LeadSquared vs Zoho CRM: Halaju Lead Menegak lwn CRM Boleh Konfigurasi Termurah pada 2026

LeadSquared vs Zoho CRM: Apakah Perbezaannya?: Saluran penghalaan yang dibentuk khusus di sebelah kit berbilang peringkat modular menunjukkan pertukaran sebenar antara membeli dan mengkonfigurasi.

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Kedua-dua ini berada pada senarai pendek yang sama kerana kedua-duanya menamakan diri mereka CRM, dan di situlah lebih kurang persamaan mereka berakhir. LeadSquared ialah platform halaju lead yang dijual kepada vertikal inbound berisi padu tinggi: kemasukan pendidikan, kaunter pinjaman dan insurans, pengambilan masuk penjagaan kesihatan, hartanah, rangkaian pengedar automotif. Andaian reka bentuknya ialah beribu-ribu pertanyaan sebulan tiba daripada iklan, portal dan agregator, dan tugasnya ialah menyampaikan setiap satu kepada wakil yang betul sebelum ia menjadi dingin. Zoho CRM tidak membuat andaian sedemikian. Ia CRM serba guna yang bermula percuma, mengenakan $14 bagi setiap seat pada peringkat berbayar termurahnya, dan mendapat kuasa tambahannya daripada konfigurasi dan daripada katalog Zoho di belakangnya.

Maka keputusannya bukan "CRM mana yang mempunyai lebih banyak ciri." Ia sama ada kesesakan anda ialah isi padu lead dan kedalaman proses menegak, atau bajet dan fleksibiliti. Ini untuk pemimpin jualan dan revenue ops di syarikat 20 hingga 500 orang yang perlu mempertahankan angka kepada CFO, bukan sekadar senarai ciri. Kami mengambil setiap harga daripada halaman harga setiap vendor sendiri pada September 2026, termasuk satu yang masih salah dalam kebanyakan rumusan pihak ketiga, dan menjalankan pengiraan seat pada 10, 25 dan 100 seat. Untuk medan yang lebih luas dahulu, mulakan dengan panduan kami tentang perisian pengurusan lead terbaik 2026.

Fakta Utama

  • LeadSquared menerbitkan kadar setiap seat, bertentangan dengan kebanyakan rumusan pihak ketiga: Sales Pro pada $40 pengguna/bln dan Sales Super pada $60 pengguna/bln, kedua-duanya dibil tahunan. Setiap butang berbunyi "Let's Talk," jadi tiada pembayaran layan diri, tetapi kadarnya dicetak (harga Sales CRM LeadSquared).
  • Marketing Automation LeadSquared dihargakan setiap akaun dan bukan setiap seat: Marketing Pro pada $1,200 dan Marketing Super pada $2,000, kedua-duanya dibil tahunan, masing-masing termasuk 2 pengguna (harga Marketing Automation LeadSquared).
  • Grid harga Zoho CRM menerbitkan empat edisi dan berhenti: Free, Standard, Professional, Enterprise. Ultimate hanya muncul dalam FAQ halaman itu, diterangkan sebagai disesuaikan untuk "large-scale, bespoke deployments," tanpa harga dilampirkan (harga Zoho CRM).
  • Merentasi lebih 55 juta aktiviti jualan pada 5.7 juta lead inbound di lebih 400 syarikat, 57.1% percubaan panggilan pertama berlaku lebih seminggu selepas lead tiba, dan kadar penukaran jatuh kira-kira 8 kali ganda sebaik sahaja lima minit pertama berlalu (Kajian Respons Lead InsideSales 2021).
  • Hampir 70% wakil jualan berkata mereka terbeban dengan bilangan alat yang mereka gunakan, dan 9 daripada 10 organisasi jualan merancang untuk menyatukan tindanan teknologi mereka, menurut tinjauan Salesforce terhadap lebih 7,700 profesional jualan di 38 negara, Disember 2022 (kajian jualan Salesforce).

LeadSquared vs Zoho CRM Sekilas Pandang

Faktor LeadSquared Zoho CRM
Paling terkenal kerana Penangkapan, pemarkahan dan pengagihan inbound berisi padu tinggi dalam vertikal tertentu CRM penuh yang boleh dipercayai termurah, dengan siling konfigurasi yang besar di belakangnya
Harga masuk Sales Pro, $40 pengguna/bln dibil tahunan Percuma untuk 3 pengguna, kemudian Standard pada $14/pengguna/bln dibil tahunan
Peringkat teratas yang diterbitkan Sales Super, $60 pengguna/bln dibil tahunan Enterprise, $40/pengguna/bln dibil tahunan. Ultimate dilaporkan pada $52 tetapi tidak dihargakan oleh Zoho
Bolehkah anda membelinya sendiri Tidak. Kedua-dua butang Sales CRM berbunyi "Let's Talk" Ya. Percubaan percuma, Start Now dan Buy Now ada pada halaman harga
Produk pemasaran Berasingan, setiap akaun: $1,200 atau $2,000 setahun, 2 pengguna disertakan Berasingan juga, tetapi laluan yang dibundel ialah Zoho CRM Plus, daripada $20/pengguna/bulan
Kedalaman menegak Mendalam dan eksplisit: perkhidmatan kewangan, pendidikan, penjagaan kesihatan, automotif, pembuatan, hartanah Generik secara reka bentuk. Vertikal dikonfigurasi, bukan dibeli
Ekosistem Pasaran aplikasi ditambah 100 lebih rakan pelaksanaan Katalog aplikasi Zoho sendiri yang lebih luas, boleh dicapai melalui Zoho One
Pelan percuma Tiada diterbitkan Ya, kekal, dihadkan kepada 3 pengguna
Dakwaan skala 1,600 lebih organisasi di seluruh dunia 300,000 lebih perniagaan di seluruh dunia
Paling sesuai untuk Pasukan inbound dalam vertikal bernama yang memerlukan penghalaan berfungsi pada hari pertama Pasukan sedar kos yang sanggup mengkonfigurasi, dan sesiapa yang menyeragamkan pada Zoho

Untuk Apa Setiap Alat Dibina

LeadSquared bermula daripada premis pembelian pengguna dan bukan proses dalaman. Kedudukannya sendiri mengatakan kebanyakan CRM dibina sekitar workflow dalaman manakala LeadSquared bermula dengan cara pengguna sebenarnya berkelakuan, dan ia mendakwa menggantikan lima atau enam alat yang disambung oleh organisasi untuk membawa seseorang daripada pertanyaan pertama kepada pengaktifan (LeadSquared). Itu kelihatan pada apa yang dihantar dalam peringkat asas: pemarkahan kualiti dan penglibatan lead, penyekatan pertindihan, pengagihan lead asas dan lanjutan, serta CRM mudah alih dengan penjejakan daftar masuk dan daftar keluar, mod luar talian, geo-fencing dan paparan "leads near me." Itu bukan ciri CRM umum. Itu apa yang diperlukan oleh lantai kaunselor kemasukan atau rangkaian ejen pinjaman.

Zoho CRM bermula daripada premis yang bertentangan. Ia CRM mendatar yang tugasnya ialah menjadi cukup baik untuk hampir sesiapa dan cukup murah sehingga harga tidak pernah menjadi sebab anda berkata tidak. Edisi percuma sudah meliputi kenalan, peringatan, tugas, laporan standard, aplikasi mudah alih dan automasi workflow yang diterangkan Zoho secara eksplisit sebagai menghalakan lead kepada wakil yang betul. Segala yang di atas itu ialah tangga yang anda daki dengan mengkonfigurasi, bukan dengan membuka kunci vertikal.

LeadSquared Zoho CRM
Falsafah produk Berpendirian dan menegak. Dibina siap untuk sesuatu industri supaya anda mengkonfigurasi kurang Mendatar dan boleh dikonfigurasi. Tiada yang dibina siap, segalanya boleh dibina
Dua produk atau satu Dua yang dihargakan berasingan: Sales CRM setiap seat, Marketing Automation setiap akaun Satu CRM dengan lima edisi, ditambah produk Zoho berasingan yang boleh anda bundel
Profil syarikat yang sesuai Inbound B2C berisi padu tinggi: pendidikan, pinjaman, insurans, penjagaan kesihatan, hartanah, pengedar automotif Mana-mana pasukan, daripada akaun percuma 3 orang hingga organisasi jualan berbilang pasukan yang matang
Tempat ia paling kuat Penangkapan pada isi padu, logik pengagihan, pelaksanaan lapangan dan mudah alih, templat menegak Nisbah harga-kepada-kedalaman, keluasan konfigurasi, satu vendor untuk seluruh syarikat
Tempat ia paling lemah Lantai harganya sama dengan peringkat teratas yang diterbitkan Zoho, dan UI terasa lebih lama daripada pendatang baharu Tiada kedalaman menegak sedia ada, dan kedalaman memerlukan masa admin dan bukan wang lesen

Jika anda masih memutuskan sama ada anda memerlukan CRM atau lapisan pengurusan lead khusus di hadapannya, penerangan kami tentang pengurusan lead vs CRM menyelesaikannya sebelum anda membandingkan vendor sama sekali.

Keputusan Mengikut Matlamat Perniagaan

Matlamat anda Pilihan yang lebih sesuai
"Kami menerima beribu-ribu pertanyaan inbound sebulan dan kelajuan susulan ialah keseluruhan masalah kami" LeadSquared
"Kami memerlukan laluan termurah ke CRM yang sebenar dan berfungsi dengan automasi" Zoho CRM Professional
"Kami menjalankan kemasukan, pinjaman atau pengambilan masuk pesakit dan mahu bentuk proses datang bersama perisian" LeadSquared
"Kami mahu pemasaran, perkhidmatan dan jualan pada satu vendor tanpa yuran pemasaran setiap akaun" Zoho CRM Plus
"Ejen lapangan kami hidup pada telefon dan kami memerlukan daftar masuk, mod luar talian dan geo-fencing" LeadSquared
"Kami mahu bermula percuma, membuktikan workflow, kemudian membayar hanya apabila ia melekat" Zoho CRM

Penelitian Mendalam Pengurusan dan Pengagihan Lead

Inilah bahagian yang sepatutnya menentukan perbandingan ini, kerana ia satu-satunya tempat kedua-dua produk benar-benar tidak setara pada sebarang harga.

