Perisian Aliran Kelulusan Terbaik pada 2026: 15 Alat Dibandingkan

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Perbezaan terbesar dalam kategori ini bukan ciri, tetapi unit harga. ApprovalMax mengenakan caj setiap organisasi dengan pengguna tanpa had. Cflow, Quickbase dan Kintone mengenakan caj setiap pengguna. Rework mengenakan caj setiap engine, dengan seat dalam blok 5. Kissflow, Process Street dan Nintex mengenakan apa sahaja yang ditetapkan oleh panggilan jualan.
Jika kelulusan ialah masalah kewangan, ApprovalMax ialah titik permulaan paling kukuh kerana ia mengenakan caj setiap organisasi, bukan setiap pelulus. Jika anda sudah membayar untuk Microsoft 365, Power Automate ialah binaan pertama yang paling murah dan realistik. Jika anda mahu kelulusan berada di sebelah CRM, projek dan rekod HR anda dan bukan dalam log masuk keempat, Rework ialah langkah penggabungan. Panduan ini merangkumi 15 alat, disusun mengikut seberapa kerap setiap satu benar-benar layak berada dalam senarai pendek perisian kelulusan, bukan mengikut abjad.
Perisian aliran kelulusan ialah kategori yang mengelirukan kerana tiga produk yang sangat berbeza semuanya menggunakan nama itu. Alat kelulusan khusus (ApprovalMax, Cflow) menghalakan permintaan dan menguatkuasakan dasar. Platform kewangan dan perolehan (Precoro) mengaitkan kelulusan dengan pesanan pembelian dan invois. Generalis aliran kerja dan no-code (Kissflow, Pipefy, Quickbase, Zoho Creator, monday.com) membolehkan anda membina proses kelulusan bersama segala yang lain. Membeli bentuk yang salah ialah kesilapan paling mahal dalam kategori ini, jadi jadual perbandingan di bawah menandakan bentuk setiap alat sebelum menandakan harga. Jika masalah anda lebih luas daripada kelulusan, hab Perisian Pengurusan Proses Perniagaan Terbaik merangkumi medan yang lebih luas.
Fakta Utama
- Organisasi akaun belum bayar (AP) purata mengambil 9.2 hari untuk memproses satu invois, manakala pasukan Best-in-Class mengambil 3.1 hari dan semua yang lain mengambil 17.4 hari. (Ardent Partners, AP Metrics that Matter in 2025)
- 41% pemimpin AP menamakan "kelulusan invois/pembayaran mengambil masa terlalu lama" antara cabaran operasi utama mereka. (Ardent Partners, AP Metrics that Matter in 2025)
- Organisasi purata membelanjakan $9.40 untuk memproses satu invois, berbanding $2.78 untuk pasukan Best-in-Class dan $12.88 untuk semua yang lain. (Ardent Partners, AP Metrics that Matter in 2025)
- Gartner meramalkan 90% fungsi kewangan akan menggunakan sekurang-kurangnya satu penyelesaian teknologi berkeupayaan AI menjelang 2026, manakala kurang daripada 10% fungsi tersebut akan melihat pengurangan kakitangan. (Gartner)
- Pasaran automasi aliran kerja global diunjurkan tumbuh daripada $27.91 bilion pada 2026 kepada $65.26 bilion menjelang 2034, kadar pertumbuhan tahunan kompaun 11.20%. (Fortune Business Insights)
Jadual Perbandingan Pantas
| Alat | Bentuk | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|---|
| Microsoft Power Automate | Generalis aliran kerja | Organisasi Microsoft 365 yang membina kelulusan dalam tenant yang sudah dibayar | Premium $15/pengguna/bulan dibayar tahunan | Kelulusan disertakan sebagai tindakan natif dalam Teams, Outlook dan SharePoint | Bot dan process mining dibil sebagai item baris berasingan |
| Kissflow | Generalis aliran kerja | Pasukan perniagaan yang selesa membeli melalui konsultasi | Tidak diterbitkan, perjanjian tahunan tetap | Pembina proses no-code yang disasarkan tepat kepada pemilik bukan teknikal | Tiada angka diterbitkan, dan halaman kandungannya sendiri saling bercanggah |
| ApprovalMax | Kelulusan khusus | Pasukan kewangan pada Xero, QuickBooks Online atau NetSuite | Standard $49.50/bulan setiap organisasi, dibilkan tahunan | Dihargakan setiap organisasi dengan pengguna tanpa had dan kelulusan tanpa had | Hanya berguna jika lejar anda ialah yang disokongnya |
| Cflow | Kelulusan khusus | Pasukan operasi yang mahukan enjin kelulusan dengan harga setiap pengguna sebenar | Joy $11/pengguna/bulan dibilkan tahunan, minimum 10 pengguna | Menerbitkan kadar tahunan dan kadar bulan ke bulan | Joy dihadkan kepada 20 aliran kerja dan memerlukan minimum 10 seat |
| Pipefy | Generalis aliran kerja | Pasukan yang mahu membuat prototaip aliran kelulusan sebelum sebarang perbincangan bajet | Percuma (Starter, berhad); Business sebut harga sahaja | Peringkat percuma benar-benar boleh digunakan pada 10 pengguna dan 5 proses | Peringkat berbayar dibil setiap pengguna tanpa kadar diterbitkan |
| Rework | Platform bersepadu | Pasukan operasi yang mahukan kelulusan di sebelah CRM, projek dan HR pada satu bil | Process Engine dari $99/bln dibilkan tahunan (5 seat) | Satu harga engine diterbitkan yang boleh dikira tanpa panggilan | Bukan enjin BPMN, tiada RPA, tiada penjanaan dokumen bertemplat |
| Process Street | Generalis aliran kerja | SOP berulang yang dipacu senarai semak dengan pintu kelulusan | Tidak diterbitkan, hubungi jualan pada ketiga-tiga peringkat | Reka bentuk mengutamakan senarai semak yang segera difahami kebanyakan pengguna perniagaan | Tiada angka dolar di mana-mana, kekaburan yang sama seperti Kissflow |
| monday.com | Pengurusan kerja | Pasukan yang mahukan kelulusan dalam papan tempat mereka sudah menjalankan kerja | Basic $9/seat/bulan dibilkan tahunan, minimum 3 seat | Kelulusan berada di sebelah kerja sebenar, bukan dalam alat berasingan | Melebihi 40 seat monday mengarahkan anda kepada sebut harga |
| Tallyfy | Proses khusus | Pasukan yang sangat kecil yang memerlukan harga sebenar tanpa had bawah seat | Full seat $300/tahun dibilkan tahunan | Satu-satunya vendor di sini dengan minimum 1 seat dan harga yang dicetak | Kedalaman penjejakan proses, bukan enjin dasar atau perbelanjaan |
| Precoro | Perolehan dan AP | Syarikat yang kelulusannya ialah pesanan pembelian dan invois | Core dari $499/bulan dibilkan tahunan | Kelulusan dikaitkan dengan kawalan bajet dan PO yang sebenar | Harga permulaan ialah yuran platform, mahal untuk pasukan kecil |
| Zoho Creator | Pembina no-code | Pasukan sensitif bajet yang sudah berada dalam ekosistem Zoho | Standard $8/pengguna/bulan dibilkan tahunan | Kadar setiap pengguna diterbitkan paling murah dalam senarai ini | Anda membina aplikasi kelulusan, bukan membelinya |
| Kintone | Pembina no-code | Pasukan yang mahukan pangkalan data dan penghalaan kelulusan di satu tempat | Professional $24/pengguna/bulan kadar biasa, minimum 5 pengguna | Penghalaan kelulusan ialah natif, bukan automasi tambahan | Harga promosi menyembunyikan lonjakan semasa pembaharuan |
| Quickbase | Pembina no-code | Pasukan operasi yang memerlukan kelulusan di atas model data hubungan sebenar | Team $35/pengguna/bulan dihargakan tahunan | Menerbitkan kadar setiap pengguna yang tidak diterbitkan kebanyakan pesaing perusahaan | Minimum platform yang tidak dikira jumlahnya ditambah di atasnya |
| Nintex | Aliran kerja perusahaan | Perusahaan yang memerlukan aliran kerja bersama penjanaan dokumen | Tidak diterbitkan, hubungi jualan | Aliran kerja, penjanaan dokumen dan eSign dalam satu suite | Tidak menerbitkan harga, nama peringkat mahupun julat langsung |
| Jotform | Kelulusan dipacu borang | Pasukan yang kelulusannya bermula dengan penyerahan borang luaran | Percuma (Starter); Bronze $39/bulan atau $408/tahun | Borang-ke-kelulusan dalam satu produk, tiada integrasi diperlukan | Tiada peruntukan seat diterbitkan di bawah Enterprise |
Tiga Bentuk Perisian Kelulusan, dan Yang Mana Satu Sebenarnya Anda Perlukan
Kebanyakan rumusan dalam kategori ini menganggap kesemua 15 alat ini pesaing. Hakikatnya bukan begitu. Ia menyelesaikan separuh yang berbeza daripada "kami memerlukan kelulusan" dan membeli merentasi sempadan yang salah ialah cara pasukan akhirnya membayar untuk platform yang hanya digunakan 5%.

| Bentuk | Apa yang dilakukan dengan baik | Apa yang dilakukan dengan kurang baik | Alat di sini |
|---|---|---|---|
| Kelulusan khusus | Menghalakan permintaan melalui dasar: ambang, delegasi, kelulusan berbilang langkah, jejak audit | Hampir segala yang lain; anda masih memerlukan sistem rekod | ApprovalMax, Cflow, Tallyfy |
| Perolehan dan AP | Mengaitkan kelulusan dengan kawalan perbelanjaan: bajet, PO, padanan tiga hala, rekod pembekal | Kelulusan bukan kewangan seperti cuti, kandungan atau permintaan akses | Precoro, ApprovalMax |
| Generalis aliran kerja | Memodelkan sebarang proses, termasuk kelulusan, dengan borang, peringkat dan automasi | Kawalan gred kewangan; anda membina logik dasar sendiri | Power Automate, Kissflow, Pipefy, Process Street, Nintex |
| Pembina no-code | Kelulusan di atas model data anda sendiri, dengan pelaporan di atasnya | Masa untuk nilai; seseorang perlu membina dan menyelenggara aplikasi | Zoho Creator, Kintone, Quickbase |
| Pengurusan kerja | Langkah kelulusan terbenam dalam projek atau papan tempat kerja sudah berlaku | Penguatkuasaan dasar kelulusan berdiri sendiri merentas jabatan | monday.com, Rework |
| Dipacu borang | Menangkap daripada pemohon luaran, kemudian menghalakan penyerahan untuk kelulusan | Kelulusan dalaman dengan ambang kompleks atau integrasi ERP | Jotform |
Cara paling pantas untuk meletakkan diri anda ialah menjawab satu soalan: adakah kesesakan kelulusan anda berada dalam kewangan atau di mana-mana? Jika dalam kewangan, alat kelulusan setiap organisasi yang disambungkan kepada lejar anda akan mengatasi generalis dari segi harga dan kualiti audit, dan sebabnya ialah pengecualian dan bukan penghalaan. Ardent Partners meletakkan kadar pengecualian invois keseluruhan pada 14%, dengan pasukan Best-in-Class pada 9.0% dan semua yang lain pada 22.0%, dan pengecualian tepat sekali perkara yang diserahkan semula oleh alat aliran kerja generik kepada manusia tanpa konteks. Jika kelulusan tersekat merentas HR, akses IT, pemasaran dan perolehan serentak, generalis atau platform bersepadu ialah jawapan yang jujur, kerana membeli empat alat khusus berharga lebih daripada satu platform setiap kali.
Laluan pembina no-code wajar satu amaran sebelum anda komited kepadanya. Developer Survey Forrester, 2025 mendapati bahawa 89% eksekutif pembangunan berkata firma mereka sedang melaksanakan atau secara aktif merancang strategi citizen developer, jadi membina aplikasi kelulusan sendiri ialah pilihan arus perdana dan bukan pinggiran. Tetapi aplikasi kelulusan yang dibina citizen developer tetap aplikasi yang perlu dimiliki seseorang selepas pembinanya bertukar pasukan, dan logik kelulusan yang mengekodkan dasar perbelanjaan mempunyai tabiat buruk untuk hidup lebih lama daripada orang yang menulisnya.
1. Microsoft Power Automate: Kelulusan dalam Tenant yang Sudah Anda Bayar
Power Automate ialah lapisan automasi Microsoft Power Platform, dan kelulusan ialah templat yang paling banyak digunakan. Tindakan kelulusan ialah natif: permintaan dicetuskan daripada senarai SharePoint, borang atau mesej Teams, pelulus membalas dalam Outlook atau Teams tanpa membuka alat lain, dan hasilnya ditulis semula ke sumber. Bagi syarikat yang sudah membayar untuk Microsoft 365, itu menghapuskan dua perkara yang membunuh penerimaan kelulusan, log masuk baharu dan peti masuk baharu.

Masalahnya ialah apa yang sebenarnya dirangkumi lesen asas. Set keupayaan cloud flow yang terhad disertakan dengan Microsoft 365, dan Premium pada $15 setiap pengguna sebulan dibayar tahunan ialah apa yang membeli penyambung premium dan aliran desktop attended (RPA). Bot unattended berharga $150 setiap bot sebulan dibayar tahunan di bawah pelan Process, dan $215 setiap bot sebulan dibayar tahunan untuk Hosted Process, yang menambah VM dihoskan Microsoft pada Azure. Process Mining ialah tambahan $5,000 setiap tenant sebulan, dibayar tahunan, hanya tersedia bersama Premium. Microsoft menyatakan keempat-empat angka sebagai dibayar tahunan dan tidak menunjukkan kadar bulan ke bulan. Jika penilaian Power Automate anda sebenarnya penilaian pengganti Nintex, Power Automate vs Nintex menjalankan padanan itu secara bersemuka.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kelulusan tiba dalam Teams dan Outlook, tempat pelulus sudah berada | Bot dan process mining ialah item baris berasingan, tidak disertakan |
| Kadar setiap pengguna diterbitkan yang sebenar, tiada panggilan jualan untuk lesen asas | Nilai penuh mengandaikan anda sudah komited kepada Microsoft |
| Percubaan percuma 30 hari merangkumi cloud flow dan penyambung standard | Tadbir urus dan pelesenan menjadi rumit dengan pantas pada skala besar |
Harga: Percubaan percuma 30 hari (cloud flow, penyambung standard sahaja). Premium $15/pengguna/bulan dibayar tahunan. Process $150/bot/bulan dibayar tahunan. Hosted Process $215/bot/bulan dibayar tahunan. Tambahan Process Mining $5,000/tenant/bulan dibayar tahunan, memerlukan Premium. Kadar bulan ke bulan tidak diterbitkan. (Microsoft) Paling sesuai untuk: Organisasi Microsoft 365 yang mahukan penghalaan kelulusan dalam Teams, SharePoint dan Outlook tanpa menambah vendor. Tidak sesuai untuk: Pasukan kewangan yang memerlukan kelulusan invois natif lejar; Power Automate boleh memanggil sistem perakaunan anda, tetapi ia tidak akan memberi padanan tiga hala atau jejak audit kewangan terus sedia ada.
2. Kissflow: Pembina Kelulusan No-Code yang Tidak Mahu Menunjukkan Harga
Kissflow membina reputasinya dengan membenarkan pengguna perniagaan menyusun aliran kelulusan tanpa IT, dan itu masih tawarannya: borang, peringkat, penghalaan bersyarat, dan pemilik proses yang bukan pembangun. Ia benar-benar baik untuk kelulusan harian yang tidak sesuai berada dalam perisian kewangan, permintaan cuti, permintaan pembelian, kelulusan kandungan, onboarding vendor. Di mana ia bermasalah ialah memberitahu anda berapa kos semua itu.
Halaman harga Kissflow tidak menerbitkan angka dolar, nama peringkat, mahupun bilangan pengguna minimum. Apa yang diterbitkannya ialah bahasa: "Pricing built around the value you generate", "No surprise costs", "Fixed annual agreements", dan tempahan konsultasi. Lebih teruk bagi pembeli yang cuba membuat bajet, halaman kandungan Kissflow sendiri pada 2026 memetik titik permulaan yang bercanggah, $1,500 sebulan untuk sehingga 50 pengguna pada satu halaman dan $2,500 sebulan pada halaman lain dan dalam FAQ halaman pertama itu sendiri. Anggap setiap angka yang beredar sebagai tidak disahkan dan dapatkan angka secara bertulis sebelum anda merancang berdasarkannya. Jika Kissflow ialah pilihan sedia ada anda dan kekaburan harga ialah sebab anda mencari, Alternatif Kissflow Terbaik merangkumi peralihan itu, dan Kissflow vs Pipefy menjalankan perbandingan bersemuka paling hampir dalam kategori ini.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Logik kelulusan yang boleh dibina dan diselenggara pemilik proses bukan teknikal | Tiada harga diterbitkan, tiada nama peringkat, tiada bilangan pengguna minimum |
| Perjanjian tahunan tetap mengelakkan kenaikan setiap seat apabila kakitangan bertambah | Halaman kandungan vendor sendiri memetik angka permulaan yang bercanggah |
| Merangkumi kerja proses, kes dan projek dalam satu platform no-code | Setiap penilaian bermula dengan konsultasi jualan, bukan harga percubaan |
Harga: Tidak diterbitkan pada halaman harga Kissflow; dijual sebagai perjanjian tahunan tetap yang disebut harga setiap organisasi. Halaman kandungan Kissflow sendiri pada 2026 memetik titik permulaan yang bercanggah, $1,500/bulan untuk sehingga 50 pengguna pada satu halaman dan $2,500/bulan pada halaman lain (dan dalam FAQ halaman pertama itu sendiri), jadi anggap setiap angka yang beredar sebagai tidak disahkan. (Kissflow) Paling sesuai untuk: Pasukan bersaiz sederhana yang mahukan pembina kelulusan yang dimiliki pengguna perniagaan dan selesa mendapatkan angka melalui konsultasi. Tidak sesuai untuk: Sesiapa yang perlu membuat bajet sebelum panggilan jualan, atau pasukan kewangan yang mahukan kelulusan invois disambungkan kepada lejar.
3. ApprovalMax: Kelulusan Dihargakan Setiap Organisasi, Bukan Setiap Pelulus
ApprovalMax ialah jawapan paling literal kepada "perisian aliran kelulusan" dalam senarai ini, dan model harganya ialah sebab ia memenangi begitu banyak penilaian kewangan. Ia dipasang pada Xero, QuickBooks Online atau NetSuite dan menambah lapisan kelulusan yang tiada pada lejar tersebut: kelulusan berbilang langkah pada bil, pesanan pembelian dan invois jualan, penghalaan berasaskan ambang, delegasi semasa ketiadaan, dan jejak audit yang benar-benar diterima juruaudit.

Unitnya ialah setiap organisasi, bukan setiap pengguna. Standard berharga $49.50 sebulan setiap organisasi dibilkan tahunan, Advanced $79.17, dan Premium $110.92, dan ketiga-tiganya merangkumi pengguna tanpa had, permintaan tanpa had dan kelulusan tanpa had. Pelan Xero dan QuickBooks Online membawa angka diterbitkan yang sama; NetSuite dihargakan berasingan. ApprovalMax tidak menerbitkan kadar dibil bulanan pada halamannya, jadi angka tahunan ialah satu-satunya angka yang disahkan. Platform menyokong sehingga 50 organisasi lebih, sebab firma perakaunan dan kumpulan berbilang entiti cenderung memilihnya. Tambahan dan ekstra: ApprovalMax Capture ialah $13.20 sebulan, pakej latihan pilihan ialah USD$2,100 untuk dua sesi 60 minit, diskaun volum tersedia, dan organisasi bukan untung mendapat diskaun 20%. Percubaan percuma, tiada kad kredit. Jika anda sudah menggunakannya dan melebihi sempadan lejar, Alternatif ApprovalMax Terbaik merangkumi ke mana pasukan kewangan beralih seterusnya.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Harga setiap organisasi dengan pengguna tanpa had; menambah pelulus tidak menambah kos | Hanya berguna jika lejar anda Xero, QuickBooks Online atau NetSuite |
| Jejak audit kewangan khusus, bukan log aliran kerja generik | Tidak mengendalikan kelulusan bukan kewangan seperti akses atau kelulusan kandungan |
| Menyokong 50 organisasi lebih, sesuai untuk firma dan kumpulan berbilang entiti | Kadar dibil bulanan tidak diterbitkan, jadi tahunan ialah satu-satunya harga yang diketahui |
Harga: Standard $49.50/bulan setiap organisasi, Advanced $79.17/bulan setiap organisasi, Premium $110.92/bulan setiap organisasi, semuanya dibilkan tahunan, semuanya dengan pengguna, permintaan dan kelulusan tanpa had. Xero dan QuickBooks Online membawa angka yang sama; NetSuite dihargakan berasingan. Kadar dibil bulanan tidak diterbitkan. Tambahan ApprovalMax Capture $13.20/bulan. Latihan pilihan USD$2,100 (dua sesi 60 minit). Percubaan percuma, tiada kad kredit. Diskaun volum tersedia; bukan untung diskaun 20%. (ApprovalMax) Paling sesuai untuk: Pasukan kewangan dan perakaunan pada lejar yang disokong yang mahukan pelulus tanpa had tanpa memerhatikan bil setiap seat meningkat. Tidak sesuai untuk: Syarikat yang kelulusannya kebanyakan bukan kewangan, atau sesiapa pada ERP yang tidak disokong ApprovalMax.
4. Cflow: Enjin Kelulusan Khusus yang Mencetak Kedua-dua Harganya
Cflow berada dalam jurang antara tumpuan kewangan ApprovalMax dan cita-cita platform Kissflow: enjin kelulusan dan aliran kerja no-code dengan penghalaan visual, logik bersyarat, penjejakan SLA dan pembina borang, dijual kepada pasukan operasi yang mahukan kelulusan untuk segala-galanya dan bukan kelulusan untuk invois. Ia bukan alat paling berkuasa di sini, tetapi ia melakukan satu perkara yang enggan dilakukan kebanyakan kategori ini, iaitu menerbitkan senarai harga lengkap.

Joy ialah $11 setiap pengguna sebulan dibilkan tahunan atau $22 setiap pengguna sebulan dibilkan bulanan, dengan minimum 10 pengguna, had 20 aliran kerja dan 10,000 kredit AI sebulan. Bliss ialah $16 setiap pengguna sebulan dibilkan tahunan atau $32 bulanan, dengan minimum 20 pengguna, had 50 aliran kerja dan 20,000 kredit AI. Zen ialah tersuai, disasarkan kepada 100 pengguna lebih, dengan aliran kerja tanpa had dan 30,000 kredit AI. Kredit AI tambahan berharga $20 setiap 10,000. Terdapat percubaan percuma 14 hari tanpa kad kredit. Perhatikan arahnya: pengebilan tahunan separuh daripada kadar bulan ke bulan, diskaun tahunan yang lebih curam berbanding hampir apa-apa lagi dalam senarai ini, jadi langganan Cflow bulanan ialah cara yang mahal untuk berjaga-jaga.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Menerbitkan kadar tahunan dan bulan ke bulan, jarang berlaku dalam kategori ini | Minimum 10 pengguna pada pelan permulaan menyekat pasukan yang sangat kecil |
| Reka bentuk mengutamakan kelulusan: penghalaan, SLA dan eskalasi ialah produk teras | Joy dihadkan kepada 20 aliran kerja, jadi pertambahan proses memaksa peningkatan |
| Peruntukan kredit AI yang murah hati disertakan pada kedua-dua peringkat diterbitkan | Ekosistem dan pustaka integrasi lebih kecil daripada generalis |
Harga: Joy $11/pengguna/bulan dibilkan tahunan atau $22/pengguna/bulan dibilkan bulanan, minimum 10 pengguna, sehingga 20 aliran kerja, 10,000 kredit AI/bulan. Bliss $16/pengguna/bulan dibilkan tahunan atau $32/pengguna/bulan dibilkan bulanan, minimum 20 pengguna, sehingga 50 aliran kerja, 20,000 kredit AI/bulan. Zen tersuai, 100 pengguna lebih, aliran kerja tanpa had, 30,000 kredit AI/bulan. Kredit AI tambahan $20 setiap 10,000. Percubaan percuma 14 hari, tiada kad kredit. (Cflow) Paling sesuai untuk: Pasukan operasi 10 hingga 50 orang yang mahukan enjin kelulusan khusus dengan harga yang boleh dijadikan asas bajet hari ini. Tidak sesuai untuk: Pasukan di bawah 10 orang (minimum menyekat anda) atau pasukan kewangan yang memerlukan integrasi lejar natif dan padanan tiga hala.
5. Pipefy: Buat Prototaip Aliran Kelulusan Sebelum Sesiapa Meluluskan Bajet
Nilai Pipefy dalam penilaian kelulusan ialah urutan. Kebanyakan kategori ini membuat anda komited sebelum anda mengetahui sama ada proses kelulusan anda pun dirumuskan dengan baik, dan dalam amalan ramai pasukan mendapati masalah sebenar ialah dasar yang tidak didokumenkan, bukan perisian yang tiada. Pelan Starter Pipefy membolehkan anda memodelkannya dahulu: peringkat proses gaya kanban, borang permintaan untuk penghantar, penghalaan bersyarat dan jam SLA, semuanya percuma tanpa kad kredit.

Starter merangkumi sehingga 5 proses, sehingga 10 pengguna, sehingga 50 kad sebulan, 15 tugas automasi sebulan dan 205 panggilan API sebulan. Had kad itulah siling yang penting, kerana 50 kelulusan sebulan ialah perintis, bukan jabatan. Business mengangkat had kepada proses, pengguna dan kad tanpa had, dengan 300 tugas automasi dan 500 panggilan API sebulan; Enterprise naik kepada 2,000 tugas automasi dan 10,000 panggilan API. Kedua-dua peringkat berbayar dibil setiap pengguna dan tiada yang menerbitkan kadar. Terdapat tawaran SMB yang diiklankan sebagai diskaun sehingga 90% untuk syarikat dengan 11 hingga 200 pekerja, dijual sebagai harga tetap dengan jumlah tidak diterbitkan. Alternatif Pipefy Terbaik merangkumi ke mana pasukan beralih apabila peringkat percuma habis.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Starter percuma ialah persekitaran perintis sebenar: 10 pengguna, 5 proses, tiada kad | 50 kad sebulan bermakna peringkat percuma tamat tempoh sebagai alat jabatan |
| Reka bentuk proses visual gaya kanban yang segera dibaca kebanyakan pekerja operasi | Business dan Enterprise langsung tidak menerbitkan kadar setiap pengguna |
| Program SMB memberi diskaun besar untuk syarikat 11 hingga 200 pekerja | Jumlah diskaun SMB juga tidak diterbitkan, jadi bajet secara buta |
Harga: Starter percuma, tiada kad kredit: sehingga 5 proses, sehingga 10 pengguna, sehingga 50 kad/bulan, 15 tugas automasi/bulan, 205 panggilan API/bulan. Business sebut harga sahaja: proses, pengguna dan kad tanpa had, 300 tugas automasi/bulan, 500 panggilan API/bulan. Enterprise sebut harga sahaja: 2,000 tugas automasi/bulan, 10,000 panggilan API/bulan. Business dan Enterprise dibil setiap pengguna tanpa kadar diterbitkan. Tawaran SMB diiklankan sebagai diskaun sehingga 90% untuk syarikat 11 hingga 200 pekerja, harga tetap, jumlah tidak diterbitkan. (Pipefy) Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahu mereka bentuk dan menguji proses kelulusan secara percuma sebelum meminta bajet. Tidak sesuai untuk: Sesiapa yang memerlukan harga berbayar yang boleh diramal di awal, atau aliran kelulusan kewangan yang memerlukan integrasi lejar pada hari pertama.
6. Rework: Kelulusan di Sebelah CRM, Projek dan Rekod HR
Hujah Rework dalam kategori ini ialah penggabungan, bukan kedalaman enjin kelulusan. Request (sistem kelulusan), Workflow, BPM, Task, Project, Docs dan E-Sign ialah modul aktif pada satu platform, di sebelah Sales CRM, Lead Management, aplikasi People (HRIS, timesheet, payroll), dan peti masuk bersatu merangkumi WhatsApp, Messenger, Instagram DM, TikTok, Zalo dan web chat. Perbezaan praktikal terserlah pada kelulusan yang tiada siapa rancang: permintaan cuti yang memerlukan rekod HR, kelulusan diskaun yang memerlukan tawaran, kontrak yang memerlukan tandatangan selepas kelulusan. Dalam timbunan alat khusus, setiap satunya merentasi sempadan sistem. Dalam Rework, tidak.

Tidak seperti kebanyakan senarai ini, Rework menerbitkan harga sebenar. Process Engine (Workflow, BPM, Request dan Task Service) berharga $99 sebulan dibilkan tahunan ($1,188 setahun), atau $120 dibilkan bulanan, dengan 5 work seat disertakan. Seat tambahan datang dalam blok 5 pada $13 sebulan setiap blok dengan pengebilan tahunan. Itu bermakna 25 seat berjumlah $1,812 setahun dan 50 seat $2,592 setahun pada edisi Standard, manakala 100 seat beralih ke edisi Advanced pada $5,424 setahun, semuanya dengan pengebilan tahunan. Itu angka yang boleh anda kira sendiri sebelum bercakap dengan sesiapa, itulah keseluruhan maksudnya berbanding lima vendor di sini yang halaman harganya ialah borang hubungan.
Di mana Rework tidak bersaing: ia bukan enjin orkestrasi proses BPMN 2.0 dan tidak akan menyamai Camunda atau Appian dalam pemodelan proses boleh laksana atau pengurusan kes terkawal selia. Ia tiada RPA. Ia tiada enjin penjanaan dokumen bertemplat, jadi separuh pemasangan kontrak daripada penempatan Nintex tidak dirangkumi. Dan ia tidak dijual kepada pembeli solo; setiap engine bermula dengan 5 seat, jadi seorang membayar untuk lima.
| Apa yang anda dapat | Apa yang anda tidak dapat |
|---|---|
| Harga pakej tetap yang diterbitkan yang boleh anda kira tanpa panggilan jualan | Enjin orkestrasi proses BPMN 2.0 |
| Request (kelulusan), Workflow, BPM, Task, Project, Docs dan E-Sign bersama | RPA jenis apa pun |
| CRM, Lead Management dan aplikasi People dalam log masuk yang sama | Penjanaan dokumen bertemplat untuk kontrak atau cadangan |
| Kelulusan yang boleh mencapai data HR, tawaran dan projek tanpa integrasi | Kesesuaian untuk pembeli solo; Starter dibina untuk pasukan sehingga 10 orang |
Harga: Process Engine $99/bulan dibilkan tahunan ($1,188/tahun) atau $120 dibilkan bulanan, 5 work seat disertakan. Seat tambahan dalam blok 5 pada $13/bulan setiap blok dengan pengebilan tahunan. Jumlah yang dikira dengan pengebilan tahunan: 25 seat = $1,812/tahun, 50 seat = $2,592/tahun (edisi Standard), 100 seat = $5,424/tahun (edisi Advanced). Free trial 14 hari. (Rework) Paling sesuai untuk: Pasukan operasi pasaran pertengahan 10 hingga 200 orang yang mahukan kelulusan, aliran kerja, projek, CRM dan pengurusan People di bawah satu log masuk dan satu bil vendor dan bukan empat langganan. Tidak sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan kedalaman orkestrasi proses BPMN, RPA atau penjanaan dokumen bertemplat, dan tidak sesuai untuk pembeli solo.
7. Process Street: Pintu Kelulusan dalam Senarai Semak Berulang
Process Street menghampiri kelulusan dari sisi SOP dan bukan sisi permintaan. Anda mendokumenkan proses berulang sebagai senarai semak, onboarding pekerja, penutupan hujung bulan, pengambilan pelanggan, kemudian memasukkan langkah kelulusan di dalamnya di mana manusia perlu meluluskan sebelum tugas seterusnya dibuka. Bagi pasukan yang mod kegagalan sebenarnya ialah "langkah 6 terlangkau lagi", pembingkaian itu lebih berkesan daripada baris gilir kelulusan berdiri sendiri, kerana kelulusan tidak boleh dipisahkan daripada kerja yang dikawalnya.

Di sinilah harga menyertai separuh senarai yang kabur. Tiga peringkat, masing-masing menunjukkan "Contact sales": Startup (5 pengguna, 10 tetamu, sehingga 5,000 rekod Data Set), Pro (pengguna dan tetamu tersuai, sehingga 10,000 rekod), dan Enterprise (tersuai). Tiada angka dolar muncul di mana-mana pada halaman. Siling 5 pengguna Startup ialah satu angka tegar yang diterbitkan, dan ia memberitahu anda peringkat permulaan dihadkan kepada pasukan kecil dan bukan pelancaran jabatan. Alternatif Process Street Terbaik merangkumi medan untuk pasukan yang mahukan model senarai semak yang sama dengan harga yang kelihatan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kelulusan berada dalam SOP, jadi pintu tidak boleh terlangkau secara tidak sengaja | Tiada angka dolar diterbitkan pada mana-mana daripada tiga peringkat |
| Model senarai semak ialah yang paling mudah di sini untuk dijalankan pemilik bukan teknikal | Startup dihadkan kepada 5 pengguna, jadi ia alat pasukan, bukan alat jabatan |
| Data Sets memberi rekod berstruktur di sebalik senarai semak | Kesesuaian lebih lemah untuk kelulusan sekali sahaja bernilai tinggi seperti pesanan pembelian besar |
Harga: Peringkat Startup, Pro dan Enterprise, masing-masing menunjukkan "Contact sales" tanpa angka dolar diterbitkan. Startup: 5 pengguna, 10 tetamu, sehingga 5,000 rekod Data Set. Pro: pengguna dan tetamu tersuai, sehingga 10,000 rekod Data Set. Enterprise: tersuai. (Process Street) Paling sesuai untuk: Pasukan yang kelulusannya ialah pusat semakan dalam proses berulang yang didokumenkan dan bukan permintaan berdiri sendiri. Tidak sesuai untuk: Kelulusan pembelian dan invois gred kewangan, atau mana-mana pembeli yang memerlukan harga sebelum panggilan.
8. monday.com: Langkah Kelulusan di Tempat Kerja Sudah Berada
monday.com bukan perisian kelulusan, dan menganggapnya begitu ialah cara pasukan akhirnya kecewa. Apa ia sebenarnya: platform pengurusan kerja di mana kelulusan boleh menjadi lajur status, automasi dan pemberitahuan pada papan yang sama tempat kerja berjalan. Untuk kelulusan kreatif, kelulusan kempen atau pintu projek, kedekatan itu mengatasi alat khusus, kerana tiada siapa perlu meninggalkan papan untuk meluluskan apa-apa dan sejarah kelulusan kekal bersama item selama-lamanya.
Free merangkumi sehingga 2 seat. Basic ialah $9 setiap seat sebulan, Standard $12, dan Pro $19, semuanya dibilkan tahunan, dengan minimum 3 seat pada pelan berbayar dan Enterprise tersuai. Standard ialah had bawah yang realistik untuk kelulusan, kerana di situlah resipi automasi yang benar-benar menghalakan permintaan berada. Melebihi 40 pengguna monday mengarahkan anda meminta sebut harga dan bukan layan diri. Kadar dibil bulanan lebih tinggi daripada kadar tahunan, tetapi togol pengebilan pada halaman harga tidak memaparkannya dengan kemas, jadi anggap angka tahunan sebagai angka yang disahkan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kelulusan berada di sebelah kerja, jadi konteks dan sejarah kekal bersama | Bukan enjin kelulusan: tiada ambang, delegasi atau jejak audit kewangan |
| Kadar setiap seat diterbitkan yang sebenar pada tiga peringkat, dengan minimum 3 seat | Resipi automasi ialah mekanisme kelulusan, dan ia dihadkan mengikut peringkat |
| Pelan percuma untuk 2 seat serta titik masuk Basic yang rendah | Melebihi 40 seat anda kembali kepada perbualan jualan |
Harga: Percuma sehingga 2 seat. Basic $9/seat/bulan, Standard $12/seat/bulan, Pro $19/seat/bulan, semuanya dibilkan tahunan. Enterprise tersuai. Minimum 3 seat pada pelan berbayar. Melebihi 40 pengguna monday mengarahkan pembeli meminta sebut harga. (monday.com) Paling sesuai untuk: Pasukan yang sudah menjalankan projek atau kempen pada monday dan mahukan pintu kelulusan pada papan yang sama. Tidak sesuai untuk: Kelulusan dipacu dasar dengan ambang perbelanjaan, peraturan delegasi atau keperluan audit kawal selia.
9. Tallyfy: Satu-satunya Vendor di Sini dengan Minimum 1 Seat dan Harga yang Dicetak
Tallyfy menyelesaikan masalah yang sempit dengan baik: proses berulang dengan serah tugas yang dijejak, di mana setiap langkah mempunyai pemilik dan langkah seterusnya tidak bermula sehingga langkah sebelumnya ditutup. Kelulusan ialah salah satu jenis langkah itu. Apa yang menjadikannya layak mendapat slot senarai pendek ialah bentuk komersialnya dan bukan senarai cirinya, kerana ia satu-satunya alat pada halaman ini tanpa had bawah seat langsung dan harga yang diterbitkan sepenuhnya dalam kedua-dua terma pengebilan.
Full seat ialah $300 setahun dibilkan tahunan, bersamaan $25 sebulan, atau $30 sebulan bulan ke bulan. Light seat ialah $100 setahun dibilkan tahunan atau $10 sebulan bulan ke bulan. Tetamu tanpa had adalah percuma pada setiap pelan berbayar, yang lebih penting daripada bunyinya untuk kelulusan: pelulus luaran, pelanggan atau kontraktor tidak memerlukan seat berbayar. SSO dan SCIM disertakan pada setiap pelan berbayar, tidak ditahan untuk perusahaan, dan terdapat percubaan 14 hari. Tambahan analitik Data Feed ialah $20 setiap seat setahun, pengebilan tahunan sahaja. Pertukarannya ialah kedalaman: ini dokumentasi dan penjejakan proses, bukan enjin dasar dengan ambang perbelanjaan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Minimum 1 seat, jadi pasukan dua orang boleh membeli tepat apa yang diperlukan | Kedalaman penjejakan proses, bukan enjin dasar atau ambang perbelanjaan |
| Tetamu percuma tanpa had, jadi pelulus luaran tidak menambah kos | Kos setiap seat tinggi berbanding pembina no-code pada skala besar |
| SSO dan SCIM pada setiap pelan berbayar, tidak dikunci di sebalik Enterprise | Light seat terhad, jadi kebanyakan pelulus sebenar memerlukan full seat |
Harga: Full seat $300/tahun dibilkan tahunan (bersamaan $25/bulan), atau $30/bulan bulan ke bulan. Light seat $100/tahun dibilkan tahunan, atau $10/bulan bulan ke bulan. Tetamu tanpa had percuma pada setiap pelan berbayar. Minimum 1 seat. Percubaan 14 hari. SSO dan SCIM disertakan pada setiap pelan berbayar. Tambahan analitik Data Feed $20/seat/tahun, pengebilan tahunan sahaja. (Tallyfy) Paling sesuai untuk: Pasukan kecil dan firma perundingan yang memerlukan kelulusan dan serah tugas yang dijejak tanpa minimum seat atau kontrak perusahaan. Tidak sesuai untuk: Populasi pelulus yang besar, di mana $300 setiap seat setahun dengan cepat melebihi pembina setiap pengguna.
10. Precoro: Apabila Kelulusan Sebenarnya Pesanan Pembelian
Precoro berada dalam senarai ini untuk pembeli tertentu: yang masalah kelulusannya ialah perbelanjaan. Purchase requisition, pesanan pembelian, invois, bajet dan rekod pembekal semuanya berada dalam satu sistem, dan aliran kelulusan berjalan di atasnya dengan semakan bajet dilampirkan. Itu kerja yang berbeza daripada menghalakan permintaan cuti. Apabila pengurus meluluskan dalam Precoro, sistem sudah tahu sama ada jabatan masih mempunyai bajet, kawalan yang tidak dapat diberikan alat aliran kerja generik tanpa anda membinanya sendiri.

Core (Procure to Pay) bermula pada $499 sebulan dibilkan tahunan, dan Automation (Procure to Pay) bermula pada $999 sebulan dibilkan tahunan. Enterprise ialah tersuai, dibilkan tahunan, dan merangkumi pengguna tanpa had. Modul AP tersedia berdiri sendiri, juga bermula pada $499 sebulan dibilkan tahunan. Precoro tidak menerbitkan bilangan pengguna minimum dan tiada yuran pelaksanaan. Perhatikan unit harga: ini yuran platform, bukan kadar setiap seat, jadi ia mahal untuk syarikat sepuluh orang dan munasabah untuk syarikat seratus orang dengan volum perolehan sebenar.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kelulusan membawa konteks bajet dan PO, bukan sekadar ya atau tidak | Titik masuk $499/bulan mahal melainkan anda mempunyai volum perolehan sebenar |
| Peringkat Enterprise merangkumi pengguna tanpa had, jadi pelulus tidak dimeterkan | Hanya merangkumi kelulusan perbelanjaan; jabatan lain memerlukan alat lain |
| Modul AP dijual berdiri sendiri jika invois ialah satu-satunya kesesakan | Harga diterbitkan ialah "bermula dari", jadi sebut harga anda mungkin lebih tinggi |
Harga: Core (Procure to Pay) bermula pada $499/bulan dibilkan tahunan. Automation (Procure to Pay) bermula pada $999/bulan dibilkan tahunan. Enterprise tersuai, dibilkan tahunan, merangkumi pengguna tanpa had. Modul AP berdiri sendiri bermula pada $499/bulan dibilkan tahunan. Tiada bilangan pengguna minimum dan tiada yuran pelaksanaan diterbitkan. (Precoro) Paling sesuai untuk: Syarikat yang kelewatan kelulusannya ialah kelewatan perolehan, dengan volum PO dan invois yang mencukupi untuk mewajarkan yuran platform. Tidak sesuai untuk: Pasukan kecil, atau mana-mana organisasi yang kelulusannya kebanyakan bukan kewangan.
11. Zoho Creator: Bina Aplikasi Kelulusan, Jangan Membelinya
Zoho Creator ialah pembina aplikasi low-code dengan peraturan aliran kerja, dan kelulusan ialah antara perkara paling lazim yang orang bina di dalamnya. Anda mentakrifkan model data, borang, peraturan penghalaan dan pemberitahuan, kemudian menempatkannya ke web dan mudah alih. Sebab ia layak berada di sini ialah kos: pada $8 setiap pengguna sebulan dibilkan tahunan, Standard ialah kadar setiap pengguna diterbitkan paling murah pada halaman ini, dan untuk kedai Zoho aplikasi kelulusan boleh membaca terus daripada Zoho CRM, Books atau People tanpa lapisan integrasi.
Pertukaran yang jujur ialah masa pembinaan. Anda tidak membeli produk kelulusan, anda membeli keupayaan untuk membuatnya, dan seseorang dalam pasukan anda memilikinya selepas itu. Standard ialah $8 setiap pengguna sebulan, Professional $20, dan Enterprise $25, semuanya dibilkan tahunan, dengan Flex tersuai dan Free Edition merangkumi satu aplikasi. Terdapat percubaan percuma 15 hari tanpa kad kredit, dan cukai tempatan adalah ekstra. Zoho menyatakan pengebilan tahunan menjimatkan lebih 30% berbanding bulanan tetapi tidak mencetak angka bulanan, jadi kadar tahunan ialah satu-satunya angka yang disahkan.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Kadar setiap pengguna diterbitkan paling murah dalam senarai ini pada $8/pengguna/bulan tahunan | Anda membina aplikasi kelulusan, jadi masa untuk nilai ialah beberapa minggu, bukan jam |
| Capaian natif kepada data Zoho CRM, Books dan People tanpa middleware | Seseorang perlu memiliki dan menyelenggara aplikasi selepas pembina berpindah |
| Free Edition merangkumi satu aplikasi, cukup untuk membuat prototaip satu aliran kelulusan | Kadar bulanan tidak diterbitkan, jadi komitmen tahunan ialah laluan yang diketahui |
Harga: Free Edition (satu aplikasi). Standard $8/pengguna/bulan, Professional $20/pengguna/bulan, Enterprise $25/pengguna/bulan, semuanya dibilkan tahunan. Flex tersuai. Percubaan percuma 15 hari, tiada kad kredit. Cukai tempatan ekstra. Zoho menyatakan pengebilan tahunan menjimatkan lebih 30% berbanding bulanan, tetapi angka bulanan tidak diterbitkan. (Zoho Creator) Paling sesuai untuk: Pelanggan Zoho dan pasukan sensitif bajet dengan seseorang yang sanggup memiliki aplikasi low-code. Tidak sesuai untuk: Pasukan yang memerlukan proses kelulusan berjalan minggu ini, atau pasukan kewangan yang mahukan kawalan sedia audit terus sedia ada.
12. Kintone: Pangkalan Data dan Penghalaan Kelulusan dalam Produk yang Sama
Kintone datang daripada tradisi perisian perusahaan Jepun di mana penghalaan kelulusan formal dan berurutan (model ringi) ialah konsep kelas pertama dan bukan automasi yang anda pasang. Itu ketara dalam produk: anda membina aplikasi pangkalan data, kemudian melampirkan aliran pengurusan proses padanya dengan status, penerima tugas dan tindakan yang ditakrifkan, dan penghalaan ialah natif dan bukan peraturan tambahan. Untuk kelulusan yang perlu merujuk rekod berstruktur, senarai vendor, daftar aset, lejar projek, gabungan itu benar-benar tersendiri.
Professional ialah $24 USD setiap pengguna sebulan pada kadar biasa, dan Custom ialah $28. Pelanggan kali pertama mendapat promosi $16 dan $20 masing-masing, dan wajar merancang untuk kadar biasa, kerana promosi ialah apa yang anda bayar dahulu dan kadar biasa ialah apa yang anda diperbaharui. Kedua-dua pelan membawa minimum 5 pengguna, dan kontrak bulanan atau tahunan tersedia. Kad kredit kini satu-satunya kaedah pembayaran yang diterima, geseran perolehan yang sebenar untuk syarikat lebih besar yang membayar melalui invois.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Penghalaan kelulusan ialah konsep proses natif, bukan resipi automasi | Harga promosi menyembunyikan lonjakan 50% semasa pembaharuan pada Professional |
| Pangkalan data dan aliran kerja dalam satu produk, jadi kelulusan merujuk rekod sebenar | Minimum 5 pengguna pada kedua-dua pelan |
| Terma kontrak bulanan dan tahunan kedua-duanya tersedia | Kad kredit kini satu-satunya kaedah pembayaran yang diterima |
Harga: Professional $24 USD/pengguna/bulan kadar biasa, $16 promosi untuk pelanggan kali pertama. Custom $28 USD/pengguna/bulan kadar biasa, $20 promosi untuk pelanggan kali pertama. Kedua-duanya membawa minimum 5 pengguna. Kontrak bulanan atau tahunan tersedia. Kad kredit kini satu-satunya kaedah pembayaran yang diterima. (Kintone) Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan data berstruktur dan penghalaan kelulusan formal dalam satu produk tanpa membina kedua-duanya dari awal. Tidak sesuai untuk: Syarikat yang mesti membayar melalui invois atau PO, atau pasukan di bawah 5 orang.
13. Quickbase: Kelulusan di Atas Model Data Hubungan Sebenar
Quickbase ialah hujung perusahaan bagi kumpulan pembina no-code. Di mana Zoho Creator sesuai untuk aplikasi jabatan dan Kintone sesuai untuk aliran kerja pasukan berstruktur, Quickbase dibina untuk pasukan operasi yang menjalankan proses hubungan yang benar-benar kompleks: pesanan perubahan pembinaan, penahanan kualiti pembuatan, permintaan modal berbilang entiti. Kelulusan ialah satu lapisan di atas model data itu, dengan kebenaran berasaskan peranan dan pelaporan yang tahan audit. Jika kelulusan yang anda automasikan menyentuh sepuluh jadual berkaitan, ini entri senarai pendek yang tidak akan tumbang.
Team ialah $35 setiap pengguna sebulan dan Business ialah $55 setiap pengguna sebulan, kedua-duanya dihargakan tahunan, dengan Enterprise tersuai dan percubaan percuma 30 hari. Syaratnya penting: yuran minimum platform dikenakan di atas harga setiap pengguna, dan Quickbase tidak pernah mengira jumlahnya, jadi kadar setiap pengguna yang diterbitkan ialah had bawah, bukan jumlah. Semua pengguna pada satu akaun mesti berada pada pelan yang sama, yang menghapuskan helah biasa meletakkan pelulus sekali-sekala pada peringkat yang lebih murah. Alternatif Quickbase Terbaik merangkumi medan jika minimum itu mendarat dengan teruk.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Menerbitkan kadar setiap pengguna sebenar yang tidak diterbitkan kebanyakan pesaing perusahaan | Minimum platform yang tidak didedahkan ditambah di atas setiap angka diterbitkan |
| Model data hubungan mengendalikan kebergantungan kelulusan yang benar-benar kompleks | Semua pengguna mesti berada pada pelan yang sama, jadi pelulus ringan membayar harga penuh |
| Percubaan percuma 30 hari dengan ciri Business penuh sebelum komited | Berlebihan dan terlalu mahal untuk kelulusan cuti atau perbelanjaan yang mudah |
Harga: Team $35/pengguna/bulan, Business $55/pengguna/bulan, kedua-duanya dihargakan tahunan. Enterprise tersuai. Percubaan percuma 30 hari. Yuran minimum platform dikenakan di atas harga setiap pengguna dan tidak dikira jumlahnya. Semua pengguna pada satu akaun mesti berada pada pelan yang sama. (Quickbase) Paling sesuai untuk: Pasukan operasi yang kelulusannya bergantung pada data kompleks yang berkaitan dan bukan borang permintaan yang mudah. Tidak sesuai untuk: Pasukan kecil, atau mana-mana kelulusan yang cukup mudah sehingga alat khusus akan menyelesaikan kerja dalam sehari.
14. Nintex: Aliran Kerja Ditambah Penjanaan Dokumen, Tanpa Harga Dilampirkan
Nintex ialah pemegang jawatan perusahaan dalam ruang ini dan sebab ramai penilaian ini bermula. Ia menggandingkan automasi aliran kerja dengan penjanaan dokumen dan eSign dalam satu suite, gabungan yang hampir tiada orang lain di sini tawarkan, serta RPA melalui barisan Kryon. Jika proses kelulusan anda berakhir dengan menghasilkan kontrak atau dokumen rasmi daripada templat, Nintex melakukan kerja yang kebanyakan senarai ini tidak lakukan.

Masalahnya ialah ketelusan komersial. Nintex menerbitkan sifar angka dolar, sifar nama peringkat dan sifar julat. Seluruh halaman harga ialah borang hubungi jualan yang berbunyi "Use this form for sales questions or general inquiries", dengan percubaan ditawarkan melalui nav. Penjejak pihak ketiga Cloudwards melaporkan pelan Standard sekitar $910 sebulan dan pelan Advanced/Enterprise sekitar $1,400 sebulan, kedua-duanya tetap dan pengguna tanpa had, serta Nintex RPA sekitar $90 setiap pengguna sebulan. Itu angka yang dilaporkan sahaja dan Nintex tidak mengesahkan satu pun. Alternatif Nintex Terbaik merangkumi analisis peralihan penuh, dan Power Automate vs Nintex mengendalikan perbandingan Microsoft khusus yang dijalankan kebanyakan pelanggan Nintex dahulu.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Aliran kerja, penjanaan dokumen dan eSign dalam satu suite, jarang dalam senarai ini | Tidak menerbitkan harga, nama peringkat atau julat di mana-mana pada laman |
| Pelan yang dilaporkan ialah tetap dan pengguna tanpa had, jadi bilangan pelulus tidak mengganggu | Setiap angka yang dilaporkan datang daripada pihak ketiga, bukan Nintex |
| Tadbir urus perusahaan, serta RPA melalui barisan produk Kryon | Harga permulaan yang dilaporkan sepuluh kali ganda lebih tinggi daripada alat pasaran pertengahan |
Harga: Tidak diterbitkan. Halaman harga Nintex tiada angka dolar, nama peringkat atau julat; ia borang hubungi jualan, dengan percubaan ditawarkan melalui nav. Penjejak pihak ketiga Cloudwards melaporkan pelan Standard sekitar $910/bulan dan pelan Advanced/Enterprise sekitar $1,400/bulan, kedua-duanya tetap dan pengguna tanpa had, serta Nintex RPA sekitar $90/pengguna/bulan (dilaporkan). (Nintex) Paling sesuai untuk: Perusahaan yang proses kelulusannya mesti menghasilkan dokumen bertemplat dan tandatangan, dengan bajet untuk kontrak perusahaan. Tidak sesuai untuk: Pasukan pasaran pertengahan yang memerlukan angka sebelum panggilan jualan, atau sesiapa yang kelulusannya tidak pernah menjana dokumen.
15. Jotform: Apabila Kelulusan Bermula dengan Borang Luaran
Jotform layak berada di sini untuk satu corak tertentu: kelulusan yang bermula di luar syarikat anda. Vendor menghantar permohonan, pelanggan memfailkan tuntutan waranti, kontraktor meminta akses tapak. Jotform menangkap penyerahan itu dengan borang awam dan kemudian menghalakannya melalui aliran kelulusan dengan percabangan bersyarat, semuanya dalam satu produk, jadi tiada integrasi antara alat borang dan alat aliran kerja kerana tiada dua alat.

Starter adalah percuma dan merangkumi 5 borang, 100 penyerahan sebulan, storan 500 penyerahan keseluruhan dan 100 MB ruang muat naik. Bronze ialah $39 sebulan atau $408 setahun, kadar tahunan berkesan $34 sebulan. Silver ialah $49 sebulan atau $468 setahun ($39 berkesan). Gold ialah $129 sebulan atau $1,188 setahun ($99 berkesan). Enterprise ialah tersuai dan ialah peringkat berbilang pengguna. Satu perkara yang perlu tepat: Jotform tidak menerbitkan bilangan seat atau pengguna untuk Starter hingga Gold, dan peringkat itu diterangkan sebagai pelan layan diri pengguna tunggal. Jika beberapa orang perlu membina atau mentadbir kelulusan, Enterprise ialah satu-satunya peringkat yang menanganinya, dan Jotform tidak mencetak peruntukan seat untuk peringkat di bawahnya.
| Kelebihan | Kekurangan |
|---|---|
| Penangkapan borang dan penghalaan kelulusan dalam satu produk, tiada integrasi diperlukan | Tiada peruntukan seat diterbitkan untuk Starter hingga Gold |
| Kadar bulanan dan tahunan kedua-duanya dicetak, dengan diskaun tahunan yang jelas | Had penyerahan, bukan had pengguna, yang menghadkan peringkat berbayar |
| Peringkat percuma cukup untuk menguji kelulusan pengambilan luaran dari awal hingga akhir | Tidak sesuai untuk kelulusan dalaman dengan ambang atau integrasi ERP |
Harga: Starter percuma: 5 borang, 100 penyerahan/bulan, storan 500 penyerahan keseluruhan, 100 MB ruang muat naik. Bronze $39/bulan atau $408/tahun (kadar tahunan berkesan $34/bulan). Silver $49/bulan atau $468/tahun ($39/bulan berkesan). Gold $129/bulan atau $1,188/tahun ($99/bulan berkesan). Enterprise tersuai dan berbilang pengguna. Jotform tidak menerbitkan bilangan seat atau pengguna untuk Starter hingga Gold; itu pelan layan diri pengguna tunggal. (Jotform) Paling sesuai untuk: Pasukan yang permintaan kelulusannya tiba dari luar organisasi melalui borang awam. Tidak sesuai untuk: Proses dalaman berbilang pelulus, di mana ketiadaan peruntukan seat diterbitkan di bawah Enterprise menjadikan bajet mustahil.
Kos pada 10, 25 dan 100 Pengguna
Dibina hanya daripada kadar yang diterbitkan. Di mana vendor tidak mencetak angka dolar, sel menyatakannya, yang itu sendiri penemuannya: enam daripada 15 alat ini tidak membenarkan anda membuat bajet tanpa panggilan jualan.
| Alat | 10 pengguna | 25 pengguna | 100 pengguna |
|---|---|---|---|
| ApprovalMax (Standard, dibilkan tahunan, setiap organisasi) | $594/tahun | $594/tahun | $594/tahun |
| Rework (Process Engine, dibilkan tahunan; edisi Advanced pada 100) | $1,344/tahun | $1,812/tahun | $5,424/tahun |
| Zoho Creator (Standard, dibilkan tahunan) | $960/tahun | $2,400/tahun | $9,600/tahun |
| Cflow (Joy, dibilkan tahunan, minimum 10 pengguna) | $1,320/tahun | $3,300/tahun | $13,200/tahun |
| monday.com (Standard, dibilkan tahunan) | $1,440/tahun | $3,600/tahun | $14,400/tahun (sebut harga melebihi 40 seat) |
| Microsoft Power Automate (Premium, dibayar tahunan) | $1,800/tahun | $4,500/tahun | $18,000/tahun |
| Kintone (Professional kadar biasa, minimum 5 pengguna) | $2,880/tahun | $7,200/tahun | $28,800/tahun |
| Tallyfy (Full seat, dibilkan tahunan, tiada minimum seat) | $3,000/tahun | $7,500/tahun | $30,000/tahun |
| Quickbase (Team, dihargakan tahunan, tidak termasuk minimum platform) | $4,200/tahun + minimum | $10,500/tahun + minimum | $42,000/tahun + minimum |
| Precoro (Core, dibilkan tahunan, yuran platform) | Dari $5,988/tahun | Dari $5,988/tahun | Dari $5,988/tahun |
| Pipefy (Starter percuma hingga 10 pengguna; peringkat berbayar tidak diterbitkan) | $0/tahun | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan |
| Jotform (Gold; tiada peruntukan seat diterbitkan di bawah Enterprise) | $1,188/tahun, seat tidak diterbitkan | Enterprise, tersuai | Enterprise, tersuai |
| Kissflow | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan |
| Process Street | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan |
| Nintex | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan | Tidak diterbitkan |
Dua baris wajar dilihat sekali lagi. Baris ApprovalMax rata pada $594 setahun kerana unitnya ialah organisasi, jadi proses kelulusan dengan 8 pelulus dan satu dengan 80 berharga sama; tiada vendor lain di sini mengekalkan garisan itu. Dan baris Quickbase membawa nota syarat paling lantang, kerana jumlah setiap pengguna adalah sebenar dan diterbitkan, tetapi minimum platform yang tidak didedahkan yang ditambah di atasnya bermakna setiap sel memperkecilkan bil sebenar. Baris Kintone menggunakan kadar biasa $24 dan bukan promosi pelanggan kali pertama $16, kerana kadar biasa ialah rupa pembaharuan.
Kesesuaian Peringkat: Di Mana Setiap Alat Menang Apabila Anda Berkembang
| Peringkat | Apa yang berlaku | Alat paling sesuai |
|---|---|---|
| Mendokumenkan proses, belum ada bajet | Anda masih mendapati bahawa masalah sebenar ialah dasar yang tidak ditakrifkan | Pipefy Starter (percuma), Jotform Starter (percuma), Zoho Creator Free Edition |
| Aliran kelulusan pertama, satu jabatan | Satu kesesakan, biasanya permintaan pembelian atau cuti, satu pemilik | Cflow, Tallyfy, monday.com Standard |
| Kelulusan kewangan menjadi kesesakan | Kelulusan invois dan PO melambatkan penutupan dan menjengkelkan pembekal | ApprovalMax, Precoro |
| Kelulusan merebak merentas jabatan | HR, akses IT, pemasaran dan perolehan semuanya mahukan perkara yang sama | Rework Work Ops, Kissflow, Microsoft Power Automate |
| Kelulusan memerlukan data sebenar di belakangnya | Kelulusan bergantung pada rekod, bajet dan hubungan, bukan borang | Quickbase, Kintone, Zoho Creator |
| Tadbir urus perusahaan dan dokumen | Jejak audit, penjanaan dokumen dan tandatangan dalam satu kontrak | Nintex, Microsoft Power Automate dengan Premium |
Kesesuaian Saiz dan Persona
| Saiz Syarikat | Persona pembeli | Pilihan paling sesuai | Sebab |
|---|---|---|---|
| 1 hingga 10 | Pengasas atau ketua kewangan, tiada operasi khusus | ApprovalMax, Tallyfy, Pipefy Starter | Titik masuk setiap organisasi, 1 seat atau percuma tanpa had bawah pengguna |
| 10 hingga 50 | Pengurus operasi atau pengurus kewangan | Cflow, Rework Work Ops, Zoho Creator, monday.com | Kadar diterbitkan yang kekal boleh diramal apabila pasukan berkembang |
| 50 hingga 200 | Operations director dan CFO membeli bersama | Rework Work Ops, Precoro, Kissflow, Kintone | Harga berpakej atau platform yang sesuai untuk pelancaran berbilang jabatan |
| 200 ke atas, diterajui IT | CIO atau arkitek perusahaan | Nintex, Microsoft Power Automate, Quickbase | Tadbir urus, penjanaan dokumen dan kedalaman hubungan pada skala besar |
| Sebarang saiz, mengutamakan kewangan | Pengawal kewangan atau pengurus AP | ApprovalMax, Precoro | Kelulusan disambungkan kepada lejar dan kawalan bajet, bukan borang |
| Sebarang saiz, pemohon luaran | Ketua operasi pelanggan atau pengurusan vendor | Jotform, Pipefy | Borang pengambilan awam dan penghalaan kelulusan dalam produk yang sama |
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
| Jika pasukan anda memerlukan... | Pilihan terbaik |
|---|---|
| Pelulus tanpa had tanpa bil setiap seat | ApprovalMax (dihargakan setiap organisasi) |
| Kelulusan dalam Teams, Outlook dan SharePoint | Microsoft Power Automate |
| Kelulusan dibundel dengan CRM, projek dan HR pada satu bil vendor | Rework Work Ops |
| Enjin kelulusan khusus dengan harga yang boleh dibajetkan hari ini | Cflow |
| Prototaip percuma sebelum anda meminta bajet | Pipefy Starter |
| Pesanan pembelian dan semakan bajet dilampirkan pada kelulusan | Precoro |
| Kadar setiap pengguna diterbitkan paling murah | Zoho Creator Standard |
| Tiada minimum seat langsung, untuk pasukan yang sangat kecil | Tallyfy |
| Kelulusan sebagai pintu dalam SOP berulang yang didokumenkan | Process Street |
| Kelulusan di atas model data hubungan yang kompleks | Quickbase |
| Kelulusan yang berakhir dengan dokumen yang dijana dan ditandatangani | Nintex |
| Kelulusan yang bermula dengan penyerahan borang luaran | Jotform |
| Penghalaan formal natif di atas rekod berstruktur | Kintone |
| Langkah kelulusan pada papan tempat kerja sudah berjalan | monday.com |
Dua peraturan merungkai jadual di atas. Pertama, jika masalah kelulusan anda diukur dalam invois, beli perisian berbentuk kewangan; penanda aras Ardent Partners bahawa pasukan Best-in-Class menutup invois dalam 3.1 hari berbanding 17.4 hari untuk semua yang lain ialah jurang yang jarang ditutup alat aliran kerja generik, kerana kelewatan itu ialah dasar dan integrasi, bukan penghalaan. Kedua, jika masalah kelulusan anda diukur dalam jabatan, kira alat yang anda perlukan sebelum membandingkan kadar setiap seat, kerana tiga langganan khusus hampir selalu berharga lebih daripada satu platform. Jika penilaian anda sebenarnya tentang pemodelan dan orkestrasi proses dan bukan kelulusan secara khusus, Alternatif Appian Terbaik merangkumi hujung pasaran itu.
Soalan Lazim tentang Perisian Aliran Kelulusan
Apakah perisian aliran kelulusan?
Perisian aliran kelulusan menghalakan permintaan (pesanan pembelian, invois, permohonan cuti, kontrak) kepada orang yang betul dalam susunan yang betul, menguatkuasakan dasar yang dilampirkan padanya seperti ambang perbelanjaan atau delegasi semasa ketiadaan, dan merekodkan jejak audit tentang siapa meluluskan apa dan bila. Kategori ini terbahagi kepada alat kelulusan khusus, platform perolehan dan AP, generalis aliran kerja, pembina no-code, dan alat pengurusan kerja dengan langkah kelulusan, dan kelima-lima bentuk itu tidak boleh ditukar ganti.
Alat aliran kelulusan mana yang menerbitkan harga sebenar?
Microsoft Power Automate (Premium $15/pengguna/bulan dibayar tahunan), ApprovalMax (Standard $49.50/bulan setiap organisasi dibilkan tahunan), Cflow (Joy $11/pengguna/bulan dibilkan tahunan), Rework (Process Engine $99/bulan dibilkan tahunan, 5 seat disertakan), monday.com (Basic $9/seat/bulan dibilkan tahunan), Tallyfy (Full seat $300/tahun), Precoro (Core dari $499/bulan dibilkan tahunan), Zoho Creator (Standard $8/pengguna/bulan dibilkan tahunan), Kintone (Professional $24/pengguna/bulan kadar biasa), Quickbase (Team $35/pengguna/bulan dihargakan tahunan), dan Jotform (Bronze $39/bulan atau $408/tahun) semuanya mencetak angka pada halaman harga sendiri. Kissflow, Process Street, Nintex dan peringkat berbayar Pipefy tidak.
Mengapa harga ApprovalMax kelihatan jauh lebih murah daripada yang lain?
Kerana unitnya berbeza. ApprovalMax mengenakan caj setiap organisasi, bukan setiap pengguna, dan setiap peringkat merangkumi pengguna tanpa had, permintaan tanpa had dan kelulusan tanpa had. Standard pada $49.50 sebulan dibilkan tahunan ialah $594 setahun sama ada anda mempunyai 8 pelulus atau 80, manakala alat setiap pengguna pada $35 sebulan mencapai $42,000 setahun pada 100 seat. Pertukarannya ialah skop: ApprovalMax hanya mengendalikan kelulusan kewangan pada Xero, QuickBooks Online atau NetSuite, jadi ia tidak akan merangkumi kelulusan HR, IT atau pemasaran.
Berapa lamakah sesuatu kelulusan sepatutnya mengambil masa?
Penanda aras 2025 Ardent Partners meletakkan organisasi AP purata pada 9.2 hari untuk memproses satu invois, dengan pasukan Best-in-Class pada 3.1 hari dan semua yang lain pada 17.4 hari. Penyelidikan yang sama mendapati 41% pemimpin AP menamakan "kelulusan invois/pembayaran mengambil masa terlalu lama" antara cabaran operasi utama mereka. Jika masa kitaran anda sendiri hampir atau melebihi 9 hari, jurangnya biasanya ialah dasar dan integrasi dan bukan alat penghalaan itu sendiri.
Adakah Rework alat aliran kelulusan yang sebenar?
Ya untuk lapisan kelulusan dan aliran kerja, dengan sempadan yang jujur. Request (sistem kelulusan), Workflow, BPM, Task, Project, Docs dan E-Sign ialah modul aktif, dan ia berada di sebelah CRM, Lead Management dan aplikasi People, jadi kelulusan boleh mencapai rekod HR atau tawaran tanpa integrasi. Ia bukan enjin orkestrasi BPMN 2.0, ia tiada RPA, dan ia tidak melakukan penjanaan dokumen bertemplat, jadi ia tidak menggantikan separuh dokumen Nintex. Ia sesuai untuk pasukan operasi 10 hingga 200 orang, bukan pembeli solo.
Patutkah saya membeli alat kelulusan khusus atau menggunakan platform aliran kerja yang sudah ada?
Gunakan apa yang anda ada jika kelulusan itu penghalaan mudah tanpa dasar dilampirkan dan platform sedia ada anda (Power Automate, monday.com, Pipefy) sudah merangkuminya. Beli yang khusus jika kelulusan itu membawa wang, kerana ambang, semakan bajet, delegasi, padanan tiga hala dan jejak audit yang diterima juruaudit ialah perkara yang generalis suruh anda bina dan selenggara sendiri. Titik pulang modal biasanya tiba apabila anda mendapati diri anda menulis peraturan bersyarat untuk mengimplementasikan semula dasar perbelanjaan anda sendiri.
Adakah mana-mana alat aliran kelulusan mempunyai peringkat percuma yang sebenar?
Ya. Pelan Starter Pipefy percuma tanpa kad kredit dan merangkumi sehingga 5 proses, 10 pengguna dan 50 kad sebulan, cukup untuk memodelkan dan menguji aliran kelulusan sebenar. Pelan Starter Jotform percuma untuk 5 borang dan 100 penyerahan sebulan. Free Edition Zoho Creator merangkumi satu aplikasi tersuai, dan Microsoft Power Automate menawarkan percubaan percuma 30 hari. Tiada satu pun berskala produksi, tetapi keempat-empatnya cukup untuk mengesahkan proses sebelum anda membeli.
Apakah yang patut saya tanya vendor yang tidak mahu menerbitkan harga?
Tanya model harga sebelum meminta angka, kerana strukturnya (setiap pengguna, setiap organisasi, setiap aplikasi, setiap platform, berasaskan penggunaan) menentukan bagaimana bil meningkat apabila anda berkembang, dan itu lebih penting daripada angka pembukaan. Kemudian tanya tiga susulan: adakah yuran platform atau minimum dikenakan di atas kadar utama, adakah pelulus baca sahaja atau sekali-sekala memerlukan seat berbayar, dan adakah kadar yang disebut kekal semasa pembaharuan atau ia promosi tahun pertama. Minimum platform Quickbase yang tidak dikira jumlahnya dan promosi pelanggan kali pertama Kintone kedua-duanya contoh sebenar mengapa soalan itu penting.
Berapa banyak langkah kelulusan yang terlalu banyak?
Lebih daripada tiga kelulusan manusia berurutan untuk permintaan rutin biasanya masalah dasar, bukan masalah perisian, dan mengautomasikannya hanya menjadikan proses yang perlahan kekal perlahan dalam antara muka yang lebih cantik. Sebelum anda mengkonfigurasi apa-apa, lihat peraturan ambang anda: kebanyakan organisasi mendapati sebahagian besar volum kelulusan mereka berada di bawah sebarang jumlah di mana tandatangan kedua mengubah hasilnya. Tetapkan kelulusan automatik di bawah ambang, halakan mengikut pengecualian di atasnya, dan simpan rantaian berbilang langkah untuk permintaan yang benar-benar membawa risiko.
Adakah saya memerlukan kelulusan di dalam sistem perakaunan saya atau di sebelahnya?
Di sebelahnya, dalam hampir setiap kes. Xero, QuickBooks Online dan NetSuite ialah lejar, bukan enjin kelulusan, tepat sekali jurang yang diisi ApprovalMax, dan Precoro mengisi jurang yang sama di sisi perolehan dengan menambah requisition, PO dan semakan bajet sebelum apa-apa sampai ke lejar. Membina kelulusan invois di dalam alat aliran kerja generik adalah mungkin, tetapi anda akan mencipta semula padanan tiga hala dan jejak audit yang disertakan alat khusus kewangan.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Susun kelulusan anda kepada dua longgokan sebelum anda menyenaraikan pendek apa-apa: yang menggerakkan wang dan yang tidak. Jika longgokan wang itu yang menyakitkan, jalankan percubaan percuma ApprovalMax jika anda menggunakan Xero atau QuickBooks Online, atau dapatkan sebut harga Precoro jika requisition dan bajet ialah kesesakan sebenar, dan ukur kedua-duanya berbanding masa kitaran invois semasa anda supaya anda mempunyai angka untuk mewajarkan perbelanjaan.
Jika kesakitan merebak merentas jabatan, kira bilangan alat sebelum anda membandingkan harga setiap seat. Bina proses kelulusan yang sama dua kali, sekali secara percuma dalam Pipefy Starter dan sekali dalam mana-mana pilihan bersepadu atau generalis yang sesuai dengan stack anda (Rework Work Ops, Power Automate jika anda berpusatkan Microsoft, Kissflow jika anda mahukan pembina yang dimiliki perniagaan), dan jalankan kedua-duanya terhadap permintaan sebenar selama dua minggu. Kemudian harga pemenang pada bilangan kakitangan sebenar anda menggunakan jadual kos di atas, dan tanya setiap vendor sebut harga sahaja dalam senarai anda soalan minimum platform sebelum percubaan tamat, bukan selepas.

Customer Success Operations Manager
On this page
- Fakta Utama
- Jadual Perbandingan Pantas
- Tiga Bentuk Perisian Kelulusan, dan Yang Mana Satu Sebenarnya Anda Perlukan
- 1. Microsoft Power Automate: Kelulusan dalam Tenant yang Sudah Anda Bayar
- 2. Kissflow: Pembina Kelulusan No-Code yang Tidak Mahu Menunjukkan Harga
- 3. ApprovalMax: Kelulusan Dihargakan Setiap Organisasi, Bukan Setiap Pelulus
- 4. Cflow: Enjin Kelulusan Khusus yang Mencetak Kedua-dua Harganya
- 5. Pipefy: Buat Prototaip Aliran Kelulusan Sebelum Sesiapa Meluluskan Bajet
- 6. Rework: Kelulusan di Sebelah CRM, Projek dan Rekod HR
- 7. Process Street: Pintu Kelulusan dalam Senarai Semak Berulang
- 8. monday.com: Langkah Kelulusan di Tempat Kerja Sudah Berada
- 9. Tallyfy: Satu-satunya Vendor di Sini dengan Minimum 1 Seat dan Harga yang Dicetak
- 10. Precoro: Apabila Kelulusan Sebenarnya Pesanan Pembelian
- 11. Zoho Creator: Bina Aplikasi Kelulusan, Jangan Membelinya
- 12. Kintone: Pangkalan Data dan Penghalaan Kelulusan dalam Produk yang Sama
- 13. Quickbase: Kelulusan di Atas Model Data Hubungan Sebenar
- 14. Nintex: Aliran Kerja Ditambah Penjanaan Dokumen, Tanpa Harga Dilampirkan
- 15. Jotform: Apabila Kelulusan Bermula dengan Borang Luaran
- Kos pada 10, 25 dan 100 Pengguna
- Kesesuaian Peringkat: Di Mana Setiap Alat Menang Apabila Anda Berkembang
- Kesesuaian Saiz dan Persona
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya