ActiveCampaign vs Brevo: Model Harga Siapa yang Menang pada Saiz Senarai dan Kekerapan Penghantaran Anda

Turn this article into takeaways for your work.
Each assistant summarizes the article only for you and suggests best practices for your work.
Dikemas kini Ogos 2026
Kedua-dua alat ini akan membina urutan sambutan, membahagikan senarai anda kepada segmen, dan menghantar surat berita. Itu bukan keputusannya. Keputusannya ialah ActiveCampaign dan Brevo mengenakan bayaran untuk perkara yang pada dasarnya berbeza, dan yang mana satu menang bergantung pada angka yang jarang sekali dikira oleh kebanyakan pembeli: berapa ramai kenalan yang anda simpan berbanding berapa kerap anda menghantar e-mel kepada mereka.
ActiveCampaign menyukat anda mengikut kenalan yang disimpan. Tambah satu nama pada senarai anda dan bil anda boleh berubah, sama ada anda pernah menghantar e-mel kepada orang itu atau tidak. Brevo menyukat anda mengikut e-mel yang dihantar dalam sebulan. Simpan 100,000 kenalan secara percuma dan tidak membayar sebarang tambahan sehingga anda benar-benar menekan butang hantar. Pilihan reka bentuk tunggal itulah sebabnya jawapan kepada "yang mana lebih murah" bertukar bergantung pada saiz senarai dan kalendar penghantaran anda, bukan sekadar senarai semak ciri. Artikel ini membina model kos sebenar pada 5,000, 25,000 dan 100,000 kenalan merentasi kadar penghantaran yang ringan dan yang berat, menggunakan harga yang diterbitkan oleh setiap vendor sendiri, supaya anda dapat melihat di mana titik silang itu sebenarnya berlaku untuk senarai sebesar anda.
TL;DR
| ActiveCampaign | Brevo | |
|---|---|---|
| Apa yang menetapkan harga | Kenalan yang disimpan (had penghantaran meningkat mengikut peringkat anda, tetapi jarang menjadi penghalang) | E-mel yang dihantar sebulan (penyimpanan kenalan dihadkan secara berperingkat dan dikaitkan dengan volum yang sama) |
| Harga permulaan utama | $15/bulan dibil tahunan (Starter, 1,000 kenalan) | $9/bulan dibil tahunan (Starter, sehingga 5,000 e-mel/bulan) |
| Lantai sebenar untuk automasi yang berfungsi | Plus, dari $49/bulan pada 1,000 kenalan. Starter menghadkan setiap workflow kepada 5 tindakan | Standard, dari $18/bulan, kerana Starter tidak mempunyai pembina automasi yang sebenar |
| Paling murah untuk | Senarai besar yang anda hantar e-mel sekali atau dua kali sebulan | Senarai sederhana yang anda hantar e-mel dengan kerap, sebaik sahaja anda memerlukan logik bercabang |
| Pemarkahan lead | Tidak asli pada mana-mana peringkat, dijual berasingan sebagai tambahan Pipelines | Asli pada Professional (pemarkahan berasaskan penglibatan, RFM dan CLV) |
| Kedalaman automasi | Logik bercabang visual paling mendalam dalam kelas harga ini | Berfungsi dari Standard ke atas, jauh ketinggalan di belakang pembina ActiveCampaign |
| Saluran yang disertakan | E-mel asli; SMS dan WhatsApp ialah tambahan berbayar pada setiap peringkat | E-mel, SMS, e-mel transaksi dan CRM asas disertakan dari Free; WhatsApp dari Professional |
| Paling sesuai untuk | Orang ops pemasaran yang benar-benar akan membina workflow berbilang cabang | Pasukan ramping yang mahukan saluran dan asas CRM tanpa membeli lima alat berasingan |
Untuk Apa Setiap Alat Dibina
ActiveCampaign dibina berdasarkan satu pertaruhan: bahawa tingkah laku patut menggerakkan setiap tindakan pemasaran. Lawati halaman harga, klik pautan tertentu, melepasi ambang peringkat deal, dan ActiveCampaign boleh mengalihkan anda ke urutan yang berbeza, memaklumkan wakil jualan, atau mengemas kini skor, semuanya di dalam satu kanvas automasi visual. Pertaruhan itu memberi ganjaran kepada pasukan yang mempunyai seseorang khusus untuk membina dan menyelenggara logik tersebut. Inilah alat yang dicapai oleh seorang pengambilan ops pemasaran.
Brevo dibina berdasarkan pertaruhan yang berbeza: bahawa kebanyakan pasukan tidak memerlukan jurutera pemasaran, mereka memerlukan e-mel, SMS, mesej transaksi dan CRM asas dalam satu log masuk tanpa perlu menghimpunkan lima vendor dan lima invois. Ia layan diri secara lalai, dan harganya memberi ganjaran kepada perniagaan yang mempunyai senarai kenalan yang besar yang tidak perlu dihantar e-mel secara berterusan, bertentangan dengan bentuk ActiveCampaign.
| ActiveCampaign | Brevo | |
|---|---|---|
| Saiz syarikat titik manis | 20 hingga 300 pekerja dengan fungsi ops pemasaran | 1 hingga 200 pekerja, selalunya seorang pemasar atau pengasas |
| Siapa yang mengkonfigurasinya | Pemilik automasi khusus | Mana-mana pemasar, tanpa latihan khusus |
| Pembeli tipikal | Pengarah Pemasaran, RevOps, Pemasar Pertumbuhan | Pengasas, Pengurus Pemasaran, pengendali pasukan kecil |
| Kes penggunaan utama | Pemupukan bercabang berbilang yang dicetuskan oleh tingkah laku dengan CRM di sisinya | Siaran dan automasi ringan merentasi e-mel, SMS dan mesej transaksi |
Jika anda masih mengecilkan pilihan melangkaui kedua-dua ini, ringkasan perisian pemasaran e-mel terbaik kami menyenaraikan dua belas platform mengikut kesesuaian dan bukan bilangan ciri, dan panduan pembelian perisian pemasaran e-mel membincangkan soalan yang patut ditanya sebelum anda menghadiri demo mana-mana vendor.
Bagaimana Setiap Satu Menyukat dan Mengenakan Bayaran kepada Anda
Inilah mekanisme yang menentukan bil anda, dan ia patut difahami sebelum sebarang angka dolar bermakna.

| Mekanisme | ActiveCampaign | Brevo |
|---|---|---|
| Apa yang menggerakkan harga | Kenalan yang disimpan dalam akaun anda | E-mel yang dihantar dalam sebulan kalendar |
| Menghantar lebih banyak tanpa membesarkan senarai anda | Percuma, sehingga had penghantaran pelan (10 hingga 15 kali ganda kiraan kenalan anda) | Kos bertambah, secara langsung, kerana penghantaran ialah meternya |
| Membesarkan senarai anda tanpa menghantar lebih banyak | Kos bertambah serta-merta, pada peringkat kenalan seterusnya | Kebanyakannya percuma, sehingga kiraan kenalan anda melebihi had penyimpanan bracket semasa anda |
| Memadam kenalan tidak aktif | Menurunkan bil anda secara langsung | Hanya membantu jika ia juga mengurangkan jumlah e-mel yang anda hantar |
| Harga penuh diterbitkan | Ya, grid lengkap mengikut kiraan kenalan, peringkat dan mata wang | Tidak, hanya lantai setiap peringkat; harga tepat pada volum tertentu dijana oleh kalkulator interaktif |
Had penghantaran ActiveCampaign memang wujud tetapi murah hati: Starter dan Plus membenarkan penghantaran sehingga 10 kali ganda kiraan kenalan anda setiap bulan, Pro membenarkan 12 kali ganda, Enterprise membenarkan 15 kali ganda. Bagi hampir mana-mana kadar penghantaran yang realistik, had itu tidak pernah menjadi penghalang, dan itulah sebabnya harga ActiveCampaign hampir tidak berubah mengikut kekerapan. Brevo tidak mempunyai kelonggaran yang setara kerana kekerapan ialah meternya.
Sementara itu, penyimpanan kenalan Brevo tidak tanpa had pada pelan berbayar seperti yang kedengarannya. Ia meningkat secara berperingkat dan dikaitkan dengan bracket volum penghantaran yang anda pilih, dan kedua-duanya penting bersama-sama, bukan secara berasingan. Pusat bantuan Brevo sendiri menerbitkan peringkat yang tepat:
| Penghantaran e-mel bulanan | Kenalan yang boleh anda simpan |
|---|---|
| 5,000 | Sehingga 500 |
| 10,000 | Sehingga 1,500 |
| 15,000 | Sehingga 2,500 |
| 20,000 hingga 100,000 (siling Starter) | Sehingga 500,000 |
| 20,000 hingga 500,000 (siling Standard) | Sehingga 500,000 |
| 150,000 hingga 10,000,000 (Professional) | Sehingga 2,000,000 |
Sumber: artikel pelan harga rasmi Brevo, disahkan pada Ogos 2026. Baca jadual itu dengan teliti, kerana ia mengubah kisah "Brevo murah untuk senarai besar" yang diulang tanpa kritikal oleh kebanyakan perbandingan. Lantai $9/bulan yang diiklankan hanya meliputi sehingga 500 kenalan. Mana-mana senarai melebihi 2,500 kenalan, tidak kira betapa jarang anda menghantar e-mel kepadanya, sudah memerlukan peningkatan ke bracket 20,000 e-mel sekurang-kurangnya hanya untuk mempunyai ruang penyimpanan yang mencukupi. Lantai sebenar Brevo untuk senarai yang berfungsi lebih tinggi daripada harga utamanya, perangkap yang sama yang dikritik pada ActiveCampaign.
Harga Diterbitkan ActiveCampaign Mengikut Kiraan Kenalan
Tidak seperti Brevo, ActiveCampaign menerbitkan grid harga lengkap pada halaman harganya sendiri, boleh dipilih mengikut kiraan kenalan yang tepat. Inilah pada empat saiz, dibil tahunan, disahkan secara langsung pada Ogos 2026.
| Kenalan | Starter | Plus | Pro | Enterprise |
|---|---|---|---|---|
| 1,000 | $15/bulan | $49/bulan | $79/bulan | $145/bulan |
| 5,000 | $79/bulan | $145/bulan | $205/bulan | $375/bulan |
| 25,000 | $391/bulan | $389/bulan | $629/bulan | $879/bulan |
| 100,000 | Tidak dijual pada saiz ini | $1,199/bulan | $1,599/bulan | $1,735/bulan |
Dua butiran yang patut ditandakan sebelum anda menyenaraipendekkan peringkat. Pertama, pada 25,000 kenalan, Starter berharga lebih tinggi sebulan berbanding Plus ($391 berbanding $389), dan Starter tidak dijual langsung melebihi 25,000 kenalan. Jika anda menggunakan Starter dan sedang berkembang, anda akan ditolak ke Plus juga, jadi jarang ada sebab untuk menilai harga Starter melangkaui senarai permulaan yang kecil. Kedua, semua angka di atas ialah kadar "dibil tahunan" ActiveCampaign sendiri; halaman harganya tidak memaparkan angka bulan-ke-bulan layan diri yang berasingan pada peringkat ini, jadi anggap ini sebagai harga komitmen tahunan, bukan harga bulan-ke-bulan.
Harga pada Saiz Senarai Sebenar: 5,000, 25,000 dan 100,000 Kenalan
Inilah model yang sebenarnya dipentingkan oleh artikel ini: kos setiap vendor pada tiga saiz senarai, di bawah kadar penghantaran yang ringan dan yang berat. "Ringan" di sini bermaksud kira-kira dua kali sebulan, corak surat berita dwimingguan. "Berat" bermaksud kira-kira lapan kali sebulan, hampir dua kali seminggu, kadar biasa untuk program pemupukan yang aktif atau kalendar penghantaran e-dagang. Laraskan pengiraan untuk kadar anda sendiri; mekanismenya yang penting.
Bagi ActiveCampaign, Plus ialah peringkat perbandingan yang realistik, kerana Starter menghadkan setiap automasi kepada 5 tindakan dan tidak boleh menjalankan jenis workflow yang kebanyakan pasukan sebenarnya beli ActiveCampaign untuknya. Bagi Brevo, pelan yang diperlukan ditentukan oleh bracket mana yang menjadi tempat jatuh volum penghantaran yang terhasil, menggunakan jadual di atas.
5,000 Kenalan
| Ringan (~10,000 e-mel/bulan) | Berat (~40,000 e-mel/bulan) | |
|---|---|---|
| ActiveCampaign (Plus) | $145/bulan | $145/bulan, tidak berubah |
| Brevo | Sekurang-kurangnya bracket 20,000 e-mel, kerana 5,000 kenalan sudah melebihi had 2,500 kenalan pada bracket yang lebih kecil | Bracket 20,000 hingga 100,000 e-mel yang sama turut meliputi 40,000 penghantaran; harga tidak sepatutnya berubah daripada lajur ringan |
Pada saiz ini, harga kedua-dua vendor tidak berubah mengikut kekerapan, atas sebab asas yang sama di kedua-dua pihak: penggunaan anda berada jauh di dalam had atau bracket yang sudah anda bayar. Jurang sebenar di sini ialah keupayaan, bukan kos. Brevo tidak menerbitkan angka dolar tepat untuk bracket 20,000 e-melnya dalam jadual statik (hanya lantai $9 pada 500 kenalan dan lantai $499 pada Professional diterbitkan secara terang-terangan), tetapi ia boleh dijangka berada jauh di bawah harga Plus ActiveCampaign sebanyak $145 untuk senarai sebesar ini, memandangkan peringkat Standard Brevo sendiri bermula pada $18/bulan untuk volum penghantaran yang lebih kecil daripada ini.
25,000 Kenalan
| Ringan (~50,000 e-mel/bulan) | Berat (~200,000 e-mel/bulan) | |
|---|---|---|
| ActiveCampaign (Plus) | $389/bulan | $389/bulan, tidak berubah (masih di bawah had 250,000 penghantaran Plus) |
| Brevo | Starter atau Standard, dalam bracket 20,000 hingga 100,000 e-mel | Standard diperlukan secara khusus, kerana 200,000 e-mel melebihi siling 100,000 Starter |
Di sinilah titik silang mula kelihatan. ActiveCampaign kekal rata pada $389/bulan tidak kira betapa kerap anda menghantar e-mel kepada 25,000 kenalan. Brevo kekal murah pada kadar penghantaran yang ringan tetapi kadar yang berat memaksa peningkatan peringkat sebenar, daripada Starter ke Standard, didorong semata-mata oleh volum penghantaran dengan kiraan kenalan tidak berubah.
100,000 Kenalan
| Ringan (~200,000 e-mel/bulan) | Berat (~800,000 e-mel/bulan) | |
|---|---|---|
| ActiveCampaign (Plus) | $1,199/bulan | $1,199/bulan, tidak berubah (masih di bawah had 1,000,000 penghantaran Plus) |
| Brevo | Standard diperlukan, kerana 200,000 e-mel melebihi siling 100,000 Starter | Professional diperlukan, dari $499/bulan ($449.08/bulan dibil tahunan), kerana 800,000 e-mel melebihi siling 500,000 Standard |
Inilah versi kisah yang paling jelas. Pada kadar penghantaran yang ringan, senarai 100,000 kenalan pada Brevo memerlukan Standard, pelan yang lantai diterbitkannya ($18/bulan) jauh daripada $1,199/bulan ActiveCampaign, walaupun mengambil kira hakikat bahawa 200,000 e-mel sebulan berharga jauh lebih tinggi daripada lantai itu. Pada kadar penghantaran yang berat, senarai yang sama melangkah ke wilayah Brevo Professional, yang lantai $499/bulannya sahaja masih kurang daripada separuh $1,199/bulan rata ActiveCampaign, walaupun 800,000 e-mel sebulan berharga melebihi lantai $499 itu sebanyak jumlah yang ditentukan oleh kalkulator Brevo, bukan jadual yang diterbitkan.
Di Mana Titik Silang Sebenar Berlaku
Letakkan ketiga-tiga jadual bersama dan coraknya konsisten: bil ActiveCampaign hampir sepenuhnya ditetapkan oleh kiraan kenalan anda dan hampir tidak berubah mengikut kekerapan anda menghantar e-mel, kerana had penghantarannya ialah gandaan yang murah hati bagi saiz senarai anda. Bil Brevo ditetapkan oleh kekerapan anda benar-benar menekan hantar, dan ia kekal benar-benar murah untuk senarai besar yang jarang dihantar, kemudian meningkat, kadangkala melalui perubahan peringkat penuh, apabila kekerapan meningkat.
Titik silang itu bukan satu angka tunggal, ia sebuah bentuk. Pada senarai kecil (5,000 kenalan atau kurang), jurang harga antara keduanya adalah sederhana dan keputusan sebenar ialah kedalaman automasi. Pada senarai besar yang jarang dihantar (25,000 hingga 100,000 kenalan, dua kali sebulan atau kurang), kelebihan Brevo adalah nyata dan besar. Pada senarai besar yang kerap dihantar (lapan kali atau lebih sebulan), kelebihan itu menyempit dengan pantas, dan pengirim berkadar berat pada 100,000 kenalan patut menjalankan angka sendiri berbanding peringkat Professional Brevo sebelum menganggap ia kekal sebagai pilihan yang lebih murah. Jika saiz senarai dan kadar penghantaran anda berada di luar tiga senario di atas, kalkulator harga Brevo sendiri dan halaman harga ActiveCampaign sendiri kedua-duanya membolehkan anda memasukkan angka yang tepat.
Kedalaman Automasi dan Pemarkahan Lead: Bersikap Adil tentang Jurang Itu
Pembina automasi ActiveCampaign benar-benar yang terdalam dalam kelas harga ini, dan tiada jumlah penggabungan oleh Brevo yang mengubahnya. Logik bersyarat berbilang cabang, penjejakan matlamat, ujian pecahan di dalam workflow yang aktif, penghantaran ramalan dan pencetus peringkat deal CRM tersedia dari Plus ke atas, dan Enterprise menambah integrasi CRM premium dengan Salesforce dan Microsoft Dynamics. Automasi Brevo, walaupun berfungsi dari Standard ke atas, tidak menghampiri kedalaman percabangan itu. Jika pasukan anda benar-benar akan membina dan menyelenggara workflow tingkah laku berbilang langkah yang kompleks, jurang itu berbaloi dibayar dengan sendirinya.

Pemarkahan lead secara khusus ialah perbandingan yang lebih bernuansa daripada yang kelihatan pada mulanya, dan patut dibetulkan di sini. ActiveCampaign tidak menyertakan pemarkahan lead secara asli pada mana-mana peringkat, Starter hingga Enterprise. Ia dijual berasingan sebagai sebahagian daripada tambahan Pipelines, tidak kira pelan mana yang sudah anda bayar. Brevo, sebaliknya, menyertakan pemarkahan kenalan secara asli di dalam pelan Professionalnya, meliputi pemarkahan penglibatan, RFM dan nilai seumur hidup pelanggan, tanpa pembelian tambahan berasingan sebaik sahaja anda berada pada peringkat itu. Jadi walaupun pembina automasi ActiveCampaign jelas di hadapan, "pemarkahan lead" sebagai item baris tertentu sama ada seri atau condong kepada Brevo apabila anda membandingkan Brevo Professional dengan ActiveCampaign ditambah tambahan Pipelinesnya. Semak harga tambahan semasa terus dengan ActiveCampaign, kerana ia tidak disenaraikan secara terbuka bersama peringkat asas.
| Keupayaan | ActiveCampaign | Brevo |
|---|---|---|
| Pembina automasi visual | Ya, semua peringkat (Starter dihadkan kepada 5 tindakan bagi setiap automasi) | Ya dari Standard ke atas; Free dan Starter tidak mempunyai pembina yang sebenar |
| Tindakan automasi tanpa had | Dari Plus | Automasi pemasaran dengan kenalan tanpa had dari Standard |
| Pemarkahan lead/kenalan | Tidak asli pada mana-mana peringkat; dijual sebagai tambahan Pipelines | Asli pada Professional (penglibatan, RFM, CLV) |
| Penghantaran ramalan atau dioptimumkan AI | Pro dan Enterprise (Active Intelligence) | Standard ke atas (pengoptimuman masa hantar AI) |
| CRM asli / saluran deal | Ya, semua peringkat; integrasi premium pada Pro dan Enterprise | Ya, semua peringkat termasuk Free (50 deal terbuka, satu saluran) |
Bagi pasukan yang menilai ActiveCampaign secara khusus berbanding set pesaing penuhnya, bukan Brevo sahaja, panduan alternatif ActiveCampaign merangkumi kedudukan baki kategori ini. Bagi pembaca yang memerlukan automasi pemasaran sebagai tugas utama yang perlu dilaksanakan dan bukan ciri yang digabungkan, panduan pembelian automasi pemasaran patut dibaca sebelum anda komited kepada mana-mana platform.
Apa yang Digabungkan Brevo yang Sebaliknya Menjadi Item Baris Berasingan
Tarikan sebenar Brevo yang lain, berasingan daripada mekanisme harga, ialah betapa banyak yang disertakan dalam pelan asas sebelum anda menambah apa-apa. Pasukan yang menghimpunkan ActiveCampaign, API e-mel transaksi, alat SMS dan CRM ringan membayar sekurang-kurangnya empat vendor. Hujah jualan Brevo ialah kebanyakannya digabungkan dari titik permulaan yang rendah, kadangkala dari peringkat Free.

| Saluran atau ciri | ActiveCampaign | Brevo |
|---|---|---|
| E-mel pemasaran | Asli, semua peringkat | Asli, semua peringkat, termasuk Free |
| E-mel transaksi | Tambahan berbayar | Asli dari peringkat Free |
| SMS | Tambahan berbayar, semua peringkat | Akses disertakan dari Starter; kredit SMS dijual berasingan |
| Kempen WhatsApp | Tambahan berbayar, semua peringkat | Asli dari Professional |
| Sembang langsung | Tidak asli | Asli, semua peringkat, termasuk Free |
| CRM / saluran deal | Asli, semua peringkat | Asli, semua peringkat termasuk Free (50 deal terbuka, satu saluran) |
| Halaman pendaratan | Asli, semua peringkat | Satu halaman dari Standard, sepuluh dari Professional |
| Tolak web dan mudah alih | Melalui integrasi sahaja | Asli dari Standard, dengan had pelanggan langganan yang meningkat |
Penggabungan itu ialah pembeza sebenar Brevo untuk pasukan ramping, boleh dikatakan lebih daripada model harga itu sendiri. Jika tindanan anda hari ini ialah empat alat berasingan yang dicantumkan dengan Zapier, melipat e-mel transaksi, akses SMS, sembang langsung dan saluran asas ke dalam satu log masuk mempunyai nilai yang tidak kelihatan dalam harga utama mana-mana vendor.
Pelaksanaan dan Masa untuk Mendapat Nilai
| ActiveCampaign | Brevo | |
|---|---|---|
| Kerumitan persediaan | Lebih tinggi; pembina automasi memberi ganjaran kepada pemilik khusus dan masa persediaan yang sebenar | Lebih rendah; kebanyakan pasukan sudah menghantar kempen dalam masa sehari |
| Keluk pembelajaran | Lebih curam, selaras dengan kedalaman keupayaannya | Lebih landai, dibina untuk pemasar layan diri |
| Kesesuaian onboarding terbaik | Pasukan dengan seorang yang dinamakan bertanggungjawab ke atas pembinaan automasi | Pasukan tanpa jurutera pemasaran atau pengambilan ops |
Tiada satu pun daripada ini satu kelemahan. Keluk pembelajaran ActiveCampaign ialah kos kedalaman yang ditawarkannya; kesederhanaan Brevo ialah kos kerana tidak menawarkan kedalaman itu. Padankan pelaburan persediaan dengan sama ada anda benar-benar mempunyai seseorang yang akan menggunakan alat yang lebih sukar itu.

Pertimbangan Risiko dan Kebolehhantaran
Kedua-dua platform menjalankan infrastruktur penghantaran mereka sendiri dan telah beroperasi pada skala bermakna selama bertahun-tahun, jadi tiada satu pun membawa risiko kebolehhantaran yang luar biasa dengan sendirinya; reputasi pengirim harian masih bergantung pada persediaan pengesahan (SPF, DKIM, DMARC) dan kebersihan senarai anda lebih daripada ESP mana yang anda pilih. Brevo menerbitkan pilihan kediaman data EU, patut disemak jika kenalan anda dilindungi oleh GDPR dan pasukan pematuhan anda bertanya tentang lokasi data secara khusus. Integrasi CRM premium ActiveCampaign (Salesforce, Microsoft Dynamics) dan single sign-on hanya pada Pro dan Enterprise, patut diketahui jika keperluan tadbir urus sebahagian daripada keputusan anda, bukan harga sahaja.
Bila ActiveCampaign Merupakan Pilihan Tepat
- Anda menjalankan (atau hampir membina) automasi bercabang berbilang yang dicetuskan oleh tingkah laku, dan seseorang dalam pasukan benar-benar akan memiliki dan menyelenggarakannya.
- Kadar penghantaran anda berat, lapan kempen atau lebih sebulan, pada mana-mana saiz senarai; harga ActiveCampaign yang rata berasaskan kenalan berhenti menghukum anda kerana kekerapan seperti yang dilakukan meter Brevo.
- Anda memerlukan pencetus peringkat deal CRM yang menyalurkan terus ke dalam logik e-mel anda, bukan sekadar saluran gabungan yang berada di sebelah kempen anda.
- Anda bersedia membeli tambahan Pipelines secara berasingan jika pemarkahan lead khususnya ialah satu keperluan, bukan andaian yang tertanam dalam harga asas.
Bila Brevo Merupakan Pilihan Tepat
- Anda mempunyai senarai besar, 25,000 kenalan atau lebih, dan anda jarang menghantar e-mel kepadanya, dua kali sebulan atau kurang; inilah senario di mana meter per-hantar Brevo benar-benar jauh lebih murah.
- Anda mahukan e-mel transaksi, akses SMS dan CRM asas yang digabungkan dari harga permulaan yang rendah dan bukan menghimpunkan empat vendor berasingan.
- Pasukan anda layan diri, tanpa pengambilan ops pemasaran khusus untuk membina dan menyelenggara automasi yang kompleks.
- Anda memerlukan pemarkahan kenalan sebagai ciri asli pelan Professional dan bukan pembelian berasingan.
Rangka Kerja Keputusan
| Jika anda... | Pilih |
|---|---|
| Senarai besar (25,000+) yang dihantar sekali atau dua kali sebulan, tanpa keperluan percabangan mendalam | Brevo |
| Membina automasi bercabang berbilang yang dicetuskan oleh tingkah laku yang akan diselenggara oleh orang ops pemasaran | ActiveCampaign |
| Menghantar lapan kempen atau lebih sebulan tanpa mengira saiz senarai | ActiveCampaign, kerana meter per-hantar Brevo mula berharga lebih di sini |
| Mahukan SMS, WhatsApp, e-mel transaksi dan CRM asas digabungkan tanpa mencari tambahan | Brevo |
| Memerlukan pemarkahan lead sebagai ciri asli pelan, bukan jualan tambahan | Brevo Professional |
| Masih membandingkan kategori yang lebih luas, bukan kedua-dua ini sahaja | Lihat ringkasan perisian pemasaran e-mel atau panduan alternatif Brevo |
Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya
- Kira kenalan sebenar anda dan penghantaran sebenar anda sebulan, bukan yang anda cita-citakan. Titik silang dalam artikel ini didorong sepenuhnya oleh dua angka tersebut, dan kebanyakan pembeli hanya menyemak satu.
- Jalankan angka anda sendiri melalui kedua-dua kalkulator. Halaman harga ActiveCampaign memberi anda angka tepat mengikut kiraan kenalan. Halaman harga Brevo memberi anda angka tepat mengikut volum penghantaran; gunakan jadual awal dalam artikel ini untuk mengetahui bracket mana yang sudah dipaksakan oleh kiraan kenalan anda sebelum anda melihat harganya.
- Jika anda meninggalkan Mailchimp secara khusus, kedua-dua alat ini muncul sebagai langkah seterusnya yang biasa; panduan alternatif Mailchimp merangkumi cara ia berbanding dengan baki senarai pendek itu, atau terus ke Mailchimp vs ActiveCampaign dan Mailchimp vs Brevo untuk perbandingan langsung dengan yang mana satu lebih hampir dengan pilihan anda.
- Jika harga hampir sama selepas anda membuat pengiraan, utamakan keupayaan. Alat yang lebih murah yang tidak boleh membina workflow yang sebenarnya anda perlukan berharga lebih dalam masa penyelesaian sementara berbanding jurang bulanan pada invois.

Principal Product Marketing Strategist
On this page
- TL;DR
- Untuk Apa Setiap Alat Dibina
- Bagaimana Setiap Satu Menyukat dan Mengenakan Bayaran kepada Anda
- Harga Diterbitkan ActiveCampaign Mengikut Kiraan Kenalan
- Harga pada Saiz Senarai Sebenar: 5,000, 25,000 dan 100,000 Kenalan
- 5,000 Kenalan
- 25,000 Kenalan
- 100,000 Kenalan
- Di Mana Titik Silang Sebenar Berlaku
- Kedalaman Automasi dan Pemarkahan Lead: Bersikap Adil tentang Jurang Itu
- Apa yang Digabungkan Brevo yang Sebaliknya Menjadi Item Baris Berasingan
- Pelaksanaan dan Masa untuk Mendapat Nilai
- Pertimbangan Risiko dan Kebolehhantaran
- Bila ActiveCampaign Merupakan Pilihan Tepat
- Bila Brevo Merupakan Pilihan Tepat
- Rangka Kerja Keputusan
- Apa yang Perlu Dilakukan Seterusnya