LeadSquared vs Zoho CRM: Pengagihan Lead: Pengisih pengagihan yang sedia digunakan berbanding jig peraturan boleh laras menyatakan persediaan operasi dan bukan sekadar penyimpanan pangkalan data.

LeadSquared mencetak pengagihan lead sebagai keupayaan utama pada kedua-dua peringkat Sales CRM, disenaraikan sebagai "Basic & Advanced Lead Distribution" bersama pemarkahan kualiti dan penglibatan lead serta penyekatan pertindihan. Peringkat Marketing-nya juga membawa pengagihan lead lanjutan, dan tawaran AI produk itu sendiri ialah ia meramal siapa yang akan menukar, menghalakan lead kepada wakil yang betul dan mengesyorkan tindakan seterusnya. Territory Management, Journeys dan Location Insights semuanya membawa asterisk pada halaman itu, bermakna tambahan pilihan dan bukan disertakan, jadi pembeli yang menghalakan mengikut geografi patut menghargakannya secara berasingan.

Zoho CRM menyelesaikan masalah yang sama dengan jentera serba guna. Automasi workflow, yang diterangkan Zoho pada peringkat percuma sebagai menghalakan lead kepada wakil yang betul, ialah lapisan asas. Professional menambah pengurusan proses dan kecerdasan ramalan, dan Enterprise menambah pengurusan berbilang pasukan merentasi wilayah, hierarki pelaporan, pengumpulan data berjujukan dan proses kelulusan. Blok binaan semuanya ada. Apa yang tiada ialah enjin pengagihan siap bina yang boleh dihalakan oleh ketua ops kepada vertikal dan dihidupkan.

Jurang itu lebih penting daripada yang kedengaran, kerana masa respons ialah tempat nilai lead bocor. Kajian InsideSales di atas mendapati 57.1% percubaan panggilan pertama berlaku lebih seminggu selepas lead tiba, dengan kadar penukaran jatuh kira-kira 8 kali ganda sebaik sahaja lima minit pertama berlalu. Penghalaan bukan kemewahan pentadbiran dalam perniagaan inbound berisi padu tinggi. Ia menentukan sama ada angka itu lima minit atau lima hari bagi anda.

Keupayaan LeadSquared Zoho CRM
Pemarkahan lead Pemarkahan kualiti dan penglibatan lead pada kedua-dua peringkat Sales CRM Kecerdasan ramalan daripada Professional; pemarkahan dikonfigurasi, bukan siap bina
Enjin pengagihan Pengagihan lead asas dan lanjutan pada kedua-dua peringkat Sales CRM Automasi workflow pada setiap edisi, termasuk Free
Penghalaan wilayah Territory Management ditandakan sebagai tambahan pilihan Pengurusan berbilang pasukan merentasi wilayah daripada Enterprise
Kawalan pendua Penyekatan pertindihan dan gabungan lead pada kedua-dua peringkat Sales CRM Peraturan pengesahan dan konfigurasi, bukan ciri peringkat yang dinamakan
Permukaan penangkapan Borang dinamik, halaman pendaratan dan widget borang, kebanyakannya pada produk Marketing Penangkapan data melalui borang daripada Standard; halaman pendaratan terletak dalam produk Zoho berasingan
Pelaksanaan lapangan dan mudah alih Daftar masuk dan daftar keluar, mod luar talian, geo-fencing, leads near me, panggilan awan mudah alih, ucapan ke teks Aplikasi mudah alih pada setiap edisi, tanpa kekhususan ejen lapangan
Penguatkuasaan proses Process Designer, automasi asas pada Pro, asas ditambah lanjutan pada Super Pengurusan proses daripada Professional; kelulusan dan pengumpulan data berjujukan daripada Enterprise
Siapa yang perlu membinanya Kurang. Bentuk menegak disertakan bersama produk Lebih. Setiap peraturan, modul dan fungsi anda yang mereka bentuk

Jika penghalaan dan penjadualan ialah bahagian paling tajam daripada masalah anda, rumusan alternatif Chili Piper kami meliputi alat yang dibina semata-mata untuk tugas itu, dan Chili Piper vs RevenueHero menelitinya lebih mendalam pada dua yang paling terkenal.

Apa yang Sebenarnya Diterbitkan Setiap Vendor

Kedua-dua vendor mencetak angka sebenar, yang meletakkan mereka di hadapan kebanyakan kategori ini. Perbezaannya ialah cara anda membeli: Zoho membolehkan anda memulakan akaun percuma atau percubaan dan membayar dengan kad, manakala LeadSquared mencetak kadar dan menghalakan anda kepada perbualan.

Pelan LeadSquared Harga Asas Apa yang anda beli
Sales Pro $40 pengguna/bln Dibil tahunan Pengurusan lead, akaun dan peluang; pemarkahan; penyekatan pertindihan; pengagihan lead asas dan lanjutan; kenalan tanpa had; 50,000 e-mel; 7 templat kebenaran; automasi asas; 3 webhook; CRM mudah alih penuh
Sales Super $60 pengguna/bln Dibil tahunan Semua dalam Pro, dengan 100,000 e-mel, templat kebenaran tanpa had, automasi asas ditambah lanjutan, 30 webhook, dan 2,000 sesi Converse dan Chatbot
Marketing Pro $1,200 setiap akaun Dibil tahunan, 2 pengguna Segmentasi, penyambung sosial, penjejakan peristiwa laman web, halaman pendaratan dinamik dan widget borang, 100,000 e-mel sebulan, automasi asas
Marketing Super $2,000 setiap akaun Dibil tahunan, 2 pengguna Semua dalam Marketing Pro, dengan 250,000 e-mel sebulan dan automasi lanjutan

Sumber: harga Sales CRM LeadSquared dan harga Marketing Automation. Kedua-dua peringkat Sales CRM termasuk pematuhan ISO 27001 dan SOC 2 Type 2, rangka kerja API dan pasaran aplikasi. Portals, Sandbox, Email Parser berkuasa AI, Journeys, Territory Management, Location Insights dan aplikasi berlabel putih ditandakan sebagai tambahan pilihan. LeadSquared juga mengiklankan harga istimewa untuk startup terpilih, tertakluk kepada kelayakan.

Edisi Zoho CRM Harga (dibil tahunan) Apa yang anda beli
Free $0, dihadkan kepada 3 pengguna Kenalan, peringatan susulan, automasi workflow, 10 templat e-mel khas, tugas dan panggilan, laporan standard, 5,000 panggilan API sehari, aplikasi mudah alih
Standard $14/pengguna/bln Menambah integrasi e-mel dan e-mel pukal, panggilan terbina dalam, berbilang pipeline, borang, ramalan, pengayaan data, modul khas, pematuhan HIPAA
Professional $23/pengguna/bln Menambah ejen AI, pengurusan proses, inventori, kecerdasan ramalan, laporan tanpa had, CPQ, portal dan journeys pelanggan, Google Ads
Enterprise $40/pengguna/bln Menambah pengurusan berbilang pasukan merentasi wilayah, hierarki pelaporan, fungsi khas, pengumpulan data berjujukan, kelulusan, sandbox, penyulitan peringkat medan, Zia AI lanjutan
Ultimate $52/pengguna/bln (dilaporkan, tidak disenaraikan pada halaman harga Zoho sendiri) FAQ Zoho menerangkan edisi Ultimate untuk "large-scale, bespoke deployments" dengan had ciri tertinggi, tetapi tidak melampirkan harga

Sumber: halaman harga Zoho CRM sendiri. Angka Ultimate datang daripada penjejak harga pihak ketiga dan bukan daripada Zoho, jadi anggaplah ia titik permulaan untuk perbualan jualan, bukan kadar yang diterbitkan. Dua perkara yang dinyatakan halaman itu dengan jelas dan sering terlepas pandang oleh pembeli: cukai tempatan seperti VAT dan GST dikenakan di atas harga yang disenaraikan, dan tiada kontrak atau komitmen, kerana Zoho CRM membil bayar-mengikut-guna secara bulanan atau tahunan. Zoho juga menyajikan mata wang mengikut geografi di sana, jadi anda mungkin melihat rupee, euro atau paun dan bukan dolar. Gunakan pemilih mata wang dan bukan menukar sendiri, kerana harga senarai tempatan ditetapkan secara bebas.

Automasi dan Penyesuaian Mengikut Peringkat

Keduanya menghadkan kedalaman dengan cara yang berbeza. LeadSquared menerbitkan peruntukan berangka yang tegas bagi setiap peringkat, manakala Zoho menerbitkan ciri bernama bagi setiap edisi dan menyimpan siling di tempat lain.

LeadSquared Zoho CRM
Tempat automasi dihidupkan Sales Pro ($40 pengguna/bln): Process Designer, borang dinamik, automasi workflow asas Free: automasi workflow, termasuk secara eksplisit menghalakan lead kepada wakil yang betul
Tempat automasi lanjutan dihidupkan Sales Super ($60 pengguna/bln), untuk automasi asas ditambah lanjutan Professional ($23/pengguna/bln) untuk pengurusan proses, Enterprise ($40) untuk kelulusan
Had berangka yang diterbitkan Ya, dan khusus: e-mel pada 50,000 atau 100,000, webhook pada 3 atau 30, Mavis DB pada 200MB atau 1GB, laporan pada 2 atau 5 bagi setiap pengguna Tidak pada halaman harga. Edisi diterangkan dengan ciri bernama sebaliknya
Model data khas Jenis objek, akaun, aktiviti dan peluang pada kedua-dua peringkat Sales Modul khas daripada Standard, jenis medan lanjutan dan fungsi khas daripada Enterprise
Permukaan pembangun Rangka kerja API, pasaran aplikasi, webhook, kerja kelompok dan platform pembangunan LAPPS 5,000 panggilan API sehari daripada Free, fungsi khas dan sandbox daripada Enterprise
Tempat siling mula terasa Isi padu e-mel dan bilangan webhook. Pasukan yang banyak pemasaran mencapai 50,000 e-mel pada Sales Pro dengan cepat Jarang sekali lesen. Ia jam admin untuk membina apa yang LeadSquared hantar siap berbentuk

Bacaan yang jujur: had LeadSquared lebih mudah dibajetkan kerana anda boleh melihatnya, dan had Zoho lebih mudah didiami kerana jumlahnya lebih sedikit.

Kos Sebenar pada 10, 25 dan 100 Seat

Mulakan dengan pengiraan lurus setiap seat, pengiraan yang hampir semua orang jalankan dahulu.

LeadSquared vs Zoho CRM: Kos Jualan dan Pemasaran: Pemberat akaun tetap yang dikongsi merentasi token seat di sebelah bundle yang diulang secara individu menerangkan skala tanpa menyertakan nombor harga yang rapuh.

Seat LeadSquared Sales Pro ($40 pengguna/bln) LeadSquared Sales Super ($60 pengguna/bln)
10 $4,800/thn $7,200/thn
25 $12,000/thn $18,000/thn
100 $48,000/thn $72,000/thn
Seat Zoho Standard ($14) Zoho Professional ($23) Zoho Enterprise ($40) Zoho Ultimate ($52, dilaporkan)
10 $1,680/thn $2,760/thn $4,800/thn $6,240/thn
25 $4,200/thn $6,900/thn $12,000/thn $15,600/thn
100 $16,800/thn $27,600/thn $48,000/thn $62,400/thn

Sejajarkan kedua-dua jadual itu dan keputusan mula terbentuk. Peringkat masuk LeadSquared berharga tepat seperti peringkat teratas yang diterbitkan Zoho: $40 bagi setiap pengguna sebulan, dibil tahunan di kedua-dua pihak. Pada 25 seat itu $12,000 setahun pada Sales Pro atau $12,000 pada Zoho Enterprise, dan pada 100 seat ia $48,000 berbanding $48,000. Berbanding peringkat Zoho yang lebih lazim dibeli, jurangnya ketara, dengan Sales Pro kira-kira 2.9 kali Zoho Standard dan kira-kira 1.7 kali Zoho Professional.

Itu tidak secara automatik menjadi cela terhadap LeadSquared. Ia harga untuk bentuk menegak, enjin penghalaan dan aplikasi mudah alih lapangan yang tiba siap bina. Tetapi kes perniagaannya perlu dibuat dalam penukaran lead, bukan item baris perisian, kerana pada item baris sahaja Zoho menang mutlak.

Jadual yang Tiada Orang Lain Tunjukkan Kepada Anda: Jualan Campur Pemasaran

Di sinilah kebanyakan artikel pesaing berhenti secara senyap. Marketing Automation LeadSquared dihargakan setiap akaun, bukan setiap seat, jadi pasukan yang mahukan kedua-dua produk menambah angka tahunan tetap di atas Sales CRM setiap seat, dan angka itu tidak bertambah dengan bilangan kakitangan. Laluan bundel setara Zoho ialah Zoho CRM Plus, yang meletakkan jualan, pemasaran dan perkhidmatan dalam satu pakej daripada $20 bagi setiap pengguna sebulan.

Seat LeadSquared Sales Pro + Marketing Pro LeadSquared Sales Super + Marketing Super Zoho CRM Plus (daripada $20/pengguna/bln)
10 $6,000/thn $9,200/thn $2,400/thn
25 $13,200/thn $20,000/thn $6,000/thn
100 $49,200/thn $74,000/thn $24,000/thn

Dua perkara terhasil daripada jadual itu. Pertama, yuran pemasaran LeadSquared berkelakuan sangat berbeza pada saiz yang berbeza: menambah Marketing Pro menaikkan bil 10 seat sebanyak 25%, tetapi bil 100 seat hanya 2.5%, kerana $1,200 setahun merentasi lantai jualan yang besar hampir seperti ralat pembundaran. Gabungan dua produk menjadi lebih murah bagi setiap orang apabila anda lebih besar, yang bertentangan dengan cara kebanyakan SaaS berkelakuan dan hujah sebenar yang menyokong LeadSquared pada skala. Kedua, Zoho CRM Plus masih kira-kira separuh kos gabungan LeadSquared Pro pada 25 dan 100 seat. Kelebihan harga Zoho tidak hilang apabila anda meluaskan perbandingan kepada pemasaran. Ia mengecil, kemudian bertahan.

Satu peringatan: peringkat Marketing LeadSquared masing-masing termasuk 2 pengguna, jadi jika pasukan pemasaran anda lebih besar daripada itu, sahkan cara pengguna pemasaran tambahan dilesenkan sebelum membajet. Halaman itu mencetak yuran akaun dan bilangan pengguna, bukan kadar lebihan.

Jika halaman pendaratan dan borang ialah bahagian yang benar-benar anda pentingkan, ia mungkin tidak tergolong dalam mana-mana CRM. Rumusan alternatif Unbounce dan perbandingan berhadapan Unbounce vs Instapage kami meliputi lapisan penangkapan khusus, dan alternatif Leadfeeder meliputi trafik tanpa nama yang tidak pernah mengisi borang langsung.

Pelaksanaan dan Pengurusan Perubahan

LeadSquared Zoho CRM
Cara anda bermula Tempah demo. Tiada pendaftaran layan diri untuk Sales CRM Edisi percuma atau percubaan, tanpa kad kredit, kemudian Buy Now dalam produk
Apa yang dibawa vendor Program lima langkah: pemetaan proses, migrasi, onboarding, latihan, kemudian sokongan telefon dan e-mel Onboarding percuma pada halaman harga, dengan pelan sokongan berbayar untuk respons lebih pantas
Rangkaian rakan Lebih 100 rakan aktif disenaraikan oleh vendor Ekosistem rakan global yang sangat besar, ditambah perkhidmatan Jumpstart Zoho
Siapa yang boleh memilikinya setiap hari Paling baik dengan pemilik ops yang dinamakan, kerana konfigurasi menegak ialah nilainya Pengurus jualan boleh menjalankan Free atau Standard. Professional dan Enterprise memberi ganjaran kepada admin
Apa yang menentukan garis masa Sejauh mana proses anda sepadan dengan templat menegak yang dihantar LeadSquared Berapa banyak yang anda putuskan untuk dibina. Platform tidak akan menghalang anda daripada menskop terlalu banyak
Bentuk kontrak Kadar yang diterbitkan mengandaikan pengebilan tahunan, dan laluan pembelian melalui jualan Tiada kontrak atau komitmen, bayar-mengikut-guna bulanan atau tahunan, menurut FAQ Zoho

Coraknya patut dinamakan. LeadSquared meletakkan kos di hadapan dalam lesen dan mengurangkan apa yang anda bina. Zoho meletakkan hampir tiada di hadapan dan memindahkan kos ke dalam jam konfigurasi. Tiada satu pun percuma. Soalannya ialah garis bajet mana yang anda lebih rela belanjakan daripadanya, dan yang mana benar-benar dimiliki pasukan anda. Senarai semak kriteria penilaian CRM kami menilai kedua-duanya terhadap keperluan anda sendiri dan bukan terhadap satu sama lain.

LeadSquared vs Zoho CRM: Pemilikan Pelaksanaan: Pakaian proses yang dipadankan di sebelah bangku corak boleh laras menyampaikan membeli bentuk berbanding membayar untuk mereka bentuknya tanpa mengulangi jentera penghalaan.

Risiko dan Tadbir Urus

LeadSquared Zoho CRM
Pendirian pematuhan ISO 27001 dan SOC 2 Type 2 pada kedua-dua peringkat Sales CRM HIPAA daripada Standard ke atas, penyulitan peringkat medan daripada Enterprise
Kebolehramalan bajet Kadar diterbitkan, tetapi tambahan seperti Territory Management berada di luar harga label Tinggi, dengan satu asterisk: cukai tempatan seperti VAT dan GST dikenakan di atas
Tempat tadbir urus menjadi lebih sukar Pertambahan tambahan yang tidak terkawal, jadi kontrak lebih penting daripada halaman harga Pertambahan konfigurasi yang tidak terkawal. Modul, fungsi dan rantai kelulusan semuanya memerlukan pemilik

Bila LeadSquared Merupakan Pilihan yang Tepat

  • Isi padu inbound anda benar-benar tinggi dan kelajuan kepada sentuhan pertama ialah metrik yang menggerakkan hasil. Itulah masalah yang dijadikan teras produk ini.
  • Anda beroperasi dalam salah satu vertikal bernamanya: perkhidmatan kewangan dan pinjaman, kemasukan pendidikan, pengambilan masuk penjagaan kesihatan, hartanah, rangkaian pengedar automotif atau jualan saluran pembuatan. Bentuk proses siap bina itulah yang dibeli oleh harga premium.
  • Anda mempunyai ejen lapangan yang bekerja daripada telefon. Penjejakan daftar masuk dan daftar keluar, mod luar talian, geo-fencing dan leads near me sukar ditiru dengan CRM mudah alih generik.
  • Pasukan pemasaran anda kecil, dua orang atau lebih kurang, dan anda mahu perkakas mereka pada yuran tahunan tetap yang tidak berskala dengan lantai jualan anda.
  • Anda lebih rela membeli proses daripada membinanya, dan anda mempunyai bajet untuk $40 hingga $60 setiap seat.

Jika harga atau laluan pembelian yang diterajui jualan ialah titik tersekat anda, rumusan alternatif LeadSquared kami meliputi 14 platform pada kriteria yang sama.

Bila Zoho CRM Merupakan Pilihan yang Tepat

  • Harga ialah kekangan sebenar. Pada $14 setiap seat untuk Standard dan $23 untuk Professional, Zoho dua hingga tiga kali lebih murah daripada lantai LeadSquared pada setiap bilangan seat yang kami jalankan.
  • Anda mahu membuktikan workflow sebelum membayar. Edisi percuma kekal untuk 3 pengguna, ditambah percubaan pada setiap peringkat berbayar, mengesahkan proses tanpa perbualan perolehan.
  • Proses anda bukan khusus vertikal, atau cukup khusus sehingga templat mana-mana vendor tidak akan sesuai juga, jadi bentuk siap bina tidak bernilai kepada anda.
  • Anda mempunyai, atau akan membiayai, seseorang yang membina modul khas, rantai kelulusan dan fungsi. Orang itulah sebab harga rendah Zoho menjadi kedalaman sebenar dan bukan CRM yang lebih nipis.
  • Anda menyatukan vendor. Zoho CRM Plus pada $20 bagi setiap pengguna sebulan ialah laluan boleh dipercayai termurah kepada satu bil untuk jualan, pemasaran dan perkhidmatan.

Zoho membuat hujah yang sama terhadap lawan yang berbeza dalam Pipedrive vs Zoho CRM dan HubSpot vs Zoho CRM, dan jika suite dan bukan CRM yang menjadi titik tersekat anda, panduan alternatif Zoho kami meliputi apa lagi yang patut dilihat.

Rangka Kerja Keputusan

Jika anda... Pilih
Menjalankan inbound berisi padu tinggi dalam pendidikan, pinjaman, insurans, penjagaan kesihatan, hartanah atau automotif LeadSquared Sales Pro, dihargakan bersama Territory Management jika anda menghalakan mengikut geografi
Menguruskan ejen lapangan yang bekerja daripada telefon dan bukan meja LeadSquared, untuk kekhususan CRM mudah alih
Terhad bajet tetapi memerlukan automasi dan ramalan Zoho CRM Professional pada $23/pengguna/bln dibil tahunan
Mengesahkan workflow sebelum membelanjakan apa-apa Zoho CRM Free, dihadkan kepada 3 pengguna
Menjalankan organisasi jualan matang dengan wilayah, kelulusan dan hierarki pelaporan Zoho CRM Enterprise pada $40/pengguna/bln, harga seat yang sama dengan peringkat masuk LeadSquared
Membeli jualan dan pemasaran bersama pada 100 seat ke atas LeadSquared, yang mana yuran pemasaran setiap akaun menjadi tidak ketara pada skala
Membeli jualan dan pemasaran bersama pada 10 hingga 25 seat Zoho CRM Plus, daripada $20/pengguna/bln, kira-kira separuh daripada gabungan LeadSquared
Masih membandingkan kategori yang lebih luas Panduan perisian pengurusan lead terbaik 2026 kami

Bacaan yang jujur: pada harga sahaja, Zoho menang dan ia bukan hampir. Kes LeadSquared bergantung sepenuhnya pada sama ada bentuk menegak dan enjin pengagihannya menukar cukup lead tambahan untuk menampung harga seat yang dua hingga tiga kali lebih tinggi. Dalam perniagaan inbound berisi padu tinggi yang masa responsnya diukur dalam minit, kes itu mudah dibuat. Dalam jualan B2B kitaran panjang dengan aliran lead sederhana, ia hampir mustahil.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Jika anda cenderung kepada LeadSquared, masukkan senarai tambahan ke dalam sebut harga dahulu. Territory Management, Journeys, Portals, Sandbox dan Location Insights semuanya ditandakan pilihan, dan sekurang-kurangnya satu mungkin menanggung beban reka bentuk penghalaan yang anda bayangkan. Kadar $40 dan $60 yang diterbitkan adalah nyata, tetapi ia lantai perbualan, bukan penghujungnya.

Jika anda cenderung kepada Zoho, tentukan dengan jujur sama ada anda mempunyai admin. Kelebihan harga Zoho adalah nyata dan besar, tetapi ia kelebihan lesen, bukan kelebihan jumlah kos. Segala yang LeadSquared bentuk siap untuk sesuatu vertikal ialah sesuatu yang perlu direka oleh seseorang dalam Zoho: model pemarkahan, peraturan penetapan, proses, laporan. Jika orang itu wujud, Zoho ialah pembelian yang lebih baik pada hampir setiap bilangan seat di sini. Jika tidak, anda akan membelanjakan perbezaan itu dalam bulan dan bukan dolar, dan membelanjakannya tanpa disedari. Dalam kedua-dua kes, jalankan pengiraan seat di atas terhadap bilangan kakitangan anda untuk 18 bulan akan datang, bukan hari ini, kerana yuran pemasaran tetap LeadSquared berubah sifat sepenuhnya antara 10 seat dan 100.

Mungkin tiada satu pun daripada ini bentuk alat yang betul jika pilihan sebenar yang anda tersekat padanya ialah "platform halaju lead menegak pada $40 hingga $60 setiap seat" berbanding "CRM serba guna murah campur kerja konfigurasi." Rework berada di antara keduanya: penghalaan lead round-robin, wilayah dan SLA asli ditambah peti masuk pelbagai saluran pada rekod CRM, dijual sebagai engine dengan seat dalam blok 5 dan bukan dihargakan setiap seat, daripada Marketing Engine pada $99/bulan dibil tahunan dengan 5 seat disertakan, atau Revenue Engine (menambah CRM) pada $159/bulan dibil tahunan (rework.com/pricing). Ia produk yang lebih kecil daripada kedua-duanya, dengan pasaran yang jauh lebih nipis daripada Zoho, tiada setara bundle aplikasi Zoho One, dan tiada kedalaman menegak LeadSquared untuk kemasukan pendidikan atau workflow pematuhan BFSI. Ia juga bukan untuk pembeli solo, kerana setiap engine bermula pada lima seat. Tetapi jika anda mahukan penghalaan yang berfungsi terus tanpa membayar harga platform menegak untuknya, ia patut dilihat.

Soalan Lazim tentang LeadSquared vs Zoho CRM

Adakah LeadSquared menerbitkan harganya?

Ya, dan di sinilah kebanyakan rumusan pihak ketiga tersilap. LeadSquared menerbitkan $40 pengguna/bln untuk Sales Pro dan $60 pengguna/bln untuk Sales Super, kedua-duanya dibil tahunan, ditambah $1,200 dan $2,000 setiap akaun setahun untuk Marketing Pro dan Marketing Super. Apa yang tidak ditawarkannya ialah pembayaran layan diri: setiap butang pada kedua-dua halaman harga berbunyi "Let's Talk."

Adakah Zoho CRM lebih murah daripada LeadSquared?

Jauh lebih murah, pada setiap peringkat yang kami bandingkan. Zoho Standard ialah $14/pengguna/bulan dan Professional ialah $23/pengguna/bulan, kedua-duanya dibil tahunan, berbanding lantai $40 LeadSquared. Satu-satunya tempat mereka bertemu tepat ialah Zoho Enterprise pada $40/pengguna/bulan, harga seat yang sama dengan peringkat termurah LeadSquared: $12,000 setahun untuk 25 seat pada mana-mana satu.

Mengapakah produk pemasaran LeadSquared dihargakan setiap akaun dan bukan setiap seat?

Ia dijual sebagai produk berasingan daripada Sales CRM, dengan 2 pengguna disertakan pada kedua-dua peringkat Marketing. Kesannya ialah yuran itu tetap: ia menambah 25% kepada bil Sales Pro 10 seat tetapi hanya kira-kira 2.5% kepada bil 100 seat, jadi gabungan itu memberi nilai yang lebih baik apabila pasukan jualan anda berkembang.

Adakah mana-mana satu mempunyai pelan percuma?

Zoho CRM mempunyai edisi percuma kekal yang dihadkan kepada 3 pengguna, meliputi kenalan, automasi workflow, tugas, laporan standard dan aplikasi mudah alih, tanpa kad kredit diperlukan. LeadSquared tidak menerbitkan pelan percuma, dan titik masuknya ialah permintaan demo dan bukan pendaftaran.

Apakah edisi Ultimate Zoho CRM dan berapakah kosnya?

Halaman harga Zoho menghargakan empat edisi dan berhenti di Enterprise. Ultimate hanya muncul dalam FAQ halaman itu, diterangkan sebagai disesuaikan untuk penempatan besar dan khusus dengan had ciri tertinggi dan perundingan pakar. Penjejak pihak ketiga melaporkan kira-kira $52/pengguna/bulan, tetapi kerana Zoho tidak mencetaknya, anggaplah itu titik permulaan untuk sebut harga.

Yang mana satu mempunyai pengagihan lead yang lebih baik?

LeadSquared, jika anda mahu ia berfungsi tanpa membinanya. Kedua-dua peringkat Sales CRM menyenaraikan pengagihan lead asas dan lanjutan ditambah pemarkahan penglibatan, dan tawaran AI-nya secara eksplisit tentang menghalakan lead kepada wakil yang betul. Zoho mencapai hasil yang sama melalui automasi workflow, tersedia walaupun pada peringkat percuma, ditambah pengurusan wilayah berbilang pasukan daripada Enterprise, tetapi peraturannya anda yang mereka bentuk.

Kami menerima beberapa ratus lead sebulan, bukan beribu-ribu. Adakah itu mengubah jawapannya?

Ia biasanya menyelesaikannya memihak kepada Zoho. Harga premium LeadSquared membeli kelajuan dan struktur pada isi padu, dan pulangannya datang daripada menukar lebih banyak daripada aliran inbound yang sangat besar. Pada beberapa ratus lead sebulan, hasil penghalaan yang sama boleh dicapai dengan automasi workflow Zoho, dan harga seat yang dua hingga tiga kali lebih tinggi lebih baik dibelanjakan di tempat lain.

About the author

Harry Nguyen

Harry Nguyen

Sales Operations Practice Lead

Harry Nguyen is Sales Operations Practice Lead at Rework with a growth marketing focus on Asia-Pacific markets. Harry writes about travel and tour growth, ecommerce growth and the growth frameworks teams use to decide where to invest next, and speaks at industry events on how travel and tour businesses put AI agents to work.