Pipedrive vs HubSpot: Kemudahan Pipeline vs Suite Penuh pada 2026

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Pipedrive vs HubSpot lazimnya dibingkaikan sebagai "mudah dan murah" berbanding "kaya ciri dan mahal." Bingkai itu sudah ketinggalan zaman. Sales Hub Starter HubSpot peringkat permulaan kini berharga lebih rendah setiap seat daripada pelan Lite peringkat permulaan Pipedrive, yang membalikkan tanggapan lazim yang masih diulang oleh kebanyakan artikel perbandingan tanpa menyemaknya. Keputusan sebenar bukan tentang yang mana satu lebih murah secara abstrak. Ia tentang di mana setiap vendor meletakkan kedalaman automasi dan ramalan yang sebenarnya anda perlukan, dan berapa kos untuk sampai ke peringkat itu sebaik sahaja anda berada di sana.
Perbandingan ini dibina untuk pemimpin jualan dan pemilik RevOps yang perlu mempertahankan angka kepada sesiapa yang meluluskan perbelanjaan perisian. Kami menjalankan pengiraan bilangan seat pada 5, 10, 25, 50, dan 100 pengguna, memasukkan yuran onboarding wajib HubSpot, dan menyemak peringkat mana bagi setiap produk yang sebenarnya membuka automasi dan ramalan dan bukan sekadar menjanjikannya pada halaman pemasaran. Jika anda membandingkan bidang yang lebih luas dahulu, panduan kami tentang perisian pipeline jualan terbaik 2026 merangkumi lebih banyak kategori ini sebelum anda mengecilkannya kepada dua ini.
Fakta Utama
- HubSpot Sales Hub Starter berharga $7/seat/bulan ditagih tahunan, lebih murah daripada pelan Lite peringkat permulaan Pipedrive pada $14/seat/bulan ditagih tahunan, pembalikan andaian lama "Pipedrive yang murah" (harga HubSpot; harga Pipedrive Lite menurut harga Pipedrive).
- Peringkat Professional dan Enterprise Sales Hub HubSpot masing-masing mengenakan yuran onboarding wajib sekali sahaja di atas harga seat: $1,500 dan $3,500 (harga HubSpot).
- Alat Sales Hub percuma HubSpot dihadkan kepada 2 pengguna. Ia bukan CRM percuma tanpa had (harga HubSpot).
- Ekosistem bersambung HubSpot merangkumi lebih 2,000 integrasi App Marketplace, menurut keluaran pendapatan Q1 2026 miliknya sendiri (perhubungan pelabur HubSpot).
- Marketplace Pipedrive menyenaraikan 400+ aplikasi, dan Pipedrive melaporkan bahawa pengguna dengan sekurang-kurangnya satu aplikasi dipasang memenangi 1.5 kali ganda lebih banyak deal berbanding pengguna tanpa sebarang aplikasi (Pipedrive Marketplace).
- Ejen AI perbualan Pipedrive yang lebih baharu (berkuasa OpenAI, suara dan teks) masih ciri beta yang memerlukan pendaftaran masuk. Versi Sales Assistant untuk keutamaan deal dan kebarangkalian menang tersedia secara umum pada peringkat berbayar (pangkalan pengetahuan AI Pipedrive).
Pipedrive vs HubSpot Sepintas Lalu
| Faktor | Pipedrive | HubSpot Sales Hub |
|---|---|---|
| Paling terkenal kerana | Pipeline visual yang dibina untuk wakil jualan, bukan pentadbir | Serah terima pemasaran-ke-jualan dalam satu model data bersama |
| Harga permulaan | $14/seat/bln (Lite, ditagih tahunan) | Alat percuma untuk sehingga 2 pengguna, kemudian $7/seat/bln (Starter, ditagih tahunan) |
| Di mana automasi dibuka | Peringkat Growth, $39/seat/bln, tiada yuran onboarding | Peringkat Professional, $90/seat/bln, ditambah yuran onboarding wajib $1,500 |
| Yuran onboarding wajib | Tiada pada mana-mana peringkat | $1,500 (Professional), $3,500 (Enterprise) |
| Keupayaan pemasaran | Pemasaran e-mel dijual berasingan sebagai add-on Campaigns, tidak dibundel ke dalam mana-mana peringkat CRM | Marketing Hub berkongsi rekod kenalan yang sama dengan Sales Hub sedia ada |
| Berbilang pipeline | Tersedia walaupun pada pelan Lite peringkat permulaan | Dihadkan mengikut peringkat: 1 pada Starter, 2 pada Professional, 15 pada Enterprise |
| Saiz marketplace | 400+ aplikasi | 2,000+ aplikasi |
| Harga AI | Dibundel ke dalam harga seat mengikut peringkat, tiada kredit berasingan | Berasaskan hasil sejak April 2026: bayar bagi setiap perbualan yang diselesaikan atau lead yang layak |
| Di mana ia cenderung kalah | Automasi pemasaran, perkongsian data berbilang hub, penyesuaian mendalam | Belanjawan pada peringkat yang berupaya automasi, dan angka "hubungi jualan" sebaik sahaja anda melepasi Starter |
Kos Sebenar Pipedrive dan HubSpot
Mulakan dengan apa yang disiarkan oleh setiap vendor, kerana di situlah kebanyakan perbandingan menjadi cuai. Pipedrive dan HubSpot kedua-duanya meletakkan harga setiap peringkat yang dihadapkan kepada pengguna pada halaman harga mereka sendiri, tetapi mereka menyusun tangga itu secara berbeza: Pipedrive menghargakan mengikut kedalaman ciri merentas empat peringkat tetap, manakala HubSpot menghargakan mengikut kedalaman ciri ditambah caj persediaan wajib sebaik sahaja anda melepasi peringkat permulaan.

| Peringkat Pipedrive | Harga (dibilkan setiap tahun) | Apa yang anda beli |
|---|---|---|
| Lite | $14/seat/bln | Pengurusan pipeline dan deal, penjejakan aktiviti, aplikasi mudah alih, pelaporan asas, tiada automasi workflow |
| Growth | $39/seat/bln | Penyegerakan e-mel dua hala sepenuhnya, automasi workflow, sequence e-mel, penjadual mesyuarat, paparan ramalan |
| Premium | $64/seat/bln | Alat e-mel AI, pemarkahan dan penghalaan lead, Smart Docs (cipta, kongsi, dan tandatangan elektronik dalam platform), sokongan telefon |
| Ultimate | $79/seat/bln | Had penggunaan tertinggi, LeadBooster dan alat pengurusan projek disertakan |
Sumber: harga Pipedrive
| Peringkat HubSpot Sales Hub | Harga (dibilkan setiap tahun) | Onboarding yang diperlukan | Apa yang anda beli |
|---|---|---|---|
| Free Tools | $0, sehingga 2 pengguna | Tiada | Penjejakan kenalan dan deal asas, penjejakan e-mel |
| Starter | $7/seat/bln | Tiada | 1 pipeline deal, sequence, pelaporan asas, tiada ramalan |
| Professional | $90/seat/bln | $1,500 sekali sahaja, wajib | 2 pipeline, automasi workflow (sehingga 300 workflow), ramalan, pelaporan tersuai |
| Enterprise | $150/seat/bln | $3,500 sekali sahaja, wajib | 15 pipeline, automasi workflow (sehingga 1,000 workflow), ramalan merentas hierarki pasukan, objek tersuai |
Sumber: harga HubSpot Sales Hub
Tiada satu pun angka menceritakan keseluruhan kisah dengan sendirinya. Peringkat permulaan Pipedrive berharga dua kali ganda peringkat permulaan HubSpot, tetapi peringkat permulaan HubSpot tidak dapat meramal pipeline dan menghadkan anda kepada satu pipeline deal. Peringkat HubSpot yang berupaya automasi berharga lebih daripada dua kali ganda peringkat Pipedrive, ditambah yuran wajib yang tidak dikenakan Pipedrive pada mana-mana peringkat. Lihat apa yang sebenarnya dibuka oleh setiap harga, bukan sekadar angka pada halaman.
Jika had Pipedrive terasa terlalu rata untuk keperluan anda, ulasan alternatif Pipedrive kami merangkumi alat dengan had penyesuaian yang lebih tinggi. Jika harga peringkat automasi HubSpot menjadi penghalang, panduan alternatif HubSpot kami merangkumi pilihan layan diri yang lebih murah yang masih mengautomasikan.
Kos Sebenar pada 5, 10, 25, 50 dan 100 Seat
Harga seat didarab bilangan kakitangan ialah pengiraan yang dijalankan oleh kebanyakan orang, dan bagi peringkat permulaan ia keseluruhan kisah. Ia tidak lagi menjadi keseluruhan kisah sebaik sahaja pasukan anda memerlukan automasi, kerana itulah peringkat di mana yuran onboarding HubSpot mendarat.

Kos peringkat permulaan: Pipedrive Lite vs HubSpot Starter
| Seat | Pipedrive Lite | HubSpot Starter |
|---|---|---|
| 5 | $840/thn | $420/thn |
| 10 | $1,680/thn | $840/thn |
| 25 | $4,200/thn | $2,100/thn |
| 50 | $8,400/thn | $4,200/thn |
| 100 | $16,800/thn | $8,400/thn |
Pada setiap bilangan seat di sini, HubSpot Starter berharga tepat separuh daripada Pipedrive Lite. Jika pasukan anda benar-benar muat dalam had satu pipeline dan tiada ramalan Starter, HubSpot ialah titik permulaan yang lebih murah, titik.
Kos peringkat automasi: Pipedrive Growth vs HubSpot Professional (Tahun 1, onboarding disertakan)
| Seat | Pipedrive Growth | HubSpot Professional (Year 1) | HubSpot Professional (Year 2+) |
|---|---|---|---|
| 5 | $2,340/thn | $6,900 ($5,400 lesen + $1,500) | $5,400/thn |
| 10 | $4,680/thn | $12,300 ($10,800 + $1,500) | $10,800/thn |
| 25 | $11,700/thn | $28,500 ($27,000 + $1,500) | $27,000/thn |
| 50 | $23,400/thn | $55,500 ($54,000 + $1,500) | $54,000/thn |
| 100 | $46,800/thn | $109,500 ($108,000 + $1,500) | $108,000/thn |
Inilah persilangan yang terlepas oleh reputasi "Pipedrive murah." Sebaik sahaja anda memerlukan automasi dan ramalan sebenar, bukan sekadar janjinya, Pipedrive Growth berharga kurang daripada separuh jumlah Tahun 1 HubSpot Professional pada setiap bilangan seat, dan kurang daripada separuh harga berulang Tahun 2 HubSpot juga. Yuran onboarding $1,500 hanya melebarkan jurang yang sudah wujud.
Bagi pasukan yang memerlukan peringkat teratas HubSpot atau Pipedrive, corak itu kekal pada skala yang lebih kecil, kerana had atas Pipedrive masih jauh lebih rendah daripada HubSpot:
| Seat | Pipedrive Ultimate ($79/seat/bln) | HubSpot Enterprise, Year 1 ($150/seat/bln + onboarding $3,500) |
|---|---|---|
| 25 | $23,700/thn | $48,500 ($45,000 + $3,500) |
| 50 | $47,400/thn | $93,500 ($90,000 + $3,500) |
| 100 | $94,800/thn | $183,500 ($180,000 + $3,500) |
Dari Tahun 2 ke atas, gugurkan yuran onboarding sekali sahaja daripada jumlah HubSpot kerana ia tidak berulang. Pelaksanaan HubSpot Professional 25 seat berharga $28,500 pada Tahun 1 dan $27,000 setiap tahun selepas itu.
Masa untuk Mendapat Nilai dan Usaha Pelaksanaan
Kelajuan persediaan sama pentingnya dengan harga lesen, terutamanya bagi pasukan yang kehilangan deal kepada alat lama semasa pelancaran berlarutan.

| Dimensi | Pipedrive | HubSpot |
|---|---|---|
| Laluan persediaan lazim | Layan diri pada setiap peringkat, tiada rakan kongsi diperlukan | Layan diri untuk Starter dan kebanyakan pelaksanaan Professional; kerumitan peringkat Enterprise sering mendapat manfaat daripada rakan kongsi |
| Masa untuk mendapat nilai pertama | Beberapa hari, walaupun pada Growth atau Premium | Beberapa hari untuk Starter; 1-3 minggu untuk Professional dengan migrasi data sebenar |
| Kos onboarding | Tidak dicaj oleh Pipedrive pada mana-mana peringkat | $1,500 (Professional) atau $3,500 (Enterprise), wajib, diperincikan pada invois |
| Siapa yang menyelenggaranya dalam jangka panjang | Pengurus jualan biasanya boleh memiliki peringkat pipeline, medan, dan automasi tanpa pentadbir khusus | Generalis operasi jualan menyelenggara workflow dan properti dengan selesa sehingga Professional; objek tersuai dan set kebenaran peringkat Enterprise mendapat manfaat daripada pemilikan yang lebih khusus |
| Di mana kos tersembunyi bersembunyi | Add-on: Campaigns (pemasaran e-mel), LeadBooster di bawah Premium, dan pengehadan ciri AI setiap seat | Yuran onboarding kelihatan pada invois, tetapi lonjakan harga seat daripada Starter ke Professional ($7 kepada $90) mudah dipandang rendah semasa membelanjawankan pelancaran |
Tiada satu pun platform memerlukan pengambilan khusus untuk bermula. Perbezaannya ialah apa yang bersifat pilihan: kos persediaan Pipedrive kebanyakannya di hadapan dan kelihatan dalam pelan yang anda pilih, manakala HubSpot sebahagiannya butiran dan sebahagiannya lonjakan harga seat yang anda rasai sebaik sahaja Starter tidak lagi memadai untuk pasukan anda.
Berhijrah daripada CRM lama membawa risikonya sendiri, tanpa mengira vendor mana yang anda pilih. Panduan migrasi CRM kami merangkumi kerja pembersihan dan pengesahan yang cenderung dipandang rendah oleh dokumen onboarding kedua-dua vendor.
Kedalaman Pengurusan Pipeline dan Tawaran
Di sinilah Pipedrive membina reputasinya, dan ia kebanyakannya masih benar. Pipedrive direka berdasarkan pipeline visual dahulu; berbilang pipeline yang boleh disesuaikan tersedia walaupun pada pelan Lite peringkat permulaan, tanpa naik taraf diperlukan (ciri pelan Pipedrive Lite; berbilang pipeline Pipedrive). HubSpot sebaliknya menghadkan bilangan pipeline dengan ketat mengikut peringkat: 1 pipeline pada Starter, 2 pada Professional, dan 15 pada Enterprise (harga HubSpot Sales Hub).
| Dimensi | Pipedrive | HubSpot |
|---|---|---|
| Pipeline deal | Berbilang, tersedia dari peringkat permulaan | 1 (Starter), 2 (Professional), 15 (Enterprise) |
| Kapasiti lead + deal | 2,500/pengguna (Lite) sehingga 15,000/pengguna (Premium) | Tidak disiarkan sebagai had tetap; sebaliknya dikawal oleh had objek dan workflow |
| Pecahan deal (mengkreditkan berbilang wakil) | Bukan ciri natif | Tersedia dari Professional ke atas |
| Medan tersuai | Kira-kira 30 pada peringkat permulaan, meningkat kepada 500 pada Ultimate | Tidak disiarkan sebagai angka tetap; dikawal oleh had properti peringkat objek |
| Falsafah antara muka | Paparan pipeline yang berpendirian tegas, konfigurasi minimum untuk mula bergerak | Model objek yang lebih luas (kenalan, syarikat, deal, tiket), permukaan konfigurasi yang lebih banyak |
Jika proses anda sebenarnya hanya "gerakkan deal melalui peringkat sehingga ia ditutup atau gugur," antara muka Pipedrive membuat wakil produktif dengan lebih pantas. Jika anda memerlukan pecahan deal, perhubungan berbilang objek, atau pelaporan yang merangkumi kenalan, syarikat, dan tiket dalam satu paparan, model data HubSpot berbaloi dengan konfigurasi tambahannya.
Penjajaran Pemasaran dan Jualan
Inilah bahagian yang menentukan perbandingan bagi ramai pembeli, dan ia satu-satunya tempat Pipedrive tidak benar-benar bersaing.

HubSpot dibina dengan mengutamakan pemasaran (pemasaran inbound, diasaskan pada 2006) dengan CRM ditambah kemudian, dan ia masih kelihatan dalam produk: Marketing Hub, Sales Hub, Service Hub, dan CMS Hub berkongsi rekod kenalan yang sama secara lalai. Pemarkahan lead, pengisian borang, dan peringkat kitar hayat semuanya berada pada rekod yang sudah dilihat oleh wakil jualan, tanpa projek integrasi diperlukan untuk menyambungkan dua sisi funnel.
Pipedrive dibina dengan mengutamakan jualan, dan ia kekal begitu. Pemasaran e-mel dijual berasingan melalui add-on Campaigns yang tidak dibundel ke dalam mana-mana peringkat CRM, termasuk Ultimate, dan ia tiba tanpa kedalaman automasi, analitik kebolehhantaran, atau ujian A/B yang diperlukan oleh platform pemasaran sebenar. Ia alat pipeline jualan dengan add-on e-mel yang ditambah, bukan platform pemasaran.
| Dimensi | Pipedrive | HubSpot |
|---|---|---|
| Automasi pemasaran natif | Tidak; add-on Campaigns hanya merangkumi e-mel asas | Ya, Marketing Hub berkongsi model data Sales Hub |
| Pemarkahan lead yang kelihatan oleh jualan | Tersedia dari Premium ($64/seat/bln) | Tersedia dari Starter (sehingga 5 markah), berkembang pada Professional |
| Geseran serah terima | Lebih tinggi jika anda memerlukan sequence nurture sebenar; memerlukan alat pemasaran berasingan | Rendah, jika anda membeli atau sudah memiliki Marketing Hub |
| Padanan terbaik | Pasukan di mana pemasaran sudah berada dalam alat khusus yang berasingan | Pasukan di mana satu funnel bersaiz kecil hingga sederhana dimiliki oleh orang yang bertindih |
Jika funnel anda cukup kecil sehingga satu atau dua orang yang sama menyentuh kedua-dua sisi, model objek bersama HubSpot menghapuskan projek integrasi yang sebaliknya perlu anda bina sendiri. Panduan kami tentang automasi pemasaran vs CRM menghuraikan bila anda memerlukan platform gabungan berbanding alat pipeline khusus ditambah alat pemasaran berasingan.
Had Automasi dan Workflow Mengikut Peringkat
Kedua-dua vendor menghadkan automasi mengikut peringkat, dan jurang antara "sedikit automasi" dengan "automasi yang bermakna" lebih lebar daripada yang dicadangkan oleh mana-mana halaman harga.

| Peringkat | Pipedrive | HubSpot |
|---|---|---|
| Permulaan | Lite: tiada automasi workflow | Starter: workflow diterangkan sebagai "Terhad" pada jadual perbandingan HubSpot sendiri |
| Pertengahan | Growth ($39/seat/bln): automasi dibuka, kira-kira 50 automasi aktif, 3 syarat if/else bagi setiap automasi | Professional ($90/seat/bln + onboarding $1,500): sehingga 300 workflow, workflow berasaskan sebut harga tidak termasuk |
| Teratas | Premium/Ultimate ($64-79/seat/bln): kira-kira 150 automasi aktif, 10 syarat if/else bagi setiap automasi | Enterprise ($150/seat/bln + onboarding $3,500): sehingga 1,000 workflow, workflow berasaskan sebut harga termasuk |
Sumber: peringkat pelan Pipedrive; harga HubSpot Sales Hub
Corak itu mengulangi apa yang sudah ditunjukkan oleh jadual kos: peringkat automasi Pipedrive berharga kira-kira satu pertiga HubSpot, sebelum onboarding. Jika bilangan workflow ialah faktor penentu bagi pasukan besar, had 1,000 workflow HubSpot Enterprise memang lebih tinggi daripada apa-apa yang disiarkan Pipedrive. Bagi kebanyakan pasukan bersaiz sederhana, had automasi Pipedrive Growth mencukupi sehingga soalan had itu tidak pernah timbul.
Pelaporan dan Ramalan
Ramalan ialah contoh paling jelas persilangan peringkat automasi yang berlaku dalam satu ciri. Paparan ramalan dan pelaporan Pipedrive dibuka pada Growth, $39/seat/bln, tiada yuran onboarding. Ramalan HubSpot ialah ciri peringkat Professional, $90/seat/bln ditambah caj onboarding wajib $1,500.
| Dimensi | Pipedrive | HubSpot |
|---|---|---|
| Ramalan | Tersedia dari Growth | Tersedia dari Professional; "ramalan lalai dan tersuai," berkembang kepada hierarki merentas pasukan pada Enterprise |
| Laporan bagi setiap pengguna | 50 (Growth) meningkat kepada 500 (Ultimate) | Tidak disiarkan sebagai kiraan laporan tetap |
| Papan pemuka | Papan pemuka wawasan tersuai dari Premium | 10 (Starter), 30 (Professional), 75 (Enterprise) |
| Di mana ia paling murah untuk dibuka | Growth, $39/seat/bln | Tidak tersedia di bawah Professional, $90/seat/bln |
Jika ramalan ialah keperluan mutlak, inilah hujah dolar-demi-dolar yang paling jelas untuk Pipedrive dalam keseluruhan perbandingan: lebih $50 sebulan lebih murah setiap seat, tanpa yuran onboarding dilampirkan.
AI: Pipedrive AI vs HubSpot Breeze
Kedua-dua vendor menyediakan ciri AI hari ini, dengan harga dan pembungkusan yang benar-benar berbeza, dan wajar menyemak apa yang sebenarnya telah dilancarkan dan bukan apa yang dipasarkan.

| Dimensi | Pipedrive AI | HubSpot Breeze |
|---|---|---|
| Model harga | Dibundel ke dalam harga seat mengikut peringkat, tiada kredit berasingan | Berasaskan hasil sejak April 2026: $0.50 bagi setiap perbualan yang diselesaikan (Customer Agent), $1 bagi setiap lead yang layak (Prospecting Agent), dibilkan melalui HubSpot Credits |
| Apa yang tersedia secara umum | Pembantu import AI, penciptaan laporan dibantu AI, carian marketplace, cadangan aplikasi pintar (semua pelan); penulisan e-mel AI dan pemberitahuan kebarangkalian menang (Premium ke atas) | Customer Agent dan Prospecting Agent pada Sales/Service Hub Professional dan Enterprise |
| Apa yang masih beta | Sales Assistant Q&A perbualan (suara dan teks, berkuasa OpenAI), ringkasan e-mel AI, cadangan balasan AI | Tidak berkenaan; model harga semasa Breeze dilancarkan pada April 2026 sebagai keluaran umum |
| Prestasi yang dilaporkan vendor | Tidak disiarkan secara bebas pada halaman yang dapat kami sahkan | Breeze Customer Agent menyelesaikan 65% perbualan dan mengurangkan masa penyelesaian sebanyak 39%, merentas lebih 8,000 pelanggan yang diaktifkan (HubSpot, April 2026) |
| Apa yang diautomasikan | Keutamaan deal, cadangan tindakan terbaik seterusnya, penggubalan dan peringkasan e-mel, penemuan aplikasi | Penyelesaian sokongan pelanggan, prospek dan kelayakan lead, ejen kandungan dan data |
Sumber: pangkalan pengetahuan AI Pipedrive
Bacaan jujurnya: AI Pipedrive ialah bundel ciri yang datang bersama peringkat yang sudah anda bayar, tiada bil berasingan untuk dijejaki. Breeze HubSpot dimeterkan, dengan harga awam bagi setiap hasil yang lebih mudah dimodelkan terhadap ROI tetapi merupakan kos berasingan yang benar-benar berskala dengan penggunaan. Tiada satu pun "AI yang lebih baik." Mereka falsafah harga yang berbeza.
Saiz Ekosistem Integrasi
| Dimensi | Pipedrive | HubSpot |
|---|---|---|
| Saiz marketplace | 400+ aplikasi (Pipedrive Marketplace) | 2,000+ integrasi App Marketplace (keluaran pendapatan Q1 2026 HubSpot) |
| Kedalaman natif yang ketara | Carian marketplace berkuasa AI mencari integrasi dengan menerangkan workflow dalam bahasa biasa | Ekosistem merangkumi aplikasi Marketing, Service, dan CMS Hub selain aplikasi Sales Hub |
| Statistik penerimaan yang dilaporkan vendor | Pengguna dengan sekurang-kurangnya 1 aplikasi dipasang memenangi 1.5 kali ganda lebih banyak deal | Tidak disiarkan secara bebas pada halaman yang dapat kami sahkan |
Marketplace HubSpot kira-kira lima kali ganda saiz Pipedrive, dan sebahagian besar jurang itu ialah ekosistem berbilang hub HubSpot sendiri (Marketing, Service, CMS) yang menarik aplikasi khusus kategori yang tiada slot dalam alat jualan sahaja seperti Pipedrive. Jika integrasi niche tertentu menentukan stack anda, semak kedua-dua marketplace secara terus sebelum menganggap mana-mana satu memilikinya.
Kekuatan dan Pertukaran, Bersebelahan
Pipedrive
| Kekuatan | Pertukaran |
|---|---|
| Automasi dan ramalan dibuka pada harga yang benar-benar lebih rendah daripada peringkat setara HubSpot | Automasi pemasaran bukan natif; Campaigns ialah add-on yang nipis dan berasingan |
| Tiada yuran onboarding pada mana-mana peringkat | Marketplace pihak ketiga yang lebih kecil daripada HubSpot |
| Berbilang pipeline dari peringkat permulaan, tanpa naik taraf diperlukan | Model data lebih mudah secara reka bentuk, yang menghadkan sejauh mana anda boleh menyesuaikan |
| Antara muka mengutamakan wakil jualan, pantas dipelajari | Ejen perbualan AI masih beta, pendaftaran masuk sahaja |
HubSpot Sales Hub
| Kekuatan | Pertukaran |
|---|---|
| Harga seat peringkat permulaan yang paling murah antara kedua-duanya, harga disiarkan sehingga ke Enterprise | Yuran onboarding wajib sebaik sahaja anda melepasi Starter, $1,500 atau $3,500 |
| Satu model data dikongsi dengan Marketing, Service, dan CMS Hub | Peringkat berupaya automasi berharga lebih daripada dua kali ganda yang setara Pipedrive |
| Marketplace terbesar antara kedua-duanya, 2,000+ aplikasi | Satu pipeline Starter dan ketiadaan ramalan tidak akan memadai untuk kebanyakan pasukan yang berkembang dalam jangka lama |
| Harga AI berasaskan hasil yang dikaitkan dengan keputusan tertentu yang boleh dikira | Alat percuma dihadkan kepada 2 pengguna; ia bukan CRM percuma tanpa had |
Bila Pipedrive Ialah Pilihan yang Tepat
- Anda mahukan automasi dan ramalan tanpa membayar premium peringkat Professional HubSpot atau yuran onboardingnya.
- Proses pasukan anda sebenarnya "uruskan pipeline," bukan "uruskan pipeline dan jalankan kempen nurture daripada alat yang sama."
- Anda lebih suka pengurus jualan memiliki persediaan daripada membelanjawankan rakan kongsi atau butiran onboarding.
- Anda sudah menjalankan platform pemasaran khusus dan tidak memerlukan CRM berfungsi sebagai satu.
Jika anda pasukan kecil yang menimbang sama ada anda memerlukan CRM penuh buat masa ini, panduan kami tentang cara memilih CRM untuk perniagaan kecil wajar dibaca sebelum anda berkomitmen kepada peringkat berbayar mana-mana vendor.
Bila HubSpot Ialah Pilihan yang Tepat
- Anda mahukan harga seat peringkat permulaan terendah antara kedua-duanya dan proses anda sesuai dengan satu pipeline tanpa penyesuaian berat.
- Pemasaran dan jualan sudah berkongsi, atau mahu berkongsi, satu sistem rekod, dan anda tidak mahu membina atau menyelenggara integrasi antara dua alat berasingan.
- Anda boleh membelanjawankan yuran onboarding $1,500 atau $3,500 sebagai angka yang diketahui dan disiarkan dan bukan menganggapnya kejutan.
- Anda menjangka memerlukan ekosistem HubSpot yang lebih luas (Service Hub, CMS Hub) kelak dan mahukan satu platform sekarang dan bukan berhijrah kemudian.
Siapa yang Sebenarnya Patut Pilih yang Mana
| Situasi anda | Padanan lebih baik |
|---|---|
| Pasukan jualan kecil, pipeline mudah, mahukan automasi tanpa lonjakan harga yang besar | Pipedrive Growth |
| Pasukan yang turut menjalankan kempen pemasaran dan mahukannya pada rekod kenalan yang sama | HubSpot, untuk model data bersama |
| Pasukan sensitif belanjawan yang muat dalam satu pipeline tanpa keperluan ramalan | HubSpot Starter |
| Pasukan yang memerlukan ramalan dan tidak mahu membayar untuk onboarding | Pipedrive Growth |
| Pasukan jualan sahaja, tiada kes penggunaan pemasaran, pecahan deal tidak diperlukan | Pipedrive |
| Organisasi yang merancang menambah Service Hub atau CMS Hub akhirnya | HubSpot |
| Pasukan yang membandingkan bidang CRM bajet yang lebih luas sebelum memutuskan | Lihat Zoho CRM vs Freshsales atau ulasan alternatif Close untuk alat pipeline jualan sahaja yang lain |
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Jika anda cenderung kepada Pipedrive: mulakan pada Growth, bukan Lite, jika automasi atau ramalan ialah sebahagian daripada sebab anda bertukar alat sama sekali. Harga Lite kelihatan menarik di sebelah HubSpot Starter, tetapi ia tidak melakukan perkara yang biasanya menjustifikasikan meninggalkan hamparan. Jika anda cenderung kepada HubSpot: dapatkan sebut harga Professional dengan yuran onboarding $1,500 diperincikan berasingan daripada harga seat sebelum anda membentangkan angka belanjawan, dan sahkan sama ada pasukan anda sebenarnya memerlukan model data bersama Marketing Hub atau anda membayar untuk integrasi yang belum anda perlukan.
Dalam kedua-dua keadaan, jalankan pengiraan bilangan seat artikel ini terhadap bilangan kakitangan anda setahun dari sekarang, bukan hari ini. Harga peringkat automasi ialah tempat kedua-dua vendor paling berbeza, dan itulah tepatnya peringkat yang akhirnya diperlukan oleh kebanyakan pasukan yang berkembang. Untuk pandangan kategori yang lebih penuh, panduan perisian CRM terbaik 2026 dan senarai semak kriteria penilaian CRM kami kedua-duanya merangkumi bidang yang lebih luas, termasuk HubSpot berbanding Salesforce secara khusus, yang dihuraikan berasingan dalam HubSpot vs Salesforce.
Mungkin tiada satu pun daripada ini bentuk alat yang tepat jika masalah sebenarnya bukan paparan pipeline, tetapi lead dan perbualan bertaburan merentas alat jualan dan pemasaran anda tanpa rekod bersama antara keduanya. Jika apa yang anda perlukan ialah CRM, pengurusan lead, dan peti masuk sembang berbilang saluran dalam satu produk, tanpa yuran onboarding wajib di satu sisi atau add-on e-mel yang ditambah di sisi lain, itu kategori yang lebih kecil dan kurang berbentuk enterprise daripada kedua-dua vendor di sini. Rework membungkus gabungan itu sebagai Revenue Engine, dari $159/bulan dibilkan setiap tahun dengan 5 seat pemasaran dan 5 seat jualan (rework.com/pricing). Ia pemain yang lebih kecil daripada Pipedrive atau HubSpot, dengan marketplace yang lebih nipis daripada HubSpot dan kedalaman pipeline yang kurang daripada Pipedrive, jadi ia bukan jawapannya jika penyesuaian pipeline yang mendalam ialah keseluruhan tujuan. Tetapi jika penghalang sebenarnya ialah memilih antara "murah tetapi jualan sahaja" dengan "suite penuh tetapi mahal untuk diautomasikan," ia wajar dilihat.
Soalan Lazim tentang Pipedrive vs HubSpot
Adakah Pipedrive lebih murah daripada HubSpot?
Bukan lagi pada peringkat permulaan. HubSpot Starter berharga $7/seat/bulan ditagih tahunan berbanding Pipedrive Lite pada $14/seat/bulan. Pipedrive menjadi pilihan yang lebih murah sebaik sahaja anda memerlukan automasi dan ramalan: Pipedrive Growth pada $39/seat/bulan berharga kurang daripada separuh HubSpot Professional pada $90/seat/bulan ditambah yuran onboarding wajib $1,500.
Adakah Pipedrive mengenakan yuran onboarding seperti HubSpot?
Tidak. Pipedrive tidak mengenakan yuran onboarding wajib pada mana-mana peringkat. HubSpot memerlukan yuran sekali sahaja $1,500 pada Professional dan $3,500 pada Enterprise, di atas harga seat yang disiarkan.
Yang mana satu lebih baik untuk pasukan yang melakukan pemasaran dan jualan sekali gus?
HubSpot, jika pemasaran dan jualan berkongsi satu funnel bersaiz kecil hingga sederhana. Marketing Hub, Sales Hub, Service Hub, dan CMS Hub berkongsi rekod kenalan yang sama secara lalai. Pipedrive menjual pemasaran e-mel secara berasingan melalui add-on Campaigns yang tidak dibundel ke dalam mana-mana peringkat CRM dan tidak termasuk automasi pemasaran sebenar.
Adakah CRM percuma HubSpot benar-benar percuma dan tanpa had?
Ia percuma, tetapi tidak tanpa had. Alat Sales Hub percuma HubSpot dihadkan kepada 2 pengguna. Selepas itu, anda memerlukan sekurang-kurangnya peringkat Starter pada $7/seat/bulan.
CRM mana yang mempunyai ciri AI yang lebih baik sekarang?
Harganya berbeza, yang lebih penting daripada senarai semak ciri. AI Pipedrive dibundel ke dalam peringkat sedia ada anda, walaupun ciri yang lebih mendalam (penulisan e-mel, pemberitahuan kebarangkalian menang) memerlukan Premium. HubSpot Breeze berasaskan hasil sejak April 2026: $0.50 bagi setiap perbualan yang diselesaikan, $1 bagi setiap lead yang layak. Pilih berdasarkan sama ada belanjawan anda lebih suka angka tetap atau angka berasaskan penggunaan.
Bolehkah saya mendapat automasi workflow pada pelan termurah Pipedrive?
Tidak. Pipedrive Lite tidak termasuk automasi workflow. Anda memerlukan Growth, $39/seat/bulan, untuk membukanya, masih tanpa yuran onboarding.
Berapa banyak pipeline yang boleh saya cipta dalam setiap alat?
Pipedrive menyokong berbilang pipeline yang boleh disesuaikan walaupun pada pelan Lite peringkat permulaannya. HubSpot menghadkan bilangan pipeline mengikut peringkat: 1 pada Starter, 2 pada Professional, dan 15 pada Enterprise.
Adakah saya memerlukan pentadbir CRM khusus untuk mana-mana alat?
Belum tentu untuk Pipedrive pada mana-mana peringkat, atau untuk HubSpot sehingga Professional. Pengurus jualan atau generalis operasi jualan biasanya boleh memiliki persediaan dan penyelenggaraan. Objek tersuai dan set kebenaran lanjutan HubSpot Enterprise ialah titik di mana pemilikan khusus mula lebih penting.

Head of Enterprise Solutions
On this page
- Fakta Utama
- Pipedrive vs HubSpot Sepintas Lalu
- Kos Sebenar Pipedrive dan HubSpot
- Kos Sebenar pada 5, 10, 25, 50 dan 100 Seat
- Kos peringkat permulaan: Pipedrive Lite vs HubSpot Starter
- Kos peringkat automasi: Pipedrive Growth vs HubSpot Professional (Tahun 1, onboarding disertakan)
- Masa untuk Mendapat Nilai dan Usaha Pelaksanaan
- Kedalaman Pengurusan Pipeline dan Tawaran
- Penjajaran Pemasaran dan Jualan
- Had Automasi dan Workflow Mengikut Peringkat
- Pelaporan dan Ramalan
- AI: Pipedrive AI vs HubSpot Breeze
- Saiz Ekosistem Integrasi
- Kekuatan dan Pertukaran, Bersebelahan
- Pipedrive
- HubSpot Sales Hub
- Bila Pipedrive Ialah Pilihan yang Tepat
- Bila HubSpot Ialah Pilihan yang Tepat
- Siapa yang Sebenarnya Patut Pilih yang Mana
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya