Instantly vs Lemlist vs Smartlead: Platform E-mel Sejuk Mana yang Sesuai untuk Pasukan Anda pada 2026?

Tiga enjin pendekatan keluar untuk putaran peti mel, urutan berbilang saluran yang diperibadikan, dan kempen pelanggan agensi yang diasingkan

Turn this article into takeaways for your work.

Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.

Ketiga-tiga alat ini wujud untuk melakukan tugas asas yang sama: menghantar e-mel sejuk pada volum tinggi tanpa membakar domain yang Anda hantar daripadanya. Selepas titik permulaan yang dikongsi itu, mereka berpecah dengan ketara tentang apa lagi yang cuba mereka jadi. Instantly bertaruh pada infrastruktur penghantaran mentah: peti mel bersambung tanpa had pada setiap pelan berbayar, pemanasan terbina dalam, dan pangkalan data lead yang dipasang sebagai modul berasingan, dibina untuk agensi dan pasukan pendekatan keluar yang menjalankan sedozen domain penghantaran serentak. Smartlead membuat pertaruhan yang serupa tetapi lebih condong ke mekanik agensi: peti mel tanpa had ditambah API sebenar dan portal pelanggan berlabel putih, itulah sebabnya agensi yang menjalankan kempen untuk jenama orang lain cenderung memilihnya. Lemlist mengambil laluan berbeza. Ia yang paling berbentuk pemasaran antara ketiga-tiganya: urutan berbilang saluran yang menggabungkan LinkedIn dan panggilan, pemperibadian imej dan video, serta pangkalan data lead sendiri, disasarkan lebih kepada founder atau pasukan jualan kecil berbanding agensi yang mengendalikan empat puluh akaun pelanggan.

Jadi sebelum membandingkan senarai ciri, jawab satu soalan dahulu: adakah Anda menjalankan pendekatan keluar untuk pelanggan, atau untuk diri sendiri? Jika Anda agensi, Smartlead dan Instantly dibina sekitar cara Anda sebenarnya bekerja. Jika Anda pasukan kecil yang mahukan balasan yang kedengaran seperti ditulis oleh manusia, Lemlist ialah alat yang lebih disengajakan. Panduan ini meletakkan harga ketiga-tiganya pada 1, 5 dan 20 kerusi menggunakan kadar yang diterbitkan setiap vendor sendiri, dan meluangkan masa sebenar pada bahagian yang dilangkau kebanyakan rumusan e-mel sejuk: apa yang sebenarnya perlu Anda lakukan dengan betul tentang kebolehantaran dan undang-undang apabila menghantar pada volum tinggi.

TL;DR

Instantly Lemlist Smartlead
Dibina untuk Penghantar e-mel sejuk bervolum tinggi dan agensi yang menjalankan banyak domain Founder dan pasukan jualan kecil yang mahukan pendekatan keluar berbilang saluran yang diperibadikan Agensi yang menjalankan e-mel sejuk untuk berbilang pelanggan pada skala besar
Apa yang dibilkan kepada Anda Kenalan ditambah e-mel dihantar sebulan Kadar rata (pelan Email) atau per pengguna (pelan Multichannel) Lead aktif ditambah e-mel dihantar sebulan
Sambungan peti mel Tanpa had pada setiap peringkat berbayar Disertakan; penghantar dihadkan setiap pengguna pada Multichannel Tanpa had pada setiap peringkat
Harga permulaan (tahunan) $37.60/bulan, 1,000 kenalan, 5,000 e-mel/bulan $55/bulan, 50,000 e-mel/bulan, pengguna tanpa had $32.50/bulan, 2,000 kenalan, 6,000 penghantaran/bulan
CRM natif Tidak, dijual sebagai modul berbayar berasingan Tidak Akses CRM asas dari pelan Pro ke atas
LinkedIn, panggilan, SMS Tidak Ya, pada pelan Multichannel Expert Tidak
Paling sesuai untuk Penghantaran mengutamakan kebolehantaran pada skala besar merentasi banyak domain Kadar balasan melebihi volum mentah Operasi agensi berbilang pelanggan dengan pelabelan putih

Apa Sebenarnya yang Dibina oleh Setiap Alat

Pergerakan teras Pasukan ideal Apa yang membezakannya
Instantly Hantar e-mel sejuk pada volum, putar merentasi peti masuk tanpa had, tambah CRM dan pangkalan data lead kemudian jika Anda mahu Agensi dan pasukan pendekatan keluar yang menghantar 20,000+ e-mel sebulan merentasi berbilang domain Pelan Starter, Scale dan Agency gabungan yang lebih baharu menggabungkan outreach, lead dan CRM ringan ke dalam satu harga dan bukannya tiga pembelian modul berasingan
Smartlead Buku panduan mengutamakan volum yang sama seperti Instantly, dengan operasi agensi terbina dari hari pertama Agensi yang menjalankan e-mel sejuk untuk berbilang pelanggan di bawah satu bumbung Portal pelanggan berlabel putih dan akses API disertakan bermula pada pelan Pro, jadi pelanggan mendapat papan pemuka berjenama sendiri tanpa akses akaun kongsi
Lemlist Urutan berbilang saluran yang diperibadikan yang kedengaran seperti ditulis oleh manusia Founder dan pasukan jualan kecil (kira-kira 2 hingga 30 orang) yang menjalankan pendekatan keluar yang disasarkan kepada senarai lebih kecil Pemperibadian imej dan video ditambah logik bersyarat ("jika tiada balasan pada langkah e-mel 2, beralih ke sentuhan LinkedIn 1") yang boleh disediakan oleh wakil bukan teknikal tanpa gambar rajah workflow

Instantly dan Smartlead benar-benar bersaing untuk pembeli yang sama. Kedua-duanya mengutamakan volum, kedua-duanya menyertakan sambungan peti mel tanpa had dan pemanasan pada setiap peringkat, dan kedua-duanya menganggap CRM dan LinkedIn sebagai tambahan dan bukannya ciri teras. Perbezaan sebenar antara mereka ialah kemasan agensi: portal berlabel putih dan pengasingan per pelanggan Smartlead lebih matang, manakala pelan gabungan Instantly yang lebih baharu memudahkan penambahan CRM dan pangkalan data lead tanpa meninggalkan platform. Lemlist sama sekali tidak mengejar pembeli yang sama. Ia dioptimumkan untuk kadar balasan pada senarai lebih kecil, bukan daya pemprosesan maksimum merentasi seratus peti mel, dan lapisan berbilang salurannya ialah satu-satunya jurang ciri sebenar yang tidak diisi oleh dua yang lain.

Operasi peti mel Instantly, pendekatan berbilang saluran yang diperibadikan Lemlist dan kes pelanggan Smartlead muncul dari kiri ke kanan.

Cara Setiap Vendor Sebenarnya Membil Anda

Di sinilah kebanyakan perbandingan harga bersebelahan menjadi cuai, dan ia butiran yang menyebabkan paling banyak kejutan belanjawan selepas pendaftaran. Tiada satu pun daripada ketiga-tiga vendor ini mengenakan caj dengan cara yang sama.

Kad kenalan, tolok volum mel dan kerusi pengguna menggambarkan meter bil pendekatan keluar yang berasingan.

Vendor Apa yang sebenarnya diukur Adakah bilangan kakitangan mengubah harga? Had peti mel/penghantar
Instantly Kenalan dimuatkan ditambah e-mel dihantar sebulan Tidak. Pasukan 1 orang dan pasukan 20 orang membayar harga yang sama untuk peringkat volum yang sama Peti mel bersambung tanpa had pada setiap pelan berbayar
Smartlead Lead aktif ditambah e-mel dihantar sebulan Tidak. Harga berskala dengan volum penghantaran, bukan kerusi Peti mel tanpa had pada setiap peringkat
Lemlist (pelan Email) Volum e-mel, dihadkan pada 50,000/bulan Tidak. Pelan Email ialah kadar rata yang merangkumi pengguna tanpa had Penghantar tanpa had (halaman tidak menerbitkan had berasingan untuk peringkat ini)
Lemlist (pelan Multichannel) Per pengguna, ditambah had penghantar per pengguna Ya. Setiap kerusi yang Anda tambah mendarabkan bil 5 alamat penghantaran bagi setiap pengguna

Kesimpulan praktikal: jika Anda menilai ketiga-tiga ini pada hamparan "kos per kerusi," pembingkaian itu hanya berfungsi untuk pelan Multichannel Lemlist. Bagi Instantly, Smartlead dan pelan Email Lemlist, bilangan orang dalam pasukan Anda hampir tidak menggerakkan bil. Yang menggerakkannya ialah berapa banyak e-mel yang sebenarnya Anda hantar.

Keputusan Mengikut Matlamat Perniagaan

Matlamat Anda Kesesuaian terbaik
Menjalankan e-mel sejuk untuk berbilang jenama pelanggan dengan papan pemuka berlabel putih yang diasingkan Smartlead
Memerlukan kira-kira 125,000 hingga 150,000 e-mel/bulan tanpa membayar untuk peringkat yang jauh lebih besar Pelan Unlimited Smart Smartlead
Menggabungkan penghantaran, pangkalan data lead dan CRM ringan dalam satu pembelian dan bukannya tiga Pelan Starter, Scale atau Agency gabungan Instantly
Memaksimumkan putaran peti masuk merentasi julat domain terluas Instantly
Mendapat kadar balasan terbaik daripada senarai yang lebih kecil dan dikaji dengan baik Lemlist
Menambah langkah LinkedIn dan panggilan dalam urutan yang sama dengan e-mel Pelan Multichannel Expert Lemlist
Mengekalkan bil rata tanpa mengira berapa ramai orang menyentuh alat Pelan Email Lemlist (selagi Anda kekal di bawah 50,000 e-mel/bulan)
Menguji e-mel sejuk buat kali pertama dengan belanjawan yang ketat Mana-mana satu daripada tiga pada peringkat permulaan; bandingkan dengan volum jangkaan sebenar Anda dahulu

Kesesuaian Pasukan dan Peranan

Bentuk pasukan Cadangan Sebabnya
Founder solo atau perunding yang menguji pendekatan keluar Lemlist Email ($55/bulan) atau Instantly Growth ($37.60/bulan) Kedua-duanya merangkumi volum penghantar solo yang realistik tanpa penalti per kerusi
Pod SDR kecil (3 hingga 8 wakil) yang melakukan pendekatan keluar sendiri Lemlist (jika pemperibadian dan kadar balasan lebih penting daripada volum mentah) atau Instantly Hypergrowth Saiz pasukan tidak menggerakkan harga Instantly; Lemlist kekal murah jika Anda tidak memerlukan Multichannel
Agensi yang menjalankan pendekatan keluar untuk 5+ jenama pelanggan Smartlead Portal berlabel putih dan pengasingan pelanggan dibina khusus untuk ini, bukan dipasang
Pasukan diterajui RevOps yang mahukan urutan terikat pada CRM langsung dan pipeline Tiada satu pun daripada ketiga-tiga ini secara natif Ketiga-tiganya alat penglibatan sahaja; Anda akan menyegerak balasan ke CRM berasingan tanpa mengira yang mana satu dipilih
Pasukan yang turut memerlukan data prospek di samping urutan Pertimbangkan Apollo sebaliknya, atau modul Leads terbina dalam Instantly Pangkalan data 275M+ kenalan Apollo dibina khusus untuk prospek dan urutan gabungan

Harga pada 1, 5 dan 20 Kerusi

Harga sebenar, diambil daripada halaman harga setiap vendor sendiri, pada volum penghantaran yang realistik bagi setiap saiz pasukan. Angka yang ditunjukkan ialah kadar tahunan (dibayar di awal), kerana begitulah ketiga-tiga vendor menetapkan tawaran terbaik mereka; kadar berbil bulanan kira-kira 20 hingga 25 peratus lebih tinggi.

Longgokan e-mel kecil dan beg pos yang lebih besar seimbang di sebelah saluran telefon.

Saiz pasukan Volum bulanan yang realistik Instantly Smartlead Lemlist
1 kerusi (founder solo, menguji pendekatan keluar) ~1,000 kenalan, ~5,000 e-mel/bulan merentasi 3 hingga 5 peti mel Growth: $37.60/bln ($451/thn) Base: $32.50/bln ($390/thn) Email: $55/bln ($660/thn), rata
5 kerusi (pod SDR kecil atau agensi kecil) ~20,000 hingga 25,000 kenalan, ~90,000 hingga 125,000 e-mel/bulan merentasi 15 hingga 25 peti mel Hypergrowth: $77.60/bln ($931/thn) Pro: $78.30/bln ($940/thn) Email: $55/bln ($660/thn) rata jika e-mel sahaja. Multichannel: $87/pengguna x 5 = $435/bln ($5,220/thn) jika Anda memerlukan LinkedIn dan panggilan
20 kerusi (agensi yang menjalankan banyak domain pelanggan) ~100,000+ kenalan, ~150,000 hingga 500,000 e-mel/bulan merentasi 60 hingga 120 peti mel Light Speed: $286.30/bln ($3,436/thn), atau gabungan Agency dengan CRM dan lead disertakan: $500/bln ($6,000/thn) Unlimited Smart: $144.50/bln ($1,734/thn), atau Unlimited Prime di hujung atas julat itu: $314.60/bln ($3,775/thn) Email: $55/bln ($660/thn) rata jika e-mel sahaja. Multichannel: $87/pengguna x 20 = $1,740/bln ($20,880/thn) jika Anda memerlukan LinkedIn dan panggilan

Baris terakhir itulah angka yang mengejutkan orang. Pelan Email Lemlist langsung tidak peduli sama ada seorang atau dua puluh orang menggunakannya, jadi harga kekal rata pada $55 sebulan. Namun sebaik sahaja agensi 20 orang memerlukan langkah LinkedIn dan panggilan, alat yang sama melonjak kepada $1,740 sebulan kerana Multichannel diharga per kerusi. Bandingkan dengan pelan Unlimited Smart Smartlead pada $144.50 sebulan untuk pasukan 20 orang yang menjalankan volum serupa; jurangnya bukan kecil. Jika berbilang saluran penting pada skala agensi, nilaikan harganya berbanding Instantly atau Smartlead ditambah alat automasi LinkedIn berasingan sebelum menganggap peringkat Multichannel Lemlist ialah laluan yang lebih murah.

Sumber harga: instantly.ai/pricing, smartlead.ai/pricing, lemlist.com/pricing.

Nota struktur harga: Lemlist menyusun semula peringkat permulaannya sejak awal 2026. Sebelum ini ia menjual pelan "Email Pro" per pengguna sekitar $63/pengguna/bulan; pelan Email semasa ialah $55/bulan rata (tahunan) yang merangkumi pengguna tanpa had, struktur yang ketara berbeza (dan bagi kebanyakan pasukan kecil, lebih murah). Jika Anda merujuk silang sebut harga lama atau perbandingan lama, sahkan nama dan struktur peringkat semasa terus pada halaman harga Lemlist sebelum membuat belanjawan.

Kebolehantaran, Pematuhan dan Undang-undang: Apa yang Alat Ini Lakukan dan Tidak Lakukan untuk Anda

Setiap senarai ciri di atas kurang penting berbanding bahagian ini. Tiada satu pun daripada ketiga-tiga platform ini menjadikan pendekatan sejuk Anda sah di sisi undang-undang, dan tiada satu pun boleh melindungi domain sepenuhnya daripada penghantar yang mengabaikan perkara asas. Anggap kebolehantaran dan pematuhan sebagai risiko sebenar yang Anda beli, bukan kotak semak yang diuruskan oleh perisian untuk Anda.

Sampul surat memegang simbol pengesahan, semakan, tarik diri dan pemilik di atas meja kerja.

Jangan sekali-kali menghantar e-mel sejuk daripada domain utama Anda. Domain sebenar syarikat Anda menjalankan laman web, invois, balasan sokongan dan perbualan jualan sebenar Anda. Jika domain itu ditandakan sebagai spam kerana kempen e-mel sejuk yang agresif, segala yang lain yang Anda hantar daripadanya juga mula mendarat dalam spam, termasuk e-mel yang dijangka oleh pelanggan Anda. Setiap operasi e-mel sejuk yang serius membeli domain penghantaran sekunder yang serupa (variasi seperti trygetcompany.com di samping getcompany.com) khusus supaya masalah kebolehantaran kekal terkandung pada domain yang tiada sesiapa bergantung padanya untuk apa-apa lagi.

Pemanasan ialah amalan peringkat domain, bukan ciri perisian. Instantly, Lemlist dan Smartlead semuanya menyertakan pemanasan automatik (Lemlist menamakan versinya Lemwarm), meningkatkan volum peti mel baharu secara beransur-ansur dan bertukar mel dengan akaun lain yang telah dipanaskan untuk membina reputasi penghantar. Itu perlu, tetapi tidak mencukupi. Domain baharu masih memerlukan tempoh peningkatan sebenar, lazimnya dua hingga empat minggu, sebelum ia boleh membawa volum bermakna dengan selamat, dan walaupun domain yang dipanaskan dengan baik cepat ditandakan jika kandungan kedengaran seperti spam atau senarai mempunyai persetujuan yang buruk.

Peraturan penghantar pukal Google dan Yahoo ialah lantai, bukan siling. Sejak 2024, mana-mana penghantar yang menolak lebih 5,000 mesej sehari ke alamat Gmail mesti memenuhi standard teknikal tertentu. Jika terlepas, Gmail boleh menyekat keseluruhan domain penghantaran, bukan sekadar menandakan mesej individu.

Keperluan Ambang Maksudnya untuk Anda
Pencetus volum penghantar 5,000+ mesej/hari ke alamat Gmail Terpakai kepada kebanyakan penghantaran skala agensi pada mana-mana daripada tiga alat ini
Pengesahan SPF dan DKIM dikonfigurasi pada domain penghantaran Disediakan pada peringkat DNS; ketiga-tiga alat menyediakan panduan persediaan
DMARC Dasar yang diterbitkan, minimum p=none untuk pemantauan Juga rekod peringkat DNS yang Anda kawal, bukan sesuatu yang ditetapkan oleh alat penghantaran untuk Anda
Nyahlanggan satu klik Pengepala List-Unsubscribe, dihormati dalam tempoh 2 hari Diperlukan pada mesej komersial yang dihantar ke alamat Gmail dan Yahoo
Kadar aduan spam Di bawah 0.30% ialah had tegas; Google mengesyorkan kekal di bawah 0.10% Dijejak dalam Google Postmaster Tools; melepasi had tegas dan seluruh domain berisiko disekat secara pukal

Rangka undang-undang berasingan daripada rangka kebolehantaran, dan ia bahagian yang dilangkau sepenuhnya oleh kebanyakan panduan e-mel sejuk. Infrastruktur penghantaran dan pematuhan undang-undang ialah dua masalah berbeza. Domain yang dipanaskan dengan sempurna dengan kadar penempatan peti masuk 100% masih boleh melanggar undang-undang jika senarai atau mesej tidak memenuhi standard dalam bidang kuasa penerima.

Bidang kuasa Undang-undang Keperluan teras Maksudnya untuk e-mel sejuk
Amerika Syarikat CAN-SPAM Act Pengepala yang tepat, alamat pos fizikal sebenar, pilihan tarik diri yang berfungsi dihormati dalam tempoh 10 hari bekerja, tiada baris subjek yang mengelirukan E-mel sejuk umumnya dibenarkan tanpa persetujuan terdahulu, tetapi setiap mesej memerlukan laluan nyahlanggan yang berfungsi dan alamat sebenar Anda. Pelanggaran boleh mencecah $53,088 bagi setiap e-mel individu di bawah had pelarasan inflasi 2026 FTC, dan setiap mesej dalam kempen dikira sebagai pelanggaran berasingan
Kesatuan Eropah / United Kingdom GDPR, ditambah peraturan ePrivacy (PECR di UK) Asas sah yang didokumenkan untuk memproses data kenalan, persetujuan atau kepentingan sah, dengan persetujuan diperlukan diberikan secara bebas, khusus dan termaklum E-mel sejuk kepada individu di EU atau UK, termasuk banyak kenalan B2B, membawa risiko sebenar tanpa asas sah yang didokumenkan. Standard dan pendekatan penguatkuasaan kedua-duanya berbeza mengikut negara anggota
Kanada CASL (Canada's Anti-Spam Legislation) Persetujuan, nyata atau tetingkap persetujuan tersirat yang sempit, diperlukan sebelum menghantar mesej elektronik komersial, ditambah pengenalan penghantar yang jelas dan mekanisme nyahlanggan yang berfungsi Dianggap meluas sebagai salah satu rejim e-mel sejuk yang paling ketat. Anggap e-mel sejuk B2B tanpa diminta kepada kenalan Kanada sebagai risiko pematuhan sebenar melainkan Anda boleh mendokumenkan persetujuan atau hubungan perniagaan sedia ada yang layak

Fakta Utama: Keperluan Penghantar Pukal dan Undang-undang E-mel Sejuk

  • Google dan Yahoo memerlukan SPF, DKIM, dasar DMARC yang diterbitkan dan nyahlanggan satu klik daripada mana-mana penghantar yang menolak 5,000 atau lebih mesej harian kepada pengguna mereka, dengan kadar aduan spam dikekalkan di bawah 0.30 peratus (Google mengesyorkan kekal di bawah 0.10 peratus) atau berisiko penyekatan domain secara pukal, menurut garis panduan penghantar pukal Google.
  • Pelanggaran CAN-SPAM boleh mencecah $53,088 bagi setiap e-mel individu di bawah had penalti pelarasan inflasi 2026 FTC, dengan setiap mesej dalam kempen dianggap sebagai pelanggaran berasingan, menurut panduan pematuhan CAN-SPAM FTC.
  • GDPR memerlukan asas sah yang didokumenkan, persetujuan atau kepentingan sah, sebelum memproses data peribadi kenalan untuk pemasaran, dan persetujuan khususnya mesti diberikan secara bebas, khusus dan termaklum, menurut panduan persetujuan GDPR.eu.

Tiada satu pun daripada ini nasihat undang-undang, dan pemanasan peti masuk, rekod DKIM dan kadar aduan spam yang bersih tidak menggantikannya. Jika Anda menghantar pendekatan keluar ke EU, UK atau Kanada, atau pada volum bermakna di mana-mana, sahkan obligasi persetujuan khusus Anda dengan peguam atau penasihat pematuhan yang mengenali pasaran tersebut sebelum Anda menghidupkan mana-mana daripada ketiga-tiga alat ini. Perisian mengendalikan penghantaran. Anda memiliki pendedahan undang-undang bagi apa yang dihantar dan kepada siapa.

Dan untuk terus terang tentang apa yang bukan bahagian ini: ia bukan panduan untuk melepasi penapis spam. Jika senarai mempunyai persetujuan yang buruk atau mesej kedengaran seperti penipuan, penyelesaiannya bukan jadual pemanasan yang lebih panjang atau baris subjek yang lebih bijak. Ia tidak menghantar kempen itu. Untuk maklumat lanjut tentang menjalankan e-mel sejuk sebagai amalan yang boleh diulang dan boleh dipertahankan dan bukannya letusan sekali, lihat panduan strategi e-mel sejuk kami.

Perbandingan Ciri dan Saluran

Keupayaan Instantly Lemlist Smartlead
Urutan e-mel Ya Ya Ya
Sambungan peti mel tanpa had Ya, setiap peringkat berbayar Disertakan; penghantar dihadkan setiap pengguna pada Multichannel Ya, setiap peringkat
Pemanasan terbina dalam Ya Ya (Lemwarm) Ya
Automasi LinkedIn Tidak Ya, pelan Multichannel Expert Tidak
Panggilan, SMS, WhatsApp Tidak Ya, pelan Multichannel Expert Tidak
Pemperibadian imej dan video Tidak Ya Tidak
CRM natif Tidak, modul berbayar berasingan Tidak Akses asas dari pelan Pro ke atas
Pangkalan data lead atau kenalan Ya, modul berbayar berasingan Ya, 650M+ disertakan pada pelan Email Tidak
API dan webhook Ya Bukan keupayaan yang diketengahkan Ya, dari Unlimited Smart ke atas
Portal pelanggan berlabel putih Tidak Tidak Ya, dari pelan Pro ke atas
Penghantaran atau balasan dibantu AI AI Sales Agent dan AI Reply Agent pada pelan gabungan lemAgent AI pada pelan Email Tiada ciri ejen AI khusus diterbitkan

Pelaksanaan dan Pengurusan Perubahan

Pelaksanaan merangkumi konfigurasi akaun penghantaran, persediaan urutan, migrasi dan latihan pasukan.

Akses peti mel, ujian urutan dan tolok pemantauan membentuk tiga peringkat pelancaran pendekatan keluar.

Instantly Lemlist Smartlead
Masa untuk penghantaran sebenar pertama Persediaan pantas, tetapi belanjawankan 2 hingga 4 minggu pemanasan domain dan peti mel sebelum volum sebenar Landasan pemanasan yang sama terpakai tanpa mengira platform Landasan pemanasan yang sama terpakai tanpa mengira platform
Kemahiran teknikal diperlukan Rendah hingga sederhana; persediaan DNS (SPF, DKIM, DMARC) ialah halangan sebenar, bukan UI alat Rendah; pembina urutan direka untuk wakil bukan teknikal Rendah hingga sederhana; agensi yang mengkonfigurasi berbilang ruang kerja pelanggan memerlukan lebih masa persediaan
Kerumitan migrasi Rendah jika menggantikan alat e-mel sejuk lain; sederhana jika Anda juga menanggalkan workflow yang bersepadu dengan CRM Rendah Rendah untuk satu ruang kerja; persediaan agensi berlabel putih mengambil masa lebih lama bagi setiap pelanggan
Beban latihan Minimum; pembina urutan dan putaran peti masuk sebahagian besarnya layan diri Minimum untuk e-mel; logik berbilang saluran bersyarat memerlukan satu pusingan onboarding ringkas Minimum untuk wakil; pentadbir yang menguruskan struktur berbilang pelanggan memerlukan lebih masa peningkatan

Risiko dan Tadbir Urus

Instantly Lemlist Smartlead
Terma kontrak Bulanan atau tahunan; tiada minimum kerusi kerana harga berasaskan volum Bulanan atau tahunan; peringkat Enterprise memerlukan 5+ pengguna Bulanan atau tahunan; tiada minimum kerusi
Pendedahan reputasi domain Tinggi jika disiplin pemanasan dan peningkatan dilangkau, profil risiko yang sama seperti mana-mana alat e-mel sejuk Risiko asas yang sama; alat tidak menghapuskannya Risiko asas yang sama; alat tidak menghapuskannya
Kediaman data dan terma DPA Tidak diterbitkan pada halaman harga; sahkan terus dengan vendor sebelum menghantar data kenalan EU atau UK Tidak diterbitkan pada halaman harga; sahkan terus Tidak diterbitkan pada halaman harga; sahkan terus
Kebergantungan vendor Rendah; urutan dan senarai boleh dieksport Rendah Rendah, walaupun persediaan pelanggan agensi berlabel putih memerlukan kerja semula sebenar untuk dimigrasikan

Bila Instantly Ialah Pilihan yang Tepat

Instantly ialah pilihan yang tepat apabila infrastruktur kebolehantaran merentasi banyak domain ialah halangan sebenar, bukan sekadar bagus untuk ada. Jika Anda menghantar volum sebenar, 30,000 atau lebih e-mel sebulan, merentasi berbilang domain penghantaran, dan Anda mahukan pilihan untuk menambah CRM dan pangkalan data lead kemudian tanpa menukar platform, pelan Starter, Scale dan Agency gabungan yang lebih baharu menjadikannya satu pembelian dan bukannya tiga. Ia juga pilihan yang lebih kukuh jika Anda tidak memerlukan LinkedIn atau panggilan dalam alat yang sama dan lebih suka membina atau membeli itu secara berasingan.

Bila Smartlead Ialah Pilihan yang Tepat

Smartlead menang apabila Anda menjalankan e-mel sejuk bagi pihak jenama orang lain. Portal pelanggan berlabel putih dan pengasingan kempen per pelanggan, kedua-duanya aktif bermula pada pelan Pro, dibina khusus untuk kerja agensi dengan cara yang belum dilakukan Instantly. Ia juga menang pada jarak peringkat dalam jalur volum pertengahan atas: Unlimited Smart merangkumi 150,000 penghantaran sebulan pada $144.50/bulan (tahunan), manakala langkah seterusnya Instantly selepas had 125,000 e-mel Hypergrowth melonjak terus ke Light Speed pada $286.30/bulan, kira-kira dua kali ganda kos untuk pasukan yang hanya memerlukan 150,000. Jurang itu menutup di hujung atas kedua-dua julat: Light Speed Instantly ($286.30/bulan untuk 500,000+ e-mel) sedikit mengatasi Unlimited Prime Smartlead ($314.60/bulan untuk 500,000 e-mel) pada kos per e-mel semata-mata.

Petak pelanggan terkunci yang berasingan menggambarkan ujian kawalan akses agensi Smartlead.

Bila Lemlist Ialah Pilihan yang Tepat

Lemlist ialah pilihan yang tepat apabila senarai Anda lebih kecil dan lebih disasarkan, dan kadar balasan lebih penting daripada daya pemprosesan mentah. Jika Anda mahukan langkah LinkedIn dan panggilan dalam pembina urutan yang sama dengan e-mel, dengan logik bersyarat ("jika tiada balasan pada langkah e-mel 2, beralih ke sentuhan LinkedIn 1") yang boleh dikonfigurasi oleh wakil bukan teknikal tanpa gambar rajah workflow, Instantly mahupun Smartlead tidak menawarkannya secara natif. Ia juga pilihan termurah di atas meja jika pasukan Anda kekal kecil dan e-mel sahaja, kerana pelan Email $55/bulan rata tidak peduli sama ada 1 orang atau 15 orang menggunakannya. Cuma lakukan pengiraan per kerusi sebelum menskalakan Multichannel melepasi beberapa wakil; di situlah model harga berbalik menentang Anda.

Rangka Kerja Keputusan

Jika Anda... Pilih
Menjalankan pendekatan keluar untuk berbilang jenama pelanggan dan memerlukan pengasingan domain ditambah pelabelan putih Smartlead
Memerlukan kira-kira 125,000 hingga 150,000 e-mel/bulan tanpa melonjak ke peringkat yang jauh lebih besar Pelan Unlimited Smart Smartlead
Mahukan CRM dan pangkalan data lead terbina dalam di samping penghantaran tanpa menambah alat keempat Pelan Starter, Scale atau Agency gabungan Instantly
Menghantar daripada banyak domain dan mahukan ekosistem putaran peti masuk terdalam Instantly
Mengutamakan kadar balasan daripada senarai lebih kecil yang dikaji dengan baik berbanding volum mentah Lemlist
Mahukan langkah LinkedIn dan panggilan dalam urutan yang sama dengan e-mel Pelan Multichannel Expert Lemlist
Founder solo atau pasukan 2 hingga 5 orang yang menguji e-mel sejuk buat kali pertama Mana-mana satu daripada tiga pada peringkat permulaan; $55/bulan rata Lemlist merangkumi pengguna tanpa had jika Anda kekal e-mel sahaja
Menskalakan berbilang saluran melepasi 15 hingga 20 wakil Kira semula; Instantly atau Smartlead ditambah alat LinkedIn berasingan mungkin mengatasi kos Multichannel per kerusi Lemlist

Mahukan medan yang lebih luas di sekitar setiap daripada ketiga-tiga ini dan bukannya perbandingan satu lawan satu semata-mata? Panduan alternatif Instantly dan alternatif Lemlist kami masing-masing merangkumi 11 hingga 13 alat. Dan jika tiada satu pun daripada ketiga-tiga ini sesuai kerana pasukan Anda memerlukan kedalaman urutan perusahaan, ramalan atau workflow natif Salesforce, itu peringkat alat yang berbeza; lihat panduan alternatif Outreach dan alternatif Salesloft kami, atau rumusan platform sales engagement penuh untuk keempat belas alat dalam kategori ini.

Soalan Lazim tentang Instantly, Lemlist dan Smartlead

Apakah perbezaan sebenar antara Instantly, Lemlist dan Smartlead?

Instantly dan Smartlead kedua-duanya infrastruktur penghantaran e-mel sejuk: peti mel tanpa had, pemanasan terbina dalam, dan harga berdasarkan kenalan dan volum e-mel dan bukannya kerusi. Smartlead lebih condong ke ciri agensi seperti portal pelanggan berlabel putih. Lemlist dibina sekitar pemperibadian dan urutan berbilang saluran, menambah langkah LinkedIn dan panggilan yang tidak ditawarkan secara natif oleh Instantly mahupun Smartlead.

Yang manakah paling murah?

Ia bergantung pada meter Anda. Bagi penghantar solo yang kekal di bawah 50,000 e-mel sebulan dan tidak memerlukan LinkedIn, pelan Email $55/bulan (tahunan) Lemlist sukar ditandingi kerana ia merangkumi ahli pasukan tanpa had. Untuk volum lebih tinggi, pelan Base Smartlead pada $32.50/bulan (tahunan) sedikit mengatasi pelan Growth Instantly yang setanding pada $37.60/bulan.

Adakah Instantly dan Smartlead mengenakan caj per kerusi?

Tidak. Kedua-duanya meletakkan harga pada kenalan dan volum e-mel, bukan bilangan kakitangan. Pasukan 20 orang dan founder solo membayar harga yang sama pada peringkat yang sama jika menghantar volum serupa. Itu sangat berbeza daripada pelan Multichannel Lemlist, yang diharga per pengguna dan bertambah dengan setiap kerusi yang Anda tambah.

Bolehkah saya menggunakan alat ini untuk menghantar e-mel sejuk di EU tanpa melanggar GDPR?

Tiada satu pun daripada ketiga-tiga alat ini menjadikan pendekatan Anda mematuhi GDPR dengan sendirinya. GDPR memerlukan asas sah yang didokumenkan, persetujuan atau kepentingan sah, sebelum Anda memproses data kenalan untuk pemasaran, dan standardnya berbeza mengikut negara. Sahkan obligasi khusus Anda dengan penasihat privasi sebelum menghantar ke EU atau UK dan bukannya menganggap halaman pematuhan alat penghantaran sebagai kelulusan undang-undang.

Berapa banyak volum penghantaran yang saya perlukan sebelum infrastruktur kebolehantaran seperti pemanasan benar-benar penting?

Pemanasan dan putaran peti masuk penting sejak e-mel pertama jika Anda menggunakan domain baharu, kerana mana-mana domain memerlukan peningkatan beransur-ansur sebelum Gmail dan Outlook mempercayainya. Ia menjadi tidak boleh dirunding sebaik sahaja Anda menghantar lebih kira-kira 5,000 mesej sehari ke alamat Gmail, ambang tempat keperluan pengesahan penghantar pukal dan kadar spam Google terpakai.

Adakah mana-mana daripada ketiga-tiga ini menyertakan CRM?

Bukan yang penuh. Smartlead menyertakan akses CRM asas bermula pada pelan Pro. Instantly menjual akses CRM sebagai modul berbayar berasingan yang boleh digabungkan dengan pelan outreach dan pangkalan data lead. Lemlist langsung tidak menghantar CRM. Ketiga-tiganya menjangka balasan disegerakkan ke CRM khusus jika Anda memerlukan penjejakan pipeline sebenar.

Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya

Buat senarai pendek berdasarkan kekangan sebenar Anda, bukan demo. Jika infrastruktur kebolehantaran dan volum penghantaran merentasi banyak domain ialah halangan sebenar, cuba Instantly dan Smartlead bersebelahan pada senarai yang sama dengan jadual pemanasan yang sama, dan bandingkan kadar balasan serta kadar aduan spam selepas 30 hari, bukan minggu pertama. Jika pemperibadian dan kadar balasan pada senarai lebih kecil lebih penting daripada daya pemprosesan, jalankan ujian jenis yang sama pada Lemlist berbanding mana-mana satu daripada dua yang lain yang sedang Anda gunakan. Dalam kedua-dua kes, selesaikan pengesahan domain Anda (SPF, DKIM, DMARC) dan asas undang-undang yang didokumenkan untuk senarai itu sebelum penghantaran pertama, bukan selepasnya. Untuk rangka kerja yang lebih luas tentang menilai perisian sales engagement sebelum Anda membuat senarai pendek, lihat panduan memilih perisian sales engagement kami, atau versi khusus SMB jika Anda pasukan kecil yang menimbang ini buat kali pertama. Dan jika Smartlead ialah yang sedang Anda jauhi, Alternatif Smartlead Terbaik meluaskan medan jauh melangkaui ketiga-tiga ini.

Satu jurang yang dikongsi ketiga-tiganya: balasan positif hanyalah e-mel yang berada dalam peti masuk, bukan lead yang dimarkah dan dihalakan dalam pipeline. Jika daripada "mereka telah membalas" kepada "wakil yang tepat sudah mengusahakannya" ialah halangan sebenar Anda, itu kategori alat yang berbeza daripada apa-apa yang dikaji di sini. Marketing Engine Rework (dari $99/bulan dibilkan tahunan, lihat rework.com/pricing) mengendalikan langkah tangkapan-ke-pengagihan itu, berbaloi dilihat secara berasingan jika itulah bahagian yang hilang pada Anda.

About the author

Laurel

Laurel

Principal CRM Strategist

Laurel is Principal CRM Strategist at Rework, focused on the top of the funnel: opening new demand through outbound and outreach, and capturing it before it goes cold. Laurel writes about cold email and cold calling, multichannel sequences, ABM, the sales engagement tools that run outbound, and the lead management that turns replies into pipeline.