HubSpot vs Zoho CRM: Murah untuk Bermula vs Murah untuk Berkembang pada 2026

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
"HubSpot vs Zoho CRM" biasanya dibingkaikan sebagai pertukaran mudah: bayar lebih untuk pilihan yang kemas dan disokong ekosistem, atau bayar kurang dan terima antara muka yang lebih kasar. Bingkai itu bertahan hanya selama masa yang diambil untuk meletakkan harga kedua-dua vendor pada peringkat yang sebenarnya akan digunakan pasukan anda, bukan peringkat pada halaman pemasaran. Sales Hub Starter peringkat permulaan HubSpot berharga tepat separuh daripada pelan Standard peringkat permulaan Zoho CRM berdasarkan harga setiap seat, yang membalikkan andaian "HubSpot ialah yang mahal" sebelum anda menambah satu pun peraturan automasi. Kelebihan sebenar Zoho muncul satu peringkat kemudian, apabila anda memerlukan ramalan dan automasi proses terbina dalam pelan yang sudah anda bayar, bukannya peringkat $90 setiap seat dengan yuran persediaan wajib yang ditambah di atasnya.
Perbandingan ini untuk ketua RevOps, pengarah jualan dan pengasas yang perlu mempertahankan angka tertentu, bukan reputasi yang diperoleh satu vendor lima tahun lalu. Kami meletakkan harga kedua-duanya pada 10, 25 dan 100 seat, memasukkan yuran onboarding wajib HubSpot, dan menjalankan pilihan bundle Zoho One berbanding peringkat HubSpot yang sepadan, kerana itulah perbandingan yang sebenarnya membalikkan nasihat lazim. Jika anda membandingkan pasaran yang lebih luas dahulu, panduan perisian CRM terbaik 2026 kami merangkumi lebih banyak kategori ini sebelum anda menyempitkan kepada kedua-dua ini.
Fakta Utama
- HubSpot Sales Hub Starter berharga $7/seat/bulan dibilkan setiap tahun. Peringkat berbayar permulaan Zoho CRM, Standard, berharga $14/seat/bulan, tepat dua kali ganda, berdasarkan harga setiap seat (HubSpot pricing; Zoho CRM pricing).
- Peringkat Professional dan Enterprise Sales Hub HubSpot masing-masing dikenakan yuran onboarding wajib sekali sahaja di atas harga seat: $1,500 dan $3,500 (HubSpot pricing).
- Zoho CRM tidak mengenakan yuran onboarding pada mana-mana peringkat yang diterbitkan.
- Alat Sales Hub percuma HubSpot dihadkan kepada 2 pengguna. Edisi percuma Zoho CRM dihadkan kepada 3 pengguna dan, tidak seperti HubSpot, tidak pernah tamat tempoh (Zoho CRM pricing).
- Pelan Flexible Users Zoho One berharga $90/pengguna/bulan dibilkan setiap tahun untuk 50+ aplikasi dalam bundle, harga seat yang sama dengan Sales Hub HubSpot Professional sahaja, sebelum yuran onboarding ditambah (Zoho One pricing).
- HubSpot Marketing Hub, pembelian berasingan daripada Sales Hub, menyertakan 1,000 kenalan pemasaran pada Starter, 2,000 pada Professional dan 10,000 pada Enterprise, dengan kenalan tambahan dibeli secara berasingan (HubSpot Marketing Hub pricing).
- Harga AI HubSpot berasaskan hasil, aktif sejak 14 April 2026, mengenakan $0.50 bagi setiap perbualan yang diselesaikan dan $1 bagi setiap lead yang disyorkan oleh Prospecting Agent. Zia AI Zoho disertakan dalam harga seat tanpa caj berasingan bagi setiap tindakan (HubSpot, April 2026; Zoho CRM edition comparison).
HubSpot vs Zoho CRM Sepintas Lalu
| Faktor | HubSpot Sales Hub | Zoho CRM |
|---|---|---|
| Paling terkenal kerana | Penyerahan pemasaran-ke-jualan yang berkongsi satu rekod kenalan | Tangga peringkat paling luas dalam kategori, berharga rendah pada setiap langkah |
| Harga permulaan | Alat percuma sehingga 2 pengguna, kemudian $7/seat/bulan (Starter, dibilkan setiap tahun) | Percuma sehingga 3 pengguna, kemudian $14/seat/bulan (Standard, dibilkan setiap tahun) |
| Di mana ramalan dan automasi proses dibuka | Professional, $90/seat/bulan, ditambah yuran onboarding wajib $1,500 | Standard, $14/seat/bulan, tiada yuran onboarding |
| Yuran onboarding wajib | $1,500 (Professional), $3,500 (Enterprise) | Tiada, pada mana-mana peringkat |
| Pilihan bundle | Tiada yang asli; Marketing Hub dan Service Hub ialah pembelian berasingan dengan pengebilan berasingan | Zoho One: 50+ aplikasi untuk $90/pengguna/bulan (Flexible Users), harga seat yang sama dengan HubSpot Professional sahaja |
| Usaha persediaan | Antara muka lebih kemas, penyesuaian wakil jualan lebih pantas | Lebih banyak skrin dan istilah untuk dipelajari, walaupun pada Standard |
| Di mana ia cenderung kalah | Harga seat, sebaik sahaja anda memerlukan ramalan atau automasi sebenar | Konsistensi sokongan dan kekemasan siap pakai |
Kos Sebenar HubSpot Sales Hub dan Zoho CRM
Mulakan dengan apa yang diterbitkan setiap vendor, kerana kedua-duanya meletakkan setiap peringkat yang dihadapkan kepada pengguna pada halaman harga mereka sendiri, dengan struktur yang sangat berbeza. HubSpot meletakkan harga mengikut kedalaman ciri ditambah caj persediaan wajib sebaik sahaja anda melepasi peringkat permulaan. Zoho meletakkan harga mengikut kedalaman ciri sahaja dan tidak pernah menambah yuran persediaan.

| Peringkat HubSpot Sales Hub | Harga (dibilkan setiap tahun) | Yuran onboarding | Apa yang anda beli |
|---|---|---|---|
| Free | $0, sehingga 2 pengguna | Tiada | 1 pipeline tawaran, e-mel 1:1 asas, 500 minit panggilan |
| Starter | $7/seat/bulan | Tiada | 2 pipeline tawaran, sehingga 300 workflow, alat jualan teras |
| Professional | $90/seat/bulan | $1,500 sekali sahaja, wajib | 15 pipeline tawaran, sehingga 1,000 workflow, ramalan, pelaporan tersuai |
| Enterprise | $150/seat/bulan | $3,500 sekali sahaja, wajib | 100 pipeline tawaran, ramalan termaju merentasi hierarki pasukan, kecerdasan perbualan penuh |
Sumber: HubSpot Sales Hub pricing.
| Peringkat Zoho CRM | Harga (dibilkan setiap tahun) | Yuran onboarding | Apa yang anda beli |
|---|---|---|---|
| Free | $0, dihadkan kepada 3 pengguna | Tiada | Pengurusan kenalan, automasi workflow asas, laporan piawai |
| Standard | $14/seat/bulan | Tiada | Modul tersuai (10), ramalan jualan, pelbagai pipeline, panggilan terbina dalam |
| Professional | $23/seat/bulan | Tiada | Blueprint (penguatkuasaan proses berpandu), CPQ, modul tersuai (25) |
| Enterprise | $40/seat/bulan | Tiada | Zia Agents, modul tersuai (200), proses kelulusan, pengurusan wilayah |
| Ultimate | $52/seat/bulan | Tiada | Modul tersuai (500), siling automasi tertinggi, Zia dikembangkan |
Sumber: Zoho CRM pricing dan Zoho CRM edition comparison. Lihat juga Zoho CRM vs Freshsales.
Tiada satu angka pun menceritakan keseluruhan kisah bersendirian. Peringkat permulaan HubSpot berharga separuh daripada Zoho, tetapi peringkat permulaan Zoho sudah menyertakan modul tersuai dan ramalan yang tidak dibuka oleh HubSpot sehingga Professional, peringkat yang berharga hampir 13 kali ganda harga Starter sebelum yuran onboarding dikenakan. Lihat apa yang sebenarnya dibuka oleh setiap harga, bukan nombor pada halaman. Jika harga peringkat automasi HubSpot ialah penghalang, panduan alternatif HubSpot kami merangkumi pilihan layan diri lebih murah yang masih mengautomasikan; jika antara muka Zoho ialah penghalang, panduan alternatif Zoho kami merangkumi pasaran itu.
Kos Sebenar pada 10, 25 dan 100 Seat: Peringkat Permulaan
Harga seat didarab jumlah kakitangan ialah pengiraan yang kebanyakan orang jalankan dahulu, dan untuk peringkat permulaan, itulah keseluruhan ceritanya.
| Seat | HubSpot Starter | Zoho Standard |
|---|---|---|
| 10 | $840/tahun | $1,680/tahun |
| 25 | $2,100/tahun | $4,200/tahun |
| 100 | $8,400/tahun | $16,800/tahun |
Pada setiap bilangan seat di sini, HubSpot Starter berharga tepat separuh daripada Zoho Standard. Jika pasukan anda benar-benar muat dalam set ciri peringkat permulaan Starter, HubSpot ialah pilihan yang lebih murah, titik, bertentangan dengan apa yang diandaikan oleh kebanyakan perbandingan "Zoho ialah CRM bajet".
Di Mana Jawapan Berbalik: Memadankan Peringkat Mengikut Keupayaan, Bukan Nama
Kisah harga tersenarai runtuh sebaik sahaja anda memadankan peringkat mengikut apa yang sebenarnya dilakukannya dan bukannya mengikut harga senarai. Zoho Standard sudah menyertakan ramalan jualan dan modul tersuai pada $14/seat. HubSpot tidak memberi anda kedalaman itu sehingga Professional, pada $90/seat, ditambah yuran onboarding wajib $1,500 yang muncul pada invois pada hari anda menandatangani.

| Seat | Zoho Standard (ramalan + modul tersuai disertakan) | HubSpot Professional, Tahun 1 | HubSpot Professional, Tahun 2+ |
|---|---|---|---|
| 10 | $1,680/tahun | $12,300 ($10,800 + $1,500) | $10,800/tahun |
| 25 | $4,200/tahun | $28,500 ($27,000 + $1,500) | $27,000/tahun |
| 100 | $16,800/tahun | $109,500 ($108,000 + $1,500) | $108,000/tahun |
Harga seat HubSpot Professional sahaja berharga 6.4 kali ganda Zoho Standard ($90 berbanding $14), dan yuran onboarding melebarkan jurang itu lagi pada tahun pertama. Inilah persilangan yang terlepas pandang oleh tanggapan lazim "Zoho murah, HubSpot kemas": sebaik sahaja anda memerlukan kedalaman yang disediakan Zoho daripada peringkat kedua, kedua-dua harga itu tidak lagi berada dalam perbualan yang sama. Panduan automasi workflow CRM kami wajar dibaca sebelum mengkonfigurasi peraturan mana-mana peringkat, kerana kerja persediaan berbeza sebaik sahaja anda melepasi peringkat permulaan.
Bundle Zoho One vs HubSpot Professional
Inilah perbandingan yang tidak pernah dijalankan kebanyakan pembeli, dan ia yang diminta oleh brief anda untuk kami jalankan atas sebab tertentu. Pelan Flexible Users Zoho One berharga $90/pengguna/bulan dibilkan setiap tahun, harga seat yang sama tepat dengan HubSpot Sales Hub Professional. Tetapi Zoho One membundel 50+ aplikasi (CRM, Books, Desk, Campaigns, Analytics dan banyak lagi) di bawah harga tunggal itu. HubSpot Professional memberi anda satu hab, Sales, ditambah yuran onboarding wajib yang tidak dikenakan Zoho pada mana-mana peringkat.

| Seat | Zoho One, Flexible Users (50+ aplikasi, tiada yuran onboarding) | HubSpot Professional, Tahun 1 (Sales Hub sahaja) | HubSpot Professional, Tahun 2+ |
|---|---|---|---|
| 10 | $10,800/tahun | $12,300/tahun | $10,800/tahun |
| 25 | $27,000/tahun | $28,500/tahun | $27,000/tahun |
| 100 | $108,000/tahun | $109,500/tahun | $108,000/tahun |
Jalankan penolakan dan coraknya tepat: Zoho One berharga tepat $1,500 lebih murah daripada HubSpot Professional pada tahun pertama, pada setiap bilangan seat, kerana $1,500 itu ialah yuran onboarding HubSpot dan tiada yang lain. Menjelang tahun kedua, sebaik sahaja yuran itu gugur daripada bil HubSpot, kedua-dua vendor berharga jumlah dolar yang sama, seat demi seat. Satu-satunya perbezaan ialah apa yang anda dapat untuknya: satu hab Sales, atau CRM ditambah 49 aplikasi perniagaan lain. Itulah pembalikan yang sepatutnya ada dalam perbualan bajet anda.
Zoho juga menjual pelan All Employee Pricing untuk Zoho One, kadar setiap seat campuran yang lebih rendah bagi syarikat yang sanggup melesenkan seluruh jumlah kakitangan dan bukannya subset pengguna CRM. Dapatkan sebut harga khusus daripada Zoho untuk kadar itu jika melesenkan semua orang, bukan sekadar pengguna CRM anda, sedang dipertimbangkan. Sumber: Zoho One pricing.
Harga Peringkat Kenalan: Satu Lagi Cara HubSpot Menjadi Mahal pada Skala Besar
Perbandingan harga seat di atas merangkumi Sales Hub, pertarungan CRM yang sebenar. Tetapi sebahagian besar pembeli HubSpot akhirnya menambah Marketing Hub, di mana tuas harga kedua yang berasingan mula berfungsi: kenalan pemasaran, bukan seat.

| Peringkat HubSpot Marketing Hub | Kenalan pemasaran disertakan | Apa yang berlaku melebihi jumlah yang disertakan |
|---|---|---|
| Starter | 1,000 | Kenalan tambahan dibeli secara berasingan; harga lebihan yang tepat tidak diterbitkan pada halaman |
| Professional | 2,000 | Sama, ditambah anda tidak boleh menurunkan ke peringkat kenalan lebih rendah sehingga kontrak anda diperbaharui |
| Enterprise | 10,000 | Sama |
Sumber: HubSpot Marketing Hub pricing.
Zoho CRM dan aplikasi pendampingnya dibilkan setiap pengguna, bukan setiap kenalan, jadi senarai e-mel yang bertambah tidak menggerakkan invois Zoho anda seperti ia boleh menggerakkan invois HubSpot Marketing Hub. Jika kenalan pemasaran sebahagian daripada gambaran jumlah kos anda, peruntukkan tuas itu secara berasingan dan sahkan kadar lebihan semasa terus dengan HubSpot, kerana ia tidak diterbitkan di tempat yang dapat kami sahkan.
Masa untuk Mendapat Nilai dan Usaha Persediaan
Kelajuan persediaan ialah tempat harga rendah Zoho membayar balik, dalam jam dan bukannya dolar.

| Dimensi | HubSpot | Zoho CRM |
|---|---|---|
| Laluan persediaan biasa | Layan diri sehingga Professional; kerumitan peringkat Enterprise selalunya mendapat manfaat daripada rakan kongsi | Layan diri pada setiap peringkat, tetapi lebih banyak skrin untuk dikonfigurasi walaupun pada Standard |
| Masa untuk nilai pertama | Beberapa hari untuk Starter; 1-3 minggu untuk Professional dengan migrasi data sebenar | Beberapa hari untuk Free atau Standard; lebih lama untuk Professional ke atas apabila blueprint dan modul tersuai masuk dalam gambaran |
| Keluk pembelajaran | Sederhana; model objek lebih luas (kenalan, syarikat, tawaran, tiket) untuk dipelajari | Lebih curam; lebih banyak menu dan istilah (modul, blueprint, Zia) sebelum wakil jualan sepenuhnya produktif |
| Siapa yang menyelenggara dalam jangka panjang | Generalis sales ops dengan selesa sehingga Professional; objek tersuai Enterprise mendapat manfaat daripada pemilikan khusus | Mendapat manfaat daripada pentadbir khusus sebaik sahaja anda melepasi Standard dan membina blueprint |
| Di mana kos tersembunyi | Lonjakan harga seat daripada Starter ke Professional ($7 kepada $90) mudah dipandang rendah semasa membuat bajet pelancaran, walaupun yuran onboarding diperincikan | Jam konfigurasi yang tiada siapa letakkan pada helaian masa: peraturan workflow, modul tersuai dan blueprint semuanya mengambil masa persediaan sebenar sebelum membuahkan hasil |
Tiada satu pun platform sebenarnya memerlukan pengambilan khusus untuk bermula. Perbezaannya ialah di mana kos itu muncul: kos HubSpot berada pada invois, kos Zoho berada pada kalendar. Senarai semak pembeli CRM kami ialah semakan naluri yang berguna tentang jenis kos yang sebenarnya boleh ditanggung pasukan anda.
Kedalaman Pengurusan Pipeline dan Tawaran
Peringkat tawaran yang mudah menyusun kemajuan. Blueprint Zoho menambah langkah dan semakan wajib sebelum tawaran boleh bergerak.

| Keupayaan | HubSpot Sales Hub | Zoho CRM |
|---|---|---|
| Proses jualan berpandu atau dikuatkuasakan | Peringkat tawaran piawai; tiada ciri penguatkuasaan langkah yang dinamakan | Blueprint: penguatkuasaan proses langkah demi langkah daripada Professional |
| Medan tersuai | Tersedia merentasi peringkat | Tersedia merentasi peringkat berbayar |
| Objek atau modul tersuai | Objek tersuai peringkat Enterprise | Modul tersuai daripada Standard (10), meningkat kepada 500 pada Ultimate |
| Pembahagian tawaran (memberi kredit kepada beberapa wakil jualan) | Tersedia daripada Professional | Bukan ciri yang dinamakan pada senarai peringkat yang diterbitkan |
| CPQ (konfigurasi, harga, sebut harga) | Bukan asli; lazimnya dikendalikan melalui integrasi | Asli daripada Professional |
Jika proses anda mempunyai keperluan pematuhan atau penyerahan yang sebenar, blueprint Zoho menguatkuasakan urutan langkah yang ditentukan sebelum tawaran boleh bergerak antara peringkat, penyelesaian yang lebih langsung daripada yang ditawarkan HubSpot di bawah Enterprise. Proses "log tawaran, gerakkan ke hadapan" yang lebih mudah tidak memerlukan peringkat lebih mendalam mana-mana vendor.
Automasi Pemasaran dan Pembinaan Lead
| Dimensi | HubSpot | Zoho CRM |
|---|---|---|
| Automasi pemasaran asli | Ya, jika anda turut membeli Marketing Hub, produk berasingan dengan pengebilan berasingan | Zoho Campaigns dan Zoho Marketing Automation ialah aplikasi Zoho berasingan dengan pengebilan sendiri |
| Risiko pengebilan berasaskan kenalan | Ya, pada Marketing Hub secara khusus | Tidak; aplikasi pendamping Zoho dibilkan setiap pengguna |
| Rekod kenalan bersama | Ya, secara asli, merentasi Marketing, Sales, Service dan CMS Hub | Ya, dalam ekosistem Zoho, walaupun setiap aplikasi mengekalkan log masuk dan skrin konfigurasinya sendiri |
| Pemarkahan lead yang kelihatan kepada jualan | Daripada Starter (terhad), bertambah pada Professional | Berasaskan Zia, daripada Professional |
Jika funnel anda cukup kecil sehingga seorang atau dua orang menyentuh kedua-dua pemasaran dan jualan, model objek bersama HubSpot membuang projek integrasi yang sebaliknya perlu anda bina, dengan kos langganan hab kedua. Panduan kami tentang memilih CRM untuk perniagaan kecil wajar dibaca jika anda belum pasti anda memerlukan lapisan pemasaran lagi.
Had Automasi dan Workflow Mengikut Peringkat
Zoho menerbitkan siling berangka yang tepat untuk automasi, luar biasa telus bagi kategori ini. HubSpot mengunci automasi mengikut peringkat tanpa menerbitkan butiran yang sama pada setiap peringkat.
| Tahap peringkat | HubSpot Sales Hub | Zoho CRM |
|---|---|---|
| Permulaan | Starter: automasi pipeline dan kenalan teras | Standard: 30 peraturan workflow bagi setiap modul (15 aktif), 10 modul tersuai |
| Pertengahan | Professional: automasi workflow lebih mendalam, ramalan dan pelaporan tersuai dibuka di sini, bersama yuran onboarding wajib $1,500 | Professional: 80 peraturan bagi setiap modul (40 aktif), 25 modul tersuai, blueprint |
| Teratas | Enterprise: ramalan termaju merentasi hierarki pasukan, kecerdasan perbualan penuh, onboarding wajib $3,500 | Enterprise/Ultimate: sehingga 150 peraturan bagi setiap modul (100 aktif), sehingga 500 modul tersuai |
Sumber: HubSpot Sales Hub pricing; Zoho CRM edition comparison.
Jika anda memerlukan siling automasi yang tepat untuk merancang kapasiti, angka Zoho memberi anda itu di hadapan. HubSpot meminta anda mempercayai senarai ciri peringkat itu, dan membuat bajet yuran onboarding sebagai harga untuk mengetahui apa maksud "automasi lebih mendalam" dalam amalan.
AI: Breeze vs Zia
Kedua-dua vendor mengutamakan AI, dengan harga yang benar-benar berbeza.
| Dimensi | HubSpot Breeze | Zoho Zia |
|---|---|---|
| Model harga | Berasaskan hasil sejak 14 April 2026: $0.50 bagi setiap perbualan yang diselesaikan (Customer Agent), $1 bagi setiap lead yang disyorkan oleh Prospecting Agent, dibilkan melalui HubSpot Credits | Disertakan dalam harga seat mengikut peringkat, tiada pengebilan berasingan bagi setiap tindakan |
| Ketersediaan | Sales/Service Hub Pro dan Enterprise, dengan percubaan percuma 28 hari | Versi ringan (kecerdasan e-mel dan panggilan) daripada Standard; suite penuh (Zia Agents, ramalan churn, pengesanan anomali) pada Enterprise dan Ultimate |
| Prestasi yang dilaporkan vendor | Customer Agent menyelesaikan 65% perbualan dan memendekkan masa penyelesaian sebanyak 39%, merentasi lebih daripada 8,000 pelanggan yang diaktifkan | Tidak diterbitkan secara bebas pada halaman yang dapat kami sahkan |
| Apa yang diautomasikan | Penyelesaian sokongan pelanggan, prospek dan kelayakan lead | Pemarkahan lead dan tawaran, ramalan churn, ramalan jualan, analisis sentimen e-mel dan panggilan, Zia Agents autonomi |
Sumber: HubSpot, April 2026; Zoho CRM edition comparison.
Bacaan jujurnya: harga Breeze diukur dan terikat pada hasil, lebih mudah dimodelkan berbanding ROI tetapi kos berasingan yang benar-benar meningkat mengikut penggunaan. Siling Zia lebih tinggi di atas kertas, ejen autonomi, ramalan churn, pengesanan anomali, tetapi kebanyakan kedalaman itu terletak di sebalik dua edisi termahal Zoho. Tiada satu pun ialah AI percuma; semak peringkat atau model harga mana yang membuka keupayaan khusus yang anda bayangkan sebelum membeli atas janji "AI disertakan."
Penyesuaian dan Kerumitan Pentadbiran
Di sinilah harga rendah Zoho sebenarnya dibayar, dalam geseran antara muka dan bukannya dolar. Kedalaman Zoho CRM nyata: modul tersuai, blueprint, pengurusan wilayah dan Zia semuanya muncul jauh sebelum keupayaan setara HubSpot, pada sebahagian kecil harga setiap seat. Tetapi kedalaman itu dibungkus dalam lebih banyak menu dan lebih banyak istilah yang perlu dipelajari pentadbir baharu sebelum sistem melakukan apa yang anda perlukan. Pasukan yang mengharapkan plug-and-play daripada Zoho cenderung kecewa dalam dua minggu pertama, bukan kerana ciri tiada, tetapi kerana mencari dan menyambungnya mengambil masa sebenar. Pertukaran harga rendah, konfigurasi tinggi yang sama muncul lagi dalam perbandingan Pipedrive vs Zoho CRM kami, kali ini berbanding pesaing yang mengenakan premium secara khusus untuk memastikan permukaan pentadbiran kecil.
Antara muka HubSpot lebih kemas daripada kedua-duanya, sebahagian daripada apa yang anda bayar pada $90 setiap seat. Model objeknya (kenalan, syarikat, tawaran, tiket) lebih luas daripada Zoho, yang bermakna lebih banyak permukaan konfigurasi di hujung atas, tetapi kerja pipeline harian umumnya lebih cepat dipelajari daripada proses berasaskan blueprint Zoho. Jika pasukan anda tiada lebar jalur pentadbir untuk diluangkan, kekemasan itu mempunyai nilai dolar yang sebenar, walaupun ia tidak diperincikan pada invois seperti yuran onboarding HubSpot. Kekemasan yang sama diletakkan harganya berbanding pesaing yang jauh lebih sempit dan asli Gmail dalam perbandingan HubSpot vs Copper kami, jika model objek yang lebih luas kurang penting kepada anda berbanding hidup sepenuhnya di dalam peti masuk anda.
Ekosistem Integrasi
HubSpot menekankan pasaran pihak ketiga. Zoho menawarkan suite pihak pertama yang luas di bawah satu bundle.

| Dimensi | HubSpot | Zoho CRM |
|---|---|---|
| Saiz pasaran | 2,000+ integrasi App Marketplace | 50+ aplikasi Zoho pihak pertama, ditambah integrasi pihak ketiga |
| Struktur ekosistem | Marketing, Sales, Service dan CMS Hub, masing-masing diberi harga berasingan | Zoho One membundel 50+ aplikasi di bawah satu langganan pada $90/pengguna/bulan (Flexible Users) |
| Kekuatan ketara | Pasaran pihak ketiga terbesar antara kedua-duanya | Suite aplikasi pihak pertama paling luas (CRM, Books, Desk, Campaigns, HR, Analytics) di bawah satu log masuk |
Sumber: HubSpot Q1 2026 earnings release; Zoho One pricing.
Pasaran HubSpot lebih besar sepuluh kali ganda daripada bilangan pihak ketiga Zoho, walaupun sebahagian bermakna jurang itu ialah ekosistem multi-hab HubSpot sendiri yang menarik masuk aplikasi khusus kategori yang tidak diperlukan pembeli CRM sahaja. Jawapan Zoho kepada keluasan ekosistem bukan pasaran yang lebih besar, tetapi suite pihak pertama yang lebih besar pada satu harga: alat titik terbaik dalam kelasnya yang dicantum, berbanding satu vendor yang merangkumi CRM, kewangan dan sokongan di bawah satu kontrak. Perbandingan Copper vs Zoho CRM kami meletakkan harga hujah ekosistem yang sama berbanding CRM tujuan tunggal yang asli Gmail, di mana jurang harga tersenarai lebih lebar daripada di sini.
Sokongan dan Onboarding
| Dimensi | HubSpot | Zoho CRM |
|---|---|---|
| Sokongan disertakan | Berasaskan peringkat; pelanggan Enterprise mendapat sokongan lebih khusus | Sokongan klasik (e-mel waktu perniagaan) disertakan pada pelan berbayar |
| Sokongan keutamaan | Tersedia pada peringkat lebih tinggi | Sokongan Premium dan Enterprise ialah add-on berbayar berasingan dengan SLA lebih pantas |
| Onboarding | Wajib, berbayar dan diperlukan pada Professional ($1,500) dan Enterprise ($3,500) | Dokumentasi layan diri dan wizard migrasi; tiada yuran wajib pada mana-mana peringkat |
| Di mana kos tersembunyi | Yuran onboarding diperincikan pada invois, tetapi lonjakan harga seat daripada Starter ke Professional mudah dipandang rendah | Masa tindak balas sokongan lebih pantas berharga tambahan di atas lesen, sama seperti cara Zoho memisahkan kebanyakan add-on |
Bila HubSpot Ialah Pilihan yang Tepat
- Anda mahukan harga seat peringkat permulaan paling murah antara kedua-duanya, dan proses anda muat dalam 2 pipeline tanpa penyesuaian berat.
- Pemasaran dan jualan sudah berkongsi, atau mahu berkongsi, satu sistem rekod, dan anda sanggup membayar untuk hab kedua bagi mengelakkan integrasi buat sendiri.
- Anda boleh membuat bajet untuk yuran onboarding $1,500 atau $3,500 sebagai angka diketahui yang diterbitkan dan bukannya item baris yang mengejutkan.
- Pasukan anda mempunyai lebar jalur pentadbir yang terhad, dan antara muka yang lebih kemas dan lebih cepat dipelajari berbaloi dengan premium setiap seat sebaik sahaja anda melepasi Starter.
Bila Zoho CRM Ialah Pilihan yang Tepat
- Anda memerlukan ramalan, modul tersuai atau penguatkuasaan proses (blueprint) dan tidak mahu membayar 6 kali ganda harga setiap seat untuknya.
- Anda mempunyai, atau boleh membuat bajet untuk, jam persediaan sebenar dan bukannya yuran persediaan, dan lebih suka membelanjakan perbezaan itu untuk masa konfigurasi daripada baris invois HubSpot.
- Anda sudah menjalankan, atau terbuka untuk menjalankan, perisian perniagaan lain (buku, meja bantuan, HR) dan lebih suka menyatukan di bawah harga tunggal Zoho One daripada mengurus lima hubungan vendor.
- Anda mahukan siling automasi berangka yang diterbitkan untuk merancang kapasiti, bukan senarai ciri peringkat yang perlu anda percayai.
Siapa yang Sebenarnya Patut Pilih yang Mana
| Situasi anda | Padanan lebih baik |
|---|---|
| Pasukan kecil, bajet ketat, mahukan seat peringkat permulaan paling murah | HubSpot Starter |
| Pasukan yang memerlukan ramalan dan automasi proses tanpa lonjakan harga 6.4x | Zoho CRM Standard |
| Pemasaran dan jualan sudah berkongsi, atau mahu berkongsi, satu funnel pada satu rekod kenalan | HubSpot, jika anda turut membeli Marketing Hub |
| Sudah menjalankan, atau terbuka untuk menjalankan, aplikasi perniagaan lain (buku, meja bantuan, HR) di bawah satu vendor | Zoho One |
| Pasukan sensitif bajet yang boleh menanggung masa persediaan dan bukannya yuran persediaan | Zoho CRM |
| Pasukan yang mahukan penyesuaian wakil jualan paling pantas dengan konfigurasi paling sedikit | HubSpot Starter atau Professional |
| Pasukan yang membandingkan pasaran CRM bajet yang lebih luas sebelum memutuskan | Lihat Pipedrive vs HubSpot atau Zoho CRM vs Freshsales untuk sudut lain tentang dua vendor yang sama |
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Jika anda cenderung kepada HubSpot: dapatkan sebut harga Professional dengan yuran onboarding $1,500 diperincikan secara berasingan daripada harga seat, dan sahkan sama ada anda sebenarnya memerlukan harga peringkat kenalan Marketing Hub atau Sales Hub sahaja sudah merangkumi proses anda. Jika anda cenderung kepada Zoho: peruntukkan jam konfigurasi sebenar, bukan sekadar harga seat, dan putuskan di awal sama ada aplikasi bundle Zoho One wajar dinilai berbanding CRM berdiri sendiri. Panduan migrasi CRM kami merangkumi kerja pembersihan yang cenderung dipandang rendah oleh dokumen onboarding kedua-dua vendor.
Dalam kedua-dua keadaan, jalankan pengiraan bilangan seat rencana ini terhadap jumlah kakitangan anda setahun dari sekarang, bukan hari ini. Persilangan yang dipadankan mengikut keupayaan, bukan harga tersenarai, ialah tempat kedua-dua vendor ini sebenarnya berpisah, dan itulah titik yang dicapai kebanyakan pasukan yang berkembang dalam tempoh 12 hingga 18 bulan. Untuk pandangan kategori yang lebih luas, panduan perisian CRM terbaik 2026 dan senarai semak kriteria penilaian CRM kami kedua-duanya merangkumi lebih banyak pasaran.
Mungkin kedua-duanya bukan bentuk alat yang tepat jika masalah sebenar bukan vendor mana yang mempunyai tangga harga lebih mesra, tetapi pengurusan lead dan perbualan berbilang saluran berada dalam sistem yang berbeza daripada pipeline itu sendiri. HubSpot menyelesaikannya dengan menjual hab kedua kepada anda. Zoho menyelesaikannya dengan menjual aplikasi lain di dalam suite yang sudah besar. Jika apa yang anda perlukan ialah CRM, pengagihan lead dan peti masuk sembang berbilang saluran dalam satu produk, tanpa yuran onboarding wajib di satu pihak atau bilangan aplikasi yang dikonfigurasi secara berasingan yang bertambah di pihak lain, itu kategori yang lebih kecil daripada mana-mana vendor di sini. Rework membungkus gabungan itu sebagai Revenue Engine-nya, bermula dari $159/bulan dibilkan tahunan dengan 5 seat pemasaran dan 5 seat jualan (rework.com/pricing). Ekosistemnya lebih kecil daripada suite 50 aplikasi lebih Zoho dan pasarannya lebih nipis daripada HubSpot, jadi ia bukan jawapannya jika keluasan ekosistem atau penyesuaian mendalam ialah matlamatnya. Tetapi jika kos yang anda elakkan ialah yuran persediaan di satu pihak atau projek konfigurasi di pihak lain, ia wajar dilihat.
Soalan Lazim tentang HubSpot vs Zoho CRM
Adakah HubSpot atau Zoho CRM lebih murah?
Bergantung pada peringkat yang anda bandingkan. HubSpot Starter berharga $7/seat/bulan, tepat separuh daripada $14/seat/bulan Zoho Standard, jadi HubSpot menang pada harga tersenarai di peringkat permulaan. Tetapi Zoho Standard sudah menyertakan ramalan dan modul tersuai yang tidak dibuka oleh HubSpot sehingga Professional, pada $90/seat/bulan ditambah yuran onboarding wajib $1,500. Apabila dipadankan mengikut keupayaan dan bukannya nama peringkat, Zoho jauh lebih murah.
Adakah Zoho CRM mengenakan yuran onboarding seperti HubSpot?
Tidak. Zoho CRM tidak mengenakan yuran onboarding wajib pada mana-mana peringkat yang diterbitkan. HubSpot memerlukan yuran sekali sahaja $1,500 pada Professional dan $3,500 pada Enterprise, di atas harga seat.
Apakah Zoho One, dan adakah ia berbaloi berbanding Zoho CRM berdiri sendiri?
Zoho One ialah bundle semua aplikasi Zoho: $90/pengguna/bulan dibilkan setiap tahun untuk 50+ aplikasi termasuk CRM, harga seat yang sama dengan HubSpot Sales Hub Professional. Ia berbaloi jika anda benar-benar akan menggunakan beberapa aplikasi lain (buku, meja bantuan, HR); jika CRM satu-satunya bahagian yang anda perlukan, Zoho CRM Professional atau Enterprise berdiri sendiri ialah perbelanjaan yang lebih tertumpu.
CRM mana yang lebih mudah disediakan tanpa pentadbir khusus?
HubSpot, dalam kebanyakan kes. Model objeknya memerlukan lebih konfigurasi di hujung atas, tetapi kerja pipeline harian umumnya lebih cepat dipelajari daripada penguatkuasaan proses berasaskan blueprint Zoho. Kedalaman Zoho nyata, tetapi menyambung modul tersuai dan peraturan workflow mengambil jam persediaan yang biasanya tidak diperlukan oleh pelancaran HubSpot.
Yang mana mempunyai AI lebih baik, Breeze atau Zia?
Harganya terlalu berbeza untuk menamakan pemenang mutlak. HubSpot Breeze berasaskan hasil sejak April 2026: $0.50 bagi setiap perbualan yang diselesaikan, $1 bagi setiap lead yang disyorkan, kos terukur yang meningkat mengikut penggunaan. Zia disertakan dalam harga seat Zoho tanpa caj berasingan bagi setiap tindakan, tetapi keupayaan terpenuhnya (ejen autonomi, ramalan churn) terletak di sebalik dua edisi termahal Zoho. Pilih berdasarkan sama ada bajet anda lebih suka angka tetap atau angka berasaskan penggunaan.
Apakah perbezaan kos sebenar pada 25 seat?
Pada harga tersenarai sahaja, HubSpot Starter berharga $2,100/tahun pada 25 seat berbanding $4,200/tahun Zoho Standard, jadi HubSpot lebih murah. Apabila dipadankan mengikut keupayaan, $4,200/tahun Zoho Standard merangkumi ramalan dan modul tersuai yang hanya muncul dalam HubSpot Professional, yang berharga $28,500 pada tahun pertama, termasuk yuran onboarding, dan $27,000 setiap tahun selepas itu. Perbandingan mana yang adil bergantung pada peringkat mana yang sebenarnya mempunyai ciri yang anda perlukan.
Adakah HubSpot atau Zoho lebih baik untuk pasukan yang turut menjalankan kempen pemasaran?
HubSpot, jika seorang atau dua orang yang sama menyentuh kedua-dua sisi funnel dan anda sanggup membayar untuk Marketing Hub sebagai hab kedua yang berkongsi rekod kenalan Sales Hub anda. Perhatikan harga peringkat kenalannya (1,000 hingga 10,000 kenalan disertakan mengikut peringkat, harga add-on tidak diterbitkan). Aplikasi pemasaran Zoho juga produk berasingan, tetapi ia dibilkan setiap pengguna, bukan setiap kenalan, jadi senarai yang bertambah tidak menggerakkan bil dengan cara yang sama.

Head of Enterprise Solutions
On this page
- Fakta Utama
- HubSpot vs Zoho CRM Sepintas Lalu
- Kos Sebenar HubSpot Sales Hub dan Zoho CRM
- Kos Sebenar pada 10, 25 dan 100 Seat: Peringkat Permulaan
- Di Mana Jawapan Berbalik: Memadankan Peringkat Mengikut Keupayaan, Bukan Nama
- Bundle Zoho One vs HubSpot Professional
- Harga Peringkat Kenalan: Satu Lagi Cara HubSpot Menjadi Mahal pada Skala Besar
- Masa untuk Mendapat Nilai dan Usaha Persediaan
- Kedalaman Pengurusan Pipeline dan Tawaran
- Automasi Pemasaran dan Pembinaan Lead
- Had Automasi dan Workflow Mengikut Peringkat
- AI: Breeze vs Zia
- Penyesuaian dan Kerumitan Pentadbiran
- Ekosistem Integrasi
- Sokongan dan Onboarding
- Bila HubSpot Ialah Pilihan yang Tepat
- Bila Zoho CRM Ialah Pilihan yang Tepat
- Siapa yang Sebenarnya Patut Pilih yang Mana
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya