Alternatif ApprovalMax Terbaik pada 2026: Perbandingan 15 Alat Kelulusan

Kompas dengan token perolehan, cuti dan perakaunan yang menunjukkan tiga laluan selain ApprovalMax.

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Angka pihak ketiga dilabelkan (dilaporkan) dengan sumbernya dinyatakan. Perubahan terkini: ApprovalMax masih hanya menerbitkan kadar bilingan tahunan pada halaman harga setiap platformnya, dan unitnya ialah per organisasi, bukan per pengguna, sekali gus menjadikan perbandingan bilangan seat dengan pesaing berasaskan per pengguna mengelirukan melainkan anda memodelkan kedua-duanya.

Alternatif ApprovalMax terbaik pada 2026 bergantung sepenuhnya pada laluan keluar yang manakah daripada tiga yang anda ambil. Jika anda mahu mengawal perbelanjaan sebelum ia menjadi invois, lihat Precoro, Procurify, Zahara dan Spendesk. Jika anda mahukan kelulusan untuk perkara yang bukan invois dan PO, lihat Rework, Cflow, Pipefy, Tallyfy dan Microsoft Power Automate. Dan jika anda telah meninggalkan Xero, QuickBooks Online atau NetSuite, Stampli dan BILL ialah pilihan yang tidak terikat kepada ERP tertentu. Sebelum semua itu, perlu diketahui bahawa sebahagian besar pencari ApprovalMax sebenarnya tidak memerlukan pengganti: mereka memerlukan ciri kelulusan yang sudah ada dalam langganan perakaunan mereka.

Kesemua 15 pilihan di bawah dinilai berdasarkan model harga (per organisasi, per pengguna, atau sebut harga sahaja), apa yang sebenarnya mereka luluskan, dan sistem perakaunan atau ERP yang mana disegerakkan dengannya. Harga dipetik terus daripada halaman yang diterbitkan setiap vendor, dengan tempoh bilingan dinyatakan setiap kali, kerana bilingan bulanan berbanding tahunan ialah punca kebanyakan pertikaian "harga salah".

Mengapa Pasukan Meninggalkan ApprovalMax (dan Mengapa Ramai Tidak Seharusnya)

ApprovalMax bukan alat aliran kerja umum. Ia ialah lapisan kelulusan pesanan pembelian dan invois yang dipasang di atas Xero, QuickBooks Online dan NetSuite. Permintaan bermula di dalam, atau disegerakkan semula ke, pakej perakaunan, dan keseluruhan produk dibina untuk satu tugas: membawa bil atau PO melalui kelulusan yang betul sebelum ia sampai ke lejar. Ia melakukan tugas itu dengan baik.

Bahagian yang luar biasa ialah harganya. ApprovalMax mengenakan bayaran per organisasi, bukan per pengguna. Standard berharga $49.50 sebulan per organisasi dengan bilingan tahunan, Advanced $79.17 dan Premium $110.92, dan setiap peringkat merangkumi pengguna tanpa had, permintaan tanpa had dan kelulusan tanpa had (ApprovalMax). Kadar bilingan bulanan tidak diterbitkan. Bagi pasukan kewangan dengan 40 pelulus sekali-sekala, itu angka yang sememangnya sukar dikalahkan: pesaing per seat pada kadar $15 seorang pun mencecah $600 sebulan bagi bilangan kakitangan yang sama, iaitu lebih daripada dua belas kali ganda.

Jadi sebab untuk beralih jarang berkaitan harga pada skala besar. Ia berkaitan skop. Tiga sebab sering muncul berulang kali:

  1. Anda telah melepasi kelulusan yang terikat kepada pakej perakaunan. Anda mahukan semakan bajet sebelum PO dibuat, katalog pembekal, penerimaan, padanan tiga hala dengan resit barangan, dan keterlihatan perbelanjaan yang tidak menunggu invois.
  2. Anda memerlukan kelulusan untuk perkara yang bukan invois dan PO. Permohonan cuti, kelulusan kontrak, capex, perbelanjaan pemasaran, permintaan pengambilan pekerja baharu, pengecualian polisi. ApprovalMax tidak mempunyai konsep ini, kerana ia tidak pernah menyentuh lejar am.
  3. Anda telah beralih sepenuhnya daripada Xero, QuickBooks Online atau NetSuite. ApprovalMax hanya dijual untuk ketiga-tiga platform tersebut. Tukar sistem perakaunan anda dan produk itu pergi bersamanya.

Jika tiada satu pun yang menggambarkan anda, jawapan yang jujur ialah kekal, dan semak apa yang sudah dilindungi oleh langganan perakaunan anda sebelum membeli apa-apa. Itulah sebabnya entri terakhir dalam senarai ini bukan produk langsung.

Fakta Utama

  • Kos purata untuk memproses satu invois ialah $9.40, manakala organisasi terbaik dalam kelasnya menurunkannya kepada $2.78, menurut laporan Accounts Payable Metrics That Matter 2025 daripada Ardent Partners. (WEX)
  • Pasukan AP terbaik dalam kelasnya memproses invois dalam 3.1 hari berbanding 17.4 hari bagi yang lain, dan mencatat kadar pengecualian 9% berbanding purata industri 22%, menurut data penanda aras 2025 Ardent Partners. (Medius)
  • 76% organisasi di AS mengalami percubaan atau kejadian penipuan pembayaran sebenar pada 2025, dan 74% menjadi sasaran khusus business email compromise, menurut Tinjauan Penipuan dan Kawalan Pembayaran AFP 2026. (Association for Financial Professionals)
  • 50% CFO Amerika Utara menamakan transformasi digital kewangan sebagai keutamaan utama mereka untuk 2026, dan 49% meletakkan pengautomasian proses di tempat teratas agenda bakat kewangan mereka, menurut tinjauan CFO Signals Q4 2025 Deloitte terhadap 200 ketua kewangan di syarikat dengan hasil $1 bilion atau lebih. (Deloitte)
  • 56% perniagaan kecil di AS berhutang wang daripada invois yang belum dibayar, purata $17.5K setiap satu, dan 47% mempunyai invois yang tertunggak lebih 30 hari, menurut Laporan Bayaran Lewat Perniagaan Kecil AS 2025 Intuit QuickBooks terhadap 2,487 perniagaan. (Intuit QuickBooks)

Jadual Perbandingan Pantas

Alat Paling Sesuai Untuk Harga Permulaan Kekuatan Utama Batasan Utama
Precoro Kawalan perolehan dan bajet sebelum invois Core $499/bulan, bilingan tahunan Harga diterbitkan tanpa bilangan pengguna minimum Sepuluh kali ganda kos permulaan ApprovalMax untuk pasukan kecil
Procurify Kawalan perbelanjaan dengan pelulus ringan tanpa had Tidak diterbitkan, sebut harga sahaja Pengguna Basic tanpa had, harga dikira berdasarkan seat Pro sahaja Tiada angka langsung sehingga anda berbual dengan jualan
Zahara Pasukan UK dan EU yang mahukan pembacaan invois AI serta PO Teams £159/bulan GBP, bilingan bulanan Mencetak angka GBP sebenar dengan had penggunaan yang jelas Harga GBP dan had pengguna bagi setiap pelan
Spendesk Kad, perbelanjaan dan AP di bawah satu polisi perbelanjaan Tidak diterbitkan, sebut harga modular Satu enjin polisi merentasi kad, perbelanjaan dan AP Sebut harga modular menyukarkan bajet di awal
BILL (Bill.com) Meluluskan kemudian benar-benar membayar bil Essentials $49 pengguna/bulan Memiliki saluran pembayaran, bukan sekadar kelulusan Harga per pengguna menghukum kumpulan pelulus yang besar
Rework Kelulusan untuk PO, cuti, kontrak dan permintaan di satu tempat Process Engine dari $99/bln dibilkan tahunan (5 seat) Kelulusan, aliran kerja, projek, CRM dan HR pada satu platform Bukan produk automasi AP, tiada OCR atau padanan
Cflow Enjin per pengguna yang murah untuk sebarang proses kelulusan Joy $11/pengguna/bulan bilingan tahunan (minimum 10 pengguna) Kadar per pengguna diterbitkan yang paling rendah dalam kumpulan ini Lantai sepuluh seat, dan tiada tangkapan atau padanan invois
Kissflow Kerja proses perusahaan di luar kewangan Tidak diterbitkan, sebut harga sahaja Platform proses no-code yang luas untuk seluruh jabatan Tidak menerbitkan angka, dan halamannya sendiri bercanggah
Pipefy Membina proses kelulusan secara percuma sebelum membeli Starter percuma (10 pengguna, 5 proses) Peringkat percuma yang benar-benar boleh digunakan dengan had yang diterbitkan Peringkat berbayar tidak mempunyai kadar per pengguna diterbitkan
Tallyfy Satu jabatan, tiada seat minimum Full seat $300/tahun bilingan tahunan Satu-satunya pilihan di sini dengan minimum satu seat Mengutamakan senarai semak, bukan alat AP atau perolehan
Microsoft Power Automate Pasukan yang sudah menyeragamkan Microsoft 365 Premium $15/pengguna/bulan, dibayar tahunan Titik masuk per pengguna diterbitkan sebenar yang paling murah Anda membina sendiri proses kelulusan
monday.com Papan kelulusan visual yang akan digunakan pasukan bukan kewangan Basic $9/seat/bulan, bilingan tahunan Kanvas yang biasa serta tangga harga diterbitkan yang sebenar Penghalaan tugas, bukan kawalan kelulusan bertaraf perakaunan
Zoho Creator Membina aplikasi kelulusan tersuai dengan bajet terhad Standard $8/pengguna/bulan, bilingan tahunan Kadar per pengguna diterbitkan yang paling rendah dalam keseluruhan senarai Anda membina aplikasi, bukan membelinya
Stampli Kelulusan invois pada ERP yang bukan Xero atau QBO Tidak diterbitkan, sebut harga sahaja Komunikasi dijalin terus pada invois itu sendiri Tiada harga, peringkat atau minimum diterbitkan
Kelulusan asli Xero dan QBO Pasukan yang sebenarnya tidak pernah melepasi alat perakaunan mereka Termasuk dalam langganan sedia ada anda Tiada kos tambahan dan tidak memerlukan log masuk baharu Nipis, satu langkah, dan bukan matriks kelulusan yang sebenar

Model Harga Sepintas Lalu

Unit per organisasi ApprovalMax ialah perkara yang perlu anda ingat semasa membaca jadual ini, kerana ia mengubah alternatif mana yang menang pada bilangan kakitangan yang mana. Disusun mengikut apa yang sebenarnya diterbitkan oleh halaman setiap vendor:

Alat Apa yang Diterbitkan Unit
ApprovalMax Standard $49.50, Advanced $79.17, Premium $110.92, semuanya sebulan per organisasi bilingan tahunan Per organisasi, pengguna tanpa had
Precoro Core dari $499/bulan, Automation dari $999/bulan, kedua-duanya bilingan tahunan Per organisasi, lantai diterbitkan
Zahara Teams £159, Business £289, Enterprise £499, semuanya sebulan bilingan bulanan (GBP) Per organisasi, dengan had pengguna
BILL Essentials $49, Team $65, Corporate $89, semuanya pengguna/bulan Per pengguna
Cflow Joy $11, Bliss $16, kedua-duanya per pengguna/bulan bilingan tahunan Per pengguna, dengan seat minimum
Tallyfy Full seat $300/tahun bilingan tahunan, Light seat $100/tahun Per seat, tiada minimum
Microsoft Power Automate Premium $15/pengguna/bulan dibayar tahunan, Process $150/bot/bulan dibayar tahunan Per pengguna dan per bot
monday.com Basic $9, Standard $12, Pro $19, semuanya per seat/bulan bilingan tahunan Per seat, minimum 3 seat
Zoho Creator Standard $8, Professional $20, Enterprise $25, semuanya per pengguna/bulan bilingan tahunan Per pengguna
Rework Process Engine $99/bln dibilkan tahunan ($1,188/thn) dengan 5 seat, seat tambahan $13/bln setiap blok 5 Per engine, seat dalam blok 5
Pipefy Starter percuma dengan had diterbitkan; Business dan Enterprise tanpa harga Peringkat percuma, kemudian per pengguna tanpa harga
Procurify Tiada angka. Menyatakan pelanggan mendapat pengguna Basic tanpa had, dengan harga dikira berdasarkan pengguna Pro Sebut harga sahaja
Spendesk Tiada angka. Pakej asas Foundations ditambah modul berbayar Sebut harga sahaja
Stampli Tiada angka, tiada peringkat, tiada minimum Sebut harga sahaja
Kissflow Tiada angka, tiada nama peringkat, tiada bilangan pengguna Sebut harga sahaja

Antara Tiga Jalan Keluar, Yang Mana Anda Ambil?

Sebab anda meninggalkan Mulakan dengan Langkau
Anda mahukan bajet, katalog dan penerimaan sebelum invois tiba Precoro, Procurify, Zahara, Spendesk Enjin aliran kerja tulen, ia tidak mempunyai model perolehan
Anda memerlukan kelulusan untuk cuti, kontrak, capex dan permintaan dalaman juga Rework, Cflow, Pipefy, Tallyfy, Power Automate, monday.com, Zoho Creator Suite perolehan, anda akan membayar untuk modul PO yang tidak akan digunakan
Anda telah meninggalkan Xero, QuickBooks Online atau NetSuite Stampli, BILL, Precoro, Procurify Apa-apa yang dijual hanya untuk ketiga-tiga platform itu
Anda hanya mahukan kelulusan yang lebih ketat dalam alat perakaunan yang sedia ada Kawalan asli Xero dan QuickBooks Online Setiap alat berbayar dalam senarai ini, sekurang-kurangnya sehingga anda menguji pilihan percuma

Jika jurang anda lebih luas daripada kelulusan dan lebih hampir kepada menjalankan keseluruhan proses dari awal hingga akhir, Perisian Pengurusan Proses Perniagaan Terbaik ialah hab yang lebih luas, dan Perisian Aliran Kerja Kelulusan Terbaik merangkumi kategori kelulusan menurut syaratnya sendiri dan bukan sebagai pengganti ApprovalMax.

1. Precoro: Kawalan Perolehan yang Bermula Sebelum Invois

Premis Precoro ialah meluluskan invois sudah terlambat. Pada masa bil tiba, wang itu sudah terikat. Maka Precoro meletakkan kelulusan di hulu: permintaan pembelian disemak berbanding bajet, dihalakan melalui matriks kelulusan berasaskan peraturan, menjadi PO, kemudian dipadankan dengan resit dan invois akhirnya. Ia suite procure-to-pay, bukan lapisan kelulusan, dan ia disegerakkan dengan Xero, QuickBooks Online, NetSuite, Sage Intacct dan Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Permintaan pembelian dihentikan di pos semak bajet sebelum pesanan pembelian dan invois yang sepadan.

Skop di hulu itulah yang biasanya tidak ada pada pembeli ApprovalMax apabila mereka mula mencari. ApprovalMax boleh menghalakan PO, tetapi ia tidak menyimpan bajet, katalog pembekal atau rekod penerimaan. Precoro melakukan ketiga-tiganya, dan penghalaan kelulusannya menyokong peraturan berbilang langkah, berbilang entiti dan bersyarat berdasarkan jumlah, jabatan atau pusat kos.

Masalahnya ialah harga permulaan. Precoro menerbitkan harga lantai, yang tidak dilakukan oleh kebanyakan kategori ini, tetapi lantainya tinggi: Core (procure to pay) bermula pada $499 sebulan dengan bilingan tahunan, dan peringkat Automation bermula pada $999 sebulan. Berbanding $49.50 sebulan per organisasi bagi ApprovalMax, itu perbezaan satu tertib magnitud. Precoro tidak menerbitkan bilangan pengguna minimum dan tiada yuran pelaksanaan, dan Enterprise merangkumi pengguna tanpa had.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Semakan bajet dan komitmen sebelum perbelanjaan berlaku Harga yang hampir dengan titik permulaan ApprovalMax
Katalog pembekal, penerimaan dan padanan tiga hala Cara murah untuk menguji dengan pasukan kecil
Angka permulaan yang diterbitkan dalam kategori yang hanya menawarkan sebut harga Ketelusan per pengguna, angka yang diterbitkan ialah harga lantai
Disegerakkan dengan Xero, QBO, NetSuite, Sage Intacct, Dynamics BC Pilihan ringan jika anda hanya meluluskan bil

Harga: Core (procure to pay) bermula pada $499/bulan, bilingan tahunan. Automation (procure to pay) bermula pada $999/bulan, bilingan tahunan. Modul AP kendiri bermula pada $499/bulan, bilingan tahunan. Enterprise tersuai, merangkumi pengguna tanpa had. Tiada bilangan pengguna minimum atau yuran pelaksanaan diterbitkan. (Precoro) Paling sesuai untuk: Pasukan kewangan dan perolehan yang mahu kelulusan berlaku pada peringkat permintaan pembelian, berdasarkan bajet, dan bukan pada peringkat invois. Kurang sesuai untuk: Pasukan kecil yang keseluruhan keperluannya hanyalah kelulusan invois, kerana ApprovalMax berharga kira-kira sepersepuluh sahaja sebulan.

2. Procurify: Pemohon Tanpa Had, Harga Dikira Mengikut Segelintir Pengurus

Model Procurify ialah yang paling hampir dengan logik per organisasi ApprovalMax dalam senarai ini, cuma dinyatakan secara berbeza. Halaman harganya sendiri menyatakan pelanggan mendapat pengguna Basic tanpa had, dengan harga dipacu oleh bilangan pengguna Pro. Dalam praktiknya, semua orang dalam syarikat boleh membuat permintaan dan semua yang perlu boleh meluluskannya, manakala anda hanya membayar untuk kakitangan perolehan dan kewangan yang mentadbirnya. Bagi syarikat 200 orang yang hanya 15 orang menjalankan perolehan, bentuk itu lebih penting daripada sebarang kadar per seat.

Banyak slip pemohon mengalir ke stesen pengurusan pembelian yang lebih kecil.

Dari segi fungsi, ia setara dengan Precoro: permintaan pembelian, penghalaan kelulusan, pesanan pembelian, penerimaan, keterlihatan bajet mengikut jabatan, dan modul yang anda tambah untuk AP, pengurusan perbelanjaan dan kad, pengambilan berpandu serta kontrak. Semua orang bermula dengan Purchasing dan menambah dari situ. Semak senarai integrasi sebelum anda terlalu berminat, namun: Procurify menamakan QuickBooks Online, QuickBooks Desktop, NetSuite, Sage Intacct dan Microsoft Dynamics 365 Business Central, dan Xero tiada dalam senarai itu, sekali gus menyisihkannya bagi sebahagian besar pangkalan pelanggan ApprovalMax sendiri.

Apa yang Procurify tidak lakukan ialah menerbitkan sesuatu angka. Tiada nama peringkat dan tiada angka dolar pada halaman itu, hanya struktur modular dan laluan untuk meminta sebut harga. Itu titik geseran yang nyata apabila datang daripada ApprovalMax, yang membolehkan anda melihat tiga harga dalam sepuluh saat. Anggap mana-mana angka Procurify yang beredar sebagai belum disahkan sehingga anda mendapatnya secara bertulis.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Pengguna Basic tanpa had, jadi pemohon dan pelulus adalah percuma Sebarang angka dolar, nama peringkat atau minimum yang diterbitkan
Binaan modular: Purchasing dahulu, kemudian AP, kad, kontrak Laluan pendaftaran layan diri
Keterlihatan bajet yang sebenar mengikut jabatan dan pusat kos Jawapan pantas tentang kos tanpa perbualan dengan jualan
Bentuk harga yang sesuai untuk populasi pelulus yang luas Penyambung Xero, ia tiada dalam senarai integrasi yang diterbitkan

Harga: Tiada nama peringkat dan tiada angka dolar diterbitkan; sebut harga sahaja dan modular, bermula dengan Purchasing dan menambah AP, Expense and Card, Guided Intake dan Contracts. Halaman itu menyatakan pelanggan Procurify mendapat pengguna Basic tanpa had, dengan harga dipacu oleh bilangan pengguna Pro. (Procurify) Paling sesuai untuk: Syarikat pasaran pertengahan dengan ramai pemohon sekali-sekala dan sedikit pentadbir perolehan, di mana harga per seat akan membebankan. Kurang sesuai untuk: Syarikat yang menggunakan Xero, kerana Xero tiada dalam senarai integrasi diterbitkan Procurify, atau pembeli yang mahukan angka untuk dibandingkan dengan $49.50 ApprovalMax sebelum menempah panggilan.

3. Zahara: Angka Diterbitkan yang Sebenar, dalam Paun, dengan Pembacaan Invois AI

Zahara ialah analog langsung yang paling hampir dengan ApprovalMax dalam kumpulan ini: platform kelulusan pesanan pembelian dan invois yang berada di atas pakej perakaunan dan bukan menggantikannya, dengan penyambung ke Xero, QuickBooks, Sage 50, Sage 200, Sage Intacct, Business Central, NetSuite dan MYOB. Berpangkalan di UK dan tertumpu kepada UK, ia menambah apa yang dikenakan bayaran tambahan oleh ApprovalMax, iaitu pembacaan invois AI, ke dalam pelan itu sendiri.

Invois melalui kanta tangkapan ke dalam dulang perakaunan yang teratur.

Ia juga menerbitkan angka sebenar, yang jarang berlaku di sini. Teams berharga £159 sebulan, Business £289, dan Enterprise £499, semuanya dibilkan bulanan dan dinyatakan dalam GBP, bukan dolar AS. Zahara mengiklankan penjimatan 17% untuk beralih kepada bilingan tahunan tetapi tidak mencetak angka tahunan itu sendiri, dan semua harga tidak termasuk VAT UK.

Perbezaan struktur yang penting daripada ApprovalMax ialah pelan Zahara mempunyai had. Teams meliputi sehingga 10 pengguna, 120 pesanan sebulan, dan sehingga 250 invois yang dibaca AI. Business sehingga 18 pengguna, 250 pesanan dan 500 invois. Enterprise mencapai 35 pengguna, 800 pesanan dan 1,200 invois, dan Enterprise Plus ialah sebut harga tersuai dengan pengguna tanpa had. Jadi Zahara menerbitkan angka tetapi mengukur penggunaan anda, manakala ApprovalMax mengenakan kadar tetap dan tidak mengukur. Sama ada itu lebih baik bergantung sepenuhnya pada isi padu invois anda berbanding bilangan kakitangan.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Harga setiap pelan yang diterbitkan dengan had penggunaan yang jelas Pengguna tanpa had, setiap pelan di bawah Enterprise Plus mempunyai siling
Pembacaan invois AI termasuk dalam peruntukan pelan Harga USD, angka dalam GBP dan tidak termasuk VAT UK
Pembuatan PO, semakan bajet dan kelulusan berbilang langkah Angka tahunan yang dicetak, hanya penjimatan 17% dinyatakan
Percubaan percuma 14 hari tanpa kad kredit Kesesuaian jika isi padu invois anda melebihi 1,200 sebulan

Harga: Teams £159/bulan (sehingga 10 pengguna, 120 pesanan, 250 invois dibaca AI), Business £289/bulan (18 pengguna, 250 pesanan, 500 invois), Enterprise £499/bulan (35 pengguna, 800 pesanan, 1,200 invois), semuanya dibilkan bulanan dalam GBP dan tidak termasuk VAT UK. Enterprise Plus tersuai dengan pengguna tanpa had. Bilingan tahunan diiklankan menjimatkan 17%, walaupun angka tahunan tidak dicetak. Percubaan percuma 14 hari, tanpa kad kredit. (Zahara) Paling sesuai untuk: Pasukan kewangan UK dan Eropah yang mahukan kelulusan PO dan invois gaya ApprovalMax dengan tangkapan invois AI yang digabungkan dalam harga yang diterbitkan. Kurang sesuai untuk: Pasukan AS yang tidak mahu menyediakan bajet dalam GBP, atau pasukan AP berisi padu tinggi yang akan melepasi had invois.

4. Spendesk: Satu Polisi Merentasi Kad, Perbelanjaan dan Invois

Spendesk mendekati masalah ini dari sisi kad. Daripada menangkap perbelanjaan pada peringkat invois, ia mengeluarkan kad maya dan fizikal yang dikawal oleh enjin polisi yang sama yang menghalakan kelulusan invois, jadi peraturan kelulusan dan had perbelanjaan ialah objek yang sama. Bagi pasukan kewangan yang masalah sebenarnya bukan kelulusan invois yang perlahan tetapi pekerja berbelanja dengan kad peribadi lalu menuntutnya kemudian, itu jawapan yang berbeza dan sering lebih baik daripada satu lagi lapisan kelulusan.

Platform ini modular. Pakej asas Foundations merangkumi teras, kemudian anda menambah Procurement, Accounts Payable, aliran kerja dan polisi Advanced, pengurusan Multi-entity, integrasi HR dan ERP, serta automasi AI dengan pengesanan penipuan. Modul AP itulah yang bertindih secara langsung dengan ApprovalMax, dan modul multi-entity penting jika anda menjalankan beberapa entiti undang-undang, kerana ApprovalMax mengenakan bayaran per organisasi dan menyokong sehingga 50 atau lebih daripadanya.

Tiada harga diterbitkan. FAQ menerangkan yuran langganan bulanan tetap, tetapi tiada angka euro atau dolar di mana-mana pada halaman itu, dan tiada petunjuk apa yang termasuk dalam Foundations sebelum tambahan. Memandangkan penipuan pembayaran melanda 76% organisasi AS pada 2025 menurut tinjauan AFP yang dipetik di atas, modul pengesanan penipuan ialah item baris yang sebenar untuk dinilai harganya dan bukan jualan tambahan untuk diketepikan.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kad, perbelanjaan dan AP dikawal oleh satu enjin polisi Sebarang harga yang diterbitkan, hanya penerangan "yuran bulanan tetap"
Pengurusan multi-entity sebagai modul yang berasingan Kejelasan tentang apa yang dilindungi pakej asas sebelum tambahan
Automasi AI dan pengesanan penipuan sebagai pilihan Titik permulaan murah untuk pasukan kewangan kecil
Liputan Eropah yang kukuh dan sokongan pembayaran tempatan Pengganti terus jika anda hanya mahukan kelulusan invois

Harga: Sebut harga sahaja. Modular: pakej asas Foundations ditambah tambahan untuk Procurement, Accounts Payable, aliran kerja dan polisi Advanced, pengurusan Multi-entity, integrasi HR dan ERP, serta automasi AI dan pengesanan penipuan. FAQ menerangkan yuran langganan bulanan tetap. Tiada angka euro atau dolar diterbitkan. (Spendesk) Paling sesuai untuk: Pasukan kewangan pasaran pertengahan Eropah yang masalah perbelanjaannya bermula dengan kad syarikat dan tuntutan, bukan sekadar invois pembekal. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang hanya memerlukan kelulusan PO dan invois, kerana suite perbelanjaan modular ialah produk yang lebih besar daripada keperluan masalah itu.

5. BILL (Bill.com): Luluskan, Kemudian Benar-benar Bayar

ApprovalMax berhenti pada kelulusan. Pembayaran masih berlaku dalam pakej perakaunan atau bank anda. BILL menutup gelung itu: ia menangkap invois, menghalakannya melalui kelulusan, kemudian melaksanakan pembayaran melalui ACH, cek, kad maya atau saluran antarabangsa, dan menyegerak semula ke QuickBooks, Xero, NetSuite atau Sage Intacct. Bagi pasukan yang kesesakan sebenarnya ialah larian pembayaran manual dan bukan kelulusan, itulah peningkatan yang penting.

Ia juga merupakan kontras per pengguna yang paling jelas dalam senarai ini. Essentials berharga $49 setiap pengguna sebulan, Team $65, dan Corporate $89, dengan Enterprise tersuai. Halaman itu tidak membezakan kadar bulanan daripada tahunan, jadi anggap ia sebagai pengguna/bulan dan tidak lebih. Yuran transaksi dikenakan di atas setiap pelan: ACH dan ePayment $0.59, cek $1.99, kad maya percuma, Instant Payment 1.0% (minimum $9.99, maksimum $100), dan Pay by Card 2.9%. Firma perakaunan mendapat pelan rakan kongsi pada $49 sebulan dengan harga borong.

Jalankan pengiraan berbanding ApprovalMax dan pertukaran itu ketara. Pada enam pelulus, BILL Essentials kira-kira $294 sebulan berbanding $49.50 tetap ApprovalMax per organisasi. Anda membayar untuk saluran pembayaran dan tangkapan, bukan penghalaan kelulusan, dan ia hanya berbaloi jika anda benar-benar menggunakannya.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kelulusan serta pelaksanaan pembayaran dalam satu sistem Kadar tetap, setiap pelulus ialah seat berbayar
Pembayaran ACH, cek, kad maya dan antarabangsa Bebas daripada yuran per transaksi di atas seat
Penyegerakan dua hala dengan QuickBooks, Xero, NetSuite, Sage Intacct Perbezaan yang dinyatakan antara bilingan bulanan dan tahunan
Pelan rakan kongsi firma perakaunan khusus pada $49/bulan Kedalaman perolehan: bajet, katalog dan penerimaan

Harga: Essentials $49 pengguna/bulan, Team $65 pengguna/bulan, Corporate $89 pengguna/bulan, Enterprise tersuai. Halaman itu tidak membezakan kadar bulanan daripada tahunan. Yuran transaksi dikenakan pada setiap pelan: ACH dan ePayment $0.59, cek $1.99, kad maya percuma, Instant Payment 1.0% (minimum $9.99, maksimum $100), Pay by Card 2.9%. Pelan rakan kongsi firma perakaunan $49/bulan dengan harga borong. (BILL) Paling sesuai untuk: Pasukan kewangan yang kesesakannya ialah larian pembayaran dan penyesuaian, bukan sekadar mendapatkan kelulusan bil. Kurang sesuai untuk: Syarikat dengan populasi pelulus yang luas, di mana harga per pengguna bertambah pantas berbanding kadar tetap per organisasi ApprovalMax.

Kelulusan untuk Perkara yang Tidak Pernah Menyentuh Lejar

Segala-galanya di atas menganggap perkara yang diluluskan ialah pembelian. Lapan pilihan berikutnya menganggap bukan, atau bukan sahaja pembelian. Jika pasukan anda turut meluluskan cuti, kontrak, capex, permintaan pengambilan, pengecualian diskaun dan pengenepian polisi, enjin aliran kerja am meliputi kesemuanya di satu tempat, dan lapisan kelulusan yang terikat kepada perakaunan tidak meliputi satu pun.

6. Rework: Satu Sistem Kelulusan untuk PO, Cuti, Kontrak dan Permintaan

Hujah Rework di sini ialah penyatuan, bukan kedalaman AP. Request (sistem kelulusannya), Workflow, BPM, Task, Project, Docs dan E-Sign ialah modul aktif pada satu platform, bersebelahan Sales CRM, Lead Management dan aplikasi People (HRIS, masa dan kehadiran, lembaran waktu, gaji). Pembeli yang sesuai ialah pasukan operasi pasaran pertengahan 10 hingga 200 orang yang meluluskan banyak jenis perkara berbeza dan sudah jemu dengan lapisan kelulusan yang hanya memahami satu daripadanya.

Borang pembelian, cuti dan kontrak disusun dalam satu fail untuk kelulusan permintaan Rework.

Itulah perbezaan praktikalnya. ApprovalMax akan menghalakan invois pembekal dengan cemerlang dan tidak mempunyai apa-apa untuk dikatakan tentang permohonan cuti, pembaharuan kontrak atau komputer riba baharu. Modul Request Rework mengendalikan kesemuanya sebagai objek kelas pertama dengan borang, peraturan penghalaan dan jejak audit masing-masing, dan kerana Docs serta E-Sign berada pada platform yang sama, kelulusan kontrak boleh berakhir dengan tandatangan dan bukan e-mel yang meminta seseorang pergi menandatangani di tempat lain.

Rework juga menerbitkan angka sebenar, yang tidak dilakukan oleh kebanyakan senarai ini. Process Engine (Workflow, BPM, Request dan Task Service) berharga $99 sebulan dibilkan tahunan ($1,188 setahun), atau $120 dibilkan bulanan, dengan 5 work seat disertakan, dan seat tambahan datang dalam blok 5 pada $13 sebulan setiap blok dengan pengebilan tahunan. Itu menjadikan $1,812 setahun pada 25 seat dan $2,592 pada 50 seat pada edisi Standard, dan $5,424 pada 100 seat pada edisi Advanced, semuanya dengan pengebilan tahunan.

Jelaskan apa yang bukan Rework. Rework bukan produk automasi AP. Tiada tangkapan invois OCR, tiada padanan dua hala atau tiga hala, tiada e-invois, tiada pelaksanaan pembayaran pembekal, dan tiada penyegerakan dua hala asli dengan Xero atau QuickBooks seperti yang dimiliki ApprovalMax. Pasukan kewangan yang keseluruhan keperluannya ialah "luluskan invois dalam Xero" patut kekal di tempat sedia ada. Ia juga tidak dibina untuk pembeli solo: setiap engine bermula dengan 5 seat, jadi seorang membayar untuk lima.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kelulusan untuk PO, cuti, kontrak, capex dan permintaan dalaman Tangkapan invois OCR atau padanan dua hala dan tiga hala
Harga pakej tetap yang diterbitkan tanpa panggilan jualan Penyegerakan dua hala asli dengan Xero atau QuickBooks Online
Workflow, BPM, Task, Project, Docs dan E-Sign pada satu platform Pelaksanaan pembayaran pembekal atau e-invois
CRM dan aplikasi People (HRIS, lembaran waktu, gaji) dalam satu log masuk Kesesuaian untuk pembeli solo, Starter ialah pakej 10 pengguna

Harga: Process Engine $99/bulan dibilkan tahunan ($1,188/tahun) atau $120 dibilkan bulanan, 5 work seat disertakan. Seat tambahan dalam blok 5 pada $13/bulan setiap blok dengan pengebilan tahunan. Jumlah yang dikira dengan pengebilan tahunan: 25 seat = $1,812/tahun, 50 seat = $2,592/tahun (edisi Standard), 100 seat = $5,424/tahun (edisi Advanced). Free trial 14 hari. (Rework) Paling sesuai untuk: Pasukan operasi pasaran pertengahan 10 hingga 200 orang yang mahukan kelulusan untuk pesanan pembelian, cuti, tuntutan, kontrak dan permintaan dalaman dalam satu sistem dan bukan lapisan kelulusan yang hanya memahami pakej perakaunannya. Kurang sesuai untuk: Pasukan kewangan yang keseluruhan keperluannya ialah kelulusan invois dalam Xero atau QuickBooks, di mana tangkapan OCR, padanan dan penyegerakan asli ApprovalMax adalah intinya; juga tidak sesuai untuk pembeli solo.

7. Cflow: Kadar Per Pengguna Sebenar yang Paling Murah untuk Sebarang Proses Kelulusan

Cflow ialah pembina aliran kerja no-code yang disasarkan tepat pada masalah "kami meluluskan dua belas perkara berbeza dan tiada satu pun berada dalam sistem perakaunan". Anda melukis proses pada kanvas visual, mentakrifkan medan borang, menetapkan peraturan penghalaan bersyarat, dan menerbitkannya. Permintaan pembelian, kebenaran perjalanan, cuti, permintaan aset, pengenalan vendor dan kelulusan dokumen semuanya dibina dengan cara yang sama, dan itulah maksudnya.

Reben permintaan bercabang melalui pilihan kelulusan dan kembali ke satu dulang output untuk Cflow.

Kadar yang diterbitkannya ialah angka per pengguna tulen yang paling rendah dalam kumpulan ini. Joy berharga $11 setiap pengguna sebulan dengan bilingan tahunan atau $22 bulan ke bulan, dengan minimum 10 pengguna dan sehingga 20 aliran kerja. Bliss ialah $16 setiap pengguna sebulan secara tahunan atau $32 bulanan, dengan minimum 20 pengguna dan sehingga 50 aliran kerja. Zen tersuai untuk 100 pengguna atau lebih dengan aliran kerja tanpa had. Kredit AI disertakan sebanyak 10,000, 20,000 dan 30,000 sebulan masing-masing, dengan kredit tambahan pada $20 setiap 10,000.

Minimum itu lebih penting daripada kadarnya. Pada lantai 10 pengguna, Joy ialah $110 sebulan dengan bilingan tahunan, lebih daripada dua kali ganda $49.50 per organisasi ApprovalMax, dan ia terus meningkat dari situ. Cflow menang pada keluasan proses, bukan pada kos setiap kelulusan. Ia ada menyenaraikan integrasi dengan QuickBooks, Xero, NetSuite dan Sage Intacct, jadi data boleh berpindah, tetapi ia masih pembina aliran kerja dan bukan produk AP: tiada tangkapan invois OCR, tiada padanan tiga hala, tiada induk pembekal.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kadar per pengguna diterbitkan yang paling rendah dalam kumpulan aliran kerja ini Kadar yang mengalahkan yuran tetap per organisasi pada sebarang saiz
Jenis proses tanpa had, bukan sekadar kelulusan pembelian Produk AP: tiada tangkapan OCR, padanan atau induk pembekal
Kedua-dua angka tahunan dan bulanan diterbitkan dengan jelas Terlepas daripada minimum 10 pengguna (Joy) atau 20 pengguna (Bliss)
Kredit AI termasuk pada setiap peringkat Tangkapan invois, padanan atau pelaksanaan pembayaran

Harga: Joy $11/pengguna/bulan dibilkan tahunan atau $22/pengguna/bulan dibilkan bulanan, minimum 10 pengguna, sehingga 20 aliran kerja, 10,000 kredit AI/bulan. Bliss $16/pengguna/bulan dibilkan tahunan atau $32/pengguna/bulan dibilkan bulanan, minimum 20 pengguna, sehingga 50 aliran kerja, 20,000 kredit AI/bulan. Zen tersuai, 100 pengguna ke atas, aliran kerja tanpa had, 30,000 kredit AI/bulan. Kredit AI tambahan $20 setiap 10,000. Percubaan percuma 14 hari, tanpa kad kredit. (Cflow) Paling sesuai untuk: Pasukan operasi yang menyeragamkan sedozen proses kelulusan yang tidak berkaitan pada satu enjin per pengguna yang murah dan diterbitkan. Kurang sesuai untuk: Pasukan kewangan kecil, kerana minimum 10 seat menjadikannya lebih mahal daripada ApprovalMax untuk tugas yang lebih sempit.

8. Kissflow: Kerja Proses Seluruh Jabatan, pada Harga yang Tidak Didedahkan

Kissflow ialah hujung perusahaan bagi proses no-code. Ia merangkumi pengurusan kes, papan projek, borang dan aliran kerja berbilang jabatan, menjadikannya jawapan yang munasabah jika masalah kelulusan anda hanyalah satu gejala masalah yang lebih luas iaitu "proses kami berada dalam e-mel". Penghalaan kelulusan ialah keperluan asas baginya dan bukan produknya.

Masalahnya ialah ketidaktelusan harga yang melangkaui kebiasaan. Halaman harga Kissflow tidak menerbitkan angka dolar, tiada nama peringkat dan tiada bilangan pengguna minimum, sebaliknya menggambarkan tawaran sebagai harga berasaskan nilai dengan perjanjian tahunan tetap yang ditetapkan melalui konsultasi. Lebih buruk lagi, halaman kandungan 2026 miliknya sendiri memetik titik permulaan yang bercanggah, $1,500 sebulan untuk sehingga 50 pengguna pada satu halaman dan $2,500 sebulan pada halaman lain serta dalam FAQ halaman pertama itu sendiri. Anggap setiap angka yang beredar sebagai belum disahkan.

Datang daripada ApprovalMax, itu pertukaran yang sukar dibenarkan di atas kertas. Anda berpindah daripada tiga angka diterbitkan dan pengguna tanpa had kepada konsultasi tanpa sauh. Alasan untuknya ialah skop: jika kelulusan kewangan hanyalah satu daripada lima belas proses yang perlu anda baiki, platform seluruh jabatan mungkin berbaloi untuk dibincangkan. Jika ia satu-satunya, tidak berbaloi. Alternatif Kissflow Terbaik menyelami lebih dalam platform yang menerbitkan angka sebenar dalam ruang ini, dan Kissflow vs Pipefy merangkumi perbandingan terus yang sebenarnya dijalankan oleh kebanyakan pembeli proses.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Platform no-code yang luas meliputi banyak jenis proses Sebarang harga, nama peringkat atau minimum pengguna yang diterbitkan
Pengurusan kes dan kerja projek bersama kelulusan Angka yang konsisten walaupun merentasi halaman Kissflow sendiri
Tadbir urus perusahaan dan skop berbilang jabatan Laluan layan diri untuk menguji sebelum konsultasi
Perjanjian tahunan tetap dan bukannya seat yang merayap naik Justifikasi jika kelulusan kewangan ialah satu-satunya jurang anda

Harga: Tidak diterbitkan pada halaman harga Kissflow; dijual sebagai perjanjian tahunan tetap yang disebut harga per organisasi. Halaman kandungan 2026 Kissflow sendiri memetik titik permulaan yang bercanggah, $1,500/bulan untuk sehingga 50 pengguna pada satu halaman dan $2,500/bulan pada halaman lain (dan dalam FAQ halaman pertama itu sendiri), jadi anggap setiap angka yang beredar sebagai belum disahkan. (Kissflow) Paling sesuai untuk: Organisasi yang lebih besar yang membina semula banyak proses jabatan serentak, di mana kelulusan hanyalah satu aliran kerja antara banyak yang lain. Kurang sesuai untuk: Pasukan kewangan yang menggantikan lapisan kelulusan $49.50 sebulan, di mana jurang harga tidak dapat diketahui sebelum panggilan jualan.

9. Pipefy: Bina Proses Kelulusan Secara Percuma Sebelum Anda Membayarnya

Pipefy ialah platform proses gaya kanban di mana setiap kad ialah permintaan yang bergerak melalui peringkat yang ditakrifkan. Untuk kelulusan, ia sesuai secara semula jadi: permintaan pembelian masuk sebagai kad, sampai ke fasa kelulusan, dihalakan secara bersyarat berdasarkan jumlah atau jabatan, dan mendarat dalam lajur selesai dengan sejarah penuh dilampirkan. Pasukan operasi dalam perolehan, HR dan perkhidmatan bersama kewangan ialah khalayak terasnya.

Proses kelulusan percubaan dipasang di atas meja kerja kecil sebelum pelancaran lebih luas.

Sebab ia patut dilihat apabila datang daripada ApprovalMax ialah peringkat percumanya, yang luar biasa jujur tentang hadnya. Starter percuma tanpa kad kredit dan merangkumi sehingga 5 proses, 10 pengguna, 50 kad sebulan, 15 tugas automasi sebulan, dan 205 panggilan API sebulan. Itu cukup untuk memodelkan matriks kelulusan sebenar anda dan menjalankannya selama sebulan sebelum membelanjakan apa-apa, cara termurah untuk mengetahui sama ada alat aliran kerja am benar-benar sesuai dengan cara pasukan kewangan anda bekerja.

Di atas itu, ketelusan berhenti. Business dan Enterprise dibilkan per pengguna tanpa kadar diterbitkan. Business menaikkan had kepada proses, pengguna dan kad tanpa had dengan 300 tugas automasi dan 500 panggilan API sebulan; Enterprise mencapai 2,000 tugas automasi dan 10,000 panggilan API. Pipefy juga mengiklankan tawaran SMB sehingga 90% diskaun untuk pakej harga tetap bagi syarikat dengan 11 hingga 200 pekerja, tanpa mencetak jumlahnya. Alternatif Pipefy Terbaik merangkumi medan yang lebih luas jika peringkat percuma membuktikan konsep tetapi perbualan berbayar tersekat.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Peringkat percuma yang benar-benar boleh digunakan dengan had diterbitkan Kadar per pengguna diterbitkan pada Business atau Enterprise
Penghalaan bersyarat berdasarkan jumlah, jabatan atau pusat kos Penyegerakan asli perakaunan, padanan atau tangkapan invois
Had tugas automasi dan API yang jelas bagi setiap peringkat Ruang melebihi 10 pengguna atau 5 proses tanpa sebut harga
Diskaun SMB yang diiklankan untuk syarikat 11 hingga 200 pekerja Angka di sebalik diskaun itu, ia tidak dicetak

Harga: Starter percuma, tanpa kad kredit (sehingga 5 proses, 10 pengguna, 50 kad/bulan, 15 tugas automasi/bulan, 205 panggilan API/bulan). Business sebut harga sahaja, per pengguna, dengan proses, pengguna dan kad tanpa had, 300 tugas automasi dan 500 panggilan API sebulan. Enterprise sebut harga sahaja, 2,000 tugas automasi dan 10,000 panggilan API sebulan. Tawaran SMB mengiklankan sehingga 90% diskaun untuk pakej harga tetap bagi syarikat 11 hingga 200 pekerja, jumlah tidak diterbitkan. (Pipefy) Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahu memodelkan dan menjalankan proses kelulusan sebenar mereka secara percuma sebelum menyerahkan bajet kepada apa-apa. Kurang sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan angka per pengguna yang tegas untuk membina kes perniagaan, kerana harga Business hanya melalui sebut harga.

10. Tallyfy: Satu-satunya Pilihan di Sini Tanpa Seat Minimum Langsung

Tallyfy sengaja dibuat sempit: proses yang boleh diulang dan didokumenkan dengan serah tugas yang jelas, dijalankan sebagai instance yang boleh dijejak dan bukan senarai semak statik. Kelulusan muat di dalamnya sebagai satu jenis langkah. Ia tidak akan membina suite perolehan untuk anda, dan ia tidak cuba berbuat demikian.

Ciri pembezanya dalam perbandingan ini ialah ketiadaan lantai. Full seat berharga $300 setahun dengan bilingan tahunan, setara $25 sebulan, atau $30 sebulan bulan ke bulan. Light seat ialah $100 setahun dengan bilingan tahunan atau $10 sebulan. Minimumnya ialah satu seat, yang tidak dipadankan oleh mana-mana pilihan berbayar lain dalam senarai ini, dan tetamu tanpa had adalah percuma pada setiap pelan berbayar. SSO dan SCIM disertakan pada setiap pelan berbayar dan bukan dikunci di sebalik enterprise, dan tambahan analitik Data Feed berharga $20 setiap seat setahun dengan bilingan tahunan sahaja.

Model tetamu itulah perbandingan sebenar dengan ApprovalMax. Jika pelulus anda ialah peserta sekali-sekala dan bukan pengguna harian, Tallyfy membenarkan mereka mengambil bahagian tanpa lesen, yang secara fungsi serupa dengan janji pengguna tanpa had ApprovalMax, cuma dicapai dengan cara berbeza. Dua full seat ditambah tetamu percuma tanpa had ialah $600 setahun, kira-kira sekitar ApprovalMax Standard, untuk alat yang jauh lebih luas tetapi jauh kurang khusus kewangan.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Minimum satu seat, unik antara pilihan berbayar di sini Ciri perolehan, AP atau asli perakaunan
Tetamu percuma tanpa had pada setiap pelan berbayar Kanvas visual sekaya Pipefy atau monday.com
SSO dan SCIM termasuk pada setiap pelan berbayar Semakan bajet, padanan atau rekod pembekal
Kedua-dua angka tahunan dan bulan ke bulan diterbitkan Kedalaman untuk kerja kes berbilang sistem yang bercabang

Harga: Full seat $300/tahun dibilkan tahunan (setara $25/bulan), atau $30/bulan bulan ke bulan. Light seat $100/tahun dibilkan tahunan, atau $10/bulan bulan ke bulan. Tetamu tanpa had percuma pada setiap pelan berbayar. Minimum 1 seat. Percubaan 14 hari. SSO dan SCIM termasuk pada setiap pelan berbayar. Tambahan analitik Data Feed $20/seat/tahun, bilingan tahunan sahaja. (Tallyfy) Paling sesuai untuk: Satu jabatan atau pasukan yang sangat kecil yang mahukan proses kelulusan yang didokumenkan tanpa lantai bilangan kakitangan dan peserta sekali-sekala yang percuma. Kurang sesuai untuk: Pasukan kewangan yang memerlukan kawalan peringkat invois, padanan atau integrasi perakaunan.

11. Microsoft Power Automate: Angka Sebenar Termurah, Jika Anda Membinanya Sendiri

Jika syarikat anda sudah berjalan di atas Microsoft 365, Power Automate ialah pilihan yang paling murah kosnya dan paling banyak menuntut usaha. Kelulusan ialah tindakan kelas pertama di dalamnya: anda mentakrifkan flow, menambah langkah kelulusan, menghalakan berdasarkan syarat, dan permintaan itu mendarat dalam Teams atau Outlook di tempat orang sudah berada. Penerimaan jarang menjadi masalah, kerana tiada sesiapa perlu membuka alat baharu untuk berkata ya.

Dokumen kelulusan dihalakan melalui kawalan pengesahan ke sembang dan e-mel untuk Power Automate.

Kadar yang diterbitkan ialah angka per pengguna tulen yang paling rendah dalam perbandingan ini. Premium berharga $15 setiap pengguna sebulan dibayar tahunan, merangkumi cloud flow, desktop flow dengan pengawasan untuk RPA, serta process dan task mining dengan 50 MB data tersimpan. Process ialah $150 setiap bot sebulan dibayar tahunan untuk desktop flow tanpa pengawasan, Hosted Process ialah $215 setiap bot sebulan dibayar tahunan dan menambah VM yang dihoskan Microsoft pada Azure, dan tambahan Process Mining ialah $5,000 setiap tenant sebulan dibayar tahunan di atas Premium. Kesemua empat dinyatakan sebagai dibayar tahunan; kadar bulan ke bulan tidak ditunjukkan. Satu set terhad keupayaan cloud flow disertakan dengan lesen Microsoft 365, dan Premium ialah yang membeli RPA serta penyambung premium.

Apa yang anda tidak dapat ialah produk kewangan. Tiada rekod pembekal, tiada bajet, tiada padanan invois, tiada penyegerakan perakaunan yang tidak anda bina. Anda membeli platform automasi dan memasang proses kelulusan di atasnya, yang tidak mengapa jika ada seseorang yang akan memilikinya dan mahal dari segi masa kakitangan jika tiada. Power Automate vs Nintex merangkumi perbandingan terus yang paling hampir untuk pasukan yang menimbang bina-sendiri berbanding produk aliran kerja berpakej, dan Alternatif Nintex Terbaik merangkumi medan yang lebih luas.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kadar per pengguna diterbitkan yang paling rendah di sini, $15/pengguna/bulan Produk kelulusan kewangan yang siap sedia
Kelulusan dihantar dalam Teams dan Outlook Rekod pembekal, bajet atau padanan invois
RPA dengan pengawasan disertakan dalam seat Premium Laluan murah ke bot tanpa pengawasan atau process mining
Liputan penyambung yang mendalam merentasi tindanan Microsoft Nilai jika syarikat anda belum menggunakan Microsoft 365

Harga: Percubaan percuma 30 hari (cloud flow, penyambung standard sahaja). Premium $15/pengguna/bulan dibayar tahunan. Process $150/bot/bulan dibayar tahunan. Hosted Process $215/bot/bulan dibayar tahunan. Tambahan Process Mining $5,000/tenant/bulan dibayar tahunan, Premium sahaja. Kadar bulan ke bulan tidak diterbitkan. (Microsoft) Paling sesuai untuk: Syarikat Microsoft 365 yang mempunyai seseorang yang sanggup memiliki reka bentuk flow, dan mahukan kelulusan di tempat kakitangan sudah bekerja. Kurang sesuai untuk: Pasukan kewangan yang mahukan produk kelulusan berpakej dengan integrasi perakaunan secara lalai.

12. monday.com: Papan yang Benar-benar Akan Digunakan oleh Orang Bukan Kewangan

monday.com bukan alat kelulusan dan tidak mendakwa begitu. Ia kanvas pengurusan kerja dengan resipi automasi, dan salah satu resipi yang paling lazim ialah perubahan status yang memberitahu pelulus dan menggerakkan item ke hadapan. Itu mencukupi bagi sebahagian besar apa yang pasukan kecil panggil proses kelulusan, terutamanya yang di luar kewangan: kelulusan kreatif, bajet kempen, pengenalan vendor, permintaan peralatan.

Kelebihannya berbanding setiap alat asli kewangan di sini ialah penerimaan. Orang yang tidak mahu log masuk ke suite perolehan akan menggunakan papan monday, kerana mereka sudah berada dalam satu untuk tujuan lain. Jika kelewatan kelulusan anda datang daripada pelulus yang mengabaikan alat itu dan bukan daripada logik penghalaan yang lemah, itulah kekangan yang patut diselesaikan.

Harganya diterbitkan dan murah pada titik permulaan. Free meliputi sehingga 2 seat. Basic ialah $9 setiap seat sebulan, Standard $12, dan Pro $19, semuanya dibilkan tahunan dengan Enterprise tersuai. Pelan berbayar bermula dari 3 pengguna, dan contoh 10 seat pada halaman harga ialah lalai paparan dan bukan minimum. Melebihi 40 pengguna, monday mengarahkan anda meminta sebut harga. Anggap angka tersebut sebagai tahunan: kadar bilingan bulanan lebih tinggi dan togol halaman itu tidak memaparkannya dengan jelas.

Namun siling itu nyata. Tiada jejak audit yang dibina untuk kawalan kewangan, tiada padanan, tiada penyegerakan perakaunan yang bermakna, tiada penguatkuasaan pengasingan tugas. Ia penghalaan tugas yang memakai topi kelulusan.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Peluang tertinggi pelulus bukan kewangan benar-benar memberi respons Jejak audit bertaraf kewangan atau pengasingan tugas
Tangga harga diterbitkan dan peringkat percuma 2 seat Padanan invois, bajet atau rekod pembekal
Resipi automasi yang boleh dikonfigurasi oleh sesiapa sahaja Harga layan diri melebihi 40 pengguna
Antara muka biasa yang sudah separuh diketahui kebanyakan pasukan Integrasi perakaunan yang sebenar

Harga: Percuma sehingga 2 seat. Basic $9/seat/bulan, Standard $12/seat/bulan, Pro $19/seat/bulan, semuanya dibilkan tahunan. Enterprise tersuai. Pelan berbayar bermula dari 3 pengguna. Melebihi 40 pengguna, monday.com mengarahkan anda meminta sebut harga. (monday.com) Paling sesuai untuk: Pasukan kecil dan sederhana yang kesesakan kelulusannya ialah penglibatan pelulus, bukan logik penghalaan, terutamanya di luar kewangan. Kurang sesuai untuk: Apa-apa yang memerlukan kawalan bertaraf perakaunan: padanan, penyegerakan lejar atau pengasingan tugas yang boleh diaudit.

13. Zoho Creator: Bina Tepat Aplikasi Kelulusan yang Anda Mahu, dengan Murah

Zoho Creator ialah pembina aplikasi low-code dan bukan produk aliran kerja, menjadikannya jawapan yang tepat bagi pasukan yang proses kelulusannya benar-benar luar biasa. Kelulusan capex berbilang mata wang dengan matriks serantau, rantaian pembayaran geran, kelulusan yang bergantung pada nilai yang ditarik daripada sistem lain: semua itu sukar dimuatkan dalam alat berpakej dan mudah dibina dalam Creator, dengan borang, peranan dan penghalaan anda sendiri.

Borang kelulusan tersuai dipasang daripada kepingan modular di atas meja kerja aplikasi.

Ia juga mempunyai kadar per pengguna diterbitkan yang paling rendah dalam keseluruhan senarai ini. Free Edition meliputi satu aplikasi. Standard ialah $8 setiap pengguna sebulan, Professional $20, dan Enterprise $25, semuanya dibilkan tahunan, dengan Flex mengikut sebut harga tersuai. Terdapat percubaan percuma 15 hari tanpa kad kredit, dan cukai tempatan adalah tambahan. Zoho menyatakan bilingan tahunan menjimatkan lebih 30% berbanding bulanan, tetapi tidak mencetak angka bulanan.

Beberapa perbandingan yang diterbitkan memetik julat pihak ketiga untuk Zoho sebaliknya. Angka di atas ialah angka vendor sendiri, jadi kadar Standard selamat dimasukkan ke dalam kes perniagaan.

Pertukarannya ialah masa pembinaan. Anda ialah pasukan produk, jadi sediakan bajet untuk orang yang mereka bentuk, membina dan menyelenggara aplikasi itu, kerana kos itu biasanya jauh melebihi lesen. Alternatif Quickbase Terbaik merangkumi kategori bina-sendiri yang sama di hujung yang lebih mahal dan lebih bertadbir urus.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kadar per pengguna diterbitkan yang paling rendah dalam senarai ini, $8/pengguna/bulan Produk kelulusan siap sedia, anda membinanya
Kawalan penuh ke atas borang, peranan dan logik penghalaan Penyambung kelulusan perakaunan atau ERP yang dibina terlebih dahulu
Free Edition dan percubaan 15 hari tanpa kad Kadar bulanan yang dicetak, hanya angka tahunan ditunjukkan
Integrasi rapat dengan seluruh suite Zoho Masa singkat untuk mendapat nilai, jangkakan usaha pembinaan dan penyelenggaraan

Harga: Free Edition (1 aplikasi). Standard $8/pengguna/bulan, Professional $20/pengguna/bulan, Enterprise $25/pengguna/bulan, semuanya dibilkan tahunan. Flex tersuai. Percubaan percuma 15 hari, tanpa kad kredit. Cukai tempatan tambahan. Zoho menyatakan bilingan tahunan menjimatkan lebih 30% berbanding bulanan, tetapi tidak mencetak angka bulanan. (Zoho Creator) Paling sesuai untuk: Pasukan dengan matriks kelulusan luar biasa dan seseorang yang boleh membina, yang mahukan kadar per pengguna diterbitkan yang paling murah. Kurang sesuai untuk: Pasukan kewangan yang mahu beroperasi dalam dua minggu tanpa pembina dalam kakitangan.

Apabila Anda Telah Meninggalkan Xero, QuickBooks Online atau NetSuite

ApprovalMax dijual untuk tepat tiga platform perakaunan. Berhijrah ke Sage Intacct, Microsoft Dynamics, Odoo atau apa-apa lagi dan soalannya tidak lagi "apa yang lebih baik daripada ApprovalMax" tetapi menjadi "apa yang berfungsi dengan sistem yang kami jalankan sekarang". Dua entri terakhir merangkumi perkara itu, dan kemungkinan jujur bahawa anda mungkin tidak pernah memerlukan alat berasingan langsung.

14. Stampli: Perbualan Kelulusan Dilampirkan pada Invois, pada Mana-mana ERP

Idea reka bentuk Stampli kecil dan bagus: pertikaian tentang invois biasanya berlaku dalam e-mel, jauh daripada invois itu, dan kemudian tiada siapa dapat mencarinya. Maka Stampli menjalin komunikasi terus pada rekod invois. Soalan, penjelasan dan kelulusan berada pada dokumen itu, dan jejak audit ialah perbualan dan bukan log berasingan.

Invois dipegang di sebelah gelembung perbualan untuk mengekalkan perbincangan kelulusan bersama bil.

Kelebihan praktikalnya berbanding ApprovalMax ialah keluasan ERP. Stampli mengiklankan lebih 70 integrasi ERP, dengan sambungan dua hala lengkap dinamakan untuk Sage Intacct, Sage 100, Microsoft Dynamics GP, Dynamics 365 Business Central dan Finance, Oracle NetSuite, Oracle Fusion, QuickBooks Desktop dan Online, SAP ECC dan S/4HANA, serta Acumatica. Itulah entri senarai pendek yang semula jadi bagi pasukan yang telah berhijrah daripada Xero atau QuickBooks Online. Ia juga merangkumi tangkapan invois, pengekodan dan penghalaan kelulusan, dengan produk pembayaran dan kad tersedia bersama.

Kisah harganya ialah titik lemah. Stampli tidak menerbitkan apa-apa: tiada peringkat, tiada angka, tiada minimum, hanya satu baris tentang harga semudah pelaksanaannya dan butang minta sebut harga. Datang daripada vendor yang mencetak tiga angka pada halaman awam, itu kemunduran sebenar dalam pengalaman pembelian, dan ia menjadikan penukaran mustahil untuk dimodelkan sehingga anda mengadakan panggilan. Memandangkan pasukan AP terbaik dalam kelasnya memproses invois dalam 3.1 hari berbanding 17.4 bagi yang lain menurut data 2025 Ardent Partners, kes kecekapan mungkin wajar membenarkannya, tetapi anda akan berhujah tanpa harga.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Perbualan kelulusan dilampirkan pada invois itu sendiri Sebarang harga, peringkat atau minimum yang diterbitkan
Liputan ERP dan sistem perakaunan yang luas Laluan layan diri atau pendaftaran percubaan awam
Tangkapan invois, pengekodan dan penghalaan dalam satu aliran Cara memodelkan kos sebelum perbualan jualan
Produk pembayaran dan kad tersedia bersama Kedalaman perolehan: katalog, permintaan pembelian, penerimaan

Harga: Sebut harga sahaja. Tiada peringkat, tiada angka dolar dan tiada minimum diterbitkan; halaman itu menyatakan harga semudah pelaksanaan dan menghala ke borang Request a Quote. (Stampli) Paling sesuai untuk: Pasukan AP pada ERP yang tidak disokong ApprovalMax, di mana perbincangan kelulusan invois kini berada dalam e-mel. Kurang sesuai untuk: Pembeli yang memerlukan angka sebelum melaburkan masa, atau pasukan yang mahukan kawalan perolehan di hulu invois.

15. Kelulusan Asli Xero dan QuickBooks Online: Anda Mungkin Tidak Memerlukan Alat

Alternatif ApprovalMax yang paling murah ialah langganan yang sudah anda bayar. Bukan untuk semua orang, tetapi untuk cukup banyak pasukan sehingga ia layak berada di sini dengan sewajarnya dan bukan sebagai baris sambil lalu.

Cop kelulusan disimpan di dalam lejar perakaunan untuk kelulusan perakaunan asli.

Pelan AS Xero berharga $25 sebulan untuk Early, $55 untuk Growing, dan $90 untuk Established, kini dengan kadar pengenalan enam bulan $2.50, $5.50 dan $9. Early mengehadkan anda kepada 5 bil; Growing dan Established menghapuskan had itu. Apa yang paling penting untuk perbandingan ini ialah baris yang diletakkan Xero pada halaman harganya sendiri: tiada yuran lesen per pengguna. Sesiapa yang memerlukan akses mendapatnya, yang bermakna kebenaran berasaskan peranan dan kelulusan bil dalam Xero tidak membebankan kos tambahan bagi setiap pelulus. Halaman harga Xero tidak merincikan pesanan pembelian mengikut peringkat, jadi sahkan perkara itu berbanding pelan anda sebelum menganggapnya.

QuickBooks Online menerbitkan Simple Start pada $38 sebulan, Essentials pada $75, Plus pada $115, dan Advanced pada $275, dengan promosi diskaun 50% selama tiga bulan sedang berjalan. Pengguna disertakan ialah 1, 3, 5 dan 25 merentasi peringkat tersebut. Advanced ialah satu-satunya pelan yang menyenaraikan automasi aliran kerja, diterangkan sebagai aliran kerja dan peringatan automatik, dan Bill Pay Elite merangkumi aliran kerja kelulusan.

Inilah perbandingan yang jujur. Kelulusan asli dalam mana-mana alat ialah satu langkah, nipis, dan bukan matriks sebenar: tiada penghalaan bersyarat berdasarkan jumlah atau jabatan, tiada penguatkuasaan pengasingan tugas, tiada eskalasi berbilang peringkat. Jika dua orang meluluskan segala-galanya dan isi padu anda rendah, itu tidak mengapa dan percuma. Jika anda memerlukan kawalan empat mata pada apa-apa melebihi $10,000 dengan rantaian berbeza untuk capex, ia tidak mencukupi, dan itulah tepat jurang yang ApprovalMax dibina untuk mengisinya.

Apa yang anda dapat Apa yang anda tidak dapat
Kos tambahan sifar dan log masuk tambahan sifar Penghalaan bersyarat berdasarkan jumlah, jabatan atau entiti
Xero tidak mengenakan yuran lesen per pengguna untuk pelulus Rantaian kelulusan berbilang peringkat atau peraturan eskalasi
QuickBooks Advanced menyenaraikan automasi aliran kerja Pengasingan tugas yang dikuatkuasakan atau matriks kelulusan sebenar
Kebenaran berasaskan peranan sudah ada dalam alat perakaunan Apa-apa melebihi bil dan, dalam kes QBO, peringkat teratas

Harga: Termasuk dalam langganan sedia ada anda. Xero AS: Early $25/bulan, Growing $55/bulan, Established $90/bulan, dengan kadar pengenalan enam bulan semasa $2.50, $5.50 dan $9; halaman itu menyatakan tiada yuran lesen per pengguna (Xero). QuickBooks Online: Simple Start $38/bulan (1 pengguna), Essentials $75/bulan (3 pengguna), Plus $115/bulan (5 pengguna), Advanced $275/bulan (25 pengguna), dengan promosi diskaun 50% selama tiga bulan; Advanced ialah peringkat yang menyenaraikan automasi aliran kerja (QuickBooks). Paling sesuai untuk: Pasukan kecil dengan isi padu bil yang rendah dan kelulusan satu langkah yang ringkas yang tidak berbeza mengikut jumlah. Kurang sesuai untuk: Sesiapa yang memerlukan penghalaan bersyarat, rantaian berbilang peringkat atau pengasingan tugas yang dikuatkuasakan, yang tepatnya sebab ApprovalMax wujud.

Kos Setiap Pilihan pada 10, 25 dan 100 Pelulus

Inilah jadual yang menentukan kebanyakan pertukaran daripada ApprovalMax, kerana unit per organisasi mengubah jawapan sepenuhnya apabila bilangan kakitangan bertambah. Angka di bawah ialah pengiraan kami sendiri berdasarkan kadar diterbitkan setiap vendor pada peringkat permulaan, dengan andaian setiap pelulus memerlukan seat berbayar di mana vendor mengenakan bayaran per pengguna. Ia bukan bundle yang disebut harga, dan diskaun isi padu, minimum serta tambahan akan mengubahnya.

Pilihan 10 pelulus 25 pelulus 100 pelulus
ApprovalMax Standard Kira-kira $594/tahun (tetap) Kira-kira $594/tahun (tetap) Kira-kira $594/tahun (tetap)
Rework Process Engine (dibilkan tahunan) $1,344/tahun $1,812/tahun $5,424/tahun (edisi Advanced)
Zoho Creator Standard Kira-kira $960/tahun Kira-kira $2,400/tahun Kira-kira $9,600/tahun
monday.com Basic Kira-kira $1,080/tahun Kira-kira $2,700/tahun Sebut harga diperlukan melebihi 40 pengguna
Cflow Joy Kira-kira $1,320/tahun Kira-kira $3,300/tahun Peringkat Zen, sebut harga tersuai
Microsoft Power Automate Premium Kira-kira $1,800/tahun Kira-kira $4,500/tahun Kira-kira $18,000/tahun
Tallyfy Full seats $3,000/tahun $7,500/tahun $30,000/tahun (tetamu percuma)
Zahara £1,908/tahun (Teams, GBP) £5,988/tahun (Enterprise, GBP) Enterprise Plus, tersuai
BILL Essentials Kira-kira $5,880/tahun Kira-kira $14,700/tahun Kira-kira $58,800/tahun
Precoro Core Dari $5,988/tahun (lantai) Dari $5,988/tahun (lantai) Dari $5,988/tahun (lantai)
Procurify Sebut harga sahaja, pengguna Basic tanpa had Sebut harga sahaja Sebut harga sahaja
Spendesk / Stampli / Kissflow Sebut harga sahaja Sebut harga sahaja Sebut harga sahaja

Dua perkara terhasil daripada itu. Pertama, ApprovalMax hampir tidak dapat dikalahkan dari segi harga untuk populasi pelulus yang luas yang melakukan satu tugas sempit, dan tiada produk per seat yang dapat menandinginya pada 100 orang. Kedua, Precoro mengekalkan bentuknya apabila bilangan kakitangan bertambah kerana ia tidak mengenakan bayaran mengikut pelulus, tetapi lantainya kira-kira sepuluh kali ganda kadar tetap ApprovalMax sebelum anda menambah apa-apa. Rework memang berkembang mengikut bilangan kakitangan, tetapi perlahan, kerana seat datang dalam blok 5 dan bukan satu lesen bagi setiap pelulus.

Matriks Kesesuaian Peringkat

Di mana anda berada Pilihan paling sesuai Sebab
Tidak pasti anda memerlukan alat langsung Kawalan asli Xero atau QBO, Pipefy percuma Uji sama ada kelulusan satu langkah benar-benar masalahnya sebelum berbelanja
Menilai tanpa bajet yang diluluskan Pipefy (Starter percuma), Zoho Creator (Free Edition), Power Automate (percubaan 30 hari) Bina matriks kelulusan sebenar sebelum sesiapa meluluskan perbelanjaan
Bersedia membeli, mahukan angka dahulu Rework, Cflow, Tallyfy, Power Automate, monday.com, Zoho Creator, Zahara, BILL, Precoro Ini menerbitkan angka sebenar tanpa perbualan jualan
Selesa dengan proses yang diterajui jualan Procurify, Spendesk, Stampli, Kissflow Tiada angka diterbitkan, tetapi setiap satu mempunyai kekuatan sebenar yang berbaloi untuk dihubungi
Berhijrah daripada Xero, QBO atau NetSuite Stampli, BILL, Precoro, Procurify Tidak terikat kepada ERP tertentu dan tidak terikat kepada tiga platform ApprovalMax
Menyatukan beberapa jenis kelulusan ke dalam satu sistem Rework, Cflow, Pipefy Satu sistem permintaan untuk PO, cuti, kontrak dan permintaan dalaman

Kesesuaian Saiz dan Persona

Saiz Syarikat Pilihan paling sesuai Pembeli tipikal
1 hingga 10 Kawalan asli Xero atau QBO, Tallyfy, Pipefy percuma Pengasas, jurukira buku atau Financial Controller sambilan
10 hingga 50 Rework, Zahara, Cflow, Zoho Creator, monday.com Financial Controller atau Head of Finance, tanpa pembeli IT khusus
50 hingga 200 Rework, Precoro, BILL, Power Automate, Stampli Finance Director atau Operations Director yang menyatukan sistem
200 ke atas Precoro, Procurify, Spendesk, Kissflow, Stampli CFO dengan ketua perolehan dan pemilik IT atau sistem
Multi-entiti, sebarang saiz Spendesk, Precoro, Procurify, ApprovalMax sendiri Group Financial Controller yang menjalankan beberapa entiti undang-undang

Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan

Padankan baris yang menggambarkan kekangan sebenar anda, bukan vendor yang mempunyai laman utama terbaik. Jika jurang sebenar anda ternyata kerja proses yang didokumenkan dan boleh diulang dan bukan penghalaan kelulusan, Alternatif Process Street Terbaik merangkumi kategori bersebelahan itu.

Pilihan perolehan, permintaan am dan perakaunan diteliti sebelum pengganti ApprovalMax.

Jika pasukan anda memerlukan... Pilihan terbaik
Harga tetap yang tidak berubah apabila pelulus ditambah ApprovalMax sendiri
Semakan bajet dan katalog sebelum PO dibuat Precoro
Pemohon dan pelulus tanpa had, membayar hanya untuk pentadbir Procurify
Pembacaan invois AI digabungkan dalam harga yang diterbitkan, dalam GBP Zahara
Satu polisi merentasi kad syarikat, tuntutan dan invois Spendesk
Meluluskan bil kemudian benar-benar membayarnya BILL (Bill.com)
Kelulusan untuk PO, cuti, kontrak dan permintaan dalaman dalam satu sistem Rework
Enjin aliran kerja per pengguna diterbitkan yang paling murah untuk sebarang proses Cflow, atau Zoho Creator jika anda akan membinanya
Memodelkan matriks kelulusan sebenar anda secara percuma sebelum membeli Pipefy
Satu jabatan dilindungi tanpa seat minimum Tallyfy
Kelulusan dihantar dalam Teams dan Outlook Microsoft Power Automate
Pelulus di luar kewangan yang mengabaikan setiap alat lain monday.com
Kelulusan invois pada ERP yang bukan Xero, QBO atau NetSuite Stampli
Tiada apa-apa tambahan, kerana kelulusan satu langkah memang mencukupi Kawalan asli Xero atau QuickBooks Online

Soalan Lazim tentang Alternatif ApprovalMax

Apakah alternatif ApprovalMax terbaik pada 2026?

Ia bergantung pada laluan keluar yang manakah daripada tiga yang anda ambil. Untuk kawalan perolehan dan bajet sebelum invois, lihat Precoro, Procurify, Zahara dan Spendesk. Untuk kelulusan di luar invois dan PO, lihat Rework, Cflow, Pipefy, Tallyfy, Power Automate, monday.com dan Zoho Creator. Untuk kelulusan invois pada ERP yang bukan Xero, QuickBooks Online atau NetSuite, lihat Stampli dan BILL.

Berapakah kos ApprovalMax?

ApprovalMax menerbitkan Standard pada $49.50 sebulan per organisasi, Advanced pada $79.17, dan Premium pada $110.92, semuanya dibilkan tahunan, dengan angka yang sama pada halaman Xero dan QuickBooks Online miliknya. Setiap peringkat merangkumi pengguna tanpa had, permintaan tanpa had dan kelulusan tanpa had. Kadar bilingan bulanan tidak diterbitkan. ApprovalMax Capture ialah tambahan $13.20 sebulan, dan pakej latihan pilihan disenaraikan pada USD $2,100 untuk dua sesi 60 minit.

Adakah ApprovalMax benar-benar berharga per organisasi dan bukan per pengguna?

Ya. Itulah fakta terpenting tentang harganya dan sebab ia mengalahkan pesaing per seat bagi pasukan kewangan yang banyak kelulusan. Setiap peringkat yang diterbitkan merangkumi pengguna tanpa had, jadi menambah pelulus kesepuluh atau keempat puluh tidak membebankan kos tambahan. ApprovalMax juga menyokong sehingga 50 atau lebih organisasi, dan menawarkan diskaun isi padu serta diskaun 20% untuk organisasi bukan untung.

Alternatif ApprovalMax manakah yang menerbitkan harga sebenar?

Sembilan daripada lima belas di sini berbuat demikian. Precoro (Core dari $499/bulan dibilkan tahunan), Zahara (Teams £159/bulan), BILL (Essentials $49 pengguna/bulan), Rework (Process Engine $99/bulan dibilkan tahunan, 5 seat disertakan), Cflow (Joy $11/pengguna/bulan dibilkan tahunan), Tallyfy (Full seat $300/tahun), Microsoft Power Automate (Premium $15/pengguna/bulan dibayar tahunan), monday.com (Basic $9/seat/bulan dibilkan tahunan), dan Zoho Creator (Standard $8/pengguna/bulan dibilkan tahunan). Procurify, Spendesk, Stampli, Kissflow dan peringkat berbayar Pipefy hanya melalui sebut harga.

Adakah alat per pengguna pernah lebih murah daripada ApprovalMax?

Jarang, jika anda hanya mengira tugas kelulusan. Pada kira-kira $594 setahun secara tetap, ApprovalMax lebih murah daripada setiap pilihan per seat di sini sebaik sahaja anda melepasi kira-kira enam pelulus, dan tiada yang dapat menandinginya pada 100. Alat per pengguna menang apabila ia melakukan lebih daripada meluluskan: kawalan perolehan, pelaksanaan pembayaran, atau kelulusan untuk cuti, kontrak dan permintaan dalaman yang tidak dapat disentuh oleh ApprovalMax.

Adakah saya memerlukan alat kelulusan langsung, atau Xero dan QuickBooks boleh mengendalikannya?

Untuk isi padu rendah dengan kelulusan tunggal yang konsisten, langganan perakaunan anda mungkin mencukupi. Xero menyatakan tiada yuran lesen per pengguna, jadi pelulus tidak membebankan kos tambahan, dan QuickBooks Online Advanced ($275 sebulan, 25 pengguna) ialah peringkat yang menyenaraikan automasi aliran kerja. Kelulusan asli dalam kedua-duanya ialah satu langkah dan tidak menghalakan secara bersyarat berdasarkan jumlah atau jabatan, jadi jika anda memerlukan kawalan empat mata melebihi ambang atau rantaian berbeza untuk capex, anda memerlukan alat sebenar.

Apa yang berlaku kepada ApprovalMax jika kami menukar sistem perakaunan?

Ia pergi bersama sistem itu. ApprovalMax dijual sebagai produk berasingan untuk Xero, QuickBooks Online dan NetSuite, jadi berpindah ke Sage Intacct, Microsoft Dynamics, Odoo atau apa-apa lagi bermakna mencari lapisan kelulusan baharu. Itulah sebab paling jelas untuk menyenaraipendekkan pilihan yang tidak terikat kepada ERP tertentu seperti Stampli, BILL, Precoro atau Procurify semasa anda merancang migrasi.

Bagaimanakah Rework berbanding ApprovalMax?

Mereka menyelesaikan separuh masalah yang berbeza. ApprovalMax lebih mendalam dalam akaun belum bayar: tangkapan invois OCR, padanan dan penyegerakan dua hala asli dengan pakej perakaunan anda. Rework lebih luas: modul Request-nya meluluskan pesanan pembelian, cuti, tuntutan, kontrak dan permintaan dalaman, bersama Workflow, BPM, Task, Project, Docs dan E-Sign pada satu platform, daripada $99 sebulan dibilkan tahunan yang diterbitkan untuk 5 seat pada Process Engine. Jika satu-satunya keperluan anda ialah meluluskan invois dalam Xero, ApprovalMax lebih sesuai.

Apakah perbezaan antara alat kelulusan dan platform perolehan?

Alat kelulusan menghalakan dokumen yang sudah wujud kepada orang yang betul. Platform perolehan mengawal perbelanjaan sebelum dokumen itu wujud: permintaan pembelian disemak berbanding bajet, menjadi pesanan pembelian, dan dipadankan dengan barangan yang diterima serta invois akhirnya. Precoro dan Procurify ialah platform perolehan; ApprovalMax, Stampli dan Zahara lebih hampir dengan hujung kelulusan.

Apakah sebenarnya kos kelulusan invois yang perlahan?

Kos yang boleh diukur terletak pada masa kitaran dan kos setiap invois. Menurut Accounts Payable Metrics That Matter 2025 Ardent Partners, kos purata memproses satu invois ialah $9.40 berbanding $2.78 bagi pasukan terbaik dalam kelasnya, dan organisasi terbaik dalam kelasnya menyelesaikan satu invois dalam 3.1 hari berbanding 17.4 hari bagi yang lain. Kadar pengecualian mengikut corak yang sama, 9% bagi pencapai teratas berbanding purata industri 22%.

Alternatif manakah yang sesuai untuk syarikat dengan beberapa entiti undang-undang?

ApprovalMax sendiri menyokong sehingga 50 atau lebih organisasi, yang benar-benar kukuh untuk kumpulan multi-entiti. Antara alternatif, Spendesk menjual pengurusan multi-entity sebagai modul berasingan, dan Precoro serta Procurify kedua-duanya mengendalikan struktur multi-entiti dalam suite perolehan mereka. Sahkan bagaimana setiap satu mengenakan bayaran untuk entiti tambahan sebelum anda membandingkan, kerana di situlah model per organisasi dan per pengguna paling berbeza.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Mulakan dengan jadual kos di atas dan berterus teranglah tentang laluan keluar mana yang sebenarnya anda ambil. Jika anda tidak dapat menamakan satu daripada tiga itu, kekal dengan ApprovalMax: pada kira-kira $594 setahun secara tetap dengan pengguna tanpa had, tiada apa di sini yang mengalahkannya pada tugas sempit yang dilakukannya, dan menukar memerlukan wang serta masa migrasi tanpa sebarang faedah. Jika laluan keluar anda ialah kawalan perolehan, dapatkan sebut harga daripada Procurify dan Precoro dalam minggu yang sama dan minta setiap satu menilai harga isi padu permintaan pembelian sebenar anda, bukan bilangan seat generik. Jika laluan keluar anda ialah skop, jalankan peringkat Starter percuma Pipefy atau pakej Work Ops Rework berbanding dua proses kelulusan sebenar selama dua minggu, satu yang menyentuh lejar dan satu yang tidak, dan hitung berapa banyak kejar-mengejar e-mel yang hilang. Dan jika anda baru sahaja berhijrah sistem perakaunan, senaraipendekkan Stampli dan BILL dahulu, kerana keserasian ERP menyingkirkan lebih banyak daripada senarai ini berbanding sebarang perbandingan ciri.

About the author

Linh Ngo

Linh Ngo

Customer Success Operations Manager

Linh Ngo is Customer Success Operations Manager at Rework, focused on AI-led process automation for operations teams, especially order fulfillment and finance workflows. Linh writes about process management and the AI productivity tools that take manual steps out of daily operations, so teams can see where work stalls and fix the process before adding headcount.