Alternatif Smartlead Terbaik pada 2026: 14 Alat Sales Engagement untuk Pasukan E-mel Sejuk dan Keluar

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Dikemas kini September 2026
Smartlead membina reputasinya dengan cara yang mudah: agensi yang menjalankan e-mel sejuk untuk sedozen jenama pelanggan memerlukan putaran peti masuk dan papan pemuka berlabel putih yang tidak tumbang pada volum tinggi, dan Smartlead membina tepat itu. Peti mel tanpa had pada setiap peringkat, enjin pemanasan yang ditala untuk kebolehantaran pada skala besar, dan harga yang mengikut volum penghantaran dan bukannya bilangan kerusi menjadikannya pilihan lalai yang kukuh untuk tugas khusus itu. Panduan ini membandingkan 14 alternatif dari segi model harga, kedalaman saluran dan kesesuaian sebenar, dengan harga disahkan pada halaman setiap vendor sendiri pada September 2026.
Tetapi Smartlead ialah alat e-mel sahaja, dan skop itulah yang membuat pasukan mula mencari tempat lain. Tiada langkah LinkedIn, tiada panggilan, dan tiada pipeline CRM sebenar selain penjejakan balasan asas, jadi pasukan yang menjalankan pendekatan keluar berbilang saluran sebenar atau mahukan peringkat perjanjian di sebelah aktiviti penghantaran akhirnya memasang alat kedua juga. Harga permulaan yang diiklankan juga memandang rendah kos pengeluaran sebenar setelah domain khusus, tambahan Warmup Pool dan kredit prospek disahkan ditambah pada volum sebenar. Jika salah satu jurang itu sebab Anda membaca ini, 14 alat di bawah merangkumi medan tersebut: infrastruktur penghantaran bertaraf agensi, pemperibadian berbilang saluran, platform prospek-ditambah-urutan, dan peringkat perusahaan, masing-masing dengan harga sebenar dan pembacaan jujur tentang kesesuaian.
Fakta Utama
- Wakil jualan menghabiskan 60% masa mereka pada tugas bukan jualan seperti kemasukan data dan kelulusan dalaman, menurut kajian State of Sales Salesforce, yang merupakan sebahagian besar sebab platform pendekatan keluar kini bersaing pada seberapa banyak kerja manual yang mereka hapuskan, bukan sekadar volum penghantaran (Salesforce).
- Kadar balasan e-mel sejuk B2B purata ialah 0.45% merentasi 7.5 juta e-mel yang dianalisis pada 2025, diukur secara ketat sebagai balasan dibahagikan dengan e-mel dihantar dan bukannya e-mel dibuka, menurut kajian penanda aras e-mel sejuk Belkins (Belkins).
- Urutan berbilang saluran yang menggabungkan LinkedIn, e-mel dan panggilan menjana kira-kira 21 mesyuarat bagi setiap 1,000 prospek yang dihubungi, berbanding kira-kira 4 untuk pendekatan LinkedIn sahaja, merentasi lebih 1,800 kempen yang dikaji dalam laporan State of LinkedIn Outreach 2026 SmartReach.io (SmartReach.io).
- 67% pembeli B2B kini lebih suka pengalaman membeli tanpa wakil jualan, menurut tinjauan jualan Gartner yang diterbitkan pada Mac 2026, satu sebab urutan yang disasarkan dengan tepat mengatasi volum penghantaran mentah apabila senarai kecil dan hangat (Gartner).
- Penjual menggunakan purata 8 alat berbeza untuk menutup satu perjanjian, dan 42% yang berasa terbeban oleh percambahan alat adalah 45% kurang berkemungkinan mencapai kuota, menurut statistik State of Sales Salesforce, masalah keletihan alat yang sama yang mendorong pasukan menyatukan urutan dan CRM ke dalam lebih sedikit platform (Salesforce).
Jadual Perbandingan Ringkas
| Alat | Paling Sesuai Untuk | Harga Permulaan | Kekuatan Utama | Batasan Utama |
|---|---|---|---|---|
| Instantly | Agensi bervolum tinggi yang berputar merentasi banyak domain | $37.60/bulan (tahunan) | Peti mel tanpa had, pilihan CRM dan lead terbina dalam | Tiada berbilang saluran natif; pelan gabungan diperlukan untuk CRM |
| Saleshandy | Akaun e-mel tanpa had pada harga permulaan terendah | $34/bulan (tahunan) | Pangkalan data 852M+ kenalan disertakan | Tambahan infrastruktur e-mel bertimbun pada skala besar |
| Lemlist | Pemperibadian berbilang saluran tanpa harga perusahaan | $55/bulan (tahunan, pelan Email) | Pemperibadian imej dan video; pangkalan data lead 650M+ disertakan | Pelan Multichannel berharga per kerusi, 5 penghantar/pengguna |
| Reply.io | Berbilang saluran ditambah barisan produk AI SDR khusus | $49/bulan (tahunan, Email Volume) | E-mel, LinkedIn, panggilan dan perkhidmatan AI SDR penuh | AI SDR kini peringkat $500+/bulan, bukan tambahan murah |
| La Growth Machine | Berbilang saluran mengutamakan LinkedIn untuk pasukan kecil dan agensi | €60/bulan setiap identiti | LinkedIn, e-mel dan panggilan di bawah satu harga setiap identiti | Harga setiap identiti bertambah pantas melebihi beberapa pengguna |
| Apollo.io | Pasukan yang turut memerlukan pangkalan data prospek | $49/kerusi/bulan (tahunan) | Pangkalan data 275M+ kenalan ditambah urutan dalam satu log masuk | Sistem kredit mengehadkan skala untuk pasukan yang banyak menelefon |
| Amplemarket | Prospek, urutan dan pendailan natif AI bersama | $600/bulan (tahunan, 2 kerusi) | Isyarat niat ditambah urutan berbilang saluran dan pendail | Peringkat permulaan berharga sebagai pakej pasukan, bukan percubaan per kerusi |
| Clay | Automasi workflow mengutamakan pengayaan yang memberi makan mana-mana penghantar | $167/bulan (Launch) | Pengayaan waterfall merentasi berpuluh pembekal data | Bukan alat penghantaran; dipadankan dengan alat urutan berasingan |
| Klenty | Kadens natif CRM dengan pendail disertakan | $50/pengguna/bulan (tahunan) | Penyegerakan CRM dua hala; pendail disertakan dari Growth ke atas | Ekosistem lebih kecil daripada Outreach atau Salesloft |
| Woodpecker | Hanya membayar untuk prospek yang benar-benar Anda hubungi | $7 setiap 100 prospek dihubungi/bulan | Ahli pasukan dan peti mel tanpa had disertakan percuma | Tiada peringkat rata; kos sebenar bergantung pada peluncur volum |
| QuickMail | Harga per kempen tanpa caj per kerusi | $49/bulan | Penghantar dan pengguna tanpa had pada setiap pelan | Bukan lagi pilihan bajet seperti dahulu |
| Mailshake | Fleksibiliti bulan ke bulan tanpa kontrak tahunan diperlukan | $25/bulan (tahunan) | Persediaan mudah; pendail pada peringkat Sales Engagement | Automasi lebih ringan daripada Lemlist atau Apollo |
| Outreach | Organisasi SDR perusahaan yang memerlukan tadbir urus workflow | Custom (hubungi jualan) | Automasi workflow terdalam, peringkat berasaskan kredit AI | Tiada harga diterbitkan; kredit AI berasaskan penggunaan menambah kerumitan |
| Salesloft | Pasukan pasaran pertengahan dengan kitaran perjanjian kompleks yang diramal | Custom (hubungi jualan) | Analitik kadens matang dan kecerdasan perbualan | Tiada harga diterbitkan; pembungkusan dipacu Clari masih menetap |
1. Instantly: Pesaing Volum Langsung dengan Pilihan CRM Terbina Dalam
Instantly menjalankan buku panduan mengutamakan volum yang sama seperti Smartlead, dan kedua-duanya benar-benar bersaing untuk pembeli yang sama: peti mel bersambung tanpa had pada setiap peringkat berbayar, pemanasan natif, dan harga yang berskala mengikut kenalan dan e-mel dihantar dan bukannya kerusi. Pasukan 1 orang dan pasukan 20 orang membayar harga yang sama pada peringkat yang sama jika menghantar volum yang serupa, jadi soalan "apakah meter bil Anda" yang paling penting dalam kategori ini diselesaikan dengan cara yang sama untuk kedua-dua alat.

Perbezaan Instantly terletak pada apa yang digabungkannya selain penghantaran. Pelan Starter, Scale dan Agency gabungan yang lebih baharu menggabungkan pangkalan data lead 450M+ dan CRM ringan ke dalam satu harga bulanan, jadi pasukan yang melangkaui skop e-mel sahaja Smartlead boleh menambah prospek dan pipeline asas tanpa meninggalkan platform. Smartlead, sebagai perbandingan, mengehadkan akses CRM sendiri kepada penjejakan balasan asas walaupun pada peringkat tertingginya.
Amaran yang jujur: CRM terbina dalam Instantly masih bukan sistem penjejakan perjanjian sebenar, dan pasukan yang memerlukan peringkat pipeline, ramalan atau rekod akaun akan akhirnya menyegerak ke CRM khusus juga. Dan seperti Smartlead, tiada langkah LinkedIn atau panggilan secara natif.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Peti mel tanpa had pada setiap peringkat berbayar, sama seperti Smartlead | Tiada langkah LinkedIn atau panggilan natif |
| Pangkalan data lead dan CRM ringan terbina dalam pada pelan Starter/Scale/Agency | CRM terbina dalam masih bukan sistem penjejakan pipeline sebenar |
| Harga berskala mengikut volum, bukan bilangan kakitangan | Peringkat perusahaan disebut harga sahaja |
| AI Sales Agent dan AI Reply Agent pada pelan gabungan | Pelan outreach sahaja dan gabungan diharga dan distruktur berasingan |
Harga: Growth $47/bulan dibil bulanan, $37.60/bulan dibil tahunan (5,000 e-mel/bulan, 1,000 kenalan). Hypergrowth $97/bulan bulanan, $77.60/bulan tahunan (125,000 e-mel/bulan, 25,000 kenalan). Lightspeed $358/bulan bulanan, $286.30/bulan tahunan (500,000 e-mel/bulan, 100,000 kenalan). Peti mel tanpa had pada setiap peringkat. Lihat instantly.ai/pricing.
Paling sesuai untuk: Agensi dan penghantar bervolum tinggi yang mahukan model putaran-dan-pemanasan Smartlead tetapi dengan pilihan menambah pangkalan data lead dan CRM asas di bawah satu langganan.
2. Saleshandy: Akaun E-mel Tanpa Had pada Harga Permulaan Terendah
Saleshandy bersaing pada tawaran "akaun e-mel tanpa had" yang sama seperti Smartlead, tetapi mengatasinya pada harga permulaan. Pelan Starter merangkumi 2,000 prospek aktif dan 6,000 e-mel sebulan dengan peti mel bersambung tanpa had, dan setiap peringkat menggabungkan pangkalan data 852M+ kenalan dan 42M+ syarikat yang tidak ditawarkan Smartlead tanpa alat berasingan.
Meter bilnya ialah prospek aktif ditambah e-mel dihantar, bentuk yang sama seperti model lead aktif Smartlead, jadi penskalaan daripada Starter ke Pro ke Scale ialah keputusan volum, bukan keputusan kerusi. 10 pengguna yang disertakan pada peringkat Pro dengan harga $76/bulan tahunan ialah perbezaan sebenar daripada Smartlead, yang langsung tidak menerbitkan bilangan kerusi kerana pelannya tidak dihadkan mengikut kerusi.
Amaran yang jujur, dan yang menjerat pasukan yang membeli berdasarkan harga permulaan yang diiklankan: infrastruktur peti mel dibil berasingan, pada kira-kira $3 hingga $3.50 setiap peti mel sebulan pada pembilan tahunan. Persediaan putaran 10 peti mel menambah $30 hingga $35 sebulan di atas harga pelan sebelum satu e-mel pun dihantar, dan kredit pencari lead melebihi peruntukan yang disertakan juga berharga tambahan.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Akaun e-mel tanpa had pada setiap pelan, setanding Smartlead | Infrastruktur peti mel dibil berasingan ($3 hingga $3.50/peti mel/bulan) |
| Pangkalan data 852M+ kenalan disertakan pada setiap peringkat | Kredit pencari lead melebihi peruntukan bulanan berharga tambahan |
| 10 pengguna disertakan pada Pro; tanpa had pada Scale | Tiada pelabelan putih agensi yang setanding peringkat Pro Smartlead |
| Pengayaan waterfall merentasi pelbagai pembekal data | Kos sebenar pada volum pengeluaran bertambah melepasi harga tajuk |
Harga: Starter $41/bulan dibil bulanan, $34/bulan dibil tahunan (2,000 prospek, 6,000 e-mel/bulan, 1 pengguna). Pro $99/bulan bulanan, $76/bulan tahunan (30,000 prospek, 100,000 e-mel/bulan, 10 pengguna). Scale $189/bulan bulanan, $149/bulan tahunan (prospek tanpa had, 200,000 e-mel/bulan, pengguna tanpa had). Lihat saleshandy.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan model peti mel tanpa had Smartlead ditambah pangkalan data kenalan terbina dalam, dan bersedia menilai infrastruktur peti mel secara berasingan sebelum membandingkan angka tajuk.
3. Lemlist: Pemperibadian Berbilang Saluran yang Tidak Dicuba Smartlead
Lemlist ialah jawapan paling langsung kepada batasan terbesar Smartlead: ia menjalankan e-mel, LinkedIn dan panggilan dalam satu pembina urutan, dengan logik bersyarat (jika tiada balasan pada langkah e-mel 2, beralih ke sentuhan LinkedIn 1) yang boleh disediakan oleh wakil bukan teknikal tanpa gambar rajah workflow. Pemperibadian imej dan video, pemboleh ubah dinamik per penerima yang dipaparkan sebagai grafik custom sebenar, ialah ciri yang tidak pernah dibina Smartlead dan tidak mungkin akan dibina, kerana ia bersaing pada infrastruktur dan bukannya pemperibadian.

Meter bil berbeza mengikut pelan. Pelan Email ialah kadar rata yang merangkumi pengguna tanpa had, jadi saiz pasukan tidak menggerakkan harga, serupa dengan Smartlead. Tetapi pelan Multichannel beralih kepada harga per pengguna dengan had 5 alamat penghantaran bagi setiap pengguna, di sinilah pasukan yang berskala melepasi beberapa wakil perlu mengira dahulu sebelum menganggap Lemlist kekal lebih murah.
Amaran yang jujur: pangkalan data lead 650 juta+ Lemlist digabungkan ke dalam pelan Email, tetapi ia alat penyelidikan dan pembinaan senarai, bukan infrastruktur penghantaran yang ditala untuk kebolehantaran yang menjadikan Smartlead terkenal. Pasukan yang menghantar pada volum agensi sebenar merentasi banyak domain masih akan mendapati pemanasan dan putaran Smartlead lebih matang.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| E-mel, LinkedIn dan panggilan dalam satu pembina urutan | Pelan Multichannel berharga per kerusi, tidak seperti Smartlead |
| Urutan bersyarat yang boleh diakses wakil bukan teknikal | Had 5 alamat penghantaran bagi setiap pengguna pada Multichannel |
| Pangkalan data lead 650M+ disertakan pada pelan Email | Infrastruktur penghantaran kurang matang berbanding Smartlead pada skala agensi |
| Pemperibadian imej dan video yang tidak ditawarkan Smartlead | Tidak dibina untuk volum 10,000+ kenalan seminggu |
Harga: Pelan Email $69/bulan dibil bulanan, $55/bulan dibil tahunan (pengguna tanpa had, 50,000 e-mel/bulan). Pelan Multichannel $109/pengguna/bulan bulanan, $87/pengguna/bulan tahunan (5 alamat penghantaran bagi setiap pengguna). Enterprise custom, minimum 5+ pengguna. Lihat lemlist.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan 3 hingga 30 orang yang mahukan urutan berbilang saluran yang diperibadikan dan bersedia menukar sebahagian skala penghantaran mentah Smartlead demi kadar balasan.
Semak panduan alternatif Lemlist terbaik untuk medan yang lebih luas di sekitar Lemlist sendiri.
4. Reply.io: Berbilang Saluran Ditambah Barisan Produk AI SDR Khusus
Tawaran Reply.io ialah keluasan: e-mel, LinkedIn, panggilan dan barisan produk penuh "upah AI SDR," semuanya di bawah satu vendor. Di mana Smartlead sengaja kekal sempit (hantar e-mel dengan baik, putar peti masuk, kelihatan bersih kepada pelanggan agensi), Reply.io cuba merangkumi keseluruhan pergerakan atas corong, termasuk pendekatan autonomi yang dikendalikan oleh ejen AI-nya, Jason.
Struktur harga berubah dengan ketara pada 2026. Pelan Email Volume berasaskan kenalan dan merangkumi pengguna tanpa had, bentuk yang serupa dengan meter lead aktif Smartlead. Pelan Multichannel beralih kepada harga per pengguna dan menggabungkan LinkedIn, panggilan, SMS dan WhatsApp ke dalam satu kadar per kerusi dan bukannya mengenakan yuran berasingan bagi setiap saluran. Jason AI SDR bukan lagi suis per kerusi yang murah: ia kini dijual sebagai perkhidmatan berperingkat tersendiri (Starter, Growth, Enterprise), diletakkan sebagai fungsi pendekatan keluar terurus dan bukannya ciri yang dipasang pada lesen kerusi.
Amaran yang jujur: penempatan semula AI SDR itu bermakna pasukan yang menilai Reply.io terutamanya untuk "penghantaran dibantu AI berhampiran harga Smartlead" akan mendapati lapisan AI berharga jauh lebih tinggi daripada dahulu, dan pelan Multichannel teras masih kos per kerusi yang berskala dengan bilangan kakitangan dengan cara yang tidak berlaku pada harga lead aktif Smartlead.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| E-mel, LinkedIn, panggilan dan SMS digabungkan pada Multichannel | Multichannel dibil per kerusi, tidak seperti model lead aktif Smartlead |
| Perkhidmatan AI SDR khusus (Jason) untuk delegasi pendekatan penuh | AI SDR kini bermula hampir $500/bulan, bukan tambahan per kerusi yang murah |
| Pelan Email Volume berasaskan kenalan merangkumi pengguna tanpa had | Kos sebenar per kerusi masih meningkat dengan bilangan kakitangan pada Multichannel |
| Pelan Agency untuk pengurusan berbilang pelanggan | Tiada infrastruktur putaran peti masuk semasak Smartlead |
Harga: Email Volume dari $59/bulan dibil bulanan, dari $49/bulan dibil tahunan, berskala dengan volum kenalan. Multichannel dari $99/pengguna/bulan bulanan, $89/pengguna/bulan tahunan. AI SDR Starter dari $800/bulan dibil bulanan, dari $500/bulan dibil tahunan, berskala ke peringkat Growth dan Enterprise. Pelan Agency dari $166/bulan. Lihat reply.io/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahukan urutan berbilang saluran sebenar tanpa yuran tambahan per saluran, dan yang sedang menilai perkhidmatan AI SDR terurus sebagai item baris tersendiri dan bukannya tambahan murah.
Semak panduan alternatif Reply.io terbaik untuk medan selebihnya.
5. La Growth Machine: Berbilang Saluran Mengutamakan LinkedIn untuk Pasukan Kecil dan Agensi
La Growth Machine membalikkan keutamaan saluran yang menjadi lalai Smartlead dan kebanyakan alat mengutamakan e-mel: LinkedIn ialah saluran utama, dengan e-mel, panggilan dan (pada peringkat tertinggi) X disertakan di sekelilingnya. Bagi pasukan yang diterajui founder atau agensi kecil yang menjual ke pasaran tempat pembeli lebih banyak berada di LinkedIn berbanding peti masuk mereka, itu titik permulaan yang benar-benar berbeza daripada reka bentuk e-mel sahaja Smartlead.
Meter bilnya per identiti, bermaksud per profil penghantaran bersambung, diharga dalam euro. Itu terletak antara pemikiran berasaskan peti mel Smartlead dan model per kerusi Lemlist: setiap identiti mendapat peruntukan pengayaan lead dan kapasiti penghantarannya sendiri, dan pasukan menambah identiti apabila menambah wakil atau kempen dan bukannya membayar untuk jumlah volum e-mel seperti peringkat lead aktif Smartlead.
Amaran yang jujur: harga per identiti bermakna pasukan 10 orang yang menjalankan 10 identiti membayar jauh lebih banyak daripada persediaan Smartlead atau Saleshandy pada bilangan kakitangan yang serupa, kerana kedua-duanya langsung tidak mengenakan caj per kerusi. Dan kekuatan teras La Growth Machine, kedalaman automasi LinkedIn, bukan sesuatu yang biasanya ingin ditambah oleh pengguna Smartlead; kedua-dua alat melayani saluran utama yang berbeza.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| LinkedIn, e-mel dan panggilan dibina sekeliling LinkedIn sebagai saluran lead | Harga per identiti bertambah pantas untuk pasukan lebih besar |
| Pengayaan lead disertakan bagi setiap identiti setiap bulan | Tiada putaran peti masuk skala agensi seperti Smartlead |
| Pembilan tahunan menyertakan 2 bulan percuma pada setiap peringkat | Harga dalam euro; harga peringkat tertinggi sama dengan peringkat pertengahan |
| Pelan Agency tersedia untuk agensi jana lead | Minimum 6 identiti pada pelan Agency |
Harga: Basic €60/bulan setiap identiti (sehingga 3 identiti, LinkedIn ditambah e-mel, 250 lead diperkaya/bulan). Pro €120/bulan setiap identiti (menambah panggilan, identiti tanpa had, 400 lead diperkaya/bulan). Ultimate €120/bulan setiap identiti (menambah X, 1,000 lead diperkaya/bulan). Lihat lagrowthmachine.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan kecil dan agensi yang pembelinya bertindak balas lebih baik di LinkedIn berbanding peti masuk sejuk, yang mahukan panggilan dan e-mel berlapis di sekelilingnya tanpa struktur per kerusi Reply.io atau Lemlist.
6. Apollo.io: Pangkalan Data Prospek yang Tiada pada Smartlead
Kelebihan teras Apollo berbanding Smartlead bukan infrastruktur penghantaran, tetapi pangkalan data 275 juta+ kenalan yang dihubungkan terus ke alat urutannya. Di mana Smartlead memerlukan Anda membawa senarai sendiri atau berpasangan dengan vendor data berasingan, Apollo membolehkan Anda membina senarai, mengesahkannya dan menolaknya ke dalam urutan dari satu skrin. Bagi pengguna Smartlead yang sudah membayar ZoomInfo atau alat pangkalan data lead secara berasingan, penyatuan itu sering menjadi lebih murah.

Meter bilnya ialah per kerusi ditambah sistem kredit yang dilapis di atasnya untuk akses data (kredit e-mel, mudah alih dan eksport). Itu bentuk yang berbeza daripada model lead-aktif-dan-penghantaran Smartlead: pasukan 10 orang di Apollo membayar untuk 10 kerusi tanpa mengira volum penghantaran, manakala pasukan yang sama di Smartlead membayar berdasarkan berapa banyak lead dan e-mel yang sebenarnya ditolak.
Amaran yang jujur: ciri penglibatan Apollo, putaran peti masuk, kedalaman pemanasan dan alat kebolehantaran kurang matang berbanding Smartlead untuk menghantar pada volum agensi sebenar merentasi banyak domain. Pasukan yang keperluan utamanya skala penghantaran mentah dan bukannya prospek masih akan mendapati Smartlead alat yang lebih khusus dibina untuk tugas itu.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Pangkalan data 275M+ kenalan dihubungkan terus ke urutan | Sistem kredit boleh menjadi mahal untuk pasukan yang banyak menelefon |
| Pelan percuma tersedia untuk ujian awal | Putaran peti masuk dan pemanasan kurang matang berbanding Smartlead |
| Penyegerakan CRM pada peringkat Professional | Harga per kerusi tanpa mengira volum penghantaran sebenar |
| Prospek, pengayaan dan urutan dalam satu langganan | Kadar pembilan bulanan tidak diterbitkan; tahunan ialah lalai |
Harga: Pelan percuma dengan 900 kredit setiap kerusi setahun. Starter $49/kerusi/bulan dibil tahunan. Professional $79/kerusi/bulan dibil tahunan. Enterprise $119/kerusi/bulan dibil tahunan, minimum 3 kerusi. Lihat apollo.io/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang mahu membuat prospek, mengesahkan dan mengurut dari satu langganan, terutamanya jika mereka kini membayar vendor data berasingan di samping Smartlead atau penghantar lain.
Semak panduan alternatif Apollo terbaik untuk medan yang lebih luas di sekitar Apollo sendiri.
7. Amplemarket: Prospek, Urutan dan Pendailan Natif AI dalam Satu Platform
Amplemarket terletak lebih tinggi dalam stack berbanding Smartlead: bukannya bersaing pada infrastruktur penghantaran sahaja, ia menggabungkan isyarat niat dipacu AI, urutan berbilang saluran dan pendail (berjenama Duo Voice dan Duo Copilot) ke dalam satu platform yang disasarkan kepada pasukan yang mahukan AI melakukan lebih banyak kerja kelayakan sebelum wakil menghantar sebarang mesej.
Meter bilnya ialah pakej pasukan dan bukannya harga per kerusi atau per lead: pelan Startup merangkumi 2 pengguna dan 27,000 kenalan untuk satu harga bulanan rata, dengan kredit e-mel dan telefon diperuntukkan per pengguna setahun dan bukannya diukur per penghantaran seperti cara Smartlead mengira lead aktif. Struktur pakej itu bermakna pasukan 2 orang membayar harga pakej penuh walaupun volum penghantaran sebenar lebih hampir dengan apa yang dirangkumi peringkat Base Smartlead dengan sebahagian kecil kos.
Amaran yang jujur: harga permulaan Amplemarket ialah peningkatan sebenar daripada Smartlead, dan ia dibina untuk pasukan yang mahukan lapisan isyarat AI dan pendail, bukan untuk pasukan yang satu-satunya keperluan ialah putaran e-mel sejuk bervolum tinggi. Peringkat Growth dan Elite disebut harga custom, yang menjadikan belanjawan di awal lebih sukar berbanding peringkat Smartlead yang diterbitkan sepenuhnya.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Isyarat niat AI ditambah urutan berbilang saluran dan pendail dalam satu platform | Harga permulaan ialah peningkatan sebenar daripada peringkat Smartlead |
| 2 kerusi disertakan pada Startup dengan kredit e-mel dan telefon yang diperuntukkan | Peringkat Growth dan Elite disebut harga custom, tidak diterbitkan |
| Bantuan AI Duo Copilot terbina dalam workflow urutan | Diharga sebagai pakej pasukan, bukan percubaan per kerusi yang fleksibel |
| Direka untuk pasukan yang telah melepasi peringkat infrastruktur e-mel sejuk semata-mata | Berlebihan jika skala penghantaran mentah satu-satunya keperluan |
Harga: Startup $600/bulan dibil tahunan (2 pengguna disertakan, 27,000 kenalan, 13,500 kredit e-mel dan 600 kredit telefon bagi setiap pengguna setahun). Growth dan Elite disebut harga custom, berskala kepada 4 dan 10 pengguna disertakan masing-masing. Lihat amplemarket.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan jualan yang dibiayai dana yang mahukan isyarat niat AI dan pendail digabungkan dengan urutan, dan telah melangkaui infrastruktur e-mel sejuk semata-mata sebagai kekangan utama mereka.
8. Clay: Automasi Workflow Mengutamakan Pengayaan yang Memberi Makan Mana-mana Penghantar
Clay langsung bukan alat penghantaran, dan itulah tujuannya bagi pasukan yang kekecewaan sebenar mereka terhadap Smartlead ialah senarai, bukan penghantaran. Ia platform automasi workflow untuk memperkaya dan melayakkan lead merentasi berpuluh pembekal data, menggunakan pengayaan waterfall yang mencuba pembekal secara berurutan sehingga seorang memulangkan padanan, sebelum lead itu sampai ke alat urutan seperti Smartlead, Instantly atau Lemlist.

Meter bilnya ialah tindakan dan kredit data, bukan kerusi, peti mel atau penghantaran. Setiap pelan menyertakan kerusi dan ruang kerja tanpa had, jadi pasukan 10 orang membayar sama seperti pasukan 2 orang pada peringkat tindakan tertentu, model yang benar-benar berbeza daripada setiap alat lain dalam senarai ini. Pasukan lazimnya memadankan Clay dengan alat penghantaran berasingan dan bukannya menggantikan satu dengan yang lain.
Amaran yang jujur: Clay menyelesaikan masalah sebenar, data prospek yang nipis atau lapuk, tetapi ia menambah langganan kedua dan keluk pembelajaran di atas apa sahaja yang sebenarnya menghantar e-mel. Pasukan dengan senarai bersih yang jurang sebenarnya ialah infrastruktur penghantaran tidak akan mendapat banyak daripada menambah Clay; ia pembetulan yang tepat khusus apabila pemperibadian dan kualiti data, bukan volum, ialah halangannya.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Kerusi dan ruang kerja tanpa had pada setiap peringkat | Bukan alat penghantaran; dipadankan dengan Smartlead atau alat urutan lain |
| Pengayaan waterfall merentasi berpuluh pembekal data | Keluk pembelajaran untuk membina workflow pengayaan |
| Penyegerakan automatik CRM dan penjejakan niat web pada Growth | Tambah nilai kredit pada kadar premium setelah had dilepasi |
| Bil berskala dengan tindakan, bukan bilangan kakitangan | Enterprise memerlukan komitmen tahunan |
Harga: Pelan percuma dengan 500 tindakan dan 100 kredit data sebulan, kerusi tanpa had. Launch dari $167/bulan, dibil bulanan atau tahunan (penjimatan 10%), 15,000 tindakan dan 3,000 kredit data sebulan. Growth dari $446/bulan, 40,000 tindakan dan 6,000 kredit data sebulan. Enterprise custom, komitmen tahunan diperlukan. Lihat clay.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan yang hasil Smartlead mereka terhad oleh kualiti senarai dan bukannya volum penghantaran, yang mahukan logik pengayaan yang boleh dibina semula tanpa jurutera.
9. Klenty: Kadens Natif CRM dengan Pendail Disertakan
Premis reka bentuk Klenty ialah urutan pendekatan keluar harus berada di dalam workflow CRM, bukan di sebelahnya. Penyegerakan dua hala dengan Salesforce, HubSpot, Pipedrive dan Zoho mengemas kini rekod kenalan, peringkat perjanjian dan log aktiviti apabila prospek bergerak melalui kadens, menutup jurang tepat yang ditinggalkan Smartlead, kerana Smartlead tiada pipeline CRM selain penjejakan balasan asas.
Meter bilnya per kerusi, diharga mengikut peringkat pelan dan bukannya mengikut penghantaran atau lead aktif. Pelan Growth menggabungkan pendail tanpa yuran tambahan, perbezaan ketara daripada Reply.io, yang mengenakan caj berasingan untuk panggilan, dan daripada Smartlead, yang langsung tidak menawarkan panggilan.
Amaran yang jujur: ekosistem dan pustaka integrasi pihak ketiga Klenty lebih kecil daripada Outreach atau Salesloft, dan ia tidak mencuba model putaran peti masuk pada skala besar Smartlead. Agensi e-mel sejuk yang berputar merentasi 50+ domain penghantaran untuk berbilang pelanggan akan mendapati Klenty kurang dibina untuk tugas itu; ia disasarkan kepada keterlihatan pendekatan keluar-ke-pipeline satu pasukan, bukan volum berbilang pelanggan.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Penyegerakan CRM dua hala dengan Salesforce, HubSpot, Pipedrive, Zoho | Ekosistem integrasi lebih kecil daripada Outreach atau Salesloft |
| Pendail disertakan pada peringkat Growth, tiada yuran tambahan | Tiada putaran peti masuk bervolum tinggi seperti Smartlead atau Instantly |
| Ciri kadens AI (pengesanan bantahan, kad skor panggilan) pada Plus | Tidak dibina untuk volum e-mel sejuk agensi berbilang pelanggan |
| Harga per kerusi berskala dengan boleh diramal mengikut bilangan kakitangan | Kadar pembilan bulanan tidak diterbitkan secara berasingan |
Harga: Starter $50/pengguna/bulan dibil tahunan (e-mel sahaja). Growth $70/pengguna/bulan dibil tahunan (berbilang saluran dengan pendail, 200 minit disertakan). Plus $99/pengguna/bulan dibil tahunan (bimbingan AI, 1,000 minit disertakan). Tambahan pendail selari dan kuasa $45/pengguna/bulan. Lihat klenty.com/sales-engagement-platform/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan 10 hingga 100 orang dengan CRM yang ditetapkan yang memerlukan kadens pendekatan keluar menyegerak dengan bersih ke rekod pipeline dan mahukan pendail tanpa yuran tambahan berasingan.
10. Woodpecker: Bayar Hanya untuk Prospek yang Benar-benar Anda Hubungi
Woodpecker membina semula harganya sekitar meter yang benar-benar berbeza: prospek yang dihubungi, bukan kerusi, penghantaran atau peti mel. Pasukan menetapkan volum bulanan orang yang dirancang untuk dihubungi, dan platform mengenakan caj setiap 100 prospek dihubungi pada peringkat itu, dengan kadar seunit menurun apabila volum meningkat. Menghubungi orang yang sama dua kali dalam satu kempen dikira sekali terhadap had; kempen kedua kepada orang yang sama dikira semula.

Itu pertaruhan yang jauh berbeza daripada model lead-aktif-dan-penghantaran Smartlead. Pasukan yang menjalankan pendekatan bervolum lebih rendah dan sangat disasarkan boleh akhirnya membayar kurang pada meter per kenalan Woodpecker berbanding bracket lead aktif berperingkat Smartlead, kerana Woodpecker tidak memerlukan lompatan ke peringkat penuh seterusnya hanya untuk menampung peningkatan volum yang kecil. Ahli pasukan tanpa had dan akaun e-mel bersambung tanpa had disertakan percuma pada setiap tahap volum, setanding kedudukan peti mel tanpa had Smartlead tanpa kos kerusi berasingan.
Amaran yang jujur: kerana harga ialah peluncur dan bukannya peringkat bernama, Woodpecker lebih sukar disebut harga sepintas lalu berbanding empat pelan rata Smartlead, dan kos permulaan untuk volum bulanan kecil, kira-kira $35/bulan untuk 500 prospek dihubungi pada pembilan bulanan, meningkat dengan cepat setelah pasukan berskala ke arah volum peringkat pertengahan Smartlead.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Ahli pasukan tanpa had dan akaun e-mel tanpa had, percuma | Tiada peringkat bernama rata; harga ialah peluncur volum |
| Bil per prospek dihubungi dan bukannya bracket volum tetap | Lebih sukar disebut harga sepintas lalu berbanding empat pelan Smartlead |
| Diskaun volum apabila bilangan prospek dihubungi meningkat | Kos meningkat pantas apabila volum menghampiri peringkat pertengahan Smartlead |
| Pengesahan e-mel catch-all disertakan tanpa kos tambahan | Ciri berbilang saluran lebih ringan daripada Lemlist atau Reply.io |
Harga: $7.00 setiap 100 prospek dihubungi sebulan pada pembilan bulanan, dengan kadar seunit didiskaun pada peringkat volum lebih tinggi; pembilan tahunan mengurangkan kadar sebanyak 33%. Tambahan pendekatan LinkedIn $29/bulan bagi setiap akaun bersambung. Pelayan khusus $59/bulan setiap satu. Lihat woodpecker.co/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan lebih kecil yang menjalankan pendekatan disasarkan bervolum lebih rendah yang mahu membayar untuk volum kenalan sebenar dan bukannya berkomitmen kepada peringkat tetap yang menganggap penghantaran lebih banyak daripada yang mereka lakukan.
11. QuickMail: Tiada Caj Per Kerusi pada Mana-mana Pelan
Tawaran teras QuickMail tidak berubah walaupun harganya berubah: tiada caj per kerusi pada mana-mana peringkat, jadi pasukan 5 orang berkongsi satu langganan dan bukannya membayar yuran per kerusi lima kali. Penghantar e-mel tanpa had, akaun bersambung LinkedIn tanpa had dan pengguna tanpa had disertakan bermula pada pelan permulaan, struktur yang benar-benar berbeza daripada meter lead aktif Smartlead, dan lebih hampir dengan semangat falsafah "pasukan tidak menentukan harga" Woodpecker, cuma dibina sekitar peringkat bulanan rata dan bukannya peluncur volum.

Peringkat berskala mengikut volum penghantaran dan bilangan kenalan sebaliknya: pelan Starter merangkumi 5,000 e-mel dan 1,000 kenalan dimuat naik sebulan, dan pelan Agency menaikkannya kepada 500,000 e-mel dan 100,000 kenalan dengan 2 ruang kerja untuk menjalankan kempen pelanggan berasingan, ruang kerja tambahan tersedia pada $49 setiap satu.
Amaran yang jujur: harga permulaan QuickMail telah naik daripada kedudukan bajet yang pernah dipegangnya dalam kategori ini, jadi pasukan yang membeli khusus untuk angka permulaan terendah akan mendapati peringkat Base Smartlead dan peringkat Starter Saleshandy kedua-duanya kini diharga di bawah pelan Starter QuickMail. Alat kebolehantaran (pemanasan natif, pratonton semak spam, pengendalian lantunan) kukuh tetapi tidak menyamai infrastruktur putaran peti masuk khusus Smartlead pada volum agensi sebenar.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Tiada harga per kerusi; seluruh pasukan berkongsi satu langganan | Bukan lagi harga permulaan terendah dalam kategori |
| Penghantar e-mel dan akaun LinkedIn tanpa had disertakan | Tiada togol bulanan/tahunan; harga rata kedua-duanya |
| Pemanasan natif dan pratonton semak spam disertakan | Infrastruktur kebolehantaran lebih ringan daripada Smartlead pada skala besar |
| Pelan Agency dengan berbilang ruang kerja untuk kerja pelanggan | Ruang kerja tambahan berharga $49 setiap satu melebihi bilangan yang disertakan |
Harga: Starter $49/bulan (5,000 e-mel, 1,000 kenalan, 1 ruang kerja). Growth $99/bulan (100,000 e-mel, 25,000 kenalan, akses API). Agency $299/bulan (500,000 e-mel, 100,000 kenalan, 2 ruang kerja). Lihat quickmail.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan kecil 2 hingga 10 orang yang mahukan harga rata yang boleh diramal tanpa pengiraan per kerusi, dan tidak memerlukan portal pelanggan berlabel putih Smartlead.
12. Mailshake: Fleksibiliti Bulan ke Bulan Tanpa Desakan Tahunan Smartlead
Mailshake ialah pilihan yang mudah didekati dan tanpa komitmen dalam medan ini. Pembilan bulanan ialah lalai, dengan diskaun tahunan tersedia tetapi tidak pernah diwajibkan, yang sesuai untuk founder atau pasukan jualan awal yang mencuba pendekatan keluar sebelum berkomitmen kepada jenis pelan tahunan yang menjadi asas kadar terbaik kebanyakan alat dalam kategori ini, termasuk Smartlead.
Meter bilnya ialah per alamat e-mel bersambung, pada dasarnya per peti mel, struktur yang lebih hampir dengan pemikiran per peti mel Smartlead berbanding model per kerusi, walaupun peringkat Mailshake menamakan bilangan peti mel tertentu (1, 2 atau 10 bergantung pada pelan) dan bukannya menawarkan peti mel tanpa had seperti Smartlead pada setiap peringkat.
Amaran yang jujur: Mailshake tidak mempunyai putaran peti masuk, kedalaman pemanasan atau alat agensi berlabel putih Smartlead, dan had penghantaran e-mel dikenakan di bawah pelan Sales Engagement. Bagi pasukan kecil yang keperluannya urutan susulan yang berstruktur dan boleh dipercayai dengan panggilan sekali-sekala dan bukannya volum skala agensi, kesederhanaan dan harga tanpa kunci masuk menghapuskan geseran sebenar yang tidak dihapuskan oleh halaman harga mengutamakan tahunan Smartlead.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Tiada kontrak tahunan diperlukan; bulan ke bulan secara lalai | Bilangan peti mel bernama setiap peringkat, bukan tanpa had seperti Smartlead |
| Pendail telefon disertakan pada peringkat Sales Engagement | Automasi lebih ringan dan tiada putaran peti masuk pada tahap Smartlead |
| Onboarding pantas dengan konfigurasi minimum | Had penghantaran e-mel dikenakan di bawah peringkat teratas |
| Integrasi CRM (Salesforce, Pipedrive, HubSpot) | Tiada alat agensi berlabel putih |
Harga: Starter $29/bulan dibil bulanan, $25/bulan dibil tahunan (1 alamat e-mel, 1,500 penghantaran/bulan). Email Outreach $49/bulan dibil bulanan, $45/bulan dibil tahunan (2 alamat e-mel, penghantaran tanpa had). Sales Engagement $99/bulan dibil bulanan, $85/bulan dibil tahunan (10 alamat e-mel, pendail telefon disertakan). Pelan Agency disebut harga custom. Lihat mailshake.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan SMB 1 hingga 20 orang yang menguji pendekatan keluar berstruktur buat kali pertama yang mahu mengelakkan harga mengutamakan tahunan Smartlead dan mengekalkan pilihan untuk membatalkan setiap bulan.
13. Outreach: Tadbir Urus Workflow Perusahaan yang Tidak Pernah Dibina untuk Smartlead
Outreach beroperasi dalam kelas berat yang berbeza daripada Smartlead. Ia platform yang dibeli organisasi SDR besar untuk tadbir urus, ramalan dan kedalaman workflow: peraturan urutan, kadens diuji A/B, analitik prestasi wakil dan ramalan hasil dilapis di atas urutan e-mel, telefon dan LinkedIn. Ini sebenarnya bukan perbandingan Smartlead sebanyak kategori alat yang berbeza yang memakai label serupa.

Meter bil, menurut halaman harga Outreach sendiri, kini hibrid: akses platform berasaskan kerusi ditambah penggunaan berasaskan penggunaan untuk workflow berkuasa AI-nya, berperingkat sebagai Amplify Essentials, Core, Plus dan Pro, masing-masing memperuntukkan kumpulan kredit AI yang dinyatakan (10,000 hingga 100,000) dan bukannya senarai ciri rata. Harga itu sendiri tidak diterbitkan; setiap peringkat menghala ke perbualan jualan.
Amaran yang jujur: pelaksanaan mengambil masa berminggu-minggu, bukan berhari-hari, dan memberi ganjaran kepada organisasi dengan fungsi RevOps khusus untuk mengkonfigurasi dan menjalankannya. Pasukan yang meninggalkan Smartlead untuk menambah LinkedIn dan panggilan hampir selalu membeli berlebihan jika Outreach ialah jawapannya; ia hanya masuk akal setelah Anda melebihi kira-kira 50 kerusi dengan pergerakan SDR yang berstruktur.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Automasi workflow terbaik dalam kelas untuk organisasi SDR besar | Tiada harga diterbitkan; setiap peringkat menghala ke jualan |
| Peringkat berasaskan kredit AI (Essentials, Core, Plus, Pro) | Kerumitan pelaksanaan tinggi; berminggu-minggu untuk mengkonfigurasi |
| Ramalan hasil dan pemeriksaan perjanjian terbina dalam | Berlebihan untuk pasukan di bawah kira-kira 50 kerusi |
| Kecerdasan perbualan pada peringkat panggilan | Memerlukan fungsi RevOps khusus untuk dijalankan dengan berkesan |
Harga: Custom, hubungi jualan; tidak diterbitkan. Anggaran pasaran yang lazim dipetik untuk peringkat pertengahan ialah $100 hingga $160/pengguna/bulan (dilaporkan, tidak disahkan vendor), lazimnya dengan komitmen tahunan minimum lima angka. Lihat outreach.ai/pricing.
Paling sesuai untuk: Organisasi pasaran pertengahan dan perusahaan (50+ kerusi) dengan RevOps khusus yang memerlukan tadbir urus workflow dan kecerdasan hasil, bukan volum e-mel sejuk gaya agensi.
Semak panduan alternatif Outreach terbaik jika Anda secara khusus menilai sama ada Outreach sendiri sesuai dengan saiz Anda.
14. Salesloft: Analitik Kadens untuk Pasukan Pasaran Pertengahan Melepasi Siling Smartlead
Salesloft ialah separuh lagi duopoli perusahaan bersama Outreach, dan seperti Outreach, ia sebenarnya tidak bersaing dengan Smartlead sebanyak ia melayani pasukan yang telah melangkaui apa yang boleh ditawarkan oleh mana-mana alat mengutamakan e-mel sejuk. Pembina kadensnya, pemperibadian e-mel dan kecerdasan perbualan adalah matang dan dibina untuk pasukan pasaran pertengahan yang menjalankan kitaran perjanjian berbilang sentuhan yang kompleks, di mana analitik per sentuhan lebih penting daripada volum penghantaran mentah.
Meter bilnya per kerusi, disebut harga custom, dengan penggabungan Clari 2025 membentuk semula produk gabungan menjadi apa yang kini dipanggil Salesloft sebagai Predictive Revenue System yang menggabungkan ramalan dengan penglibatan. Harga tidak diterbitkan di laman Salesloft sendiri; setiap pelan menghala terus ke perbualan jualan.
Amaran yang jujur: jika jurang sebenar pasukan ialah skop e-mel sahaja Smartlead dan ketiadaan penyegerakan CRM, Salesloft ialah pembetulan berlebihan yang besar, dari segi harga dan ciri ramalan serta bimbingan yang tidak akan digunakan pasukan lebih kecil. Ia peningkatan yang tepat hanya apabila analitik kadens-ke-pipeline dan kecerdasan perbualan pada peringkat panggilan ialah perkara khusus yang hilang.
| Apa yang Anda dapat | Apa yang tidak |
|---|---|
| Analitik kadens mendalam dan kecerdasan perbualan | Tiada harga diterbitkan; sebut harga custom sahaja |
| Pengiktirafan jenama yang kukuh dalam perolehan perusahaan | Penggabungan Clari telah membentuk semula pembungkusan pada 2026 |
| Ciri pendekatan keluar berasaskan akaun untuk perjanjian kompleks | Berlebihan untuk pasukan di bawah kira-kira 25 kerusi tanpa RevOps |
| Ekosistem integrasi matang | Pendail dan Conversations secara sejarah diharga sebagai tambahan |
Harga: Custom, hubungi jualan; tidak diterbitkan di laman Salesloft. Anggaran pasaran yang lazim dipetik ialah $125 hingga $165/pengguna/bulan (dilaporkan, tidak disahkan vendor), dengan pendail dan kecerdasan perbualan secara sejarah diharga sebagai tambahan berasingan. Lihat salesloft.com/pricing.
Paling sesuai untuk: Pasukan pasaran pertengahan 25 hingga 500 kerusi yang menjalankan pendekatan keluar berasaskan akaun dengan tumpuan pada analitik prestasi kadens dan ramalan pipeline.
Semak panduan alternatif Salesloft terbaik untuk medan yang lebih luas di sana.
Matriks Kesesuaian Peringkat
Pilih untuk kerja pendekatan keluar yang dilakukan pasukan Anda hari ini, sambil mengambil kira kerumitan operasi yang dijangkakan seterusnya.

| Peringkat | Pilihan Terbaik | Sebabnya |
|---|---|---|
| Peringkat awal, menguji pendekatan keluar (1 hingga 5 orang) | Mailshake, QuickMail, Woodpecker | Harga rata atau per kenalan, tiada kunci tahunan, persediaan pantas |
| Agensi menjalankan e-mel sejuk berbilang pelanggan pada volum | Instantly, Saleshandy | Peti mel tanpa had dan harga lead aktif dibina untuk tugas tepat ini, sama seperti Smartlead |
| Peringkat pertumbuhan mahukan berbilang saluran (5 hingga 30 orang) | Lemlist, Reply.io, La Growth Machine | E-mel ditambah LinkedIn ditambah panggilan dalam satu pembina urutan |
| Kesesakan data atau kualiti senarai | Clay, Apollo.io, Amplemarket | Pengayaan atau pangkalan data prospek dihubungkan ke urutan |
| Pendekatan keluar natif CRM untuk satu pasukan (10 hingga 100 orang) | Klenty | Penyegerakan CRM dua hala ditambah pendail terbina dalam |
| Pasaran pertengahan dengan RevOps khusus (25 hingga 500 orang) | Salesloft | Analitik kadens dan ramalan untuk kitaran perjanjian kompleks |
| Organisasi SDR perusahaan (100+ orang) | Outreach | Tadbir urus workflow dan automasi berasaskan kredit AI pada skala besar |
Jadual Saiz dan Persona
| Saiz Pasukan | Founder | Pemilik Agensi | RevOps atau SDR Lead | VP Sales |
|---|---|---|---|---|
| 1 hingga 5 | Mailshake, QuickMail | Woodpecker, Saleshandy | (terlalu awal untuk alat RevOps khusus) | Mailshake |
| 5 hingga 20 | Lemlist, Reply.io | Instantly, Saleshandy | Klenty, Apollo.io | Lemlist, Klenty |
| 20 hingga 50 | Apollo.io, Amplemarket | Instantly, La Growth Machine | Klenty, Clay | Klenty, Reply.io |
| 50 hingga 200 | Outreach, Salesloft | (agensi jarang menjalankan satu ruang kerja sebesar ini) | Outreach, Salesloft | Outreach, Salesloft |
| Agensi e-mel sejuk, mana-mana saiz | Instantly, Saleshandy | Instantly, Saleshandy | Instantly, Saleshandy | Instantly, Saleshandy |
Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
Mulakan dengan jurang dalam persediaan semasa Anda, kemudian bandingkan model bil dan uji senarai pendek dengan prospek sebenar.

| Jika Anda memerlukan... | Pilih... | Sebabnya |
|---|---|---|
| Pengganti Smartlead setara yang paling hampir dari segi harga dan model peti mel | Instantly atau Saleshandy | Meter lead aktif dan penghantaran yang sama, peti mel tanpa had, mesra agensi |
| E-mel ditambah LinkedIn ditambah panggilan dalam satu pembina urutan | Lemlist atau Reply.io | Kedua-duanya mengendalikan berbilang saluran sebenar; semak pengiraan per kerusi melepasi 15 hingga 20 wakil |
| LinkedIn sebagai saluran utama, bukan tambahan | La Growth Machine | Dibina mengutamakan LinkedIn, dengan e-mel dan panggilan berlapis di sekelilingnya |
| Pangkalan data prospek digabungkan dengan urutan | Apollo.io | 275M+ kenalan; menghapuskan item baris vendor data berasingan |
| Isyarat niat dipacu AI ditambah pendail | Amplemarket | Menggabungkan isyarat, urutan berbilang saluran dan panggilan dalam satu platform |
| Data lead lebih baik yang memberi makan mana-mana penghantar yang sudah Anda gunakan | Clay | Pengayaan waterfall merentasi berpuluh pembekal; dipadankan dengan Instantly atau Smartlead |
| Kadens pendekatan keluar disegerakkan ke pipeline CRM sebenar | Klenty | Penyegerakan dua hala dengan Salesforce, HubSpot, Pipedrive, Zoho |
| Membayar hanya untuk prospek yang benar-benar Anda hubungi | Woodpecker | Meter per prospek dihubungi dan bukannya peringkat volum tetap |
| Tiada caj per kerusi tanpa mengira saiz pasukan | QuickMail | Pengguna dan penghantar tanpa had pada setiap pelan |
| Pembilan bulan ke bulan tanpa komitmen tahunan | Mailshake | Bulanan ialah lalai; tahunan pilihan, bukan wajib |
| Tadbir urus workflow perusahaan dan ramalan | Outreach atau Salesloft | Automasi dan analitik terdalam; belanjawankan komitmen dan fungsi RevOps untuk menjalankannya |
Soalan Lazim tentang Alternatif Smartlead
Apakah alternatif Smartlead terbaik?
Ia bergantung pada jurang yang sedang Anda isi. Instantly dan Saleshandy ialah pengganti paling hampir dari segi model harga dan skala peti mel. Lemlist dan Reply.io menambah LinkedIn dan panggilan yang tidak ditawarkan Smartlead. Apollo.io dan Amplemarket menambah pangkalan data prospek. Klenty menambah penyegerakan CRM natif. Tiada satu pilihan terbaik merentasi semua keperluan itu.
Mengapakah pasukan meninggalkan Smartlead?
Sebab paling lazim ialah skop e-mel sahaja (tiada LinkedIn atau panggilan), ketiadaan pipeline CRM sebenar selain penjejakan balasan asas, dan kos tambahan (Warmup Pool, pelabelan putih, SmartServers, kredit pengesahan) yang menaikkan kos operasi sebenar jauh melebihi harga permulaan yang diiklankan pada volum pengeluaran.
Adakah terdapat alternatif Smartlead yang lebih murah?
Model bayar-per-prospek-dihubungi Woodpecker boleh berharga lebih rendah untuk senarai kecil yang disasarkan, kerana Anda tidak membayar untuk peringkat volum penuh yang tidak digunakan. Pelan Starter berbil bulanan Mailshake dan harga rata per kempen QuickMail juga diharga hampir dengan peringkat Base Smartlead bergantung pada volum penghantaran sebenar Anda.
Alternatif Smartlead yang manakah terbaik untuk agensi yang menguruskan berbilang pelanggan?
Instantly dan Saleshandy dibina sekitar harga berasaskan volum peti mel tanpa had yang sama digunakan Smartlead, dan kedua-duanya berfungsi baik untuk kegunaan agensi. Pelan Agency QuickMail dengan berbilang ruang kerja dan pelan Agency Reply.io untuk pengurusan per pelanggan juga dibina khusus untuk kerja berbilang pelanggan.
Adakah semua alternatif Smartlead ini dibil dengan cara yang sama?
Tidak, dan ini perkara terpenting untuk disemak sebelum membandingkan harga tertera. Instantly, Smartlead dan Saleshandy dibil mengikut lead aktif ditambah e-mel dihantar. Apollo.io, Klenty dan Salesloft dibil per kerusi. Woodpecker dibil per prospek dihubungi. Clay dibil mengikut tindakan dan kredit data. La Growth Machine dan Amplemarket dibil per identiti atau per pakej pasukan. Bandingkan meternya, bukan sekadar angka tajuk.
Adakah mana-mana alternatif Smartlead menyertakan CRM sebenar?
Klenty menyegerak dua hala dengan Salesforce, HubSpot, Pipedrive dan Zoho dan bukannya menggantikannya. Pelan Starter, Scale dan Agency gabungan Instantly menambah lapisan CRM asas. Apollo.io menyertakan penyegerakan CRM pada peringkat Professional-nya. Tiada satu pun alat yang dikaji di sini menghantar CRM penjejakan perjanjian penuh sebagai produk terasnya; kebanyakannya menjangka balasan disegerakkan ke sistem berasingan.
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
Sebelum menempah demo, selesaikan dua soalan. Pertama: adakah skop e-mel sahaja Smartlead jurang sebenar, atau model harga? Jika Anda memerlukan LinkedIn dan panggilan dalam pembina urutan yang sama, Lemlist dan Reply.io ialah jawapan langsung. Jika model harga itu sendiri yang menjadi geseran, membayar untuk peringkat penuh yang tidak digunakan, atau mahukan sifar caj per kerusi, Woodpecker, QuickMail dan Mailshake menyelesaikan masalah khusus itu tanpa menambah saluran yang tidak Anda perlukan.
Kedua: adakah halangan sebenar infrastruktur penghantaran sama sekali, atau kualiti senarai dan keterlihatan CRM? Pasukan dengan senarai yang bersih dan disasarkan dengan baik serta pipeline perjanjian sebenar untuk disegerakkan mendapat lebih banyak daripada Klenty, Apollo.io atau Clay berbanding alat mengutamakan e-mel sejuk yang lain. Pasukan yang masih meningkatkan volum penghantaran mentah merentasi banyak domain akan mendapati Instantly atau Saleshandy pengganti Smartlead yang lebih langsung.
Selepas itu, jalankan perintis dua minggu dengan senarai sebenar dan volum penghantaran sebenar Anda, bukan data sampel demo vendor. Bandingkan kadar balasan dan kesihatan peti mel selepas volum penghantaran sebenar, bukan hari pertama. Alat yang layak mendapat kerusi tetap ialah yang terus digunakan oleh wakil Anda tanpa diingatkan.
Untuk medan yang lebih luas di sekitar alat tertentu yang disebut di sini, lihat panduan alternatif Instantly terbaik, alternatif Apollo terbaik dan alternatif Lemlist terbaik, atau rumusan penuh platform sales engagement terbaik untuk setiap alat dalam kategori ini. Untuk melihat lebih dekat bagaimana Smartlead sendiri dibandingkan dengan dua pesaing terdekatnya, lihat Instantly vs Lemlist vs Smartlead.

Principal CRM Strategist
On this page
- Fakta Utama
- Jadual Perbandingan Ringkas
- 1. Instantly: Pesaing Volum Langsung dengan Pilihan CRM Terbina Dalam
- 2. Saleshandy: Akaun E-mel Tanpa Had pada Harga Permulaan Terendah
- 3. Lemlist: Pemperibadian Berbilang Saluran yang Tidak Dicuba Smartlead
- 4. Reply.io: Berbilang Saluran Ditambah Barisan Produk AI SDR Khusus
- 5. La Growth Machine: Berbilang Saluran Mengutamakan LinkedIn untuk Pasukan Kecil dan Agensi
- 6. Apollo.io: Pangkalan Data Prospek yang Tiada pada Smartlead
- 7. Amplemarket: Prospek, Urutan dan Pendailan Natif AI dalam Satu Platform
- 8. Clay: Automasi Workflow Mengutamakan Pengayaan yang Memberi Makan Mana-mana Penghantar
- 9. Klenty: Kadens Natif CRM dengan Pendail Disertakan
- 10. Woodpecker: Bayar Hanya untuk Prospek yang Benar-benar Anda Hubungi
- 11. QuickMail: Tiada Caj Per Kerusi pada Mana-mana Pelan
- 12. Mailshake: Fleksibiliti Bulan ke Bulan Tanpa Desakan Tahunan Smartlead
- 13. Outreach: Tadbir Urus Workflow Perusahaan yang Tidak Pernah Dibina untuk Smartlead
- 14. Salesloft: Analitik Kadens untuk Pasukan Pasaran Pertengahan Melepasi Siling Smartlead
- Matriks Kesesuaian Peringkat
- Jadual Saiz dan Persona
- Cara Memilih: Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya