasi sifar.
Kesesuaian saiz: 2 hingga 5,000+. Nilai bertambah apabila pasukan jualan yang menggunakan data kenalan yang sama membesar.
Kesesuaian peringkat: Startup (peringkat percuma) hingga enterprise.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pemasaran ditambah jualan, dengan keterlihatan RevOps.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Halaman pendaratan disertakan percuma, sehingga 2 pengguna | Professional melonjak ke $800/bulan (3 kerusi) ditambah yuran onboarding wajib $3,000 |
| Atribusi tanpa integrasi dari halaman hingga deal tertutup | Enterprise menambah yuran onboarding wajib $7,000 |
| Starter pada $7/kerusi/bulan tahunan ialah pintu masuk yang murah dan sebenar | Had kenalan pemasaran (1,000 pada Starter) menolak naik taraf tanpa kaitan dengan trafik halaman |
| Platform yang sama dengan CRM dan Sales Hub HubSpot | Berlebihan jika anda hanya memerlukan halaman, bukan CRM |
Harga: Free ($0, sehingga 2 pengguna, halaman pendaratan disertakan). Starter $7/bulan setiap kerusi dibil tahunan, $20/bulan setiap kerusi dibil bulanan (1,000 kenalan pemasaran). Professional $800/bulan dibil tahunan untuk 3 kerusi teras ($890/bulan dibil bulanan), kerusi tambahan $45/bulan, 2,000 kenalan, yuran onboarding wajib $3,000. Enterprise dari $3,600/bulan untuk 5 kerusi teras, kerusi tambahan $75/bulan, 10,000 kenalan, yuran onboarding wajib $7,000. Lihat hubspot.com/pricing/marketing.
Paling sesuai untuk: Pasukan B2B yang mahukan prestasi halaman pendaratan disambungkan terus kepada data pipeline dan hasil tanpa integrasi berasingan untuk diselenggara.
10. GetResponse
GetResponse membundel halaman pendaratan ke dalam pelan e-mel dan automasinya dan bukannya menjual halaman sebagai produk bersendirian seperti Unbounce, dan terdapat had di sini yang wajar ditangkap sebelum anda menganggap "tanpa had" terpakai di mana-mana. Halaman pendaratan disertakan bermula pada pelan Starter, tetapi halaman pendaratan Starter dihadkan pada 1,000 pelawat unik sebulan; halaman pendaratan pelawat tanpa had yang diterangkan kebanyakan ulasan hanya bermula dari Marketer ke atas. Jika trafik halaman anda ialah intinya, perbezaan itu mengubah peringkat mana yang sebenarnya anda perlukan.
Khalayak sasaran: Pasukan kecil dan pemasar solo yang mahukan pemasaran e-mel, automasi dan halaman pendaratan dalam satu langganan dan bukannya membayar untuk alat halaman berasingan.
Kesesuaian saiz: Solo hingga ~200. Harga berskala terutamanya mengikut bilangan kenalan, bukan saiz pasukan.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga growth.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pasukan pemasaran, selalunya solo.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Halaman pendaratan, e-mel dan automasi dalam satu harga | Halaman pendaratan Starter dihadkan pada 1,000 pelawat/bulan |
| Halaman pendaratan dan pelawat tanpa had dari Marketer ke atas | Tiada pelan percuma kekal, percubaan sahaja |
| Diskaun 18% untuk pengebilan tahunan merentasi semua peringkat | Harga kiraan kenalan meningkat apabila senarai anda membesar, tanpa kaitan dengan trafik halaman |
| Pembina laman web dan webinar dibundel dari Creator ke atas | Alat ujian halaman bersendirian lebih lemah daripada pembina khusus |
Harga: Starter $19/bulan, kira-kira $15.58/bulan dibil tahunan (diskaun 18%) pada 1,000 kenalan; halaman pendaratan dihadkan pada 1,000 pelawat/bulan. Marketer $59/bulan, kira-kira $48.38/bulan dibil tahunan; halaman pendaratan dan pelawat tanpa had. Creator $69/bulan, kira-kira $56.58/bulan dibil tahunan; menambah pembina laman web dan webinar. Enterprise (GetResponse MAX) khas. Lihat getresponse.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pemasar solo dan pasukan kecil yang lebih rela membayar satu bil untuk e-mel ditambah halaman daripada mencantumkan alat e-mel GetResponse dengan pembina halaman pendaratan berasingan. Jika GetResponse itu sendiri, bukan halaman pendaratan yang dibundelnya, yang anda cari untuk diganti, panduan alternatif GetResponse khusus kami meliputi perbandingan itu secara langsung.
11. Elementor (WordPress)
Pemalam percuma Elementor adalah sebenar dan kekal sebagai salah satu pembina halaman yang paling banyak dipasang di WordPress.org, tetapi reputasinya sebagai "cara percuma untuk membina halaman pendaratan" memerlukan peringatan yang sama seperti Carrd: apa yang percuma benar-benar percuma, dan ia juga benar-benar asas. Peringkat percuma tidak termasuk Theme Builder, CSS khas, pembina popup dan mana-mana widget khusus pemasaran, iaitu tepat bahagian yang diperlukan kempen halaman pendaratan sebenar. Itu terdapat dalam Elementor Pro, dihargakan bagi setiap tapak WordPress, bukan bagi setiap pasukan.
Khalayak sasaran: Pasukan dan pekerja bebas yang sudah menjalankan WordPress yang mahukan pembinaan halaman di dalam CMS yang sudah mereka gunakan, bukan alat dihoskan berasingan.
Kesesuaian saiz: Solo hingga ~100. Harga berskala mengikut bilangan tapak, bukan kerusi.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga growth.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pemilik tapak individu atau pasukan web kecil.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Pemalam percuma benar-benar percuma, tiada jam percubaan | Peringkat percuma tidak termasuk popup, CSS khas dan widget pemasaran |
| Ekosistem besar templat dan integrasi WordPress | Memerlukan pengehosan WordPress berasingan; tidak dibundel secara lalai |
| Dihargakan bagi setiap tapak, jadi pekerja bebas tapak tunggal membayar harga lantai | Tiada ujian A/B asli atau penskoran prospek |
| Peringkat Agency meliputi sehingga 1,000 tapak pada kadar tetap | Anda menguruskan WordPress itu sendiri, pemalam, kemas kini, keselamatan |
Harga: Percuma (pemalam WordPress.org, widget teras sahaja). Essential $59/tahun (1 tapak, 57 widget Pro, tiada pembina popup atau CSS khas). Advanced $99/tahun (3 tapak, 85 widget Pro, pembina popup, CSS khas). Expert $199/tahun (25 tapak). Agency $399/tahun (1,000 tapak). Lihat elementor.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang sudah komited kepada WordPress yang mahukan halaman pendaratan dibina dalam CMS yang sama seperti selebihnya tapak, tanpa kos bertukar kepada alat dihoskan berasingan.
12. Systeme.io
Pelan percuma Systeme.io mempunyai reputasi luar biasa murah hati untuk pembina corong, dan menyemaknya secara langsung mengesahkan reputasi itu dan bukannya menafikannya: peringkat percuma termasuk domain khas sebenar, bukan sekadar subdomain berjenama, ditambah 2,000 kenalan, 3 corong jualan, 1 blog dan 1 kursus, semuanya dengan penghantaran e-mel tanpa had dan tiada kad kredit diperlukan. Silingnya juga nyata, 3 corong tidak akan menjalankan lebih daripada beberapa kempen serentak, tetapi bagi pengasas bootstrap yang menguji tawaran, ini salah satu daripada sedikit dakwaan "percuma" dalam senarai ini yang kekal tepat seperti yang diiklankan.

Khalayak sasaran: Pengasas bootstrap, jurulatih dan pencipta kursus yang mahukan corong, e-mel dan kawasan kursus dalam satu alat percuma untuk bermula.
Kesesuaian saiz: Solo hingga ~50. Tidak dibina untuk aliran kerja agensi berbilang jenama.
Kesesuaian peringkat: Startup, dengan ruang landasan sebenar sebelum anda perlu membayar apa-apa.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pengasas solo atau pasukan yang sangat kecil.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Pelan percuma termasuk domain khas sebenar, bukan sekadar subdomain | Pelan percuma dihadkan pada 3 corong dan 1 kursus |
| Penghantaran e-mel tanpa had pada setiap peringkat, termasuk percuma | Siling ciri kelihatan sebaik sahaja anda melepasi segelintir corong |
| Yuran transaksi 0% melalui Stripe atau PayPal | Kawalan reka bentuk lanjutan lebih sedikit daripada Unbounce atau Webflow |
| Pengebilan tahunan memberi 2 bulan percuma pada setiap peringkat berbayar | Sokongan dan infrastruktur terasa lebih nipis daripada peneraju kategori |
Harga: Percuma ($0, 2,000 kenalan, 3 corong, 1 domain khas). Startup $17/bulan (5,000 kenalan, corong tanpa had, 5 kursus). Webinar $47/bulan (10,000 kenalan, menambah webinar automatik). Unlimited $97/bulan (kenalan tanpa had, subakaun, migrasi percuma). Pengebilan tahunan bersamaan kos 10 bulan untuk akses 12 bulan. Lihat systeme.io/pricing.
Paling sesuai untuk: Pengasas yang mengesahkan tawaran yang mahukan corong, e-mel dan kawasan kursus tanpa membayar apa-apa sehingga had sebenar pelan percuma (3 corong) mula mengikat.
13. Duda
Duda dibina untuk agensi yang menerbitkan tapak klien pada skala, dan harganya mencerminkan itu: setiap peringkat dibil mengikut bilangan tapak diterbitkan, bukan trafik. Tiada siling pelawat atau lebar jalur pada tapak yang dihoskan pada mana-mana peringkat diterbitkan, yang penting bagi agensi yang tidak dapat meramal kempen klien mana yang menjadi tular suku tahun ini. Pertukarannya ialah pemilik tapak tunggal membayar hampir sama dengan harga lantai agensi yang menguruskan empat.

Khalayak sasaran: Agensi web dan pekerja bebas yang menerbitkan dan menguruskan banyak tapak klien di bawah satu akaun.
Kesesuaian saiz: Pasukan model agensi yang menguruskan 5-200 akaun klien.
Kesesuaian peringkat: Growth hingga mature, dibina sekitar model agensi-klien berulang.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pasukan penyampaian agensi, dengan pilihan label putih pada peringkat teratas.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Tiada had pelawat/lebar jalur tegas pada mana-mana tapak diterbitkan | Setiap pelan dibil bagi setiap tapak diterbitkan, bukan kumpulan kongsi |
| Peringkat Agency membundel 4 tapak pada kadar setiap tapak yang jauh lebih rendah | Pemilik tapak tunggal membayar hampir harga lantai agensi |
| Peringkat White Label membolehkan agensi menjenamakan semula platform sepenuhnya | Tambahan AI Visibility dihargakan dan dijual berasingan |
| Percubaan 14 hari tanpa komitmen, tiada kad diperlukan | Bilangan kerusi pasukan ditetapkan bagi setiap pelan, tidak boleh dilaraskan dengan bebas |
Harga: Basic $25/bulan bulanan, $19/bulan dibil tahunan ($228/tahun, 1 tapak). Team $39/bulan bulanan, $29/bulan dibil tahunan ($348/tahun). Agency $69/bulan bulanan, $52/bulan dibil tahunan ($624/tahun, 4 tapak). White Label $199/bulan bulanan, $149/bulan dibil tahunan ($1,788/tahun, 4 tapak). Tapak tambahan $17-19/bulan setiap satu bergantung pada peringkat. Lihat duda.co/pricing.
Paling sesuai untuk: Agensi yang menguruskan beberapa halaman pendaratan atau tapak klien yang memerlukan harga bagi setiap tapak yang boleh diramal dan tiada bil mengejut akibat lonjakan trafik.
14. Framer
Tawaran Framer ialah pereka, bukan pembangun, boleh menghantar tapak yang berprestasi dan terbaca seperti kod tulisan tangan, animasi, tingkah laku responsif dan markup bersih disertakan. Ia mengukur dengan cara berbeza daripada hampir semua yang lain dalam senarai ini: lebar jalur dalam gigabait dan item CMS, bukan kiraan pelawat, bermakna lonjakan trafik tidak secara automatik mencetuskan naik taraf seperti pada Unbounce, walaupun had bilangan halaman dan CMS masih terpakai pada setiap peringkat, termasuk yang berbayar.
Khalayak sasaran: Pereka produk dan pengasas bebas yang mahukan tapak moden berkeupayaan animasi tanpa menulis kod atau mengupah pembangun.
Kesesuaian saiz: Solo hingga ~100.
Kesesuaian peringkat: Startup hingga growth.
Pasukan berbanding seluruh syarikat: Pereka individu atau pasukan produk kecil.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Pelan percuma termasuk tapak berasa domain khas sebenar, bukan sekadar pemegang tempat | Bilangan halaman dihadkan pada 30 (Free) dan 150 (Basic) sebelum yuran lebihan setiap halaman |
| Mengukur mengikut lebar jalur, bukan kiraan pelawat mentah | Editor pasukan berharga $20/bulan setiap satu melepasi 3 peringkat percuma |
| Menerbitkan tapak gred pengeluaran yang kaya animasi tanpa kod | Item CMS dihadkan pada 1,000 (Free/Basic) dan 2,500 (Pro) |
| Domain khas disertakan dari Basic pada $10/bulan | Ciri khusus pemasaran (ujian A/B, penskoran prospek) lebih sedikit daripada Unbounce |
Harga: Free ($0, 500 kredit, 1 GB lebar jalur, subdomain Framer, sehingga 3 editor pasukan, 30 halaman). Basic $10/bulan (50 GB lebar jalur, domain khas, 2 koleksi CMS, 150 halaman kemudian $20 bagi setiap 100 tambahan sehingga maksimum 700). Pro $30/bulan (100 GB lebar jalur, 10 koleksi CMS, 2,500 item CMS). Enterprise khas. Lihat framer.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pereka yang mahukan halaman yang kelihatan dan berprestasi seperti kod yang dibina khas, tanpa kompromi kelajuan halaman atau animasi. Lihat panduan alternatif Framer kami jika Framer itu sendiri ialah alat yang sedang dinilai.
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
| Jika anda memerlukan... | Pertimbangkan... | Langkau... |
|---|---|---|
| Halaman sebenar termurah dengan domain khas | Carrd atau Leadpages HTML Pub | Instapage, Landingi |
| Pemetaan iklan-ke-halaman dan peta haba untuk paid media | Instapage | Carrd, Systeme.io |
| Corong jualan berbilang langkah penuh dengan kursus | ClickFunnels atau Systeme.io | Carrd, Framer |
| Halaman mudah alih yang dimuatkan paling pantas | Swipe Pages | Webflow, Elementor |
| Halaman yang dikaitkan terus dengan data CRM dan pipeline | HubSpot Marketing Hub | Carrd, Framer |
| E-mel, automasi dan halaman dalam satu bil | GetResponse | Instapage, Landingi |
| Kawalan reka bentuk/CSS penuh tanpa kunci templat | Webflow atau Framer | Leadpages, Systeme.io |
| Anda sudah menjalankan WordPress | Elementor | Webflow, Framer |
| Penerbitan skala agensi merentasi banyak tapak klien | Duda atau Landingi | Carrd, ClickFunnels |
| Pelan percuma sebenar yang boleh anda lancarkan | Systeme.io | Instapage, Duda |
| Prospek yang ditangkap halaman anda hilang selepas penghantaran | Rework (bersama pembina halaman anda) | Pembina halaman sahaja |
Soalan Lazim tentang Alternatif Unbounce
Adakah Unbounce benar-benar bermula pada $99 sebulan?
Tidak. Itu menggambarkan pelan Launch yang lama, yang sudah tiada. Peringkat masuk semasa ialah Starter pada $29/bulan bulanan atau $22/bulan dibil tahunan ($264/tahun), dihadkan pada 500 lawatan bulanan, 1 pengguna dan 1 domain akar. $99/bulan kini peringkat Build, masih dihadkan pada 1 pengguna dan 1 domain.
Apakah alternatif halaman pendaratan sebenar termurah kepada Unbounce?
Carrd pada $19/tahun (Pro Standard, 10 tapak, domain khas, borang disertakan) atau HTML Pub Starter Leadpages pada $5/bulan untuk satu halaman ringkas. Kedua-duanya tidak termasuk ujian A/B atau pensasaran lanjutan, itulah yang anda tukarkan untuk harga yang lebih rendah.
Alternatif Unbounce mana yang mempunyai pelan percuma paling murah hati?
Pelan percuma Systeme.io ialah yang paling boleh digunakan dalam kumpulan ini: 2,000 kenalan, 3 corong dan domain khas sebenar, bukan subdomain berjenama. Pelan Starter percuma Webflow juga wujud tetapi dihadkan pada hanya 2 halaman statik dan 50 penghantaran borang sebulan, ketat untuk kempen sebenar.
Mengapa bil Unbounce saya melonjak begitu pantas sebaik sahaja saya menambah ahli pasukan kedua?
Kerana Starter dan Build kedua-duanya dihadkan pada 1 pengguna. Menambah orang kedua atau domain kedua menolak anda ke Experiment pada $149/bulan bulanan ($112/bulan dibil tahunan), lonjakan lebih besar daripada yang dijangka kebanyakan pembeli daripada harga label sahaja.
Adakah HubSpot Marketing Hub berbaloi hanya untuk halaman pendaratan?
Hanya jika anda juga mahukan atribusi asli CRM, rekod kenalan dan data pipeline yang disambungkan kepada halaman itu. Jika anda hanya memerlukan halaman, pembina khusus seperti Instapage atau Landingi lebih murah dan tidak memerlukan lonjakan akhirnya ke $800/bulan Professional ditambah yuran onboarding $3,000.
Adakah Rework menggantikan pembina halaman pendaratan seperti Unbounce?
Tidak. Rework tiada pereka halaman, tiada ujian A/B dan tiada pengehosan halaman. Ia lapisan yang mengambil prospek yang baru ditangkap halaman pendaratan anda lalu menskor, menghalakan dan mengusahakannya, jadi pasukan lazimnya menjalankan Rework bersama pembina halaman, bukan sebagai gantinya.
Alat mana yang mengukur sesuatu selain trafik, supaya kempen tular tidak melonjakkan bil saya?
ClickFunnels, Carrd, Duda dan Elementor langsung tidak mengukur trafik pelawat; mereka mengenakan bayaran mengikut kerusi, tapak atau bilangan projek diterbitkan yang tetap. Unbounce, Instapage dan Swipe Pages semuanya mengenakan bayaran lebih apabila trafik anda membesar.
Apa yang sebenarnya berpindah jika saya beralih daripada Unbounce?
Kandungan halaman dan salinan lazimnya berpindah dengan pembinaan semula manual, kerana pembina halaman visual jarang mengeksport format import yang bersih antara vendor. Domain khas dan rekod DNS berpindah dengan bersih melalui konfigurasi semula pantas. Sejarah ujian A/B dan analitik hampir tidak pernah berpindah dan biasanya hilang semasa bertukar.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Tuliskan apa yang sebenarnya memacu bil Unbounce anda sebelum anda mencari: adakah ia harga asas $22-$29/bulan, atau kerusi kedua dan domain kedua yang menolak anda ke Experiment? Jawapan itu menentukan sama ada anda mencari alat halaman yang lebih murah (Carrd, Leadpages HTML Pub, pelan percuma Systeme.io) atau alat yang menskalakan kerusi dan trafik dengan lebih anggun (Landingi, ClickFunnels, Duda). Jalankan ujian dua minggu sebenar pada dua pilihan teratas anda: bina semula halaman anda yang berprestasi terbaik, sambungkan domain sebenar anda dan hantar sebahagian trafik langsung sebelum komited kepada pengebilan setahun.
Dan jika jawapan jujurnya ialah halaman anda menukar dengan baik tetapi prospek yang ditangkapnya menjadi dingin sebelum wakil jualan menelefon, itu masalah yang berbeza daripada harga halaman, dan ia yang dibina Rework untuk diselesaikan. Kebanyakan pasukan yang menjalankan halaman pendaratan berbayar akhirnya mengekalkan pembina khusus untuk halaman itu sendiri dan menambah lapisan penghalaan seperti Rework untuk apa yang berlaku dalam lima minit selepas seseorang menekan hantar. Wajar diingat juga: kadar penukaran anda hanya mengira pelawat yang mengisi borang. Untuk bahagian yang jauh lebih besar yang mendarat, menyemak imbas dan pergi secara tanpa nama, lihat panduan alternatif Leadfeeder kami tentang mengecam trafik itu dan bukannya kehilangannya sepenuhnya.
Camellia menulis tentang perkakas pemasaran dan tangkapan prospek untuk pasukan B2B. Dikemas kini kali terakhir Ogos 2026.

Sales Operations Practice Lead
On this page
- Fakta Utama
- Berapa Sebenarnya Kos Unbounce pada 2026 (Membetulkan Angka yang Lapuk)
- Jadual Perbandingan Pantas
- Kerusi dan Trafik: Pemacu Kos Sebenar
- Matriks Kesesuaian Peringkat
- Jadual Saiz dan Persona
- 1. Instapage
- 2. Leadpages
- 3. Landingi
- 4. ClickFunnels
- 5. Swipe Pages
- 6. Rework: Apa yang Berlaku Selepas Borang Dihantar
- 7. Carrd
- 8. Webflow
- 9. HubSpot Marketing Hub
- 10. GetResponse
- 11. Elementor (WordPress)
- 12. Systeme.io
- 13. Duda
- 14. Framer
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya